Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  SalaSparbanksSilverdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 maj 2018   
  Tävlingsort  Sala    Utskriftstid  07:57   
  Arrangör  Sala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2018         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Flores  2008    269          33.76   
  Stockholms Kappsimningsklubb  35.30                 
Anton Hagspiel  2009    72          52.21   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Hamilton  2006    180          38.55   
  Stockholms Kappsimningsklubb  38.27                 
William Martin-Lamm  2006    162          39.95   
  Stockholms Kappsimningsklubb  41.52                 
Sigvard Göransson  2007    155          40.57   
  Strängnäs Simklubb  41.37                 
Albin Glaas  2006    154          40.66   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.65                 
Adam Lidholm  2006    146          41.38   
  Strängnäs Simklubb  44.12                 
Hugo Patrikson  2006    140          41.94   
  Stockholms Kappsimningsklubb  42.09                 
Elliott Sundström  2006    107          45.78   
  Stockholms Kappsimningsklubb  48.56                 
William Struwe  2006    95          47.73   
  Sala Simsällskap  51.45                 
Axel Pagard  2006    88          48.98   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  49.06                 
10  Oscar Glad  2007    48          59.59   
  Simsällskapet Mora  1:02.07                 
Aston Horn  2007              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.21                 
Casper Drozdz  2006              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb  44.53                 
Elliot Ekman  2007              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.59                 
Jordan Sundström  2007              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vincent Flores  2005    312          32.11   
  Stockholms Kappsimningsklubb  35.61                 
Max Antonsson  2004    302          32.46   
  Sala Simsällskap  33.97                 
Anton Graner  2005    300          32.56   
  Stockholms Kappsimningsklubb  32.12                 
Jonas Harju  2005    208          36.74   
  Stockholms Kappsimningsklubb  39.55                 
Oscar Flores  2005    207          36.82   
  Stockholms Kappsimningsklubb  40.50                 
Max Nordén  2005    188          38.02   
  Österby Simsällskap                   
Milton Dalin  2005    186          38.14   
  Sala Simsällskap  41.90                 
Gustav Åsbrink  2005    163          39.83   
  Stockholms Kappsimningsklubb  41.09                 
Hugo Klang  2005    157          40.41   
  Strängnäs Simklubb  40.38                 
10  Max Samuelsson  2005    112          45.21   
  Sala Simsällskap  49.96                 
11  Felix Norlin  2005    85          49.41   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
Simon Alveskär Lundfeldt  2005              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb  49.15                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Johnsson  2002    493          27.58   
  Sala Simsällskap  27.62                 
Edwin Nystrand  2002    440          28.65   
  Sala Simsällskap  28.75                 
Felix Mårvad  2003    305          32.36   
  Sala Simsällskap  33.96                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonathan Douib  2000    505          27.36   
  Sala Simsällskap  27.51                 
Elias Nordgren  2001    485          27.74   
  Sala Simsällskap  29.20                 
Joel Larsson  2001    413          29.25   
  Sala Simsällskap  29.05                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008    235          39.47   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.63                 
Mira Björkman  2010    130          48.10   
  Hedemora Simsällskap                   
Emma Heikman  2008    128          48.34   
  Strängnäs Simklubb  49.96                 
Aziza Osman  2008    37          1:12.83   
  Simklubben Ena  1:22.21                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    402          33.02   
  Sala Simsällskap  32.32                 
Isabelle Nilsson  2007    286          36.99   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.83                 
Edith Trapp-Östling  2006    207          41.17   
  Simsällskapet Mora  42.63                 
Alma Forsman  2007    207          41.19   
  Köpings Simsällskap  41.32                 
Elsa Harnesk  2007    205          41.34   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.89                 
Alice Bengtsson  2006    203          41.42   
  Köpings Simsällskap  42.60                 
Sofia Lövqvist  2006    203          41.43   
  Stockholms Kappsimningsklubb  43.01                 
Ellen Sundquist  2006    203          41.44   
  Upplands-Bro Simsällskap  41.89                 
Hillevi Östlund  2007    180          43.11   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.92                 
10  Emma Dolan  2006    169          44.08   
  Hedemora Simsällskap  47.96                 
11  Olivia Bäck  2007    165          44.41   
  Stockholms Kappsimningsklubb  46.84                 
12  Elin Söderlund  2006    162          44.68   
  Upplands-Bro Simsällskap  45.01                 
13  Agnes Pettersson  2006    160          44.85   
  Köpings Simsällskap  46.31                 
14  Emelie Bilands  2006    134          47.53   
  Stockholms Kappsimningsklubb  46.03                 
15  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006    130          48.01   
  Hedemora Simsällskap                   
16  Felicia Eriksson  2006    130          48.02   
  Köpings Simsällskap  48.60                 
17  Olivia Zetterkvist  2006    130          48.10   
  Köpings Simsällskap  48.15                 
18  Anna Eklöf  2007    123          48.92   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
19  Tindra Bärgård  2006    118          49.70   
  Simklubben Ena  53.24                 
20  Molly Alveskär Lundfeldt  2007    103          51.89   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
21  Linnea Alvin  2006    99          52.65   
  Simklubben Ena                   
Ellen Bystedt  2007              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb  49.01                 
Mildred Holmberg  2007              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
Moa Antonsson  2007              DSQ   
  Sala Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Tegin  2004    409          32.83   
  Lindesbergs Simsällskap  32.34                 
Klara Svenheim  2005    372          33.89   
  Stockholms Kappsimningsklubb  32.97                 
Lina Ahlström  2005    346          34.70   
  Stockholms Kappsimningsklubb  34.07                 
Alvida Forsman  2004    346          34.71   
  Köpings Simsällskap  34.96                 
Liv Jonsson  2004    342          34.86   
  Simsällskapet Mora  32.56                 
Amanda Bäck  2005    329          35.29   
  Stockholms Kappsimningsklubb  36.72                 
Elin Eriksson  2004    327          35.37   
  Lindesbergs Simsällskap  35.00                 
Emilia Eriksson  2004    271          37.65   
  Köpings Simsällskap  36.97                 
Klara Högfeldt  2005    267          37.86   
  Stockholms Kappsimningsklubb  42.63                 
10  Alva Herlitz  2005    242          39.09   
  Stockholms Kappsimningsklubb  42.07                 
11  Leia Eriksson  2004    217          40.51   
  Sala Simsällskap  44.87                 
12  Nova Nahkala Nilsson  2004    214          40.71   
  Hedemora Simsällskap  42.18                 
13  Linnea Malm  2005    182          42.97   
  Upplands-Bro Simsällskap  41.51                 
14  Emma Mattsson  2005    137          47.18   
  Köpings Simsällskap  48.17                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Klara Ragnarsson  2002    452          31.76   
  Sala Simsällskap  31.47                 
Elvira Dalin  2003    431          32.26   
  Sala Simsällskap  32.37                 
Cassandra Sjösten  2003    397          33.16   
  Sala Simsällskap  33.70                 
Carolina Modig  2003    345          34.74   
  Sala Simsällskap  35.16                 
Nike Bölja-Strandlund  2002    343          34.82   
  Fagersta Simklubb  34.89                 
Emmy Nilsson  2003    193          42.16   
  Hedemora Simsällskap  44.68                 
Anna Sisell  2003    190          42.38   
  Simsällskapet Mora  40.03                 
Emilia Nordin  2003    145          46.37   
  Hedemora Simsällskap  45.60                 
Ivy Hongwilai  2002              DSQ   
  Sala Simsällskap  41.17                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Lindgren  2000    336          35.06   
  Sala Simsällskap  35.13                 
Anna Lithell  2001    299          36.42   
  Sala Simsällskap  41.16                 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Flores  2008    209          37.43   
  Stockholms Kappsimningsklubb  39.35                 
Martin Sköld  2008    108          46.59   
  Köpings Simsällskap                   
Ata Östlund Keklik  2008    102          47.54   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  50.29                 
Pontus Asp Almström  2008    99          47.92   
  Simklubben Ena  49.79                 
Alvar Gullberg  2008    96          48.47   
  Sala Simsällskap                   
Anton Hagspiel  2009    95          48.62   
  Stockholms Kappsimningsklubb  48.46                 
Oliver Struwe  2008    95          48.69   
  Sala Simsällskap  51.46                 
Ludvig Axegård  2008    71          53.51   
  Stockholms Kappsimningsklubb  53.91                 
Max Reuterwall  2009    68          54.23   
  Sala Simsällskap                   
10  Emil Reuterwall  2009    41          1:04.32   
  Sala Simsällskap                   
11  Jino Atiwit Osman  2010    22          1:18.75   
  Simklubben Ena                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Hamilton  2006    210          37.36   
  Stockholms Kappsimningsklubb  37.60                 
Albin Glaas  2006    152          41.56   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.35                 
Filip Bjällås  2007    146          42.18   
  Upplands-Bro Simsällskap  42.16                 
William Martin-Lamm  2006    142          42.55   
  Stockholms Kappsimningsklubb  42.22                 
William Struwe  2006    134          43.33   
  Sala Simsällskap  44.73                 
Axel Pagard  2006    130          43.81   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.12                 
Hugo Patrikson  2006    130          43.85   
  Stockholms Kappsimningsklubb  44.77                 
Aston Horn  2007    123          44.61   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.85                 
Elliott Sundström  2006    119          45.07   
  Stockholms Kappsimningsklubb  46.69                 
10  Sigvard Göransson  2007    117          45.33   
  Strängnäs Simklubb  44.44                 
11  Oscar Glad  2007    101          47.71   
  Simsällskapet Mora  47.35                 
12  Johannes Brynglesson  2007    99          47.92   
  Lindesbergs Simsällskap  44.46                 
13  Jordan Sundström  2007    87          50.04   
  Stockholms Kappsimningsklubb  49.61                 
14  Hugo Lindquist  2007    78          51.90   
  Strängnäs Simklubb  50.11                 
15  Isak Samuelsson  2006    75          52.66   
  Sala Simsällskap  1:00.79                 
16  Wilhelm Gullberg  2006    71          53.57   
  Sala Simsällskap  50.49                 
17  Axel Eriksson  2006    71          53.58   
  Sala Simsällskap  51.54                 
18  Sixten Carlsson  2007    44          1:02.92   
  Köpings Simsällskap  1:05.21                 
Casper Drozdz  2006              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb  44.60                 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vincent Flores  2005    263          34.68   
  Stockholms Kappsimningsklubb  36.30                 
Max Antonsson  2004    260          34.78   
  Sala Simsällskap  35.53                 
Anton Graner  2005    240          35.72   
  Stockholms Kappsimningsklubb  34.24                 
Gustav Åsbrink  2005    186          38.89   
  Stockholms Kappsimningsklubb  41.89                 
Max Nordén  2005    182          39.15   
  Österby Simsällskap  39.84                 
Hugo Klang  2005    182          39.17   
  Strängnäs Simklubb  40.37                 
Jonas Harju  2005    162          40.72   
  Stockholms Kappsimningsklubb  41.78                 
Max Samuelsson  2005    158          41.08   
  Sala Simsällskap  42.22                 
Milton Dalin  2005    147          42.04   
  Sala Simsällskap  41.94                 
10  Felix Norlin  2005    133          43.50   
  Stockholms Kappsimningsklubb  48.43                 
11  Oscar Flores  2005    128          44.06   
  Stockholms Kappsimningsklubb  46.11                 
12  Simon Alveskär Lundfeldt  2005    56          57.83   
  Stockholms Kappsimningsklubb  57.40                 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edwin Nystrand  2002    392          30.35   
  Sala Simsällskap  30.57                 
Felix Mårvad  2003    261          34.76   
  Sala Simsällskap  37.03                 
Quintin Bröms  2003    163          40.67   
  Simsällskapet Mora  41.05                 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
David Westin  1995    442          29.16   
  Sala Simsällskap  28.49                 
Joel Larsson  2001    368          30.99   
  Sala Simsällskap  30.55                 
John Ståhl  2001    150          41.75   
  Sura Simförening  46.39                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008    240          41.29   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.82                 
Emma Heikman  2008    222          42.37   
  Strängnäs Simklubb  44.90                 
Moa Lindblom  2008    145          48.81   
  Sala Simsällskap  50.00                 
Ofelia Öström  2008    138          49.57   
  Stockholms Kappsimningsklubb  51.07                 
Mira Björkman  2010    137          49.77   
  Hedemora Simsällskap  52.95                 
Edit Öberg  2008    109          53.63   
  Stockholms Kappsimningsklubb  55.45                 
Aziza Osman  2008    103          54.67   
  Simklubben Ena  55.40                 
Alice Byström  2008    101          55.05   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Ellen Eriksson  2009    90          57.17   
  Sala Simsällskap                   
10  Wilma Birelius  2008    88          57.50   
  Sala Simsällskap  52.67                 
11  Annie Donaldsson  2008    78          59.90   
  Stockholms Kappsimningsklubb  56.51                 
12  Tuva Bärgård  2009    54          1:07.66   
  Simklubben Ena  1:09.53                 
Tua Hvitt  2008              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    446          33.59   
  Sala Simsällskap  32.83                 
Edith Trapp-Östling  2006    285          38.98   
  Simsällskapet Mora  38.76                 
Ellen Sundquist  2006    260          40.19   
  Upplands-Bro Simsällskap  39.72                 
Sofia Lövqvist  2006    257          40.34   
  Stockholms Kappsimningsklubb  40.67                 
Agnes Pettersson  2006    242          41.18   
  Köpings Simsällskap  42.09                 
Hillevi Östlund  2007    222          42.37   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.49                 
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006    218          42.62   
  Hedemora Simsällskap                   
Emelie Bilands  2006    211          43.07   
  Stockholms Kappsimningsklubb  43.11                 
Anna Eklöf  2007    195          44.20   
  Stockholms Kappsimningsklubb  43.30                 
10  Tindra Bärgård  2006    183          45.17   
  Simklubben Ena  48.86                 
11  Elsa Harnesk  2007    177          45.71   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.42                 
12  Alice Bengtsson  2006    174          45.90   
  Köpings Simsällskap  45.73                 
13  Emma Dolan  2006    170          46.29   
  Hedemora Simsällskap  48.81                 
14  Olivia Bäck  2007    162          47.04   
  Stockholms Kappsimningsklubb  49.80                 
15  Agnes Fagerström  2006    157          47.56   
  Sala Simsällskap  55.05                 
16  Ellen Bystedt  2007    151          48.18   
  Stockholms Kappsimningsklubb  52.11                 
17  Nathalie Hammarstrand  2007    150          48.27   
  Sala Simsällskap                   
18  Paula Edebrink  2006    142          49.15   
  Strängnäs Simklubb  50.07                 
19  Elna Zetterberg  2007    139          49.49   
  Simklubben Ena  51.07                 
20  Linnea Alvin  2006    137          49.73   
  Simklubben Ena  53.78                 
21  Molly Alveskär Lundfeldt  2007    137          49.76   
  Stockholms Kappsimningsklubb  51.38                 
22  Mildred Holmberg  2007    130          50.61   
  Stockholms Kappsimningsklubb  51.94                 
23  Moa Antonsson  2007    121          51.81   
  Sala Simsällskap                   
24  Lisa Andersson  2007    121          51.84   
  Simklubben Ena  1:00.09                 
25  Moa Torsell  2006    116          52.62   
  Avesta Simsällskap  55.05                 
26  Saga Dicksson  2007    79          59.74   
  Sala Simsällskap                   
27  Johanna Larsson  2007    49          1:10.08   
  Strängnäs Simklubb  1:16.22                 
Isabelle Nilsson  2007              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.09                 
Moa Nordström  2007              DSQ   
  Sala Simsällskap  42.50                 
Telin Jonsson  2007              DSQ   
  Lindesbergs Simsällskap  47.48                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Dione Bölja-Strandlund  2004    341          36.74   
  Fagersta Simklubb  37.76                 
Lina Ahlström  2005    340          36.76   
  Stockholms Kappsimningsklubb  36.85                 
Klara Svenheim  2005    314          37.74   
  Stockholms Kappsimningsklubb  39.87                 
Elin Eriksson  2004    300          38.32   
  Lindesbergs Simsällskap  38.63                 
Amanda Bäck  2005    293          38.61   
  Stockholms Kappsimningsklubb  39.85                 
Leia Eriksson  2004    273          39.57   
  Sala Simsällskap  39.94                 
Alva Herlitz  2005    269          39.76   
  Stockholms Kappsimningsklubb  39.99                 
Emilia Eriksson  2004    251          40.67   
  Köpings Simsällskap  42.78                 
Nova Nahkala Nilsson  2004    243          41.08   
  Hedemora Simsällskap  43.53                 
10  Lovisa Hodell  2004    230          41.89   
  Lindesbergs Simsällskap  41.31                 
11  Klara Högfeldt  2005    224          42.26   
  Stockholms Kappsimningsklubb  46.16                 
12  Linnea Malm  2005    207          43.38   
  Upplands-Bro Simsällskap  43.45                 
13  Liv Boman  2005    184          45.07   
  Sala Simsällskap  45.56                 
14  Emma Mattsson  2005    161          47.17   
  Köpings Simsällskap  46.27                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alice Nordén  2003    395          34.96   
  Lindesbergs Simsällskap  34.94                 
Lovisa Königsson  2002    395          34.97   
  Sala Simsällskap  34.64                 
Cassandra Sjösten  2003    365          35.91   
  Sala Simsällskap  37.27                 
Nike Bölja-Strandlund  2002    343          36.67   
  Fagersta Simklubb  36.34                 
Ivy Hongwilai  2002    245          40.99   
  Sala Simsällskap  41.95                 
Anna Sisell  2003    204          43.60   
  Simsällskapet Mora  41.98                 
Emilia Nordin  2003    191          44.53   
  Hedemora Simsällskap  42.31                 
Emmy Nilsson  2003    163          46.93   
  Hedemora Simsällskap  48.87                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Lindgren  2000    338          36.85   
  Sala Simsällskap  37.47                 
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Flores  2008    229  35.35        1:13.42   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:13.44                 
                     
Anton Hagspiel  2009    132  41.35        1:28.06   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Gustav Welén  2008    123  41.31        1:30.25   
  Köpings Simsällskap                   
                     
Ata Östlund Keklik  2008    104  44.03        1:35.37   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Oliver Struwe  2008    99  46.67        1:36.98   
  Sala Simsällskap  1:40.98                 
                     
Pontus Asp Almström  2008    76  49.95        1:45.96   
  Simklubben Ena  1:50.63                 
                     
Martin Sköld  2008              DSQ   
  Köpings Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Hamilton  2006    268  33.78        1:09.70   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:10.50                 
                     
William Martin-Lamm  2006    197  36.85        1:17.18   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:16.11                 
                     
Albin Glaas  2006    190  39.24        1:18.16   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:19.38                 
                     
Casper Drozdz  2006    186  37.83        1:18.66   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:20.98                 
                     
Aston Horn  2007    161  38.95        1:22.56   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:24.76                 
                     
Sigvard Göransson  2007    158  39.48        1:22.99   
  Strängnäs Simklubb  1:21.78                 
                     
Hugo Patrikson  2006    156  40.93        1:23.42   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:24.61                 
                     
Elliott Sundström  2006    153  39.95        1:23.90   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:27.88                 
                     
Filip Bjällås  2007    151  39.40        1:24.25   
  Upplands-Bro Simsällskap  1:25.26                 
                     
10  William Struwe  2006    149  39.04        1:24.72   
  Sala Simsällskap  1:24.80                 
                     
11  Adam Lidholm  2006    142  41.69        1:26.00   
  Strängnäs Simklubb  1:27.90                 
                     
12  Elliot Ekman  2007    141  42.16        1:26.20   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:28.75                 
                     
13  Axel Pagard  2006    139  43.47        1:26.62   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:24.41                 
                     
14  Johannes Brynglesson  2007    127  41.16        1:29.28   
  Lindesbergs Simsällskap  1:33.97                 
                     
15  Jordan Sundström  2007    119  43.22        1:31.19   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:28.40                 
                     
16  Wilhelm Gullberg  2006    106  45.91        1:34.76   
  Sala Simsällskap  1:36.99                 
                     
17  Hugo Lindquist  2007    104  44.25        1:35.47   
  Strängnäs Simklubb  1:33.84                 
                     
18  Axel Eriksson  2006    98  45.68        1:37.40   
  Sala Simsällskap  1:47.65                 
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Max Antonsson  2004    332  30.87        1:04.86   
  Sala Simsällskap  1:05.27                 
                     
Vincent Flores  2005    319  31.69        1:05.72   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:07.67                 
                     
Anton Graner  2005    301  31.61        1:07.02   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:06.95                 
                     
Milton Dalin  2005    234  35.54        1:12.85   
  Sala Simsällskap  1:16.24                 
                     
Hugo Klang  2005    231  35.12        1:13.16   
  Strängnäs Simklubb  1:14.77                 
                     
Oscar Flores  2005    224  35.85        1:13.90   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:16.78                 
                     
Gustav Åsbrink  2005    211  36.46        1:15.47   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:13.75                 
                     
Max Samuelsson  2005    206  35.98        1:15.98   
  Sala Simsällskap  1:17.53                 
                     
Felix Norlin  2005    167  39.26        1:21.56   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:21.65                 
                     
10  Jonas Harju  2005    165  38.49        1:21.85   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:17.89                 
                     
11  Simon Alveskär Lundfeldt  2005    115  43.24        1:32.19   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:26.01                 
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edwin Nystrand  2002    426  28.64        59.69   
  Sala Simsällskap  58.74                 
                     
Felix Mårvad  2003    298  32.31        1:07.26   
  Sala Simsällskap  1:06.64                 
                     
Quintin Bröms  2003    257  34.20        1:10.60   
  Simsällskapet Mora  1:11.42                 
                     
William Österberg  2003              DNS   
  Fagersta Simklubb  1:17.95                 
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonathan Douib  2000    564  26.36        54.37   
  Sala Simsällskap  54.15                 
                     
Elias Nordgren  2001    534  26.60        55.37   
  Sala Simsällskap  55.77                 
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008    274  37.63        1:18.36   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:24.18                 
                     
Emma Heikman  2008    215  41.05        1:24.98   
  Strängnäs Simklubb  1:27.15                 
                     
Mira Björkman  2010    89  52.47        1:53.71   
  Hedemora Simsällskap  1:44.82                 
                     
Tuva Bärgård  2009    60  1:00.89        2:09.80   
  Simklubben Ena  2:09.95                 
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    496  31.38        1:04.29   
  Sala Simsällskap  1:03.16                 
                     
Sofia Lövqvist  2006    299  36.57        1:16.07   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:14.01                 
                     
Isabelle Nilsson  2007    294  34.86        1:16.52   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:15.29                 
                     
Alma Forsman  2007    251  38.90        1:20.61   
  Köpings Simsällskap  1:18.94                 
                     
Felicia Eriksson  2006    251  38.47        1:20.68   
  Köpings Simsällskap  1:23.68                 
                     
Olivia Zetterkvist  2006    246  40.21        1:21.24   
  Köpings Simsällskap  1:20.84                 
                     
Hillevi Östlund  2007    235  39.25        1:22.47   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:24.15                 
                     
Emelie Bilands  2006    234  38.93        1:22.54   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:22.63                 
                     
Elin Söderlund  2006    232  39.45        1:22.79   
  Upplands-Bro Simsällskap                   
                     
10  Ellen Sundquist  2006    229  39.02        1:23.17   
  Upplands-Bro Simsällskap                   
                     
11  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006    205  40.37        1:26.22   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
12  Anna Eklöf  2007    196  42.01        1:27.52   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:34.35                 
                     
13  Emma Dolan  2006    187  42.71        1:28.90   
  Hedemora Simsällskap  1:35.44                 
                     
14  Tindra Bärgård  2006    181  41.70        1:29.87   
  Simklubben Ena  1:28.92                 
                     
15  Telin Jonsson  2007    179  43.38        1:30.24   
  Lindesbergs Simsällskap  1:32.19                 
                     
16  Agnes Fagerström  2006    166  44.24        1:32.63   
  Sala Simsällskap  1:34.45                 
                     
17  Moa Nordström  2007    165  44.23        1:32.64   
  Sala Simsällskap  1:30.99                 
                     
18  Olivia Bäck  2007    153  45.52        1:34.98   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:40.08                 
                     
19  Paula Edebrink  2006    142  43.85        1:37.48   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
20  Ellen Bystedt  2007    138  47.53        1:38.41   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:37.38                 
                     
21  Elna Zetterberg  2007    131  49.11        1:40.17   
  Simklubben Ena  1:39.73                 
                     
22  Mildred Holmberg  2007    125  48.82        1:41.70   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:43.89                 
                     
23  Molly Alveskär Lundfeldt  2007    125  48.24        1:41.71   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:43.11                 
                     
24  Johanna Larsson  2007    54  1:01.76        2:14.17   
  Strängnäs Simklubb  2:01.78                 
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Tegin  2004    498  31.61        1:04.21   
  Lindesbergs Simsällskap  1:03.57                 
                     
Elin Eriksson  2004    412  32.82        1:08.38   
  Lindesbergs Simsällskap  1:08.53                 
                     
Alvida Forsman  2004    370  34.46        1:10.90   
  Köpings Simsällskap  1:10.58                 
                     
Lina Ahlström  2005    361  34.09        1:11.45   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:11.48                 
                     
Amanda Bäck  2005    361  34.10        1:11.49   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:10.53                 
                     
Dione Bölja-Strandlund  2004    333  36.44        1:13.44   
  Fagersta Simklubb  1:20.57                 
                     
Klara Svenheim  2005    331  34.54        1:13.59   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:10.52                 
                     
Alva Herlitz  2005    312  36.41        1:15.00   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:17.92                 
                     
Klara Högfeldt  2005    292  36.30        1:16.69   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:16.73                 
                     
10  Nova Nahkala Nilsson  2004    254  37.69        1:20.32   
  Hedemora Simsällskap  1:22.52                 
                     
11  Emma Mattsson  2005    231  41.62        1:22.90   
  Köpings Simsällskap  1:24.57                 
                     
12  Linnea Malm  2005    222  41.94        1:24.05   
  Upplands-Bro Simsällskap  1:27.57                 
                     
13  Liv Boman  2005    187  42.74        1:28.98   
  Sala Simsällskap  1:31.48                 
                     
Liv Jonsson  2004              DNS   
  Simsällskapet Mora  1:09.72                 
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Klara Ragnarsson  2002    552  30.19        1:02.04   
  Sala Simsällskap  1:03.10                 
                     
Elvira Dalin  2003    489  31.40        1:04.58   
  Sala Simsällskap  1:02.76                 
                     
Nike Bölja-Strandlund  2002    425  32.58        1:07.71   
  Fagersta Simklubb  1:08.93                 
                     
Carolina Modig  2003    392  33.11        1:09.53   
  Sala Simsällskap  1:09.13                 
                     
Alice Nordén  2003    350  34.63        1:12.21   
  Lindesbergs Simsällskap  1:10.94                 
                     
Emilia Nordin  2003    250  37.23        1:20.77   
  Hedemora Simsällskap  1:17.83                 
                     
Anna Sisell  2003    235  38.67        1:22.44   
  Simsällskapet Mora  1:22.25                 
                     
Emmy Nilsson  2003    213  41.52        1:25.13   
  Hedemora Simsällskap  1:25.78                 
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Lindgren  2000    374  34.46        1:10.63   
  Sala Simsällskap  1:08.43                 
                     
Rebecka Wiik  1999    264  37.76        1:19.29   
  Fagersta Simklubb  1:24.89                 
                     
 
Gren 7, 4X50m Medley Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Skk Mix 1 [2006]  2006              2:35.08   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:30.25                 
  William Hamilton  2006      37.59        37.59   
  Emelie Bilands  2006      48.23        1:25.82   
  Samuel Flores  2008      36.52        2:02.34   
  Sofia Lövqvist  2006      32.74        2:35.08   
                     
Sala SS Mix Lag 1  2006              2:36.88   
  Sala Simsällskap  2:41.37                 
  Moa Nordström  2007      42.12        42.12   
  Alvar Gullberg  2008      48.20        1:30.32   
  Lisa Nystrand  2006      31.56        2:01.88   
  William Struwe  2006      35.00        2:36.88   
                     
Harnäs Sku Mix  2006              2:41.59   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  2:42.31                 
  Axel Pagard  2006      43.47        43.47   
  Hillevi Östlund  2007      46.44        1:29.91   
  Isabelle Nilsson  2007      36.88        2:06.79   
  Albin Glaas  2006      34.80        2:41.59   
                     
Harnäs Sku Mix [2006]  2006              2:49.75   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  2:46.76                 
  Astrid Lönn  2008      43.23        43.23   
  Elsa Harnesk  2007      45.49        1:28.72   
  Elliot Ekman  2007      44.66        2:13.38   
  Aston Horn  2007      36.37        2:49.75   
                     
Strängnäs Mix [2006]  2006              2:54.74   
  Strängnäs Simklubb  3:05.34                 
  Emma Heikman  2008      44.73        44.73   
  Paula Edebrink  2006      53.55        1:38.28   
  Sigvard Göransson  2007      41.54        2:19.82   
  Adam Lidholm  2006      34.92        2:54.74   
                     
Skk Mix 3 [2006]  2006              2:56.45   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
  Ellen Bystedt  2007      47.88        47.88   
  Molly Alveskär Lundfeldt  2007      50.61        1:38.49   
  Hugo Patrikson  2006      39.56        2:18.05   
  Elliott Sundström  2006      38.40        2:56.45   
                     
Sala SS Mix Lag 4  2006              3:26.53   
  Sala Simsällskap                   
  Max Reuterwall  2009      54.08        54.08   
  Nathalie Hammarstrand  2007      49.54        1:43.62   
  Oliver Struwe  2008      57.81        2:41.43   
  Moa Lindblom  2008      45.10        3:26.53   
                     
Sala SS Mix Lag 3  2006              3:37.52   
  Sala Simsällskap                   
  Wilma Birelius  2008      59.97        59.97   
  Axel Eriksson  2006      52.17        1:52.14   
  Wilhelm Gullberg  2006      54.68        2:46.82   
  Emil Reuterwall  2009      50.70        3:37.52   
                     
Sala SS Mix Lag 2  2006              DSQ   
  Sala Simsällskap                   
  Agnes Fagerström  2006      49.46        49.46   
  Ellen Eriksson  2009      58.03        1:47.49   
                     
Skk Mix 2 [2006]  2006              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:46.72                 
  Casper Drozdz  2006      43.75        43.75   
  Anna Eklöf  2007      51.03        1:34.78   
                     
 
Gren 8, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sala SS Herrar Lag 1    353          4:41.70   
  Sala Simsällskap                   
  Joel Larsson  2001      31.76  1:07.93      1:07.93   
  Milton Dalin  2005      41.24  1:28.78      2:36.71   
  Elias Nordgren  2001      28.35  1:00.76      3:37.47   
  Felix Mårvad  2003      30.63  1:04.23      4:41.70   
                     
Sala SS Herrar Lag 2    321          4:50.84   
  Sala Simsällskap                   
  Edwin Nystrand  2002      31.12  1:03.14      1:03.14   
  Max Samuelsson  2005      43.96  1:34.10      2:37.24   
  Max Antonsson  2004      35.74  1:19.40      3:56.64   
  Jonathan Douib  2000      25.31  54.20      4:50.84   
                     
 
Gren 9, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lindesberg  2003    404          5:04.53   
  Lindesbergs Simsällskap  5:01.07                 
  Alice Nordén  2003      37.34  1:18.63      1:18.63   
  Lovisa Hodell  2004      38.41  1:21.99      2:40.62   
  Elise Tegin  2004      35.23  1:16.57      3:57.19   
  Elin Eriksson  2004      31.70  1:07.34      5:04.53   
                     
Sala SS Damer Lag 1    380          5:10.82   
  Sala Simsällskap                   
  Elvira Dalin  2003      35.24  1:12.28      1:12.28   
  Leia Eriksson  2004      40.43  1:28.24      2:40.52   
  Carolina Modig  2003      36.77  1:22.67      4:03.19   
  Amanda Lindgren  2000      32.58  1:07.63      5:10.82   
                     
Sala SS Damer Lag 2    373          5:12.74   
  Sala Simsällskap                   
  Lovisa Königsson  2002      36.96  1:16.61      1:16.61   
  Anna Lithell  2001      43.00  1:32.35      2:48.96   
  Klara Ragnarsson  2002      31.77  1:10.98      3:59.94   
  Ivy Hongwilai  2002      34.14  1:12.80      5:12.74   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Flores  2008    167          45.79   
  Stockholms Kappsimningsklubb  46.48                 
Alvar Gullberg  2008    130          49.73   
  Sala Simsällskap  58.13                 
Martin Sköld  2008    109          52.76   
  Köpings Simsällskap                   
Oliver Struwe  2008    86          57.03   
  Sala Simsällskap  1:00.72                 
Pontus Asp Almström  2008    85          57.37   
  Simklubben Ena  1:00.70                 
Emil Reuterwall  2009    79          58.67   
  Sala Simsällskap                   
Ata Östlund Keklik  2008    72          1:00.65   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  59.76                 
Anton Hagspiel  2009    69          1:01.38   
  Stockholms Kappsimningsklubb  59.46                 
Jino Atiwit Osman  2010    36          1:15.96   
  Simklubben Ena                   
Max Reuterwall  2009              DNS   
  Sala Simsällskap                   
Gustav Welén  2008              DSQ   
  Köpings Simsällskap                   
Ludvig Axegård  2008              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb  54.23                 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Hamilton  2006    189          43.93   
  Stockholms Kappsimningsklubb  45.36                 
Albin Glaas  2006    169          45.63   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.59                 
Adam Lidholm  2006    147          47.78   
  Strängnäs Simklubb  49.29                 
Elliott Sundström  2006    127          50.11   
  Stockholms Kappsimningsklubb  50.57                 
Sigvard Göransson  2007    126          50.25   
  Strängnäs Simklubb  52.66                 
Wilhelm Gullberg  2006    126          50.35   
  Sala Simsällskap  54.12                 
Elliot Ekman  2007    123          50.70   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  49.63                 
Casper Drozdz  2006    123          50.73   
  Stockholms Kappsimningsklubb  51.64                 
Axel Eriksson  2006    122          50.84   
  Sala Simsällskap  52.03                 
10  William Struwe  2006    116          51.68   
  Sala Simsällskap  49.52                 
11  Filip Bjällås  2007    111          52.39   
  Upplands-Bro Simsällskap  50.43                 
12  William Martin-Lamm  2006    105          53.38   
  Stockholms Kappsimningsklubb  53.53                 
13  Hugo Patrikson  2006    105          53.40   
  Stockholms Kappsimningsklubb  54.45                 
14  Jordan Sundström  2007    96          54.97   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:00.64                 
15  Isak Samuelsson  2006    92          55.78   
  Sala Simsällskap  1:00.39                 
16  Hugo Lindquist  2007    82          57.91   
  Strängnäs Simklubb  54.19                 
Anton Hirvero  2006              DNS   
  Sura Simförening  59.36                 
Axel Pagard  2006              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.93                 
Sixten Carlsson  2007              DSQ   
  Köpings Simsällskap                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vincent Flores  2005    281          38.53   
  Stockholms Kappsimningsklubb  39.55                 
Max Antonsson  2004    269          39.09   
  Sala Simsällskap  39.25                 
Gustav Åsbrink  2005    223          41.60   
  Stockholms Kappsimningsklubb  41.96                 
Milton Dalin  2005    216          42.08   
  Sala Simsällskap  43.00                 
Hugo Klang  2005    210          42.46   
  Strängnäs Simklubb  41.66                 
Jonas Harju  2005    194          43.60   
  Stockholms Kappsimningsklubb  43.86                 
Anton Graner  2005    190          43.87   
  Stockholms Kappsimningsklubb  43.62                 
Max Samuelsson  2005    180          44.66   
  Sala Simsällskap  46.17                 
Felix Norlin  2005    156          46.82   
  Stockholms Kappsimningsklubb  53.47                 
10  Simon Alveskär Lundfeldt  2005    146          47.88   
  Stockholms Kappsimningsklubb  46.78                 
Oscar Flores  2005              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb  55.00                 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edwin Nystrand  2002    374          35.04   
  Sala Simsällskap  36.25                 
Felix Mårvad  2003    243          40.44   
  Sala Simsällskap  41.61                 
Quintin Bröms  2003    240          40.61   
  Simsällskapet Mora  40.06                 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonathan Douib  2000    515          31.49   
  Sala Simsällskap  30.77                 
Joel Larsson  2001    439          33.21   
  Sala Simsällskap  32.53                 
Elias Nordgren  2001    425          33.56   
  Sala Simsällskap  33.19                 
John Ståhl  2001    120          51.12   
  Sura Simförening  51.24                 
 
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008    226          46.96   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.48                 
Emma Heikman  2008    204          48.63   
  Strängnäs Simklubb  49.96                 
Moa Lindblom  2008    134          55.85   
  Sala Simsällskap  57.17                 
Aziza Osman  2008    134          55.96   
  Simklubben Ena  58.67                 
Ellen Eriksson  2009    130          56.48   
  Sala Simsällskap                   
Tua Hvitt  2008    124          57.33   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Alice Byström  2008    118          58.33   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Edit Öberg  2008    112          59.32   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:00.09                 
Wilma Birelius  2008    95          1:02.69   
  Sala Simsällskap  59.98                 
10  Mira Björkman  2010    94          1:02.96   
  Hedemora Simsällskap  59.39                 
11  Tuva Bärgård  2009    66          1:10.63   
  Simklubben Ena  1:07.21                 
Annie Donaldsson  2008              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb  59.16                 
Ofelia Öström  2008              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:03.81                 
 
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    503          36.01   
  Sala Simsällskap  36.23                 
Elsa Harnesk  2007    260          44.87   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.03                 
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006    257          44.99   
  Hedemora Simsällskap                   
Agnes Pettersson  2006    253          45.27   
  Köpings Simsällskap  45.79                 
Felicia Eriksson  2006    245          45.71   
  Köpings Simsällskap  45.95                 
Edith Trapp-Östling  2006    244          45.80   
  Simsällskapet Mora  45.17                 
Isabelle Nilsson  2007    241          45.97   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.39                 
Hillevi Östlund  2007    239          46.12   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.81                 
Linnea Alvin  2006    234          46.47   
  Simklubben Ena  49.05                 
10  Ellen Sundquist  2006    212          47.98   
  Upplands-Bro Simsällskap  49.16                 
11  Alma Forsman  2007    209          48.26   
  Köpings Simsällskap  48.90                 
12  Emelie Bilands  2006    204          48.62   
  Stockholms Kappsimningsklubb  49.35                 
13  Anna Eklöf  2007    203          48.72   
  Stockholms Kappsimningsklubb  47.73                 
14  Elin Söderlund  2006    193          49.54   
  Upplands-Bro Simsällskap  47.62                 
15  Olivia Zetterkvist  2006    180          50.64   
  Köpings Simsällskap  50.35                 
16  Molly Alveskär Lundfeldt  2007    172          51.43   
  Stockholms Kappsimningsklubb  50.07                 
17  Nathalie Hammarstrand  2007    171          51.58   
  Sala Simsällskap  53.06                 
18  Elna Zetterberg  2007    166          52.05   
  Simklubben Ena  55.07                 
19  Alice Bengtsson  2006    163          52.35   
  Köpings Simsällskap  52.89                 
20  Tindra Bärgård  2006    162          52.51   
  Simklubben Ena  56.19                 
21  Olivia Bäck  2007    156          53.18   
  Stockholms Kappsimningsklubb  51.76                 
22  Moa Nordström  2007    151          53.68   
  Sala Simsällskap  55.77                 
23  Ellen Bystedt  2007    139          55.27   
  Stockholms Kappsimningsklubb  59.24                 
24  Agnes Fagerström  2006    138          55.40   
  Sala Simsällskap  1:01.16                 
25  Paula Edebrink  2006    136          55.66   
  Strängnäs Simklubb  53.86                 
26  Saga Dicksson  2007    135          55.77   
  Sala Simsällskap                   
27  Emma Dolan  2006    130          56.49   
  Hedemora Simsällskap  58.63                 
28  Mildred Holmberg  2007    128          56.75   
  Stockholms Kappsimningsklubb  59.13                 
29  Lisa Andersson  2007    126          57.00   
  Simklubben Ena  57.53                 
30  Moa Torsell  2006    112          59.28   
  Avesta Simsällskap  1:03.15                 
31  Sofia Westbom  2007    93          1:03.18   
  Strängnäs Simklubb  1:02.96                 
32  Johanna Larsson  2007    22          1:41.45   
  Strängnäs Simklubb  1:36.43                 
 
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Liv Jonsson  2004    483          36.48   
  Simsällskapet Mora  35.71                 
Lovisa Hodell  2004    417          38.31   
  Lindesbergs Simsällskap  37.52                 
Alvida Forsman  2004    407          38.64   
  Köpings Simsällskap  38.51                 
Elin Eriksson  2004    367          40.00   
  Lindesbergs Simsällskap  39.71                 
Lina Ahlström  2005    363          40.12   
  Stockholms Kappsimningsklubb  39.68                 
Leia Eriksson  2004    343          40.89   
  Sala Simsällskap  42.52                 
Dione Bölja-Strandlund  2004    333          41.30   
  Fagersta Simklubb  42.27                 
Klara Svenheim  2005    304          42.58   
  Stockholms Kappsimningsklubb  42.07                 
Amanda Bäck  2005    275          44.00   
  Stockholms Kappsimningsklubb  47.97                 
10  Nova Nahkala Nilsson  2004    244          45.79   
  Hedemora Simsällskap  47.11                 
11  Alva Herlitz  2005    221          47.33   
  Stockholms Kappsimningsklubb  47.08                 
11  Klara Högfeldt  2005    221          47.33   
  Stockholms Kappsimningsklubb  52.65                 
13  Linnea Malm  2005    216          47.67   
  Upplands-Bro Simsällskap  47.23                 
14  Liv Boman  2005    176          51.01   
  Sala Simsällskap  50.87                 
15  Emma Mattsson  2005    152          53.58   
  Köpings Simsällskap  54.38                 
 
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Klara Ragnarsson  2002    459          37.11   
  Sala Simsällskap  39.35                 
Elvira Dalin  2003    411          38.51   
  Sala Simsällskap  40.24                 
Cassandra Sjösten  2003    346          40.76   
  Sala Simsällskap  40.88                 
Nike Bölja-Strandlund  2002    342          40.94   
  Fagersta Simklubb  40.23                 
Carolina Modig  2003    315          42.09   
  Sala Simsällskap  42.70                 
Lovisa Königsson  2002    289          43.31   
  Sala Simsällskap  40.60                 
Ivy Hongwilai  2002    265          44.57   
  Sala Simsällskap  46.39                 
Anna Sisell  2003    218          47.54   
  Simsällskapet Mora  45.30                 
Emmy Nilsson  2003    174          51.24   
  Hedemora Simsällskap  52.33                 
10  Emilia Nordin  2003    171          51.55   
  Hedemora Simsällskap  48.15                 
 
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna Lithell  2001    277          43.93   
  Sala Simsällskap  43.73                 
Rebecka Wiik  1999    247          45.59   
  Fagersta Simklubb  47.68                 
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Flores  2008    221          33.46   
  Stockholms Kappsimningsklubb  33.18                 
Martin Sköld  2008    133          39.67   
  Köpings Simsällskap                   
Alvar Gullberg  2008    114          41.67   
  Sala Simsällskap  50.14                 
Oliver Struwe  2008    109          42.29   
  Sala Simsällskap  44.37                 
Ata Östlund Keklik  2008    109          42.41   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.16                 
Ludvig Axegård  2008    87          45.57   
  Stockholms Kappsimningsklubb  45.21                 
Pontus Asp Almström  2008    78          47.27   
  Simklubben Ena  47.22                 
Emil Reuterwall  2009    57          52.58   
  Sala Simsällskap                   
Jino Atiwit Osman  2010    14          1:23.34   
  Simklubben Ena                   
Max Reuterwall  2009              DNS   
  Sala Simsällskap                   
Anton Hagspiel  2009              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb  40.41                 
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Hamilton  2006    261          31.70   
  Stockholms Kappsimningsklubb  31.80                 
William Martin-Lamm  2006    218          33.65   
  Stockholms Kappsimningsklubb  35.19                 
Albin Glaas  2006    186          35.47   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.55                 
Aston Horn  2007    179          35.90   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.32                 
Adam Lidholm  2006    170          36.55   
  Strängnäs Simklubb  34.94                 
Casper Drozdz  2006    168          36.66   
  Stockholms Kappsimningsklubb  37.33                 
Elliott Sundström  2006    165          36.91   
  Stockholms Kappsimningsklubb  38.51                 
William Struwe  2006    164          36.99   
  Sala Simsällskap  37.15                 
Filip Bjällås  2007    161          37.24   
  Upplands-Bro Simsällskap  36.49                 
10  Elliot Ekman  2007    152          37.95   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.37                 
11  Hugo Patrikson  2006    151          38.03   
  Stockholms Kappsimningsklubb  38.19                 
12  Sigvard Göransson  2007    142          38.77   
  Strängnäs Simklubb  37.98                 
13  Johannes Brynglesson  2007    140          38.94   
  Lindesbergs Simsällskap  38.04                 
14  Axel Pagard  2006    120          40.98   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.10                 
15  Jordan Sundström  2007    111          42.10   
  Stockholms Kappsimningsklubb  39.43                 
16  Wilhelm Gullberg  2006    109          42.35   
  Sala Simsällskap  44.50                 
17  Isak Samuelsson  2006    109          42.39   
  Sala Simsällskap  52.28                 
18  Oscar Glad  2007    105          42.82   
  Simsällskapet Mora  42.56                 
19  Hugo Lindquist  2007    93          44.63   
  Strängnäs Simklubb  40.57                 
20  Axel Eriksson  2006    89          45.36   
  Sala Simsällskap  43.16                 
21  Sixten Carlsson  2007    85          46.02   
  Köpings Simsällskap  44.79                 
Anton Hirvero  2006              DNS   
  Sura Simförening  48.15                 
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Max Antonsson  2004    329          29.34   
  Sala Simsällskap  28.79                 
Vincent Flores  2005    317          29.70   
  Stockholms Kappsimningsklubb  30.92                 
Anton Graner  2005    317          29.71   
  Stockholms Kappsimningsklubb  29.91                 
Gustav Åsbrink  2005    223          33.36   
  Stockholms Kappsimningsklubb  33.94                 
Milton Dalin  2005    222          33.44   
  Sala Simsällskap  34.43                 
Hugo Klang  2005    214          33.85   
  Strängnäs Simklubb  33.43                 
Oscar Flores  2005    204          34.39   
  Stockholms Kappsimningsklubb  34.89                 
Felix Norlin  2005    192          35.07   
  Stockholms Kappsimningsklubb  37.45                 
Max Samuelsson  2005    191          35.13   
  Sala Simsällskap  35.37                 
10  Jonas Harju  2005    188          35.33   
  Stockholms Kappsimningsklubb  35.38                 
11  Simon Alveskär Lundfeldt  2005    131          39.83   
  Stockholms Kappsimningsklubb  40.34                 
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Johnsson  2002    458          26.28   
  Sala Simsällskap  25.34                 
Edwin Nystrand  2002    374          28.10   
  Sala Simsällskap  27.34                 
Felix Mårvad  2003    311          29.89   
  Sala Simsällskap  29.77                 
Quintin Bröms  2003    232          32.93   
  Simsällskapet Mora  32.00                 
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonathan Douib  2000    537          24.92   
  Sala Simsällskap  24.69                 
Elias Nordgren  2001    488          25.72   
  Sala Simsällskap  25.26                 
David Westin  1995    472          26.02   
  Sala Simsällskap  25.14                 
Joel Larsson  2001    404          27.40   
  Sala Simsällskap  26.64                 
John Ståhl  2001    168          36.67   
  Sura Simförening  38.39                 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Heikman  2008    253          36.74   
  Strängnäs Simklubb  38.50                 
Astrid Lönn  2008    247          37.02   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.51                 
Moa Lindblom  2008    156          43.16   
  Sala Simsällskap  45.73                 
Edit Öberg  2008    142          44.52   
  Stockholms Kappsimningsklubb  44.94                 
Ofelia Öström  2008    125          46.48   
  Stockholms Kappsimningsklubb  46.88                 
Tua Hvitt  2008    120          47.08   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.67                 
Annie Donaldsson  2008    117          47.41   
  Stockholms Kappsimningsklubb  47.05                 
Aziza Osman  2008    99          50.21   
  Simklubben Ena  55.05                 
Mira Björkman  2010    97          50.50   
  Hedemora Simsällskap  51.42                 
10  Wilma Birelius  2008    96          50.75   
  Sala Simsällskap  1:01.12                 
11  Alice Byström  2008    76          54.63   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  53.90                 
12  Ellen Eriksson  2009    70          56.27   
  Sala Simsällskap                   
13  Tuva Bärgård  2009    62          58.47   
  Simklubben Ena  1:01.06                 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    473          29.82   
  Sala Simsällskap  29.12                 
Isabelle Nilsson  2007    309          34.34   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.33                 
Sofia Lövqvist  2006    303          34.60   
  Stockholms Kappsimningsklubb  35.21                 
Ellen Sundquist  2006    274          35.74   
  Upplands-Bro Simsällskap  35.42                 
Alma Forsman  2007    266          36.13   
  Köpings Simsällskap  35.56                 
Edith Trapp-Östling  2006    264          36.21   
  Simsällskapet Mora  35.86                 
Elin Söderlund  2006    261          36.33   
  Upplands-Bro Simsällskap  36.77                 
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006    250          36.85   
  Hedemora Simsällskap                   
Elsa Harnesk  2007    249          36.91   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.46                 
10  Emelie Bilands  2006    242          37.27   
  Stockholms Kappsimningsklubb  35.99                 
11  Hillevi Östlund  2007    238          37.49   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.02                 
12  Alice Bengtsson  2006    238          37.50   
  Köpings Simsällskap  36.28                 
13  Olivia Zetterkvist  2006    231          37.87   
  Köpings Simsällskap  36.90                 
14  Tindra Bärgård  2006    226          38.12   
  Simklubben Ena  39.40                 
15  Emma Dolan  2006    224          38.21   
  Hedemora Simsällskap  41.19                 
16  Moa Nordström  2007    198          39.85   
  Sala Simsällskap  41.75                 
17  Anna Eklöf  2007    197          39.93   
  Stockholms Kappsimningsklubb  38.24                 
18  Agnes Fagerström  2006    188          40.56   
  Sala Simsällskap  42.51                 
19  Telin Jonsson  2007    175          41.47   
  Lindesbergs Simsällskap  40.58                 
20  Olivia Bäck  2007    175          41.54   
  Stockholms Kappsimningsklubb  41.68                 
21  Linnea Alvin  2006    173          41.63   
  Simklubben Ena  44.75                 
22  Moa Torsell  2006    163          42.53   
  Avesta Simsällskap  43.77                 
23  Nathalie Hammarstrand  2007    161          42.66   
  Sala Simsällskap  45.42                 
24  Mildred Holmberg  2007    159          42.88   
  Stockholms Kappsimningsklubb  47.12                 
25  Ellen Bystedt  2007    155          43.19   
  Stockholms Kappsimningsklubb  45.67                 
26  Lisa Andersson  2007    145          44.14   
  Simklubben Ena  47.78                 
27  Paula Edebrink  2006    142          44.45   
  Strängnäs Simklubb  42.36                 
28  Elna Zetterberg  2007    140          44.72   
  Simklubben Ena  45.44                 
29  Sofia Westbom  2007    138          44.89   
  Strängnäs Simklubb  43.57                 
30  Molly Alveskär Lundfeldt  2007    136          45.14   
  Stockholms Kappsimningsklubb  43.71                 
31  Moa Antonsson  2007    124          46.51   
  Sala Simsällskap  48.06                 
32  Saga Dicksson  2007    98          50.25   
  Sala Simsällskap                   
33  Johanna Larsson  2007    65          57.68   
  Strängnäs Simklubb  56.29                 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Tegin  2004    495          29.37   
  Lindesbergs Simsällskap  29.33                 
Elin Eriksson  2004    415          31.14   
  Lindesbergs Simsällskap  30.80                 
Dione Bölja-Strandlund  2004    390          31.80   
  Fagersta Simklubb  32.01                 
Liv Jonsson  2004    384          31.95   
  Simsällskapet Mora  29.75                 
Amanda Bäck  2005    360          32.64   
  Stockholms Kappsimningsklubb  32.25                 
Lina Ahlström  2005    359          32.67   
  Stockholms Kappsimningsklubb  31.70                 
Emilia Eriksson  2004    352          32.91   
  Köpings Simsällskap  32.71                 
Leia Eriksson  2004    343          33.17   
  Sala Simsällskap  33.60                 
Klara Svenheim  2005    330          33.63   
  Stockholms Kappsimningsklubb  32.97                 
10  Lovisa Hodell  2004    315          34.12   
  Lindesbergs Simsällskap  32.80                 
11  Alva Herlitz  2005    309          34.36   
  Stockholms Kappsimningsklubb  34.86                 
12  Klara Högfeldt  2005    307          34.45   
  Stockholms Kappsimningsklubb  36.48                 
13  Nova Nahkala Nilsson  2004    259          36.45   
  Hedemora Simsällskap  36.37                 
14  Emma Mattsson  2005    242          37.28   
  Köpings Simsällskap  37.07                 
15  Liv Boman  2005    196          40.00   
  Sala Simsällskap  39.96                 
Ida Dalin  2005              DNS   
  Sala Simsällskap                   
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Klara Ragnarsson  2002    496          29.34   
  Sala Simsällskap  28.45                 
Nike Bölja-Strandlund  2002    427          30.84   
  Fagersta Simklubb  30.55                 
Cassandra Sjösten  2003    418          31.07   
  Sala Simsällskap  30.85                 
Carolina Modig  2003    404          31.43   
  Sala Simsällskap  30.88                 
Alice Nordén  2003    392          31.74   
  Lindesbergs Simsällskap  31.30                 
Lovisa Königsson  2002    367          32.45   
  Sala Simsällskap  30.73                 
Ivy Hongwilai  2002    353          32.87   
  Sala Simsällskap  34.80                 
Emilia Nordin  2003    280          35.49   
  Hedemora Simsällskap  35.05                 
Anna Sisell  2003    273          35.82   
  Simsällskapet Mora  35.62                 
10  Emmy Nilsson  2003    226          38.11   
  Hedemora Simsällskap  36.56                 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Lindgren  2000    392          31.75   
  Sala Simsällskap  31.50                 
Anna Lithell  2001    369          32.40   
  Sala Simsällskap  32.30                 
Rebecka Wiik  1999    284          35.34   
  Fagersta Simklubb  35.52                 
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Flores  2008    210  39.32        1:24.53   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:32.00                 
                     
Anton Hagspiel  2009    101  51.61        1:47.73   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:51.67                 
                     
Oliver Struwe  2008    95  54.05        1:50.13   
  Sala Simsällskap                   
                     
Alvar Gullberg  2008    93  55.86        1:50.77   
  Sala Simsällskap                   
                     
Ludvig Axegård  2008              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:54.91                 
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Hamilton  2006    221  39.66        1:23.15   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:22.22                 
                     
Albin Glaas  2006    165  45.58        1:31.62   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:32.69                 
                     
Sigvard Göransson  2007    163  44.89        1:31.92   
  Strängnäs Simklubb  1:36.85                 
                     
Hugo Patrikson  2006    161  41.94        1:32.34   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:32.47                 
                     
Adam Lidholm  2006    148  46.00        1:35.05   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
William Struwe  2006    144  45.50        1:35.94   
  Sala Simsällskap                   
                     
Filip Bjällås  2007    143  43.87        1:36.12   
  Upplands-Bro Simsällskap  1:35.27                 
                     
Elliot Ekman  2007    136  46.74        1:37.58   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:38.75                 
                     
Elliott Sundström  2006    128  45.85        1:39.71   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:39.13                 
                     
10  Aston Horn  2007    123  45.13        1:41.12   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:36.41                 
                     
11  Axel Pagard  2006    118  50.46        1:42.44   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:40.97                 
                     
12  Casper Drozdz  2006    116  47.91        1:42.88   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:37.11                 
                     
13  Jordan Sundström  2007    114  48.87        1:43.52   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:45.97                 
                     
14  Wilhelm Gullberg  2006    95  54.04        1:49.91   
  Sala Simsällskap                   
                     
15  Hugo Lindquist  2007    82  58.89        1:55.51   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
16  Axel Eriksson  2006    71  1:00.64        2:01.02   
  Sala Simsällskap                   
                     
William Martin-Lamm  2006              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:33.29                 
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vincent Flores  2005    325  34.51        1:13.14   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:14.49                 
                     
Max Antonsson  2004    296  35.34        1:15.46   
  Sala Simsällskap  1:14.69                 
                     
Anton Graner  2005    227  36.36        1:22.37   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:18.82                 
                     
Milton Dalin  2005    220  40.59        1:23.23   
  Sala Simsällskap  1:24.83                 
                     
Gustav Åsbrink  2005    215  40.37        1:23.84   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:26.53                 
                     
Hugo Klang  2005    191  40.52        1:27.27   
  Strängnäs Simklubb  1:32.88                 
                     
Jonas Harju  2005    186  41.95        1:28.11   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:25.99                 
                     
Max Samuelsson  2005    182  42.20        1:28.62   
  Sala Simsällskap  1:29.56                 
                     
Oscar Flores  2005    164  42.91        1:31.88   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:36.91                 
                     
10  Felix Norlin  2005    148  46.28        1:34.95   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
11  Simon Alveskär Lundfeldt  2005    112  54.07        1:44.05   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:46.42                 
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edwin Nystrand  2002    472  30.27        1:04.60   
  Sala Simsällskap  1:03.91                 
                     
Felix Mårvad  2003    301  34.60        1:15.04   
  Sala Simsällskap  1:15.78                 
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Nordgren  2001    465  31.42        1:04.92   
  Sala Simsällskap  1:03.23                 
                     
 
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008    226  43.68        1:32.96   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:31.13                 
                     
Emma Heikman  2008    208  45.59        1:35.60   
  Strängnäs Simklubb  1:41.90                 
                     
Moa Lindblom  2008    132  52.52        1:51.05   
  Sala Simsällskap                   
                     
Mira Björkman  2010    115  53.67        1:56.22   
  Hedemora Simsällskap  1:54.65                 
                     
Aziza Osman  2008    96  1:05.05        2:03.43   
  Simklubben Ena  2:16.24                 
                     
Annie Donaldsson  2008              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Edit Öberg  2008              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Ofelia Öström  2008              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Tuva Bärgård  2009              DSQ   
  Simklubben Ena                   
                     
Wilma Birelius  2008              DSQ   
  Sala Simsällskap  2:05.75                 
                     
 
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    523  33.11        1:10.32   
  Sala Simsällskap  1:09.55                 
                     
Isabelle Nilsson  2007    257  40.12        1:29.05   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:27.67                 
                     
Edith Trapp-Östling  2006    250  40.32        1:29.86   
  Simsällskapet Mora  1:33.83                 
                     
Hillevi Östlund  2007    240  44.45        1:31.10   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:34.15                 
                     
Ellen Sundquist  2006    236  41.67        1:31.63   
  Upplands-Bro Simsällskap  1:32.89                 
                     
Agnes Pettersson  2006    234  43.10        1:31.92   
  Köpings Simsällskap  1:33.95                 
                     
Alma Forsman  2007    231  43.60        1:32.26   
  Köpings Simsällskap  1:31.13                 
                     
Elsa Harnesk  2007    207  45.10        1:35.72   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:33.62                 
                     
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006    204  46.42        1:36.23   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
10  Anna Eklöf  2007    202  46.47        1:36.44   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:39.59                 
                     
11  Alice Bengtsson  2006    197  44.44        1:37.34   
  Köpings Simsällskap  1:36.85                 
                     
12  Felicia Eriksson  2006    197  48.24        1:37.37   
  Köpings Simsällskap  1:34.24                 
                     
13  Olivia Bäck  2007    196  45.37        1:37.42   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:38.49                 
                     
14  Emelie Bilands  2006    195  46.62        1:37.63   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:37.13                 
                     
15  Tindra Bärgård  2006    181  46.97        1:40.06   
  Simklubben Ena  1:47.64                 
                     
16  Olivia Zetterkvist  2006    179  49.80        1:40.41   
  Köpings Simsällskap  1:41.43                 
                     
17  Molly Alveskär Lundfeldt  2007    176  47.27        1:41.08   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:51.63                 
                     
18  Moa Nordström  2007    174  44.76        1:41.48   
  Sala Simsällskap                   
                     
19  Linnea Alvin  2006    160  51.09        1:44.18   
  Simklubben Ena  1:53.04                 
                     
20  Emma Dolan  2006    155  48.48        1:45.45   
  Hedemora Simsällskap  1:52.09                 
                     
21  Ellen Bystedt  2007    153  50.83        1:45.94   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:48.02                 
                     
22  Agnes Fagerström  2006    144  52.62        1:48.11   
  Sala Simsällskap  1:56.31                 
                     
23  Mildred Holmberg  2007    114  55.24        1:56.54   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:54.57                 
                     
Elna Zetterberg  2007              DSQ   
  Simklubben Ena  1:58.51                 
                     
 
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Tegin  2004    445  34.23        1:14.21   
  Lindesbergs Simsällskap  1:15.72                 
                     
Alvida Forsman  2004    384  36.85        1:17.95   
  Köpings Simsällskap  1:18.49                 
                     
Lina Ahlström  2005    368  36.15        1:19.05   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:15.09                 
                     
Elin Eriksson  2004    361  37.56        1:19.57   
  Lindesbergs Simsällskap  1:19.31                 
                     
Klara Svenheim  2005    345  37.68        1:20.79   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:23.14                 
                     
Leia Eriksson  2004    308  41.15        1:23.89   
  Sala Simsällskap  1:26.29                 
                     
Emilia Eriksson  2004    300  39.91        1:24.59   
  Köpings Simsällskap  1:23.89                 
                     
Lovisa Hodell  2004    286  41.63        1:25.99   
  Lindesbergs Simsällskap  1:22.35                 
                     
Alva Herlitz  2005    269  40.74        1:27.74   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:30.62                 
                     
10  Amanda Bäck  2005    268  39.29        1:27.80   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:23.62                 
                     
11  Nova Nahkala Nilsson  2004    247  40.73        1:30.32   
  Hedemora Simsällskap  1:33.59                 
                     
12  Klara Högfeldt  2005    245  40.70        1:30.52   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:39.84                 
                     
13  Linnea Malm  2005    214  43.97        1:34.60   
  Upplands-Bro Simsällskap  1:37.50                 
                     
14  Emma Mattsson  2005    178  48.44        1:40.62   
  Köpings Simsällskap                   
                     
15  Liv Boman  2005    165  49.44        1:43.19   
  Sala Simsällskap  1:40.29                 
                     
Liv Jonsson  2004              DNS   
  Simsällskapet Mora  1:17.28                 
                     
 
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nike Bölja-Strandlund  2002    374  36.99        1:18.64   
  Fagersta Simklubb  1:19.14                 
                     
Alice Nordén  2003    369  36.19        1:18.99   
  Lindesbergs Simsällskap  1:23.06                 
                     
Carolina Modig  2003    332  38.49        1:21.76   
  Sala Simsällskap  1:21.12                 
                     
Anna Sisell  2003    198  44.69        1:37.07   
  Simsällskapet Mora  1:33.58