Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden 2017 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Västervik | Utskriftstid | 23:00 | |||
Arrangör | Västerviks SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 1, 200m Medley fl 12 år oä, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 36.36 | 1:19.74 | 2:06.23 | 2:42.18 | |||
2 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.11 | 1:20.44 | 2:06.50 | 2:43.08 | |||
3 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 36.34 | 1:19.06 | 2:07.81 | 2:47.04 | |||
4 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 33.64 | 1:17.93 | 2:11.15 | 2:52.97 | |||
5 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.34 | 1:25.77 | 2:15.02 | 2:54.81 | |||
6 | Ida Ekström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 40.02 | 1:24.05 | 2:18.57 | 2:58.07 | |||
7 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.09 | 1:23.22 | 2:15.85 | 2:58.82 | |||
8 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.26 | 1:26.58 | 2:20.21 | 3:00.32 | |||
9 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.09 | 1:27.73 | 2:23.56 | 3:08.86 | |||
10 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.27 | 1:30.47 | 2:29.07 | 3:11.63 | |||
11 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.65 | 1:34.94 | 2:31.66 | 3:14.64 | |||
12 | Alice Nyström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 49.15 | 1:37.72 | 2:33.37 | 3:18.18 | |||
13 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.74 | 1:35.41 | 2:35.04 | 3:19.02 | |||
14 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.56 | 1:36.16 | 2:34.51 | 3:22.61 | |||
15 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.21 | 1:40.93 | 2:52.55 | 3:45.53 | |||
16 | Alva Jacobsson | 2005 | Västerviks Simsällskap | 51.23 | 1:55.14 | 2:57.93 | 3:49.81 | |||
17 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.09 | 2:00.61 | 3:03.09 | 3:59.68 | |||
- | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Medley fl 12 år oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.12 | 1:16.65 | 2:01.96 | 2:38.39 | |||
2 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.60 | 1:15.24 | 2:03.98 | 2:41.79 | |||
3 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.22 | 1:15.85 | 2:05.80 | 2:42.55 | |||
4 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.34 | 1:18.55 | 2:04.80 | 2:44.70 | |||
5 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 34.57 | 1:18.32 | 2:09.10 | 2:50.72 | |||
6 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.40 | 1:25.09 | 2:11.89 | 2:51.37 | |||
7 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.53 | 1:22.83 | 2:11.95 | 2:51.70 | |||
8 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.03 | 1:20.98 | 2:14.14 | 2:53.52 | |||
9 | Nora Björklund | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 38.79 | 1:22.54 | 2:17.00 | 2:54.17 | |||
10 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.41 | 1:23.20 | 2:15.26 | 2:55.02 | |||
11 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.13 | 1:24.69 | 2:16.14 | 2:55.05 | |||
12 | Sofija Bojovic | 2004 | Finspångs Simklubb | 36.29 | 1:22.29 | 2:15.03 | 2:55.90 | |||
13 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 39.59 | 1:24.68 | 2:14.78 | 2:56.52 | |||
14 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 37.77 | 1:23.04 | 2:13.63 | 2:57.11 | |||
15 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.29 | 1:25.04 | 2:14.59 | 2:57.82 | |||
16 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.50 | 1:24.50 | 2:17.68 | 2:59.31 | |||
17 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.53 | 1:28.47 | 2:20.10 | 2:59.72 | |||
18 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.96 | 1:29.65 | 2:22.16 | 3:05.72 | |||
19 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.78 | 1:28.04 | 2:23.88 | 3:06.94 | |||
20 | Emilia Lundgren | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 41.34 | 1:30.94 | 2:23.62 | 3:07.05 | |||
21 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.42 | 1:30.28 | 2:24.52 | 3:07.28 | |||
22 | Anna Vikström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.27 | 1:36.71 | 2:42.53 | 3:29.99 | |||
23 | Elin Hagman | 2004 | Västerviks Simsällskap | 48.02 | 1:44.47 | 2:46.01 | 3:31.02 | |||
24 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 49.65 | 1:47.96 | 2:47.09 | 3:37.60 | |||
25 | Ida Holmberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 49.89 | 1:46.15 | 2:49.33 | 3:41.60 | |||
- | Julia Johansson | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Medley fl 12 år oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.60 | 1:13.07 | 1:59.78 | 2:34.56 | |||
2 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.63 | 1:14.14 | 1:57.16 | 2:35.18 | |||
3 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.05 | 1:18.55 | 2:00.26 | 2:36.71 | |||
4 | Mira Grimvall | 2002 | Västerviks Simsällskap | 38.12 | 1:21.61 | 2:11.91 | 2:56.86 | |||
5 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 40.01 | 1:28.55 | 2:25.28 | 3:06.65 | |||
6 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 40.66 | 1:32.72 | 2:26.36 | 3:10.09 | |||
7 | Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | Västerviks Simsällskap | 37.76 | 1:28.38 | 2:22.80 | 3:13.35 | |||
Gren 2, 200m Medley Po 12 år oä, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.89 | 1:19.86 | 2:06.84 | 2:44.43 | |||
2 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.77 | 1:25.03 | 2:16.37 | 2:55.03 | |||
3 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.41 | 1:28.00 | 2:21.73 | 2:59.84 | |||
4 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.31 | 1:30.28 | 2:22.13 | 3:01.31 | |||
5 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 41.29 | 1:27.22 | 2:19.19 | 3:01.65 | |||
6 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 40.65 | 1:29.89 | 2:27.54 | 3:08.29 | |||
7 | Isac Uhre | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 49.50 | 1:37.04 | 2:34.38 | 3:15.56 | |||
8 | Robin Vukovic | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 50.66 | 1:51.02 | 3:03.14 | 3:56.37 | |||
- | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 200m Medley Po 12 år oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 29.45 | 1:03.50 | 1:45.08 | 2:17.47 | |||
2 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.00 | 1:11.41 | 1:54.64 | 2:30.82 | |||
3 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.88 | 1:12.48 | 1:59.31 | 2:36.73 | |||
4 | Edvin Karlsson | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 35.62 | 1:16.58 | 2:04.23 | 2:38.77 | |||
5 | Fabian Lagström | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 35.52 | 1:17.87 | 2:04.84 | 2:39.78 | |||
6 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 31.65 | 1:15.01 | 2:00.82 | 2:40.30 | |||
7 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.12 | 1:18.14 | 2:06.43 | 2:42.52 | |||
8 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.14 | 1:20.44 | 2:08.90 | 2:45.87 | |||
9 | Jakob Nyström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 36.40 | 1:17.27 | 2:08.19 | 2:46.59 | |||
10 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.45 | 1:25.64 | 2:14.99 | 2:55.80 | |||
11 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 40.16 | 1:25.93 | 2:17.44 | 2:58.27 | |||
12 | Hannes Hallberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 42.71 | 1:32.93 | 2:33.79 | 3:18.61 | |||
- | Mattias Nad | 2003 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 2, 200m Medley Po 12 år oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 26.68 | 1:00.55 | 1:39.24 | 2:11.45 | |||
2 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.22 | 1:11.51 | 1:56.30 | 2:29.94 | |||
3 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 29.98 | 1:08.33 | 1:56.64 | 2:31.26 | |||
4 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.41 | 1:12.28 | 1:58.12 | 2:32.34 | |||
5 | Petter Eriksen | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 33.10 | 1:11.72 | 1:59.03 | 2:34.47 | |||
6 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.12 | 1:17.56 | 2:08.56 | 2:42.05 | |||
7 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.77 | 1:19.19 | 2:07.91 | 2:46.61 | |||
- | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Medley fl 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 35.19 | 1:16.74 | |||||
2 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.13 | 1:22.56 | |||||
3 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 40.25 | 1:27.94 | |||||
4 | Alfrida Lagström | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 41.39 | 1:31.28 | |||||
5 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.57 | 1:31.47 | |||||
6 | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | 41.84 | 1:32.04 | |||||
7 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.63 | 1:32.26 | |||||
8 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 44.78 | 1:32.55 | |||||
9 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 43.44 | 1:32.73 | |||||
10 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 42.32 | 1:32.97 | |||||
11 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.99 | 1:33.08 | |||||
12 | Klara Blickfors | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 44.18 | 1:35.96 | |||||
13 | Alwa Merenius | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.53 | 1:38.98 | |||||
14 | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 49.08 | 1:39.63 | |||||
15 | Moa Carlsson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 49.64 | 1:44.04 | |||||
16 | Alicia Rehnberg | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 50.39 | 1:44.44 | |||||
17 | Anna Söderqvist | 2006 | Motala Simsällskap | 55.86 | 1:51.03 | |||||
Gren 4, 100m Medley Po 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.50 | 1:22.16 | |||||
2 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 42.01 | 1:26.09 | |||||
3 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 42.04 | 1:27.20 | |||||
4 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.12 | 1:27.88 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 42.09 | 1:27.99 | |||||
6 | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.91 | 1:29.15 | |||||
7 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.33 | 1:34.25 | |||||
8 | Isak Ryd | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 45.96 | 1:34.99 | |||||
9 | Kevin Sixtensson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.42 | 1:36.33 | |||||
10 | Didrik Olsson-Lindqvist | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 49.62 | 1:44.29 | |||||
11 | Ludvig Löfgren | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 51.81 | 1:45.01 | |||||
- | Lukas Svensson | 2006 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 25m Fjärilsim Fl 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 16.81 | ||||||
2 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 17.98 | ||||||
3 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 18.82 | ||||||
4 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 19.02 | ||||||
5 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 19.25 | ||||||
6 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 19.82 | ||||||
7 | Julia Almquist | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 21.63 | ||||||
8 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 21.81 | ||||||
9 | Isabella Westergren | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 22.88 | ||||||
10 | Naima Eriksson | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 23.07 | ||||||
11 | Cornelia Stridh | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 23.30 | ||||||
12 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 23.44 | ||||||
13 | Ella Veenhuis | 2007 | Simklubben Blåkulla | 24.26 | ||||||
14 | Angelica Hietanen | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 24.39 | ||||||
15 | Molly Ainemo | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 27.82 | ||||||
16 | Julia Carmström | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 33.00 | ||||||
- | Nika Johansson | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 25m Fjärilsim Po 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Milo Forsberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 18.18 | ||||||
2 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 18.24 | ||||||
3 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 18.39 | ||||||
4 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 19.06 | ||||||
5 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 19.87 | ||||||
6 | Cesar Svan | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 23.08 | ||||||
7 | Erik Havskog | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 26.44 | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Fl 9 år oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Malm | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.39 | ||||||
2 | Sofia Holmqvist | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 49.36 | ||||||
3 | Alice Björnholm | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 50.35 | ||||||
4 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 51.97 | ||||||
5 | Josefine Karlsson | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 52.56 | ||||||
6 | Elin Axelsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 54.01 | ||||||
7 | Alva Johansson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 56.73 | ||||||
8 | Sigrid Alvehus | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 57.91 | ||||||
9 | Fidelie Olsson - Lindqvist | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 58.29 | ||||||
10 | Eija Uhre | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 1:01.05 | ||||||
11 | Felicia Almquist | 2010 | Oskarshamns Simsällskap | 1:07.48 | ||||||
12 | Vera Andersson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 1:08.32 | ||||||
- | Maja Sandebo | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melissa Stålhammar K | 2009 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Bröstsim Po 9 år o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arthur Forsfält | 2008 | Motala Simsällskap | 46.22 | ||||||
2 | Axel Coutts | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 47.25 | ||||||
3 | Olof Karlsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 52.98 | ||||||
4 | Kasper Glawing | 2008 | Finspångs Simklubb | 53.02 | ||||||
5 | Malte Klintåker | 2009 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.39 | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Fl 12 år oä, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 31.30 | 1:04.94 | |||||
2 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 31.25 | 1:05.73 | |||||
3 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 32.93 | 1:07.67 | |||||
4 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.33 | 1:08.59 | |||||
5 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 35.15 | 1:11.59 | |||||
6 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.96 | 1:12.19 | |||||
7 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 34.90 | 1:12.27 | |||||
8 | Ida Ekström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 35.28 | 1:12.74 | |||||
9 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 35.80 | 1:14.59 | |||||
10 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 36.44 | 1:16.09 | |||||
11 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 36.87 | 1:17.23 | |||||
12 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.52 | 1:18.06 | |||||
13 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.28 | 1:18.69 | |||||
14 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.73 | 1:20.54 | |||||
15 | Alva Bernsholt | 2005 | Simklubben Blåkulla | 36.18 | 1:22.04 | |||||
16 | Alice Johansson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.64 | 1:22.76 | |||||
17 | Alice Nyström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 40.37 | 1:23.31 | |||||
18 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.70 | 1:26.91 | |||||
19 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.68 | 1:30.15 | |||||
20 | Alva Jacobsson | 2005 | Västerviks Simsällskap | 44.97 | 1:35.57 | |||||
21 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.85 | 1:40.38 | |||||
Gren 9, 100m Frisim Fl 12 år oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 31.44 | 1:04.19 | |||||
2 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 31.29 | 1:04.57 | |||||
3 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 31.30 | 1:05.05 | |||||
4 | Johanna Fransson | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 32.90 | 1:07.88 | |||||
5 | Sofija Bojovic | 2004 | Finspångs Simklubb | 33.09 | 1:08.57 | |||||
6 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 32.92 | 1:09.00 | |||||
7 | Nora Björklund | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 33.36 | 1:09.06 | |||||
8 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.10 | 1:09.23 | |||||
9 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.31 | 1:09.70 | |||||
10 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.66 | 1:09.81 | |||||
11 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.17 | 1:09.92 | |||||
12 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.16 | 1:10.21 | |||||
13 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.43 | 1:10.43 | |||||
14 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 33.37 | 1:11.01 | |||||
15 | Ebba Håkansson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 35.26 | 1:11.81 | |||||
16 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.80 | 1:12.86 | |||||
17 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.78 | 1:12.91 | |||||
18 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.59 | 1:13.37 | |||||
19 | Bella Ringholt | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.86 | 1:14.23 | |||||
20 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 35.74 | 1:14.28 | |||||
21 | Emilia Lundgren | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 35.78 | 1:14.57 | |||||
22 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 35.79 | 1:14.85 | |||||
23 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.57 | 1:16.70 | |||||
24 | Anna Vikström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.46 | 1:17.83 | |||||
25 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.62 | 1:18.90 | |||||
26 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.32 | 1:19.29 | |||||
27 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 38.09 | 1:20.14 | |||||
28 | Julia Johansson | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 39.40 | 1:23.06 | |||||
29 | Frida Liliequist | 2004 | Västerviks Simsällskap | 40.93 | 1:25.71 | |||||
30 | Elin Hagman | 2004 | Västerviks Simsällskap | 41.10 | 1:27.53 | |||||
31 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 43.16 | 1:28.88 | |||||
32 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 42.23 | 1:30.23 | |||||
33 | Lisa Grimvall | 2004 | Västerviks Simsällskap | 43.02 | 1:31.97 | |||||
Gren 9, 100m Frisim Fl 12 år oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.28 | 1:01.50 | |||||
2 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 29.75 | 1:02.24 | |||||
3 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.29 | 1:02.56 | |||||
4 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.30 | 1:04.54 | |||||
5 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.38 | 1:06.99 | |||||
6 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.29 | 1:07.74 | |||||
7 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 32.15 | 1:07.97 | |||||
8 | Mira Grimvall | 2002 | Västerviks Simsällskap | 32.91 | 1:09.98 | |||||
9 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 33.35 | 1:10.23 | |||||
10 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 34.63 | 1:12.83 | |||||
11 | Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | Västerviks Simsällskap | 37.07 | 1:17.38 | |||||
Gren 10, 100m Frisim Po 12 år oä, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.55 | 1:06.09 | |||||
2 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 33.88 | 1:09.47 | |||||
3 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 34.03 | 1:10.41 | |||||
4 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 34.95 | 1:12.04 | |||||
5 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 35.18 | 1:12.74 | |||||
6 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 35.06 | 1:12.96 | |||||
7 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 36.00 | 1:14.52 | |||||
8 | Isac Uhre | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 35.30 | 1:15.99 | |||||
9 | Robin Vukovic | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 41.42 | 1:27.60 | |||||
10 | Simon Adolfsson | 2005 | Västerviks Simsällskap | 40.07 | 1:29.15 | |||||
11 | Melvin Hilding | 2005 | Västerviks Simsällskap | 43.31 | 1:33.88 | |||||
Gren 10, 100m Frisim Po 12 år oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 27.58 | 57.35 | |||||
2 | Carl Löfgren | 2003 | Simklubben Blåkulla | 29.39 | 59.64 | |||||
3 | Sergej Basov | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.36 | 1:01.89 | |||||
4 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 29.79 | 1:02.18 | |||||
5 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 29.86 | 1:03.01 | |||||
6 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 29.24 | 1:03.11 | |||||
7 | Edvin Karlsson | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 30.76 | 1:03.44 | |||||
8 | Fabian Lagström | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 31.46 | 1:03.88 | |||||
9 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.30 | 1:04.64 | |||||
10 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 31.50 | 1:04.79 | |||||
11 | Jakob Nyström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 33.96 | 1:09.91 | |||||
12 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.19 | 1:11.37 | |||||
13 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 35.01 | 1:13.39 | |||||
14 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.55 | 1:13.83 | |||||
15 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.50 | 1:18.59 | |||||
16 | Hannes Hallberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 37.13 | 1:19.07 | |||||
- | Mattias Nad | 2003 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
- | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Gren 10, 100m Frisim Po 12 år oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 25.38 | 52.81 | |||||
2 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 26.73 | 55.65 | |||||
3 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 27.45 | 57.47 | |||||
4 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 28.20 | 58.07 | |||||
5 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 27.72 | 58.08 | |||||
6 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 28.45 | 58.17 | |||||
7 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 28.19 | 58.28 | |||||
8 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 28.66 | 59.01 | |||||
9 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 28.99 | 59.89 | |||||
10 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 28.95 | 1:00.10 | |||||
11 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 28.66 | 1:00.79 | |||||
12 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.85 | 1:01.64 | |||||
13 | Petter Eriksen | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 31.19 | 1:02.81 | |||||
14 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 30.13 | 1:04.40 | |||||
15 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 31.77 | 1:07.32 | |||||
16 | Viktor Malysjev | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.52 | 1:09.56 | |||||
17 | Hamza Kefo | 2002 | Hultsfreds Simsällskap | 37.35 | 1:28.05 | |||||
Gren 11, 100m Bröstsim Fl 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 42.42 | 1:30.14 | |||||
2 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 44.19 | 1:32.88 | |||||
3 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.39 | 1:40.32 | |||||
4 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.59 | 1:42.76 | |||||
5 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 50.34 | 1:43.62 | |||||
6 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 49.97 | 1:43.77 | |||||
7 | Alfrida Lagström | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 48.78 | 1:45.17 | |||||
8 | Anna Söderqvist | 2006 | Motala Simsällskap | 50.46 | 1:45.24 | |||||
9 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 50.60 | 1:47.10 | |||||
10 | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | 51.79 | 1:47.49 | |||||
11 | Moa Carlsson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 53.62 | 1:52.57 | |||||
12 | Alwa Merenius | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.69 | 1:52.79 | |||||
13 | Alicia Rehnberg | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.77 | 1:53.39 | |||||
14 | Klara Blickfors | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 54.43 | 1:53.94 | |||||
15 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.62 | 1:54.13 | |||||
16 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.59 | 1:54.76 | |||||
17 | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 55.17 | 1:57.44 | |||||
Gren 12, 100m Bröstsim Po 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.08 | 1:34.95 | |||||
2 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.31 | 1:36.11 | |||||
3 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.61 | 1:36.23 | |||||
4 | Kevin Sixtensson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.47 | 1:36.38 | |||||
5 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.75 | 1:37.11 | |||||
6 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 50.50 | 1:43.54 | |||||
7 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.84 | 1:43.96 | |||||
8 | Isak Ryd | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 51.38 | 1:47.77 | |||||
9 | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.70 | 1:47.78 | |||||
10 | Ludvig Löfgren | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 53.88 | 1:55.37 | |||||
- | Lukas Svensson | 2006 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 4X50m Frisim Fl 10 år oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Damer [2007] Lag 1 | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 2:30.15 | ||||||
Hanna Oehm | 2007 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Fanny Ivarsson | 2007 | 38.86 | 1:16.29 | |||||||
Tilda Larsson | 2008 | 40.12 | 1:56.41 | |||||||
Althaea Süsskind | 2007 | 33.74 | 2:30.15 | |||||||
2 | Oskarshamn 1 Damer | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 2:43.01 | ||||||
Josefine Karlsson | 2008 | 43.04 | 43.04 | |||||||
Naima Eriksson | 2007 | 41.04 | 1:24.08 | |||||||
Julia Almquist | 2007 | 37.03 | 2:01.11 | |||||||
Fidelie Olsson - Lindqvist | 2008 | 41.90 | 2:43.01 | |||||||
3 | Lass Damer [2007] Lag 2 | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 2:45.19 | ||||||
Emma Persson | 2007 | 41.56 | 41.56 | |||||||
Sigrid Alvehus | 2008 | 41.10 | 1:22.66 | |||||||
Sofia Holmqvist | 2008 | 41.01 | 2:03.67 | |||||||
Alice Björnholm | 2008 | 41.52 | 2:45.19 | |||||||
4 | Hultsfred Damer [2007] | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 2:50.18 | ||||||
Isabella Westergren | 2007 | 42.42 | 42.42 | |||||||
Stina Klavins | 2007 | 39.68 | 1:22.10 | |||||||
Cornelia Stridh | 2007 | 41.08 | 2:03.18 | |||||||
Molly Ainemo | 2007 | 47.00 | 2:50.18 | |||||||
- | Oskarshamn 2 Damer | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 4X50m Frisim Po 10 år oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Lass Herrar [2007] Lag 1 | 2007 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 15, 4X50m Frisim Mix 13 år oä, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Västervik Mix 1 | 0 | Västerviks Simsällskap | 1:45.66 | ||||||
Erik Ohlsén | 2000 | 24.27 | 24.27 | |||||||
Edvin Torlakovic | 2001 | 24.90 | 49.17 | |||||||
Agnes Wedel | 2000 | 28.40 | 1:17.57 | |||||||
Clara Kuggvik | 2005 | 28.09 | 1:45.66 | |||||||
2 | Lass Mix [2003] | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:47.24 | ||||||
Albert Oscarsson | 2001 | 26.02 | 26.02 | |||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 25.82 | 51.84 | |||||||
Matilda Savén | 2000 | 27.70 | 1:19.54 | |||||||
Hilda Linné | 2000 | 27.70 | 1:47.24 | |||||||
3 | Lass Mix [2003] Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:51.52 | ||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 26.40 | 26.40 | |||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 26.73 | 53.13 | |||||||
Andrea Palm | 2000 | 28.99 | 1:22.12 | |||||||
Alice Fransson | 2004 | 29.40 | 1:51.52 | |||||||
4 | Oskarshamn Mix [1918] | 0 | Oskarshamns Simsällskap | 1:55.89 | ||||||
Viktor Henrysson | 2003 | 27.40 | 27.40 | |||||||
Petter Eriksen | 2002 | 27.19 | 54.59 | |||||||
Johanna Fransson | 2004 | 30.64 | 1:25.23 | |||||||
Nora Björklund | 2003 | 30.66 | 1:55.89 | |||||||
5 | Västervik Mix 2 | 0 | Västerviks Simsällskap | 1:57.74 | ||||||
Felix Öberg | 2001 | 27.38 | 27.38 | |||||||
Jesper Jönsson | 2000 | 26.98 | 54.36 | |||||||
Hanna Liliequist | 2002 | 32.24 | 1:26.60 | |||||||
Mira Grimvall | 2002 | 31.14 | 1:57.74 | |||||||
6 | Lass Mix Lag 4 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 1:58.47 | ||||||
William Barkehed | 2003 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Erik Wallin | 2003 | 28.07 | 56.91 | |||||||
Alva Högberg | 2002 | 31.56 | 1:28.47 | |||||||
Maria Dehgani | 2003 | 30.00 | 1:58.47 | |||||||
7 | Motala SS Mix [1918] | 0 | Motala Simsällskap | 2:00.67 | ||||||
Henrik Eriksson | 2002 | 26.99 | 26.99 | |||||||
Isadora Rosén | 2002 | 29.89 | 56.88 | |||||||
Emilia Eriksson | 2004 | 30.38 | 1:27.26 | |||||||
Marcus Manninen | 2004 | 33.41 | 2:00.67 | |||||||
8 | Lass Mix Lag 5 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:01.87 | ||||||
Isak Lust | 2002 | 28.79 | 28.79 | |||||||
Markus Stahre | 2004 | 29.61 | 58.40 | |||||||
Martina Karlsson | 2003 | 32.36 | 1:30.76 | |||||||
Hanna Persson | 2004 | 31.11 | 2:01.87 | |||||||
9 | Nkk Mix [1918] | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:08.84 | ||||||
Hilma Broden | 2003 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Kasandra Svan | 2004 | 32.94 | 1:05.25 | |||||||
David Malm | 2004 | 33.92 | 1:39.17 | |||||||
Aldin Mandzo | 2004 | 29.67 | 2:08.84 | |||||||
10 | Västervik Mix 4 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:16.71 | ||||||
Gustav Ferlin | 2000 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Hannes Hallberg | 2004 | 34.76 | 1:05.59 | |||||||
Maja Lundmark | 2004 | 38.18 | 1:43.77 | |||||||
Maria Miñana Juan | 2004 | 32.94 | 2:16.71 | |||||||
11 | Västervik Mix Lag 5 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:31.62 | ||||||
Linnea Karlsson | 2004 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Emma Kindberg | 2004 | 34.69 | 1:11.47 | |||||||
Simon Adolfsson | 2005 | 36.89 | 1:48.36 | |||||||
Melvin Hilding | 2005 | 43.26 | 2:31.62 | |||||||
- | Lass Mix [2003] Lag 3 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Västervik Mix 3 | 0 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 4X50m Frisim Mix 11-12 år, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Mix [2005] Lag 1 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:03.68 | ||||||
Robin Daremo | 2005 | 30.95 | 30.95 | |||||||
Robin Lundqvist | 2005 | 30.68 | 1:01.63 | |||||||
Märta Högfeldt | 2005 | 30.23 | 1:31.86 | |||||||
Elin Gustafsson | 2005 | 31.82 | 2:03.68 | |||||||
2 | Motala SS Mix [2005] | 2005 | Motala Simsällskap | 2:09.43 | ||||||
Edwin Brimalm | 2005 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Leija Johansson Junttila | 2006 | 29.87 | 1:02.01 | |||||||
Otto Svensson | 2005 | 32.51 | 1:34.52 | |||||||
Greta Sjögren | 2007 | 34.91 | 2:09.43 | |||||||
3 | Lass Mix [2005] Lag 2 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:14.61 | ||||||
Elvis Ericsson | 2005 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Simon Axelsson | 2006 | 34.53 | 1:07.74 | |||||||
Frida Erlandsson | 2006 | 34.33 | 1:42.07 | |||||||
Frida Holmqvist | 2005 | 32.54 | 2:14.61 | |||||||
4 | Lass Mix [2005] Lag 4 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:25.89 | ||||||
Kevin Sixtensson | 2006 | 41.48 | 41.48 | |||||||
Justin Rineholm | 2006 | 36.55 | 1:18.03 | |||||||
Stella Åqvist | 2005 | 33.80 | 1:51.83 | |||||||
Darya Abbaspour | 2005 | 34.06 | 2:25.89 | |||||||
5 | Oskarshamn Mix [2005] | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 2:26.02 | ||||||
Isac Uhre | 2005 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Isak Ryd | 2006 | 36.91 | 1:13.03 | |||||||
Alice Nyström | 2005 | 39.51 | 1:52.54 | |||||||
Ida Ekström | 2005 | 33.48 | 2:26.02 | |||||||
6 | Lass Mix [2005] Lag 5 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:30.71 | ||||||
Simón Perez | 2007 | 38.00 | 38.00 | |||||||
Olof Karlsson | 2008 | 40.91 | 1:18.91 | |||||||
Majken Alvehus | 2005 | 37.39 | 1:56.30 | |||||||
Sofia Wallin | 2005 | 34.41 | 2:30.71 | |||||||
7 | Oskarshamn 2 Mix [2005] | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 2:37.54 | ||||||
Ludvig Löfgren | 2006 | 43.84 | 43.84 | |||||||
Robin Vukovic | 2005 | 39.52 | 1:23.36 | |||||||
Klara Blickfors | 2006 | 38.77 | 2:02.13 | |||||||
Alfrida Lagström | 2006 | 35.41 | 2:37.54 | |||||||
- | Nkk Mix Lag 2 | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Robert Hanouch | 2006 | |||||||||
Carl Bönnemark | 2006 | |||||||||
Nora Blom | 2005 | |||||||||
Emma Werner | 2005 | DNS | ||||||||
- | Lass Mix [2005] Lag 3 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Nkk Mix [2005] | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Fl 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 33.63 | ||||||
2 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 35.99 | ||||||
3 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 39.15 | ||||||
4 | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | 41.08 | ||||||
5 | Alfrida Lagström | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 41.75 | ||||||
6 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.07 | ||||||
7 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.52 | ||||||
8 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 44.96 | ||||||
9 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.33 | ||||||
10 | Klara Blickfors | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 45.69 | ||||||
11 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.03 | ||||||
12 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.16 | ||||||
13 | Alwa Merenius | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 49.26 | ||||||
14 | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 54.30 | ||||||
15 | Alicia Rehnberg | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.75 | ||||||
16 | Moa Carlsson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 58.20 | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Po 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 37.32 | ||||||
2 | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.80 | ||||||
3 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 39.57 | ||||||
4 | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.74 | ||||||
5 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.73 | ||||||
6 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 44.92 | ||||||
7 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.18 | ||||||
8 | Kevin Sixtensson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.24 | ||||||
9 | Isak Ryd | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 49.64 | ||||||
- | Didrik Olsson-Lindqvist | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Fl 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 46.15 | ||||||
2 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.55 | ||||||
3 | Julia Almquist | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 49.52 | ||||||
4 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 49.66 | ||||||
5 | Angelica Hietanen | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 49.80 | ||||||
6 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 50.53 | ||||||
7 | Naima Eriksson | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 52.90 | ||||||
8 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 53.09 | ||||||
9 | Isabella Westergren | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 53.99 | ||||||
10 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 54.54 | ||||||
11 | Cornelia Stridh | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 55.32 | ||||||
12 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 55.59 | ||||||
13 | Molly Ainemo | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 56.25 | ||||||
14 | Ella Veenhuis | 2007 | Simklubben Blåkulla | 59.22 | ||||||
15 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 59.81 | ||||||
16 | Julia Carmström | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 1:14.01 | ||||||
- | Nika Johansson | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Po 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.39 | ||||||
2 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 49.32 | ||||||
3 | Milo Forsberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 49.89 | ||||||
4 | Cesar Svan | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.74 | ||||||
5 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 53.14 | ||||||
6 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 54.95 | ||||||
- | Erik Havskog | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Fl 9 år oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Malm | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.97 | ||||||
2 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 39.14 | ||||||
3 | Sofia Holmqvist | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 41.49 | ||||||
4 | Alice Björnholm | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 41.57 | ||||||
5 | Fidelie Olsson - Lindqvist | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 41.58 | ||||||
6 | Elin Axelsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 41.80 | ||||||
7 | Sigrid Alvehus | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 42.29 | ||||||
8 | Josefine Karlsson | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 44.92 | ||||||
9 | Maja Sandebo | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 50.59 | ||||||
10 | Alva Johansson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 50.97 | ||||||
11 | Felicia Almquist | 2010 | Oskarshamns Simsällskap | 56.54 | ||||||
12 | Eija Uhre | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 57.06 | ||||||
13 | Melissa Stålhammar K | 2009 | Oskarshamns Simsällskap | 59.99 | ||||||
14 | Vera Andersson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 1:05.58 | ||||||
Gren 22, 50m Frisim Po 9 år oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arthur Forsfält | 2008 | Motala Simsällskap | 35.94 | ||||||
2 | Axel Coutts | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 38.12 | ||||||
3 | Kasper Glawing | 2008 | Finspångs Simklubb | 38.23 | ||||||
4 | Olof Karlsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 43.34 | ||||||
5 | Malte Klintåker | 2009 | Linköpings Allmänna SS | 47.26 | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 år oä, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 36.33 | 1:14.12 | |||||
2 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.43 | 1:15.94 | |||||
3 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 36.77 | 1:17.22 | |||||
4 | Ida Ekström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 39.51 | 1:19.50 | |||||
5 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.21 | 1:19.59 | |||||
6 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.73 | 1:21.35 | |||||
7 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.41 | 1:21.91 | |||||
8 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.48 | 1:22.33 | |||||
9 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.81 | 1:26.05 | |||||
10 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.08 | 1:29.99 | |||||
11 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.21 | 1:30.20 | |||||
12 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.93 | 1:31.82 | |||||
13 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.70 | 1:32.67 | |||||
14 | Alice Nyström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 46.88 | 1:35.22 | |||||
15 | Alva Bernsholt | 2005 | Simklubben Blåkulla | 46.71 | 1:37.51 | |||||
16 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.68 | 1:38.34 | |||||
17 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.77 | 1:43.96 | |||||
18 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.09 | 1:48.60 | |||||
19 | Alva Jacobsson | 2005 | Västerviks Simsällskap | 58.50 | 1:55.63 | |||||
- | Alice Johansson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 år oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Fransson | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 35.81 | 1:12.86 | |||||
2 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.94 | 1:13.68 | |||||
3 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.75 | 1:18.51 | |||||
4 | Sofija Bojovic | 2004 | Finspångs Simklubb | 38.36 | 1:19.68 | |||||
5 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.28 | 1:20.12 | |||||
6 | Nora Björklund | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 40.12 | 1:20.66 | |||||
7 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.84 | 1:20.86 | |||||
8 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 39.92 | 1:21.33 | |||||
9 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.83 | 1:21.83 | |||||
10 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.71 | 1:22.24 | |||||
11 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.46 | 1:22.84 | |||||
12 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.34 | 1:23.17 | |||||
13 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 40.99 | 1:23.48 | |||||
14 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.53 | 1:23.83 | |||||
15 | Ebba Håkansson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 41.60 | 1:24.14 | |||||
16 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 41.84 | 1:24.72 | |||||
17 | Bella Ringholt | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.03 | 1:25.12 | |||||
18 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.35 | 1:26.57 | |||||
19 | Emilia Lundgren | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 42.79 | 1:27.05 | |||||
20 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 42.86 | 1:27.54 | |||||
21 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 43.55 | 1:28.61 | |||||
22 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.24 | 1:29.83 | |||||
23 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.34 | 1:30.38 | |||||
24 | Julia Johansson | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 45.93 | 1:34.24 | |||||
25 | Frida Liliequist | 2004 | Västerviks Simsällskap | 46.33 | 1:34.46 | |||||
26 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 48.80 | 1:40.75 | |||||
27 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 49.17 | 1:41.41 | |||||
28 | Lisa Grimvall | 2004 | Västerviks Simsällskap | 50.44 | 1:43.10 | |||||
29 | Ida Holmberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 50.48 | 1:43.69 | |||||
30 | Elin Hagman | 2004 | Västerviks Simsällskap | 53.84 | 1:49.89 | |||||
- | Anna Vikström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 år oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.62 | 1:08.44 | |||||
2 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.82 | 1:11.43 | |||||
3 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.57 | 1:12.00 | |||||
4 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.87 | 1:12.22 | |||||
5 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 37.92 | 1:19.78 | |||||
6 | Mira Grimvall | 2002 | Västerviks Simsällskap | 39.19 | 1:20.24 | |||||
7 | Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | Västerviks Simsällskap | 44.52 | 1:29.33 | |||||
8 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 43.83 | 1:31.29 | |||||
- | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12 år o ä, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.15 | 1:20.09 | |||||
2 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.40 | 1:21.27 | |||||
3 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 40.72 | 1:23.80 | |||||
4 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.56 | 1:24.14 | |||||
5 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.82 | 1:28.33 | |||||
6 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 45.14 | 1:29.65 | |||||
7 | Isac Uhre | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 43.67 | 1:29.79 | |||||
8 | Simon Adolfsson | 2005 | Västerviks Simsällskap | 46.95 | 1:35.85 | |||||
9 | Melvin Hilding | 2005 | Västerviks Simsällskap | 51.82 | 1:48.09 | |||||
10 | Robin Vukovic | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 53.16 | 1:51.47 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12 år o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 31.29 | 1:04.59 | |||||
2 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.69 | 1:09.67 | |||||
3 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.19 | 1:11.97 | |||||
4 | Carl Löfgren | 2003 | Simklubben Blåkulla | 36.45 | 1:13.18 | |||||
5 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.98 | 1:14.78 | |||||
6 | Edvin Karlsson | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 37.03 | 1:15.23 | |||||
7 | Jakob Nyström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 37.74 | 1:15.58 | |||||
8 | Fabian Lagström | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 37.04 | 1:15.87 | |||||
9 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.60 | 1:18.16 | |||||
10 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.02 | 1:18.49 | |||||
11 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.66 | 1:21.75 | |||||
12 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 40.41 | 1:22.39 | |||||
13 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.82 | 1:31.26 | |||||
14 | Hannes Hallberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 46.98 | 1:34.60 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12 år o ä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 29.35 | 1:00.73 | |||||
2 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 32.48 | 1:05.85 | |||||
3 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 32.74 | 1:07.65 | |||||
4 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 32.80 | 1:08.08 | |||||
5 | Petter Eriksen | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 34.91 | 1:10.66 | |||||
6 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.77 | 1:12.56 | |||||
7 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.82 | 1:12.89 | |||||
8 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.99 | 1:15.45 | |||||
9 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 39.93 | 1:22.09 | |||||
10 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 41.48 | 1:23.91 | |||||
Gren 25, 100m Frisim Fl 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 32.06 | 1:06.35 | |||||
2 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 34.72 | 1:13.58 | |||||
3 | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | 39.00 | 1:18.29 | |||||
4 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.06 | 1:18.58 | |||||
5 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 37.31 | 1:19.82 | |||||
6 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 37.29 | 1:21.02 | |||||
7 | Alfrida Lagström | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 39.20 | 1:22.81 | |||||
8 | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 40.17 | 1:23.18 | |||||
9 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.37 | 1:25.45 | |||||
10 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.76 | 1:26.83 | |||||
11 | Klara Blickfors | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 41.83 | 1:28.00 | |||||
12 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.55 | 1:28.94 | |||||
13 | Alwa Merenius | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 42.50 | 1:29.90 | |||||
14 | Alicia Rehnberg | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.79 | 1:31.81 | |||||
15 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.79 | 1:33.75 | |||||
16 | Anna Söderqvist | 2006 | Motala Simsällskap | 44.76 | 1:35.17 | |||||
17 | Moa Carlsson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 47.05 | 1:41.84 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Po 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.69 | 1:10.79 | |||||
2 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 34.71 | 1:12.59 | |||||
3 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 36.83 | 1:15.60 | |||||
4 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 37.15 | 1:16.49 | |||||
5 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 37.65 | 1:18.16 | |||||
6 | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.16 | 1:20.84 | |||||
7 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.87 | 1:21.27 | |||||
8 | Isak Ryd | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 40.90 | 1:26.16 | |||||
9 | Didrik Olsson-Lindqvist | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 42.00 | 1:29.64 | |||||
10 | Lukas Svensson | 2006 | Motala Simsällskap | 43.04 | 1:31.86 | |||||
11 | Ludvig Löfgren | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 45.62 | 1:33.98 | |||||
12 | Kevin Sixtensson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.44 | 1:36.07 | |||||
13 | Karl Person | 2006 | Motala Simsällskap | 54.28 | 1:59.71 | |||||
Gren 27, 50m Frisim Fl 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 33.61 | ||||||
2 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 34.92 | ||||||
3 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 37.39 | ||||||
4 | Julia Almquist | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 37.52 | ||||||
5 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.01 | ||||||
6 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 38.73 | ||||||
7 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 39.52 | ||||||
8 | Ella Veenhuis | 2007 | Simklubben Blåkulla | 40.07 | ||||||
9 | Naima Eriksson | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 40.28 | ||||||
10 | Cornelia Stridh | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 41.81 | ||||||
11 | Isabella Westergren | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 43.48 | ||||||
12 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 43.79 | ||||||
13 | Angelica Hietanen | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 43.88 | ||||||
14 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 44.39 | ||||||
15 | Molly Ainemo | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 46.75 | ||||||
16 | Julia Carmström | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 48.33 | ||||||
17 | Nika Johansson | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 52.69 | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Po 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.34 | ||||||
2 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 36.89 | ||||||
3 | Cesar Svan | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.01 | ||||||
4 | Milo Forsberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 38.40 | ||||||
5 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 38.75 | ||||||
6 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 39.06 | ||||||
7 | Erik Havskog | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 47.97 | ||||||
Gren 29, 4X50m Medley Fl 13 år oä, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Damer Lag 1 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:07.39 | ||||||
Hilda Linné | 2000 | 31.59 | 31.59 | |||||||
Alva Högberg | 2002 | 36.00 | 1:07.59 | |||||||
Andrea Palm | 2000 | 32.25 | 1:39.84 | |||||||
Matilda Savén | 2000 | 27.55 | 2:07.39 | |||||||
2 | Västervik Damer 1 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:11.98 | ||||||
Agnes Wedel | 2000 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Hanna Liliequist | 2002 | 41.44 | 1:14.07 | |||||||
Felicia Claesén | 2001 | 30.01 | 1:44.08 | |||||||
Clara Kuggvik | 2005 | 27.90 | 2:11.98 | |||||||
3 | Lass Damer Lag 2 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:17.02 | ||||||
Amanda Weiding | 2003 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Hanna Persson | 2004 | 37.40 | 1:12.66 | |||||||
Martina Karlsson | 2003 | 34.83 | 1:47.49 | |||||||
Alice Fransson | 2004 | 29.53 | 2:17.02 | |||||||
4 | Lass Damer Lag 4 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:18.10 | ||||||
Lena Årebo | 2002 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Emelie Gidlöf | 1997 | 33.91 | 1:07.92 | |||||||
Emmy Ericsson | 2003 | 37.53 | 1:45.45 | |||||||
Anna Vikström | 2004 | 32.65 | 2:18.10 | |||||||
5 | Lass Damer Lag 3 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:25.82 | ||||||
Maja Arnell | 2004 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Elin Heimdahl | 2004 | 41.20 | 1:20.47 | |||||||
Maria Dehgani | 2003 | 33.30 | 1:53.77 | |||||||
Elsa Linné | 2003 | 32.05 | 2:25.82 | |||||||
6 | Västervik Damer 2 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:29.06 | ||||||
Mira Grimvall | 2002 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Maria Miñana Juan | 2004 | 39.51 | 1:16.79 | |||||||
Alva Claesén | 2004 | 35.83 | 1:52.62 | |||||||
Elin Hagman | 2004 | 36.44 | 2:29.06 | |||||||
7 | Nkk Damer [2003] | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:29.78 | ||||||
Elin Nylander | 2003 | 37.53 | 37.53 | |||||||
Kasandra Svan | 2004 | 43.10 | 1:20.63 | |||||||
Hilma Broden | 2003 | 35.86 | 1:56.49 | |||||||
Felicia Svan | 2003 | 33.29 | 2:29.78 | |||||||
8 | Västervik Damer 3 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:51.83 | ||||||
Emma Kindberg | 2004 | 43.02 | 43.02 | |||||||
Alva Jacobsson | 2005 | 50.65 | 1:33.67 | |||||||
Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | 36.25 | 2:09.92 | |||||||
Lisa Grimvall | 2004 | 41.91 | 2:51.83 | |||||||
9 | Västervik Damer Lag 4 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:55.15 | ||||||
Linnea Karlsson | 2004 | 40.63 | 40.63 | |||||||
Frida Liliequist | 2004 | 47.57 | 1:28.20 | |||||||
Maja Lundmark | 2004 | 46.90 | 2:15.10 | |||||||
Ida Holmberg | 2004 | 40.05 | 2:55.15 | |||||||
Gren 30, 4X50m Medley Po 13 år oä, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Västervik Herrar 1 | 0 | Västerviks Simsällskap | 1:53.58 | ||||||
Felix Öberg | 2001 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Edvin Torlakovic | 2001 | 30.13 | 1:00.89 | |||||||
Erik Ohlsén | 2000 | 25.77 | 1:26.66 | |||||||
Jesper Jönsson | 2000 | 26.92 | 1:53.58 | |||||||
2 | Lass Herrar 1 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 1:59.08 | ||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 31.07 | 1:02.68 | |||||||
Elias Axelsson | 2002 | 29.95 | 1:32.63 | |||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 26.45 | 1:59.08 | |||||||
3 | Lass Herrar 2 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:07.87 | ||||||
William Barkehed | 2003 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Erik Wallin | 2003 | 34.85 | 1:08.67 | |||||||
Albin Staaf | 2000 | 28.86 | 1:37.53 | |||||||
Markus Stahre | 2004 | 30.34 | 2:07.87 | |||||||
4 | Oskarshamn Herrar [1918] | 0 | Oskarshamns Simsällskap | 2:10.30 | ||||||
Viktor Henrysson | 2003 | 30.66 | 30.66 | |||||||
Edvin Karlsson | 2004 | 37.17 | 1:07.83 | |||||||
Fabian Lagström | 2004 | 34.29 | 1:42.12 | |||||||
Petter Eriksen | 2002 | 28.18 | 2:10.30 | |||||||
5 | Västervik Herrar 2 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:17.96 | ||||||
Gustav Ferlin | 2000 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Stefanos Gavriliidis | 2003 | 34.35 | 1:12.06 | |||||||
Elias Fölling Barck | 2001 | 31.58 | 1:43.64 | |||||||
Hannes Hallberg | 2004 | 34.32 | 2:17.96 | |||||||
6 | Lass Herrar 3 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:19.78 | ||||||
Isak Lust | 2002 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Emil Kilander | 2004 | 38.39 | 1:13.14 | |||||||
Dylan Saleh | 1998 | 32.88 | 1:46.02 | |||||||
Nassim Arim | 2004 | 33.76 | 2:19.78 | |||||||
Gren 31, 4X50m Medley Fl 11-12 år, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Damer [2006] Lag 1 | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 2:24.08 | ||||||
Julia Arildsson | 2005 | 38.08 | 38.08 | |||||||
Elin Gustafsson | 2005 | 39.93 | 1:18.01 | |||||||
Märta Högfeldt | 2005 | 32.62 | 1:50.63 | |||||||
Stella Åqvist | 2005 | 33.45 | 2:24.08 | |||||||
2 | Nkk Damer [2005] | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:28.98 | ||||||
Emma Werner | 2005 | 38.76 | 38.76 | |||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 38.78 | 1:17.54 | |||||||
Ylva Andersson | 2005 | 37.23 | 1:54.77 | |||||||
Nora Blom | 2005 | 34.21 | 2:28.98 | |||||||
3 | Lass Damer [2006] Lag 2 | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 2:31.85 | ||||||
Frida Holmqvist | 2005 | 37.82 | 37.82 | |||||||
Sofia Wallin | 2005 | 42.37 | 1:20.19 | |||||||
Frida Erlandsson | 2006 | 36.72 | 1:56.91 | |||||||
Josefin Klintåker | 2006 | 34.94 | 2:31.85 | |||||||
4 | Motala SS Damer [2005] | 2005 | Motala Simsällskap | 2:43.50 | ||||||
Leija Johansson Junttila | 2006 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Anna Söderqvist | 2006 | 49.40 | 1:24.14 | |||||||
Greta Sjögren | 2007 | 43.05 | 2:07.19 | |||||||
Hanna Manninen | 2006 | 36.31 | 2:43.50 | |||||||
5 | Lass Damer [2006] Lag 3 | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 2:47.90 | ||||||
Darya Abbaspour | 2005 | 40.11 | 40.11 | |||||||
Ellen Arnell | 2006 | 46.10 | 1:26.21 | |||||||
Henny Paläng | 2006 | 43.29 | 2:09.50 | |||||||
Elsa Björnholm | 2006 | 38.40 | 2:47.90 | |||||||
6 | Hultsfred Damer [2005] | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 2:48.35 | ||||||
Tyra Andersson | 2006 | 45.22 | 45.22 | |||||||
Moa Carlsson | 2006 | 52.95 | 1:38.17 | |||||||
Ellen Havskog | 2005 | 32.45 | 2:10.62 | |||||||
Jennifer Bogren | 2006 | 37.73 | 2:48.35 | |||||||
7 | Oskarshamn Damer [2005] | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 2:54.46 | ||||||
Klara Blickfors | 2006 | 44.64 | 44.64 | |||||||
Ida Ekström | 2005 | 46.47 | 1:31.11 | |||||||
Alfrida Lagström | 2006 | 44.43 | 2:15.54 | |||||||
Alice Nyström | 2005 | 38.92 | 2:54.46 | |||||||
8 | Lass Damer [2006] Lag 4 | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 2:55.39 | ||||||
Kristel Aziz | 2005 | 47.18 | 47.18 | |||||||
Alice Johansson | 2005 | 46.37 | 1:33.55 | |||||||
Majken Alvehus | 2005 | 40.37 | 2:13.92 | |||||||
Alicia Rehnberg | 2006 | 41.47 | 2:55.39 | |||||||
- | Lass Damer [2005] Lag 5 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 32, 4X50m Medley Po 11-12 år, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Herrar [2005] | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:31.50 | ||||||
Robin Lundqvist | 2005 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Robin Daremo | 2005 | 41.95 | 1:19.37 | |||||||
Arvid Blom | 2006 | 38.22 | 1:57.59 | |||||||
Elvis Ericsson | 2005 | 33.91 | 2:31.50 | |||||||
2 | Lass Herrar [2005] Lag 2 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:48.16 | ||||||
Hugo Larsson | 2006 | 41.20 | 41.20 | |||||||
Justin Rineholm | 2006 | 43.99 | 1:25.19 | |||||||
Kevin Sixtensson | 2006 | 47.10 | 2:12.29 | |||||||
Simon Axelsson | 2006 | 35.87 | 2:48.16 | |||||||
3 | Motala SS Herrar [2005] | 2005 | Motala Simsällskap | 2:56.47 | ||||||
Otto Svensson | 2005 | 41.83 | 41.83 | |||||||
Arthur Forsfält | 2008 | 47.07 | 1:28.90 | |||||||
Edwin Brimalm | 2005 | 47.43 | 2:16.33 | |||||||
Lukas Svensson | 2006 | 40.14 | 2:56.47 | |||||||
4 | Oskarshamn Herrar [2005] | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 3:05.50 | ||||||
Isac Uhre | 2005 | 43.06 | 43.06 | |||||||
Ludvig Löfgren | 2006 | 52.38 | 1:35.44 | |||||||
Isak Ryd | 2006 | 49.72 | 2:25.16 | |||||||
Robin Vukovic | 2005 | 40.34 | 3:05.50 | |||||||
Gren 33, 4X50m Medley Mix 10 år oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Mix [2007] | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 2:47.34 | ||||||
Noah Lagerman | 2007 | 42.82 | 42.82 | |||||||
Angelica Hietanen | 2007 | 48.62 | 1:31.44 | |||||||
Althaea Süsskind | 2007 | 37.55 | 2:08.99 | |||||||
Elias Gustafsson | 2007 | 38.35 | 2:47.34 | |||||||
2 | Lass Mix [2007] Lag 2 | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 2:53.78 | ||||||
Axel Coutts | 2008 | 43.73 | 43.73 | |||||||
Sofia Holmqvist | 2008 | 48.40 | 1:32.13 | |||||||
Hanna Oehm | 2007 | 44.66 | 2:16.79 | |||||||
Simón Perez | 2007 | 36.99 | 2:53.78 | |||||||
3 | Nkk Mix [2007] | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:54.36 | ||||||
Cesar Svan | 2007 | 47.88 | 47.88 | |||||||
Alma Malm | 2008 | 49.01 | 1:36.89 | |||||||
Edith Nyman | 2007 | 44.17 | 2:21.06 | |||||||
Olle Blom | 2007 | 33.30 | 2:54.36 | |||||||
4 | Lass Mix [2007] Lag 3 | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 3:16.78 | ||||||
Olof Karlsson | 2008 | 50.76 | 50.76 | |||||||
Viola Högberg | 2007 | 51.55 | 1:42.31 | |||||||
Fanny Ivarsson | 2007 | 1:34.47 | 3:16.78 | |||||||
Malte Klintåker | 2009 | 3:16.78 | ||||||||
Gren 34, 100m Bröstsim Fl 12 o ä, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 38.82 | 1:22.60 | |||||
2 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.90 | 1:24.59 | |||||
3 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 40.21 | 1:26.20 | |||||
4 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.47 | 1:28.87 | |||||
5 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.37 | 1:29.73 | |||||
6 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.81 | 1:32.51 | |||||
7 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.15 | 1:34.92 | |||||
8 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.52 | 1:35.03 | |||||
9 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.07 | 1:39.50 | |||||
10 | Ida Ekström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 47.98 | 1:40.35 | |||||
11 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.33 | 1:43.17 | |||||
12 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.35 | 1:43.19 | |||||
13 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.65 | 1:44.47 | |||||
14 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.36 | 1:45.54 | |||||
15 | Alice Nyström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 51.93 | 1:47.82 | |||||
16 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.28 | 1:49.76 | |||||
17 | Alva Jacobsson | 2005 | Västerviks Simsällskap | 52.32 | 1:50.81 | |||||
18 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.54 | 2:10.65 | |||||
- | Alice Johansson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Hanna Johansson | 2005 | Finspångs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 34, 100m Bröstsim Fl 12 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.72 | 1:23.23 | |||||
2 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.55 | 1:23.53 | |||||
3 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.39 | 1:24.88 | |||||
4 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 40.09 | 1:25.48 | |||||
5 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.49 | 1:26.96 | |||||
6 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.42 | 1:27.58 | |||||
7 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.36 | 1:28.50 | |||||
8 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 41.83 | 1:29.32 | |||||
9 | Sofija Bojovic | 2004 | Finspångs Simklubb | 42.25 | 1:30.59 | |||||
10 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.10 | 1:31.71 | |||||
11 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 42.97 | 1:31.82 | |||||
12 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.62 | 1:32.06 | |||||
13 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.98 | 1:32.83 | |||||
14 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.33 | 1:34.21 | |||||
15 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 45.01 | 1:34.41 | |||||
16 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.26 | 1:35.21 | |||||
17 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.54 | 1:35.31 | |||||
18 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.12 | 1:36.70 | |||||
19 | Frida Liliequist | 2004 | Västerviks Simsällskap | 48.45 | 1:41.19 | |||||
20 | Nora Björklund | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 50.55 | 1:44.76 | |||||
21 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 49.62 | 1:45.06 | |||||
22 | Ebba Håkansson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 51.81 | 1:48.76 | |||||
23 | Elin Hagman | 2004 | Västerviks Simsällskap | 51.46 | 1:51.94 | |||||
24 | Lisa Grimvall | 2004 | Västerviks Simsällskap | 55.53 | 1:58.18 | |||||
25 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 55.40 | 2:00.71 | |||||
Gren 34, 100m Bröstsim Fl 12 o ä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.08 | 1:18.07 | |||||
2 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.61 | 1:18.46 | |||||
3 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.07 | 1:20.41 | |||||
4 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 38.58 | 1:20.85 | |||||
5 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 38.58 | 1:21.50 | |||||
6 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.35 | 1:22.37 | |||||
7 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.03 | 1:22.47 | |||||
8 | Mira Grimvall | 2002 | Västerviks Simsällskap | 41.29 | 1:27.09 | |||||
9 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 42.66 | 1:31.12 | |||||
10 | Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | Västerviks Simsällskap | 45.84 | 1:36.36 | |||||
Gren 35, 100m Bröstsim Po 12 o ä, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.14 | 1:26.87 | |||||
2 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.10 | 1:33.75 | |||||
3 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.37 | 1:33.84 | |||||
4 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 44.97 | 1:36.66 | |||||
5 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.02 | 1:38.12 | |||||
6 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 46.44 | 1:40.51 | |||||
7 | Isac Uhre | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 50.30 | 1:49.05 | |||||
8 | Melvin Hilding | 2005 | Västerviks Simsällskap | 51.73 | 1:53.35 | |||||
- | Simon Adolfsson | 2005 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Bröstsim Po 12 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Löfgren | 2003 | Simklubben Blåkulla | 36.06 | 1:15.20 | |||||
2 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.61 | 1:16.65 | |||||
3 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 35.94 | 1:18.66 | |||||
4 | Edvin Karlsson | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 38.52 | 1:23.52 | |||||
5 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.62 | 1:25.50 | |||||
6 | Fabian Lagström | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 41.29 | 1:26.42 | |||||
7 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.37 | 1:27.19 | |||||
8 | Jakob Nyström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 45.19 | 1:35.28 | |||||
9 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 46.19 | 1:38.02 | |||||
10 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.69 | 1:40.68 | |||||
- | Mattias Nad | 2003 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
- | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Hannes Hallberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Bröstsim Po 12 o ä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 31.50 | 1:06.41 | |||||
2 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 31.48 | 1:08.83 | |||||
3 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.30 | 1:10.82 | |||||
4 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 35.29 | 1:16.50 | |||||
5 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.73 | 1:20.38 | |||||
6 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 38.07 | 1:21.35 | |||||
7 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 37.82 | 1:22.40 | |||||
8 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 39.35 | 1:22.86 | |||||
9 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 39.47 | 1:24.68 | |||||
10 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.53 | 1:34.09 | |||||
Gren 36, 200m Frisim Fl 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 33.87 | 1:11.66 | 1:50.66 | 2:27.81 | |||
2 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 37.06 | 1:18.21 | 2:00.72 | 2:43.43 | |||
3 | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | 41.42 | 1:26.28 | 2:10.78 | 2:51.69 | |||
4 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 39.19 | 1:24.05 | 2:11.24 | 2:55.06 | |||
5 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 40.89 | 1:27.30 | 2:14.88 | 2:57.04 | |||
6 | Alfrida Lagström | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 40.44 | 1:26.93 | 2:14.56 | 2:57.46 | |||
7 | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 40.79 | 1:27.13 | 2:15.16 | 2:59.32 | |||
8 | Klara Blickfors | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 41.61 | 1:28.89 | 2:16.78 | 2:59.77 | |||
9 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 40.16 | 1:26.80 | 2:15.02 | 2:59.83 | |||
10 | Engla Dunhagen | 2006 | Finspångs Simklubb | 39.01 | 1:27.68 | 2:19.08 | 3:06.59 | |||
11 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.62 | 1:34.26 | 2:25.61 | 3:12.81 | |||
12 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.79 | 1:34.53 | 2:25.75 | 3:14.12 | |||
13 | Alwa Merenius | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 44.35 | 1:34.69 | 2:27.22 | 3:16.20 | |||
14 | Alicia Rehnberg | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.17 | 1:37.06 | 2:29.47 | 3:20.42 | |||
Gren 37, 200m Frisim Po 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.18 | 1:16.89 | 1:58.69 | 2:37.66 | |||
2 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 36.63 | 1:18.21 | 2:00.59 | 2:40.74 | |||
3 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 37.92 | 1:19.66 | 2:02.05 | 2:41.87 | |||
4 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.02 | 1:20.33 | 2:03.71 | 2:43.67 | |||
5 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.10 | 1:20.35 | 2:05.09 | 2:47.70 | |||
6 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.66 | 1:22.72 | 2:08.64 | 2:52.20 | |||
7 | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.58 | 1:27.13 | 2:14.95 | 2:57.79 | |||
8 | Kevin Sixtensson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.86 | 1:34.27 | 2:27.44 | 3:17.22 | |||
9 | Didrik Olsson-Lindqvist | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 44.54 | 1:37.65 | 2:30.64 | 3:19.53 | |||
10 | Ludvig Löfgren | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 44.69 | 1:35.45 | 2:29.74 | 3:21.65 | |||
11 | Karl Person | 2006 | Motala Simsällskap | 56.41 | 2:10.46 | 3:12.17 | 4:22.67 | |||
- | Robert Hanouch | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 38, 50m Ryggsim Fl 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 38.17 | ||||||
2 | Julia Almquist | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 39.64 | ||||||
3 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 41.69 | ||||||
4 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.79 | ||||||
5 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 44.59 | ||||||
6 | Naima Eriksson | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 44.65 | ||||||
7 | Ella Veenhuis | 2007 | Simklubben Blåkulla | 46.52 | ||||||
8 | Isabella Westergren | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 46.75 | ||||||
9 | Ella Hagström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.59 | ||||||
10 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 48.89 | ||||||
11 | Angelica Hietanen | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 48.95 | ||||||
11 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 48.95 | ||||||
13 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 49.78 | ||||||
14 | Nova Lundkvist | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.29 | ||||||
15 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 50.33 | ||||||
16 | Julia Carmström | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 54.60 | ||||||
- | Filippa Andersson-Lundin | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 39, 50m Ryggsim Po 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 40.64 | ||||||
2 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.98 | ||||||
3 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 42.59 | ||||||
4 | Milo Forsberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 44.00 | ||||||
5 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 44.77 | ||||||
6 | Nils Bengtsson | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.98 | ||||||
7 | Cesar Svan | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.07 | ||||||
- | Melvin Engström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Filip Gyllenhammar | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 40, 25m Fjärilsim Fl 9 år o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Malm | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 19.44 | ||||||
2 | Sofia Holmqvist | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 19.93 | ||||||
3 | Alice Björnholm | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 20.39 | ||||||
4 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 20.42 | ||||||
5 | Sigrid Alvehus | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 20.49 | ||||||
6 | Fidelie Olsson - Lindqvist | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 22.08 | ||||||
7 | Elin Axelsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 22.42 | ||||||
8 | Jonna Klasén | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 23.49 | ||||||
9 | Josefine Karlsson | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 23.86 | ||||||
10 | Elisabeth Xu | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.26 | ||||||
11 | Maja Sandebo | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 27.59 | ||||||
12 | Eija Uhre | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 27.80 | ||||||
13 | Alva Johansson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 28.87 | ||||||
14 | Felicia Almquist | 2010 | Oskarshamns Simsällskap | 32.34 | ||||||
15 | Vera Andersson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 35.18 | ||||||
Gren 41, 25m Fjärilsim Po 9 år o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilmer Jakobsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 17.91 | ||||||
2 | Axel Coutts | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 18.10 | ||||||
3 | Arthur Forsfält | 2008 | Motala Simsällskap | 18.58 | ||||||
4 | Olof Karlsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 20.99 | ||||||
5 | Valter Ericsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 21.52 | ||||||
6 | Kasper Glawing | 2008 | Finspångs Simklubb | 22.14 | ||||||
7 | Malte Klintåker | 2009 | Linköpings Allmänna SS | 23.52 | ||||||
Gren 42, 400m Frisim Fl 12 år o ä, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:13.89 | 2:31.58 | 3:50.86 | 5:06.90 | |||
2 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.36 | 2:35.39 | 3:56.41 | 5:14.89 | |||
3 | Ida Ekström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 1:17.03 | 2:39.54 | 4:01.75 | 5:21.01 | |||
4 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:17.11 | 2:40.98 | 4:04.91 | 5:27.47 | |||
5 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:23.59 | 2:55.25 | 4:25.13 | 5:46.14 | |||
6 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:20.30 | 2:50.83 | 4:20.44 | 5:57.38 | |||
7 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:23.17 | 2:55.15 | 4:27.62 | 5:57.86 | |||
8 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:27.15 | 2:58.62 | 4:30.73 | 5:58.53 | |||
9 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:23.50 | 2:56.76 | 4:31.37 | 6:04.46 | |||
10 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:25.62 | 3:00.72 | 4:36.22 | 6:09.89 | |||
11 | Alice Nyström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 1:28.91 | 3:04.94 | 4:40.99 | 6:13.44 | |||
12 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:34.13 | 3:22.26 | 5:14.17 | 7:01.68 | |||
13 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:40.60 | 3:34.40 | 5:31.18 | 7:25.41 | |||
- | Alice Johansson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 42, 400m Frisim Fl 12 år o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:10.15 | 2:25.99 | 3:42.03 | 5:00.48 | |||
2 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:12.57 | 2:30.79 | 3:51.04 | 5:11.55 | |||
2 | Johanna Fransson | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 1:13.98 | 2:34.05 | 3:54.17 | 5:11.55 | |||
4 | Nora Björklund | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 1:16.50 | 2:38.04 | 3:56.62 | 5:13.18 | |||
5 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 1:13.23 | 2:32.43 | 3:53.52 | 5:15.35 | |||
6 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:15.25 | 2:35.52 | 3:57.51 | 5:17.24 | |||
7 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:17.78 | 2:41.23 | 4:05.30 | 5:24.60 | |||
8 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.22 | 2:38.71 | 4:02.89 | 5:26.19 | |||
9 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:15.67 | 2:39.19 | 4:03.76 | 5:26.52 | |||
10 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:17.80 | 2:41.57 | 4:05.19 | 5:27.43 | |||
11 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:17.41 | 2:41.14 | 4:07.12 | 5:34.18 | |||
12 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:18.90 | 2:44.53 | 4:10.84 | 5:47.62 | |||
13 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:18.56 | 2:44.20 | 4:10.61 | 5:49.09 | |||
14 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:21.18 | 2:51.20 | 4:21.89 | 5:53.08 | |||
15 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 1:20.07 | 2:49.60 | 4:20.42 | 5:57.72 | |||
- | Anna Vikström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 42, 400m Frisim Fl 12 år o ä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:10.03 | 2:24.89 | 3:39.68 | 4:52.33 | |||
2 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.82 | 2:24.57 | 3:39.42 | 4:53.60 | |||
3 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:11.86 | 2:27.33 | 3:42.86 | 4:56.98 | |||
4 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 1:12.99 | 2:32.69 | 3:53.42 | 5:12.66 | |||
5 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.50 | 2:31.17 | 3:52.24 | 5:13.40 | |||
6 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 1:14.51 | 2:36.02 | 3:57.85 | 5:17.70 | |||
7 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.87 | 2:34.56 | 3:57.55 | 5:21.81 | |||
Gren 43, 400m Frisim Po 12 år o ä, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:10.71 | 2:28.48 | 3:47.98 | 5:08.87 | |||
2 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:18.96 | 2:46.74 | 4:13.39 | 5:35.78 | |||
3 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:20.38 | 2:49.21 | 4:15.87 | 5:35.99 | |||
4 | Isac Uhre | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 1:20.59 | 2:48.20 | 4:16.90 | 5:43.13 | |||
5 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 1:19.91 | 2:51.28 | 4:22.36 | 5:49.44 | |||
6 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:22.43 | 2:54.23 | 4:27.99 | 5:56.61 | |||
Gren 43, 400m Frisim Po 12 år o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Carl Löfgren | 2003 | Simklubben Blåkulla | 1:04.93 | 2:14.61 | 3:23.99 | 4:34.44 | |||
2 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.23 | 2:20.15 | 3:35.23 | 4:49.46 | |||
3 | Fabian Lagström | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 1:07.94 | 2:21.87 | 3:37.24 | 4:50.87 | |||
4 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.29 | 2:23.91 | 3:38.83 | 4:51.02 | |||
5 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.81 | 2:20.70 | 3:36.38 | 4:51.71 | |||
6 | Edvin Karlsson | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 1:08.48 | 2:23.98 | 3:40.76 | 4:55.91 | |||
7 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:08.64 | 2:25.23 | 3:44.05 | 5:01.98 | |||
8 | Jakob Nyström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 1:11.63 | 2:34.07 | 3:58.35 | 5:18.73 | |||
9 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:16.67 | 2:40.89 | 4:05.34 | 5:26.62 | |||
10 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:20.78 | 2:50.56 | 4:20.80 | 5:48.78 | |||
11 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:23.28 | 2:54.23 | 4:26.31 | 5:55.27 | |||
Gren 43, 400m Frisim Po 12 år o ä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 59.53 | 2:04.47 | 3:10.36 | 4:13.38 | |||
2 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.07 | 2:11.97 | 3:19.84 | 4:28.62 | |||
3 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.64 | 2:18.61 | 3:30.01 | 4:39.14 | |||
4 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.87 | 2:18.22 | 3:30.02 | 4:40.48 | |||
5 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.00 | 2:19.51 | 3:32.07 | 4:44.17 | |||
6 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.18 | 2:23.29 | 3:40.23 | 4:55.60 | |||
7 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 1:10.02 | 2:30.88 | 3:54.62 | 5:20.15 | |||
Gren 44, 4X50m Medley Fl 10 år o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Damer [2007] Lag 1 | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 2:47.76 | ||||||
Tilda Larsson | 2008 | 44.98 | 44.98 | |||||||
Angelica Hietanen | 2007 | 48.38 | 1:33.36 | |||||||
Althaea Süsskind | 2007 | 37.65 | 2:11.01 | |||||||
Hanna Oehm | 2007 | 36.75 | 2:47.76 | |||||||
2 | Nkk Damer [2007] | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:57.46 | ||||||
Filippa Andersson-Lundin | 2007 | 46.87 | 46.87 | |||||||
Alma Malm | 2008 | 48.50 | 1:35.37 | |||||||
Edith Nyman | 2007 | 44.50 | 2:19.87 | |||||||
Nova Lundkvist | 2007 | 37.59 | 2:57.46 | |||||||
3 | Oskarshamn Damer [2007] | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 3:05.02 | ||||||
Julia Almquist | 2007 | 44.17 | 44.17 | |||||||
Naima Eriksson | 2007 | 49.73 | 1:33.90 | |||||||
Fidelie Olsson - Lindqvist | 2008 | 49.75 | 2:23.65 | |||||||
Josefine Karlsson | 2008 | 41.37 | 3:05.02 | |||||||
4 | Hultsfred Damer [2007] | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 3:29.46 | ||||||
Isabella Westergren | 2007 | 46.49 | 46.49 | |||||||
Vera Andersson | 2008 | 1:06.64 | 1:53.13 | |||||||
Stina Klavins | 2007 | 49.48 | 2:42.61 | |||||||
Alva Johansson | 2008 | 46.85 | 3:29.46 | |||||||
- | Lass Damer [2007] Lag 2 | 2007 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 45, 4X50m Medley Po 10 år o y, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Herrar [2007] Lag 1 | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 2:46.54 | ||||||
Simón Perez | 2007 | 41.90 | 41.90 | |||||||
Elias Gustafsson | 2007 | 48.26 | 1:30.16 | |||||||
Noah Lagerman | 2007 | 40.47 | 2:10.63 | |||||||
Axel Coutts | 2008 | 35.91 | 2:46.54 | |||||||
2 | Nkk Herrar [2007] | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:53.65 | ||||||
Olle Blom | 2007 | 40.92 | 40.92 | |||||||
Filip Gyllenhammar | 2007 | 50.72 | 1:31.64 | |||||||
Wilmer Jakobsson | 2008 | 43.09 | 2:14.73 | |||||||
Cesar Svan | 2007 | 38.92 | 2:53.65 | |||||||
Gren 46, 4X50m Medley Mix 13 o ä, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Västervik Mix 1 | 0 | Västerviks Simsällskap | 1:56.11 | ||||||
Agnes Wedel | 2000 | 32.43 | 32.43 | |||||||
Edvin Torlakovic | 2001 | 30.06 | 1:02.49 | |||||||
Erik Ohlsén | 2000 | 25.80 | 1:28.29 | |||||||
Clara Kuggvik | 2005 | 27.82 | 1:56.11 | |||||||
2 | Lass Mix [2003] | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 2:01.25 | ||||||
Hilda Linné | 2000 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 35.46 | 1:06.45 | |||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 29.15 | 1:35.60 | |||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 25.65 | 2:01.25 | |||||||
3 | Lass Mix [2003] Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 2:06.28 | ||||||
Alice Fransson | 2004 | 34.60 | 34.60 | |||||||
Lena Årebo | 2002 | 35.63 | 1:10.23 | |||||||
Elias Axelsson | 2002 | 29.82 | 1:40.05 | |||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 26.23 | 2:06.28 | |||||||
4 | Västervik Mix 2 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:06.58 | ||||||
Jesper Jönsson | 2000 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Felicia Claesén | 2001 | 35.26 | 1:06.49 | |||||||
Felix Öberg | 2001 | 28.08 | 1:34.57 | |||||||
Hanna Liliequist | 2002 | 32.01 | 2:06.58 | |||||||
5 | Lass Mix [2003] Lag 3 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 2:10.24 | ||||||
William Barkehed | 2003 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Erik Wallin | 2003 | 34.94 | 1:07.82 | |||||||
Felicia Smedbäck | 2000 | 32.71 | 1:40.53 | |||||||
Amanda Weiding | 2003 | 29.71 | 2:10.24 | |||||||
6 | Lass Mix Lag 4 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:13.78 | ||||||
Markus Stahre | 2004 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Alva Högberg | 2002 | 38.08 | 1:12.88 | |||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 32.20 | 1:45.08 | |||||||
Isak Lust | 2002 | 28.70 | 2:13.78 | |||||||
7 | Nkk Mix [1918] | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:14.89 | ||||||
Sofia Westerberg | 2002 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Aldin Mandzo | 2004 | 36.98 | 1:10.20 | |||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 31.96 | 1:42.16 | |||||||
David Malm | 2004 | 32.73 | 2:14.89 | |||||||
8 | Västervik Mix 3 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:14.95 | ||||||
Mira Grimvall | 2002 | 36.42 | 36.42 | |||||||
Stefanos Gavriliidis | 2003 | 34.39 | 1:10.81 | |||||||
Elias Fölling Barck | 2001 | 30.71 | 1:41.52 | |||||||
Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | 33.43 | 2:14.95 | |||||||
9 | Oskarshamn Mix [1918] | 0 | Oskarshamns Simsällskap | 2:15.14 | ||||||
Johanna Fransson | 2004 | 34.59 | 34.59 | |||||||
Edvin Karlsson | 2004 | 37.25 | 1:11.84 | |||||||
Fabian Lagström | 2004 | 32.83 | 1:44.67 | |||||||
Nora Björklund | 2003 | 30.47 | 2:15.14 | |||||||
10 | Lass Mix Lag 5 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:16.27 | ||||||
Emil Kilander | 2004 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Martina Karlsson | 2003 | 39.72 | 1:16.13 | |||||||
Maria Dehgani | 2003 | 33.72 | 1:49.85 | |||||||
Albin Staaf | 2000 | 26.42 | 2:16.27 | |||||||
11 | Västervik Mix 4 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:34.30 | ||||||
Linnea Karlsson | 2004 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Gustav Ferlin | 2000 | 36.42 | 1:17.00 | |||||||
Alva Claesén | 2004 | 35.30 | 1:52.30 | |||||||
Melvin Hilding | 2005 | 42.00 | 2:34.30 | |||||||
12 | Västervik Mix Lag 5 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:55.65 | ||||||
Maja Lundmark | 2004 | 44.91 | 44.91 | |||||||
Lisa Grimvall | 2004 | 53.55 | 1:38.46 | |||||||
Hannes Hallberg | 2004 | 40.30 | 2:18.76 | |||||||
Simon Adolfsson | 2005 | 36.89 | 2:55.65 | |||||||
Gren 47, 4X50m Medley Mix 11-12 år, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nkk Mix [2005] | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:20.12 | ||||||
Emma Werner | 2005 | 38.31 | 38.31 | |||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 38.41 | 1:16.72 | |||||||
David Ullstrand | 2005 | 33.14 | 1:49.86 | |||||||
Jacob Hellman | 2006 | 30.26 | 2:20.12 | |||||||
2 | Lass Mix [2005] Lag 1 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:20.21 | ||||||
Robin Lundqvist | 2005 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Elin Gustafsson | 2005 | 39.47 | 1:16.91 | |||||||
Märta Högfeldt | 2005 | 32.19 | 1:49.10 | |||||||
Robin Daremo | 2005 | 31.11 | 2:20.21 | |||||||
3 | Lass Mix [2005] Lag 2 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:29.74 | ||||||
Frida Holmqvist | 2005 | 37.53 | 37.53 | |||||||
Elvis Ericsson | 2005 | 43.33 | 1:20.86 | |||||||
Frida Erlandsson | 2006 | 35.14 | 1:56.00 | |||||||
Simon Axelsson | 2006 | 33.74 | 2:29.74 | |||||||
4 | Lass Mix [2005] Lag 3 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:30.59 | ||||||
Julia Arildsson | 2005 | 37.60 | 37.60 | |||||||
Justin Rineholm | 2006 | 42.44 | 1:20.04 | |||||||
Arvid Blom | 2006 | 37.41 | 1:57.45 | |||||||
Stella Åqvist | 2005 | 33.14 | 2:30.59 | |||||||
5 | Motala SS Mix [2005] | 2005 | Motala Simsällskap | 2:35.78 | ||||||
Leija Johansson Junttila | 2006 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Edwin Brimalm | 2005 | 47.22 | 1:21.34 | |||||||
Otto Svensson | 2005 | 39.37 | 2:00.71 | |||||||
Greta Sjögren | 2007 | 35.07 | 2:35.78 | |||||||
6 | Finspång Mix [2005] | 2005 | Finspångs Simklubb | 2:35.81 | ||||||
Hugo Eriksson | 2006 | 41.08 | 41.08 | |||||||
Oskar Glawing | 2005 | 42.54 | 1:23.62 | |||||||
Felicia Gustavsson | 2006 | 36.57 | 2:00.19 | |||||||
Engla Dunhagen | 2006 | 35.62 | 2:35.81 | |||||||
7 | Lass Mix [2005] Lag 4 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:42.02 | ||||||
Ellen Arnell | 2006 | 41.36 | 41.36 | |||||||
Hugo Larsson | 2006 | 45.05 | 1:26.41 | |||||||
Darya Abbaspour | 2005 | 40.35 | 2:06.76 | |||||||
Milo Forsberg | 2007 | 35.26 | 2:42.02 | |||||||
8 | Oskarshamn 1 Mix [2005] | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 2:44.48 | ||||||
Ida Ekström | 2005 | 38.38 | 38.38 | |||||||
Isak Ryd | 2006 | 46.84 | 1:25.22 | |||||||
Alfrida Lagström | 2006 | 42.35 | 2:07.57 | |||||||
Isac Uhre | 2005 | 36.91 | 2:44.48 | |||||||
9 | Lass Mix [2005] Lag 5 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:54.25 | ||||||
Henny Paläng | 2006 | 43.20 | 43.20 | |||||||
Kevin Sixtensson | 2006 | 45.46 | 1:28.66 | |||||||
Olof Karlsson | 2008 | 50.54 | 2:19.20 | |||||||
Josefin Klintåker | 2006 | 35.05 | 2:54.25 | |||||||
10 | Oskarshamn 2 Mix [2005] | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 3:05.91 | ||||||
Klara Blickfors | 2006 | 43.77 | 43.77 | |||||||
Alice Nyström | 2005 | 50.45 | 1:34.22 | |||||||
Didrik Olsson-Lindqvist | 2006 | 53.47 | 2:27.69 | |||||||
Robin Vukovic | 2005 | 38.22 | 3:05.91 | |||||||
Gren 48, 100m Frisim Fl 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 35.12 | 1:14.46 | |||||
2 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 35.29 | 1:15.31 | |||||
3 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 39.71 | 1:21.24 | |||||
4 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.53 | 1:21.25 | |||||
5 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 39.52 | 1:26.62 | |||||
6 | Julia Almquist | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 40.83 | 1:28.32 | |||||
7 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 42.12 | 1:28.34 | |||||
8 | Filippa Andersson-Lundin | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.34 | 1:29.09 | |||||
9 | Naima Eriksson | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 42.40 | 1:29.81 | |||||
10 | Nova Lundkvist | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.29 | 1:30.46 | |||||
11 | Ella Hagström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.31 | 1:33.65 | |||||
12 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 44.81 | 1:33.88 | |||||
13 | Ella Veenhuis | 2007 | Simklubben Blåkulla | 44.09 | 1:34.20 | |||||
14 | Angelica Hietanen | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 45.61 | 1:34.46 | |||||
15 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 44.82 | 1:34.66 | |||||
16 | Isabella Westergren | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 44.27 | 1:35.60 | |||||
17 | Julia Carmström | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 50.76 | 1:46.54 | |||||
Gren 49, 100m Frisim Po 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.99 | 1:18.03 | |||||
2 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 39.04 | 1:21.80 | |||||
3 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 40.32 | 1:22.55 | |||||
4 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 40.06 | 1:26.03 | |||||
5 | Milo Forsberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 41.27 | 1:26.80 | |||||
6 | Cesar Svan | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.74 | 1:29.07 | |||||
7 | Nils Bengtsson | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.13 | 1:34.50 | |||||
8 | Filip Gyllenhammar | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.29 | 1:36.22 | |||||
9 | Erik Fransson | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 49.02 | 1:47.22 | |||||
- | Melvin Engström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 50, 50m Ryggsim Fl 9 år o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Malm | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.81 | ||||||
2 | Jonna Klasén | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.91 | ||||||
3 | Alice Björnholm | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 45.21 | ||||||
4 | Sofia Holmqvist | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 45.22 | ||||||
5 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 45.28 | ||||||
6 | Fidelie Olsson - Lindqvist | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 46.64 | ||||||
7 | Josefine Karlsson | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 47.45 | ||||||
8 | Sigrid Alvehus | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 47.55 | ||||||
9 | Elin Axelsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 52.07 | ||||||
10 | Maja Sandebo | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 55.33 | ||||||
11 | Elisabeth Xu | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 57.80 | ||||||
12 | Melissa Stålhammar K | 2009 | Oskarshamns Simsällskap | 59.71 | ||||||
13 | Eija Uhre | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 1:01.51 | ||||||
14 | Felicia Almquist | 2010 | Oskarshamns Simsällskap | 1:03.96 | ||||||
15 | Alva Johansson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 1:05.03 | ||||||
16 | Vera Andersson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 1:10.41 | ||||||
Gren 51, 50m Ryggsim Po 9 år o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilmer Jakobsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.55 | ||||||
2 | Arthur Forsfält | 2008 | Motala Simsällskap | 42.60 | ||||||
3 | Axel Coutts | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 43.45 | ||||||
4 | Kasper Glawing | 2008 | Finspångs Simklubb | 45.27 | ||||||
5 | Olof Karlsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 49.50 | ||||||
6 | Malte Klintåker | 2009 | Linköpings Allmänna SS | 50.74 | ||||||
7 | Valter Ericsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.41 | ||||||
Gren 52, 100m Fjärilsim Fl 12 o ä, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 35.99 | 1:15.39 | |||||
2 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 34.91 | 1:17.25 | |||||
3 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.57 | 1:21.60 | |||||
4 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.08 | 1:22.96 | |||||
5 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.90 | 1:25.80 | |||||
6 | Ida Ekström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 40.68 | 1:28.06 | |||||
7 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.67 | 1:28.96 | |||||
8 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.41 | 1:34.99 | |||||
9 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.93 | 1:37.60 | |||||
10 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.21 | 1:38.42 | |||||
11 | Alice Nyström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 48.94 | 1:48.14 | |||||
12 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.83 | 2:16.42 | |||||
Gren 52, 100m Fjärilsim Fl 12 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.06 | 1:13.69 | |||||
2 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.39 | 1:13.74 | |||||
3 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.76 | 1:14.69 | |||||
4 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.70 | 1:14.81 | |||||
5 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.05 | 1:18.20 | |||||
6 | Sofija Bojovic | 2004 | Finspångs Simklubb | 35.78 | 1:18.24 | |||||
7 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 36.36 | 1:19.37 | |||||
8 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.60 | 1:21.28 | |||||
9 | Nora Björklund | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 38.33 | 1:24.00 | |||||
10 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.37 | 1:24.78 | |||||
11 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.66 | 1:26.67 | |||||
12 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.26 | 1:27.64 | |||||
13 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.21 | 1:27.75 | |||||
14 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.87 | 1:28.26 | |||||
15 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 42.41 | 1:28.77 | |||||
16 | Ebba Håkansson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 42.25 | 1:28.79 | |||||
17 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.48 | 1:30.82 | |||||
18 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.94 | 1:31.27 | |||||
19 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 41.94 | 1:31.71 | |||||
20 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.82 | 1:35.39 | |||||
21 | Ida Holmberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 50.87 | 1:52.88 | |||||
Gren 52, 100m Fjärilsim Fl 12 o ä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 31.48 | 1:08.18 | |||||
2 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.90 | 1:09.15 | |||||
3 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.46 | 1:09.44 | |||||
4 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.31 | 1:09.58 | |||||
5 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.55 | 1:13.58 | |||||
6 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 34.14 | 1:14.02 | |||||
7 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.66 | 1:14.41 | |||||
8 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 40.97 | 1:39.80 | |||||
Gren 53, 100m Fjärilsim Po 12 o ä, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.27 | 1:17.40 | |||||
2 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 38.43 | 1:24.50 | |||||
3 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.79 | 1:25.79 | |||||
4 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 42.82 | 1:32.61 | |||||
5 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.40 | 1:37.16 | |||||
- | Robin Vukovic | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 53, 100m Fjärilsim Po 12 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Löfgren | 2003 | Simklubben Blåkulla | 30.80 | 1:05.12 | |||||
2 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 32.80 | 1:12.58 | |||||
3 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.49 | 1:15.80 | |||||
4 | Edvin Karlsson | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 35.38 | 1:16.57 | |||||
5 | Jakob Nyström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 36.49 | 1:17.79 | |||||
6 | Fabian Lagström | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 35.70 | 1:17.83 | |||||
7 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.33 | 1:19.14 | |||||
8 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.68 | 1:23.87 | |||||
9 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.32 | 1:24.79 | |||||
10 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 40.22 | 1:31.57 | |||||
- | Mattias Nad | 2003 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 53, 100m Fjärilsim Po 12 o ä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 26.36 | 57.10 | |||||
2 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 29.10 | 1:03.35 | |||||
3 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 30.09 | 1:04.59 | |||||
4 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.06 | 1:04.86 | |||||
5 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.10 | 1:06.04 | |||||
6 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 30.28 | 1:06.85 | |||||
7 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.04 | 1:07.41 | |||||
8 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 30.52 | 1:08.04 | |||||
9 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.85 | 1:10.20 | |||||
10 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.36 | 1:23.67 | |||||
- | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 54, 100m Ryggsim Fl 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 35.57 | 1:13.53 | |||||
2 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 42.69 | 1:28.99 | |||||
3 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.01 | 1:30.96 | |||||
4 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 44.27 | 1:31.18 | |||||
5 | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | 46.79 | 1:32.28 | |||||
6 | Engla Dunhagen | 2006 | Finspångs Simklubb | 46.26 | 1:32.54 | |||||
7 | Alfrida Lagström | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 46.14 | 1:32.92 | |||||
8 | Klara Blickfors | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 47.69 | 1:35.00 | |||||
9 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 46.15 | 1:36.40 | |||||
10 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.18 | 1:36.52 | |||||
11 | Elsa Björnholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.48 | 1:39.21 | |||||
12 | Alwa Merenius | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.63 | 1:39.64 | |||||
13 | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 50.13 | 1:43.22 | |||||
14 | Alicia Rehnberg | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 50.62 | 1:43.47 | |||||
- | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 55, 100m Ryggsim Po 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.51 | 1:24.47 | |||||
2 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 40.99 | 1:25.31 | |||||
3 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 42.72 | 1:26.46 | |||||
4 | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.94 | 1:27.53 | |||||
5 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.65 | 1:28.60 | |||||
6 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 44.26 | 1:30.16 | |||||
7 | Isak Ryd | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 46.15 | 1:34.16 | |||||
8 | Lukas Svensson | 2006 | Motala Simsällskap | 49.33 | 1:41.13 | |||||
9 | Karl Person | 2006 | Motala Simsällskap | 1:10.55 | 2:23.83 | |||||
- | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Didrik Olsson-Lindqvist | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kevin Sixtensson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 56, 100m Medley Fl 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 39.67 | 1:27.33 | |||||
2 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 41.74 | 1:29.75 | |||||
3 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.11 | 1:30.11 | |||||
4 | Ella Hagström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.34 | 1:40.25 | |||||
5 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 49.88 | 1:41.37 | |||||
6 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 47.07 | 1:41.39 | |||||
7 | Angelica Hietanen | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 52.40 | 1:43.85 | |||||
8 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 50.73 | 1:44.86 | |||||
9 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 48.50 | 1:45.87 | |||||
10 | Filippa Andersson-Lundin | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.39 | 1:46.75 | |||||
11 | Isabella Westergren | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 52.97 | 1:48.31 | |||||
12 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 53.71 | 1:48.58 | |||||
13 | Ella Veenhuis | 2007 | Simklubben Blåkulla | 53.72 | 1:51.76 | |||||
14 | Nova Lundkvist | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 56.59 | 1:51.99 | |||||
15 | Julia Carmström | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 1:05.62 | 2:14.21 | |||||
- | Julia Almquist | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Naima Eriksson | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 57, 100m Medley Po 10 år, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.05 | 1:30.60 | |||||
2 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 45.92 | 1:35.43 | |||||
3 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 45.51 | 1:35.63 | |||||
4 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 42.15 | 1:35.68 | |||||
5 | Milo Forsberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 46.35 | 1:37.94 | |||||
6 | Cesar Svan | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.09 | 1:43.37 | |||||
7 | Filip Gyllenhammar | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.51 | 1:47.38 | |||||
8 | Nils Bengtsson | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.48 | 1:47.43 | |||||
- | Melvin Engström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 58, 100m Medley Fl 9 år o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Malm | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.73 | 1:36.12 | |||||
2 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 47.13 | 1:38.95 | |||||
3 | Sofia Holmqvist | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 47.78 | 1:39.42 | |||||
4 | Jonna Klasén | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.64 | 1:41.52 | |||||
5 | Fidelie Olsson - Lindqvist | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 49.83 | 1:46.22 | |||||
6 | Josefine Karlsson | 2008 | Oskarshamns Simsällskap | 51.46 | 1:47.52 | |||||
7 | Alice Björnholm | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 51.06 | 1:47.82 | |||||
8 | Sigrid Alvehus | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 52.35 | 1:51.84 | |||||
9 | Alva Johansson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 1:00.03 | 2:01.53 | |||||
10 | Elisabeth Xu | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 58.41 | 2:03.07 | |||||
- | Felicia Almquist | 2010 | Oskarshamns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Axelsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 59, 100m Medley Po 9 år o y, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arthur Forsfält | 2008 | Motala Simsällskap | 42.10 | 1:30.04 | |||||
2 | Axel Coutts | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 43.00 | 1:32.57 | |||||
3 | Kasper Glawing | 2008 | Finspångs Simklubb | 46.72 | 1:38.74 | |||||
4 | Olof Karlsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 51.05 | 1:50.09 | |||||
5 | Valter Ericsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.72 | 1:56.67 | |||||
- | Malte Klintåker | 2009 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Wilmer Jakobsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 60, 4X50m Frisim Fl 13 år o ä, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Damer Lag 1 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 1:55.11 | ||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 29.05 | 29.05 | |||||||
Alice Fransson | 2004 | 28.77 | 57.82 | |||||||
Felicia Smedbäck | 2000 | 28.91 | 1:26.73 | |||||||
Hilda Linné | 2000 | 28.38 | 1:55.11 | |||||||
2 | Västervik Damer 1 | 0 | Västerviks Simsällskap | 1:57.25 | ||||||
Clara Kuggvik | 2005 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Agnes Wedel | 2000 | 28.44 | 57.10 | |||||||
Hanna Liliequist | 2002 | 31.89 | 1:28.99 | |||||||
Felicia Claesén | 2001 | 28.26 | 1:57.25 | |||||||
3 | Motala SS Damer [1918] | 0 | Motala Simsällskap | 2:01.09 | ||||||
Isadora Rosén | 2002 | 29.94 | 29.94 | |||||||
Tilda Carlsson | 2003 | 29.97 | 59.91 | |||||||
Emma Bengtsson | 2002 | 31.04 | 1:30.95 | |||||||
Emilia Eriksson | 2004 | 30.14 | 2:01.09 | |||||||
4 | Lass Damer Lag 2 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:01.89 | ||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Alva Högberg | 2002 | 32.26 | 1:02.24 | |||||||
Amanda Weiding | 2003 | 29.54 | 1:31.78 | |||||||
Lena Årebo | 2002 | 30.11 | 2:01.89 | |||||||
5 | Lass Damer Lag 3 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:06.00 | ||||||
Hanna Persson | 2004 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Martina Karlsson | 2003 | 32.46 | 1:03.58 | |||||||
Maria Dehgani | 2003 | 30.84 | 1:34.42 | |||||||
Emmy Ericsson | 2003 | 31.58 | 2:06.00 | |||||||
6 | Västervik Damer 2 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:09.27 | ||||||
Mira Grimvall | 2002 | 31.38 | 31.38 | |||||||
Emma Kindberg | 2004 | 33.11 | 1:04.49 | |||||||
Maria Miñana Juan | 2004 | 31.91 | 1:36.40 | |||||||
Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | 32.87 | 2:09.27 | |||||||
7 | Nkk Damer [2003] | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:13.85 | ||||||
Ellen Lovinge | 2004 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Felicia Svan | 2003 | 34.89 | 1:08.41 | |||||||
Hilma Broden | 2003 | 32.48 | 1:40.89 | |||||||
Kasandra Svan | 2004 | 32.96 | 2:13.85 | |||||||
8 | Lass Damer Lag 4 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:16.73 | ||||||
Maja Arnell | 2004 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Elin Heimdahl | 2004 | 35.88 | 1:09.71 | |||||||
Elsa Linné | 2003 | 32.10 | 1:41.81 | |||||||
Alice Johansson | 2005 | 34.92 | 2:16.73 | |||||||
Gren 61, 4X50m Frisim Po 13 år o ä, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Västervik Herrar 1 | 0 | Västerviks Simsällskap | 1:41.62 | ||||||
Erik Ohlsén | 2000 | 24.33 | 24.33 | |||||||
Edvin Torlakovic | 2001 | 24.91 | 49.24 | |||||||
Felix Öberg | 2001 | 25.93 | 1:15.17 | |||||||
Jesper Jönsson | 2000 | 26.45 | 1:41.62 | |||||||
2 | Lass Herrar 1 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 1:46.96 | ||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 26.81 | 26.81 | |||||||
Albin Staaf | 2000 | 26.82 | 53.63 | |||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 27.50 | 1:21.13 | |||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 25.83 | 1:46.96 | |||||||
3 | Lass Herrar 2 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 1:52.45 | ||||||
Elias Axelsson | 2002 | 27.34 | 27.34 | |||||||
William Barkehed | 2003 | 28.74 | 56.08 | |||||||
Isak Lust | 2002 | 28.73 | 1:24.81 | |||||||
Erik Wallin | 2003 | 27.64 | 1:52.45 | |||||||
- | Lass Herrar 3 | 0 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 62, 4X50m Frisim Fl 11-12 år, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Damer [2006] Lag 1 | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 2:07.89 | ||||||
Frida Erlandsson | 2006 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Elin Gustafsson | 2005 | 31.63 | 1:04.78 | |||||||
Stella Åqvist | 2005 | 32.94 | 1:37.72 | |||||||
Märta Högfeldt | 2005 | 30.17 | 2:07.89 | |||||||
2 | Nkk Damer [2005] | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:11.26 | ||||||
Nora Blom | 2005 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 31.32 | 1:05.95 | |||||||
Ylva Andersson | 2005 | 31.95 | 1:37.90 | |||||||
Emma Werner | 2005 | 33.36 | 2:11.26 | |||||||
3 | Lass Damer [2006] Lag 2 | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 2:14.32 | ||||||
Julia Arildsson | 2005 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Josefin Klintåker | 2006 | 34.38 | 1:08.49 | |||||||
Darya Abbaspour | 2005 | 33.50 | 1:41.99 | |||||||
Frida Holmqvist | 2005 | 32.33 | 2:14.32 | |||||||
4 | Motala SS Damer [2005] | 2005 | Motala Simsällskap | 2:20.54 | ||||||
Leija Johansson Junttila | 2006 | 29.65 | 29.65 | |||||||
Hanna Manninen | 2006 | 35.32 | 1:04.97 | |||||||
Greta Sjögren | 2007 | 35.68 | 1:40.65 | |||||||
Anna Söderqvist | 2006 | 39.89 | 2:20.54 | |||||||
5 | Oskarshamn Damer [2005] | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 2:26.70 | ||||||
Alice Nyström | 2005 | 38.57 | 38.57 | |||||||
Alfrida Lagström | 2006 | 36.49 | 1:15.06 | |||||||
Ida Ekström | 2005 | 33.44 | 1:48.50 | |||||||
Klara Blickfors | 2006 | 38.20 | 2:26.70 | |||||||
6 | Lass Damer [2006] Lag 3 | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 2:27.00 | ||||||
Sofia Wallin | 2005 | 35.13 | 35.13 | |||||||
Majken Alvehus | 2005 | 38.08 | 1:13.21 | |||||||
Ellen Arnell | 2006 | 37.04 | 1:50.25 | |||||||
Henny Paläng | 2006 | 36.75 | 2:27.00 | |||||||
7 | Hultsfred Damer | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 2:37.73 | ||||||
Tyra Andersson | 2006 | 36.74 | 36.74 | |||||||
Stina Klavins | 2007 | 42.17 | 1:18.91 | |||||||
Isabella Westergren | 2007 | 42.10 | 2:01.01 | |||||||
Jennifer Bogren | 2006 | 36.72 | 2:37.73 | |||||||
8 | Lass Damer [2006] Lag 4 | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 2:42.61 | ||||||
Elsa Björnholm | 2006 | 39.91 | 39.91 | |||||||
Kristel Aziz | 2005 | 40.94 | 1:20.85 | |||||||
Alicia Rehnberg | 2006 | 41.54 | 2:02.39 | |||||||
Alwa Merenius | 2006 | 40.22 | 2:42.61 | |||||||
9 | Lass Damer [2005] Lag 5 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:48.24 | ||||||
Angelica Hietanen | 2007 | 42.53 | 42.53 | |||||||
Sigrid Alvehus | 2008 | 42.84 | 1:25.37 | |||||||
Elin Axelsson | 2008 | 40.50 | 2:05.87 | |||||||
Anna Oscarsson | 2005 | 42.37 | 2:48.24 | |||||||
Gren 63, 4X50m Frisim Po 11-12 år, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Herrar [2005] | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:08.45 | ||||||
Robin Daremo | 2005 | 30.52 | 30.52 | |||||||
Elvis Ericsson | 2005 | 33.03 | 1:03.55 | |||||||
Simon Axelsson | 2006 | 34.39 | 1:37.94 | |||||||
Robin Lundqvist | 2005 | 30.51 | 2:08.45 | |||||||
2 | Nkk Herrar [2005] | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:16.37 | ||||||
David Ullstrand | 2005 | 29.79 | 29.79 | |||||||
Filip Gyllenhammar | 2007 | 40.22 | 1:10.01 | |||||||
Carl Bönnemark | 2006 | 34.89 | 1:44.90 | |||||||
Jacob Hellman | 2006 | 31.47 | 2:16.37 | |||||||
3 | Lass Herrar [2005] Lag 2 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:21.49 | ||||||
Kevin Sixtensson | 2006 | 39.65 | 39.65 | |||||||
Arvid Blom | 2006 | 33.19 | 1:12.84 | |||||||
Justin Rineholm | 2006 | 34.73 | 1:47.57 | |||||||
Hugo Larsson | 2006 | 33.92 | 2:21.49 | |||||||
4 | Motala SS Herrar [2005] | 2005 | Motala Simsällskap | 2:23.21 | ||||||
Edwin Brimalm | 2005 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Lukas Svensson | 2006 | 40.31 | 1:12.71 | |||||||
Arthur Forsfält | 2008 | 37.31 | 1:50.02 | |||||||
Otto Svensson | 2005 | 33.19 | 2:23.21 | |||||||
5 | Oskarshamn Herrar [2005] | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 2:31.06 | ||||||
Isak Ryd | 2006 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Isac Uhre | 2005 | 36.68 | 1:12.19 | |||||||
Robin Vukovic | 2005 | 37.97 | 1:50.16 | |||||||
Didrik Olsson-Lindqvist | 2006 | 40.90 | 2:31.06 | |||||||
Gren 64, 4X50m Frisim Mix 10 år oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Mix [2007] | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 2:24.74 | ||||||
Noah Lagerman | 2007 | 36.07 | 36.07 | |||||||
Axel Coutts | 2008 | 36.75 | 1:12.82 | |||||||
Althaea Süsskind | 2007 | 34.05 | 1:46.87 | |||||||
Hanna Oehm | 2007 | 37.87 | 2:24.74 | |||||||
2 | Nkk Mix [2007] | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:30.04 | ||||||
Alma Malm | 2008 | 40.18 | 40.18 | |||||||
Wilmer Jakobsson | 2008 | 38.27 | 1:18.45 | |||||||
Edith Nyman | 2007 | 37.92 | 1:56.37 | |||||||
Olle Blom | 2007 | 33.67 | 2:30.04 | |||||||
3 | Lass Mix [2007] Lag 2 | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 2:35.16 | ||||||
Elias Gustafsson | 2007 | 40.44 | 40.44 | |||||||
Milo Forsberg | 2007 | 37.23 | 1:17.67 | |||||||
Fanny Ivarsson | 2007 | 37.92 | 1:55.59 | |||||||
Tilda Larsson | 2008 | 39.57 | 2:35.16 | |||||||
4 | Lass Mix [2007] Lag 3 | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 2:41.51 | ||||||
Simón Perez | 2007 | 38.01 | 38.01 | |||||||
Olof Karlsson | 2008 | 42.01 | 1:20.02 | |||||||
Alice Björnholm | 2008 | 40.35 | 2:00.37 | |||||||
Emma Persson | 2007 | 41.14 | 2:41.51 | |||||||
5 | Nkk Mix Lag 2 | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:45.54 | ||||||
Jonna Klasén | 2008 | 41.48 | 41.48 | |||||||
Nils Bengtsson | 2007 | 43.43 | 1:24.91 | |||||||
Cesar Svan | 2007 | 39.89 | 2:04.80 | |||||||
Filippa Andersson-Lundin | 2007 | 40.74 | 2:45.54 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Västerviks Simsällskap | Utskriftstid | 23:00 |