Program for Øst Junior/senior Langbane
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 379 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 4:15.20 | |
2 | 338 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 4:20.28 | |
3 | 187 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 4:20.73 | |
4 | 163 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 4:22.86 | |
5 | 384 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:24.22 | |
6 | 270 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 4:25.15 | |
7 | 361 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 4:26.14 | |
8 | 359 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 4:28.44 | |
9 | 385 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 4:32.22 | |
10 | 153 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 4:33.35 | |
11 | 98 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | 0122AO | 50 m | 4:33.56 | |
12 | 232 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 4:33.85 | |
13 | 380 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 4:34.29 | |
14 | 364 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 4:35.30 | |
15 | 398 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 4:35.36 | |
16 | 89 | Hansen Alberte M | 2000 | HERLEV | 0004AC | 50 m | 4:36.73 | |
17 | 263 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 4:36.74 | |
18 | 176 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 4:36.80 | |
19 | 194 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 4:38.84 | |
20 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 4:38.99 | |
21 | 275 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 4:39.63 | |
22 | 310 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 4:40.58 | |
23 | 367 | Wenk Helena Berg | 2000 | ROSKILDE | 0052AD | 50 m | 4:42.34 | |
24 | 326 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 4:42.72 | |
25 | 305 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 4:42.77 | |
26 | 99 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 50 m | 4:42.94 | |
27 | 284 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 4:42.96 | |
28 | 172 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 4:42.98 | |
29 | 365 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 4:46.52 | |
30 | 242 | Rasmusen Sofia Qvade | 2001 | HILLERØD | 0138AH | 50 m | 4:46.83 | |
31 | 47 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 4:47.56 | |
32 | 230 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 4:47.60 | |
33 | 248 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 4:47.90 | |
34 | 323 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 4:47.96 | |
35 | 281 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 4:48.04 | |
36 | 150 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 4:48.81 | |
37 | 173 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 4:48.84 | |
38 | 17 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 50 m | 4:49.55 | |
39 | 180 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 4:49.79 | |
40 | 269 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 4:51.31 | |
41 | 58 | Rishøj Ida | 2002 | TRITON B | 0286AF | 50 m | 4:51.55 | |
42 | 368 | Hansen Ida Holm | 2002 | VÆRLØSE | 0268AN | 50 m | 4:52.03 | |
43 | 315 | Wismann Josephine | 2002 | RINGSTED | 0236AS | 50 m | 4:52.28 | |
44 | 362 | Larsen Silke | 2003 | ROSKILDE | 0358AI | 50 m | 4:53.59 | |
45 | 174 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 4:53.85 | |
46 | 285 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 4:54.12 | |
47 | 260 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 4:54.16 | |
48 | 10 | Dahl Louise | 2003 | JYLLINGE | 0362AN | 50 m | 4:54.59 | |
49 | 433 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 4:56.52 | |
50 | 426 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 4:56.90 | |
51 | 161 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 4:58.18 | |
52 | 118 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 4:58.57 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 4:00.02 | |
2 | 297 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 4:02.90 | |
3 | 318 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 4:05.93 | |
4 | 389 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 4:05.98 | |
5 | 331 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 4:06.51 | |
6 | 249 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 4:06.65 | |
7 | 391 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 4:06.82 | |
8 | 59 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 50 m | 4:06.88 | |
9 | 395 | Rysgaard Mathias | 1998 | HOLBÆK | 9833AA | 50 m | 4:09.02 | |
10 | 162 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 4:09.39 | |
11 | 311 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 4:09.62 | |
12 | 137 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 4:10.64 | |
13 | 309 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 4:12.45 | |
14 | 376 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 50 m | 4:12.85 | |
15 | 233 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 4:12.97 | |
16 | 381 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 4:13.27 | |
17 | 9 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 4:13.31 | |
18 | 60 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 4:13.38 | |
19 | 106 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 50 m | 4:13.76 | |
20 | 317 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 4:14.96 | |
21 | 167 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 4:16.46 | |
22 | 375 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 4:16.77 | |
23 | 83 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 4:16.82 | |
24 | 427 | Nielsen Mads Ørsted | 1999 | VATCPH-STT | 9921AF | 50 m | 4:17.55 | |
25 | 440 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 4:18.26 | |
26 | 57 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 4:18.65 | |
27 | 134 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 4:19.20 | |
28 | 188 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 4:19.53 | |
29 | 107 | Tönshoff Emil | 2000 | HELSINGØR | 0097AL | 50 m | 4:20.03 | |
30 | 277 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 4:20.89 | |
31 | 2 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 4:21.66 | |
32 | 280 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 4:21.84 | |
33 | 149 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 4:22.52 | |
34 | 228 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 50 m | 4:23.07 | |
35 | 152 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 4:24.30 | |
36 | 6 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 4:25.46 | |
37 | 178 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 4:26.48 | |
38 | 238 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 4:26.76 | |
39 | 286 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 4:26.85 | |
40 | 196 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 4:27.65 | |
41 | 319 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 50 m | 4:28.99 | |
42 | 322 | Solok Valdemar | 2001 | SØLLERØD | 0107AP | 50 m | 4:29.73 | |
43 | 182 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 4:29.88 | |
44 | 349 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 4:30.88 | |
45 | 175 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 4:31.01 | |
46 | 94 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 4:32.44 | |
47 | 302 | Witthøfft Jacob Sanchez | 2001 | NAKSKOV | 0147AT | 50 m | 4:32.58 | |
48 | 80 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 4:33.28 | |
49 | 276 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 4:36.75 | |
50 | 179 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 4:37.12 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 12 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 25.32 | |
2 | 21 | Barrett Karoline | 2002 | GTI | 0286AA | 50 m | 25.88 | |
3 | 398 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 25.98 | |
4 | 199 | Thomsen Kristina | 1991 | GLADSAXE | 9196AG | 50 m | 26.05 | |
5 | 387 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 26.50 | |
6 | 153 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 26.55 | |
7 | 190 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 26.56 | |
8 | 396 | Mikkelsen Amalie | 1997 | GLADSAXE | 9728AA | 50 m | 26.95 | |
9 | 70 | Altoft Sofia | 1998 | FARUM | 9878AF | 50 m | 27.02 | |
10 | 102 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 27.17 | |
11 | 204 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 27.31 | |
12 | 67 | Rask Camilla | 1999 | FARUM | 9984AJ | 50 m | 27.32 | |
13 | 187 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 27.36 | |
14 | 39 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 27.43 | |
15 | 98 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | 0122AO | 50 m | 27.44 | |
16 | 130 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 27.46 | |
17 | 364 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 27.55 | |
18 | 378 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 27.55 | |
19 | 154 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 27.66 | |
20 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 27.75 | |
21 | 68 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 50 m | 27.77 | |
22 | 189 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 27.85 | |
23 | 377 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 9662AN | 50 m | 28.01 | |
24 | 430 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 28.03 | |
25 | 56 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 28.05 | |
26 | 15 | Petersson Katja Korbo | 2001 | JYLLINGE | 0134AA | 50 m | 28.09 | |
27 | 49 | Janner Laura | 2002 | TRITON B | 0214AB | 50 m | 28.09 | |
28 | 132 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 28.12 | |
29 | 263 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 28.12 | |
30 | 69 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 28.19 | |
31 | 128 | Andersen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0174AM | 50 m | 28.36 | |
32 | 352 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | 28.42 | |
33 | 155 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 28.44 | |
34 | 191 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 28.47 | |
35 | 19 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 28.49 | |
36 | 101 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 28.57 | |
37 | 53 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 28.58 | |
38 | 159 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 28.61 | |
39 | 95 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 28.65 | |
40 | 357 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 28.69 | |
41 | 145 | Aunstrup Kaja | 1998 | FR.VÆRK | 9846AD | 50 m | 28.72 | |
42 | 432 | Høvring Mille Bruun | 2001 | VAT CPH-MK | 0156AG | 50 m | 28.74 | |
43 | 312 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 28.75 | |
44 | 103 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 28.76 | |
45 | 219 | Larsen Emilie | 2001 | VEST | 0186AC | 50 m | 28.77 | |
46 | 180 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 28.85 | |
47 | 158 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 28.86 | |
48 | 203 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 28.86 | |
49 | 437 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 28.92 | |
50 | 433 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 28.94 | |
51 | 296 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 28.97 | |
52 | 342 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 28.97 | |
53 | 345 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 50 m | 29.14 | |
54 | 248 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 29.15 | |
55 | 111 | Bay-Smidt Johanna Juul | 2002 | HELSINGØR | 0262AU | 50 m | 29.16 | |
56 | 38 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 29.23 | |
57 | 4 | Kristensen Viktoria Bæts | 2002 | NÆSTVED | 0286AP | 50 m | 29.28 | |
58 | 368 | Hansen Ida Holm | 2002 | VÆRLØSE | 0268AN | 50 m | 29.28 | |
59 | 151 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 29.34 | |
60 | 168 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 29.39 | |
61 | 144 | Nielsen Sofie | 2003 | HASLEV | 0324AU | 50 m | 29.48 | |
62 | 278 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 29.56 | |
63 | 279 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 50 m | 29.57 | |
64 | 260 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 29.61 | |
65 | 335 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 29.64 | |
66 | 369 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 50 m | 29.66 | |
67 | 441 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 29.68 | |
68 | 426 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 29.76 | |
69 | 87 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 29.78 | |
70 | 206 | Thimmer Astrid | 2003 | HØRSHOLM | 0302AQ | 50 m | 29.78 | |
71 | 269 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 29.83 | |
72 | 181 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 29.87 | |
73 | 120 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 29.92 | |
74 | 148 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 29.92 | |
75 | 173 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 29.94 | |
76 | 243 | Uldall Frida | 2003 | HILLERØD | 0364AJ | 50 m | 29.95 | |
77 | 164 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 31.09 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 394 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 23.25 | |
2 | 395 | Rysgaard Mathias | 1998 | HOLBÆK | 9833AA | 50 m | 23.52 | |
3 | 389 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 23.78 | |
4 | 271 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 23.79 | |
5 | 250 | Christensen Viktor | 1995 | KØGE | 9501AJ | 50 m | 23.81 | |
6 | 339 | Rindshøj Frederik | 1999 | LYNGBY | 9955AN | 50 m | 24.08 | |
7 | 166 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 24.19 | |
8 | 332 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 24.30 | |
9 | 386 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 24.45 | |
10 | 308 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 24.52 | |
11 | 34 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 24.54 | |
12 | 344 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 24.56 | |
13 | 186 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 24.57 | |
14 | 44 | Hansen Claus | 1995 | TRITON B | 9593AP | 50 m | 24.86 | |
15 | 192 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 24.86 | |
16 | 290 | Vestergaard Mathias | 2001 | HOVEDSTAD | 0175AC | 50 m | 24.90 | |
17 | 320 | Høgenhaug Pierre | 1999 | SØLLERØD | 9939AJ | 50 m | 24.97 | |
18 | 57 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 24.98 | |
19 | 65 | Vang Oliver | 1994 | TRITON B | 9411AD | 50 m | 24.98 | |
20 | 258 | Nielsen Mathias | 1999 | KØGE | 9905AH | 50 m | 25.05 | |
21 | 108 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 25.09 | |
22 | 90 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 25.13 | |
23 | 83 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 25.26 | |
24 | 156 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 25.30 | |
25 | 60 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 25.35 | |
26 | 427 | Nielsen Mads Ørsted | 1999 | VATCPH-STT | 9921AF | 50 m | 25.35 | |
27 | 233 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 25.40 | |
28 | 252 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 25.41 | |
29 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 25.51 | |
30 | 300 | Johansen Erling | 2000 | NAKSKOV | 0065AS | 50 m | 25.52 | |
31 | 390 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 25.52 | |
32 | 334 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 25.55 | |
33 | 43 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 25.56 | |
34 | 106 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 50 m | 25.59 | |
35 | 92 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 25.61 | |
36 | 79 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 25.65 | |
37 | 291 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 25.65 | |
38 | 319 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 50 m | 25.68 | |
39 | 261 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 25.73 | |
40 | 358 | Baktoft Jakob Gersholm | 2000 | ROSKILDE | 0069AQ | 50 m | 25.75 | |
41 | 434 | Pedersen Jon Riedel | 1998 | VAT CPH-MK | 9821AG | 50 m | 25.77 | |
42 | 313 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 25.80 | |
43 | 129 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 25.83 | |
44 | 346 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 25.89 | |
45 | 136 | Johansen Emil Mølholm | 2000 | SLAGELSE | 0093AT | 50 m | 25.91 | |
46 | 109 | Burmester Felix | 1999 | HELSINGØR | 9913AC | 50 m | 25.94 | |
47 | 25 | Jørgensen Jacob Funch | 1999 | GTI | 9951AG | 50 m | 25.99 | |
48 | 349 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 26.06 | |
49 | 123 | Jensen Jacob | 1995 | VORDINGB | 9599AE | 50 m | 26.07 | |
50 | 32 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 50 m | 26.12 | |
51 | 75 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 50 m | 26.16 | |
52 | 9 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 26.17 | |
53 | 213 | Ganzhorn Andreas Thybo | 2001 | VEST | 0117AE | 50 m | 26.19 | |
54 | 107 | Tönshoff Emil | 2000 | HELSINGØR | 0097AL | 50 m | 26.21 | |
55 | 64 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 26.26 | |
56 | 131 | Frandsen Anders Dam | 2000 | SLAGELSE | 0051AN | 50 m | 26.33 | |
57 | 423 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 26.34 | |
58 | 299 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 26.37 | |
59 | 165 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 26.43 | |
60 | 235 | Clausen Frederik | 2001 | HILLERØD | 0141AN | 50 m | 26.46 | |
61 | 301 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 26.46 | |
62 | 267 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 26.48 | |
63 | 84 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 26.57 | |
64 | 133 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 26.63 | |
65 | 302 | Witthøfft Jacob Sanchez | 2001 | NAKSKOV | 0147AT | 50 m | 26.66 | |
66 | 37 | Borch Alexander Ravn | 2001 | TRITON B | 0151AN | 50 m | 26.71 | |
67 | 1 | Jørgin Thor Malmby | 2001 | DRAGSHOLM | 0111AQ | 50 m | 26.73 | |
68 | 234 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 26.74 | |
69 | 117 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 26.86 | |
70 | 135 | Ipsen Marcus | 2002 | SLAGELSE | 0251AN | 50 m | 26.86 | |
71 | 216 | Krog Albert Voldum | 2001 | VEST | 0155AI | 50 m | 26.93 | |
72 | 93 | Misimi Altin | 2002 | HERLEV | 0231AQ | 50 m | 26.96 | |
73 | 80 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 27.01 | |
74 | 85 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 27.02 | |
75 | 237 | Ejdesgaard Sebastian | 2001 | HILLERØD | 0181AO | 50 m | 27.02 | |
76 | 276 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 27.02 | |
77 | 143 | Hansen Frederik Kongstad | 2001 | HASLEV | 0169AL | 50 m | 27.10 | |
78 | 2 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 27.14 | |
79 | 212 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 27.19 | |
80 | 20 | Baltzer Mads | 2002 | GTI | 0251AG | 50 m | 27.29 | |
81 | 157 | Lønborg Carl-Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 27.30 | |
82 | 27 | Liang Kevin | 2002 | GTI | 0215AI | 50 m | 27.31 | |
83 | 428 | Petersen Mathias Hatting | 2000 | VATCPH-STT | 0091AC | 50 m | 27.34 | |
84 | 298 | Jensen Christoffer | 2002 | NAKSKOV | 0209AE | 50 m | 27.37 | |
85 | 283 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 50 m | 27.44 | |
86 | 273 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 27.55 | |
87 | 321 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 27.55 | |
88 | 124 | Jensen Jonathan F. K. | 2002 | VORDINGB | 0263AO | 50 m | 27.63 | |
89 | 214 | Jacobsen Martin | 2002 | VEST | 0267AL | 50 m | 28.20 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 69 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 28.19 | |
2 | 435 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 31.55 | |
3 | 399 | Schrøder Matilde | 1996 | Berns | 9664AG | 50 m | 31.70 | |
4 | 227 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 33.32 | |
5 | 380 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 33.34 | |
6 | 383 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 33.63 | |
7 | 328 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 34.21 | |
8 | 35 | Bak Julie | 1997 | TRITON B | 9782AJ | 50 m | 34.31 | |
9 | 224 | Sørensen Katrine V. | 1996 | VEST | 9616AH | 50 m | 34.34 | |
10 | 336 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 34.53 | |
11 | 160 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 34.58 | |
12 | 430 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 34.62 | |
13 | 253 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 34.65 | |
14 | 132 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 34.73 | |
15 | 282 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | HOVEDSTAD | 0306AA | 50 m | 34.78 | |
16 | 385 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 34.79 | |
17 | 40 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 35.05 | |
18 | 327 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 35.18 | |
19 | 70 | Altoft Sofia | 1998 | FARUM | 9878AF | 50 m | 35.21 | |
20 | 88 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 50 m | 35.29 | |
21 | 53 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 35.30 | |
22 | 63 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 35.30 | |
23 | 55 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 35.40 | |
24 | 14 | Mass Isabel | 1998 | JYLLINGE | 9848AA | 50 m | 35.54 | |
25 | 104 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 50 m | 35.57 | |
26 | 222 | Møller Katharina N | 2001 | VEST | 0122AI | 50 m | 35.59 | |
27 | 86 | Brock Celine Termark | 2000 | HERLEV | 0038AA | 50 m | 35.64 | |
28 | 295 | Carlsen Malou | 2000 | NAKSKOV | 0036AO | 50 m | 35.70 | |
29 | 347 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 35.83 | |
30 | 148 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 35.89 | |
31 | 323 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 35.90 | |
32 | 42 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 50 m | 36.14 | |
33 | 13 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 36.15 | |
34 | 185 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 36.56 | |
35 | 158 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 36.57 | |
36 | 248 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 36.63 | |
37 | 281 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 37.09 | |
38 | 362 | Larsen Silke | 2003 | ROSKILDE | 0358AI | 50 m | 37.22 | |
39 | 11 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 50 m | 37.37 | |
40 | 177 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 37.46 | |
41 | 260 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 37.52 | |
42 | 439 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 50 m | 37.57 | |
43 | 116 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 37.88 | |
44 | 370 | Marloth Johanne Brown | 2003 | VÆRLØSE | 0396AJ | 50 m | 38.65 | |
45 | 54 | Mammen Olivia | 2003 | TRITON B | 0374AB | 50 m | 40.73 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 339 | Rindshøj Frederik | 1999 | LYNGBY | 9955AN | 50 m | 29.60 | |
2 | 376 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 50 m | 30.01 | |
3 | 198 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 30.23 | |
4 | 250 | Christensen Viktor | 1995 | KØGE | 9501AJ | 50 m | 30.24 | |
5 | 44 | Hansen Claus | 1995 | TRITON B | 9593AP | 50 m | 30.25 | |
6 | 332 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 30.40 | |
7 | 391 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 30.40 | |
8 | 166 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 30.59 | |
9 | 304 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 31.08 | |
10 | 386 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 31.08 | |
11 | 266 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 50 m | 31.11 | |
12 | 46 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 31.19 | |
13 | 61 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 31.20 | |
14 | 28 | Petersen Hans Mølbak | 2001 | GTI | 0137AG | 50 m | 31.22 | |
15 | 24 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GTI | 0239AF | 50 m | 31.34 | |
16 | 251 | Damgård Andreas L. | 2000 | KØGE | 0099AG | 50 m | 31.38 | |
17 | 186 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 31.41 | |
18 | 33 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 50 m | 31.55 | |
19 | 202 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 31.61 | |
20 | 78 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 31.62 | |
21 | 81 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 31.82 | |
22 | 162 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 31.88 | |
23 | 201 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 32.12 | |
24 | 141 | Nygaard Magnus | 2000 | SLAGELSE | 0045AH | 50 m | 32.16 | |
25 | 197 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 32.16 | |
26 | 211 | Davidsen Casper | 1999 | VEST | 9979AA | 50 m | 32.28 | |
27 | 314 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 32.59 | |
28 | 216 | Krog Albert Voldum | 2001 | VEST | 0155AI | 50 m | 32.65 | |
29 | 283 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 50 m | 32.65 | |
30 | 157 | Lønborg Carl-Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 32.79 | |
31 | 115 | Hoffmann Lucas | 2000 | HELSINGØR | 0085AO | 50 m | 32.83 | |
32 | 18 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 33.01 | |
33 | 84 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 33.16 | |
34 | 110 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 33.51 | |
35 | 318 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 33.72 | |
36 | 428 | Petersen Mathias Hatting | 2000 | VATCPH-STT | 0091AC | 50 m | 33.72 | |
37 | 256 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 34.13 | |
38 | 351 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 50 m | 34.23 | |
39 | 182 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 34.28 | |
40 | 307 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 34.86 | |
41 | 149 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 35.07 | |
42 | 268 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 36.39 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 12 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 27.12 | |
2 | 337 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 28.46 | |
3 | 403 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 29.17 | |
4 | 56 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 29.31 | |
5 | 154 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 29.52 | |
6 | 382 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 0014AH | 50 m | 30.00 | |
7 | 68 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 50 m | 30.48 | |
8 | 432 | Høvring Mille Bruun | 2001 | VAT CPH-MK | 0156AG | 50 m | 30.86 | |
9 | 296 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 31.02 | |
10 | 438 | Mathiesen Caroline | 2001 | AIF | 0172AG | 50 m | 31.10 | |
11 | 191 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 31.12 | |
12 | 274 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 31.15 | |
13 | 150 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 31.37 | |
14 | 343 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 31.43 | |
15 | 265 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 31.44 | |
16 | 102 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 31.64 | |
17 | 14 | Mass Isabel | 1998 | JYLLINGE | 9848AA | 50 m | 31.76 | |
18 | 257 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 32.00 | |
19 | 91 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 32.06 | |
20 | 437 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 32.08 | |
21 | 185 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 32.13 | |
22 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 32.14 | |
23 | 172 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 32.34 | |
24 | 139 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 32.39 | |
25 | 259 | Pedersen Pernille | 2001 | KØGE | 0134AC | 50 m | 32.47 | |
26 | 140 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 32.53 | |
27 | 342 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 32.53 | |
28 | 205 | Stampe Katrine | 2000 | HØRSHOLM | 0068AM | 50 m | 32.55 | |
29 | 40 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 32.56 | |
30 | 369 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 50 m | 32.71 | |
31 | 195 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 32.83 | |
32 | 441 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 32.89 | |
33 | 350 | Lønborg Emilia | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 50 m | 32.98 | |
34 | 189 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 33.08 | |
35 | 347 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 33.08 | |
36 | 181 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 33.14 | |
37 | 111 | Bay-Smidt Johanna Juul | 2002 | HELSINGØR | 0262AU | 50 m | 33.26 | |
38 | 158 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 33.34 | |
39 | 352 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | 33.36 | |
40 | 279 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 50 m | 33.47 | |
41 | 148 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 33.65 | |
42 | 345 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 50 m | 33.69 | |
43 | 278 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 33.74 | |
44 | 144 | Nielsen Sofie | 2003 | HASLEV | 0324AU | 50 m | 33.79 | |
45 | 74 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 33.87 | |
46 | 69 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 33.96 | |
47 | 38 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 34.02 | |
48 | 171 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 34.10 | |
49 | 254 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 34.24 | |
50 | 324 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 50 m | 34.28 | |
51 | 5 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 34.39 | |
52 | 436 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 50 m | 34.54 | |
53 | 239 | Gribsvad Josephine | 2003 | HILLERØD | 0384AR | 50 m | 34.61 | |
54 | 121 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 34.79 | |
55 | 326 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 34.86 | |
56 | 3 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 50 m | 34.98 | |
57 | 288 | Pedersen Thea | 2003 | HOVEDSTAD | 0364AL | 50 m | 35.38 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 445 | Sjödin Simon | 1986 | VAT CPH | 50 m | 25.94 | ||
2 | 43 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 26.72 | |
3 | 395 | Rysgaard Mathias | 1998 | HOLBÆK | 9833AA | 50 m | 27.00 | |
4 | 90 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 27.36 | |
5 | 218 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 50 m | 27.41 | |
6 | 166 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 27.50 | |
7 | 386 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 27.51 | |
8 | 346 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 27.56 | |
9 | 50 | Jensen Mads Raaby | 2001 | TRITON B | 0149AB | 50 m | 27.66 | |
10 | 393 | Friberg Gustav | 1997 | BIRKERØD | 9709AB | 50 m | 27.70 | |
11 | 192 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 27.75 | |
12 | 334 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 27.95 | |
13 | 291 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 27.99 | |
14 | 340 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 27.99 | |
15 | 108 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 28.13 | |
16 | 238 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 28.19 | |
17 | 137 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 28.21 | |
18 | 85 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 28.31 | |
19 | 252 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 28.65 | |
20 | 390 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 28.95 | |
21 | 276 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 29.10 | |
22 | 134 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 29.20 | |
23 | 186 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 29.38 | |
24 | 79 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 29.51 | |
25 | 165 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 29.54 | |
26 | 366 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 29.64 | |
27 | 256 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 29.71 | |
28 | 138 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 50 m | 29.89 | |
29 | 280 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 30.04 | |
30 | 423 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 30.19 | |
31 | 119 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 30.29 | |
32 | 321 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 30.35 | |
33 | 1 | Jørgin Thor Malmby | 2001 | DRAGSHOLM | 0111AQ | 50 m | 30.50 | |
34 | 235 | Clausen Frederik | 2001 | HILLERØD | 0141AN | 50 m | 30.64 | |
35 | 72 | Hansen Christian Ong | 2001 | FARUM | 0129AI | 50 m | 30.78 | |
36 | 303 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 31.02 | |
37 | 22 | Enghave Mads | 2002 | GTI | 0227AA | 50 m | 31.12 | |
38 | 175 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 31.32 | |
39 | 307 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 31.70 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 396 | Mikkelsen Amalie | 1997 | GLADSAXE | 9728AA | 50 m | 26.48 | |
2 | 387 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 26.58 | |
3 | 21 | Barrett Karoline | 2002 | GTI | 0286AA | 50 m | 26.96 | |
4 | 378 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 28.46 | |
5 | 403 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 28.49 | |
6 | 336 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 28.62 | |
7 | 377 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 9662AN | 50 m | 28.74 | |
8 | 364 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 28.88 | |
9 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 29.00 | |
10 | 231 | Jørgensen Thyra | 2002 | SK-SYD | 0218AC | 50 m | 29.32 | |
11 | 265 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 29.36 | |
12 | 437 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 29.38 | |
13 | 130 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 29.45 | |
14 | 337 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 29.59 | |
15 | 176 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 29.65 | |
16 | 87 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 29.69 | |
17 | 159 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 29.80 | |
18 | 155 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 29.91 | |
19 | 193 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 29.97 | |
20 | 103 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 30.01 | |
21 | 430 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 30.01 | |
22 | 67 | Rask Camilla | 1999 | FARUM | 9984AJ | 50 m | 30.05 | |
23 | 168 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 30.08 | |
24 | 77 | Schelde Clara Marott | 2000 | FARUM | 0092AD | 50 m | 30.09 | |
25 | 205 | Stampe Katrine | 2000 | HØRSHOLM | 0068AM | 50 m | 30.10 | |
26 | 435 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 30.17 | |
27 | 189 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 30.27 | |
28 | 19 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 30.31 | |
29 | 219 | Larsen Emilie | 2001 | VEST | 0186AC | 50 m | 30.48 | |
30 | 357 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 30.48 | |
31 | 69 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 30.59 | |
32 | 49 | Janner Laura | 2002 | TRITON B | 0214AB | 50 m | 30.64 | |
33 | 15 | Petersson Katja Korbo | 2001 | JYLLINGE | 0134AA | 50 m | 30.66 | |
34 | 140 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 30.67 | |
35 | 329 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 30.80 | |
36 | 151 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 31.10 | |
37 | 101 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 31.17 | |
38 | 160 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 31.19 | |
39 | 433 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 31.23 | |
40 | 95 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 31.26 | |
41 | 48 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 50 m | 31.29 | |
42 | 203 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 31.43 | |
43 | 343 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 31.56 | |
44 | 91 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 31.72 | |
45 | 244 | Weibel Matilde | 2002 | HILLERØD | 0244AC | 50 m | 31.74 | |
46 | 274 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 31.80 | |
47 | 350 | Lønborg Emilia | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 50 m | 31.86 | |
48 | 13 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 31.97 | |
49 | 41 | Eriksen Isabel K. | 2001 | TRITON B | 0122AH | 50 m | 31.99 | |
50 | 257 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 32.02 | |
51 | 285 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 32.03 | |
52 | 74 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 32.14 | |
53 | 120 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 32.23 | |
54 | 112 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 32.64 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 445 | Sjödin Simon | 1986 | VAT CPH | 50 m | 24.73 | ||
2 | 394 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 24.88 | |
3 | 76 | Olesen Marcus | 1995 | FARUM | 9531AC | 50 m | 25.01 | |
4 | 389 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 25.37 | |
5 | 108 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 25.51 | |
6 | 90 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 25.77 | |
7 | 304 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 25.97 | |
8 | 109 | Burmester Felix | 1999 | HELSINGØR | 9913AC | 50 m | 26.06 | |
9 | 44 | Hansen Claus | 1995 | TRITON B | 9593AP | 50 m | 26.07 | |
10 | 57 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 26.11 | |
11 | 225 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 50 m | 26.27 | |
12 | 50 | Jensen Mads Raaby | 2001 | TRITON B | 0149AB | 50 m | 26.33 | |
13 | 28 | Petersen Hans Mølbak | 2001 | GTI | 0137AG | 50 m | 26.56 | |
14 | 92 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 26.62 | |
15 | 386 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 26.63 | |
16 | 331 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 26.71 | |
17 | 71 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 26.73 | |
18 | 250 | Christensen Viktor | 1995 | KØGE | 9501AJ | 50 m | 26.74 | |
19 | 271 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 26.74 | |
20 | 36 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 26.78 | |
21 | 252 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 26.78 | |
22 | 46 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 26.81 | |
23 | 198 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 26.84 | |
24 | 64 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 26.85 | |
25 | 133 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 26.99 | |
26 | 131 | Frandsen Anders Dam | 2000 | SLAGELSE | 0051AN | 50 m | 27.02 | |
27 | 344 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 27.17 | |
28 | 358 | Baktoft Jakob Gersholm | 2000 | ROSKILDE | 0069AQ | 50 m | 27.23 | |
29 | 313 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 27.27 | |
30 | 258 | Nielsen Mathias | 1999 | KØGE | 9905AH | 50 m | 27.28 | |
31 | 346 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 27.35 | |
32 | 348 | Bryde Karl | 2000 | HERLUFSHOL | 0099AQ | 50 m | 27.50 | |
33 | 117 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 27.51 | |
34 | 24 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GTI | 0239AF | 50 m | 27.67 | |
35 | 300 | Johansen Erling | 2000 | NAKSKOV | 0065AS | 50 m | 27.68 | |
36 | 178 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 27.69 | |
37 | 261 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 27.72 | |
38 | 106 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 50 m | 27.80 | |
39 | 299 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 27.86 | |
40 | 212 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 27.87 | |
41 | 262 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 50 m | 27.87 | |
42 | 366 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 27.87 | |
43 | 349 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 27.88 | |
44 | 79 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 27.93 | |
45 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 27.95 | |
46 | 186 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 27.96 | |
47 | 129 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 27.99 | |
48 | 431 | Bugge August Hertz | 2000 | VAT CPH-MK | 0089AU | 50 m | 28.07 | |
49 | 61 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 28.08 | |
50 | 268 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 28.09 | |
51 | 18 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 28.14 | |
52 | 249 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 28.14 | |
53 | 423 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 28.19 | |
54 | 267 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 28.21 | |
55 | 213 | Ganzhorn Andreas Thybo | 2001 | VEST | 0117AE | 50 m | 28.25 | |
56 | 138 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 50 m | 28.40 | |
57 | 202 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 28.43 | |
58 | 301 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 28.44 | |
59 | 167 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 28.45 | |
60 | 123 | Jensen Jacob | 1995 | VORDINGB | 9599AE | 50 m | 28.50 | |
61 | 94 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 28.64 | |
62 | 84 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 28.78 | |
63 | 32 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 50 m | 28.79 | |
64 | 314 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 28.86 | |
65 | 210 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 28.88 | |
66 | 319 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 50 m | 28.96 | |
67 | 201 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 29.04 | |
68 | 214 | Jacobsen Martin | 2002 | VEST | 0267AL | 50 m | 29.07 | |
69 | 135 | Ipsen Marcus | 2002 | SLAGELSE | 0251AN | 50 m | 29.09 | |
70 | 179 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 29.14 | |
71 | 27 | Liang Kevin | 2002 | GTI | 0215AI | 50 m | 29.18 | |
72 | 93 | Misimi Altin | 2002 | HERLEV | 0231AQ | 50 m | 29.23 | |
73 | 37 | Borch Alexander Ravn | 2001 | TRITON B | 0151AN | 50 m | 29.39 | |
74 | 266 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 50 m | 29.56 | |
75 | 136 | Johansen Emil Mølholm | 2000 | SLAGELSE | 0093AT | 50 m | 29.57 | |
76 | 245 | Kirchhoff Carl Adelsten | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 50 m | 29.68 | |
77 | 26 | Koch Casper | 2002 | GTI | 0227AF | 50 m | 29.73 | |
78 | 23 | Gummer Mikkel | 2002 | GTI | 0269AF | 50 m | 29.77 | |
79 | 429 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 29.77 | |
80 | 273 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 29.80 | |
81 | 321 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 29.86 | |
82 | 333 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 29.88 | |
83 | 143 | Hansen Frederik Kongstad | 2001 | HASLEV | 0169AL | 50 m | 29.92 | |
84 | 360 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 29.93 | |
85 | 152 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 30.00 | |
86 | 113 | Burmester Lucas | 2002 | HELSINGØR | 0237AK | 50 m | 30.02 | |
87 | 356 | Adlouni Affou | 2002 | ROSKILDE | 0287AK | 50 m | 30.02 | |
88 | 119 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 30.03 | |
89 | 197 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 30.09 | |
90 | 215 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 30.16 | |
91 | 124 | Jensen Jonathan F. K. | 2002 | VORDINGB | 0263AO | 50 m | 30.21 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 372 | Sigmaswim1 | 0 | SIGMA | 50 m | 8:15.00 | ||
2 | 146 | Gentofte Damer 1 | 1999 | GENTOFTE | 50 m | 8:29.00 | ||
3 | 373 | Sigmaswim2 | 0 | SIGMA | 50 m | 8:32.00 | ||
4 | 374 | Sigmaswim3 | 0 | SIGMA | 50 m | 8:46.00 | ||
5 | 29 | Triton 1 | 0 | TRITON B | 50 m | 8:51.55 | ||
6 | 354 | Skjoldmøerne | 2000 | ROSKILDE | 50 m | 8:54.44 | ||
7 | 125 | Stv Damer | 0 | SLAGELSE | 50 m | 8:55.95 | ||
8 | 97 | Helsingør Damer | 0 | HELSINGØR | 50 m | 9:00.81 | ||
9 | 246 | Køge Damer | 1990 | KØGE | 50 m | 9:05.00 | ||
10 | 30 | Triton 2 | 0 | TRITON B | 50 m | 9:22.23 | ||
11 | 31 | Triton 3 | 0 | TRITON B | 50 m | 9:42.63 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 105 | Helsingør Herrer | 0 | HELSINGØR | 50 m | 7:21.11 | ||
2 | 372 | Sigmaswim1 | 0 | SIGMA | 50 m | 7:37.00 | ||
3 | 325 | Lyngby Herrer | 0 | LYNGBY | 50 m | 7:45.91 | ||
4 | 147 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 7:48.00 | ||
5 | 306 | Ringsted Herrer | 1999 | RINGSTED | 50 m | 7:57.76 | ||
6 | 373 | Sigmaswim2 | 0 | SIGMA | 50 m | 7:58.00 | ||
7 | 29 | Triton 1 | 0 | TRITON B | 50 m | 7:58.03 | ||
8 | 316 | Søllerød | 0 | SØLLERØD | 50 m | 8:00.00 | ||
9 | 126 | Stv Herrer | 0 | SLAGELSE | 50 m | 8:00.97 | ||
10 | 292 | Lf Drenge 1 :-) | 0 | LF-SWIM | 50 m | 8:09.50 | ||
11 | 374 | Sigmaswim3 | 0 | SIGMA | 50 m | 8:10.00 | ||
12 | 247 | Køge Herrer | 1990 | KØGE | 50 m | 8:15.50 | ||
13 | 30 | Triton 2 | 0 | TRITON B | 50 m | 8:17.43 | ||
14 | 31 | Triton 3 | 0 | TRITON B | 50 m | 8:43.64 | ||
15 | 293 | Lf Drenge 2 :-) | 0 | LF-SWIM | 50 m | 8:50.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 13, 400m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 385 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 4:51.12 | |
2 | 384 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:57.02 | |
3 | 160 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 4:58.95 | |
4 | 361 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 5:01.37 | |
5 | 155 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 5:01.75 | |
6 | 275 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 5:05.38 | |
7 | 140 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 5:07.32 | |
8 | 176 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 5:07.71 | |
9 | 158 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 5:08.72 | |
10 | 328 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 5:09.35 | |
11 | 359 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 5:11.85 | |
12 | 377 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 9662AN | 50 m | 5:12.58 | |
13 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 5:13.94 | |
14 | 87 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 5:15.40 | |
15 | 367 | Wenk Helena Berg | 2000 | ROSKILDE | 0052AD | 50 m | 5:17.83 | |
16 | 49 | Janner Laura | 2002 | TRITON B | 0214AB | 50 m | 5:18.06 | |
17 | 231 | Jørgensen Thyra | 2002 | SK-SYD | 0218AC | 50 m | 5:19.44 | |
18 | 132 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 5:19.93 | |
19 | 55 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 5:20.31 | |
20 | 279 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 50 m | 5:21.57 | |
21 | 193 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 5:22.80 | |
22 | 100 | Skov Freja A. | 2000 | HELSINGØR | 0078AA | 50 m | 5:24.41 | |
23 | 365 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 5:25.21 | |
24 | 343 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 5:25.58 | |
25 | 281 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 5:26.56 | |
26 | 41 | Eriksen Isabel K. | 2001 | TRITON B | 0122AH | 50 m | 5:30.90 | |
27 | 4 | Kristensen Viktoria Bæts | 2002 | NÆSTVED | 0286AP | 50 m | 5:31.42 | |
28 | 5 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 5:31.67 | |
29 | 45 | Hansen Johanne B. | 2002 | TRITON B | 0264AF | 50 m | 5:32.90 | |
30 | 362 | Larsen Silke | 2003 | ROSKILDE | 0358AI | 50 m | 5:36.44 | |
31 | 296 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 5:37.46 | |
32 | 114 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 5:38.65 | |
33 | 161 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 5:39.25 | |
34 | 169 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 5:41.03 | |
35 | 38 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 5:42.54 | |
36 | 433 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 5:42.76 | |
37 | 264 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 5:43.37 | |
38 | 341 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 5:46.29 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 13, 400m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 385 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 4:51.12 | |
2 | 384 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:57.02 | |
3 | 160 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 4:58.95 | |
4 | 361 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 5:01.37 | |
5 | 155 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 5:01.75 | |
6 | 275 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 5:05.38 | |
7 | 140 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 5:07.32 | |
8 | 176 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 5:07.71 | |
9 | 158 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 5:08.72 | |
10 | 328 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 5:09.35 | |
11 | 359 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 5:11.85 | |
12 | 377 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 9662AN | 50 m | 5:12.58 | |
13 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 5:13.94 | |
14 | 87 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 5:15.40 | |
15 | 367 | Wenk Helena Berg | 2000 | ROSKILDE | 0052AD | 50 m | 5:17.83 | |
16 | 49 | Janner Laura | 2002 | TRITON B | 0214AB | 50 m | 5:18.06 | |
17 | 231 | Jørgensen Thyra | 2002 | SK-SYD | 0218AC | 50 m | 5:19.44 | |
18 | 132 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 5:19.93 | |
19 | 55 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 5:20.31 | |
20 | 279 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 50 m | 5:21.57 | |
21 | 193 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 5:22.80 | |
22 | 100 | Skov Freja A. | 2000 | HELSINGØR | 0078AA | 50 m | 5:24.41 | |
23 | 365 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 5:25.21 | |
24 | 343 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 5:25.58 | |
25 | 281 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 5:26.56 | |
26 | 41 | Eriksen Isabel K. | 2001 | TRITON B | 0122AH | 50 m | 5:30.90 | |
27 | 4 | Kristensen Viktoria Bæts | 2002 | NÆSTVED | 0286AP | 50 m | 5:31.42 | |
28 | 5 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 5:31.67 | |
29 | 45 | Hansen Johanne B. | 2002 | TRITON B | 0264AF | 50 m | 5:32.90 | |
30 | 362 | Larsen Silke | 2003 | ROSKILDE | 0358AI | 50 m | 5:36.44 | |
31 | 296 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 5:37.46 | |
32 | 114 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 5:38.65 | |
33 | 161 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 5:39.25 | |
34 | 169 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 5:41.03 | |
35 | 38 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 5:42.54 | |
36 | 433 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 5:42.76 | |
37 | 264 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 5:43.37 | |
38 | 341 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 5:46.29 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 14, 400m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 331 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 4:26.83 | |
2 | 162 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 4:28.36 | |
3 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 4:32.20 | |
4 | 36 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 4:43.91 | |
5 | 188 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 4:44.84 | |
6 | 249 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 4:45.79 | |
7 | 182 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 4:50.33 | |
8 | 157 | Lønborg Carl-Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 4:52.56 | |
9 | 64 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 4:53.25 | |
10 | 137 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 4:54.60 | |
11 | 18 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 4:58.06 | |
12 | 256 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 5:02.71 | |
13 | 321 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 5:02.92 | |
14 | 167 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 5:03.94 | |
15 | 149 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 5:04.27 | |
16 | 299 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 5:06.42 | |
17 | 314 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 5:07.00 | |
18 | 197 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 5:13.27 | |
19 | 2 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 5:15.75 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 14, 400m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 331 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 4:26.83 | |
2 | 162 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 4:28.36 | |
3 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 4:32.20 | |
4 | 36 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 4:43.91 | |
5 | 188 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 4:44.84 | |
6 | 249 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 4:45.79 | |
7 | 182 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 4:50.33 | |
8 | 157 | Lønborg Carl-Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 4:52.56 | |
9 | 64 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 4:53.25 | |
10 | 137 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 4:54.60 | |
11 | 18 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 4:58.06 | |
12 | 256 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 5:02.71 | |
13 | 321 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 5:02.92 | |
14 | 167 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 5:03.94 | |
15 | 149 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 5:04.27 | |
16 | 299 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 5:06.42 | |
17 | 314 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 5:07.00 | |
18 | 197 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 5:13.27 | |
19 | 2 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 5:15.75 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 378 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 2:01.36 | |
2 | 379 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 2:02.72 | |
3 | 337 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:03.97 | |
4 | 398 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 2:04.09 | |
5 | 385 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 2:06.65 | |
6 | 98 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | 0122AO | 50 m | 2:07.76 | |
7 | 364 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 2:08.26 | |
8 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 2:08.38 | |
9 | 190 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 2:08.48 | |
10 | 263 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 2:09.31 | |
11 | 21 | Barrett Karoline | 2002 | GTI | 0286AA | 50 m | 2:09.62 | |
12 | 39 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 2:09.65 | |
13 | 359 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 2:09.92 | |
14 | 384 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 2:10.34 | |
15 | 232 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 2:10.67 | |
16 | 67 | Rask Camilla | 1999 | FARUM | 9984AJ | 50 m | 2:10.74 | |
17 | 128 | Andersen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0174AM | 50 m | 2:11.97 | |
18 | 17 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 50 m | 2:12.11 | |
19 | 323 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 2:12.23 | |
20 | 40 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 2:12.31 | |
21 | 180 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 2:12.94 | |
22 | 380 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 2:13.46 | |
23 | 326 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:13.87 | |
24 | 150 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 2:13.95 | |
25 | 53 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:14.58 | |
26 | 99 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 50 m | 2:15.08 | |
27 | 15 | Petersson Katja Korbo | 2001 | JYLLINGE | 0134AA | 50 m | 2:15.15 | |
28 | 248 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 2:15.65 | |
29 | 194 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 2:15.92 | |
30 | 383 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 2:16.31 | |
31 | 284 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 2:16.38 | |
32 | 433 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 2:16.55 | |
33 | 312 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 2:16.61 | |
34 | 173 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 2:16.70 | |
35 | 204 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 2:16.70 | |
36 | 159 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 2:16.89 | |
37 | 269 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 2:17.01 | |
38 | 174 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 2:17.04 | |
39 | 278 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 2:17.07 | |
40 | 49 | Janner Laura | 2002 | TRITON B | 0214AB | 50 m | 2:17.23 | |
41 | 305 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 2:17.32 | |
42 | 242 | Rasmusen Sofia Qvade | 2001 | HILLERØD | 0138AH | 50 m | 2:17.48 | |
43 | 260 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 2:17.61 | |
44 | 441 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 2:17.79 | |
45 | 168 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 2:18.13 | |
46 | 3 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 50 m | 2:18.40 | |
47 | 151 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 2:18.89 | |
48 | 315 | Wismann Josephine | 2002 | RINGSTED | 0236AS | 50 m | 2:19.39 | |
49 | 170 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 2:19.44 | |
50 | 19 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 2:19.50 | |
51 | 95 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 2:19.57 | |
52 | 230 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 2:19.62 | |
53 | 101 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 2:19.66 | |
54 | 282 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | HOVEDSTAD | 0306AA | 50 m | 2:19.70 | |
55 | 255 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 2:19.79 | |
56 | 118 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 2:19.96 | |
57 | 426 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 2:19.99 | |
58 | 362 | Larsen Silke | 2003 | ROSKILDE | 0358AI | 50 m | 2:20.32 | |
59 | 285 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 2:20.66 | |
60 | 335 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 2:20.74 | |
61 | 10 | Dahl Louise | 2003 | JYLLINGE | 0362AN | 50 m | 2:23.64 | |
62 | 58 | Rishøj Ida | 2002 | TRITON B | 0286AF | 50 m | 2:23.91 | |
63 | 442 | Nielsen Emma Hebsgaard | 2003 | ISHØJ | 0362AE | 50 m | 2:24.08 | |
64 | 436 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 50 m | 2:24.61 | |
65 | 206 | Thimmer Astrid | 2003 | HØRSHOLM | 0302AQ | 50 m | 2:28.17 | |
66 | 329 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 2:35.39 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 389 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 1:51.20 | |
2 | 392 | Tullberg Sebastian | 2000 | BIRKERØD | 0073AC | 50 m | 1:51.23 | |
3 | 395 | Rysgaard Mathias | 1998 | HOLBÆK | 9833AA | 50 m | 1:52.16 | |
4 | 166 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 1:53.13 | |
5 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 1:54.60 | |
6 | 394 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 1:55.53 | |
7 | 233 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 1:55.58 | |
8 | 297 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 1:55.60 | |
9 | 198 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 1:56.01 | |
10 | 376 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 50 m | 1:56.34 | |
11 | 391 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 1:56.43 | |
12 | 34 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 1:57.34 | |
13 | 318 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 1:57.77 | |
14 | 344 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 1:57.86 | |
15 | 156 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 1:58.31 | |
16 | 249 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 1:58.31 | |
17 | 381 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 1:59.06 | |
18 | 308 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 1:59.11 | |
19 | 60 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 1:59.33 | |
20 | 375 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 1:59.59 | |
21 | 106 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 50 m | 1:59.61 | |
22 | 287 | Møller Frederik O. | 1999 | HOVEDSTAD | 9935AC | 50 m | 1:59.66 | |
23 | 311 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 1:59.70 | |
24 | 309 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 2:00.27 | |
25 | 83 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 2:00.39 | |
26 | 317 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 2:00.53 | |
27 | 134 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 2:00.57 | |
28 | 108 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 2:00.71 | |
29 | 252 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 2:00.88 | |
30 | 57 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 2:01.12 | |
31 | 440 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 2:01.56 | |
32 | 300 | Johansen Erling | 2000 | NAKSKOV | 0065AS | 50 m | 2:01.65 | |
33 | 319 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 50 m | 2:01.66 | |
34 | 427 | Nielsen Mads Ørsted | 1999 | VATCPH-STT | 9921AF | 50 m | 2:01.88 | |
35 | 9 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 2:02.34 | |
36 | 229 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 2:02.85 | |
37 | 6 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 2:03.95 | |
38 | 349 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 2:03.99 | |
39 | 261 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 2:04.36 | |
40 | 107 | Tönshoff Emil | 2000 | HELSINGØR | 0097AL | 50 m | 2:04.37 | |
41 | 390 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 2:04.86 | |
42 | 32 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 50 m | 2:04.89 | |
43 | 152 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 2:05.00 | |
44 | 2 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 2:05.73 | |
45 | 129 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 2:05.94 | |
46 | 322 | Solok Valdemar | 2001 | SØLLERØD | 0107AP | 50 m | 2:06.14 | |
47 | 228 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 50 m | 2:06.19 | |
48 | 286 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 2:07.26 | |
49 | 90 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 2:07.50 | |
50 | 80 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 2:07.75 | |
51 | 75 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 50 m | 2:07.77 | |
52 | 175 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 2:08.36 | |
53 | 179 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 2:08.61 | |
54 | 201 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 2:08.97 | |
55 | 37 | Borch Alexander Ravn | 2001 | TRITON B | 0151AN | 50 m | 2:09.23 | |
56 | 196 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 2:09.46 | |
57 | 333 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 2:10.13 | |
58 | 22 | Enghave Mads | 2002 | GTI | 0227AA | 50 m | 2:11.04 | |
59 | 298 | Jensen Christoffer | 2002 | NAKSKOV | 0209AE | 50 m | 2:15.21 | |
60 | 356 | Adlouni Affou | 2002 | ROSKILDE | 0287AK | 50 m | 2:24.89 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 337 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 1:01.78 | |
2 | 12 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 1:02.51 | |
3 | 56 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 1:02.55 | |
4 | 154 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 1:02.57 | |
5 | 403 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 1:02.64 | |
6 | 382 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 0014AH | 50 m | 1:03.83 | |
7 | 153 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 1:04.37 | |
8 | 438 | Mathiesen Caroline | 2001 | AIF | 0172AG | 50 m | 1:05.41 | |
9 | 159 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:05.70 | |
10 | 163 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 1:05.72 | |
11 | 296 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 1:05.85 | |
12 | 150 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 1:06.48 | |
13 | 343 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:07.23 | |
14 | 68 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 50 m | 1:07.37 | |
15 | 185 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:07.40 | |
16 | 172 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 1:07.44 | |
17 | 265 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 1:07.50 | |
18 | 191 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 1:08.34 | |
19 | 91 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 1:08.35 | |
20 | 432 | Høvring Mille Bruun | 2001 | VAT CPH-MK | 0156AG | 50 m | 1:08.37 | |
21 | 140 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 1:08.38 | |
22 | 195 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 1:08.50 | |
23 | 98 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | 0122AO | 50 m | 1:08.53 | |
24 | 274 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 1:08.58 | |
25 | 102 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 1:08.65 | |
26 | 257 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 1:08.70 | |
27 | 259 | Pedersen Pernille | 2001 | KØGE | 0134AC | 50 m | 1:08.72 | |
28 | 275 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 1:08.80 | |
29 | 342 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 1:09.11 | |
30 | 139 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 1:09.53 | |
31 | 155 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 1:09.56 | |
32 | 128 | Andersen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0174AM | 50 m | 1:09.64 | |
33 | 369 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 50 m | 1:09.75 | |
34 | 111 | Bay-Smidt Johanna Juul | 2002 | HELSINGØR | 0262AU | 50 m | 1:09.99 | |
35 | 437 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 1:10.14 | |
36 | 441 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 1:10.25 | |
37 | 189 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:10.41 | |
38 | 352 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | 1:10.61 | |
39 | 347 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 1:10.65 | |
40 | 279 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 50 m | 1:10.71 | |
41 | 263 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 1:10.83 | |
42 | 326 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:10.84 | |
43 | 171 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:10.89 | |
44 | 278 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 1:10.91 | |
45 | 181 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:11.22 | |
46 | 368 | Hansen Ida Holm | 2002 | VÆRLØSE | 0268AN | 50 m | 1:11.60 | |
47 | 38 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 1:11.61 | |
48 | 345 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 50 m | 1:12.14 | |
49 | 223 | Sjøgren Xenia Bonnén | 1997 | VEST | 9764AE | 50 m | 1:12.50 | |
50 | 148 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 1:12.62 | |
51 | 144 | Nielsen Sofie | 2003 | HASLEV | 0324AU | 50 m | 1:12.67 | |
52 | 324 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 50 m | 1:12.93 | |
53 | 74 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 1:13.13 | |
54 | 203 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 1:13.18 | |
55 | 121 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 1:13.47 | |
56 | 120 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 1:13.75 | |
57 | 288 | Pedersen Thea | 2003 | HOVEDSTAD | 0364AL | 50 m | 1:15.04 | |
58 | 350 | Lønborg Emilia | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 50 m | 1:15.22 | |
59 | 442 | Nielsen Emma Hebsgaard | 2003 | ISHØJ | 0362AE | 50 m | 1:16.13 | |
60 | 239 | Gribsvad Josephine | 2003 | HILLERØD | 0384AR | 50 m | 1:18.48 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 332 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 55.84 | |
2 | 73 | Jákupsson Magnus | 1994 | FARUM | 9403AP | 50 m | 56.33 | |
3 | 43 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 57.24 | |
4 | 395 | Rysgaard Mathias | 1998 | HOLBÆK | 9833AA | 50 m | 57.79 | |
5 | 287 | Møller Frederik O. | 1999 | HOVEDSTAD | 9935AC | 50 m | 58.22 | |
6 | 334 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 58.34 | |
7 | 137 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 58.44 | |
8 | 331 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 58.49 | |
9 | 389 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 58.81 | |
10 | 218 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 50 m | 58.99 | |
11 | 109 | Burmester Felix | 1999 | HELSINGØR | 9913AC | 50 m | 59.32 | |
12 | 291 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 59.35 | |
13 | 162 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 59.36 | |
14 | 50 | Jensen Mads Raaby | 2001 | TRITON B | 0149AB | 50 m | 59.50 | |
15 | 346 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 59.53 | |
16 | 85 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 1:00.29 | |
17 | 238 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 1:00.68 | |
18 | 188 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 1:00.79 | |
19 | 434 | Pedersen Jon Riedel | 1998 | VAT CPH-MK | 9821AG | 50 m | 1:01.04 | |
20 | 61 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 1:01.16 | |
21 | 25 | Jørgensen Jacob Funch | 1999 | GTI | 9951AG | 50 m | 1:01.45 | |
22 | 192 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 1:01.48 | |
23 | 133 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 1:01.71 | |
24 | 339 | Rindshøj Frederik | 1999 | LYNGBY | 9955AN | 50 m | 1:02.16 | |
25 | 386 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 1:02.56 | |
26 | 57 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 1:02.63 | |
27 | 225 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 50 m | 1:02.67 | |
28 | 76 | Olesen Marcus | 1995 | FARUM | 9531AC | 50 m | 1:02.69 | |
29 | 252 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 1:02.69 | |
30 | 79 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 1:02.74 | |
31 | 138 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 50 m | 1:02.77 | |
32 | 366 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 1:02.85 | |
33 | 165 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 1:03.49 | |
34 | 276 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 1:03.84 | |
35 | 256 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 1:04.24 | |
36 | 82 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 1:04.50 | |
37 | 321 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 1:04.75 | |
38 | 119 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 1:04.85 | |
39 | 149 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 1:05.09 | |
40 | 423 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 1:05.92 | |
41 | 307 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 1:06.34 | |
42 | 303 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 1:06.91 | |
43 | 20 | Baltzer Mads | 2002 | GTI | 0251AG | 50 m | 1:07.45 | |
44 | 360 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 1:08.83 | |
45 | 226 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 1:09.12 | |
46 | 431 | Bugge August Hertz | 2000 | VAT CPH-MK | 0089AU | 50 m | 1:10.47 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 378 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 2:12.84 | |
2 | 379 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 2:12.85 | |
3 | 385 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 2:18.58 | |
4 | 231 | Jørgensen Thyra | 2002 | SK-SYD | 0218AC | 50 m | 2:20.50 | |
5 | 377 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 9662AN | 50 m | 2:20.55 | |
6 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 2:22.59 | |
7 | 122 | Uglebjerg Marie | 2002 | KALUNDBORG | 0222AB | 50 m | 2:25.27 | |
8 | 140 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 2:26.81 | |
9 | 310 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 2:27.46 | |
10 | 357 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 2:27.63 | |
11 | 272 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 50 m | 2:27.71 | |
12 | 87 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 2:30.40 | |
13 | 365 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 2:30.57 | |
14 | 244 | Weibel Matilde | 2002 | HILLERØD | 0244AC | 50 m | 2:32.21 | |
15 | 270 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 2:32.67 | |
16 | 47 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 2:34.34 | |
17 | 48 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 50 m | 2:37.35 | |
18 | 254 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 2:44.14 | |
19 | 169 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 2:46.86 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 340 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 2:01.47 | |
2 | 304 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:04.65 | |
3 | 375 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 2:07.73 | |
4 | 64 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 2:08.01 | |
5 | 36 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 2:09.16 | |
6 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 2:10.97 | |
7 | 262 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 50 m | 2:11.62 | |
8 | 134 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 2:12.09 | |
9 | 249 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 2:12.19 | |
10 | 366 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 2:13.74 | |
11 | 131 | Frandsen Anders Dam | 2000 | SLAGELSE | 0051AN | 50 m | 2:13.85 | |
12 | 92 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 2:14.18 | |
13 | 289 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 2:14.99 | |
14 | 217 | Langvad Rasmus | 2000 | VEST | 0045AD | 50 m | 2:15.26 | |
15 | 300 | Johansen Erling | 2000 | NAKSKOV | 0065AS | 50 m | 2:16.34 | |
16 | 308 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 2:16.80 | |
17 | 297 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 2:17.23 | |
18 | 178 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 2:18.29 | |
19 | 299 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 2:18.72 | |
20 | 313 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 2:19.24 | |
21 | 94 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 2:19.37 | |
22 | 256 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 2:21.30 | |
23 | 71 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 2:22.66 | |
24 | 129 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 2:23.45 | |
25 | 117 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 2:23.52 | |
26 | 196 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 2:27.59 | |
27 | 113 | Burmester Lucas | 2002 | HELSINGØR | 0237AK | 50 m | 2:28.13 | |
28 | 215 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 2:29.49 | |
29 | 348 | Bryde Karl | 2000 | HERLUFSHOL | 0099AQ | 50 m | 2:29.82 | |
30 | 273 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 2:30.82 | |
31 | 23 | Gummer Mikkel | 2002 | GTI | 0269AF | 50 m | 2:32.28 | |
32 | 429 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 2:32.87 | |
33 | 267 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 2:33.35 | |
34 | 423 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 2:36.67 | |
35 | 245 | Kirchhoff Carl Adelsten | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 50 m | 2:41.15 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 435 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 1:08.20 | |
2 | 383 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 1:09.83 | |
3 | 227 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 1:10.24 | |
4 | 380 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 1:10.74 | |
5 | 160 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 1:12.75 | |
6 | 35 | Bak Julie | 1997 | TRITON B | 9782AJ | 50 m | 1:13.68 | |
7 | 12 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 1:13.94 | |
8 | 430 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 1:14.00 | |
9 | 224 | Sørensen Katrine V. | 1996 | VEST | 9616AH | 50 m | 1:14.93 | |
10 | 53 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:15.49 | |
11 | 55 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 1:15.76 | |
12 | 63 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 1:15.77 | |
13 | 253 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 1:15.99 | |
14 | 40 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 1:16.11 | |
15 | 14 | Mass Isabel | 1998 | JYLLINGE | 9848AA | 50 m | 1:16.15 | |
16 | 327 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:16.16 | |
17 | 88 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 50 m | 1:16.30 | |
18 | 323 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 1:16.67 | |
19 | 282 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | HOVEDSTAD | 0306AA | 50 m | 1:16.68 | |
20 | 159 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:16.87 | |
21 | 132 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 1:16.93 | |
22 | 13 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 1:17.10 | |
23 | 432 | Høvring Mille Bruun | 2001 | VAT CPH-MK | 0156AG | 50 m | 1:17.19 | |
24 | 295 | Carlsen Malou | 2000 | NAKSKOV | 0036AO | 50 m | 1:17.30 | |
25 | 86 | Brock Celine Termark | 2000 | HERLEV | 0038AA | 50 m | 1:17.42 | |
26 | 104 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 50 m | 1:17.90 | |
27 | 275 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 1:18.12 | |
28 | 170 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:18.31 | |
29 | 148 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 1:18.54 | |
30 | 260 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 1:18.84 | |
31 | 281 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 1:18.85 | |
32 | 153 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 1:19.63 | |
33 | 176 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 1:19.63 | |
34 | 222 | Møller Katharina N | 2001 | VEST | 0122AI | 50 m | 1:19.77 | |
35 | 220 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 50 m | 1:19.81 | |
36 | 42 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 50 m | 1:20.06 | |
37 | 114 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 1:20.22 | |
38 | 248 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 1:20.25 | |
39 | 362 | Larsen Silke | 2003 | ROSKILDE | 0358AI | 50 m | 1:20.33 | |
40 | 347 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 1:20.38 | |
41 | 116 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 1:20.39 | |
42 | 341 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 1:20.60 | |
43 | 5 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 1:21.12 | |
44 | 264 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 1:21.37 | |
45 | 439 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 50 m | 1:21.37 | |
46 | 177 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 1:21.44 | |
47 | 11 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 50 m | 1:21.45 | |
48 | 426 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 1:21.80 | |
49 | 326 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:21.88 | |
50 | 343 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:22.54 | |
51 | 139 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 1:22.95 | |
52 | 164 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 1:23.26 | |
53 | 161 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 1:23.29 | |
54 | 370 | Marloth Johanne Brown | 2003 | VÆRLØSE | 0396AJ | 50 m | 1:24.37 | |
55 | 54 | Mammen Olivia | 2003 | TRITON B | 0374AB | 50 m | 1:24.70 | |
56 | 243 | Uldall Frida | 2003 | HILLERØD | 0364AJ | 50 m | 1:27.29 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 250 | Christensen Viktor | 1995 | KØGE | 9501AJ | 50 m | 1:03.99 | |
2 | 339 | Rindshøj Frederik | 1999 | LYNGBY | 9955AN | 50 m | 1:04.89 | |
3 | 376 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 50 m | 1:06.11 | |
4 | 391 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 1:06.11 | |
5 | 198 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 1:06.88 | |
6 | 304 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 1:07.28 | |
7 | 46 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 1:07.56 | |
8 | 386 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 1:07.59 | |
9 | 61 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 1:07.72 | |
10 | 24 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GTI | 0239AF | 50 m | 1:07.90 | |
11 | 211 | Davidsen Casper | 1999 | VEST | 9979AA | 50 m | 1:08.09 | |
12 | 166 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 1:08.21 | |
13 | 201 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 1:08.59 | |
14 | 81 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 1:09.04 | |
15 | 28 | Petersen Hans Mølbak | 2001 | GTI | 0137AG | 50 m | 1:09.29 | |
16 | 251 | Damgård Andreas L. | 2000 | KØGE | 0099AG | 50 m | 1:09.51 | |
17 | 197 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 1:09.68 | |
18 | 331 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 1:09.70 | |
19 | 141 | Nygaard Magnus | 2000 | SLAGELSE | 0045AH | 50 m | 1:09.72 | |
20 | 186 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 1:09.73 | |
21 | 33 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 50 m | 1:10.11 | |
22 | 314 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 1:10.25 | |
23 | 266 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 50 m | 1:10.43 | |
24 | 202 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 1:10.53 | |
25 | 18 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 1:10.80 | |
26 | 78 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 1:10.82 | |
27 | 283 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 50 m | 1:11.00 | |
28 | 157 | Lønborg Carl-Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 1:11.21 | |
29 | 51 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 1:11.31 | |
30 | 392 | Tullberg Sebastian | 2000 | BIRKERØD | 0073AC | 50 m | 1:11.86 | |
31 | 84 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 1:12.25 | |
32 | 216 | Krog Albert Voldum | 2001 | VEST | 0155AI | 50 m | 1:12.29 | |
33 | 115 | Hoffmann Lucas | 2000 | HELSINGØR | 0085AO | 50 m | 1:12.63 | |
34 | 218 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 50 m | 1:12.64 | |
35 | 344 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 1:12.99 | |
36 | 289 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 1:13.46 | |
37 | 182 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 1:13.62 | |
38 | 351 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 50 m | 1:13.66 | |
39 | 428 | Petersen Mathias Hatting | 2000 | VATCPH-STT | 0091AC | 50 m | 1:13.73 | |
40 | 390 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 1:13.77 | |
41 | 256 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 1:14.01 | |
42 | 212 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 1:14.45 | |
43 | 110 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 1:14.71 | |
44 | 307 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 1:15.98 | |
45 | 321 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 1:16.06 | |
46 | 237 | Ejdesgaard Sebastian | 2001 | HILLERØD | 0181AO | 50 m | 1:16.28 | |
47 | 210 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 1:16.67 | |
48 | 22 | Enghave Mads | 2002 | GTI | 0227AA | 50 m | 1:16.74 | |
49 | 234 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 1:17.20 | |
50 | 226 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 1:19.61 | |
51 | 26 | Koch Casper | 2002 | GTI | 0227AF | 50 m | 1:21.57 | |
52 | 93 | Misimi Altin | 2002 | HERLEV | 0231AQ | 50 m | 1:22.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 270 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 17:09.93 | |
2 | 384 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 17:13.02 | |
3 | 338 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 17:27.78 | |
4 | 194 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 17:27.98 | |
5 | 359 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 17:36.11 | |
6 | 232 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 17:52.11 | |
7 | 16 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 50 m | 17:56.12 | |
8 | 361 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 18:13.04 | |
9 | 172 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 18:16.50 | |
10 | 365 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 18:26.17 | |
11 | 310 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 18:29.05 | |
12 | 255 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 18:39.23 | |
13 | 47 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 18:44.01 | |
14 | 230 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 18:44.04 | |
15 | 181 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 18:55.62 | |
16 | 99 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 50 m | 18:59.49 | |
17 | 118 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 19:26.09 | |
18 | 174 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 19:40.34 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 270 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 17:09.93 | |
2 | 384 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 17:13.02 | |
3 | 338 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 17:27.78 | |
4 | 194 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 17:27.98 | |
5 | 359 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 17:36.11 | |
6 | 232 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 17:52.11 | |
7 | 16 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 50 m | 17:56.12 | |
8 | 361 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 18:13.04 | |
9 | 172 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 18:16.50 | |
10 | 365 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 18:26.17 | |
11 | 310 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 18:29.05 | |
12 | 255 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 18:39.23 | |
13 | 47 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 18:44.01 | |
14 | 230 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 18:44.04 | |
15 | 181 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 18:55.62 | |
16 | 99 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 50 m | 18:59.49 | |
17 | 118 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 19:26.09 | |
18 | 174 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 19:40.34 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 8:09.10 | |
2 | 297 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 8:11.76 | |
3 | 59 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 50 m | 8:29.70 | |
4 | 318 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 8:33.31 | |
5 | 249 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 8:44.79 | |
6 | 309 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 8:46.77 | |
7 | 167 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 8:50.38 | |
8 | 9 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 8:51.33 | |
9 | 440 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 8:57.74 | |
10 | 228 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 50 m | 9:08.88 | |
11 | 96 | Steenberg Scott | 2000 | FARUM | 0039AL | 50 m | 9:10.10 | |
12 | 152 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 9:10.82 | |
13 | 322 | Solok Valdemar | 2001 | SØLLERØD | 0107AP | 50 m | 9:10.86 | |
14 | 149 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 9:16.56 | |
15 | 94 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 9:25.40 | |
16 | 286 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 9:25.45 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 8:09.10 | |
2 | 297 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 8:11.76 | |
3 | 59 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 50 m | 8:29.70 | |
4 | 318 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 8:33.31 | |
5 | 249 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 8:44.79 | |
6 | 309 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 8:46.77 | |
7 | 167 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 8:50.38 | |
8 | 9 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 8:51.33 | |
9 | 440 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 8:57.74 | |
10 | 228 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 50 m | 9:08.88 | |
11 | 96 | Steenberg Scott | 2000 | FARUM | 0039AL | 50 m | 9:10.10 | |
12 | 152 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 9:10.82 | |
13 | 322 | Solok Valdemar | 2001 | SØLLERØD | 0107AP | 50 m | 9:10.86 | |
14 | 149 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 9:16.56 | |
15 | 94 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 9:25.40 | |
16 | 286 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 9:25.45 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 7 | A6 Piger 1 | 1998 | A6 | 50 m | 3:56.69 | ||
2 | 372 | Sigmaswim1 | 0 | SIGMA | 50 m | 3:57.00 | ||
3 | 146 | Gentofte Damer 1 | 1999 | GENTOFTE | 50 m | 3:59.20 | ||
4 | 66 | Farum Damer | 1998 | FARUM | 50 m | 4:01.19 | ||
5 | 184 | Gsc Piger | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:03.66 | ||
6 | 97 | Helsingør Damer | 0 | HELSINGØR | 50 m | 4:04.05 | ||
7 | 29 | Triton 1 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:04.24 | ||
8 | 373 | Sigmaswim2 | 0 | SIGMA | 50 m | 4:07.00 | ||
9 | 353 | Skjoldmøer | 0 | ROSKILDE | 50 m | 4:08.54 | ||
10 | 125 | Stv Damer | 0 | SLAGELSE | 50 m | 4:09.00 | ||
11 | 330 | Lyngby Damer | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:09.14 | ||
12 | 207 | Vg 17 Damer | 1996 | VEST | 50 m | 4:10.00 | ||
13 | 424 | Vat Cph Damer 1 | 1999 | VAT CPH | 50 m | 4:10.02 | ||
14 | 246 | Køge Damer | 1990 | KØGE | 50 m | 4:12.00 | ||
15 | 294 | Lf Piger :-) | 0 | LF-SWIM | 50 m | 4:13.00 | ||
16 | 374 | Sigmaswim3 | 0 | SIGMA | 50 m | 4:14.00 | ||
17 | 30 | Triton 2 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:14.54 | ||
18 | 8 | A6 Piger 2 | 1998 | A6 | 50 m | 4:19.34 | ||
19 | 240 | Hils Piger 1 | 2001 | HILLERØD | 50 m | 4:19.98 | ||
20 | 241 | Hils Piger 2 | 2001 | HILLERØD | 50 m | 4:24.29 | ||
21 | 31 | Triton 3 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:24.48 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-07-04 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 325 | Lyngby Herrer | 0 | LYNGBY | 50 m | 3:31.14 | ||
2 | 372 | Sigmaswim1 | 0 | SIGMA | 50 m | 3:37.00 | ||
3 | 147 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 3:37.50 | ||
4 | 29 | Triton 1 | 0 | TRITON B | 50 m | 3:38.54 | ||
5 | 183 | Gsc Drenge | 0 | GLADSAXE | 50 m | 3:40.45 | ||
6 | 126 | Stv Herrer | 0 | SLAGELSE | 50 m | 3:42.47 | ||
7 | 247 | Køge Herrer | 1990 | KØGE | 50 m | 3:44.00 | ||
8 | 30 | Triton 2 | 0 | TRITON B | 50 m | 3:44.88 | ||
9 | 373 | Sigmaswim2 | 0 | SIGMA | 50 m | 3:45.00 | ||
10 | 105 | Helsingør Herrer | 0 | HELSINGØR | 50 m | 3:46.98 | ||
11 | 425 | Vat Cph Herrer | 1998 | VAT CPH | 50 m | 3:47.45 | ||
12 | 292 | Lf Drenge 1 :-) | 0 | LF-SWIM | 50 m | 3:47.50 | ||
13 | 208 | Vg 17 Herrer | 1999 | VEST | 50 m | 3:48.00 | ||
14 | 31 | Triton 3 | 0 | TRITON B | 50 m | 3:48.34 | ||
15 | 316 | Søllerød | 0 | SØLLERØD | 50 m | 3:50.00 | ||
16 | 127 | Stv Herrer 2 | 0 | SLAGELSE | 50 m | 3:53.94 | ||
17 | 209 | Vg 17 Junior Drenge | 2000 | VEST | 50 m | 3:54.00 | ||
18 | 236 | Hils Drengene | 2001 | HILLERØD | 50 m | 3:54.34 | ||
19 | 374 | Sigmaswim3 | 0 | SIGMA | 50 m | 3:55.00 | ||
20 | 293 | Lf Drenge 2 :-) | 0 | LF-SWIM | 50 m | 3:58.00 | ||
21 | 355 | Vikingerne | 1998 | ROSKILDE | 50 m | 3:58.40 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 27, 200m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 337 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:17.98 | |
2 | 385 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 2:19.53 | |
3 | 154 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 2:20.99 | |
4 | 155 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 2:22.17 | |
5 | 153 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 2:22.70 | |
6 | 40 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 2:22.98 | |
7 | 160 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 2:22.99 | |
8 | 176 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 2:23.65 | |
9 | 361 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 2:24.31 | |
10 | 56 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 2:25.03 | |
11 | 383 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 2:25.32 | |
12 | 159 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 2:25.92 | |
13 | 435 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 2:25.94 | |
14 | 140 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 2:26.09 | |
15 | 384 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 2:27.46 | |
16 | 132 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 2:27.57 | |
17 | 163 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 2:27.74 | |
18 | 352 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | 2:28.38 | |
19 | 190 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 2:28.53 | |
20 | 87 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 2:28.55 | |
21 | 270 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 2:28.56 | |
22 | 357 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 2:28.77 | |
23 | 263 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 2:29.36 | |
24 | 100 | Skov Freja A. | 2000 | HELSINGØR | 0078AA | 50 m | 2:29.56 | |
25 | 227 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 2:29.57 | |
26 | 382 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 0014AH | 50 m | 2:29.94 | |
27 | 326 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:30.20 | |
28 | 343 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:30.23 | |
29 | 347 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 2:30.23 | |
30 | 53 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:30.42 | |
31 | 62 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 2:30.75 | |
32 | 438 | Mathiesen Caroline | 2001 | AIF | 0172AG | 50 m | 2:30.76 | |
33 | 231 | Jørgensen Thyra | 2002 | SK-SYD | 0218AC | 50 m | 2:31.34 | |
34 | 187 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 2:31.36 | |
35 | 55 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 2:31.81 | |
36 | 122 | Uglebjerg Marie | 2002 | KALUNDBORG | 0222AB | 50 m | 2:32.06 | |
37 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 2:32.10 | |
38 | 193 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:32.38 | |
39 | 89 | Hansen Alberte M | 2000 | HERLEV | 0004AC | 50 m | 2:32.48 | |
40 | 367 | Wenk Helena Berg | 2000 | ROSKILDE | 0052AD | 50 m | 2:33.24 | |
41 | 223 | Sjøgren Xenia Bonnén | 1997 | VEST | 9764AE | 50 m | 2:33.25 | |
42 | 95 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 2:33.66 | |
43 | 281 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 2:33.77 | |
44 | 151 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 2:33.93 | |
45 | 323 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 2:34.01 | |
46 | 88 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 50 m | 2:34.13 | |
47 | 49 | Janner Laura | 2002 | TRITON B | 0214AB | 50 m | 2:34.22 | |
48 | 47 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 2:34.23 | |
49 | 185 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 2:34.47 | |
50 | 296 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 2:35.03 | |
51 | 432 | Høvring Mille Bruun | 2001 | VAT CPH-MK | 0156AG | 50 m | 2:35.10 | |
52 | 220 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 50 m | 2:35.33 | |
53 | 104 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 50 m | 2:35.49 | |
54 | 45 | Hansen Johanne B. | 2002 | TRITON B | 0264AF | 50 m | 2:35.75 | |
55 | 139 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 2:36.33 | |
56 | 5 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 2:36.54 | |
57 | 48 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 50 m | 2:36.87 | |
58 | 255 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 2:37.04 | |
59 | 433 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 2:37.22 | |
60 | 260 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 2:37.33 | |
61 | 173 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 2:37.58 | |
62 | 335 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 2:37.76 | |
63 | 11 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 50 m | 2:38.04 | |
64 | 19 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 2:38.90 | |
65 | 426 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 2:39.21 | |
66 | 285 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 2:39.50 | |
67 | 161 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 2:40.44 | |
68 | 91 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 2:40.63 | |
69 | 242 | Rasmusen Sofia Qvade | 2001 | HILLERØD | 0138AH | 50 m | 2:43.47 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 28, 200m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 52 | Johannessen Frans | 1992 | TRITON B | 9277AB | 50 m | 2:02.23 | |
2 | 332 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 2:03.03 | |
3 | 339 | Rindshøj Frederik | 1999 | LYNGBY | 9955AN | 50 m | 2:05.13 | |
4 | 46 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 2:09.44 | |
5 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 2:10.65 | |
6 | 375 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 2:10.81 | |
7 | 389 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 2:11.02 | |
8 | 61 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 2:13.79 | |
9 | 198 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 2:14.01 | |
10 | 137 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 2:14.05 | |
11 | 318 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 2:14.15 | |
12 | 51 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 2:15.36 | |
13 | 211 | Davidsen Casper | 1999 | VEST | 9979AA | 50 m | 2:15.37 | |
14 | 157 | Lønborg Carl-Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 2:15.86 | |
15 | 249 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 2:15.93 | |
16 | 434 | Pedersen Jon Riedel | 1998 | VAT CPH-MK | 9821AG | 50 m | 2:16.32 | |
17 | 192 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 2:16.80 | |
18 | 134 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 2:17.03 | |
19 | 256 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 2:17.49 | |
20 | 106 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 50 m | 2:17.74 | |
21 | 297 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 2:17.86 | |
22 | 366 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 2:17.98 | |
23 | 36 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 2:18.21 | |
24 | 233 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 2:18.26 | |
25 | 84 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 2:18.27 | |
26 | 44 | Hansen Claus | 1995 | TRITON B | 9593AP | 50 m | 2:18.46 | |
27 | 238 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 2:18.86 | |
28 | 334 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 2:18.90 | |
29 | 149 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 2:19.05 | |
30 | 85 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 2:19.71 | |
31 | 201 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 2:19.78 | |
32 | 319 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 50 m | 2:19.78 | |
33 | 202 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 2:19.90 | |
34 | 90 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 2:19.97 | |
35 | 363 | Olesen Anders Engtorp | 1999 | ROSKILDE | 9951AI | 50 m | 2:19.98 | |
36 | 18 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 2:20.78 | |
37 | 6 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 2:21.88 | |
38 | 212 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 2:22.17 | |
39 | 314 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 2:22.84 | |
40 | 321 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 2:23.32 | |
41 | 138 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 50 m | 2:23.81 | |
42 | 216 | Krog Albert Voldum | 2001 | VEST | 0155AI | 50 m | 2:24.43 | |
43 | 299 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 2:24.55 | |
44 | 152 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 2:24.67 | |
45 | 267 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 2:25.50 | |
46 | 197 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 2:26.24 | |
47 | 22 | Enghave Mads | 2002 | GTI | 0227AA | 50 m | 2:26.28 | |
48 | 273 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 2:27.33 | |
49 | 2 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 2:27.41 | |
50 | 307 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 2:27.59 | |
51 | 360 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 2:33.15 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 444 | Bro Signe | 1999 | TRITON B | 9942AA | 50 m | 55.09 | |
2 | 12 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 55.35 | |
3 | 443 | Bro Sarah | 1996 | HOLBÆK | 9686AE | 50 m | 55.54 | |
4 | 21 | Barrett Karoline | 2002 | GTI | 0286AA | 50 m | 56.52 | |
5 | 398 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 56.71 | |
6 | 387 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 57.03 | |
7 | 70 | Altoft Sofia | 1998 | FARUM | 9878AF | 50 m | 57.87 | |
8 | 190 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 58.80 | |
9 | 98 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | 0122AO | 50 m | 59.03 | |
10 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 59.12 | |
11 | 263 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 59.62 | |
12 | 39 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 59.77 | |
13 | 364 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 59.77 | |
14 | 199 | Thomsen Kristina | 1991 | GLADSAXE | 9196AG | 50 m | 59.83 | |
15 | 102 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 59.96 | |
16 | 163 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 1:00.01 | |
17 | 377 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 9662AN | 50 m | 1:00.01 | |
18 | 130 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 1:00.05 | |
19 | 338 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 1:00.11 | |
20 | 128 | Andersen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0174AM | 50 m | 1:00.40 | |
21 | 15 | Petersson Katja Korbo | 2001 | JYLLINGE | 0134AA | 50 m | 1:00.83 | |
22 | 352 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | 1:00.85 | |
23 | 17 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 50 m | 1:00.90 | |
24 | 180 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 1:00.93 | |
25 | 189 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:00.94 | |
26 | 430 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 1:00.94 | |
27 | 145 | Aunstrup Kaja | 1998 | FR.VÆRK | 9846AD | 50 m | 1:01.15 | |
28 | 432 | Høvring Mille Bruun | 2001 | VAT CPH-MK | 0156AG | 50 m | 1:01.16 | |
29 | 132 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 1:01.28 | |
30 | 150 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 1:01.73 | |
31 | 232 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 1:01.77 | |
32 | 69 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 1:02.01 | |
33 | 95 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 1:02.23 | |
34 | 158 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 1:02.29 | |
35 | 103 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 1:02.36 | |
36 | 433 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 1:02.39 | |
37 | 159 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:02.50 | |
38 | 101 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 1:02.70 | |
39 | 248 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 1:02.80 | |
40 | 437 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 1:02.83 | |
41 | 278 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 1:02.94 | |
42 | 272 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 50 m | 1:02.99 | |
43 | 203 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 1:03.07 | |
44 | 342 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 1:03.26 | |
45 | 312 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 1:03.27 | |
46 | 368 | Hansen Ida Holm | 2002 | VÆRLØSE | 0268AN | 50 m | 1:03.27 | |
47 | 269 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 1:03.28 | |
48 | 104 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 50 m | 1:03.31 | |
49 | 111 | Bay-Smidt Johanna Juul | 2002 | HELSINGØR | 0262AU | 50 m | 1:03.41 | |
50 | 219 | Larsen Emilie | 2001 | VEST | 0186AC | 50 m | 1:03.53 | |
51 | 3 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 50 m | 1:03.62 | |
52 | 194 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 1:03.74 | |
53 | 426 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 1:03.92 | |
54 | 13 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 1:03.94 | |
55 | 260 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 1:04.10 | |
56 | 170 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:04.26 | |
57 | 168 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:04.35 | |
58 | 112 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 1:04.60 | |
59 | 369 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 50 m | 1:04.62 | |
60 | 441 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 1:04.70 | |
61 | 151 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 1:04.84 | |
62 | 120 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 1:04.99 | |
63 | 206 | Thimmer Astrid | 2003 | HØRSHOLM | 0302AQ | 50 m | 1:05.46 | |
64 | 315 | Wismann Josephine | 2002 | RINGSTED | 0236AS | 50 m | 1:05.84 | |
65 | 243 | Uldall Frida | 2003 | HILLERØD | 0364AJ | 50 m | 1:06.57 | |
66 | 10 | Dahl Louise | 2003 | JYLLINGE | 0362AN | 50 m | 1:06.82 | |
67 | 58 | Rishøj Ida | 2002 | TRITON B | 0286AF | 50 m | 1:07.13 | |
68 | 239 | Gribsvad Josephine | 2003 | HILLERØD | 0384AR | 50 m | 1:09.54 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 395 | Rysgaard Mathias | 1998 | HOLBÆK | 9833AA | 50 m | 50.57 | |
2 | 394 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 51.00 | |
3 | 392 | Tullberg Sebastian | 2000 | BIRKERØD | 0073AC | 50 m | 51.28 | |
4 | 166 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 52.30 | |
5 | 271 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 52.41 | |
6 | 386 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 52.94 | |
7 | 250 | Christensen Viktor | 1995 | KØGE | 9501AJ | 50 m | 53.02 | |
8 | 320 | Høgenhaug Pierre | 1999 | SØLLERØD | 9939AJ | 50 m | 53.05 | |
9 | 34 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 53.47 | |
10 | 344 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 53.62 | |
11 | 233 | Rasmussen Marius | 1999 | SK-SYD | 9937AL | 50 m | 53.72 | |
12 | 83 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 53.85 | |
13 | 376 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 50 m | 53.94 | |
14 | 340 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 53.99 | |
15 | 308 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 54.00 | |
16 | 57 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 54.41 | |
17 | 192 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 54.49 | |
18 | 331 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 54.59 | |
19 | 391 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 54.64 | |
20 | 106 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 50 m | 54.65 | |
21 | 252 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 54.71 | |
22 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 54.99 | |
23 | 375 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 55.03 | |
24 | 43 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 55.04 | |
25 | 427 | Nielsen Mads Ørsted | 1999 | VATCPH-STT | 9921AF | 50 m | 55.25 | |
26 | 60 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 55.26 | |
27 | 61 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 55.42 | |
28 | 109 | Burmester Felix | 1999 | HELSINGØR | 9913AC | 50 m | 55.45 | |
29 | 311 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 55.48 | |
30 | 258 | Nielsen Mathias | 1999 | KØGE | 9905AH | 50 m | 55.64 | |
31 | 319 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 50 m | 55.69 | |
32 | 261 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 55.82 | |
33 | 79 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 55.86 | |
34 | 64 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 55.89 | |
35 | 131 | Frandsen Anders Dam | 2000 | SLAGELSE | 0051AN | 50 m | 55.89 | |
36 | 32 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 50 m | 56.01 | |
37 | 107 | Tönshoff Emil | 2000 | HELSINGØR | 0097AL | 50 m | 56.07 | |
38 | 390 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 56.12 | |
39 | 108 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 56.23 | |
40 | 92 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 56.25 | |
41 | 349 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 56.40 | |
42 | 28 | Petersen Hans Mølbak | 2001 | GTI | 0137AG | 50 m | 56.45 | |
43 | 300 | Johansen Erling | 2000 | NAKSKOV | 0065AS | 50 m | 56.56 | |
44 | 136 | Johansen Emil Mølholm | 2000 | SLAGELSE | 0093AT | 50 m | 56.61 | |
45 | 65 | Vang Oliver | 1994 | TRITON B | 9411AD | 50 m | 56.69 | |
46 | 440 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 56.82 | |
47 | 129 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 56.87 | |
48 | 167 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 56.91 | |
49 | 178 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 57.01 | |
50 | 235 | Clausen Frederik | 2001 | HILLERØD | 0141AN | 50 m | 57.21 | |
51 | 317 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 57.25 | |
52 | 157 | Lønborg Carl-Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 57.40 | |
53 | 302 | Witthøfft Jacob Sanchez | 2001 | NAKSKOV | 0147AT | 50 m | 57.61 | |
54 | 1 | Jørgin Thor Malmby | 2001 | DRAGSHOLM | 0111AQ | 50 m | 57.83 | |
55 | 267 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 57.85 | |
56 | 423 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 57.92 | |
57 | 2 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 57.93 | |
58 | 75 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 50 m | 58.08 | |
59 | 179 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 58.97 | |
60 | 27 | Liang Kevin | 2002 | GTI | 0215AI | 50 m | 59.04 | |
61 | 333 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 59.18 | |
62 | 234 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 59.24 | |
63 | 135 | Ipsen Marcus | 2002 | SLAGELSE | 0251AN | 50 m | 1:00.31 | |
64 | 124 | Jensen Jonathan F. K. | 2002 | VORDINGB | 0263AO | 50 m | 1:00.64 | |
65 | 298 | Jensen Christoffer | 2002 | NAKSKOV | 0209AE | 50 m | 1:01.28 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 337 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:15.15 | |
2 | 154 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 2:16.02 | |
3 | 56 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 2:16.74 | |
4 | 12 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 2:20.02 | |
5 | 403 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 2:20.35 | |
6 | 382 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 0014AH | 50 m | 2:20.76 | |
7 | 438 | Mathiesen Caroline | 2001 | AIF | 0172AG | 50 m | 2:21.09 | |
8 | 296 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 2:21.70 | |
9 | 140 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 2:22.81 | |
10 | 172 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 2:24.13 | |
11 | 359 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 2:24.14 | |
12 | 338 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 2:25.29 | |
13 | 259 | Pedersen Pernille | 2001 | KØGE | 0134AC | 50 m | 2:25.61 | |
14 | 257 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 2:27.06 | |
15 | 279 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 50 m | 2:27.26 | |
16 | 265 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 2:28.65 | |
17 | 191 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 2:28.72 | |
18 | 185 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 2:29.58 | |
19 | 343 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:29.64 | |
20 | 326 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:29.80 | |
21 | 91 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 2:30.34 | |
22 | 171 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 2:30.80 | |
23 | 181 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 2:32.87 | |
24 | 324 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 50 m | 2:34.25 | |
25 | 38 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 2:34.64 | |
26 | 169 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 2:35.18 | |
27 | 442 | Nielsen Emma Hebsgaard | 2003 | ISHØJ | 0362AE | 50 m | 2:35.23 | |
28 | 369 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 50 m | 2:35.45 | |
29 | 87 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 2:36.40 | |
30 | 288 | Pedersen Thea | 2003 | HOVEDSTAD | 0364AL | 50 m | 2:36.80 | |
31 | 148 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 2:36.87 | |
32 | 121 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 2:36.88 | |
33 | 284 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 2:37.51 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.31 2017-06-03 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 332 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 1:58.86 | |
2 | 137 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 2:05.23 | |
3 | 162 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 2:05.58 | |
4 | 43 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 2:06.20 | |
5 | 218 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 50 m | 2:07.23 | |
6 | 85 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 2:08.13 | |
7 | 334 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 2:09.62 | |
8 | 188 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 2:10.22 | |
9 | 238 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 2:11.11 | |
10 | 133 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 2:12.72 | |
11 | 434 | Pedersen Jon Riedel | 1998 | VAT CPH-MK | 9821AG | 50 m | 2:13.32 | |
12 | 363 | Olesen Anders Engtorp | 1999 | ROSKILDE | 9951AI | 50 m | 2:14.26 | |
13 | 318 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 2:14.98 | |
14 | 82 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 2:15.39 | |
15 | 25 | Jørgensen Jacob Funch | 1999 | GTI | 9951AG | 50 m | 2:16.43 | |
16 | 138 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 50 m | 2:16.45 | |
17 | 276 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 2:17.42 | |
18 | 252 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 2:17.97 | |
19 | 182 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 2:18.84 | |
20 | 390 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 2:19.06 | |
21 | 256 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 2:19.27 | |
22 | 321 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 2:19.70 | |
23 | 165 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 2:19.81 | |
24 | 119 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 2:19.85 | |
25 | 6 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 2:19.96 | |
26 | 307 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 2:21.67 | |
27 | 303 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 2:22.38 | |
28 | 149 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 2:22.85 | |
29 | 226 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 2:23.17 | |
30 | 20 | Baltzer Mads | 2002 | GTI | 0251AG | 50 m | 2:23.79 | |
31 | 175 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 2:24.58 | |
32 | 26 | Koch Casper | 2002 | GTI | 0227AF | 50 m | 2:31.20 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 397 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 58.58 | |
2 | 387 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 59.19 | |
3 | 396 | Mikkelsen Amalie | 1997 | GLADSAXE | 9728AA | 50 m | 1:00.49 | |
4 | 21 | Barrett Karoline | 2002 | GTI | 0286AA | 50 m | 1:01.38 | |
5 | 153 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 1:02.47 | |
6 | 377 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 9662AN | 50 m | 1:03.04 | |
7 | 176 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 50 m | 1:03.82 | |
8 | 231 | Jørgensen Thyra | 2002 | SK-SYD | 0218AC | 50 m | 1:04.38 | |
9 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 1:04.41 | |
10 | 364 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 1:04.93 | |
11 | 357 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 1:05.72 | |
12 | 130 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 1:06.01 | |
13 | 265 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 1:06.29 | |
14 | 205 | Stampe Katrine | 2000 | HØRSHOLM | 0068AM | 50 m | 1:06.43 | |
15 | 195 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 1:06.51 | |
16 | 193 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 1:06.59 | |
17 | 87 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 1:06.75 | |
18 | 187 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 1:07.02 | |
19 | 272 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 50 m | 1:07.08 | |
20 | 122 | Uglebjerg Marie | 2002 | KALUNDBORG | 0222AB | 50 m | 1:07.34 | |
21 | 103 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 1:07.67 | |
22 | 155 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 1:08.07 | |
23 | 95 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 1:08.36 | |
24 | 49 | Janner Laura | 2002 | TRITON B | 0214AB | 50 m | 1:08.59 | |
25 | 223 | Sjøgren Xenia Bonnén | 1997 | VEST | 9764AE | 50 m | 1:08.74 | |
26 | 437 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 1:08.87 | |
27 | 77 | Schelde Clara Marott | 2000 | FARUM | 0092AD | 50 m | 1:08.99 | |
28 | 244 | Weibel Matilde | 2002 | HILLERØD | 0244AC | 50 m | 1:09.40 | |
29 | 150 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 1:09.45 | |
30 | 310 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 1:09.48 | |
31 | 189 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:09.54 | |
32 | 365 | Petersen Alberte Fie | 2002 | ROSKILDE | 0224AH | 50 m | 1:09.82 | |
33 | 48 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 50 m | 1:09.94 | |
34 | 158 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 1:09.95 | |
35 | 62 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 1:10.23 | |
36 | 47 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 1:10.62 | |
37 | 203 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 1:10.68 | |
38 | 151 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 1:10.90 | |
39 | 41 | Eriksen Isabel K. | 2001 | TRITON B | 0122AH | 50 m | 1:11.50 | |
40 | 345 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 50 m | 1:11.50 | |
41 | 335 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 1:11.68 | |
42 | 257 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 1:11.74 | |
43 | 254 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 1:11.77 | |
44 | 329 | Brockdorff Annika Lundin | 2003 | LYNGBY | 0306AG | 50 m | 1:12.26 | |
45 | 263 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 1:12.68 | |
46 | 120 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 1:12.75 | |
47 | 101 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 1:12.86 | |
48 | 112 | Burmester Fiona | 2003 | HELSINGØR | 0356AG | 50 m | 1:12.90 | |
49 | 433 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 1:12.90 | |
50 | 91 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 1:13.14 | |
51 | 441 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 1:13.78 | |
52 | 100 | Skov Freja A. | 2000 | HELSINGØR | 0078AA | 50 m | 1:14.43 | |
53 | 174 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 1:14.58 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 389 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 55.20 | |
2 | 340 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 9903AB | 50 m | 55.34 | |
3 | 394 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 56.08 | |
4 | 331 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 56.66 | |
5 | 76 | Olesen Marcus | 1995 | FARUM | 9531AC | 50 m | 56.70 | |
6 | 108 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 56.81 | |
7 | 304 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 56.97 | |
8 | 339 | Rindshøj Frederik | 1999 | LYNGBY | 9955AN | 50 m | 57.17 | |
9 | 57 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 57.67 | |
10 | 28 | Petersen Hans Mølbak | 2001 | GTI | 0137AG | 50 m | 58.35 | |
11 | 109 | Burmester Felix | 1999 | HELSINGØR | 9913AC | 50 m | 58.47 | |
12 | 36 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 58.66 | |
13 | 271 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 58.66 | |
14 | 308 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 58.69 | |
15 | 376 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 50 m | 58.75 | |
16 | 51 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 58.90 | |
17 | 50 | Jensen Mads Raaby | 2001 | TRITON B | 0149AB | 50 m | 58.92 | |
18 | 90 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 50 m | 58.94 | |
19 | 92 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 59.02 | |
20 | 375 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 59.09 | |
21 | 64 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 59.15 | |
22 | 166 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 59.19 | |
23 | 131 | Frandsen Anders Dam | 2000 | SLAGELSE | 0051AN | 50 m | 59.37 | |
24 | 134 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 59.65 | |
25 | 133 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 59.71 | |
26 | 71 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 59.79 | |
27 | 188 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 59.85 | |
28 | 225 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 50 m | 59.95 | |
29 | 156 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 1:00.31 | |
30 | 313 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 1:00.44 | |
31 | 262 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 50 m | 1:00.60 | |
32 | 249 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 1:00.69 | |
33 | 366 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 1:00.72 | |
34 | 117 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 1:00.74 | |
35 | 198 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 1:00.79 | |
36 | 299 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 1:00.81 | |
37 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 1:00.81 | |
38 | 178 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 1:01.23 | |
39 | 212 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 50 m | 1:01.37 | |
40 | 106 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 50 m | 1:01.50 | |
41 | 348 | Bryde Karl | 2000 | HERLUFSHOL | 0099AQ | 50 m | 1:01.61 | |
42 | 149 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 1:01.63 | |
43 | 217 | Langvad Rasmus | 2000 | VEST | 0045AD | 50 m | 1:01.66 | |
44 | 202 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 1:01.78 | |
45 | 358 | Baktoft Jakob Gersholm | 2000 | ROSKILDE | 0069AQ | 50 m | 1:01.85 | |
46 | 349 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 1:01.93 | |
47 | 252 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 1:01.96 | |
48 | 94 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 1:02.09 | |
49 | 300 | Johansen Erling | 2000 | NAKSKOV | 0065AS | 50 m | 1:02.11 | |
50 | 129 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 1:02.29 | |
51 | 261 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 1:02.64 | |
52 | 162 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 1:02.75 | |
53 | 79 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 1:03.07 | |
54 | 256 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 1:03.71 | |
55 | 210 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 1:03.94 | |
56 | 301 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 1:04.05 | |
57 | 423 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 1:04.08 | |
58 | 267 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 1:04.11 | |
59 | 213 | Ganzhorn Andreas Thybo | 2001 | VEST | 0117AE | 50 m | 1:04.15 | |
60 | 431 | Bugge August Hertz | 2000 | VAT CPH-MK | 0089AU | 50 m | 1:04.23 | |
61 | 85 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 1:04.38 | |
62 | 196 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 1:04.77 | |
63 | 333 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 1:04.94 | |
64 | 215 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 1:05.98 | |
65 | 179 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 1:06.32 | |
66 | 113 | Burmester Lucas | 2002 | HELSINGØR | 0237AK | 50 m | 1:06.33 | |
67 | 23 | Gummer Mikkel | 2002 | GTI | 0269AF | 50 m | 1:06.59 | |
68 | 22 | Enghave Mads | 2002 | GTI | 0227AA | 50 m | 1:06.97 | |
69 | 214 | Jacobsen Martin | 2002 | VEST | 0267AL | 50 m | 1:07.17 | |
70 | 429 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 50 m | 1:07.89 | |
71 | 356 | Adlouni Affou | 2002 | ROSKILDE | 0287AK | 50 m | 1:09.21 | |
72 | 268 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 50 m | 1:09.64 | |
73 | 245 | Kirchhoff Carl Adelsten | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 50 m | 1:11.49 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:28.15 2017-07-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 383 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 2:28.15 | |
2 | 160 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 2:35.45 | |
3 | 380 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 2:35.57 | |
4 | 385 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 2:35.69 | |
5 | 40 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 2:35.87 | |
6 | 430 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 2:38.94 | |
7 | 55 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 2:39.56 | |
8 | 53 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 2:40.75 | |
9 | 35 | Bak Julie | 1997 | TRITON B | 9782AJ | 50 m | 2:41.08 | |
10 | 63 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 2:41.81 | |
11 | 328 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 2:41.83 | |
12 | 270 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 2:42.09 | |
13 | 361 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 2:43.37 | |
14 | 88 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 50 m | 2:43.88 | |
15 | 253 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 2:43.99 | |
16 | 14 | Mass Isabel | 1998 | JYLLINGE | 9848AA | 50 m | 2:44.10 | |
17 | 170 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 2:45.23 | |
18 | 323 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 2:45.37 | |
19 | 432 | Høvring Mille Bruun | 2001 | VAT CPH-MK | 0156AG | 50 m | 2:46.33 | |
20 | 282 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | HOVEDSTAD | 0306AA | 50 m | 2:46.37 | |
21 | 260 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 2:46.57 | |
22 | 86 | Brock Celine Termark | 2000 | HERLEV | 0038AA | 50 m | 2:46.92 | |
23 | 224 | Sørensen Katrine V. | 1996 | VEST | 9616AH | 50 m | 2:47.56 | |
24 | 220 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 50 m | 2:47.88 | |
25 | 343 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:48.31 | |
26 | 13 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 2:49.16 | |
27 | 87 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 50 m | 2:49.33 | |
28 | 347 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 2:49.70 | |
29 | 222 | Møller Katharina N | 2001 | VEST | 0122AI | 50 m | 2:49.72 | |
30 | 327 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 2:50.01 | |
31 | 5 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 2:50.20 | |
32 | 248 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 2:51.12 | |
33 | 295 | Carlsen Malou | 2000 | NAKSKOV | 0036AO | 50 m | 2:51.15 | |
34 | 264 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 2:51.17 | |
35 | 104 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 50 m | 2:51.53 | |
36 | 341 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 2:51.85 | |
37 | 17 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 50 m | 2:52.17 | |
38 | 362 | Larsen Silke | 2003 | ROSKILDE | 0358AI | 50 m | 2:52.37 | |
39 | 285 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 50 m | 2:52.79 | |
40 | 177 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 2:53.55 | |
41 | 439 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 50 m | 2:54.13 | |
42 | 11 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 50 m | 2:54.58 | |
43 | 42 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 50 m | 2:54.74 | |
44 | 45 | Hansen Johanne B. | 2002 | TRITON B | 0264AF | 50 m | 2:55.13 | |
45 | 114 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 50 m | 2:55.93 | |
46 | 284 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 2:56.59 | |
47 | 116 | Kuramoto Mia Mørk | 2003 | HELSINGØR | 0356AQ | 50 m | 2:58.38 | |
48 | 164 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 2:58.99 | |
49 | 180 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 2:59.91 | |
50 | 426 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 50 m | 3:01.14 | |
51 | 161 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 3:01.90 | |
52 | 370 | Marloth Johanne Brown | 2003 | VÆRLØSE | 0396AJ | 50 m | 3:02.16 | |
53 | 54 | Mammen Olivia | 2003 | TRITON B | 0374AB | 50 m | 3:02.35 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 250 | Christensen Viktor | 1995 | KØGE | 9501AJ | 50 m | 2:17.99 | |
2 | 304 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:21.76 | |
3 | 391 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 2:24.20 | |
4 | 46 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 2:25.19 | |
5 | 24 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GTI | 0239AF | 50 m | 2:25.70 | |
6 | 376 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 50 m | 2:27.56 | |
7 | 201 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 2:28.33 | |
8 | 211 | Davidsen Casper | 1999 | VEST | 9979AA | 50 m | 2:28.41 | |
9 | 81 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 50 m | 2:30.95 | |
10 | 314 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 2:31.97 | |
11 | 61 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 2:32.94 | |
12 | 141 | Nygaard Magnus | 2000 | SLAGELSE | 0045AH | 50 m | 2:33.10 | |
13 | 115 | Hoffmann Lucas | 2000 | HELSINGØR | 0085AO | 50 m | 2:33.27 | |
14 | 197 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 50 m | 2:34.61 | |
15 | 216 | Krog Albert Voldum | 2001 | VEST | 0155AI | 50 m | 2:35.45 | |
16 | 78 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 2:36.01 | |
17 | 283 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 50 m | 2:36.39 | |
18 | 251 | Damgård Andreas L. | 2000 | KØGE | 0099AG | 50 m | 2:36.42 | |
19 | 186 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 2:38.09 | |
20 | 84 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 2:38.13 | |
21 | 318 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 2:38.15 | |
22 | 351 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 50 m | 2:38.82 | |
23 | 18 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 2:39.25 | |
24 | 256 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 2:42.51 | |
25 | 321 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 2:42.59 | |
26 | 110 | Jensen Oliver Bak | 2002 | HELSINGØR | 0257AT | 50 m | 2:45.00 | |
27 | 237 | Ejdesgaard Sebastian | 2001 | HILLERØD | 0181AO | 50 m | 2:50.59 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 379 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 8:51.20 | |
2 | 384 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 8:57.54 | |
3 | 361 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 9:01.71 | |
4 | 270 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 9:06.72 | |
5 | 380 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 9:14.45 | |
6 | 385 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 9:17.77 | |
7 | 359 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 9:20.58 | |
8 | 232 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 9:21.04 | |
9 | 16 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 50 m | 9:24.60 | |
10 | 89 | Hansen Alberte M | 2000 | HERLEV | 0004AC | 50 m | 9:27.22 | |
11 | 194 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 9:29.78 | |
12 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 9:36.50 | |
13 | 367 | Wenk Helena Berg | 2000 | ROSKILDE | 0052AD | 50 m | 9:40.86 | |
14 | 305 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 9:41.21 | |
15 | 284 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 9:41.73 | |
16 | 310 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 9:45.13 | |
17 | 230 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 9:46.94 | |
18 | 99 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 50 m | 9:47.25 | |
19 | 281 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 9:47.72 | |
20 | 181 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 9:49.93 | |
21 | 173 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 9:50.60 | |
22 | 47 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 9:53.19 | |
23 | 326 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 9:54.68 | |
24 | 174 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 9:55.83 | |
25 | 118 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 10:01.29 | |
26 | 436 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 50 m | 10:11.84 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 379 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 8:51.20 | |
2 | 384 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 8:57.54 | |
3 | 361 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 9:01.71 | |
4 | 270 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 9:06.72 | |
5 | 380 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 9:14.45 | |
6 | 385 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 9:17.77 | |
7 | 359 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 9:20.58 | |
8 | 232 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 9:21.04 | |
9 | 16 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 50 m | 9:24.60 | |
10 | 89 | Hansen Alberte M | 2000 | HERLEV | 0004AC | 50 m | 9:27.22 | |
11 | 194 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 9:29.78 | |
12 | 221 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 9:36.50 | |
13 | 367 | Wenk Helena Berg | 2000 | ROSKILDE | 0052AD | 50 m | 9:40.86 | |
14 | 305 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 9:41.21 | |
15 | 284 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 9:41.73 | |
16 | 310 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 9:45.13 | |
17 | 230 | Jørgensen Julie Bruun | 2003 | SK-SYD | 0328AC | 50 m | 9:46.94 | |
18 | 99 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 50 m | 9:47.25 | |
19 | 281 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 9:47.72 | |
20 | 181 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 9:49.93 | |
21 | 173 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 9:50.60 | |
22 | 47 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 50 m | 9:53.19 | |
23 | 326 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 9:54.68 | |
24 | 174 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 9:55.83 | |
25 | 118 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0404AF | 50 m | 10:01.29 | |
26 | 436 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 50 m | 10:11.84 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 15:32.84 | |
2 | 297 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 15:51.46 | |
3 | 59 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 50 m | 16:21.19 | |
4 | 381 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 16:31.18 | |
5 | 249 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 16:31.35 | |
6 | 9 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 16:31.70 | |
7 | 167 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 16:49.60 | |
8 | 309 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 16:50.63 | |
9 | 375 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 16:59.41 | |
10 | 277 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 17:03.42 | |
11 | 440 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 17:05.56 | |
12 | 152 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 17:18.58 | |
13 | 2 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 17:20.07 | |
14 | 228 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 50 m | 17:23.36 | |
15 | 322 | Solok Valdemar | 2001 | SØLLERØD | 0107AP | 50 m | 17:24.74 | |
16 | 196 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 17:44.56 | |
17 | 94 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 17:47.77 | |
18 | 175 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 17:56.13 | |
19 | 286 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 17:58.31 | |
20 | 80 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 18:16.73 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 388 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | BIRKERØD | 0053AE | 50 m | 15:32.84 | |
2 | 297 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 15:51.46 | |
3 | 59 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 50 m | 16:21.19 | |
4 | 381 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 16:31.18 | |
5 | 249 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 16:31.35 | |
6 | 9 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 16:31.70 | |
7 | 167 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 16:49.60 | |
8 | 309 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 16:50.63 | |
9 | 375 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 16:59.41 | |
10 | 277 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 17:03.42 | |
11 | 440 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 17:05.56 | |
12 | 152 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 17:18.58 | |
13 | 2 | Nielsen Silas Storm | 2002 | DRAGSHOLM | 0291AL | 50 m | 17:20.07 | |
14 | 228 | Aner Mathias | 2001 | SK-SYD | 0111AF | 50 m | 17:23.36 | |
15 | 322 | Solok Valdemar | 2001 | SØLLERØD | 0107AP | 50 m | 17:24.74 | |
16 | 196 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 17:44.56 | |
17 | 94 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 17:47.77 | |
18 | 175 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 17:56.13 | |
19 | 286 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 17:58.31 | |
20 | 80 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 18:16.73 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 39, 4X100m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 372 | Sigmaswim1 | 0 | SIGMA | 50 m | 4:16.00 | ||
2 | 146 | Gentofte Damer 1 | 1999 | GENTOFTE | 50 m | 4:22.29 | ||
3 | 207 | Vg 17 Damer | 1996 | VEST | 50 m | 4:25.00 | ||
4 | 29 | Triton 1 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:26.00 | ||
5 | 373 | Sigmaswim2 | 0 | SIGMA | 50 m | 4:28.00 | ||
6 | 7 | A6 Piger 1 | 1998 | A6 | 50 m | 4:28.54 | ||
7 | 424 | Vat Cph Damer 1 | 1999 | VAT CPH | 50 m | 4:29.45 | ||
8 | 374 | Sigmaswim3 | 0 | SIGMA | 50 m | 4:32.00 | ||
9 | 353 | Skjoldmøer | 0 | ROSKILDE | 50 m | 4:32.26 | ||
10 | 125 | Stv Damer | 0 | SLAGELSE | 50 m | 4:32.66 | ||
11 | 97 | Helsingør Damer | 0 | HELSINGØR | 50 m | 4:33.25 | ||
12 | 330 | Lyngby Damer | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:35.23 | ||
13 | 294 | Lf Piger :-) | 0 | LF-SWIM | 50 m | 4:36.00 | ||
14 | 30 | Triton 2 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:38.00 | ||
15 | 184 | Gsc Piger | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:38.50 | ||
16 | 246 | Køge Damer | 1990 | KØGE | 50 m | 4:39.00 | ||
17 | 8 | A6 Piger 2 | 1998 | A6 | 50 m | 4:49.42 | ||
18 | 31 | Triton 3 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:50.00 | ||
19 | 240 | Hils Piger 1 | 2001 | HILLERØD | 50 m | 4:55.35 | ||
20 | 241 | Hils Piger 2 | 2001 | HILLERØD | 50 m | 5:10.35 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |
Løb 40, 4X100m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 325 | Lyngby Herrer | 0 | LYNGBY | 50 m | 3:50.07 | ||
2 | 372 | Sigmaswim1 | 0 | SIGMA | 50 m | 3:57.00 | ||
3 | 29 | Triton 1 | 0 | TRITON B | 50 m | 3:58.00 | ||
4 | 183 | Gsc Drenge | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:02.45 | ||
5 | 126 | Stv Herrer | 0 | SLAGELSE | 50 m | 4:03.29 | ||
6 | 147 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 4:03.50 | ||
7 | 208 | Vg 17 Herrer | 1999 | VEST | 50 m | 4:05.00 | ||
8 | 373 | Sigmaswim2 | 0 | SIGMA | 50 m | 4:05.00 | ||
9 | 105 | Helsingør Herrer | 0 | HELSINGØR | 50 m | 4:05.56 | ||
10 | 30 | Triton 2 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:06.00 | ||
11 | 247 | Køge Herrer | 1990 | KØGE | 50 m | 4:06.00 | ||
12 | 316 | Søllerød | 0 | SØLLERØD | 50 m | 4:12.00 | ||
13 | 209 | Vg 17 Junior Drenge | 2000 | VEST | 50 m | 4:15.00 | ||
14 | 31 | Triton 3 | 0 | TRITON B | 50 m | 4:16.00 | ||
15 | 127 | Stv Herrer 2 | 0 | SLAGELSE | 50 m | 4:17.89 | ||
16 | 355 | Vikingerne | 1998 | ROSKILDE | 50 m | 4:18.32 | ||
17 | 236 | Hils Drengene | 2001 | HILLERØD | 50 m | 4:28.45 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |