Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Klubbmästerskap Spårvägen 2015 | Utskriftsdatum | 18 december 2015 | |||
Tävlingsort | Vällingby | Utskriftstid | 22:36 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 december 2015 |
Gren 2, 25m Fjäril Herrar Para, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Hannus | 1987 | Spårvägen Simförening | 17.50 | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Fl 12oy, Finaler |
Fjolårsmästare Linda Herlin 34.95 |
Föreningsrekord Johanna Sjöberg 26.39 2004-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.86 | ||||||
2 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.70 | ||||||
3 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.08 | ||||||
4 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.60 | ||||||
5 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.67 | ||||||
6 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.77 | ||||||
7 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.03 | ||||||
8 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.92 | ||||||
9 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.46 | ||||||
10 | Nellie Granskog | 2004 | Spårvägen Simförening | 51.53 | ||||||
11 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 54.78 | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Po 12oy, Finaler |
Fjolårsmästare Andreas Wallén 32.70 |
Föreningsrekord Stefan Nystrand 23.49 2011-11-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.03 | ||||||
2 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.94 | ||||||
3 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.33 | ||||||
4 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.24 | ||||||
5 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.47 | ||||||
6 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.61 | ||||||
- | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Fjärilsim Fl 13-15, Finaler |
Fjolårsmästare Astrid Onno 1.11.93 |
Föreningsrekord Johanna Sjöberg 57.66 2004-03-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.94 | 1:13.36 | |||||
2 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.42 | 1:13.68 | |||||
3 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.29 | 1:16.31 | |||||
4 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.81 | 1:16.50 | |||||
5 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.39 | 1:17.86 | |||||
6 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.27 | 1:22.47 | |||||
7 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.62 | 1:23.13 | |||||
8 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.99 | 1:30.14 | |||||
Gren 6, 100m Fjärilsim Po 13-15, Finaler |
Fjolårsmästare Alex Kaufman 1.04.09 |
Föreningsrekord Jonas Åkesson 54.63 1998-01-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.53 | 1:04.52 | |||||
2 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.95 | 1:11.61 | |||||
3 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.20 | 1:11.98 | |||||
4 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:13.86 | 1:13.86 | |||||
5 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.94 | 1:14.56 | |||||
6 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.29 | 1:14.94 | |||||
7 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.40 | 1:19.37 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Fjolårsmästare Jessica Billquist 1.05.23 |
Föreningsrekord Johanna Sjöberg 57.66 2004-03-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stina Gardell | 1990 | Spårvägen Simförening | 28.91 | 1:02.31 | |||||
2 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägen Simförening | 29.37 | 1:04.00 | |||||
3 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.78 | 1:05.57 | |||||
4 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.50 | 1:07.53 | |||||
5 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.91 | 1:09.45 | |||||
6 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.53 | 1:09.86 | |||||
7 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.50 | 1:11.73 | |||||
8 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 34.34 | 1:19.61 | |||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Fjolårsmästare Anton Lüning 1.00.42 |
Föreningsrekord Jonas Åkesson 54.63 1998-01-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.35 | 1:01.36 | |||||
2 | André Magnusson | 1990 | Spårvägen Simförening | 28.37 | 1:01.40 | |||||
3 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.92 | 1:08.63 | |||||
Gren 10, 50m Fjäril Herrar Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Thunberg | 1969 | Spårvägen Simförening | 30.43 | ||||||
Gren 11, 25m Ryggsim Damer Para, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Almert | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.74 | ||||||
2 | Emma Aunes | 1996 | Spårvägen Simförening | 38.28 | ||||||
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar Para, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Hannus | 1987 | Spårvägen Simförening | 21.75 | ||||||
2 | Linus Löfstrand | 1989 | Spårvägen Simförening | 32.98 | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Fl 12oy, Finaler |
Fjolårsmästare Linn Herlin 35.88 |
Föreningsrekord Michelle Coleman 27.22 2014-11-23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.26 | ||||||
2 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.20 | ||||||
3 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.40 | ||||||
4 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.77 | ||||||
5 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.81 | ||||||
6 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.21 | ||||||
7 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.17 | ||||||
8 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.51 | ||||||
9 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.29 | ||||||
10 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.56 | ||||||
- | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Po 12oy, Finaler |
Fjolårsmästare Gustav Henrikssen 33.80 |
Föreningsrekord Kostantin Sundin 25.09 2009-11-09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.47 | ||||||
2 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.12 | ||||||
3 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.03 | ||||||
4 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.64 | ||||||
5 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.03 | ||||||
6 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.38 | ||||||
7 | Zion Vaamonde | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.55 | ||||||
8 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.47 | ||||||
9 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.62 | ||||||
10 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 54.82 | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Fl 13-15, Finaler |
Fjolårsmästare Emma Garmelius 1.14.75 |
Föreningsrekord Michelle Coleman 57.55 2014-11-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.42 | 1:10.82 | |||||
2 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.55 | 1:14.81 | |||||
3 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.57 | 1:15.45 | |||||
4 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.61 | 1:22.89 | |||||
5 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.90 | 1:23.12 | |||||
6 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.76 | 1:23.61 | |||||
7 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.42 | 1:24.55 | |||||
8 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.03 | 1:26.16 | |||||
9 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.43 | 1:29.44 | |||||
10 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.83 | 1:32.12 | |||||
11 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.95 | 1:40.25 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Po 13-15, Finaler |
Fjolårsmästare Erik Ottosson 1.08.50 |
Föreningsrekord Konstantin Sundin 53.82 2009-11-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.26 | 1:09.55 | |||||
2 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.38 | 1:11.77 | |||||
3 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.05 | 1:13.26 | |||||
4 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.44 | 1:13.86 | |||||
5 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.75 | 1:16.88 | |||||
6 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.96 | 1:16.97 | |||||
7 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.23 | 1:18.51 | |||||
8 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.11 | 1:26.97 | |||||
9 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.20 | 1:41.21 | |||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Fjolårsmästare Anna Åhlin 1.06.68 |
Föreningsrekord Michelle Coleman 57.55 2014-11-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stina Gardell | 1990 | Spårvägen Simförening | 31.67 | 1:03.92 | |||||
2 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.47 | 1:08.20 | |||||
3 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 34.28 | 1:08.95 | |||||
4 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.58 | 1:09.25 | |||||
5 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.96 | 1:22.50 | |||||
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Fjolårsmästare Tobias Henriksson 1.00.95 |
Föreningsrekord Konstantin Sundin 53.82 2009-11-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.08 | 1:01.59 | |||||
2 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.21 | 1:08.22 | |||||
3 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.47 | 1:08.43 | |||||
4 | Rudolfs Stupane | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.66 | 1:14.53 | |||||
Gren 21, 25m Bröstsim Damer Para, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägen Simförening | 18.06 | ||||||
2 | Emilia Almert | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.06 | ||||||
3 | Emma Aunes | 1996 | Spårvägen Simförening | 36.75 | ||||||
Gren 22, 25m Bröstsim Herrar Para, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Löfstrand | 1989 | Spårvägen Simförening | 27.28 | ||||||
Gren 23, 50m Bröstsim Fl 12oy, Finaler |
Fjolårsmästare Linn Herlin 40.53 |
Föreningsrekord Emma Igelström 29.96 2002-04-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.44 | ||||||
2 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.50 | ||||||
3 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.04 | ||||||
4 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.42 | ||||||
5 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.03 | ||||||
6 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.22 | ||||||
7 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.74 | ||||||
8 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.13 | ||||||
9 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.02 | ||||||
10 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.81 | ||||||
11 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.87 | ||||||
12 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 52.46 | ||||||
13 | Nellie Granskog | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.54 | ||||||
14 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.36 | ||||||
15 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 59.98 | ||||||
- | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Bröstsim Po 12oy, Finaler |
Fjolårsmästare Andreas Wallén 39.01 |
Föreningsrekord Stefan Nystrand 27.99 2012-09-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.11 | ||||||
2 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.42 | ||||||
3 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.56 | ||||||
4 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.29 | ||||||
5 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.64 | ||||||
6 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 52.62 | ||||||
7 | Zion Vaamonde | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.86 | ||||||
8 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 55.56 | ||||||
9 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 57.94 | ||||||
- | David Garmelius | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Bröstsim Fl 13-15, Finaler |
Fjolårsmästare Julia Nilsson 1.18.58 |
Föreningsrekord Emma Igelström 1:05.11 2003-03-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.44 | 1:16.60 | |||||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.66 | 1:18.05 | |||||
3 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.03 | 1:25.36 | |||||
4 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.57 | 1:26.82 | |||||
5 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.15 | 1:30.82 | |||||
6 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 44.30 | 1:35.07 | |||||
7 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 45.95 | 1:38.13 | |||||
8 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.24 | 1:38.91 | |||||
9 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.32 | 1:41.52 | |||||
Gren 26, 100m Bröstsim Po 13-15, Finaler |
Fjolårsmästare Jonas Malmring 1.27.40 |
Föreningsrekord Peter Aronsson 1:01.12 2000-12-31 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.73 | 1:16.57 | |||||
2 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.48 | 1:22.83 | |||||
3 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.75 | 1:23.47 | |||||
4 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.45 | 1:23.99 | |||||
5 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.88 | 1:27.39 | |||||
6 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.77 | 1:31.38 | |||||
7 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.81 | 1:42.92 | |||||
Gren 27, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Fjolårsmästare Jessica Billquist 1.13.36 |
Föreningsrekord Emma Igelström 1:05.11 2003-03-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stina Gardell | 1990 | Spårvägen Simförening | 33.97 | 1:11.65 | |||||
2 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 35.27 | 1:15.19 | |||||
3 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 37.13 | 1:19.70 | |||||
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Fjolårsmästare Daniel Sjöblom-Ahlström 1.10.73 |
Föreningsrekord Peter Aronsson 1:01.12 2000-12-31 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Bladin | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.35 | 1:21.50 | |||||
Gren 31, 25m Frisim Damer Para, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Reichard | 1991 | Spårvägen Simförening | 15.29 | ||||||
2 | Emilia Almert | 2003 | Spårvägen Simförening | 25.69 | ||||||
3 | Emma Aunes | 1996 | Spårvägen Simförening | 32.66 | ||||||
Gren 32, 25m Frisim Herrar Para, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Löfstrand | 1989 | Spårvägen Simförening | 22.89 | ||||||
Gren 33, 50m Frisim Fl 12oy, Finaler |
Fjolårsmästare Linn Herlin 31.11 |
Föreningsrekord Johanna Sjöberg 24.82 2003-11-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.62 | ||||||
2 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.67 | ||||||
3 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.91 | ||||||
4 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.64 | ||||||
5 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 34.27 | ||||||
6 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 34.97 | ||||||
7 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.81 | ||||||
8 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.88 | ||||||
9 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.21 | ||||||
9 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.21 | ||||||
11 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.17 | ||||||
12 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.78 | ||||||
13 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.02 | ||||||
14 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 54.90 | ||||||
Gren 34, 50m Frisim Po 12oy, Finaler |
Fjolårsmästare Andreas Wallén 30.17 |
Föreningsrekord Stefan Nystrand 21.49 2011-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.10 | ||||||
2 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.49 | ||||||
3 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.22 | ||||||
4 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.62 | ||||||
5 | David Garmelius | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.85 | ||||||
6 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.20 | ||||||
7 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.04 | ||||||
8 | Zion Vaamonde | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.17 | ||||||
9 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.48 | ||||||
10 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.65 | ||||||
11 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 50.92 | ||||||
Gren 35, 100m Frisim Fl 13-15, Finaler |
Fjolårsmästare Emma Garmelius 1.03.60 |
Föreningsrekord Michelle Coleman 52.39 2014-11-23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.51 | 1:03.92 | |||||
2 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.48 | 1:05.00 | |||||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.35 | 1:05.07 | |||||
4 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.96 | 1:08.78 | |||||
5 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.33 | 1:08.97 | |||||
6 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.63 | 1:10.97 | |||||
7 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.61 | 1:12.17 | |||||
8 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.28 | 1:13.15 | |||||
9 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.66 | 1:17.83 | |||||
10 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.23 | 1:19.15 | |||||
11 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.69 | 1:20.12 | |||||
12 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.35 | 1:23.16 | |||||
- | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.16 | 1:15.37 | EXTRA | ||||
- | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 36, 100m Frisim Po 13-15, Finaler |
Fjolårsmästare Alex Kaufman 1.00.45 |
Föreningsrekord Stefan Nystrand 47.08 2011-10-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.72 | 58.28 | |||||
2 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.82 | 58.87 | |||||
3 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.06 | 1:01.49 | |||||
4 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.24 | 1:02.53 | |||||
5 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.03 | 1:03.89 | |||||
6 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.35 | 1:03.91 | |||||
7 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.49 | 1:06.69 | |||||
8 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.65 | 1:29.71 | |||||
Gren 37, 100m Frisim Damer, Finaler |
Fjolårsmästare Malin Wallén 1.01.23 |
Föreningsrekord Michelle Coleman 52.39 2014-11-23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.72 | 1:00.42 | |||||
2 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 29.83 | 1:00.45 | |||||
3 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.08 | 1:02.24 | |||||
4 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.81 | 1:03.69 | |||||
5 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 31.35 | 1:04.73 | |||||
6 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.74 | 1:05.62 | |||||
7 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.55 | 1:08.07 | |||||
8 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.83 | 1:08.83 | |||||
Gren 38, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Fjolårsmästare Daniel Sjöblom-Ahlström 54.55 |
Föreningsrekord Stefan Nystrand 47.08 2011-10-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 26.60 | 54.61 | |||||
2 | André Magnusson | 1990 | Spårvägen Simförening | 27.43 | 57.29 | |||||
3 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.45 | 59.22 | |||||
4 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.32 | 1:00.61 | |||||
5 | Rudolfs Stupane | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.76 | 1:04.19 | |||||
6 | Samuel Bladin | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.60 | 1:07.55 | |||||
Gren 39, 50m Frisim Damer Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Carolina Rosenquist | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.26 | EXTRA | |||||
Gren 41, 100m Medley Fl 12oy, Finaler |
Fjolårsmästare Linn Herlin 1.17.44 |
Föreningsrekord Emma Igelström 1:02.89 2002-11-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.12 | 1:19.78 | |||||
2 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.13 | 1:23.10 | |||||
3 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.95 | 1:23.34 | |||||
4 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.66 | 1:25.35 | |||||
5 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.64 | 1:25.92 | |||||
6 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:35.19 | 1:35.19 | |||||
7 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.53 | 1:35.74 | |||||
8 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.49 | 1:36.29 | |||||
9 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.96 | 1:38.47 | |||||
10 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.08 | 1:42.47 | |||||
11 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.66 | 1:43.64 | |||||
12 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.10 | 1:43.85 | |||||
13 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.07 | 1:45.68 | |||||
14 | Nellie Granskog | 2004 | Spårvägen Simförening | 54.29 | 1:50.69 | |||||
- | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 42, 100m Medley Po 12oy, Finaler |
Fjolårsmästare Andreas Wallén 1.15.94 |
Föreningsrekord Stefan Nystrand 55.35 2012-10-07 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.40 | 1:22.77 | |||||
2 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.85 | 1:24.35 | |||||
3 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.05 | 1:25.17 | |||||
4 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.58 | 1:25.99 | |||||
5 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.31 | 1:33.99 | |||||
6 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.62 | 1:41.31 | |||||
7 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.19 | 1:42.33 | |||||
8 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.45 | 1:42.96 | |||||
9 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.71 | 1:46.97 | |||||
10 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.25 | 1:48.26 | |||||
11 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.40 | 1:50.29 | |||||
- | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 43, 200m Medley Fl 13-15, Finaler |
Fjolårsmästare Nina Bring 2.39.60 |
Föreningsrekord Stina Gardell 2.08.99 2008-11-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.99 | 1:16.36 | 1:58.38 | 2:35.35 | |||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.31 | 1:15.86 | 2:00.96 | 2:38.48 | |||
3 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.33 | 1:16.98 | 2:03.26 | 2:40.45 | |||
4 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.32 | 1:15.86 | 2:04.48 | 2:42.70 | |||
5 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.43 | 1:19.11 | 2:07.71 | 2:48.02 | |||
6 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.56 | 1:21.84 | 2:10.46 | 2:50.92 | |||
7 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.38 | 1:30.69 | 2:30.20 | 3:12.15 | |||
8 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.02 | 1:32.81 | 2:31.48 | 3:18.00 | |||
- | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 44, 200m Medley Po 13-15, Finaler |
Fjolårsmästare Jonas Malmring 2.38.30 |
Föreningsrekord Anders Holmertz 2:01.67 1992-12-13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.98 | 1:07.66 | 1:49.62 | 2:22.27 | |||
2 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.45 | 1:11.57 | 1:53.13 | 2:25.88 | |||
3 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.44 | 1:15.40 | 1:58.04 | 2:33.90 | |||
4 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.47 | 1:13.30 | 2:00.72 | 2:34.28 | |||
5 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.45 | 1:16.38 | 2:04.85 | 2:41.27 | |||
6 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.87 | 1:19.25 | 2:08.65 | 2:42.13 | |||
7 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.70 | 1:20.39 | 2:08.83 | 2:49.19 | |||
8 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.31 | 1:29.86 | 2:20.44 | 3:04.61 | |||
Gren 45, 200m Medley Damer, Finaler |
Fjolårsmästare Malin Wallén 2.32.78 |
Föreningsrekord Stina Gardell 2.08.99 2008-11-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 33.70 | 1:11.27 | 1:56.02 | 2:30.36 | |||
2 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.91 | 1:13.47 | 1:59.19 | 2:33.63 | |||
3 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 35.59 | 1:14.44 | 1:57.45 | 2:34.40 | |||
4 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.31 | 1:16.57 | 2:03.99 | 2:39.13 | |||
5 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.99 | 1:16.34 | 2:03.32 | 2:40.28 | |||
6 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.07 | 1:20.82 | 2:12.29 | 2:52.80 | |||
Gren 46, 200m Medley Herrar, Finaler |
Fjolårsmästare Daniel Sjöblom-Ahlström 2.15.28 |
Föreningsrekord Anders Holmertz 2:01.67 1992-12-13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.01 | 1:03.39 | 1:44.06 | 2:14.90 | |||
2 | Samuel Bladin | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.41 | 1:18.62 | 2:07.44 | 2:47.78 | |||
Gren 47, 100m Medley Damer Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Carolina Rosenquist | 1998 | Spårvägen Simförening | 38.90 | 1:28.74 | EXTRA | ||||
Gren 48, 100m Medley Herrar Master, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Thunberg | 1969 | Spårvägen Simförening | 33.49 | 1:13.38 | |||||
2 | Johan Hannus | 1987 | Spårvägen Simförening | 41.02 | 1:32.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 18 december 2015 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 22:36 |