Program for Rema 1000 Horsens Cup indledende
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 0-1999: Daniel Steen Andersen (1995) 51.11 2013-09-23 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 51.80 |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2004-2005: Casper Eickhardt (1999) 58.83 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 157 | Svendsen Marcus Krøyer | 1997 | KVIK | 9787AB | 25 m | 49.54 | |
2 | 475 | Udbye Rasmus | 2000 | HORSENS | 0007AM | 25 m | 49.82 | |
3 | 68 | Dall Lasse | 1997 | ODDER | 9763AR | 25 m | 51.79 | |
4 | 319 | Hjort Anton Borg | 2000 | AAS | 0065AO | 25 m | 52.82 | |
5 | 139 | Holm Viktor | 1996 | KVIK | 9607AD | 25 m | 53.27 | |
6 | 43 | Sørensen Jens | 2001 | HERNING | 0159AD | 25 m | 53.40 | |
7 | 150 | Nerving Frederik | 1997 | KVIK | 9771AP | 25 m | 53.63 | |
8 | 436 | Kristensen Tais Andkjær | 1999 | HORSENS | 9987AB | 25 m | 53.70 | |
9 | 131 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 25 m | 54.22 | |
10 | 397 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 54.33 | |
11 | 69 | Degn Oliver | 1996 | ODDER | 9653AG | 25 m | 55.56 | |
12 | 71 | Frederiksen Thomas | 2000 | ODDER | 0089AG | 25 m | 55.57 | |
13 | 79 | Jürgense Sebastian Møller | 2001 | ODDER | 0141AB | 25 m | 55.96 | |
14 | 148 | Midtbøll Mads | 1998 | KVIK | 9841AP | 25 m | 56.15 | |
15 | 431 | Koch Christian | 1998 | HORSENS | 9841AU | 25 m | 56.29 | |
16 | 455 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 56.65 | |
17 | 228 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 25 m | 56.67 | |
18 | 106 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 25 m | 56.79 | |
19 | 331 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | AAS | 0279AJ | 25 m | 56.99 | |
20 | 145 | Meng Lucas Alexander | 2000 | KVIK | 0003AC | 25 m | 57.25 | |
21 | 317 | Gallacher Daniel | 2002 | AAS | 0235AK | 25 m | 57.39 | |
22 | 160 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 57.41 | |
23 | 152 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 57.69 | |
24 | 241 | Kallesøe Mikkel Weis | 2000 | VIBORG | 0095AR | 25 m | 57.71 | |
25 | 83 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 25 m | 57.84 | |
26 | 277 | Vingborg Jakob | 1998 | VIBORG | 9899AJ | 25 m | 57.99 | |
27 | 116 | Hansen Stefan | 2002 | SVENDBORG | 0295AO | 25 m | 58.99 | |
28 | 9 | Hansen Anders Ballisager | 1998 | BRÆDSTRUP | 9863AU | 25 m | 59.16 | |
29 | 281 | Andersen Simon | 2000 | AABYBRO | 0069AK | 25 m | 59.25 | |
30 | 364 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 25 m | 59.57 | |
31 | 332 | Lindholm Frederik | 2004 | AAS | 0451AC | 25 m | 59.66 | |
32 | 260 | Rundqvist Oscar | 2000 | VIBORG | 0095AU | 25 m | 1:00.16 | |
33 | 88 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 25 m | 1:00.78 | |
34 | 284 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 25 m | 1:00.86 | |
35 | 259 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 1:00.88 | |
36 | 80 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 25 m | 1:00.92 | |
37 | 221 | Bache Oliver Widemann | 2001 | VIBORG | 0135AO | 25 m | 1:00.99 | |
38 | 41 | Truelsen Ejnar | 2002 | HERNING | 0259AK | 25 m | 1:01.01 | |
39 | 334 | Mikkelsen Mads | 2004 | AAS | 0491AC | 25 m | 1:01.61 | |
40 | 40 | Mehlsen Anders Thingstrup | 2001 | HERNING | 0101AG | 25 m | 1:01.64 | |
41 | 95 | Christensen Nicklas B. | 2002 | SKANDERBOR | 0205AR | 25 m | 1:01.91 | |
42 | 21 | Versteegen Robert | 2001 | BRÆDSTRUP | 0107AS | 25 m | 1:02.11 | |
43 | 10 | Hansen Andreas | 2001 | BRÆDSTRUP | 0195AF | 25 m | 1:02.52 | |
44 | 224 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 25 m | 1:02.58 | |
45 | 98 | Iversen Mads | 2002 | SKANDERBOR | 0203AN | 25 m | 1:02.96 | |
46 | 314 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | AAS | 0113AL | 25 m | 1:03.02 | |
47 | 283 | Nørgaard Rasmus Rank | 2003 | AABYBRO | 0369AL | 25 m | 1:03.05 | |
48 | 365 | Knudsen Jonas Krammer | 2003 | ESBJERG | 0345AF | 25 m | 1:03.15 | |
49 | 115 | Feldskov Alfred | 2003 | SVENDBORG | 0315AK | 25 m | 1:03.23 | |
50 | 308 | Degn Simon | 2003 | AAS | 0351AQ | 25 m | 1:03.24 | |
51 | 424 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 25 m | 1:03.63 | |
52 | 293 | Elvensø Victor Borgen | 2001 | AABYBRO | 0119AR | 25 m | 1:03.71 | |
53 | 341 | Rosenborg Lucas | 2004 | AAS | 0481AH | 25 m | 1:03.73 | |
54 | 348 | Thorsell Vilhelm Damm | 2002 | AAS | 0235AD | 25 m | 1:03.82 | |
55 | 345 | Sloth William | 2003 | AAS | 0367AJ | 25 m | 1:04.13 | |
56 | 376 | Pedersen Anton | 2003 | ESBJERG | 0367AO | 25 m | 1:04.14 | |
57 | 86 | Nielsen Tobias | 2004 | ODDER | 0497AB | 25 m | 1:04.45 | |
58 | 110 | Øe Sophus Lund | 2003 | SKANDERBOR | 0349AL | 25 m | 1:04.90 | |
59 | 425 | Johannesen Mathias H. | 2004 | HORSENS | 0421AB | 25 m | 1:05.53 | |
60 | 330 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | AAS | 0477AE | 25 m | 1:05.89 | |
61 | 285 | Toft Jacob | 2003 | AABYBRO | 0357AK | 25 m | 1:06.43 | |
62 | 66 | Bundgaard Nicholas | 2002 | ODDER | 0249AI | 25 m | 1:06.91 | |
63 | 367 | Lyngesen Sune | 2003 | ESBJERG | 0377AI | 25 m | 1:07.22 | |
64 | 91 | Wirring Markus | 2003 | ODDER | 0353AQ | 25 m | 1:07.48 | |
65 | 373 | Nielsen Mathias Marbæk | 2004 | ESBJERG | 0435AE | 25 m | 1:07.51 | |
66 | 354 | Duvander Nicolas | 2005 | ESBJERG | 0563AE | 25 m | 1:07.67 | |
67 | 299 | Mikkelsen Anders | 2001 | AABYBRO | 0105AS | 25 m | 1:07.88 | |
68 | 343 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | AAS | 0329AG | 25 m | 1:08.28 | |
69 | 7 | Gold Anton | 2002 | BRÆDSTRUP | 0235AS | 25 m | 1:09.25 | |
70 | 114 | Bertelsen Emil Brandt | 2004 | SVENDBORG | 0459AP | 25 m | 1:10.36 | |
71 | 349 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | AAS | 0571AC | 25 m | 1:10.98 | |
72 | 470 | Sørensen Kristian Sabroe | 2005 | HORSENS | 0583AA | 25 m | 1:12.61 | |
73 | 374 | Nikolajsen Andreas | 2005 | ESBJERG | 0595AC | 25 m | 1:12.63 | |
74 | 57 | Nielsen Jonas Klarskov | 2003 | HERNING | 0317AM | 25 m | 1:13.12 | |
75 | 413 | Gregersen Andreas Egemose | 2003 | HORSENS | 0311AS | 25 m | 1:13.33 | |
76 | 366 | Lau Esben Breum | 2003 | ESBJERG | 0323AL | 25 m | 1:13.61 | |
77 | 479 | Burgardt Cauê | 2004 | HERNING | 0427AR | 25 m | 1:14.00 | |
78 | 316 | Fogh Magnus | 2005 | AAS | 0503AH | 25 m | 1:14.23 | |
79 | 70 | Degn Valdemar | 2004 | ODDER | 0417AJ | 25 m | 1:14.95 | |
80 | 352 | Clausen Carl | 2005 | ESBJERG | 0533AH | 25 m | 1:15.19 | |
81 | 265 | Svenstrup Kristian | 2005 | VIBORG | 0533AN | 25 m | 1:15.60 | |
82 | 291 | Abildgaard Jonas | 2003 | AABYBRO | 0381AM | 25 m | 1:16.30 | |
83 | 8 | Gold Harald | 2004 | BRÆDSTRUP | 0415AR | 25 m | 1:16.42 | |
84 | 203 | Wolgast Malthe Elias | 2006 | VEJLE | 0631AB | 25 m | 1:16.68 | |
85 | 245 | Liboriussen Frederik D. | 2004 | VIBORG | 0415AO | 25 m | 1:16.73 | |
86 | 359 | Heeb Karl | 2005 | ESBJERG | 0581AM | 25 m | 1:16.75 | |
87 | 294 | Haunstrup Victor | 2003 | AABYBRO | 0399AM | 25 m | 1:16.91 | |
88 | 108 | Petersen Kasper | 2006 | SKANDERBOR | 0625AC | 25 m | 1:16.99 | |
89 | 356 | Foss Oskar | 2006 | ESBJERG | 0677AC | 25 m | 1:17.01 | |
90 | 229 | Hansen Magne Christian | 2006 | VIBORG | 0615AK | 25 m | 1:17.32 | |
91 | 353 | Drachmann Alexander | 2005 | ESBJERG | 0567AF | 25 m | 1:17.95 | |
92 | 459 | Pedersen Christian R | 2003 | HORSENS | 0395AQ | 25 m | 1:18.36 | |
93 | 61 | Simonsen Mads | 2005 | HERNING | 0583AG | 25 m | 1:19.17 | |
94 | 269 | Sørensen Emil Ulrich | 2005 | VIBORG | 0575AM | 25 m | 1:19.41 | |
95 | 119 | Jørgensen William Romer | 2005 | SVENDBORG | 0599AL | 25 m | 1:19.44 | |
96 | 17 | Monberg Nikolas Dybbøl | 2003 | BRÆDSTRUP | 25 m | 1:19.56 | ||
97 | 360 | Hyldahl Mikkel | 2005 | ESBJERG | 0509AG | 25 m | 1:21.12 | |
98 | 351 | Andersen Tobias Staghøj | 2006 | ESBJERG | 0621AC | 25 m | 1:21.39 | |
99 | 464 | Schultz Mads Berthold | 2005 | HORSENS | 0543AJ | 25 m | 1:21.95 | |
100 | 173 | Elkjær Marius Toustrup | 2007 | VEJLE | 0701AB | 25 m | 1:22.47 | |
101 | 123 | Østergaard Asger | 2005 | SVENDBORG | 0569AI | 25 m | 1:22.64 | |
102 | 368 | Marschall Magnus | 2005 | ESBJERG | 0519AK | 25 m | 1:22.92 | |
103 | 369 | Mathiasen Hjalte S | 2005 | ESBJERG | 0531AM | 25 m | 1:24.49 | |
104 | 101 | Liltorp Frej | 2004 | SKANDERBOR | 0499AL | 25 m | 1:24.55 | |
105 | 182 | Kristensen Benjamin Dahl | 2005 | VEJLE | 0599AK | 25 m | 1:24.59 | |
106 | 120 | Kristensen Mads | 2005 | SVENDBORG | 0555AM | 25 m | 1:24.65 | |
107 | 4 | Andersen Matti | 2005 | BRÆDSTRUP | 0583AL | 25 m | 1:26.59 | |
108 | 122 | Westergaard Mathias | 2004 | SVENDBORG | 0427AP | 25 m | 1:26.68 | |
109 | 103 | Mitaine Elliott | 2006 | SKANDERBOR | 0625AJ | 25 m | 1:27.13 | |
110 | 274 | Varming Jacob | 2007 | VIBORG | 0771AF | 25 m | 1:27.76 | |
111 | 255 | Pedersen Aksel K. | 2006 | VIBORG | 0635AL | 25 m | 1:28.25 | |
112 | 306 | Boest Casper | 2005 | AAS | 0585AK | 25 m | 1:30.68 | |
113 | 234 | Heuer Oliver | 2006 | VIBORG | 0625AL | 25 m | 1:30.86 | |
114 | 411 | Franow Jannick | 2006 | HORSENS | 0687AG | 25 m | 1:31.11 | |
115 | 183 | Lassen Andreas Lang | 2007 | VEJLE | 0779AB | 25 m | 1:31.91 | |
116 | 429 | Jørgensen Thor Aaskoven | 2007 | HORSENS | 0755AD | 25 m | 1:32.96 | |
117 | 179 | Juel Simon | 2006 | VEJLE | 0681AE | 25 m | 1:33.79 | |
118 | 396 | Andersen Mathias Løth | 2007 | HORSENS | 0709AC | 25 m | 1:35.67 | |
119 | 198 | Schwartz Mads Emil | 2008 | VEJLE | 0891AA | 25 m | 1:35.78 | |
120 | 196 | Roed Christian | 2006 | VEJLE | 0625AD | 25 m | 1:37.65 | |
121 | 446 | Mogensen Alexander | 2005 | HORSENS | 0511AM | 25 m | 1:39.24 | |
122 | 52 | Jeppesen Mads | 2006 | HERNING | 0613AG | 25 m | 1:41.00 | |
123 | 170 | Bjerre Tristan | 2007 | VEJLE | 0765AE | 25 m | 1:43.88 | |
124 | 418 | Hansen Andreas Visby | 2004 | HORSENS | 0481AQ | 25 m | 1:44.94 | |
125 | 406 | Carstensen Villiam K. | 2007 | HORSENS | 0721AF | 25 m | 1:56.16 | |
126 | 200 | Sundstrøm Gustav | 2006 | VEJLE | 0675AM | 25 m | ||
127 | 363 | Jessen Markus | 2003 | ESBJERG | 0329AN | 25 m | ||
128 | 423 | Jensen Gustav | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
129 | 426 | Johannesen Thomas | 2005 | HORSENS | 0529AB | 25 m | ||
130 | 430 | Knudsgaard Lasse | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
131 | 437 | Landbo Daniel | 2005 | HORSENS | 0585AM | 25 m | ||
132 | 443 | Majewski Mateusz | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
133 | 451 | Nissen Mikkel Stenkjær | 2007 | HORSENS | 0731AF | 25 m | ||
134 | 466 | Skovgård Simon | 2006 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer |
Sponsor: pwc |
Årg. 0-2001: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 |
Årg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 |
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 448 | Nielsen Amalie Bach | 1999 | HORSENS | 9942AG | 25 m | 58.53 | |
2 | 73 | Hansen Cecilie Lykke | 1999 | ODDER | 9918AC | 25 m | 58.63 | |
3 | 407 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 25 m | 58.83 | |
4 | 67 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 25 m | 1:00.61 | |
5 | 132 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 1:00.67 | |
6 | 136 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 1:01.07 | |
7 | 154 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 1:01.27 | |
8 | 350 | Østerberg Nikoline | 2000 | AAS | 0098AU | 25 m | 1:01.62 | |
9 | 144 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 1:01.63 | |
10 | 143 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 25 m | 1:01.86 | |
11 | 440 | Liboriussen Caroline | 2002 | HORSENS | 0222AT | 25 m | 1:01.87 | |
12 | 256 | Prøhl Christie | 1998 | VIBORG | 9872AW | 25 m | 1:02.07 | |
13 | 151 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 25 m | 1:02.36 | |
14 | 449 | Nielsen Mie Buch | 2001 | HORSENS | 0188AH | 25 m | 1:02.41 | |
15 | 305 | Bjerg Martha | 2004 | AAS | 0454AK | 25 m | 1:02.52 | |
16 | 346 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | AAS | 0362AL | 25 m | 1:02.70 | |
17 | 161 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 25 m | 1:03.49 | |
18 | 134 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 1:03.76 | |
19 | 75 | Hingeberg Liv | 2001 | ODDER | 0154AK | 25 m | 1:03.83 | |
20 | 324 | Jensen Mille Kjær | 2004 | AAS | 0418AF | 25 m | 1:03.91 | |
21 | 223 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 25 m | 1:03.93 | |
22 | 405 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 25 m | 1:04.05 | |
23 | 463 | Rosenkilde Nicoline | 1999 | HORSENS | 9918AT | 25 m | 1:04.40 | |
24 | 84 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 25 m | 1:04.86 | |
25 | 287 | Larsen Emma Viborg | 2001 | AABYBRO | 0112AT | 25 m | 1:04.94 | |
26 | 105 | Nielsen Sofie S. Aaby | 2003 | SKANDERBOR | 0342AX | 25 m | 1:05.03 | |
27 | 326 | Jespersen Victoria K. | 2001 | AAS | 0184AN | 25 m | 1:05.10 | |
28 | 225 | Fog Kathrine | 2000 | VIBORG | 0072BC | 25 m | 1:05.11 | |
29 | 402 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 25 m | 1:05.12 | |
30 | 11 | Harpøth Julia | 2002 | BRÆDSTRUP | 0208AX | 25 m | 1:05.37 | |
31 | 273 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 25 m | 1:06.01 | |
32 | 230 | Hansen Sofie Rahbek | 2000 | VIBORG | 0026BD | 25 m | 1:06.31 | |
33 | 147 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 1:06.36 | |
34 | 253 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 25 m | 1:06.53 | |
35 | 32 | Kruse Frederikke | 2002 | HERNING | 0278AI | 25 m | 1:06.66 | |
36 | 135 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 25 m | 1:06.66 | |
37 | 140 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 1:06.69 | |
38 | 318 | Hansen Mathilde Tilsted | 2003 | AAS | 0306AR | 25 m | 1:06.75 | |
39 | 328 | Justesen Frida Saks | 2004 | AAS | 0452AM | 25 m | 1:06.81 | |
40 | 468 | Sørensen Caroline Nymann | 2002 | HORSENS | 0232BA | 25 m | 1:06.86 | |
41 | 20 | Sørensen Trine G. | 1997 | BRÆDSTRUP | 9752AR | 25 m | 1:07.11 | |
42 | 329 | Kildahl Sarah | 2004 | AAS | 0474AJ | 25 m | 1:07.32 | |
43 | 478 | Wienberg Katrine Sofie | 2002 | HORSENS | 0252AP | 25 m | 1:07.36 | |
44 | 85 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 25 m | 1:07.38 | |
45 | 87 | Rasmussen Emma | 2002 | ODDER | 0292AL | 25 m | 1:07.47 | |
46 | 263 | Sunesen Anne | 2001 | VIBORG | 0114AZ | 25 m | 1:07.80 | |
47 | 309 | Dige Laura Marie | 2004 | AAS | 0404AE | 25 m | 1:07.81 | |
48 | 233 | Heuer Josefine | 2003 | VIBORG | 0386AM | 25 m | 1:08.14 | |
49 | 244 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 25 m | 1:08.39 | |
50 | 100 | Kvitzau Sara Mette | 2003 | SKANDERBOR | 0328AY | 25 m | 1:09.25 | |
51 | 322 | Jensen Agnes Bojsen | 2004 | AAS | 0442AG | 25 m | 1:09.28 | |
52 | 264 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 25 m | 1:09.39 | |
53 | 199 | Selbo Pipaluk | 2003 | VEJLE | 0336AZ | 25 m | 1:09.46 | |
54 | 404 | Berg Mille C. | 2001 | HORSENS | 0102AY | 25 m | 1:09.96 | |
55 | 441 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 25 m | 1:10.09 | |
56 | 31 | Kristensen Amalie | 2003 | HERNING | 0304AK | 25 m | 1:10.19 | |
57 | 107 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 25 m | 1:10.50 | |
58 | 76 | Ingeberg Sofia | 2002 | ODDER | 0252AV | 25 m | 1:10.53 | |
59 | 35 | Klausen Alberte Schnieber | 2002 | HERNING | 0224AT | 25 m | 1:10.59 | |
60 | 458 | Petersen Thea Sofie Holm | 2005 | HORSENS | 0568AR | 25 m | 1:10.87 | |
61 | 109 | Sørensen Kirstine Kjær | 2003 | SKANDERBOR | 0388AT | 25 m | 1:11.40 | |
62 | 99 | Kjærdgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 25 m | 1:11.46 | |
63 | 271 | Therkildsen Celeste Pind | 2002 | VIBORG | 0274AU | 25 m | 1:11.80 | |
64 | 288 | Treney Emma Rose | 2002 | AABYBRO | 0216AU | 25 m | 1:11.86 | |
65 | 296 | Jensen Ophelia Kronborg | 2005 | AABYBRO | 0508AW | 25 m | 1:12.49 | |
66 | 300 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 25 m | 1:12.59 | |
67 | 325 | Jespersen Astrid Crone | 2002 | AAS | 0214AT | 25 m | 1:13.08 | |
68 | 375 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 25 m | 1:13.12 | |
69 | 377 | Rothgordt Isabell | 2005 | ESBJERG | 0594AD | 25 m | 1:13.33 | |
70 | 333 | Lysgaard Caroline | 2003 | AAS | 0318AP | 25 m | 1:13.48 | |
71 | 398 | Antonsen Amalie | 2003 | HORSENS | 0302AS | 25 m | 1:13.52 | |
72 | 37 | Holt Mette Buur | 2003 | HERNING | 0344AT | 25 m | 1:13.53 | |
73 | 272 | Therkildsen Malena Pind | 2004 | VIBORG | 0488AR | 25 m | 1:14.69 | |
74 | 410 | Falck Camilla | 2003 | HORSENS | 0324AI | 25 m | 1:15.12 | |
75 | 48 | Jensen Clara | 2005 | HERNING | 0596AI | 25 m | 1:15.38 | |
76 | 49 | Lauridsen Louise | 2005 | HERNING | 0524AK | 25 m | 1:15.63 | |
77 | 82 | Nedergaard Laura G. | 2005 | ODDER | 0572AF | 25 m | 1:16.10 | |
78 | 251 | Nielsen Freja Jungersen | 2004 | VIBORG | 0484AS | 25 m | 1:16.67 | |
79 | 219 | Andersen Maria Aakmann | 2004 | VIBORG | 0444AV | 25 m | 1:17.16 | |
80 | 435 | Kristensen Signe | 2006 | HORSENS | 0624AK | 25 m | 1:17.26 | |
81 | 16 | Lindberg Sofie | 2004 | BRÆDSTRUP | 0448AX | 25 m | 1:17.84 | |
82 | 419 | Hansen Emma Bergene | 2005 | HORSENS | 0518AQ | 25 m | 1:18.23 | |
83 | 50 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 25 m | 1:18.38 | |
84 | 452 | Oleander Emma | 2004 | HORSENS | 0472AJ | 25 m | 1:18.52 | |
85 | 23 | Zachariassen Ane K. | 2005 | BRÆDSTRUP | 0588AB | 25 m | 1:19.28 | |
86 | 19 | Stoltenhoff Katrine | 2006 | BRÆDSTRUP | 0672AM | 25 m | 1:19.71 | |
87 | 357 | Frederiksen Karoline R. | 2006 | ESBJERG | 0638AH | 25 m | 1:20.00 | |
88 | 380 | Øhlenschlæger Emilie | 2006 | ESBJERG | 0652AC | 25 m | 1:20.32 | |
89 | 102 | Londorf Julie | 2003 | SKANDERBOR | 0314BE | 25 m | 1:21.52 | |
90 | 432 | Kragh Emilie Fig | 2005 | HORSENS | 0534AQ | 25 m | 1:22.58 | |
91 | 47 | Winther Teresa Juel | 2005 | HERNING | 0536AP | 25 m | 1:22.66 | |
92 | 427 | Jørgensen Ida Marie | 2005 | HORSENS | 0502AU | 25 m | 1:22.72 | |
93 | 72 | Halle Caden | 2005 | ODDER | 0596AS | 25 m | 1:22.99 | |
94 | 438 | Leiszner Xenia Juhl | 2005 | HORSENS | 0566AD | 25 m | 1:23.43 | |
95 | 295 | Helt Therese J | 2006 | AABYBRO | 0658AK | 25 m | 1:23.62 | |
96 | 370 | Mischorr Mathilde Hedekær | 2005 | ESBJERG | 0522AS | 25 m | 1:23.89 | |
97 | 454 | Olesen Mathilde | 2005 | HORSENS | 0526AT | 25 m | 1:24.03 | |
98 | 174 | Foldager Frida Høj | 2006 | VEJLE | 0618AH | 25 m | 1:24.10 | |
99 | 96 | Eriksen Andrea Dahl | 2004 | SKANDERBOR | 0488BB | 25 m | 1:24.39 | |
100 | 186 | Laursen Sarah | 2007 | VEJLE | 0798AD | 25 m | 1:24.63 | |
101 | 222 | Bundgaard Josefine | 2005 | VIBORG | 0594AU | 25 m | 1:24.67 | |
102 | 340 | Poza-Frøkjær Sigrid | 2006 | AAS | 0662AG | 25 m | 1:24.86 | |
103 | 442 | Madsen Signe Vandborg | 2005 | HORSENS | 0572AQ | 25 m | 1:25.15 | |
104 | 358 | Gregersen Astrid | 2005 | ESBJERG | 0508AS | 25 m | 1:26.14 | |
105 | 177 | Holmberg Mille | 2006 | VEJLE | 0654AH | 25 m | 1:27.56 | |
106 | 22 | Wittrup-Jensen Olivia | 2004 | BRÆDSTRUP | 0436AV | 25 m | 1:27.58 | |
107 | 347 | Sørensen Maria Lysgaard | 2006 | AAS | 0682AC | 25 m | 1:27.62 | |
108 | 250 | Mørch Olivia | 2006 | VIBORG | 0688AO | 25 m | 1:28.40 | |
109 | 414 | Gregersen Cecilie Egemose | 2005 | HORSENS | 0542AR | 25 m | 1:28.44 | |
110 | 12 | Harpøth Stella | 2006 | BRÆDSTRUP | 0656AH | 25 m | 1:29.04 | |
111 | 14 | Klausen Simone Trekær | 2007 | BRÆDSTRUP | 0764AC | 25 m | 1:29.23 | |
112 | 178 | Jervelund Lærke | 2007 | VEJLE | 0772AE | 25 m | 1:29.37 | |
113 | 323 | Jensen Liv Juhl | 2005 | AAS | 0566AI | 25 m | 1:29.51 | |
114 | 444 | Mathiassen Isabella | 2007 | HORSENS | 0708AD | 25 m | 1:30.48 | |
115 | 194 | Rasmussen Eline Sofie K. | 2007 | VEJLE | 0784AD | 25 m | 1:31.26 | |
116 | 279 | Østergaard Thilde | 2005 | VIBORG | 0518AY | 25 m | 1:32.33 | |
117 | 307 | Børsting Natasha | 2004 | AAS | 0434AT | 25 m | 1:32.61 | |
118 | 104 | Møller Julie | 2005 | SKANDERBOR | 0512AM | 25 m | 1:34.13 | |
119 | 428 | Jørgensen Laura Sofie K. | 2007 | HORSENS | 0744AI | 25 m | 1:34.79 | |
120 | 27 | Jensen Nicoline Astrup | 2006 | HERNING | 0608AP | 25 m | 1:34.90 | |
121 | 417 | Grønhøj Cathrine | 2007 | HORSENS | 0758AE | 25 m | 1:35.96 | |
122 | 408 | Christiansen Christina | 2004 | HORSENS | 0436AZ | 25 m | 1:36.68 | |
123 | 117 | Huusfeldt Lærke D | 2006 | SVENDBORG | 0608AK | 25 m | 1:36.84 | |
124 | 189 | Møller Julie Guldmann | 2007 | VEJLE | 0782AI | 25 m | 1:37.53 | |
125 | 188 | Møller Ea Gram | 2006 | VEJLE | 0674AM | 25 m | 1:38.64 | |
126 | 453 | Olesen Julie Langberg | 2005 | HORSENS | 0592AW | 25 m | 1:38.93 | |
127 | 462 | Rosborg Sjile Gehrt | 2005 | HORSENS | 0598AW | 25 m | 1:39.31 | |
128 | 268 | Sørensen Anne U. Struntze | 2006 | VIBORG | 0678AS | 25 m | 1:40.35 | |
129 | 262 | Sloth Emma | 2006 | VIBORG | 0652AU | 25 m | 1:43.36 | |
130 | 465 | Skjelmose Andrea | 2007 | HORSENS | 0728AJ | 25 m | 1:44.12 | |
131 | 5 | Augustesen Sille | 2008 | BRÆDSTRUP | 0824AB | 25 m | 1:46.17 | |
132 | 469 | Sørensen Kirstine Sabroe | 2008 | HORSENS | 0884AD | 25 m | 1:47.39 | |
133 | 26 | Kristensen Laura Fjord | 2006 | HERNING | 0696AP | 25 m | 1:49.67 | |
134 | 240 | Jensen Freja Hyttel | 2007 | VIBORG | 0736AO | 25 m | 1:52.86 | |
135 | 118 | Jørgensen Lea Romer | 2008 | SVENDBORG | 0866AG | 25 m | ||
136 | 248 | Mogensen Olivia Sehested | 2006 | VIBORG | 0688AS | 25 m | ||
137 | 401 | Brice Olivia Josefine | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
138 | 409 | Duevig Bianca Truelsen | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
139 | 461 | Rasmussen Trine Pors | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
140 | 471 | Teglgård Penelope Kamp | 2006 | HORSENS | 25 m | |||
141 | 473 | Truelsen Anna | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
142 | 476 | Westphal Dicte | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer |
Sponsor: Huset no10 |
Årg. 0-1999: Daniel Steen Andersen (1995) 25.98 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 27.17 |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 28.34 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 31.86 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 68 | Dall Lasse | 1997 | ODDER | 9763AR | 25 m | 25.98 | |
2 | 475 | Udbye Rasmus | 2000 | HORSENS | 0007AM | 25 m | 26.05 | |
3 | 319 | Hjort Anton Borg | 2000 | AAS | 0065AO | 25 m | 27.01 | |
4 | 439 | Lencevics Maris | 1986 | HORSENS | 8667AC | 25 m | 27.89 | |
5 | 152 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 28.04 | |
6 | 142 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 28.53 | |
7 | 71 | Frederiksen Thomas | 2000 | ODDER | 0089AG | 25 m | 28.72 | |
8 | 455 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 29.01 | |
9 | 335 | Mikkelsen Magnus | 2001 | AAS | 0171AM | 25 m | 29.03 | |
10 | 228 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 25 m | 29.31 | |
11 | 397 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 29.43 | |
12 | 327 | Jessen Frederik | 1998 | AAS | 9857AA | 25 m | 29.44 | |
13 | 145 | Meng Lucas Alexander | 2000 | KVIK | 0003AC | 25 m | 29.45 | |
14 | 157 | Svendsen Marcus Krøyer | 1997 | KVIK | 9787AB | 25 m | 29.46 | |
15 | 150 | Nerving Frederik | 1997 | KVIK | 9771AP | 25 m | 29.73 | |
16 | 83 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 25 m | 29.75 | |
17 | 436 | Kristensen Tais Andkjær | 1999 | HORSENS | 9987AB | 25 m | 29.77 | |
18 | 257 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | VIBORG | 0177AO | 25 m | 29.95 | |
19 | 78 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 30.14 | |
20 | 348 | Thorsell Vilhelm Damm | 2002 | AAS | 0235AD | 25 m | 30.54 | |
21 | 41 | Truelsen Ejnar | 2002 | HERNING | 0259AK | 25 m | 30.62 | |
22 | 79 | Jürgense Sebastian Møller | 2001 | ODDER | 0141AB | 25 m | 30.79 | |
23 | 314 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | AAS | 0113AL | 25 m | 30.90 | |
24 | 282 | Abildgaard Rasmus | 2000 | AABYBRO | 0015AM | 25 m | 31.14 | |
25 | 278 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 25 m | 31.45 | |
26 | 106 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 25 m | 31.57 | |
27 | 138 | Hedegaard Emil | 1999 | KVIK | 9905AA | 25 m | 31.86 | |
28 | 341 | Rosenborg Lucas | 2004 | AAS | 0481AH | 25 m | 31.92 | |
29 | 254 | Olesen Anton Kirkegaard | 2000 | VIBORG | 0013AS | 25 m | 32.16 | |
30 | 224 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 25 m | 32.68 | |
31 | 95 | Christensen Nicklas B. | 2002 | SKANDERBOR | 0205AR | 25 m | 32.87 | |
32 | 13 | Jensen Rasmus D. | 1998 | BRÆDSTRUP | 9897AN | 25 m | 33.35 | |
33 | 365 | Knudsen Jonas Krammer | 2003 | ESBJERG | 0345AF | 25 m | 33.93 | |
34 | 74 | Hermansen Mads Emil R. | 2005 | ODDER | 0563AA | 25 m | 34.24 | |
35 | 425 | Johannesen Mathias H. | 2004 | HORSENS | 0421AB | 25 m | 34.59 | |
36 | 80 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 25 m | 35.73 | |
37 | 42 | Bjerre Victor | 2001 | HERNING | 0123AG | 25 m | 35.99 | |
38 | 238 | Jakobsen Tobias | 2005 | VIBORG | 0573AM | 25 m | 36.75 | |
39 | 285 | Toft Jacob | 2003 | AABYBRO | 0357AK | 25 m | 37.18 | |
40 | 349 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | AAS | 0571AC | 25 m | 37.19 | |
41 | 110 | Øe Sophus Lund | 2003 | SKANDERBOR | 0349AL | 25 m | 37.29 | |
42 | 77 | Johnsen Alexander | 2003 | ODDER | 0397AC | 25 m | 38.26 | |
43 | 86 | Nielsen Tobias | 2004 | ODDER | 0497AB | 25 m | 38.42 | |
44 | 316 | Fogh Magnus | 2005 | AAS | 0503AH | 25 m | 38.52 | |
45 | 306 | Boest Casper | 2005 | AAS | 0585AK | 25 m | 39.48 | |
46 | 173 | Elkjær Marius Toustrup | 2007 | VEJLE | 0701AB | 25 m | 39.54 | |
47 | 239 | Jensen August Sand | 2005 | VIBORG | 0587AN | 25 m | 39.79 | |
48 | 265 | Svenstrup Kristian | 2005 | VIBORG | 0533AN | 25 m | 40.05 | |
49 | 371 | Mondrup Lasse Metz | 2004 | ESBJERG | 0407AK | 25 m | 40.11 | |
50 | 376 | Pedersen Anton | 2003 | ESBJERG | 0367AO | 25 m | 40.62 | |
51 | 353 | Drachmann Alexander | 2005 | ESBJERG | 0567AF | 25 m | 42.10 | |
52 | 303 | Andersen David Kilsgaard | 2005 | AAS | 0567AM | 25 m | 42.28 | |
53 | 464 | Schultz Mads Berthold | 2005 | HORSENS | 0543AJ | 25 m | 43.34 | |
54 | 54 | Klausen Asger Schnieber | 2005 | HERNING | 0557AG | 25 m | 43.44 | |
55 | 53 | Jørgensen Lasse Hjorth | 2006 | HERNING | 0647AK | 25 m | 43.55 | |
56 | 356 | Foss Oskar | 2006 | ESBJERG | 0677AC | 25 m | 44.18 | |
57 | 258 | Rasmussen Lucas Lund | 2007 | VIBORG | 0797AG | 25 m | 44.44 | |
58 | 274 | Varming Jacob | 2007 | VIBORG | 0771AF | 25 m | 45.34 | |
59 | 176 | Hartmann Moritz | 2007 | VEJLE | 0763AA | 25 m | 45.85 | |
60 | 183 | Lassen Andreas Lang | 2007 | VEJLE | 0779AB | 25 m | 46.68 | |
61 | 119 | Jørgensen William Romer | 2005 | SVENDBORG | 0599AL | 25 m | 47.54 | |
62 | 467 | Søndergaard Gustav Nybro | 2004 | HORSENS | 0497AN | 25 m | 48.41 | |
63 | 175 | Hansen Anders Bank | 2006 | VEJLE | 0657AG | 25 m | 48.66 | |
64 | 120 | Kristensen Mads | 2005 | SVENDBORG | 0555AM | 25 m | 49.25 | |
65 | 198 | Schwartz Mads Emil | 2008 | VEJLE | 0891AA | 25 m | 49.96 | |
66 | 181 | Klinkowsky Terkel | 2007 | VEJLE | 0749AG | 25 m | 50.29 | |
67 | 437 | Landbo Daniel | 2005 | HORSENS | 0585AM | 25 m | 52.95 | |
68 | 122 | Westergaard Mathias | 2004 | SVENDBORG | 0427AP | 25 m | 53.43 | |
69 | 418 | Hansen Andreas Visby | 2004 | HORSENS | 0481AQ | 25 m | 55.55 | |
70 | 406 | Carstensen Villiam K. | 2007 | HORSENS | 0721AF | 25 m | 59.56 | |
71 | 101 | Liltorp Frej | 2004 | SKANDERBOR | 0499AL | 25 m | 1:01.47 | |
72 | 170 | Bjerre Tristan | 2007 | VEJLE | 0765AE | 25 m | 1:05.87 | |
73 | 62 | Wemmelund Sigurd | 2005 | HERNING | 0589AI | 25 m | ||
74 | 200 | Sundstrøm Gustav | 2006 | VEJLE | 0675AM | 25 m | ||
75 | 363 | Jessen Markus | 2003 | ESBJERG | 0329AN | 25 m | ||
76 | 423 | Jensen Gustav | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
77 | 426 | Johannesen Thomas | 2005 | HORSENS | 0529AB | 25 m | ||
78 | 443 | Majewski Mateusz | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
79 | 466 | Skovgård Simon | 2006 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer |
Sponsor: Jual |
Årg. 0-2001: Amalie Østrup (1997) 29.95 |
Årg. 2002-2003: Cecilie Lykke Hansen (1999) 30.75 |
Årg. 2004-2005: Amalie Bach Nielsen (1999) 33.42 |
Årg. 2006-2007: Clara Dreier (2004) 36.55 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 416 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 25 m | 29.35 | |
2 | 73 | Hansen Cecilie Lykke | 1999 | ODDER | 9918AC | 25 m | 29.66 | |
3 | 448 | Nielsen Amalie Bach | 1999 | HORSENS | 9942AG | 25 m | 30.15 | |
4 | 15 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 25 m | 31.83 | |
5 | 67 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 25 m | 31.84 | |
6 | 266 | Søgaard Julie | 2001 | VIBORG | 0174AS | 25 m | 31.94 | |
7 | 151 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 25 m | 32.01 | |
8 | 324 | Jensen Mille Kjær | 2004 | AAS | 0418AF | 25 m | 32.12 | |
9 | 400 | Bisgaard Sofie Amalie J. | 2000 | HORSENS | 0082BB | 25 m | 32.35 | |
10 | 404 | Berg Mille C. | 2001 | HORSENS | 0102AY | 25 m | 32.38 | |
11 | 350 | Østerberg Nikoline | 2000 | AAS | 0098AU | 25 m | 32.53 | |
12 | 450 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 25 m | 32.66 | |
13 | 76 | Ingeberg Sofia | 2002 | ODDER | 0252AV | 25 m | 32.99 | |
14 | 342 | Seehausen Mia | 2001 | AAS | 0186AH | 25 m | 33.32 | |
15 | 346 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | AAS | 0362AL | 25 m | 33.39 | |
16 | 87 | Rasmussen Emma | 2002 | ODDER | 0292AL | 25 m | 33.55 | |
17 | 433 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 25 m | 33.92 | |
18 | 287 | Larsen Emma Viborg | 2001 | AABYBRO | 0112AT | 25 m | 34.11 | |
19 | 135 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 25 m | 34.36 | |
20 | 273 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 25 m | 34.37 | |
21 | 361 | Jacobsen Ida | 2005 | ESBJERG | 0516AM | 25 m | 34.38 | |
22 | 136 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 34.43 | |
23 | 395 | Andersen Marikka | 2002 | HORSENS | 0214AI | 25 m | 34.59 | |
24 | 344 | Skrydstrup Clara | 2004 | AAS | 0488AK | 25 m | 34.65 | |
25 | 441 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 25 m | 34.68 | |
26 | 301 | Aagaard Sia | 2004 | AAS | 0434AB | 25 m | 34.71 | |
27 | 75 | Hingeberg Liv | 2001 | ODDER | 0154AK | 25 m | 34.82 | |
28 | 34 | Kristensen Maja Fjord | 2002 | HERNING | 0228AO | 25 m | 34.91 | |
29 | 289 | Andersen Cathrine Boe | 2001 | AABYBRO | 0148BC | 25 m | 35.24 | |
30 | 38 | Ovesen Asta Buur | 2004 | HERNING | 0442AJ | 25 m | 35.49 | |
31 | 474 | Tørnæs Anna | 1994 | HORSENS | 9426AA | 25 m | 35.68 | |
32 | 97 | Holst Amalie | 2004 | SKANDERBOR | 0428AS | 25 m | 35.73 | |
33 | 227 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 25 m | 36.03 | |
34 | 415 | Gregersen Stinne Holst | 2003 | HORSENS | 0346AX | 25 m | 36.27 | |
35 | 190 | Nielsen Maja | 2001 | VEJLE | 0134AW | 25 m | 37.05 | |
36 | 379 | Wolf Sofie A. | 2006 | ESBJERG | 0686AF | 25 m | 37.05 | |
37 | 243 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 25 m | 37.09 | |
38 | 6 | Broch Victoria | 2004 | BRÆDSTRUP | 0404AI | 25 m | 37.37 | |
39 | 109 | Sørensen Kirstine Kjær | 2003 | SKANDERBOR | 0388AT | 25 m | 37.65 | |
40 | 325 | Jespersen Astrid Crone | 2002 | AAS | 0214AT | 25 m | 37.76 | |
41 | 403 | Brændgaard Frederikke | 2001 | HORSENS | 0172BA | 25 m | 38.16 | |
42 | 271 | Therkildsen Celeste Pind | 2002 | VIBORG | 0274AU | 25 m | 38.21 | |
43 | 435 | Kristensen Signe | 2006 | HORSENS | 0624AK | 25 m | 38.45 | |
44 | 32 | Kruse Frederikke | 2002 | HERNING | 0278AI | 25 m | 38.62 | |
45 | 290 | Troldborg Ida | 2003 | AABYBRO | 0372AS | 25 m | 39.05 | |
46 | 297 | Kanstrup Julie Heby | 2002 | AABYBRO | 0284BA | 25 m | 39.08 | |
47 | 298 | Lindberg Sille | 2003 | AABYBRO | 0348BB | 25 m | 40.06 | |
48 | 295 | Helt Therese J | 2006 | AABYBRO | 0658AK | 25 m | 40.08 | |
49 | 477 | Wienberg Amalie Marie | 2005 | HORSENS | 0538AB | 25 m | 40.83 | |
50 | 452 | Oleander Emma | 2004 | HORSENS | 0472AJ | 25 m | 41.03 | |
51 | 72 | Halle Caden | 2005 | ODDER | 0596AS | 25 m | 41.65 | |
52 | 250 | Mørch Olivia | 2006 | VIBORG | 0688AO | 25 m | 41.86 | |
53 | 302 | Ancker Anna | 2006 | AAS | 0692AI | 25 m | 43.22 | |
54 | 427 | Jørgensen Ida Marie | 2005 | HORSENS | 0502AU | 25 m | 43.47 | |
55 | 174 | Foldager Frida Høj | 2006 | VEJLE | 0618AH | 25 m | 43.52 | |
56 | 178 | Jervelund Lærke | 2007 | VEJLE | 0772AE | 25 m | 44.31 | |
57 | 18 | Rasmussen Annemone | 2006 | BRÆDSTRUP | 0674AC | 25 m | 45.03 | |
58 | 186 | Laursen Sarah | 2007 | VEJLE | 0798AD | 25 m | 45.61 | |
59 | 261 | Siegenthaler Helene | 2006 | VIBORG | 0664AQ | 25 m | 45.63 | |
60 | 454 | Olesen Mathilde | 2005 | HORSENS | 0526AT | 25 m | 45.74 | |
61 | 58 | Nielsen Line Lindhardt | 2004 | HERNING | 0426AO | 25 m | 45.79 | |
62 | 19 | Stoltenhoff Katrine | 2006 | BRÆDSTRUP | 0672AM | 25 m | 45.84 | |
63 | 189 | Møller Julie Guldmann | 2007 | VEJLE | 0782AI | 25 m | 45.89 | |
64 | 307 | Børsting Natasha | 2004 | AAS | 0434AT | 25 m | 45.99 | |
65 | 442 | Madsen Signe Vandborg | 2005 | HORSENS | 0572AQ | 25 m | 46.36 | |
66 | 432 | Kragh Emilie Fig | 2005 | HORSENS | 0534AQ | 25 m | 46.99 | |
67 | 220 | Andreasen Sofie Reinholdt | 2005 | VIBORG | 0524AR | 25 m | 47.99 | |
68 | 5 | Augustesen Sille | 2008 | BRÆDSTRUP | 0824AB | 25 m | 48.32 | |
69 | 104 | Møller Julie | 2005 | SKANDERBOR | 0512AM | 25 m | 49.13 | |
70 | 14 | Klausen Simone Trekær | 2007 | BRÆDSTRUP | 0764AC | 25 m | 49.14 | |
71 | 476 | Westphal Dicte | 2005 | HORSENS | 25 m | 49.25 | ||
72 | 25 | Jørgensen Liv Hjorth | 2007 | HERNING | 0754AK | 25 m | 52.13 | |
73 | 262 | Sloth Emma | 2006 | VIBORG | 0652AU | 25 m | 52.15 | |
74 | 472 | Thomsen Amalie | 2007 | HORSENS | 0708AJ | 25 m | 52.68 | |
75 | 247 | Liboriussen Mathilde D. | 2007 | VIBORG | 0718AM | 25 m | 52.69 | |
76 | 279 | Østergaard Thilde | 2005 | VIBORG | 0518AY | 25 m | 53.31 | |
77 | 453 | Olesen Julie Langberg | 2005 | HORSENS | 0592AW | 25 m | 53.78 | |
78 | 248 | Mogensen Olivia Sehested | 2006 | VIBORG | 0688AS | 25 m | 53.95 | |
79 | 444 | Mathiassen Isabella | 2007 | HORSENS | 0708AD | 25 m | 53.99 | |
80 | 462 | Rosborg Sjile Gehrt | 2005 | HORSENS | 0598AW | 25 m | 54.82 | |
81 | 465 | Skjelmose Andrea | 2007 | HORSENS | 0728AJ | 25 m | 56.00 | |
82 | 202 | Uhd Gabrielle Haahr | 2007 | VEJLE | 0796AF | 25 m | 56.31 | |
83 | 28 | Jeppesen Louise | 2008 | HERNING | 0886AG | 25 m | 57.08 | |
84 | 187 | Lorenzen Sigrid Drachmann | 2008 | VEJLE | 0844AG | 25 m | 58.10 | |
85 | 240 | Jensen Freja Hyttel | 2007 | VIBORG | 0736AO | 25 m | 1:01.38 | |
86 | 195 | Rixen Karla Nøhr | 2008 | VEJLE | 0844AC | 25 m | 1:03.72 | |
87 | 96 | Eriksen Andrea Dahl | 2004 | SKANDERBOR | 0488BB | 25 m | ||
88 | 118 | Jørgensen Lea Romer | 2008 | SVENDBORG | 0866AG | 25 m | ||
89 | 401 | Brice Olivia Josefine | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
90 | 461 | Rasmussen Trine Pors | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
91 | 473 | Truelsen Anna | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer |
Sponsor: Landmeco |
Årg. 0-1999: Tobias B. Bjerg (1998) 2:27.37 |
Årg. 2000-2001: Timon Wedekind (1996) 2:24.73 |
Årg. 2002-2003: Magnus V. Ancker (2001) 2:33.45 |
Årg. 2004-2005: Simeon Franow (2000) 2:41.21 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 335 | Mikkelsen Magnus | 2001 | AAS | 0171AM | 25 m | 2:17.77 | |
2 | 434 | Kramer Viktor Bull | 2000 | HORSENS | 0079AF | 25 m | 2:19.90 | |
3 | 399 | Arentoft Esben Vad | 1999 | HORSENS | 9957AR | 25 m | 2:22.84 | |
4 | 431 | Koch Christian | 1998 | HORSENS | 9841AU | 25 m | 2:25.13 | |
5 | 412 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 25 m | 2:25.97 | |
6 | 355 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 25 m | 2:37.10 | |
7 | 436 | Kristensen Tais Andkjær | 1999 | HORSENS | 9987AB | 25 m | 2:37.91 | |
8 | 332 | Lindholm Frederik | 2004 | AAS | 0451AC | 25 m | 2:43.67 | |
9 | 378 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 25 m | 2:43.73 | |
10 | 334 | Mikkelsen Mads | 2004 | AAS | 0491AC | 25 m | 2:48.12 | |
11 | 421 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 25 m | 2:52.46 | |
12 | 424 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 25 m | 2:53.66 | |
13 | 308 | Degn Simon | 2003 | AAS | 0351AQ | 25 m | 2:56.15 | |
14 | 343 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | AAS | 0329AG | 25 m | 2:57.39 | |
15 | 345 | Sloth William | 2003 | AAS | 0367AJ | 25 m | 2:59.47 | |
16 | 10 | Hansen Andreas | 2001 | BRÆDSTRUP | 0195AF | 25 m | 3:01.36 | |
17 | 77 | Johnsen Alexander | 2003 | ODDER | 0397AC | 25 m | 3:03.40 | |
18 | 57 | Nielsen Jonas Klarskov | 2003 | HERNING | 0317AM | 25 m | 3:05.20 | |
19 | 284 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 25 m | 3:06.14 | |
20 | 232 | Henriksen Kasper | 2004 | VIBORG | 0441AM | 25 m | 3:11.62 | |
21 | 283 | Nørgaard Rasmus Rank | 2003 | AABYBRO | 0369AL | 25 m | 3:14.56 | |
22 | 108 | Petersen Kasper | 2006 | SKANDERBOR | 0625AC | 25 m | 3:30.25 | |
23 | 303 | Andersen David Kilsgaard | 2005 | AAS | 0567AM | 25 m | 3:30.96 | |
24 | 372 | Mose Anders | 2004 | ESBJERG | 0411AD | 25 m | 3:43.47 | |
25 | 203 | Wolgast Malthe Elias | 2006 | VEJLE | 0631AB | 25 m | 3:50.00 | |
26 | 182 | Kristensen Benjamin Dahl | 2005 | VEJLE | 0599AK | 25 m | 3:53.60 | |
27 | 176 | Hartmann Moritz | 2007 | VEJLE | 0763AA | 25 m | 4:07.59 | |
28 | 196 | Roed Christian | 2006 | VEJLE | 0625AD | 25 m | 4:19.38 | |
29 | 181 | Klinkowsky Terkel | 2007 | VEJLE | 0749AG | 25 m | 4:27.73 | |
30 | 170 | Bjerre Tristan | 2007 | VEJLE | 0765AE | 25 m | 5:10.11 | |
31 | 51 | Bennetsen Oliver | 2005 | HERNING | 0565AK | 25 m | ||
32 | 56 | Mortensen Alexander | 2004 | HERNING | 0487AB | 25 m | ||
33 | 59 | Rasmusse Sebastian Dunker | 2005 | HERNING | 0583AJ | 25 m | ||
34 | 60 | Schou Laurits Romvig | 2004 | HERNING | 0479AP | 25 m | ||
35 | 61 | Simonsen Mads | 2005 | HERNING | 0583AG | 25 m | ||
36 | 229 | Hansen Magne Christian | 2006 | VIBORG | 0615AK | 25 m | ||
37 | 269 | Sørensen Emil Ulrich | 2005 | VIBORG | 0575AM | 25 m | ||
38 | 371 | Mondrup Lasse Metz | 2004 | ESBJERG | 0407AK | 25 m | ||
39 | 467 | Søndergaard Gustav Nybro | 2004 | HORSENS | 0497AN | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer |
Sponsor: Nem Forsikring |
Årg. 0-2001: Laura Mathilde Elkjær (1998) 2:38.14 |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 |
Årg. 2004-2005: Christina Christensen (2000) 2:46.20 |
Årg. 2006-2007: Michelle Franow (2001) 3:06.41 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 416 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 25 m | 2:42.64 | |
2 | 333 | Lysgaard Caroline | 2003 | AAS | 0318AP | 25 m | 2:44.33 | |
3 | 147 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 2:44.81 | |
4 | 155 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 2:44.84 | |
5 | 237 | Jakobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 25 m | 2:45.06 | |
6 | 35 | Klausen Alberte Schnieber | 2002 | HERNING | 0224AT | 25 m | 2:51.05 | |
7 | 246 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 25 m | 2:51.38 | |
8 | 151 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 25 m | 2:51.81 | |
9 | 320 | Hjort Eva | 2004 | AAS | 0452AE | 25 m | 2:51.95 | |
10 | 11 | Harpøth Julia | 2002 | BRÆDSTRUP | 0208AX | 25 m | 2:53.12 | |
11 | 403 | Brændgaard Frederikke | 2001 | HORSENS | 0172BA | 25 m | 2:55.02 | |
12 | 31 | Kristensen Amalie | 2003 | HERNING | 0304AK | 25 m | 2:56.88 | |
13 | 223 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 25 m | 2:57.39 | |
14 | 445 | Mikkelsen Josefine | 2002 | HORSENS | 0242AT | 25 m | 2:59.46 | |
15 | 322 | Jensen Agnes Bojsen | 2004 | AAS | 0442AG | 25 m | 2:59.72 | |
16 | 395 | Andersen Marikka | 2002 | HORSENS | 0214AI | 25 m | 3:00.00 | |
17 | 375 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 25 m | 3:01.87 | |
18 | 99 | Kjærdgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 25 m | 3:04.80 | |
19 | 398 | Antonsen Amalie | 2003 | HORSENS | 0302AS | 25 m | 3:06.62 | |
20 | 226 | Haarup Majken | 2004 | VIBORG | 0466AW | 25 m | 3:10.94 | |
21 | 233 | Heuer Josefine | 2003 | VIBORG | 0386AM | 25 m | 3:13.87 | |
22 | 49 | Lauridsen Louise | 2005 | HERNING | 0524AK | 25 m | 3:20.27 | |
23 | 410 | Falck Camilla | 2003 | HORSENS | 0324AI | 25 m | 3:22.44 | |
24 | 362 | Jensen Marie | 2005 | ESBJERG | 0516AO | 25 m | 3:22.53 | |
25 | 219 | Andersen Maria Aakmann | 2004 | VIBORG | 0444AV | 25 m | 3:23.76 | |
26 | 218 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 25 m | 3:24.42 | |
27 | 256 | Prøhl Christie | 1998 | VIBORG | 9872AW | 25 m | 3:26.49 | |
28 | 186 | Laursen Sarah | 2007 | VEJLE | 0798AD | 25 m | 3:38.34 | |
29 | 347 | Sørensen Maria Lysgaard | 2006 | AAS | 0682AC | 25 m | 3:40.50 | |
30 | 177 | Holmberg Mille | 2006 | VEJLE | 0654AH | 25 m | 3:44.97 | |
31 | 292 | Andreasen Anna | 2001 | AABYBRO | 0116BE | 25 m | 3:45.12 | |
32 | 477 | Wienberg Amalie Marie | 2005 | HORSENS | 0538AB | 25 m | 3:46.22 | |
33 | 276 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 25 m | 3:47.50 | |
34 | 358 | Gregersen Astrid | 2005 | ESBJERG | 0508AS | 25 m | 3:50.33 | |
35 | 194 | Rasmussen Eline Sofie K. | 2007 | VEJLE | 0784AD | 25 m | 4:07.69 | |
36 | 47 | Winther Teresa Juel | 2005 | HERNING | 0536AP | 25 m | 4:12.76 | |
37 | 305 | Bjerg Martha | 2004 | AAS | 0454AK | 25 m | 4:18.03 | |
38 | 220 | Andreasen Sofie Reinholdt | 2005 | VIBORG | 0524AR | 25 m | 4:18.74 | |
39 | 195 | Rixen Karla Nøhr | 2008 | VEJLE | 0844AC | 25 m | 4:57.81 | |
40 | 184 | Lauridsen Asta Sofia | 2008 | VEJLE | 0818AE | 25 m | 5:05.11 | |
41 | 37 | Holt Mette Buur | 2003 | HERNING | 0344AT | 25 m | ||
42 | 48 | Jensen Clara | 2005 | HERNING | 0596AI | 25 m | ||
43 | 117 | Huusfeldt Lærke D | 2006 | SVENDBORG | 0608AK | 25 m | ||
44 | 187 | Lorenzen Sigrid Drachmann | 2008 | VEJLE | 0844AG | 25 m | ||
45 | 202 | Uhd Gabrielle Haahr | 2007 | VEJLE | 0796AF | 25 m | ||
46 | 261 | Siegenthaler Helene | 2006 | VIBORG | 0664AQ | 25 m | ||
47 | 268 | Sørensen Anne U. Struntze | 2006 | VIBORG | 0678AS | 25 m | ||
48 | 422 | Jensen Filippa Juul | 2007 | HORSENS | 0718AJ | 25 m | ||
49 | 471 | Teglgård Penelope Kamp | 2006 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 7, 50m Butterfly Herrer |
Sponsor: Automatic Syd |
Årg. 0-1999: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2002-2003: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2004-2005: Casper Eickhardt (1999) 28.92 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 68 | Dall Lasse | 1997 | ODDER | 9763AR | 25 m | 23.93 | |
2 | 157 | Svendsen Marcus Krøyer | 1997 | KVIK | 9787AB | 25 m | 24.95 | |
3 | 475 | Udbye Rasmus | 2000 | HORSENS | 0007AM | 25 m | 25.34 | |
4 | 439 | Lencevics Maris | 1986 | HORSENS | 8667AC | 25 m | 25.43 | |
5 | 436 | Kristensen Tais Andkjær | 1999 | HORSENS | 9987AB | 25 m | 25.67 | |
6 | 69 | Degn Oliver | 1996 | ODDER | 9653AG | 25 m | 25.95 | |
7 | 457 | Petersen Rune Friis | 1996 | HORSENS | 9675AG | 25 m | 25.95 | |
8 | 142 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 26.60 | |
9 | 150 | Nerving Frederik | 1997 | KVIK | 9771AP | 25 m | 26.61 | |
10 | 434 | Kramer Viktor Bull | 2000 | HORSENS | 0079AF | 25 m | 26.73 | |
11 | 43 | Sørensen Jens | 2001 | HERNING | 0159AD | 25 m | 26.94 | |
12 | 335 | Mikkelsen Magnus | 2001 | AAS | 0171AM | 25 m | 27.27 | |
13 | 399 | Arentoft Esben Vad | 1999 | HORSENS | 9957AR | 25 m | 27.36 | |
14 | 160 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 27.58 | |
15 | 397 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 27.67 | |
16 | 138 | Hedegaard Emil | 1999 | KVIK | 9905AA | 25 m | 27.70 | |
17 | 364 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 25 m | 27.81 | |
18 | 455 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 27.84 | |
19 | 431 | Koch Christian | 1998 | HORSENS | 9841AU | 25 m | 27.91 | |
20 | 331 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | AAS | 0279AJ | 25 m | 28.11 | |
21 | 228 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 25 m | 28.22 | |
22 | 40 | Mehlsen Anders Thingstrup | 2001 | HERNING | 0101AG | 25 m | 28.24 | |
23 | 259 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 28.35 | |
24 | 317 | Gallacher Daniel | 2002 | AAS | 0235AK | 25 m | 28.47 | |
25 | 106 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 25 m | 28.63 | |
26 | 460 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 25 m | 28.65 | |
27 | 13 | Jensen Rasmus D. | 1998 | BRÆDSTRUP | 9897AN | 25 m | 28.69 | |
28 | 148 | Midtbøll Mads | 1998 | KVIK | 9841AP | 25 m | 28.69 | |
29 | 145 | Meng Lucas Alexander | 2000 | KVIK | 0003AC | 25 m | 28.77 | |
30 | 281 | Andersen Simon | 2000 | AABYBRO | 0069AK | 25 m | 28.83 | |
31 | 98 | Iversen Mads | 2002 | SKANDERBOR | 0203AN | 25 m | 29.01 | |
32 | 42 | Bjerre Victor | 2001 | HERNING | 0123AG | 25 m | 29.16 | |
33 | 131 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 25 m | 29.29 | |
34 | 116 | Hansen Stefan | 2002 | SVENDBORG | 0295AO | 25 m | 29.40 | |
35 | 282 | Abildgaard Rasmus | 2000 | AABYBRO | 0015AM | 25 m | 29.51 | |
36 | 235 | Houlborg Emil | 1998 | VIBORG | 9859AP | 25 m | 29.57 | |
37 | 355 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 25 m | 29.69 | |
38 | 78 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 29.81 | |
39 | 308 | Degn Simon | 2003 | AAS | 0351AQ | 25 m | 30.39 | |
40 | 284 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 25 m | 30.52 | |
41 | 412 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 25 m | 30.54 | |
42 | 21 | Versteegen Robert | 2001 | BRÆDSTRUP | 0107AS | 25 m | 30.63 | |
43 | 88 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 25 m | 30.75 | |
44 | 278 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 25 m | 30.97 | |
45 | 345 | Sloth William | 2003 | AAS | 0367AJ | 25 m | 30.99 | |
46 | 221 | Bache Oliver Widemann | 2001 | VIBORG | 0135AO | 25 m | 31.02 | |
47 | 254 | Olesen Anton Kirkegaard | 2000 | VIBORG | 0013AS | 25 m | 31.35 | |
48 | 413 | Gregersen Andreas Egemose | 2003 | HORSENS | 0311AS | 25 m | 31.93 | |
49 | 349 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | AAS | 0571AC | 25 m | 32.81 | |
50 | 354 | Duvander Nicolas | 2005 | ESBJERG | 0563AE | 25 m | 33.30 | |
51 | 341 | Rosenborg Lucas | 2004 | AAS | 0481AH | 25 m | 33.53 | |
52 | 425 | Johannesen Mathias H. | 2004 | HORSENS | 0421AB | 25 m | 33.56 | |
53 | 372 | Mose Anders | 2004 | ESBJERG | 0411AD | 25 m | 33.67 | |
54 | 66 | Bundgaard Nicholas | 2002 | ODDER | 0249AI | 25 m | 33.69 | |
55 | 293 | Elvensø Victor Borgen | 2001 | AABYBRO | 0119AR | 25 m | 33.71 | |
56 | 479 | Burgardt Cauê | 2004 | HERNING | 0427AR | 25 m | 34.00 | |
57 | 74 | Hermansen Mads Emil R. | 2005 | ODDER | 0563AA | 25 m | 34.14 | |
58 | 232 | Henriksen Kasper | 2004 | VIBORG | 0441AM | 25 m | 34.17 | |
59 | 91 | Wirring Markus | 2003 | ODDER | 0353AQ | 25 m | 34.74 | |
60 | 231 | Hedegaard Lukas | 2004 | VIBORG | 0483AM | 25 m | 34.82 | |
61 | 110 | Øe Sophus Lund | 2003 | SKANDERBOR | 0349AL | 25 m | 34.88 | |
62 | 470 | Sørensen Kristian Sabroe | 2005 | HORSENS | 0583AA | 25 m | 36.00 | |
63 | 299 | Mikkelsen Anders | 2001 | AABYBRO | 0105AS | 25 m | 36.40 | |
64 | 95 | Christensen Nicklas B. | 2002 | SKANDERBOR | 0205AR | 25 m | 36.44 | |
65 | 7 | Gold Anton | 2002 | BRÆDSTRUP | 0235AS | 25 m | 36.98 | |
66 | 367 | Lyngesen Sune | 2003 | ESBJERG | 0377AI | 25 m | 37.52 | |
67 | 373 | Nielsen Mathias Marbæk | 2004 | ESBJERG | 0435AE | 25 m | 37.63 | |
68 | 352 | Clausen Carl | 2005 | ESBJERG | 0533AH | 25 m | 37.71 | |
69 | 371 | Mondrup Lasse Metz | 2004 | ESBJERG | 0407AK | 25 m | 38.10 | |
70 | 351 | Andersen Tobias Staghøj | 2006 | ESBJERG | 0621AC | 25 m | 38.14 | |
71 | 193 | Olsen Nikolai Uekermann | 2006 | VEJLE | 0655AF | 25 m | 38.18 | |
72 | 265 | Svenstrup Kristian | 2005 | VIBORG | 0533AN | 25 m | 38.19 | |
73 | 366 | Lau Esben Breum | 2003 | ESBJERG | 0323AL | 25 m | 38.70 | |
74 | 114 | Bertelsen Emil Brandt | 2004 | SVENDBORG | 0459AP | 25 m | 38.92 | |
75 | 62 | Wemmelund Sigurd | 2005 | HERNING | 0589AI | 25 m | 40.09 | |
76 | 245 | Liboriussen Frederik D. | 2004 | VIBORG | 0415AO | 25 m | 40.12 | |
77 | 294 | Haunstrup Victor | 2003 | AABYBRO | 0399AM | 25 m | 40.15 | |
78 | 70 | Degn Valdemar | 2004 | ODDER | 0417AJ | 25 m | 40.20 | |
79 | 459 | Pedersen Christian R | 2003 | HORSENS | 0395AQ | 25 m | 40.56 | |
80 | 176 | Hartmann Moritz | 2007 | VEJLE | 0763AA | 25 m | 41.80 | |
81 | 238 | Jakobsen Tobias | 2005 | VIBORG | 0573AM | 25 m | 42.25 | |
82 | 239 | Jensen August Sand | 2005 | VIBORG | 0587AN | 25 m | 42.57 | |
83 | 8 | Gold Harald | 2004 | BRÆDSTRUP | 0415AR | 25 m | 42.77 | |
84 | 359 | Heeb Karl | 2005 | ESBJERG | 0581AM | 25 m | 42.80 | |
85 | 234 | Heuer Oliver | 2006 | VIBORG | 0625AL | 25 m | 43.36 | |
86 | 356 | Foss Oskar | 2006 | ESBJERG | 0677AC | 25 m | 43.66 | |
87 | 353 | Drachmann Alexander | 2005 | ESBJERG | 0567AF | 25 m | 44.35 | |
88 | 360 | Hyldahl Mikkel | 2005 | ESBJERG | 0509AG | 25 m | 44.52 | |
89 | 108 | Petersen Kasper | 2006 | SKANDERBOR | 0625AC | 25 m | 44.79 | |
90 | 60 | Schou Laurits Romvig | 2004 | HERNING | 0479AP | 25 m | 45.56 | |
91 | 53 | Jørgensen Lasse Hjorth | 2006 | HERNING | 0647AK | 25 m | 46.68 | |
92 | 411 | Franow Jannick | 2006 | HORSENS | 0687AG | 25 m | 47.09 | |
93 | 54 | Klausen Asger Schnieber | 2005 | HERNING | 0557AG | 25 m | 47.87 | |
94 | 258 | Rasmussen Lucas Lund | 2007 | VIBORG | 0797AG | 25 m | 47.93 | |
95 | 103 | Mitaine Elliott | 2006 | SKANDERBOR | 0625AJ | 25 m | 48.42 | |
96 | 369 | Mathiasen Hjalte S | 2005 | ESBJERG | 0531AM | 25 m | 48.42 | |
97 | 183 | Lassen Andreas Lang | 2007 | VEJLE | 0779AB | 25 m | 48.70 | |
98 | 368 | Marschall Magnus | 2005 | ESBJERG | 0519AK | 25 m | 49.75 | |
99 | 175 | Hansen Anders Bank | 2006 | VEJLE | 0657AG | 25 m | 51.99 | |
100 | 179 | Juel Simon | 2006 | VEJLE | 0681AE | 25 m | 52.62 | |
101 | 396 | Andersen Mathias Løth | 2007 | HORSENS | 0709AC | 25 m | 52.63 | |
102 | 198 | Schwartz Mads Emil | 2008 | VEJLE | 0891AA | 25 m | 53.78 | |
103 | 200 | Sundstrøm Gustav | 2006 | VEJLE | 0675AM | 25 m | 1:00.10 | |
104 | 429 | Jørgensen Thor Aaskoven | 2007 | HORSENS | 0755AD | 25 m | 1:10.17 | |
105 | 4 | Andersen Matti | 2005 | BRÆDSTRUP | 0583AL | 25 m | ||
106 | 17 | Monberg Nikolas Dybbøl | 2003 | BRÆDSTRUP | 25 m | |||
107 | 52 | Jeppesen Mads | 2006 | HERNING | 0613AG | 25 m | ||
108 | 101 | Liltorp Frej | 2004 | SKANDERBOR | 0499AL | 25 m | ||
109 | 123 | Østergaard Asger | 2005 | SVENDBORG | 0569AI | 25 m | ||
110 | 274 | Varming Jacob | 2007 | VIBORG | 0771AF | 25 m | ||
111 | 430 | Knudsgaard Lasse | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
112 | 446 | Mogensen Alexander | 2005 | HORSENS | 0511AM | 25 m | ||
113 | 451 | Nissen Mikkel Stenkjær | 2007 | HORSENS | 0731AF | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 8, 50m Butterfly Damer |
Sponsor: Aakjaer Landinspektører |
Årg. 0-2001: Trine Kjøngerskov (2000) 29.17 |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 30.98 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 34.40 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 73 | Hansen Cecilie Lykke | 1999 | ODDER | 9918AC | 25 m | 27.96 | |
2 | 448 | Nielsen Amalie Bach | 1999 | HORSENS | 9942AG | 25 m | 28.56 | |
3 | 155 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 28.68 | |
4 | 407 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 25 m | 28.86 | |
5 | 246 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 25 m | 29.05 | |
6 | 342 | Seehausen Mia | 2001 | AAS | 0186AH | 25 m | 29.21 | |
7 | 154 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 29.52 | |
8 | 350 | Østerberg Nikoline | 2000 | AAS | 0098AU | 25 m | 29.55 | |
9 | 449 | Nielsen Mie Buch | 2001 | HORSENS | 0188AH | 25 m | 30.22 | |
10 | 237 | Jakobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 25 m | 30.33 | |
11 | 218 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 25 m | 30.45 | |
12 | 450 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 25 m | 30.45 | |
13 | 266 | Søgaard Julie | 2001 | VIBORG | 0174AS | 25 m | 30.53 | |
14 | 161 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 25 m | 30.89 | |
15 | 324 | Jensen Mille Kjær | 2004 | AAS | 0418AF | 25 m | 31.18 | |
16 | 147 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 31.26 | |
17 | 433 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 25 m | 31.33 | |
18 | 230 | Hansen Sofie Rahbek | 2000 | VIBORG | 0026BD | 25 m | 31.37 | |
19 | 344 | Skrydstrup Clara | 2004 | AAS | 0488AK | 25 m | 31.49 | |
20 | 320 | Hjort Eva | 2004 | AAS | 0452AE | 25 m | 31.66 | |
21 | 400 | Bisgaard Sofie Amalie J. | 2000 | HORSENS | 0082BB | 25 m | 31.75 | |
22 | 217 | Andersen Helene Marie | 2001 | VIBORG | 0112AY | 25 m | 31.89 | |
23 | 326 | Jespersen Victoria K. | 2001 | AAS | 0184AN | 25 m | 31.89 | |
24 | 84 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 25 m | 32.13 | |
25 | 301 | Aagaard Sia | 2004 | AAS | 0434AB | 25 m | 32.26 | |
26 | 143 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 25 m | 32.31 | |
27 | 153 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 32.40 | |
28 | 16 | Lindberg Sofie | 2004 | BRÆDSTRUP | 0448AX | 25 m | 32.43 | |
29 | 405 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 25 m | 32.52 | |
30 | 264 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 25 m | 32.80 | |
31 | 136 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 32.84 | |
32 | 328 | Justesen Frida Saks | 2004 | AAS | 0452AM | 25 m | 32.99 | |
33 | 144 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 33.06 | |
34 | 445 | Mikkelsen Josefine | 2002 | HORSENS | 0242AT | 25 m | 33.16 | |
35 | 244 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 25 m | 33.20 | |
36 | 379 | Wolf Sofie A. | 2006 | ESBJERG | 0686AF | 25 m | 33.36 | |
37 | 474 | Tørnæs Anna | 1994 | HORSENS | 9426AA | 25 m | 33.44 | |
38 | 15 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 25 m | 33.86 | |
39 | 289 | Andersen Cathrine Boe | 2001 | AABYBRO | 0148BC | 25 m | 33.92 | |
40 | 134 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 33.94 | |
41 | 243 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 25 m | 34.02 | |
42 | 85 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 25 m | 34.32 | |
43 | 100 | Kvitzau Sara Mette | 2003 | SKANDERBOR | 0328AY | 25 m | 34.32 | |
44 | 329 | Kildahl Sarah | 2004 | AAS | 0474AJ | 25 m | 34.42 | |
45 | 253 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 25 m | 34.44 | |
46 | 478 | Wienberg Katrine Sofie | 2002 | HORSENS | 0252AP | 25 m | 34.44 | |
47 | 395 | Andersen Marikka | 2002 | HORSENS | 0214AI | 25 m | 34.48 | |
48 | 441 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 25 m | 34.56 | |
49 | 309 | Dige Laura Marie | 2004 | AAS | 0404AE | 25 m | 34.68 | |
50 | 468 | Sørensen Caroline Nymann | 2002 | HORSENS | 0232BA | 25 m | 34.86 | |
51 | 318 | Hansen Mathilde Tilsted | 2003 | AAS | 0306AR | 25 m | 34.94 | |
52 | 105 | Nielsen Sofie S. Aaby | 2003 | SKANDERBOR | 0342AX | 25 m | 35.61 | |
53 | 415 | Gregersen Stinne Holst | 2003 | HORSENS | 0346AX | 25 m | 35.64 | |
54 | 140 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 35.66 | |
55 | 227 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 25 m | 35.85 | |
56 | 361 | Jacobsen Ida | 2005 | ESBJERG | 0516AM | 25 m | 35.95 | |
57 | 276 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 25 m | 36.04 | |
58 | 357 | Frederiksen Karoline R. | 2006 | ESBJERG | 0638AH | 25 m | 36.08 | |
59 | 109 | Sørensen Kirstine Kjær | 2003 | SKANDERBOR | 0388AT | 25 m | 36.20 | |
60 | 404 | Berg Mille C. | 2001 | HORSENS | 0102AY | 25 m | 36.38 | |
61 | 298 | Lindberg Sille | 2003 | AABYBRO | 0348BB | 25 m | 36.46 | |
62 | 34 | Kristensen Maja Fjord | 2002 | HERNING | 0228AO | 25 m | 36.58 | |
63 | 6 | Broch Victoria | 2004 | BRÆDSTRUP | 0404AI | 25 m | 37.09 | |
64 | 362 | Jensen Marie | 2005 | ESBJERG | 0516AO | 25 m | 37.40 | |
65 | 288 | Treney Emma Rose | 2002 | AABYBRO | 0216AU | 25 m | 37.44 | |
66 | 297 | Kanstrup Julie Heby | 2002 | AABYBRO | 0284BA | 25 m | 37.47 | |
67 | 190 | Nielsen Maja | 2001 | VEJLE | 0134AW | 25 m | 37.84 | |
68 | 107 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 25 m | 37.90 | |
69 | 290 | Troldborg Ida | 2003 | AABYBRO | 0372AS | 25 m | 38.06 | |
70 | 377 | Rothgordt Isabell | 2005 | ESBJERG | 0594AD | 25 m | 38.06 | |
71 | 458 | Petersen Thea Sofie Holm | 2005 | HORSENS | 0568AR | 25 m | 38.43 | |
72 | 414 | Gregersen Cecilie Egemose | 2005 | HORSENS | 0542AR | 25 m | 38.68 | |
73 | 251 | Nielsen Freja Jungersen | 2004 | VIBORG | 0484AS | 25 m | 38.82 | |
74 | 419 | Hansen Emma Bergene | 2005 | HORSENS | 0518AQ | 25 m | 39.60 | |
75 | 82 | Nedergaard Laura G. | 2005 | ODDER | 0572AF | 25 m | 40.16 | |
76 | 438 | Leiszner Xenia Juhl | 2005 | HORSENS | 0566AD | 25 m | 40.42 | |
77 | 58 | Nielsen Line Lindhardt | 2004 | HERNING | 0426AO | 25 m | 40.51 | |
78 | 97 | Holst Amalie | 2004 | SKANDERBOR | 0428AS | 25 m | 41.08 | |
79 | 380 | Øhlenschlæger Emilie | 2006 | ESBJERG | 0652AC | 25 m | 41.10 | |
80 | 323 | Jensen Liv Juhl | 2005 | AAS | 0566AI | 25 m | 41.29 | |
81 | 50 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 25 m | 42.18 | |
82 | 22 | Wittrup-Jensen Olivia | 2004 | BRÆDSTRUP | 0436AV | 25 m | 44.34 | |
83 | 23 | Zachariassen Ane K. | 2005 | BRÆDSTRUP | 0588AB | 25 m | 46.37 | |
84 | 295 | Helt Therese J | 2006 | AABYBRO | 0658AK | 25 m | 47.07 | |
85 | 370 | Mischorr Mathilde Hedekær | 2005 | ESBJERG | 0522AS | 25 m | 47.42 | |
86 | 102 | Londorf Julie | 2003 | SKANDERBOR | 0314BE | 25 m | 47.59 | |
87 | 12 | Harpøth Stella | 2006 | BRÆDSTRUP | 0656AH | 25 m | 49.61 | |
88 | 340 | Poza-Frøkjær Sigrid | 2006 | AAS | 0662AG | 25 m | 50.71 | |
89 | 188 | Møller Ea Gram | 2006 | VEJLE | 0674AM | 25 m | 51.30 | |
90 | 428 | Jørgensen Laura Sofie K. | 2007 | HORSENS | 0744AI | 25 m | 51.76 | |
91 | 292 | Andreasen Anna | 2001 | AABYBRO | 0116BE | 25 m | 53.15 | |
92 | 408 | Christiansen Christina | 2004 | HORSENS | 0436AZ | 25 m | 55.97 | |
93 | 469 | Sørensen Kirstine Sabroe | 2008 | HORSENS | 0884AD | 25 m | 56.81 | |
94 | 476 | Westphal Dicte | 2005 | HORSENS | 25 m | 57.01 | ||
95 | 465 | Skjelmose Andrea | 2007 | HORSENS | 0728AJ | 25 m | 59.00 | |
96 | 422 | Jensen Filippa Juul | 2007 | HORSENS | 0718AJ | 25 m | 1:00.86 | |
97 | 225 | Fog Kathrine | 2000 | VIBORG | 0072BC | 25 m | 1:01.81 | |
98 | 222 | Bundgaard Josefine | 2005 | VIBORG | 0594AU | 25 m | 1:04.10 | |
99 | 247 | Liboriussen Mathilde D. | 2007 | VIBORG | 0718AM | 25 m | 1:04.10 | |
100 | 184 | Lauridsen Asta Sofia | 2008 | VEJLE | 0818AE | 25 m | 1:09.13 | |
101 | 18 | Rasmussen Annemone | 2006 | BRÆDSTRUP | 0674AC | 25 m | ||
102 | 409 | Duevig Bianca Truelsen | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 9, 400m Medley Herrer |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 0-1999: Nicolai Pedersen (1994) 4:43.56 |
Årg. 2000-2001: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:43.92 |
Årg. 2002-2003: Jens Sørensen (2001) 4:52.49 |
Årg. 2004-2005: Anders Bredal Storgaard (2002) 5:28.33 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 327 | Jessen Frederik | 1998 | AAS | 9857AA | 25 m | 4:31.64 | |
2 | 139 | Holm Viktor | 1996 | KVIK | 9607AD | 25 m | 4:38.70 | |
3 | 152 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 4:41.61 | |
4 | 160 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 4:49.46 | |
5 | 460 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 25 m | 4:50.75 | |
6 | 257 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | VIBORG | 0177AO | 25 m | 4:53.89 | |
7 | 277 | Vingborg Jakob | 1998 | VIBORG | 9899AJ | 25 m | 4:53.94 | |
8 | 332 | Lindholm Frederik | 2004 | AAS | 0451AC | 25 m | 5:12.52 | |
9 | 131 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 25 m | 5:17.68 | |
10 | 330 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | AAS | 0477AE | 25 m | 5:19.69 | |
11 | 424 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 25 m | 5:51.50 | |
12 | 115 | Feldskov Alfred | 2003 | SVENDBORG | 0315AK | 25 m | 6:04.02 | |
13 | 241 | Kallesøe Mikkel Weis | 2000 | VIBORG | 0095AR | 25 m | 6:09.28 | |
14 | 193 | Olsen Nikolai Uekermann | 2006 | VEJLE | 0655AF | 25 m | 7:01.66 | |
15 | 203 | Wolgast Malthe Elias | 2006 | VEJLE | 0631AB | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 10, 400m Medley Damer |
Sponsor: amcor |
Årg. 0-2001: Amalie Østrup (1997) 5:03.96 |
Årg. 2002-2003: Cecilie Lykke Hansen (1999) 5:05.29 |
Årg. 2004-2005: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 416 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 25 m | 4:59.78 | |
2 | 132 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 5:05.85 | |
3 | 153 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 5:08.27 | |
4 | 440 | Liboriussen Caroline | 2002 | HORSENS | 0222AT | 25 m | 5:20.49 | |
5 | 154 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 5:21.87 | |
6 | 161 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 25 m | 5:22.90 | |
7 | 134 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 5:24.24 | |
8 | 252 | Nielsen Laura Davidsen | 2000 | VIBORG | 0064BA | 25 m | 5:31.43 | |
9 | 143 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 25 m | 5:33.07 | |
10 | 217 | Andersen Helene Marie | 2001 | VIBORG | 0112AY | 25 m | 5:34.15 | |
11 | 140 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 5:38.81 | |
12 | 135 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 25 m | 5:52.31 | |
13 | 20 | Sørensen Trine G. | 1997 | BRÆDSTRUP | 9752AR | 25 m | 5:57.58 | |
14 | 38 | Ovesen Asta Buur | 2004 | HERNING | 0442AJ | 25 m | 5:59.29 | |
15 | 199 | Selbo Pipaluk | 2003 | VEJLE | 0336AZ | 25 m | 6:12.11 | |
16 | 402 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 25 m | 7:12.60 | |
17 | 300 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 25 m | 7:13.91 | |
18 | 296 | Jensen Ophelia Kronborg | 2005 | AABYBRO | 0508AW | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer |
Sponsor: ballisager |
Årg. 0-1999: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2002-2003: Jens Sørensen (2001) 2:01.76 |
Årg. 2004-2005: Jens Sørensen (2001) 2:06.41 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 475 | Udbye Rasmus | 2000 | HORSENS | 0007AM | 25 m | 1:49.06 | |
2 | 319 | Hjort Anton Borg | 2000 | AAS | 0065AO | 25 m | 1:54.36 | |
3 | 43 | Sørensen Jens | 2001 | HERNING | 0159AD | 25 m | 1:54.87 | |
4 | 148 | Midtbøll Mads | 1998 | KVIK | 9841AP | 25 m | 1:56.64 | |
5 | 139 | Holm Viktor | 1996 | KVIK | 9607AD | 25 m | 1:56.90 | |
6 | 138 | Hedegaard Emil | 1999 | KVIK | 9905AA | 25 m | 1:57.37 | |
7 | 397 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 1:57.80 | |
8 | 436 | Kristensen Tais Andkjær | 1999 | HORSENS | 9987AB | 25 m | 1:58.92 | |
9 | 321 | Izhar-Larsen Dan | 1999 | AAS | 9985AR | 25 m | 2:01.08 | |
10 | 160 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 2:01.38 | |
11 | 131 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 25 m | 2:01.60 | |
12 | 152 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 2:02.57 | |
13 | 460 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 25 m | 2:03.11 | |
14 | 158 | Svendsen Simon Krøyer | 1999 | KVIK | 9961AA | 25 m | 2:03.97 | |
15 | 83 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 25 m | 2:04.20 | |
16 | 71 | Frederiksen Thomas | 2000 | ODDER | 0089AG | 25 m | 2:04.97 | |
17 | 42 | Bjerre Victor | 2001 | HERNING | 0123AG | 25 m | 2:05.40 | |
18 | 221 | Bache Oliver Widemann | 2001 | VIBORG | 0135AO | 25 m | 2:05.76 | |
19 | 69 | Degn Oliver | 1996 | ODDER | 9653AG | 25 m | 2:06.64 | |
20 | 317 | Gallacher Daniel | 2002 | AAS | 0235AK | 25 m | 2:06.68 | |
21 | 455 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 2:07.41 | |
22 | 79 | Jürgense Sebastian Møller | 2001 | ODDER | 0141AB | 25 m | 2:07.43 | |
23 | 145 | Meng Lucas Alexander | 2000 | KVIK | 0003AC | 25 m | 2:07.77 | |
24 | 364 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 25 m | 2:08.24 | |
25 | 106 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 25 m | 2:08.48 | |
26 | 228 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 25 m | 2:09.13 | |
27 | 260 | Rundqvist Oscar | 2000 | VIBORG | 0095AU | 25 m | 2:10.56 | |
28 | 282 | Abildgaard Rasmus | 2000 | AABYBRO | 0015AM | 25 m | 2:11.80 | |
29 | 80 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 25 m | 2:12.04 | |
30 | 412 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 25 m | 2:12.39 | |
31 | 278 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 25 m | 2:13.03 | |
32 | 334 | Mikkelsen Mads | 2004 | AAS | 0491AC | 25 m | 2:13.03 | |
33 | 78 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 2:13.22 | |
34 | 332 | Lindholm Frederik | 2004 | AAS | 0451AC | 25 m | 2:13.28 | |
35 | 21 | Versteegen Robert | 2001 | BRÆDSTRUP | 0107AS | 25 m | 2:13.39 | |
36 | 348 | Thorsell Vilhelm Damm | 2002 | AAS | 0235AD | 25 m | 2:13.51 | |
37 | 41 | Truelsen Ejnar | 2002 | HERNING | 0259AK | 25 m | 2:14.59 | |
38 | 314 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | AAS | 0113AL | 25 m | 2:14.80 | |
39 | 281 | Andersen Simon | 2000 | AABYBRO | 0069AK | 25 m | 2:16.00 | |
40 | 283 | Nørgaard Rasmus Rank | 2003 | AABYBRO | 0369AL | 25 m | 2:16.75 | |
41 | 74 | Hermansen Mads Emil R. | 2005 | ODDER | 0563AA | 25 m | 2:17.09 | |
42 | 277 | Vingborg Jakob | 1998 | VIBORG | 9899AJ | 25 m | 2:17.78 | |
43 | 95 | Christensen Nicklas B. | 2002 | SKANDERBOR | 0205AR | 25 m | 2:17.91 | |
44 | 308 | Degn Simon | 2003 | AAS | 0351AQ | 25 m | 2:18.56 | |
45 | 293 | Elvensø Victor Borgen | 2001 | AABYBRO | 0119AR | 25 m | 2:18.93 | |
46 | 376 | Pedersen Anton | 2003 | ESBJERG | 0367AO | 25 m | 2:19.39 | |
47 | 373 | Nielsen Mathias Marbæk | 2004 | ESBJERG | 0435AE | 25 m | 2:21.71 | |
48 | 110 | Øe Sophus Lund | 2003 | SKANDERBOR | 0349AL | 25 m | 2:22.95 | |
49 | 13 | Jensen Rasmus D. | 1998 | BRÆDSTRUP | 9897AN | 25 m | 2:23.05 | |
50 | 224 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 25 m | 2:23.88 | |
51 | 66 | Bundgaard Nicholas | 2002 | ODDER | 0249AI | 25 m | 2:24.23 | |
52 | 425 | Johannesen Mathias H. | 2004 | HORSENS | 0421AB | 25 m | 2:25.09 | |
53 | 77 | Johnsen Alexander | 2003 | ODDER | 0397AC | 25 m | 2:25.26 | |
54 | 98 | Iversen Mads | 2002 | SKANDERBOR | 0203AN | 25 m | 2:27.01 | |
55 | 91 | Wirring Markus | 2003 | ODDER | 0353AQ | 25 m | 2:27.31 | |
56 | 86 | Nielsen Tobias | 2004 | ODDER | 0497AB | 25 m | 2:28.51 | |
57 | 56 | Mortensen Alexander | 2004 | HERNING | 0487AB | 25 m | 2:30.08 | |
58 | 7 | Gold Anton | 2002 | BRÆDSTRUP | 0235AS | 25 m | 2:32.72 | |
59 | 374 | Nikolajsen Andreas | 2005 | ESBJERG | 0595AC | 25 m | 2:34.78 | |
60 | 470 | Sørensen Kristian Sabroe | 2005 | HORSENS | 0583AA | 25 m | 2:35.52 | |
61 | 352 | Clausen Carl | 2005 | ESBJERG | 0533AH | 25 m | 2:38.46 | |
62 | 229 | Hansen Magne Christian | 2006 | VIBORG | 0615AK | 25 m | 2:42.23 | |
63 | 349 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | AAS | 0571AC | 25 m | 2:43.27 | |
64 | 291 | Abildgaard Jonas | 2003 | AABYBRO | 0381AM | 25 m | 2:44.45 | |
65 | 70 | Degn Valdemar | 2004 | ODDER | 0417AJ | 25 m | 2:45.49 | |
66 | 245 | Liboriussen Frederik D. | 2004 | VIBORG | 0415AO | 25 m | 2:46.06 | |
67 | 294 | Haunstrup Victor | 2003 | AABYBRO | 0399AM | 25 m | 2:46.51 | |
68 | 53 | Jørgensen Lasse Hjorth | 2006 | HERNING | 0647AK | 25 m | 2:47.78 | |
69 | 114 | Bertelsen Emil Brandt | 2004 | SVENDBORG | 0459AP | 25 m | 2:50.28 | |
70 | 203 | Wolgast Malthe Elias | 2006 | VEJLE | 0631AB | 25 m | 2:51.94 | |
71 | 239 | Jensen August Sand | 2005 | VIBORG | 0587AN | 25 m | 2:52.04 | |
72 | 8 | Gold Harald | 2004 | BRÆDSTRUP | 0415AR | 25 m | 2:52.64 | |
73 | 413 | Gregersen Andreas Egemose | 2003 | HORSENS | 0311AS | 25 m | 2:56.86 | |
74 | 459 | Pedersen Christian R | 2003 | HORSENS | 0395AQ | 25 m | 2:57.20 | |
75 | 61 | Simonsen Mads | 2005 | HERNING | 0583AG | 25 m | 2:58.24 | |
76 | 123 | Østergaard Asger | 2005 | SVENDBORG | 0569AI | 25 m | 3:03.79 | |
77 | 101 | Liltorp Frej | 2004 | SKANDERBOR | 0499AL | 25 m | 3:08.71 | |
78 | 234 | Heuer Oliver | 2006 | VIBORG | 0625AL | 25 m | 3:09.78 | |
79 | 60 | Schou Laurits Romvig | 2004 | HERNING | 0479AP | 25 m | 3:10.64 | |
80 | 175 | Hansen Anders Bank | 2006 | VEJLE | 0657AG | 25 m | 3:11.35 | |
81 | 274 | Varming Jacob | 2007 | VIBORG | 0771AF | 25 m | 3:12.78 | |
82 | 255 | Pedersen Aksel K. | 2006 | VIBORG | 0635AL | 25 m | 3:14.47 | |
83 | 171 | Christensen Martin | 2006 | VEJLE | 0601AH | 25 m | 3:14.58 | |
84 | 179 | Juel Simon | 2006 | VEJLE | 0681AE | 25 m | 3:15.78 | |
85 | 103 | Mitaine Elliott | 2006 | SKANDERBOR | 0625AJ | 25 m | 3:17.53 | |
86 | 183 | Lassen Andreas Lang | 2007 | VEJLE | 0779AB | 25 m | 3:19.20 | |
87 | 446 | Mogensen Alexander | 2005 | HORSENS | 0511AM | 25 m | 3:21.48 | |
88 | 122 | Westergaard Mathias | 2004 | SVENDBORG | 0427AP | 25 m | 3:23.09 | |
89 | 198 | Schwartz Mads Emil | 2008 | VEJLE | 0891AA | 25 m | 3:37.54 | |
90 | 185 | Laursen Sander Bendix | 2006 | VEJLE | 0633AM | 25 m | 3:40.07 | |
91 | 4 | Andersen Matti | 2005 | BRÆDSTRUP | 0583AL | 25 m | ||
92 | 418 | Hansen Andreas Visby | 2004 | HORSENS | 0481AQ | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 12, 200m Frisvømning Damer |
Sponsor: Bjerre Kød |
Årg. 0-2001: Amalie Østrup (1997) 2:08.06 |
Årg. 2002-2003: Rikke Dehn (1999) 2:08.30 |
Årg. 2004-2005: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 |
Årg. 2006-2007: Clara Dreier (2004) 2:37.17 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 407 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 25 m | 2:04.67 | |
2 | 416 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 25 m | 2:07.97 | |
3 | 153 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 2:09.13 | |
4 | 73 | Hansen Cecilie Lykke | 1999 | ODDER | 9918AC | 25 m | 2:11.42 | |
5 | 143 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 25 m | 2:11.67 | |
6 | 67 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 25 m | 2:12.46 | |
7 | 132 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 2:12.84 | |
8 | 154 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 2:14.00 | |
9 | 440 | Liboriussen Caroline | 2002 | HORSENS | 0222AT | 25 m | 2:14.06 | |
10 | 246 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 25 m | 2:14.27 | |
11 | 136 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 2:14.40 | |
12 | 134 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 2:15.36 | |
13 | 305 | Bjerg Martha | 2004 | AAS | 0454AK | 25 m | 2:16.12 | |
14 | 223 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 25 m | 2:16.83 | |
15 | 463 | Rosenkilde Nicoline | 1999 | HORSENS | 9918AT | 25 m | 2:16.91 | |
16 | 87 | Rasmussen Emma | 2002 | ODDER | 0292AL | 25 m | 2:17.87 | |
17 | 75 | Hingeberg Liv | 2001 | ODDER | 0154AK | 25 m | 2:18.08 | |
18 | 252 | Nielsen Laura Davidsen | 2000 | VIBORG | 0064BA | 25 m | 2:18.35 | |
19 | 89 | Terp Johanne Skovgaard | 1999 | ODDER | 9914AO | 25 m | 2:18.90 | |
20 | 161 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 25 m | 2:19.76 | |
21 | 147 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 2:20.13 | |
22 | 346 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | AAS | 0362AL | 25 m | 2:20.20 | |
23 | 402 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 25 m | 2:20.61 | |
24 | 32 | Kruse Frederikke | 2002 | HERNING | 0278AI | 25 m | 2:20.83 | |
25 | 140 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 2:21.42 | |
26 | 151 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 25 m | 2:21.81 | |
27 | 217 | Andersen Helene Marie | 2001 | VIBORG | 0112AY | 25 m | 2:23.11 | |
28 | 244 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 25 m | 2:23.60 | |
29 | 287 | Larsen Emma Viborg | 2001 | AABYBRO | 0112AT | 25 m | 2:24.37 | |
30 | 405 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 25 m | 2:24.73 | |
31 | 468 | Sørensen Caroline Nymann | 2002 | HORSENS | 0232BA | 25 m | 2:24.82 | |
32 | 318 | Hansen Mathilde Tilsted | 2003 | AAS | 0306AR | 25 m | 2:25.12 | |
33 | 20 | Sørensen Trine G. | 1997 | BRÆDSTRUP | 9752AR | 25 m | 2:25.25 | |
34 | 328 | Justesen Frida Saks | 2004 | AAS | 0452AM | 25 m | 2:26.46 | |
35 | 233 | Heuer Josefine | 2003 | VIBORG | 0386AM | 25 m | 2:28.47 | |
36 | 344 | Skrydstrup Clara | 2004 | AAS | 0488AK | 25 m | 2:29.62 | |
37 | 105 | Nielsen Sofie S. Aaby | 2003 | SKANDERBOR | 0342AX | 25 m | 2:29.66 | |
38 | 415 | Gregersen Stinne Holst | 2003 | HORSENS | 0346AX | 25 m | 2:30.07 | |
39 | 135 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 25 m | 2:31.63 | |
40 | 84 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 25 m | 2:32.37 | |
41 | 478 | Wienberg Katrine Sofie | 2002 | HORSENS | 0252AP | 25 m | 2:32.70 | |
42 | 264 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 25 m | 2:32.72 | |
43 | 107 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 25 m | 2:33.75 | |
44 | 398 | Antonsen Amalie | 2003 | HORSENS | 0302AS | 25 m | 2:34.59 | |
45 | 288 | Treney Emma Rose | 2002 | AABYBRO | 0216AU | 25 m | 2:35.46 | |
46 | 34 | Kristensen Maja Fjord | 2002 | HERNING | 0228AO | 25 m | 2:37.54 | |
47 | 109 | Sørensen Kirstine Kjær | 2003 | SKANDERBOR | 0388AT | 25 m | 2:37.72 | |
48 | 199 | Selbo Pipaluk | 2003 | VEJLE | 0336AZ | 25 m | 2:38.04 | |
49 | 76 | Ingeberg Sofia | 2002 | ODDER | 0252AV | 25 m | 2:38.19 | |
50 | 377 | Rothgordt Isabell | 2005 | ESBJERG | 0594AD | 25 m | 2:39.40 | |
51 | 100 | Kvitzau Sara Mette | 2003 | SKANDERBOR | 0328AY | 25 m | 2:39.51 | |
52 | 16 | Lindberg Sofie | 2004 | BRÆDSTRUP | 0448AX | 25 m | 2:39.80 | |
53 | 296 | Jensen Ophelia Kronborg | 2005 | AABYBRO | 0508AW | 25 m | 2:41.17 | |
54 | 37 | Holt Mette Buur | 2003 | HERNING | 0344AT | 25 m | 2:41.54 | |
55 | 219 | Andersen Maria Aakmann | 2004 | VIBORG | 0444AV | 25 m | 2:49.23 | |
56 | 419 | Hansen Emma Bergene | 2005 | HORSENS | 0518AQ | 25 m | 2:51.85 | |
57 | 50 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 25 m | 2:54.26 | |
58 | 276 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 25 m | 2:55.01 | |
59 | 438 | Leiszner Xenia Juhl | 2005 | HORSENS | 0566AD | 25 m | 2:55.24 | |
60 | 452 | Oleander Emma | 2004 | HORSENS | 0472AJ | 25 m | 2:57.44 | |
61 | 340 | Poza-Frøkjær Sigrid | 2006 | AAS | 0662AG | 25 m | 2:57.93 | |
62 | 300 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 25 m | 2:58.10 | |
63 | 25 | Jørgensen Liv Hjorth | 2007 | HERNING | 0754AK | 25 m | 2:59.66 | |
64 | 23 | Zachariassen Ane K. | 2005 | BRÆDSTRUP | 0588AB | 25 m | 3:05.72 | |
65 | 292 | Andreasen Anna | 2001 | AABYBRO | 0116BE | 25 m | 3:08.65 | |
66 | 96 | Eriksen Andrea Dahl | 2004 | SKANDERBOR | 0488BB | 25 m | 3:09.49 | |
67 | 22 | Wittrup-Jensen Olivia | 2004 | BRÆDSTRUP | 0436AV | 25 m | 3:24.64 | |
68 | 14 | Klausen Simone Trekær | 2007 | BRÆDSTRUP | 0764AC | 25 m | 3:26.37 | |
69 | 194 | Rasmussen Eline Sofie K. | 2007 | VEJLE | 0784AD | 25 m | 3:29.48 | |
70 | 279 | Østergaard Thilde | 2005 | VIBORG | 0518AY | 25 m | 3:34.46 | |
71 | 27 | Jensen Nicoline Astrup | 2006 | HERNING | 0608AP | 25 m | 3:39.09 | |
72 | 189 | Møller Julie Guldmann | 2007 | VEJLE | 0782AI | 25 m | 3:41.23 | |
73 | 26 | Kristensen Laura Fjord | 2006 | HERNING | 0696AP | 25 m | 3:49.15 | |
74 | 472 | Thomsen Amalie | 2007 | HORSENS | 0708AJ | 25 m | 3:49.99 | |
75 | 104 | Møller Julie | 2005 | SKANDERBOR | 0512AM | 25 m | 3:54.20 | |
76 | 422 | Jensen Filippa Juul | 2007 | HORSENS | 0718AJ | 25 m | 3:55.59 | |
77 | 417 | Grønhøj Cathrine | 2007 | HORSENS | 0758AE | 25 m | 3:57.18 | |
78 | 462 | Rosborg Sjile Gehrt | 2005 | HORSENS | 0598AW | 25 m | 4:14.75 | |
79 | 28 | Jeppesen Louise | 2008 | HERNING | 0886AG | 25 m | 4:14.77 | |
80 | 169 | Andersen Emilia Daa | 2008 | VEJLE | 0886AE | 25 m | 4:19.39 | |
81 | 19 | Stoltenhoff Katrine | 2006 | BRÆDSTRUP | 0672AM | 25 m | ||
82 | 180 | Kirstan Claramilla | 2008 | VEJLE | 0896AE | 25 m | ||
83 | 192 | Nordstrøm Ida Kjær | 2008 | VEJLE | 0894AC | 25 m | ||
84 | 262 | Sloth Emma | 2006 | VIBORG | 0652AU | 25 m | ||
85 | 409 | Duevig Bianca Truelsen | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer |
Sponsor: BMW |
Årg. 0-1999: Chris Christensen (1988) 29.32 |
Årg. 2000-2001: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 |
Årg. 2002-2003: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 |
Årg. 2004-2005: Malthe Elkjær (2003) 34.77 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 399 | Arentoft Esben Vad | 1999 | HORSENS | 9957AR | 25 m | 28.99 | |
2 | 420 | Hansen Nicklas Steen | 1999 | HORSENS | 9905AI | 25 m | 29.73 | |
3 | 475 | Udbye Rasmus | 2000 | HORSENS | 0007AM | 25 m | 29.90 | |
4 | 335 | Mikkelsen Magnus | 2001 | AAS | 0171AM | 25 m | 30.26 | |
5 | 412 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 25 m | 30.45 | |
6 | 434 | Kramer Viktor Bull | 2000 | HORSENS | 0079AF | 25 m | 30.71 | |
7 | 431 | Koch Christian | 1998 | HORSENS | 9841AU | 25 m | 31.06 | |
8 | 327 | Jessen Frederik | 1998 | AAS | 9857AA | 25 m | 31.34 | |
9 | 40 | Mehlsen Anders Thingstrup | 2001 | HERNING | 0101AG | 25 m | 31.52 | |
10 | 457 | Petersen Rune Friis | 1996 | HORSENS | 9675AG | 25 m | 31.54 | |
11 | 160 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 31.64 | |
12 | 439 | Lencevics Maris | 1986 | HORSENS | 8667AC | 25 m | 31.79 | |
13 | 436 | Kristensen Tais Andkjær | 1999 | HORSENS | 9987AB | 25 m | 31.83 | |
14 | 10 | Hansen Andreas | 2001 | BRÆDSTRUP | 0195AF | 25 m | 32.79 | |
15 | 355 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 25 m | 32.83 | |
16 | 331 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | AAS | 0279AJ | 25 m | 32.86 | |
17 | 259 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 32.98 | |
18 | 157 | Svendsen Marcus Krøyer | 1997 | KVIK | 9787AB | 25 m | 33.49 | |
19 | 281 | Andersen Simon | 2000 | AABYBRO | 0069AK | 25 m | 33.82 | |
20 | 378 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 25 m | 34.78 | |
21 | 115 | Feldskov Alfred | 2003 | SVENDBORG | 0315AK | 25 m | 34.94 | |
22 | 334 | Mikkelsen Mads | 2004 | AAS | 0491AC | 25 m | 34.99 | |
23 | 424 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 25 m | 35.00 | |
24 | 330 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | AAS | 0477AE | 25 m | 36.35 | |
25 | 345 | Sloth William | 2003 | AAS | 0367AJ | 25 m | 36.60 | |
26 | 284 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 25 m | 36.83 | |
27 | 341 | Rosenborg Lucas | 2004 | AAS | 0481AH | 25 m | 36.96 | |
28 | 254 | Olesen Anton Kirkegaard | 2000 | VIBORG | 0013AS | 25 m | 37.62 | |
29 | 421 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 25 m | 38.03 | |
30 | 299 | Mikkelsen Anders | 2001 | AABYBRO | 0105AS | 25 m | 38.44 | |
31 | 88 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 25 m | 38.81 | |
32 | 372 | Mose Anders | 2004 | ESBJERG | 0411AD | 25 m | 39.21 | |
33 | 232 | Henriksen Kasper | 2004 | VIBORG | 0441AM | 25 m | 39.56 | |
34 | 365 | Knudsen Jonas Krammer | 2003 | ESBJERG | 0345AF | 25 m | 39.91 | |
35 | 343 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | AAS | 0329AG | 25 m | 40.95 | |
36 | 285 | Toft Jacob | 2003 | AABYBRO | 0357AK | 25 m | 42.00 | |
37 | 367 | Lyngesen Sune | 2003 | ESBJERG | 0377AI | 25 m | 43.25 | |
38 | 303 | Andersen David Kilsgaard | 2005 | AAS | 0567AM | 25 m | 44.33 | |
39 | 265 | Svenstrup Kristian | 2005 | VIBORG | 0533AN | 25 m | 44.38 | |
40 | 91 | Wirring Markus | 2003 | ODDER | 0353AQ | 25 m | 44.40 | |
41 | 269 | Sørensen Emil Ulrich | 2005 | VIBORG | 0575AM | 25 m | 45.01 | |
42 | 464 | Schultz Mads Berthold | 2005 | HORSENS | 0543AJ | 25 m | 45.04 | |
43 | 351 | Andersen Tobias Staghøj | 2006 | ESBJERG | 0621AC | 25 m | 45.12 | |
44 | 119 | Jørgensen William Romer | 2005 | SVENDBORG | 0599AL | 25 m | 45.39 | |
45 | 203 | Wolgast Malthe Elias | 2006 | VEJLE | 0631AB | 25 m | 45.88 | |
46 | 108 | Petersen Kasper | 2006 | SKANDERBOR | 0625AC | 25 m | 46.43 | |
47 | 369 | Mathiasen Hjalte S | 2005 | ESBJERG | 0531AM | 25 m | 46.57 | |
48 | 356 | Foss Oskar | 2006 | ESBJERG | 0677AC | 25 m | 46.81 | |
49 | 173 | Elkjær Marius Toustrup | 2007 | VEJLE | 0701AB | 25 m | 47.17 | |
50 | 368 | Marschall Magnus | 2005 | ESBJERG | 0519AK | 25 m | 47.55 | |
51 | 171 | Christensen Martin | 2006 | VEJLE | 0601AH | 25 m | 47.78 | |
52 | 459 | Pedersen Christian R | 2003 | HORSENS | 0395AQ | 25 m | 47.93 | |
53 | 238 | Jakobsen Tobias | 2005 | VIBORG | 0573AM | 25 m | 48.46 | |
54 | 467 | Søndergaard Gustav Nybro | 2004 | HORSENS | 0497AN | 25 m | 49.23 | |
55 | 70 | Degn Valdemar | 2004 | ODDER | 0417AJ | 25 m | 50.13 | |
56 | 437 | Landbo Daniel | 2005 | HORSENS | 0585AM | 25 m | 51.05 | |
57 | 451 | Nissen Mikkel Stenkjær | 2007 | HORSENS | 0731AF | 25 m | 51.66 | |
58 | 411 | Franow Jannick | 2006 | HORSENS | 0687AG | 25 m | 51.75 | |
59 | 101 | Liltorp Frej | 2004 | SKANDERBOR | 0499AL | 25 m | 52.12 | |
60 | 396 | Andersen Mathias Løth | 2007 | HORSENS | 0709AC | 25 m | 52.71 | |
61 | 359 | Heeb Karl | 2005 | ESBJERG | 0581AM | 25 m | 53.31 | |
62 | 176 | Hartmann Moritz | 2007 | VEJLE | 0763AA | 25 m | 53.55 | |
63 | 103 | Mitaine Elliott | 2006 | SKANDERBOR | 0625AJ | 25 m | 53.70 | |
64 | 51 | Bennetsen Oliver | 2005 | HERNING | 0565AK | 25 m | 54.42 | |
65 | 429 | Jørgensen Thor Aaskoven | 2007 | HORSENS | 0755AD | 25 m | 57.25 | |
66 | 360 | Hyldahl Mikkel | 2005 | ESBJERG | 0509AG | 25 m | 57.42 | |
67 | 120 | Kristensen Mads | 2005 | SVENDBORG | 0555AM | 25 m | 58.17 | |
68 | 183 | Lassen Andreas Lang | 2007 | VEJLE | 0779AB | 25 m | 58.21 | |
69 | 181 | Klinkowsky Terkel | 2007 | VEJLE | 0749AG | 25 m | 59.34 | |
70 | 198 | Schwartz Mads Emil | 2008 | VEJLE | 0891AA | 25 m | 1:01.21 | |
71 | 185 | Laursen Sander Bendix | 2006 | VEJLE | 0633AM | 25 m | 1:02.77 | |
72 | 17 | Monberg Nikolas Dybbøl | 2003 | BRÆDSTRUP | 25 m | |||
73 | 170 | Bjerre Tristan | 2007 | VEJLE | 0765AE | 25 m | ||
74 | 363 | Jessen Markus | 2003 | ESBJERG | 0329AN | 25 m | ||
75 | 406 | Carstensen Villiam K. | 2007 | HORSENS | 0721AF | 25 m | ||
76 | 423 | Jensen Gustav | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
77 | 426 | Johannesen Thomas | 2005 | HORSENS | 0529AB | 25 m | ||
78 | 430 | Knudsgaard Lasse | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
79 | 443 | Majewski Mateusz | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
80 | 447 | Møller Patrick Dam | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
81 | 466 | Skovgård Simon | 2006 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer |
Sponsor: Dan-Bunkering |
Årg. 0-2001: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Årg. 2004-2005: Maria Møller Glargaard (2001) 36.07 |
Årg. 2006-2007: Benedicte Them Jensen (2004) 39.99 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 132 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 33.91 | |
2 | 144 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 34.22 | |
3 | 155 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 34.60 | |
4 | 147 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 34.87 | |
5 | 333 | Lysgaard Caroline | 2003 | AAS | 0318AP | 25 m | 34.96 | |
6 | 11 | Harpøth Julia | 2002 | BRÆDSTRUP | 0208AX | 25 m | 35.02 | |
7 | 246 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 25 m | 35.21 | |
8 | 237 | Jakobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 25 m | 35.89 | |
9 | 35 | Klausen Alberte Schnieber | 2002 | HERNING | 0224AT | 25 m | 36.19 | |
10 | 445 | Mikkelsen Josefine | 2002 | HORSENS | 0242AT | 25 m | 36.65 | |
11 | 433 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 25 m | 36.79 | |
12 | 403 | Brændgaard Frederikke | 2001 | HORSENS | 0172BA | 25 m | 36.94 | |
13 | 320 | Hjort Eva | 2004 | AAS | 0452AE | 25 m | 37.05 | |
14 | 329 | Kildahl Sarah | 2004 | AAS | 0474AJ | 25 m | 37.07 | |
15 | 266 | Søgaard Julie | 2001 | VIBORG | 0174AS | 25 m | 37.54 | |
16 | 375 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 25 m | 38.10 | |
17 | 309 | Dige Laura Marie | 2004 | AAS | 0404AE | 25 m | 38.27 | |
18 | 400 | Bisgaard Sofie Amalie J. | 2000 | HORSENS | 0082BB | 25 m | 38.30 | |
19 | 271 | Therkildsen Celeste Pind | 2002 | VIBORG | 0274AU | 25 m | 38.44 | |
20 | 404 | Berg Mille C. | 2001 | HORSENS | 0102AY | 25 m | 38.54 | |
21 | 99 | Kjærdgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 25 m | 38.75 | |
22 | 395 | Andersen Marikka | 2002 | HORSENS | 0214AI | 25 m | 38.97 | |
23 | 463 | Rosenkilde Nicoline | 1999 | HORSENS | 9918AT | 25 m | 39.02 | |
24 | 151 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 25 m | 39.24 | |
25 | 253 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 25 m | 39.38 | |
26 | 328 | Justesen Frida Saks | 2004 | AAS | 0452AM | 25 m | 39.81 | |
27 | 322 | Jensen Agnes Bojsen | 2004 | AAS | 0442AG | 25 m | 39.82 | |
28 | 290 | Troldborg Ida | 2003 | AABYBRO | 0372AS | 25 m | 40.11 | |
29 | 449 | Nielsen Mie Buch | 2001 | HORSENS | 0188AH | 25 m | 40.23 | |
30 | 474 | Tørnæs Anna | 1994 | HORSENS | 9426AA | 25 m | 40.80 | |
31 | 256 | Prøhl Christie | 1998 | VIBORG | 9872AW | 25 m | 40.84 | |
32 | 301 | Aagaard Sia | 2004 | AAS | 0434AB | 25 m | 40.91 | |
33 | 226 | Haarup Majken | 2004 | VIBORG | 0466AW | 25 m | 40.99 | |
34 | 288 | Treney Emma Rose | 2002 | AABYBRO | 0216AU | 25 m | 41.13 | |
35 | 325 | Jespersen Astrid Crone | 2002 | AAS | 0214AT | 25 m | 41.16 | |
36 | 230 | Hansen Sofie Rahbek | 2000 | VIBORG | 0026BD | 25 m | 41.48 | |
37 | 105 | Nielsen Sofie S. Aaby | 2003 | SKANDERBOR | 0342AX | 25 m | 41.52 | |
38 | 107 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 25 m | 41.64 | |
39 | 410 | Falck Camilla | 2003 | HORSENS | 0324AI | 25 m | 41.99 | |
40 | 31 | Kristensen Amalie | 2003 | HERNING | 0304AK | 25 m | 42.21 | |
41 | 398 | Antonsen Amalie | 2003 | HORSENS | 0302AS | 25 m | 42.30 | |
42 | 276 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 25 m | 42.37 | |
43 | 272 | Therkildsen Malena Pind | 2004 | VIBORG | 0488AR | 25 m | 42.53 | |
44 | 243 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 25 m | 42.66 | |
45 | 362 | Jensen Marie | 2005 | ESBJERG | 0516AO | 25 m | 42.73 | |
46 | 477 | Wienberg Amalie Marie | 2005 | HORSENS | 0538AB | 25 m | 42.87 | |
47 | 289 | Andersen Cathrine Boe | 2001 | AABYBRO | 0148BC | 25 m | 43.47 | |
48 | 219 | Andersen Maria Aakmann | 2004 | VIBORG | 0444AV | 25 m | 43.73 | |
49 | 305 | Bjerg Martha | 2004 | AAS | 0454AK | 25 m | 43.76 | |
50 | 405 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 25 m | 43.93 | |
51 | 454 | Olesen Mathilde | 2005 | HORSENS | 0526AT | 25 m | 43.93 | |
52 | 357 | Frederiksen Karoline R. | 2006 | ESBJERG | 0638AH | 25 m | 43.99 | |
53 | 109 | Sørensen Kirstine Kjær | 2003 | SKANDERBOR | 0388AT | 25 m | 44.05 | |
54 | 251 | Nielsen Freja Jungersen | 2004 | VIBORG | 0484AS | 25 m | 44.22 | |
55 | 275 | Villadsen Caroline K. | 2004 | VIBORG | 0466AV | 25 m | 44.32 | |
56 | 186 | Laursen Sarah | 2007 | VEJLE | 0798AD | 25 m | 44.39 | |
57 | 380 | Øhlenschlæger Emilie | 2006 | ESBJERG | 0652AC | 25 m | 44.39 | |
58 | 307 | Børsting Natasha | 2004 | AAS | 0434AT | 25 m | 44.94 | |
59 | 347 | Sørensen Maria Lysgaard | 2006 | AAS | 0682AC | 25 m | 45.16 | |
60 | 458 | Petersen Thea Sofie Holm | 2005 | HORSENS | 0568AR | 25 m | 45.86 | |
61 | 300 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 25 m | 45.98 | |
62 | 263 | Sunesen Anne | 2001 | VIBORG | 0114AZ | 25 m | 46.77 | |
63 | 96 | Eriksen Andrea Dahl | 2004 | SKANDERBOR | 0488BB | 25 m | 47.23 | |
64 | 233 | Heuer Josefine | 2003 | VIBORG | 0386AM | 25 m | 47.44 | |
65 | 177 | Holmberg Mille | 2006 | VEJLE | 0654AH | 25 m | 48.21 | |
66 | 295 | Helt Therese J | 2006 | AABYBRO | 0658AK | 25 m | 48.38 | |
67 | 174 | Foldager Frida Høj | 2006 | VEJLE | 0618AH | 25 m | 48.68 | |
68 | 442 | Madsen Signe Vandborg | 2005 | HORSENS | 0572AQ | 25 m | 48.82 | |
69 | 218 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 25 m | 49.15 | |
70 | 102 | Londorf Julie | 2003 | SKANDERBOR | 0314BE | 25 m | 49.19 | |
71 | 12 | Harpøth Stella | 2006 | BRÆDSTRUP | 0656AH | 25 m | 49.26 | |
72 | 222 | Bundgaard Josefine | 2005 | VIBORG | 0594AU | 25 m | 49.28 | |
73 | 261 | Siegenthaler Helene | 2006 | VIBORG | 0664AQ | 25 m | 49.31 | |
74 | 323 | Jensen Liv Juhl | 2005 | AAS | 0566AI | 25 m | 49.57 | |
75 | 104 | Møller Julie | 2005 | SKANDERBOR | 0512AM | 25 m | 49.94 | |
76 | 427 | Jørgensen Ida Marie | 2005 | HORSENS | 0502AU | 25 m | 49.98 | |
77 | 267 | Søgaard Nanna | 2003 | VIBORG | 0302AV | 25 m | 50.01 | |
78 | 340 | Poza-Frøkjær Sigrid | 2006 | AAS | 0662AG | 25 m | 50.56 | |
79 | 82 | Nedergaard Laura G. | 2005 | ODDER | 0572AF | 25 m | 50.95 | |
80 | 292 | Andreasen Anna | 2001 | AABYBRO | 0116BE | 25 m | 51.46 | |
81 | 444 | Mathiassen Isabella | 2007 | HORSENS | 0708AD | 25 m | 51.87 | |
82 | 428 | Jørgensen Laura Sofie K. | 2007 | HORSENS | 0744AI | 25 m | 52.44 | |
83 | 432 | Kragh Emilie Fig | 2005 | HORSENS | 0534AQ | 25 m | 52.60 | |
84 | 358 | Gregersen Astrid | 2005 | ESBJERG | 0508AS | 25 m | 52.92 | |
85 | 72 | Halle Caden | 2005 | ODDER | 0596AS | 25 m | 52.99 | |
86 | 25 | Jørgensen Liv Hjorth | 2007 | HERNING | 0754AK | 25 m | 54.01 | |
87 | 268 | Sørensen Anne U. Struntze | 2006 | VIBORG | 0678AS | 25 m | 54.54 | |
88 | 370 | Mischorr Mathilde Hedekær | 2005 | ESBJERG | 0522AS | 25 m | 54.63 | |
89 | 189 | Møller Julie Guldmann | 2007 | VEJLE | 0782AI | 25 m | 54.89 | |
90 | 240 | Jensen Freja Hyttel | 2007 | VIBORG | 0736AO | 25 m | 55.37 | |
91 | 302 | Ancker Anna | 2006 | AAS | 0692AI | 25 m | 55.99 | |
92 | 262 | Sloth Emma | 2006 | VIBORG | 0652AU | 25 m | 57.48 | |
93 | 195 | Rixen Karla Nøhr | 2008 | VEJLE | 0844AC | 25 m | 57.86 | |
94 | 5 | Augustesen Sille | 2008 | BRÆDSTRUP | 0824AB | 25 m | 58.07 | |
95 | 250 | Mørch Olivia | 2006 | VIBORG | 0688AO | 25 m | 58.38 | |
96 | 180 | Kirstan Claramilla | 2008 | VEJLE | 0896AE | 25 m | 58.53 | |
97 | 453 | Olesen Julie Langberg | 2005 | HORSENS | 0592AW | 25 m | 59.14 | |
98 | 279 | Østergaard Thilde | 2005 | VIBORG | 0518AY | 25 m | 1:01.16 | |
99 | 117 | Huusfeldt Lærke D | 2006 | SVENDBORG | 0608AK | 25 m | 1:01.22 | |
100 | 188 | Møller Ea Gram | 2006 | VEJLE | 0674AM | 25 m | 1:02.96 | |
101 | 247 | Liboriussen Mathilde D. | 2007 | VIBORG | 0718AM | 25 m | 1:03.65 | |
102 | 202 | Uhd Gabrielle Haahr | 2007 | VEJLE | 0796AF | 25 m | 1:04.15 | |
103 | 184 | Lauridsen Asta Sofia | 2008 | VEJLE | 0818AE | 25 m | 1:04.35 | |
104 | 26 | Kristensen Laura Fjord | 2006 | HERNING | 0696AP | 25 m | 1:04.99 | |
105 | 192 | Nordstrøm Ida Kjær | 2008 | VEJLE | 0894AC | 25 m | 1:05.02 | |
106 | 169 | Andersen Emilia Daa | 2008 | VEJLE | 0886AE | 25 m | 1:06.88 | |
107 | 172 | Ehrenreich-Birn Alma | 2008 | VEJLE | 0818AC | 25 m | 1:10.84 | |
108 | 248 | Mogensen Olivia Sehested | 2006 | VIBORG | 0688AS | 25 m | 1:16.57 | |
109 | 469 | Sørensen Kirstine Sabroe | 2008 | HORSENS | 0884AD | 25 m | 1:18.28 | |
110 | 28 | Jeppesen Louise | 2008 | HERNING | 0886AG | 25 m | 1:18.32 | |
111 | 118 | Jørgensen Lea Romer | 2008 | SVENDBORG | 0866AG | 25 m | ||
112 | 401 | Brice Olivia Josefine | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
113 | 408 | Christiansen Christina | 2004 | HORSENS | 0436AZ | 25 m | ||
114 | 461 | Rasmussen Trine Pors | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
115 | 471 | Teglgård Penelope Kamp | 2006 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer |
Sponsor: Eltronic |
Årg. 0-1999: Mads Knoblauch (1993) 2:04.99 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.90 |
Årg. 2002-2003: Nicolaj Løth Andersen (2001) 2:12.63 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 2:27.26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 139 | Holm Viktor | 1996 | KVIK | 9607AD | 25 m | 2:04.37 | |
2 | 327 | Jessen Frederik | 1998 | AAS | 9857AA | 25 m | 2:06.47 | |
3 | 81 | Jørgensen Oskar | 1998 | ODDER | 9817AK | 25 m | 2:09.64 | |
4 | 83 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 25 m | 2:14.05 | |
5 | 41 | Truelsen Ejnar | 2002 | HERNING | 0259AK | 25 m | 2:18.72 | |
6 | 314 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | AAS | 0113AL | 25 m | 2:18.74 | |
7 | 257 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | VIBORG | 0177AO | 25 m | 2:18.79 | |
8 | 150 | Nerving Frederik | 1997 | KVIK | 9771AP | 25 m | 2:21.13 | |
9 | 241 | Kallesøe Mikkel Weis | 2000 | VIBORG | 0095AR | 25 m | 2:25.92 | |
10 | 277 | Vingborg Jakob | 1998 | VIBORG | 9899AJ | 25 m | 2:31.27 | |
11 | 95 | Christensen Nicklas B. | 2002 | SKANDERBOR | 0205AR | 25 m | 2:32.27 | |
12 | 224 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 25 m | 2:33.37 | |
13 | 341 | Rosenborg Lucas | 2004 | AAS | 0481AH | 25 m | 2:36.33 | |
14 | 421 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 25 m | 2:37.20 | |
15 | 259 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 2:37.58 | |
16 | 74 | Hermansen Mads Emil R. | 2005 | ODDER | 0563AA | 25 m | 2:38.75 | |
17 | 283 | Nørgaard Rasmus Rank | 2003 | AABYBRO | 0369AL | 25 m | 2:42.37 | |
18 | 77 | Johnsen Alexander | 2003 | ODDER | 0397AC | 25 m | 2:42.75 | |
19 | 238 | Jakobsen Tobias | 2005 | VIBORG | 0573AM | 25 m | 2:54.45 | |
20 | 479 | Burgardt Cauê | 2004 | HERNING | 0427AR | 25 m | 2:55.00 | |
21 | 86 | Nielsen Tobias | 2004 | ODDER | 0497AB | 25 m | 2:55.70 | |
22 | 354 | Duvander Nicolas | 2005 | ESBJERG | 0563AE | 25 m | 3:02.50 | |
23 | 61 | Simonsen Mads | 2005 | HERNING | 0583AG | 25 m | 3:09.95 | |
24 | 203 | Wolgast Malthe Elias | 2006 | VEJLE | 0631AB | 25 m | 3:16.45 | |
25 | 353 | Drachmann Alexander | 2005 | ESBJERG | 0567AF | 25 m | 3:17.41 | |
26 | 108 | Petersen Kasper | 2006 | SKANDERBOR | 0625AC | 25 m | 4:52.30 | |
27 | 52 | Jeppesen Mads | 2006 | HERNING | 0613AG | 25 m | ||
28 | 54 | Klausen Asger Schnieber | 2005 | HERNING | 0557AG | 25 m | ||
29 | 56 | Mortensen Alexander | 2004 | HERNING | 0487AB | 25 m | ||
30 | 57 | Nielsen Jonas Klarskov | 2003 | HERNING | 0317AM | 25 m | ||
31 | 59 | Rasmusse Sebastian Dunker | 2005 | HERNING | 0583AJ | 25 m | ||
32 | 62 | Wemmelund Sigurd | 2005 | HERNING | 0589AI | 25 m | ||
33 | 103 | Mitaine Elliott | 2006 | SKANDERBOR | 0625AJ | 25 m | ||
34 | 170 | Bjerre Tristan | 2007 | VEJLE | 0765AE | 25 m | ||
35 | 258 | Rasmussen Lucas Lund | 2007 | VIBORG | 0797AG | 25 m | ||
36 | 363 | Jessen Markus | 2003 | ESBJERG | 0329AN | 25 m | ||
37 | 437 | Landbo Daniel | 2005 | HORSENS | 0585AM | 25 m | ||
38 | 446 | Mogensen Alexander | 2005 | HORSENS | 0511AM | 25 m | ||
39 | 464 | Schultz Mads Berthold | 2005 | HORSENS | 0543AJ | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer |
Sponsor: Fjordblink |
Årg. 0-2001: Amalie Østrup (1997) 2:15.79 |
Årg. 2002-2003: Amalie Østrup (1997) 2:21.16 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 2:27.67 |
Årg. 2006-2007: Line J. V. Hededal (2001) 2:47.84 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 416 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 25 m | 2:18.10 | |
2 | 89 | Terp Johanne Skovgaard | 1999 | ODDER | 9914AO | 25 m | 2:22.43 | |
3 | 154 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 2:24.02 | |
4 | 73 | Hansen Cecilie Lykke | 1999 | ODDER | 9918AC | 25 m | 2:24.25 | |
5 | 350 | Østerberg Nikoline | 2000 | AAS | 0098AU | 25 m | 2:27.85 | |
6 | 400 | Bisgaard Sofie Amalie J. | 2000 | HORSENS | 0082BB | 25 m | 2:28.04 | |
7 | 324 | Jensen Mille Kjær | 2004 | AAS | 0418AF | 25 m | 2:29.08 | |
8 | 15 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 25 m | 2:29.95 | |
9 | 404 | Berg Mille C. | 2001 | HORSENS | 0102AY | 25 m | 2:32.56 | |
10 | 161 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 25 m | 2:34.50 | |
11 | 450 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 25 m | 2:35.19 | |
12 | 76 | Ingeberg Sofia | 2002 | ODDER | 0252AV | 25 m | 2:36.13 | |
13 | 301 | Aagaard Sia | 2004 | AAS | 0434AB | 25 m | 2:36.89 | |
14 | 85 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 25 m | 2:38.34 | |
15 | 38 | Ovesen Asta Buur | 2004 | HERNING | 0442AJ | 25 m | 2:40.97 | |
16 | 379 | Wolf Sofie A. | 2006 | ESBJERG | 0686AF | 25 m | 2:42.69 | |
17 | 361 | Jacobsen Ida | 2005 | ESBJERG | 0516AM | 25 m | 2:47.82 | |
18 | 403 | Brændgaard Frederikke | 2001 | HORSENS | 0172BA | 25 m | 2:48.32 | |
19 | 273 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 25 m | 2:48.74 | |
20 | 441 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 25 m | 2:48.86 | |
21 | 415 | Gregersen Stinne Holst | 2003 | HORSENS | 0346AX | 25 m | 2:48.94 | |
22 | 478 | Wienberg Katrine Sofie | 2002 | HORSENS | 0252AP | 25 m | 2:49.30 | |
23 | 97 | Holst Amalie | 2004 | SKANDERBOR | 0428AS | 25 m | 2:52.27 | |
24 | 227 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 25 m | 2:54.35 | |
25 | 6 | Broch Victoria | 2004 | BRÆDSTRUP | 0404AI | 25 m | 2:57.45 | |
26 | 48 | Jensen Clara | 2005 | HERNING | 0596AI | 25 m | 2:59.23 | |
27 | 435 | Kristensen Signe | 2006 | HORSENS | 0624AK | 25 m | 3:05.37 | |
28 | 82 | Nedergaard Laura G. | 2005 | ODDER | 0572AF | 25 m | 3:07.00 | |
29 | 190 | Nielsen Maja | 2001 | VEJLE | 0134AW | 25 m | 3:07.39 | |
30 | 47 | Winther Teresa Juel | 2005 | HERNING | 0536AP | 25 m | 3:09.76 | |
31 | 50 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 25 m | 3:12.46 | |
32 | 452 | Oleander Emma | 2004 | HORSENS | 0472AJ | 25 m | 3:13.58 | |
33 | 297 | Kanstrup Julie Heby | 2002 | AABYBRO | 0284BA | 25 m | 3:14.04 | |
34 | 72 | Halle Caden | 2005 | ODDER | 0596AS | 25 m | 3:14.06 | |
35 | 302 | Ancker Anna | 2006 | AAS | 0692AI | 25 m | 3:20.82 | |
36 | 178 | Jervelund Lærke | 2007 | VEJLE | 0772AE | 25 m | 3:23.29 | |
37 | 177 | Holmberg Mille | 2006 | VEJLE | 0654AH | 25 m | 3:32.84 | |
38 | 220 | Andreasen Sofie Reinholdt | 2005 | VIBORG | 0524AR | 25 m | 3:45.21 | |
39 | 18 | Rasmussen Annemone | 2006 | BRÆDSTRUP | 0674AC | 25 m | ||
40 | 49 | Lauridsen Louise | 2005 | HERNING | 0524AK | 25 m | ||
41 | 58 | Nielsen Line Lindhardt | 2004 | HERNING | 0426AO | 25 m | ||
42 | 197 | Rønsholt Freja | 2008 | VEJLE | 0896AH | 25 m | ||
43 | 225 | Fog Kathrine | 2000 | VIBORG | 0072BC | 25 m | ||
44 | 347 | Sørensen Maria Lysgaard | 2006 | AAS | 0682AC | 25 m | ||
45 | 476 | Westphal Dicte | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 17, 100m Butterfly Herrer |
Sponsor: Dansk Hal |
Årg. 0-1999: Daniel Steen Andersen (1995) 54.31 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2002-2003: Daniel Jensen (2001) 1:00.70 |
Årg. 2004-2005: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 68 | Dall Lasse | 1997 | ODDER | 9763AR | 25 m | 54.83 | |
2 | 157 | Svendsen Marcus Krøyer | 1997 | KVIK | 9787AB | 25 m | 57.11 | |
3 | 475 | Udbye Rasmus | 2000 | HORSENS | 0007AM | 25 m | 57.79 | |
4 | 142 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 58.24 | |
5 | 81 | Jørgensen Oskar | 1998 | ODDER | 9817AK | 25 m | 58.72 | |
6 | 319 | Hjort Anton Borg | 2000 | AAS | 0065AO | 25 m | 59.08 | |
7 | 43 | Sørensen Jens | 2001 | HERNING | 0159AD | 25 m | 59.49 | |
8 | 158 | Svendsen Simon Krøyer | 1999 | KVIK | 9961AA | 25 m | 59.61 | |
9 | 397 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 59.63 | |
10 | 335 | Mikkelsen Magnus | 2001 | AAS | 0171AM | 25 m | 1:01.14 | |
11 | 460 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 25 m | 1:01.27 | |
12 | 121 | Langsted Oliver Phil | 1999 | SVENDBORG | 9925AO | 25 m | 1:02.23 | |
13 | 321 | Izhar-Larsen Dan | 1999 | AAS | 9985AR | 25 m | 1:02.45 | |
14 | 399 | Arentoft Esben Vad | 1999 | HORSENS | 9957AR | 25 m | 1:02.54 | |
15 | 148 | Midtbøll Mads | 1998 | KVIK | 9841AP | 25 m | 1:02.69 | |
16 | 277 | Vingborg Jakob | 1998 | VIBORG | 9899AJ | 25 m | 1:03.20 | |
17 | 138 | Hedegaard Emil | 1999 | KVIK | 9905AA | 25 m | 1:03.52 | |
18 | 152 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 1:03.94 | |
19 | 317 | Gallacher Daniel | 2002 | AAS | 0235AK | 25 m | 1:04.00 | |
20 | 145 | Meng Lucas Alexander | 2000 | KVIK | 0003AC | 25 m | 1:04.45 | |
21 | 131 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 25 m | 1:04.77 | |
22 | 434 | Kramer Viktor Bull | 2000 | HORSENS | 0079AF | 25 m | 1:04.93 | |
23 | 364 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 25 m | 1:04.99 | |
24 | 139 | Holm Viktor | 1996 | KVIK | 9607AD | 25 m | 1:05.53 | |
25 | 13 | Jensen Rasmus D. | 1998 | BRÆDSTRUP | 9897AN | 25 m | 1:06.75 | |
26 | 282 | Abildgaard Rasmus | 2000 | AABYBRO | 0015AM | 25 m | 1:06.84 | |
27 | 116 | Hansen Stefan | 2002 | SVENDBORG | 0295AO | 25 m | 1:07.56 | |
28 | 331 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | AAS | 0279AJ | 25 m | 1:09.35 | |
29 | 88 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 25 m | 1:09.56 | |
30 | 308 | Degn Simon | 2003 | AAS | 0351AQ | 25 m | 1:10.28 | |
31 | 78 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 1:10.62 | |
32 | 98 | Iversen Mads | 2002 | SKANDERBOR | 0203AN | 25 m | 1:11.09 | |
33 | 278 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 25 m | 1:12.05 | |
34 | 330 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | AAS | 0477AE | 25 m | 1:12.53 | |
35 | 285 | Toft Jacob | 2003 | AABYBRO | 0357AK | 25 m | 1:13.16 | |
36 | 345 | Sloth William | 2003 | AAS | 0367AJ | 25 m | 1:13.99 | |
37 | 421 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 25 m | 1:14.42 | |
38 | 293 | Elvensø Victor Borgen | 2001 | AABYBRO | 0119AR | 25 m | 1:15.21 | |
39 | 372 | Mose Anders | 2004 | ESBJERG | 0411AD | 25 m | 1:15.33 | |
40 | 66 | Bundgaard Nicholas | 2002 | ODDER | 0249AI | 25 m | 1:16.00 | |
41 | 354 | Duvander Nicolas | 2005 | ESBJERG | 0563AE | 25 m | 1:16.34 | |
42 | 349 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | AAS | 0571AC | 25 m | 1:18.81 | |
43 | 413 | Gregersen Andreas Egemose | 2003 | HORSENS | 0311AS | 25 m | 1:21.51 | |
44 | 343 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | AAS | 0329AG | 25 m | 1:23.62 | |
45 | 366 | Lau Esben Breum | 2003 | ESBJERG | 0323AL | 25 m | 1:25.22 | |
46 | 231 | Hedegaard Lukas | 2004 | VIBORG | 0483AM | 25 m | 1:27.51 | |
47 | 291 | Abildgaard Jonas | 2003 | AABYBRO | 0381AM | 25 m | 1:28.93 | |
48 | 351 | Andersen Tobias Staghøj | 2006 | ESBJERG | 0621AC | 25 m | 1:31.58 | |
49 | 193 | Olsen Nikolai Uekermann | 2006 | VEJLE | 0655AF | 25 m | 1:32.65 | |
50 | 294 | Haunstrup Victor | 2003 | AABYBRO | 0399AM | 25 m | 1:36.35 | |
51 | 60 | Schou Laurits Romvig | 2004 | HERNING | 0479AP | 25 m | 1:41.61 | |
52 | 175 | Hansen Anders Bank | 2006 | VEJLE | 0657AG | 25 m | 1:42.20 | |
53 | 80 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 25 m | 1:51.93 | |
54 | 183 | Lassen Andreas Lang | 2007 | VEJLE | 0779AB | 25 m | 2:05.30 | |
55 | 103 | Mitaine Elliott | 2006 | SKANDERBOR | 0625AJ | 25 m | 2:11.64 | |
56 | 4 | Andersen Matti | 2005 | BRÆDSTRUP | 0583AL | 25 m | ||
57 | 52 | Jeppesen Mads | 2006 | HERNING | 0613AG | 25 m | ||
58 | 53 | Jørgensen Lasse Hjorth | 2006 | HERNING | 0647AK | 25 m | ||
59 | 54 | Klausen Asger Schnieber | 2005 | HERNING | 0557AG | 25 m | ||
60 | 57 | Nielsen Jonas Klarskov | 2003 | HERNING | 0317AM | 25 m | ||
61 | 62 | Wemmelund Sigurd | 2005 | HERNING | 0589AI | 25 m | ||
62 | 235 | Houlborg Emil | 1998 | VIBORG | 9859AP | 25 m | ||
63 | 360 | Hyldahl Mikkel | 2005 | ESBJERG | 0509AG | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 18, 100m Butterfly Damer |
Sponsor: Ginnerup Automobier A/S |
Årg. 0-2001: Trine Kjøngerskov (2000) 1:04.33 |
Årg. 2002-2003: Cecilie Lykke Hansen (1999) 1:05.23 |
Årg. 2004-2005: Sascha Lausten (2002) 1:11.72 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:19.90 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 73 | Hansen Cecilie Lykke | 1999 | ODDER | 9918AC | 25 m | 1:03.17 | |
2 | 407 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 25 m | 1:03.98 | |
3 | 342 | Seehausen Mia | 2001 | AAS | 0186AH | 25 m | 1:04.96 | |
4 | 154 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 1:05.34 | |
5 | 350 | Østerberg Nikoline | 2000 | AAS | 0098AU | 25 m | 1:07.31 | |
6 | 450 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 25 m | 1:07.46 | |
7 | 449 | Nielsen Mie Buch | 2001 | HORSENS | 0188AH | 25 m | 1:08.32 | |
8 | 433 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 25 m | 1:08.57 | |
9 | 237 | Jakobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 25 m | 1:08.68 | |
10 | 440 | Liboriussen Caroline | 2002 | HORSENS | 0222AT | 25 m | 1:08.69 | |
11 | 153 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 1:09.38 | |
12 | 143 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 25 m | 1:10.39 | |
13 | 217 | Andersen Helene Marie | 2001 | VIBORG | 0112AY | 25 m | 1:10.61 | |
14 | 84 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 25 m | 1:11.97 | |
15 | 344 | Skrydstrup Clara | 2004 | AAS | 0488AK | 25 m | 1:12.56 | |
16 | 326 | Jespersen Victoria K. | 2001 | AAS | 0184AN | 25 m | 1:12.66 | |
17 | 244 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 25 m | 1:13.75 | |
18 | 134 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 1:13.85 | |
19 | 320 | Hjort Eva | 2004 | AAS | 0452AE | 25 m | 1:14.68 | |
20 | 329 | Kildahl Sarah | 2004 | AAS | 0474AJ | 25 m | 1:14.87 | |
21 | 20 | Sørensen Trine G. | 1997 | BRÆDSTRUP | 9752AR | 25 m | 1:15.13 | |
22 | 16 | Lindberg Sofie | 2004 | BRÆDSTRUP | 0448AX | 25 m | 1:15.57 | |
23 | 264 | Sunesen Louise | 2005 | VIBORG | 0598AC | 25 m | 1:15.65 | |
24 | 223 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 25 m | 1:16.03 | |
25 | 309 | Dige Laura Marie | 2004 | AAS | 0404AE | 25 m | 1:16.11 | |
26 | 445 | Mikkelsen Josefine | 2002 | HORSENS | 0242AT | 25 m | 1:16.11 | |
27 | 463 | Rosenkilde Nicoline | 1999 | HORSENS | 9918AT | 25 m | 1:16.90 | |
28 | 395 | Andersen Marikka | 2002 | HORSENS | 0214AI | 25 m | 1:17.49 | |
29 | 328 | Justesen Frida Saks | 2004 | AAS | 0452AM | 25 m | 1:17.87 | |
30 | 298 | Lindberg Sille | 2003 | AABYBRO | 0348BB | 25 m | 1:18.65 | |
31 | 140 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 1:18.68 | |
32 | 318 | Hansen Mathilde Tilsted | 2003 | AAS | 0306AR | 25 m | 1:19.70 | |
33 | 199 | Selbo Pipaluk | 2003 | VEJLE | 0336AZ | 25 m | 1:19.79 | |
34 | 243 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 25 m | 1:20.72 | |
35 | 468 | Sørensen Caroline Nymann | 2002 | HORSENS | 0232BA | 25 m | 1:22.90 | |
36 | 135 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 25 m | 1:23.05 | |
37 | 377 | Rothgordt Isabell | 2005 | ESBJERG | 0594AD | 25 m | 1:26.24 | |
38 | 362 | Jensen Marie | 2005 | ESBJERG | 0516AO | 25 m | 1:26.35 | |
39 | 322 | Jensen Agnes Bojsen | 2004 | AAS | 0442AG | 25 m | 1:26.85 | |
40 | 414 | Gregersen Cecilie Egemose | 2005 | HORSENS | 0542AR | 25 m | 1:32.78 | |
41 | 323 | Jensen Liv Juhl | 2005 | AAS | 0566AI | 25 m | 1:39.73 | |
42 | 375 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 25 m | 1:42.76 | |
43 | 37 | Holt Mette Buur | 2003 | HERNING | 0344AT | 25 m | 1:45.65 | |
44 | 186 | Laursen Sarah | 2007 | VEJLE | 0798AD | 25 m | 1:54.17 | |
45 | 49 | Lauridsen Louise | 2005 | HERNING | 0524AK | 25 m | ||
46 | 174 | Foldager Frida Høj | 2006 | VEJLE | 0618AH | 25 m | ||
47 | 191 | Nielsen Sofie Karlov | 2007 | VEJLE | 0704AN | 25 m | ||
48 | 296 | Jensen Ophelia Kronborg | 2005 | AABYBRO | 0508AW | 25 m | ||
49 | 408 | Christiansen Christina | 2004 | HORSENS | 0436AZ | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 19, 100m Medley Herrer |
Sponsor: JWL |
Årg. 0-1999: Daniel Steen Andersen (1995) 57.68 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 1:03.73 |
Årg. 2004-2005: Casper Eickhardt (1999) 1:05.76 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 81 | Jørgensen Oskar | 1998 | ODDER | 9817AK | 25 m | 59.23 | |
2 | 439 | Lencevics Maris | 1986 | HORSENS | 8667AC | 25 m | 59.55 | |
3 | 68 | Dall Lasse | 1997 | ODDER | 9763AR | 25 m | 59.58 | |
4 | 69 | Degn Oliver | 1996 | ODDER | 9653AG | 25 m | 1:00.38 | |
5 | 43 | Sørensen Jens | 2001 | HERNING | 0159AD | 25 m | 1:00.66 | |
6 | 335 | Mikkelsen Magnus | 2001 | AAS | 0171AM | 25 m | 1:00.89 | |
7 | 431 | Koch Christian | 1998 | HORSENS | 9841AU | 25 m | 1:02.32 | |
8 | 142 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 1:03.29 | |
9 | 221 | Bache Oliver Widemann | 2001 | VIBORG | 0135AO | 25 m | 1:03.55 | |
10 | 228 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 25 m | 1:03.79 | |
11 | 160 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 1:03.87 | |
12 | 148 | Midtbøll Mads | 1998 | KVIK | 9841AP | 25 m | 1:03.94 | |
13 | 399 | Arentoft Esben Vad | 1999 | HORSENS | 9957AR | 25 m | 1:04.83 | |
14 | 71 | Frederiksen Thomas | 2000 | ODDER | 0089AG | 25 m | 1:04.87 | |
15 | 457 | Petersen Rune Friis | 1996 | HORSENS | 9675AG | 25 m | 1:05.33 | |
16 | 434 | Kramer Viktor Bull | 2000 | HORSENS | 0079AF | 25 m | 1:06.15 | |
17 | 83 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 25 m | 1:06.46 | |
18 | 150 | Nerving Frederik | 1997 | KVIK | 9771AP | 25 m | 1:06.72 | |
19 | 355 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 25 m | 1:07.18 | |
20 | 79 | Jürgense Sebastian Møller | 2001 | ODDER | 0141AB | 25 m | 1:07.37 | |
21 | 281 | Andersen Simon | 2000 | AABYBRO | 0069AK | 25 m | 1:08.62 | |
22 | 88 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 25 m | 1:08.64 | |
23 | 40 | Mehlsen Anders Thingstrup | 2001 | HERNING | 0101AG | 25 m | 1:08.73 | |
24 | 412 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 25 m | 1:09.36 | |
25 | 254 | Olesen Anton Kirkegaard | 2000 | VIBORG | 0013AS | 25 m | 1:09.53 | |
26 | 116 | Hansen Stefan | 2002 | SVENDBORG | 0295AO | 25 m | 1:09.62 | |
27 | 332 | Lindholm Frederik | 2004 | AAS | 0451AC | 25 m | 1:09.76 | |
28 | 334 | Mikkelsen Mads | 2004 | AAS | 0491AC | 25 m | 1:09.81 | |
29 | 10 | Hansen Andreas | 2001 | BRÆDSTRUP | 0195AF | 25 m | 1:10.15 | |
30 | 78 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 1:10.27 | |
31 | 284 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 25 m | 1:10.54 | |
32 | 42 | Bjerre Victor | 2001 | HERNING | 0123AG | 25 m | 1:10.66 | |
33 | 106 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 25 m | 1:10.84 | |
34 | 80 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 25 m | 1:10.86 | |
35 | 341 | Rosenborg Lucas | 2004 | AAS | 0481AH | 25 m | 1:11.59 | |
36 | 257 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | VIBORG | 0177AO | 25 m | 1:12.04 | |
37 | 259 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 1:12.51 | |
38 | 345 | Sloth William | 2003 | AAS | 0367AJ | 25 m | 1:12.51 | |
39 | 365 | Knudsen Jonas Krammer | 2003 | ESBJERG | 0345AF | 25 m | 1:12.85 | |
40 | 115 | Feldskov Alfred | 2003 | SVENDBORG | 0315AK | 25 m | 1:13.10 | |
41 | 314 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | AAS | 0113AL | 25 m | 1:13.36 | |
42 | 74 | Hermansen Mads Emil R. | 2005 | ODDER | 0563AA | 25 m | 1:13.70 | |
43 | 378 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 25 m | 1:14.54 | |
44 | 91 | Wirring Markus | 2003 | ODDER | 0353AQ | 25 m | 1:14.85 | |
45 | 86 | Nielsen Tobias | 2004 | ODDER | 0497AB | 25 m | 1:15.27 | |
46 | 376 | Pedersen Anton | 2003 | ESBJERG | 0367AO | 25 m | 1:15.51 | |
47 | 9 | Hansen Anders Ballisager | 1998 | BRÆDSTRUP | 9863AU | 25 m | 1:15.94 | |
48 | 77 | Johnsen Alexander | 2003 | ODDER | 0397AC | 25 m | 1:16.02 | |
49 | 110 | Øe Sophus Lund | 2003 | SKANDERBOR | 0349AL | 25 m | 1:16.38 | |
50 | 299 | Mikkelsen Anders | 2001 | AABYBRO | 0105AS | 25 m | 1:16.84 | |
51 | 231 | Hedegaard Lukas | 2004 | VIBORG | 0483AM | 25 m | 1:17.04 | |
52 | 283 | Nørgaard Rasmus Rank | 2003 | AABYBRO | 0369AL | 25 m | 1:17.06 | |
53 | 425 | Johannesen Mathias H. | 2004 | HORSENS | 0421AB | 25 m | 1:17.16 | |
54 | 367 | Lyngesen Sune | 2003 | ESBJERG | 0377AI | 25 m | 1:17.32 | |
55 | 354 | Duvander Nicolas | 2005 | ESBJERG | 0563AE | 25 m | 1:17.83 | |
56 | 343 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | AAS | 0329AG | 25 m | 1:17.90 | |
57 | 349 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | AAS | 0571AC | 25 m | 1:19.14 | |
58 | 285 | Toft Jacob | 2003 | AABYBRO | 0357AK | 25 m | 1:19.17 | |
59 | 232 | Henriksen Kasper | 2004 | VIBORG | 0441AM | 25 m | 1:19.88 | |
60 | 479 | Burgardt Cauê | 2004 | HERNING | 0427AR | 25 m | 1:20.00 | |
61 | 373 | Nielsen Mathias Marbæk | 2004 | ESBJERG | 0435AE | 25 m | 1:20.49 | |
62 | 352 | Clausen Carl | 2005 | ESBJERG | 0533AH | 25 m | 1:20.58 | |
63 | 293 | Elvensø Victor Borgen | 2001 | AABYBRO | 0119AR | 25 m | 1:20.78 | |
64 | 371 | Mondrup Lasse Metz | 2004 | ESBJERG | 0407AK | 25 m | 1:21.98 | |
65 | 470 | Sørensen Kristian Sabroe | 2005 | HORSENS | 0583AA | 25 m | 1:22.03 | |
66 | 374 | Nikolajsen Andreas | 2005 | ESBJERG | 0595AC | 25 m | 1:22.19 | |
67 | 366 | Lau Esben Breum | 2003 | ESBJERG | 0323AL | 25 m | 1:22.78 | |
68 | 114 | Bertelsen Emil Brandt | 2004 | SVENDBORG | 0459AP | 25 m | 1:24.54 | |
69 | 229 | Hansen Magne Christian | 2006 | VIBORG | 0615AK | 25 m | 1:24.99 | |
70 | 238 | Jakobsen Tobias | 2005 | VIBORG | 0573AM | 25 m | 1:25.10 | |
71 | 265 | Svenstrup Kristian | 2005 | VIBORG | 0533AN | 25 m | 1:26.15 | |
72 | 303 | Andersen David Kilsgaard | 2005 | AAS | 0567AM | 25 m | 1:26.25 | |
73 | 294 | Haunstrup Victor | 2003 | AABYBRO | 0399AM | 25 m | 1:27.97 | |
74 | 245 | Liboriussen Frederik D. | 2004 | VIBORG | 0415AO | 25 m | 1:28.30 | |
75 | 7 | Gold Anton | 2002 | BRÆDSTRUP | 0235AS | 25 m | 1:28.57 | |
76 | 269 | Sørensen Emil Ulrich | 2005 | VIBORG | 0575AM | 25 m | 1:29.08 | |
77 | 359 | Heeb Karl | 2005 | ESBJERG | 0581AM | 25 m | 1:29.10 | |
78 | 173 | Elkjær Marius Toustrup | 2007 | VEJLE | 0701AB | 25 m | 1:29.41 | |
79 | 239 | Jensen August Sand | 2005 | VIBORG | 0587AN | 25 m | 1:29.63 | |
80 | 70 | Degn Valdemar | 2004 | ODDER | 0417AJ | 25 m | 1:30.15 | |
81 | 368 | Marschall Magnus | 2005 | ESBJERG | 0519AK | 25 m | 1:30.52 | |
82 | 119 | Jørgensen William Romer | 2005 | SVENDBORG | 0599AL | 25 m | 1:31.45 | |
83 | 356 | Foss Oskar | 2006 | ESBJERG | 0677AC | 25 m | 1:32.73 | |
84 | 108 | Petersen Kasper | 2006 | SKANDERBOR | 0625AC | 25 m | 1:32.87 | |
85 | 353 | Drachmann Alexander | 2005 | ESBJERG | 0567AF | 25 m | 1:33.24 | |
86 | 369 | Mathiasen Hjalte S | 2005 | ESBJERG | 0531AM | 25 m | 1:34.43 | |
87 | 176 | Hartmann Moritz | 2007 | VEJLE | 0763AA | 25 m | 1:35.12 | |
88 | 51 | Bennetsen Oliver | 2005 | HERNING | 0565AK | 25 m | 1:35.34 | |
89 | 59 | Rasmusse Sebastian Dunker | 2005 | HERNING | 0583AJ | 25 m | 1:36.71 | |
90 | 101 | Liltorp Frej | 2004 | SKANDERBOR | 0499AL | 25 m | 1:37.95 | |
91 | 171 | Christensen Martin | 2006 | VEJLE | 0601AH | 25 m | 1:37.96 | |
92 | 258 | Rasmussen Lucas Lund | 2007 | VIBORG | 0797AG | 25 m | 1:38.74 | |
93 | 255 | Pedersen Aksel K. | 2006 | VIBORG | 0635AL | 25 m | 1:39.50 | |
94 | 234 | Heuer Oliver | 2006 | VIBORG | 0625AL | 25 m | 1:39.99 | |
95 | 122 | Westergaard Mathias | 2004 | SVENDBORG | 0427AP | 25 m | 1:40.26 | |
96 | 467 | Søndergaard Gustav Nybro | 2004 | HORSENS | 0497AN | 25 m | 1:43.42 | |
97 | 123 | Østergaard Asger | 2005 | SVENDBORG | 0569AI | 25 m | 1:43.66 | |
98 | 396 | Andersen Mathias Løth | 2007 | HORSENS | 0709AC | 25 m | 1:44.56 | |
99 | 411 | Franow Jannick | 2006 | HORSENS | 0687AG | 25 m | 1:47.62 | |
100 | 120 | Kristensen Mads | 2005 | SVENDBORG | 0555AM | 25 m | 1:49.51 | |
101 | 198 | Schwartz Mads Emil | 2008 | VEJLE | 0891AA | 25 m | 1:49.58 | |
102 | 274 | Varming Jacob | 2007 | VIBORG | 0771AF | 25 m | 1:49.95 | |
103 | 179 | Juel Simon | 2006 | VEJLE | 0681AE | 25 m | 1:50.26 | |
104 | 185 | Laursen Sander Bendix | 2006 | VEJLE | 0633AM | 25 m | 1:50.56 | |
105 | 451 | Nissen Mikkel Stenkjær | 2007 | HORSENS | 0731AF | 25 m | 1:51.38 | |
106 | 181 | Klinkowsky Terkel | 2007 | VEJLE | 0749AG | 25 m | 1:52.19 | |
107 | 446 | Mogensen Alexander | 2005 | HORSENS | 0511AM | 25 m | 1:54.99 | |
108 | 170 | Bjerre Tristan | 2007 | VEJLE | 0765AE | 25 m | 2:01.82 | |
109 | 406 | Carstensen Villiam K. | 2007 | HORSENS | 0721AF | 25 m | 2:06.63 | |
110 | 8 | Gold Harald | 2004 | BRÆDSTRUP | 0415AR | 25 m | ||
111 | 17 | Monberg Nikolas Dybbøl | 2003 | BRÆDSTRUP | 25 m | |||
112 | 103 | Mitaine Elliott | 2006 | SKANDERBOR | 0625AJ | 25 m | ||
113 | 363 | Jessen Markus | 2003 | ESBJERG | 0329AN | 25 m | ||
114 | 418 | Hansen Andreas Visby | 2004 | HORSENS | 0481AQ | 25 m | ||
115 | 426 | Johannesen Thomas | 2005 | HORSENS | 0529AB | 25 m | ||
116 | 429 | Jørgensen Thor Aaskoven | 2007 | HORSENS | 0755AD | 25 m | ||
117 | 430 | Knudsgaard Lasse | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
118 | 443 | Majewski Mateusz | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
119 | 447 | Møller Patrick Dam | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
120 | 466 | Skovgård Simon | 2006 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 20, 100m Medley Damer |
Sponsor: Podek |
Årg. 0-2001: Emma H. Christiansen (1999) 1:06.75 |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 1:06.75 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 1:15.72 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 407 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 25 m | 1:06.00 | |
2 | 144 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 1:08.14 | |
3 | 155 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 1:08.31 | |
4 | 448 | Nielsen Amalie Bach | 1999 | HORSENS | 9942AG | 25 m | 1:08.38 | |
5 | 89 | Terp Johanne Skovgaard | 1999 | ODDER | 9914AO | 25 m | 1:08.84 | |
6 | 416 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 25 m | 1:09.45 | |
7 | 151 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 25 m | 1:09.87 | |
8 | 400 | Bisgaard Sofie Amalie J. | 2000 | HORSENS | 0082BB | 25 m | 1:09.93 | |
9 | 67 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 25 m | 1:10.09 | |
10 | 225 | Fog Kathrine | 2000 | VIBORG | 0072BC | 25 m | 1:10.79 | |
11 | 266 | Søgaard Julie | 2001 | VIBORG | 0174AS | 25 m | 1:10.99 | |
12 | 342 | Seehausen Mia | 2001 | AAS | 0186AH | 25 m | 1:11.46 | |
13 | 147 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 1:11.67 | |
14 | 450 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 25 m | 1:12.11 | |
15 | 11 | Harpøth Julia | 2002 | BRÆDSTRUP | 0208AX | 25 m | 1:12.71 | |
16 | 324 | Jensen Mille Kjær | 2004 | AAS | 0418AF | 25 m | 1:12.75 | |
17 | 143 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 25 m | 1:13.06 | |
18 | 218 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 25 m | 1:13.22 | |
19 | 136 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 1:13.35 | |
20 | 134 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 1:13.52 | |
21 | 433 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 25 m | 1:13.67 | |
22 | 320 | Hjort Eva | 2004 | AAS | 0452AE | 25 m | 1:14.61 | |
23 | 309 | Dige Laura Marie | 2004 | AAS | 0404AE | 25 m | 1:14.69 | |
24 | 463 | Rosenkilde Nicoline | 1999 | HORSENS | 9918AT | 25 m | 1:14.92 | |
25 | 301 | Aagaard Sia | 2004 | AAS | 0434AB | 25 m | 1:15.09 | |
26 | 346 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | AAS | 0362AL | 25 m | 1:15.60 | |
27 | 85 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 25 m | 1:15.75 | |
28 | 344 | Skrydstrup Clara | 2004 | AAS | 0488AK | 25 m | 1:15.75 | |
29 | 445 | Mikkelsen Josefine | 2002 | HORSENS | 0242AT | 25 m | 1:15.87 | |
30 | 15 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 25 m | 1:16.02 | |
31 | 287 | Larsen Emma Viborg | 2001 | AABYBRO | 0112AT | 25 m | 1:16.02 | |
32 | 230 | Hansen Sofie Rahbek | 2000 | VIBORG | 0026BD | 25 m | 1:16.22 | |
33 | 329 | Kildahl Sarah | 2004 | AAS | 0474AJ | 25 m | 1:16.86 | |
34 | 105 | Nielsen Sofie S. Aaby | 2003 | SKANDERBOR | 0342AX | 25 m | 1:17.03 | |
35 | 35 | Klausen Alberte Schnieber | 2002 | HERNING | 0224AT | 25 m | 1:17.81 | |
36 | 253 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 25 m | 1:17.89 | |
37 | 468 | Sørensen Caroline Nymann | 2002 | HORSENS | 0232BA | 25 m | 1:17.91 | |
38 | 474 | Tørnæs Anna | 1994 | HORSENS | 9426AA | 25 m | 1:18.22 | |
39 | 87 | Rasmussen Emma | 2002 | ODDER | 0292AL | 25 m | 1:18.49 | |
40 | 478 | Wienberg Katrine Sofie | 2002 | HORSENS | 0252AP | 25 m | 1:18.70 | |
41 | 31 | Kristensen Amalie | 2003 | HERNING | 0304AK | 25 m | 1:18.72 | |
42 | 333 | Lysgaard Caroline | 2003 | AAS | 0318AP | 25 m | 1:18.86 | |
43 | 289 | Andersen Cathrine Boe | 2001 | AABYBRO | 0148BC | 25 m | 1:19.08 | |
44 | 322 | Jensen Agnes Bojsen | 2004 | AAS | 0442AG | 25 m | 1:19.87 | |
45 | 379 | Wolf Sofie A. | 2006 | ESBJERG | 0686AF | 25 m | 1:19.93 | |
46 | 38 | Ovesen Asta Buur | 2004 | HERNING | 0442AJ | 25 m | 1:20.12 | |
47 | 76 | Ingeberg Sofia | 2002 | ODDER | 0252AV | 25 m | 1:20.42 | |
48 | 441 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 25 m | 1:20.42 | |
49 | 99 | Kjærdgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 25 m | 1:20.52 | |
50 | 325 | Jespersen Astrid Crone | 2002 | AAS | 0214AT | 25 m | 1:20.59 | |
51 | 271 | Therkildsen Celeste Pind | 2002 | VIBORG | 0274AU | 25 m | 1:20.73 | |
52 | 34 | Kristensen Maja Fjord | 2002 | HERNING | 0228AO | 25 m | 1:20.75 | |
53 | 415 | Gregersen Stinne Holst | 2003 | HORSENS | 0346AX | 25 m | 1:20.91 | |
54 | 75 | Hingeberg Liv | 2001 | ODDER | 0154AK | 25 m | 1:21.07 | |
55 | 290 | Troldborg Ida | 2003 | AABYBRO | 0372AS | 25 m | 1:21.40 | |
56 | 361 | Jacobsen Ida | 2005 | ESBJERG | 0516AM | 25 m | 1:21.46 | |
57 | 100 | Kvitzau Sara Mette | 2003 | SKANDERBOR | 0328AY | 25 m | 1:22.33 | |
58 | 300 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 25 m | 1:22.39 | |
59 | 273 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 25 m | 1:22.42 | |
60 | 263 | Sunesen Anne | 2001 | VIBORG | 0114AZ | 25 m | 1:22.53 | |
61 | 288 | Treney Emma Rose | 2002 | AABYBRO | 0216AU | 25 m | 1:22.63 | |
62 | 107 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 25 m | 1:22.75 | |
63 | 227 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 25 m | 1:23.21 | |
64 | 377 | Rothgordt Isabell | 2005 | ESBJERG | 0594AD | 25 m | 1:23.36 | |
65 | 109 | Sørensen Kirstine Kjær | 2003 | SKANDERBOR | 0388AT | 25 m | 1:23.59 | |
66 | 357 | Frederiksen Karoline R. | 2006 | ESBJERG | 0638AH | 25 m | 1:25.01 | |
67 | 296 | Jensen Ophelia Kronborg | 2005 | AABYBRO | 0508AW | 25 m | 1:25.25 | |
68 | 398 | Antonsen Amalie | 2003 | HORSENS | 0302AS | 25 m | 1:25.30 | |
69 | 272 | Therkildsen Malena Pind | 2004 | VIBORG | 0488AR | 25 m | 1:25.57 | |
70 | 276 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 25 m | 1:25.61 | |
71 | 380 | Øhlenschlæger Emilie | 2006 | ESBJERG | 0652AC | 25 m | 1:25.67 | |
72 | 6 | Broch Victoria | 2004 | BRÆDSTRUP | 0404AI | 25 m | 1:25.73 | |
73 | 410 | Falck Camilla | 2003 | HORSENS | 0324AI | 25 m | 1:25.94 | |
74 | 219 | Andersen Maria Aakmann | 2004 | VIBORG | 0444AV | 25 m | 1:26.30 | |
75 | 48 | Jensen Clara | 2005 | HERNING | 0596AI | 25 m | 1:26.51 | |
76 | 226 | Haarup Majken | 2004 | VIBORG | 0466AW | 25 m | 1:26.69 | |
77 | 97 | Holst Amalie | 2004 | SKANDERBOR | 0428AS | 25 m | 1:27.14 | |
78 | 251 | Nielsen Freja Jungersen | 2004 | VIBORG | 0484AS | 25 m | 1:27.41 | |
79 | 190 | Nielsen Maja | 2001 | VEJLE | 0134AW | 25 m | 1:27.43 | |
80 | 298 | Lindberg Sille | 2003 | AABYBRO | 0348BB | 25 m | 1:28.00 | |
81 | 275 | Villadsen Caroline K. | 2004 | VIBORG | 0466AV | 25 m | 1:28.69 | |
82 | 82 | Nedergaard Laura G. | 2005 | ODDER | 0572AF | 25 m | 1:29.47 | |
83 | 452 | Oleander Emma | 2004 | HORSENS | 0472AJ | 25 m | 1:29.81 | |
84 | 438 | Leiszner Xenia Juhl | 2005 | HORSENS | 0566AD | 25 m | 1:30.05 | |
85 | 419 | Hansen Emma Bergene | 2005 | HORSENS | 0518AQ | 25 m | 1:30.19 | |
86 | 58 | Nielsen Line Lindhardt | 2004 | HERNING | 0426AO | 25 m | 1:30.24 | |
87 | 435 | Kristensen Signe | 2006 | HORSENS | 0624AK | 25 m | 1:30.33 | |
88 | 72 | Halle Caden | 2005 | ODDER | 0596AS | 25 m | 1:31.60 | |
89 | 358 | Gregersen Astrid | 2005 | ESBJERG | 0508AS | 25 m | 1:32.18 | |
90 | 414 | Gregersen Cecilie Egemose | 2005 | HORSENS | 0542AR | 25 m | 1:32.39 | |
91 | 186 | Laursen Sarah | 2007 | VEJLE | 0798AD | 25 m | 1:32.45 | |
92 | 174 | Foldager Frida Høj | 2006 | VEJLE | 0618AH | 25 m | 1:34.09 | |
93 | 307 | Børsting Natasha | 2004 | AAS | 0434AT | 25 m | 1:34.19 | |
94 | 427 | Jørgensen Ida Marie | 2005 | HORSENS | 0502AU | 25 m | 1:34.28 | |
95 | 47 | Winther Teresa Juel | 2005 | HERNING | 0536AP | 25 m | 1:34.29 | |
96 | 432 | Kragh Emilie Fig | 2005 | HORSENS | 0534AQ | 25 m | 1:34.31 | |
97 | 477 | Wienberg Amalie Marie | 2005 | HORSENS | 0538AB | 25 m | 1:34.38 | |
98 | 249 | Mortensen Sille | 2004 | VIBORG | 0484AL | 25 m | 1:34.42 | |
99 | 250 | Mørch Olivia | 2006 | VIBORG | 0688AO | 25 m | 1:34.42 | |
100 | 25 | Jørgensen Liv Hjorth | 2007 | HERNING | 0754AK | 25 m | 1:35.04 | |
101 | 454 | Olesen Mathilde | 2005 | HORSENS | 0526AT | 25 m | 1:35.25 | |
102 | 370 | Mischorr Mathilde Hedekær | 2005 | ESBJERG | 0522AS | 25 m | 1:35.43 | |
103 | 323 | Jensen Liv Juhl | 2005 | AAS | 0566AI | 25 m | 1:35.45 | |
104 | 295 | Helt Therese J | 2006 | AABYBRO | 0658AK | 25 m | 1:35.52 | |
105 | 177 | Holmberg Mille | 2006 | VEJLE | 0654AH | 25 m | 1:36.00 | |
106 | 222 | Bundgaard Josefine | 2005 | VIBORG | 0594AU | 25 m | 1:36.70 | |
107 | 23 | Zachariassen Ane K. | 2005 | BRÆDSTRUP | 0588AB | 25 m | 1:36.74 | |
108 | 347 | Sørensen Maria Lysgaard | 2006 | AAS | 0682AC | 25 m | 1:38.02 | |
109 | 96 | Eriksen Andrea Dahl | 2004 | SKANDERBOR | 0488BB | 25 m | 1:38.48 | |
110 | 261 | Siegenthaler Helene | 2006 | VIBORG | 0664AQ | 25 m | 1:38.67 | |
111 | 12 | Harpøth Stella | 2006 | BRÆDSTRUP | 0656AH | 25 m | 1:39.03 | |
112 | 302 | Ancker Anna | 2006 | AAS | 0692AI | 25 m | 1:39.11 | |
113 | 444 | Mathiassen Isabella | 2007 | HORSENS | 0708AD | 25 m | 1:40.31 | |
114 | 442 | Madsen Signe Vandborg | 2005 | HORSENS | 0572AQ | 25 m | 1:41.09 | |
115 | 409 | Duevig Bianca Truelsen | 2005 | HORSENS | 25 m | 1:41.41 | ||
116 | 178 | Jervelund Lærke | 2007 | VEJLE | 0772AE | 25 m | 1:41.59 | |
117 | 292 | Andreasen Anna | 2001 | AABYBRO | 0116BE | 25 m | 1:42.48 | |
118 | 102 | Londorf Julie | 2003 | SKANDERBOR | 0314BE | 25 m | 1:45.32 | |
119 | 340 | Poza-Frøkjær Sigrid | 2006 | AAS | 0662AG | 25 m | 1:45.87 | |
120 | 220 | Andreasen Sofie Reinholdt | 2005 | VIBORG | 0524AR | 25 m | 1:47.03 | |
121 | 428 | Jørgensen Laura Sofie K. | 2007 | HORSENS | 0744AI | 25 m | 1:47.41 | |
122 | 189 | Møller Julie Guldmann | 2007 | VEJLE | 0782AI | 25 m | 1:47.44 | |
123 | 5 | Augustesen Sille | 2008 | BRÆDSTRUP | 0824AB | 25 m | 1:48.41 | |
124 | 26 | Kristensen Laura Fjord | 2006 | HERNING | 0696AP | 25 m | 1:50.99 | |
125 | 188 | Møller Ea Gram | 2006 | VEJLE | 0674AM | 25 m | 1:51.79 | |
126 | 172 | Ehrenreich-Birn Alma | 2008 | VEJLE | 0818AC | 25 m | 1:52.62 | |
127 | 117 | Huusfeldt Lærke D | 2006 | SVENDBORG | 0608AK | 25 m | 1:53.55 | |
128 | 453 | Olesen Julie Langberg | 2005 | HORSENS | 0592AW | 25 m | 1:53.64 | |
129 | 417 | Grønhøj Cathrine | 2007 | HORSENS | 0758AE | 25 m | 1:55.62 | |
130 | 191 | Nielsen Sofie Karlov | 2007 | VEJLE | 0704AN | 25 m | 1:56.05 | |
131 | 27 | Jensen Nicoline Astrup | 2006 | HERNING | 0608AP | 25 m | 1:56.67 | |
132 | 180 | Kirstan Claramilla | 2008 | VEJLE | 0896AE | 25 m | 1:59.54 | |
133 | 202 | Uhd Gabrielle Haahr | 2007 | VEJLE | 0796AF | 25 m | 2:00.73 | |
134 | 469 | Sørensen Kirstine Sabroe | 2008 | HORSENS | 0884AD | 25 m | 2:01.01 | |
135 | 247 | Liboriussen Mathilde D. | 2007 | VIBORG | 0718AM | 25 m | 2:01.79 | |
136 | 195 | Rixen Karla Nøhr | 2008 | VEJLE | 0844AC | 25 m | 2:03.78 | |
137 | 28 | Jeppesen Louise | 2008 | HERNING | 0886AG | 25 m | 2:06.34 | |
138 | 192 | Nordstrøm Ida Kjær | 2008 | VEJLE | 0894AC | 25 m | 2:10.81 | |
139 | 169 | Andersen Emilia Daa | 2008 | VEJLE | 0886AE | 25 m | 2:17.16 | |
140 | 461 | Rasmussen Trine Pors | 2007 | HORSENS | 25 m | 2:17.19 | ||
141 | 14 | Klausen Simone Trekær | 2007 | BRÆDSTRUP | 0764AC | 25 m | ||
142 | 18 | Rasmussen Annemone | 2006 | BRÆDSTRUP | 0674AC | 25 m | ||
143 | 19 | Stoltenhoff Katrine | 2006 | BRÆDSTRUP | 0672AM | 25 m | ||
144 | 22 | Wittrup-Jensen Olivia | 2004 | BRÆDSTRUP | 0436AV | 25 m | ||
145 | 104 | Møller Julie | 2005 | SKANDERBOR | 0512AM | 25 m | ||
146 | 197 | Rønsholt Freja | 2008 | VEJLE | 0896AH | 25 m | ||
147 | 268 | Sørensen Anne U. Struntze | 2006 | VIBORG | 0678AS | 25 m | ||
148 | 422 | Jensen Filippa Juul | 2007 | HORSENS | 0718AJ | 25 m | ||
149 | 462 | Rosborg Sjile Gehrt | 2005 | HORSENS | 0598AW | 25 m | ||
150 | 471 | Teglgård Penelope Kamp | 2006 | HORSENS | 25 m | |||
151 | 472 | Thomsen Amalie | 2007 | HORSENS | 0708AJ | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Dagnæs Glaslager |
Årg. 0-1999: Anton Bromer (1995) 4:04.96 |
Årg. 2000-2001: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:13.01 |
Årg. 2002-2003: Jens Sørensen (2001) 4:18.50 |
Årg. 2004-2005: Jens Sørensen (2001) 4:26.62 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 327 | Jessen Frederik | 1998 | AAS | 9857AA | 25 m | 3:59.41 | |
2 | 321 | Izhar-Larsen Dan | 1999 | AAS | 9985AR | 25 m | 4:13.36 | |
3 | 158 | Svendsen Simon Krøyer | 1999 | KVIK | 9961AA | 25 m | 4:18.19 | |
4 | 241 | Kallesøe Mikkel Weis | 2000 | VIBORG | 0095AR | 25 m | 4:19.95 | |
5 | 152 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 4:21.00 | |
6 | 145 | Meng Lucas Alexander | 2000 | KVIK | 0003AC | 25 m | 4:25.43 | |
7 | 331 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | AAS | 0279AJ | 25 m | 4:25.81 | |
8 | 131 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 25 m | 4:25.86 | |
9 | 348 | Thorsell Vilhelm Damm | 2002 | AAS | 0235AD | 25 m | 4:34.32 | |
10 | 332 | Lindholm Frederik | 2004 | AAS | 0451AC | 25 m | 4:35.58 | |
11 | 71 | Frederiksen Thomas | 2000 | ODDER | 0089AG | 25 m | 4:36.54 | |
12 | 260 | Rundqvist Oscar | 2000 | VIBORG | 0095AU | 25 m | 4:38.66 | |
13 | 460 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 25 m | 4:40.59 | |
14 | 282 | Abildgaard Rasmus | 2000 | AABYBRO | 0015AM | 25 m | 4:42.04 | |
15 | 308 | Degn Simon | 2003 | AAS | 0351AQ | 25 m | 4:53.10 | |
16 | 95 | Christensen Nicklas B. | 2002 | SKANDERBOR | 0205AR | 25 m | 4:55.64 | |
17 | 21 | Versteegen Robert | 2001 | BRÆDSTRUP | 0107AS | 25 m | 4:55.69 | |
18 | 110 | Øe Sophus Lund | 2003 | SKANDERBOR | 0349AL | 25 m | 5:01.16 | |
19 | 278 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 25 m | 5:02.44 | |
20 | 330 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | AAS | 0477AE | 25 m | 5:12.50 | |
21 | 66 | Bundgaard Nicholas | 2002 | ODDER | 0249AI | 25 m | 5:28.35 | |
22 | 374 | Nikolajsen Andreas | 2005 | ESBJERG | 0595AC | 25 m | 5:45.54 | |
23 | 291 | Abildgaard Jonas | 2003 | AABYBRO | 0381AM | 25 m | 5:46.35 | |
24 | 193 | Olsen Nikolai Uekermann | 2006 | VEJLE | 0655AF | 25 m | 5:59.21 | |
25 | 203 | Wolgast Malthe Elias | 2006 | VEJLE | 0631AB | 25 m | 6:25.25 | |
26 | 179 | Juel Simon | 2006 | VEJLE | 0681AE | 25 m | 6:54.06 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer |
Sponsor: Malerfirma Villadsen Aps |
Årg. 0-2001: Amalie Østrup (1997) 4:22.97 |
Årg. 2002-2003: Matilde Kjeldsen (1999) 4:37.02 |
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 4:37.78 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 5:21.71 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 153 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 4:29.69 | |
2 | 132 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 4:32.78 | |
3 | 67 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 25 m | 4:36.31 | |
4 | 350 | Østerberg Nikoline | 2000 | AAS | 0098AU | 25 m | 4:40.77 | |
5 | 342 | Seehausen Mia | 2001 | AAS | 0186AH | 25 m | 4:41.88 | |
6 | 449 | Nielsen Mie Buch | 2001 | HORSENS | 0188AH | 25 m | 4:43.01 | |
7 | 136 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 4:43.03 | |
8 | 440 | Liboriussen Caroline | 2002 | HORSENS | 0222AT | 25 m | 4:44.64 | |
9 | 305 | Bjerg Martha | 2004 | AAS | 0454AK | 25 m | 4:46.96 | |
10 | 252 | Nielsen Laura Davidsen | 2000 | VIBORG | 0064BA | 25 m | 4:51.21 | |
11 | 161 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 25 m | 4:54.10 | |
12 | 32 | Kruse Frederikke | 2002 | HERNING | 0278AI | 25 m | 4:55.49 | |
13 | 256 | Prøhl Christie | 1998 | VIBORG | 9872AW | 25 m | 4:56.50 | |
14 | 140 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 4:56.88 | |
15 | 326 | Jespersen Victoria K. | 2001 | AAS | 0184AN | 25 m | 4:57.66 | |
16 | 402 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 25 m | 4:59.85 | |
17 | 87 | Rasmussen Emma | 2002 | ODDER | 0292AL | 25 m | 5:00.61 | |
18 | 287 | Larsen Emma Viborg | 2001 | AABYBRO | 0112AT | 25 m | 5:04.24 | |
19 | 223 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 25 m | 5:05.12 | |
20 | 318 | Hansen Mathilde Tilsted | 2003 | AAS | 0306AR | 25 m | 5:10.20 | |
21 | 135 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 25 m | 5:11.84 | |
22 | 405 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 25 m | 5:13.40 | |
23 | 403 | Brændgaard Frederikke | 2001 | HORSENS | 0172BA | 25 m | 5:18.14 | |
24 | 233 | Heuer Josefine | 2003 | VIBORG | 0386AM | 25 m | 5:25.65 | |
25 | 458 | Petersen Thea Sofie Holm | 2005 | HORSENS | 0568AR | 25 m | 5:37.12 | |
26 | 199 | Selbo Pipaluk | 2003 | VEJLE | 0336AZ | 25 m | 5:37.19 | |
27 | 184 | Lauridsen Asta Sofia | 2008 | VEJLE | 0818AE | 25 m | 8:48.30 | |
28 | 84 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 25 m | ||
29 | 194 | Rasmussen Eline Sofie K. | 2007 | VEJLE | 0784AD | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 25, 200m Medley Herrer |
Sponsor: Bofint |
Årg. 0-1999: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2002-2003: Mads Sørensen (2001) 2:18.07 |
Årg. 2004-2005: Casper Eickhardt (1999) 2:23.78 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 81 | Jørgensen Oskar | 1998 | ODDER | 9817AK | 25 m | 2:07.49 | |
2 | 327 | Jessen Frederik | 1998 | AAS | 9857AA | 25 m | 2:08.46 | |
3 | 335 | Mikkelsen Magnus | 2001 | AAS | 0171AM | 25 m | 2:11.11 | |
4 | 139 | Holm Viktor | 1996 | KVIK | 9607AD | 25 m | 2:11.59 | |
5 | 434 | Kramer Viktor Bull | 2000 | HORSENS | 0079AF | 25 m | 2:13.13 | |
6 | 397 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 2:15.97 | |
7 | 431 | Koch Christian | 1998 | HORSENS | 9841AU | 25 m | 2:16.91 | |
8 | 160 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 2:17.41 | |
9 | 138 | Hedegaard Emil | 1999 | KVIK | 9905AA | 25 m | 2:18.14 | |
10 | 148 | Midtbøll Mads | 1998 | KVIK | 9841AP | 25 m | 2:18.29 | |
11 | 277 | Vingborg Jakob | 1998 | VIBORG | 9899AJ | 25 m | 2:19.05 | |
12 | 321 | Izhar-Larsen Dan | 1999 | AAS | 9985AR | 25 m | 2:20.21 | |
13 | 455 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 2:20.74 | |
14 | 145 | Meng Lucas Alexander | 2000 | KVIK | 0003AC | 25 m | 2:20.83 | |
15 | 460 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 25 m | 2:21.20 | |
16 | 228 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 25 m | 2:21.87 | |
17 | 331 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | AAS | 0279AJ | 25 m | 2:21.99 | |
18 | 317 | Gallacher Daniel | 2002 | AAS | 0235AK | 25 m | 2:25.35 | |
19 | 83 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 25 m | 2:25.96 | |
20 | 314 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | AAS | 0113AL | 25 m | 2:26.62 | |
21 | 79 | Jürgense Sebastian Møller | 2001 | ODDER | 0141AB | 25 m | 2:26.63 | |
22 | 40 | Mehlsen Anders Thingstrup | 2001 | HERNING | 0101AG | 25 m | 2:27.55 | |
23 | 131 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 25 m | 2:27.67 | |
24 | 332 | Lindholm Frederik | 2004 | AAS | 0451AC | 25 m | 2:27.83 | |
25 | 348 | Thorsell Vilhelm Damm | 2002 | AAS | 0235AD | 25 m | 2:29.08 | |
26 | 259 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 2:30.50 | |
27 | 88 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 25 m | 2:30.51 | |
28 | 282 | Abildgaard Rasmus | 2000 | AABYBRO | 0015AM | 25 m | 2:30.72 | |
29 | 334 | Mikkelsen Mads | 2004 | AAS | 0491AC | 25 m | 2:31.74 | |
30 | 260 | Rundqvist Oscar | 2000 | VIBORG | 0095AU | 25 m | 2:32.19 | |
31 | 41 | Truelsen Ejnar | 2002 | HERNING | 0259AK | 25 m | 2:33.19 | |
32 | 80 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 25 m | 2:34.07 | |
33 | 424 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 25 m | 2:34.18 | |
34 | 365 | Knudsen Jonas Krammer | 2003 | ESBJERG | 0345AF | 25 m | 2:37.41 | |
35 | 308 | Degn Simon | 2003 | AAS | 0351AQ | 25 m | 2:37.44 | |
36 | 376 | Pedersen Anton | 2003 | ESBJERG | 0367AO | 25 m | 2:37.81 | |
37 | 95 | Christensen Nicklas B. | 2002 | SKANDERBOR | 0205AR | 25 m | 2:39.19 | |
38 | 283 | Nørgaard Rasmus Rank | 2003 | AABYBRO | 0369AL | 25 m | 2:39.60 | |
39 | 421 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 25 m | 2:39.78 | |
40 | 341 | Rosenborg Lucas | 2004 | AAS | 0481AH | 25 m | 2:40.85 | |
41 | 285 | Toft Jacob | 2003 | AABYBRO | 0357AK | 25 m | 2:42.34 | |
42 | 115 | Feldskov Alfred | 2003 | SVENDBORG | 0315AK | 25 m | 2:42.71 | |
43 | 231 | Hedegaard Lukas | 2004 | VIBORG | 0483AM | 25 m | 2:44.92 | |
44 | 354 | Duvander Nicolas | 2005 | ESBJERG | 0563AE | 25 m | 2:45.92 | |
45 | 367 | Lyngesen Sune | 2003 | ESBJERG | 0377AI | 25 m | 2:46.63 | |
46 | 110 | Øe Sophus Lund | 2003 | SKANDERBOR | 0349AL | 25 m | 2:46.86 | |
47 | 343 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | AAS | 0329AG | 25 m | 2:47.53 | |
48 | 66 | Bundgaard Nicholas | 2002 | ODDER | 0249AI | 25 m | 2:47.93 | |
49 | 56 | Mortensen Alexander | 2004 | HERNING | 0487AB | 25 m | 2:48.37 | |
50 | 479 | Burgardt Cauê | 2004 | HERNING | 0427AR | 25 m | 2:50.00 | |
51 | 232 | Henriksen Kasper | 2004 | VIBORG | 0441AM | 25 m | 2:53.28 | |
52 | 366 | Lau Esben Breum | 2003 | ESBJERG | 0323AL | 25 m | 2:54.84 | |
53 | 21 | Versteegen Robert | 2001 | BRÆDSTRUP | 0107AS | 25 m | 2:56.08 | |
54 | 62 | Wemmelund Sigurd | 2005 | HERNING | 0589AI | 25 m | 2:57.56 | |
55 | 291 | Abildgaard Jonas | 2003 | AABYBRO | 0381AM | 25 m | 3:02.40 | |
56 | 413 | Gregersen Andreas Egemose | 2003 | HORSENS | 0311AS | 25 m | 3:02.61 | |
57 | 359 | Heeb Karl | 2005 | ESBJERG | 0581AM | 25 m | 3:09.86 | |
58 | 368 | Marschall Magnus | 2005 | ESBJERG | 0519AK | 25 m | 3:11.94 | |
59 | 193 | Olsen Nikolai Uekermann | 2006 | VEJLE | 0655AF | 25 m | 3:11.98 | |
60 | 303 | Andersen David Kilsgaard | 2005 | AAS | 0567AM | 25 m | 3:12.20 | |
61 | 203 | Wolgast Malthe Elias | 2006 | VEJLE | 0631AB | 25 m | 3:12.43 | |
62 | 245 | Liboriussen Frederik D. | 2004 | VIBORG | 0415AO | 25 m | 3:17.10 | |
63 | 229 | Hansen Magne Christian | 2006 | VIBORG | 0615AK | 25 m | 3:18.06 | |
64 | 173 | Elkjær Marius Toustrup | 2007 | VEJLE | 0701AB | 25 m | 3:21.06 | |
65 | 176 | Hartmann Moritz | 2007 | VEJLE | 0763AA | 25 m | 3:33.81 | |
66 | 175 | Hansen Anders Bank | 2006 | VEJLE | 0657AG | 25 m | 3:51.23 | |
67 | 183 | Lassen Andreas Lang | 2007 | VEJLE | 0779AB | 25 m | 3:53.75 | |
68 | 411 | Franow Jannick | 2006 | HORSENS | 0687AG | 25 m | 4:00.32 | |
69 | 198 | Schwartz Mads Emil | 2008 | VEJLE | 0891AA | 25 m | 4:02.73 | |
70 | 274 | Varming Jacob | 2007 | VIBORG | 0771AF | 25 m | 4:14.91 | |
71 | 8 | Gold Harald | 2004 | BRÆDSTRUP | 0415AR | 25 m | ||
72 | 17 | Monberg Nikolas Dybbøl | 2003 | BRÆDSTRUP | 25 m | |||
73 | 51 | Bennetsen Oliver | 2005 | HERNING | 0565AK | 25 m | ||
74 | 437 | Landbo Daniel | 2005 | HORSENS | 0585AM | 25 m | ||
75 | 446 | Mogensen Alexander | 2005 | HORSENS | 0511AM | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 26, 200m Medley Damer |
Sponsor: Aakjærs |
Årg. 0-2001: Mathilde Huss-Hansen (1994) 2:21.66 |
Årg. 2002-2003: Cecilie Lykke Hansen (1999) 2:25.66 |
Årg. 2004-2005: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:34.77 |
Årg. 2006-2007: Line J. V. Hededal (2001) 2:50.57 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 416 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 25 m | 2:20.71 | |
2 | 155 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 2:25.21 | |
3 | 144 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 2:26.03 | |
4 | 132 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 2:26.13 | |
5 | 153 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 2:27.19 | |
6 | 237 | Jakobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 25 m | 2:28.13 | |
7 | 154 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 2:28.77 | |
8 | 67 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 25 m | 2:29.03 | |
9 | 246 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 25 m | 2:29.69 | |
10 | 151 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 25 m | 2:31.96 | |
11 | 147 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 2:31.98 | |
12 | 350 | Østerberg Nikoline | 2000 | AAS | 0098AU | 25 m | 2:32.56 | |
13 | 440 | Liboriussen Caroline | 2002 | HORSENS | 0222AT | 25 m | 2:33.22 | |
14 | 225 | Fog Kathrine | 2000 | VIBORG | 0072BC | 25 m | 2:33.67 | |
15 | 143 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 25 m | 2:34.19 | |
16 | 134 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 2:34.34 | |
17 | 89 | Terp Johanne Skovgaard | 1999 | ODDER | 9914AO | 25 m | 2:34.51 | |
18 | 161 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 25 m | 2:36.43 | |
19 | 305 | Bjerg Martha | 2004 | AAS | 0454AK | 25 m | 2:36.81 | |
20 | 309 | Dige Laura Marie | 2004 | AAS | 0404AE | 25 m | 2:37.56 | |
21 | 342 | Seehausen Mia | 2001 | AAS | 0186AH | 25 m | 2:37.57 | |
22 | 433 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 25 m | 2:37.79 | |
23 | 218 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 25 m | 2:38.13 | |
24 | 346 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | AAS | 0362AL | 25 m | 2:38.30 | |
25 | 136 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 2:38.40 | |
26 | 217 | Andersen Helene Marie | 2001 | VIBORG | 0112AY | 25 m | 2:39.31 | |
27 | 84 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 25 m | 2:39.33 | |
28 | 11 | Harpøth Julia | 2002 | BRÆDSTRUP | 0208AX | 25 m | 2:39.64 | |
29 | 252 | Nielsen Laura Davidsen | 2000 | VIBORG | 0064BA | 25 m | 2:39.91 | |
30 | 463 | Rosenkilde Nicoline | 1999 | HORSENS | 9918AT | 25 m | 2:40.50 | |
31 | 329 | Kildahl Sarah | 2004 | AAS | 0474AJ | 25 m | 2:41.60 | |
32 | 140 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 2:41.96 | |
33 | 344 | Skrydstrup Clara | 2004 | AAS | 0488AK | 25 m | 2:42.59 | |
34 | 333 | Lysgaard Caroline | 2003 | AAS | 0318AP | 25 m | 2:42.71 | |
35 | 320 | Hjort Eva | 2004 | AAS | 0452AE | 25 m | 2:43.49 | |
36 | 135 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 25 m | 2:44.03 | |
37 | 403 | Brændgaard Frederikke | 2001 | HORSENS | 0172BA | 25 m | 2:44.49 | |
38 | 35 | Klausen Alberte Schnieber | 2002 | HERNING | 0224AT | 25 m | 2:45.46 | |
39 | 328 | Justesen Frida Saks | 2004 | AAS | 0452AM | 25 m | 2:46.92 | |
40 | 20 | Sørensen Trine G. | 1997 | BRÆDSTRUP | 9752AR | 25 m | 2:47.10 | |
41 | 244 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 25 m | 2:47.31 | |
42 | 38 | Ovesen Asta Buur | 2004 | HERNING | 0442AJ | 25 m | 2:49.23 | |
43 | 289 | Andersen Cathrine Boe | 2001 | AABYBRO | 0148BC | 25 m | 2:49.37 | |
44 | 478 | Wienberg Katrine Sofie | 2002 | HORSENS | 0252AP | 25 m | 2:50.00 | |
45 | 402 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 25 m | 2:50.39 | |
46 | 32 | Kruse Frederikke | 2002 | HERNING | 0278AI | 25 m | 2:52.38 | |
47 | 199 | Selbo Pipaluk | 2003 | VEJLE | 0336AZ | 25 m | 2:52.46 | |
48 | 415 | Gregersen Stinne Holst | 2003 | HORSENS | 0346AX | 25 m | 2:53.18 | |
49 | 99 | Kjærdgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 25 m | 2:53.96 | |
50 | 87 | Rasmussen Emma | 2002 | ODDER | 0292AL | 25 m | 2:54.42 | |
51 | 379 | Wolf Sofie A. | 2006 | ESBJERG | 0686AF | 25 m | 2:54.65 | |
52 | 230 | Hansen Sofie Rahbek | 2000 | VIBORG | 0026BD | 25 m | 2:54.98 | |
53 | 16 | Lindberg Sofie | 2004 | BRÆDSTRUP | 0448AX | 25 m | 2:55.07 | |
54 | 243 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 25 m | 2:55.43 | |
55 | 325 | Jespersen Astrid Crone | 2002 | AAS | 0214AT | 25 m | 2:55.51 | |
56 | 362 | Jensen Marie | 2005 | ESBJERG | 0516AO | 25 m | 2:55.84 | |
57 | 290 | Troldborg Ida | 2003 | AABYBRO | 0372AS | 25 m | 2:57.39 | |
58 | 405 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 25 m | 2:57.79 | |
59 | 441 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 25 m | 2:59.51 | |
60 | 100 | Kvitzau Sara Mette | 2003 | SKANDERBOR | 0328AY | 25 m | 3:00.21 | |
61 | 300 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 25 m | 3:02.80 | |
62 | 398 | Antonsen Amalie | 2003 | HORSENS | 0302AS | 25 m | 3:03.18 | |
63 | 296 | Jensen Ophelia Kronborg | 2005 | AABYBRO | 0508AW | 25 m | 3:03.26 | |
64 | 458 | Petersen Thea Sofie Holm | 2005 | HORSENS | 0568AR | 25 m | 3:08.43 | |
65 | 276 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 25 m | 3:08.88 | |
66 | 272 | Therkildsen Malena Pind | 2004 | VIBORG | 0488AR | 25 m | 3:09.31 | |
67 | 380 | Øhlenschlæger Emilie | 2006 | ESBJERG | 0652AC | 25 m | 3:09.70 | |
68 | 49 | Lauridsen Louise | 2005 | HERNING | 0524AK | 25 m | 3:09.87 | |
69 | 50 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 25 m | 3:11.48 | |
70 | 226 | Haarup Majken | 2004 | VIBORG | 0466AW | 25 m | 3:12.54 | |
71 | 219 | Andersen Maria Aakmann | 2004 | VIBORG | 0444AV | 25 m | 3:17.05 | |
72 | 438 | Leiszner Xenia Juhl | 2005 | HORSENS | 0566AD | 25 m | 3:18.58 | |
73 | 47 | Winther Teresa Juel | 2005 | HERNING | 0536AP | 25 m | 3:22.00 | |
74 | 186 | Laursen Sarah | 2007 | VEJLE | 0798AD | 25 m | 3:27.39 | |
75 | 25 | Jørgensen Liv Hjorth | 2007 | HERNING | 0754AK | 25 m | 3:30.87 | |
76 | 414 | Gregersen Cecilie Egemose | 2005 | HORSENS | 0542AR | 25 m | 3:32.56 | |
77 | 174 | Foldager Frida Høj | 2006 | VEJLE | 0618AH | 25 m | 3:32.72 | |
78 | 340 | Poza-Frøkjær Sigrid | 2006 | AAS | 0662AG | 25 m | 3:34.19 | |
79 | 58 | Nielsen Line Lindhardt | 2004 | HERNING | 0426AO | 25 m | 3:42.35 | |
80 | 323 | Jensen Liv Juhl | 2005 | AAS | 0566AI | 25 m | 3:46.52 | |
81 | 177 | Holmberg Mille | 2006 | VEJLE | 0654AH | 25 m | 3:48.44 | |
82 | 194 | Rasmussen Eline Sofie K. | 2007 | VEJLE | 0784AD | 25 m | 3:48.69 | |
83 | 292 | Andreasen Anna | 2001 | AABYBRO | 0116BE | 25 m | 3:52.28 | |
84 | 188 | Møller Ea Gram | 2006 | VEJLE | 0674AM | 25 m | 3:55.12 | |
85 | 26 | Kristensen Laura Fjord | 2006 | HERNING | 0696AP | 25 m | 4:14.16 | |
86 | 27 | Jensen Nicoline Astrup | 2006 | HERNING | 0608AP | 25 m | 4:15.94 | |
87 | 184 | Lauridsen Asta Sofia | 2008 | VEJLE | 0818AE | 25 m | 4:51.32 | |
88 | 12 | Harpøth Stella | 2006 | BRÆDSTRUP | 0656AH | 25 m | ||
89 | 19 | Stoltenhoff Katrine | 2006 | BRÆDSTRUP | 0672AM | 25 m | ||
90 | 23 | Zachariassen Ane K. | 2005 | BRÆDSTRUP | 0588AB | 25 m | ||
91 | 28 | Jeppesen Louise | 2008 | HERNING | 0886AG | 25 m | ||
92 | 220 | Andreasen Sofie Reinholdt | 2005 | VIBORG | 0524AR | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 0-1999: Antom Bromer (1995) 58.99 |
Årg. 2000-2001: Tobias B. Bjerg (1998) 59.88 |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 1:00.71 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 1:08.53 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 69 | Degn Oliver | 1996 | ODDER | 9653AG | 25 m | 56.58 | |
2 | 319 | Hjort Anton Borg | 2000 | AAS | 0065AO | 25 m | 58.01 | |
3 | 68 | Dall Lasse | 1997 | ODDER | 9763AR | 25 m | 59.29 | |
4 | 152 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 59.36 | |
5 | 455 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 1:00.55 | |
6 | 139 | Holm Viktor | 1996 | KVIK | 9607AD | 25 m | 1:00.60 | |
7 | 150 | Nerving Frederik | 1997 | KVIK | 9771AP | 25 m | 1:02.74 | |
8 | 436 | Kristensen Tais Andkjær | 1999 | HORSENS | 9987AB | 25 m | 1:04.28 | |
9 | 314 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | AAS | 0113AL | 25 m | 1:05.08 | |
10 | 235 | Houlborg Emil | 1998 | VIBORG | 9859AP | 25 m | 1:05.36 | |
11 | 257 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | VIBORG | 0177AO | 25 m | 1:05.37 | |
12 | 41 | Truelsen Ejnar | 2002 | HERNING | 0259AK | 25 m | 1:05.67 | |
13 | 78 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 1:06.48 | |
14 | 348 | Thorsell Vilhelm Damm | 2002 | AAS | 0235AD | 25 m | 1:06.72 | |
15 | 278 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 25 m | 1:07.06 | |
16 | 341 | Rosenborg Lucas | 2004 | AAS | 0481AH | 25 m | 1:09.09 | |
17 | 355 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 25 m | 1:09.51 | |
18 | 224 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 25 m | 1:09.72 | |
19 | 254 | Olesen Anton Kirkegaard | 2000 | VIBORG | 0013AS | 25 m | 1:10.66 | |
20 | 13 | Jensen Rasmus D. | 1998 | BRÆDSTRUP | 9897AN | 25 m | 1:11.33 | |
21 | 106 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 25 m | 1:11.71 | |
22 | 95 | Christensen Nicklas B. | 2002 | SKANDERBOR | 0205AR | 25 m | 1:11.81 | |
23 | 421 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 25 m | 1:12.19 | |
24 | 284 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 25 m | 1:12.22 | |
25 | 330 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | AAS | 0477AE | 25 m | 1:12.69 | |
26 | 293 | Elvensø Victor Borgen | 2001 | AABYBRO | 0119AR | 25 m | 1:13.33 | |
27 | 42 | Bjerre Victor | 2001 | HERNING | 0123AG | 25 m | 1:14.29 | |
28 | 74 | Hermansen Mads Emil R. | 2005 | ODDER | 0563AA | 25 m | 1:14.48 | |
29 | 425 | Johannesen Mathias H. | 2004 | HORSENS | 0421AB | 25 m | 1:14.77 | |
30 | 116 | Hansen Stefan | 2002 | SVENDBORG | 0295AO | 25 m | 1:17.22 | |
31 | 345 | Sloth William | 2003 | AAS | 0367AJ | 25 m | 1:17.22 | |
32 | 259 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 1:17.52 | |
33 | 373 | Nielsen Mathias Marbæk | 2004 | ESBJERG | 0435AE | 25 m | 1:18.43 | |
34 | 86 | Nielsen Tobias | 2004 | ODDER | 0497AB | 25 m | 1:18.66 | |
35 | 77 | Johnsen Alexander | 2003 | ODDER | 0397AC | 25 m | 1:18.88 | |
36 | 349 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | AAS | 0571AC | 25 m | 1:19.15 | |
37 | 238 | Jakobsen Tobias | 2005 | VIBORG | 0573AM | 25 m | 1:19.92 | |
38 | 91 | Wirring Markus | 2003 | ODDER | 0353AQ | 25 m | 1:20.33 | |
39 | 352 | Clausen Carl | 2005 | ESBJERG | 0533AH | 25 m | 1:22.50 | |
40 | 110 | Øe Sophus Lund | 2003 | SKANDERBOR | 0349AL | 25 m | 1:23.01 | |
41 | 57 | Nielsen Jonas Klarskov | 2003 | HERNING | 0317AM | 25 m | 1:24.47 | |
42 | 70 | Degn Valdemar | 2004 | ODDER | 0417AJ | 25 m | 1:25.92 | |
43 | 294 | Haunstrup Victor | 2003 | AABYBRO | 0399AM | 25 m | 1:28.60 | |
44 | 61 | Simonsen Mads | 2005 | HERNING | 0583AG | 25 m | 1:29.18 | |
45 | 353 | Drachmann Alexander | 2005 | ESBJERG | 0567AF | 25 m | 1:30.10 | |
46 | 203 | Wolgast Malthe Elias | 2006 | VEJLE | 0631AB | 25 m | 1:31.55 | |
47 | 53 | Jørgensen Lasse Hjorth | 2006 | HERNING | 0647AK | 25 m | 1:31.82 | |
48 | 239 | Jensen August Sand | 2005 | VIBORG | 0587AN | 25 m | 1:32.92 | |
49 | 464 | Schultz Mads Berthold | 2005 | HORSENS | 0543AJ | 25 m | 1:34.72 | |
50 | 54 | Klausen Asger Schnieber | 2005 | HERNING | 0557AG | 25 m | 1:34.87 | |
51 | 60 | Schou Laurits Romvig | 2004 | HERNING | 0479AP | 25 m | 1:35.49 | |
52 | 59 | Rasmusse Sebastian Dunker | 2005 | HERNING | 0583AJ | 25 m | 1:35.85 | |
53 | 182 | Kristensen Benjamin Dahl | 2005 | VEJLE | 0599AK | 25 m | 1:36.89 | |
54 | 101 | Liltorp Frej | 2004 | SKANDERBOR | 0499AL | 25 m | 1:38.27 | |
55 | 258 | Rasmussen Lucas Lund | 2007 | VIBORG | 0797AG | 25 m | 1:39.39 | |
56 | 274 | Varming Jacob | 2007 | VIBORG | 0771AF | 25 m | 1:39.97 | |
57 | 183 | Lassen Andreas Lang | 2007 | VEJLE | 0779AB | 25 m | 1:43.54 | |
58 | 122 | Westergaard Mathias | 2004 | SVENDBORG | 0427AP | 25 m | 1:44.73 | |
59 | 52 | Jeppesen Mads | 2006 | HERNING | 0613AG | 25 m | 1:54.35 | |
60 | 418 | Hansen Andreas Visby | 2004 | HORSENS | 0481AQ | 25 m | 1:56.07 | |
61 | 423 | Jensen Gustav | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
62 | 443 | Majewski Mateusz | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
63 | 447 | Møller Patrick Dam | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer |
Sponsor: Nybolig |
Årg. 0-2001: Amalie Østrup (1997) 1:03.32 |
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 1:07.43 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Årg. 2006-2007: Malou Sejr (2005) 1:22.35 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 416 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 25 m | 1:03.10 | |
2 | 73 | Hansen Cecilie Lykke | 1999 | ODDER | 9918AC | 25 m | 1:04.14 | |
3 | 89 | Terp Johanne Skovgaard | 1999 | ODDER | 9914AO | 25 m | 1:05.36 | |
4 | 448 | Nielsen Amalie Bach | 1999 | HORSENS | 9942AG | 25 m | 1:07.29 | |
5 | 400 | Bisgaard Sofie Amalie J. | 2000 | HORSENS | 0082BB | 25 m | 1:07.90 | |
6 | 15 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 25 m | 1:07.93 | |
7 | 324 | Jensen Mille Kjær | 2004 | AAS | 0418AF | 25 m | 1:08.24 | |
8 | 404 | Berg Mille C. | 2001 | HORSENS | 0102AY | 25 m | 1:10.21 | |
9 | 350 | Østerberg Nikoline | 2000 | AAS | 0098AU | 25 m | 1:10.36 | |
10 | 450 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 25 m | 1:10.64 | |
11 | 474 | Tørnæs Anna | 1994 | HORSENS | 9426AA | 25 m | 1:11.10 | |
12 | 87 | Rasmussen Emma | 2002 | ODDER | 0292AL | 25 m | 1:11.21 | |
13 | 305 | Bjerg Martha | 2004 | AAS | 0454AK | 25 m | 1:11.96 | |
14 | 301 | Aagaard Sia | 2004 | AAS | 0434AB | 25 m | 1:12.65 | |
15 | 76 | Ingeberg Sofia | 2002 | ODDER | 0252AV | 25 m | 1:13.14 | |
16 | 85 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 25 m | 1:13.60 | |
17 | 287 | Larsen Emma Viborg | 2001 | AABYBRO | 0112AT | 25 m | 1:13.84 | |
18 | 440 | Liboriussen Caroline | 2002 | HORSENS | 0222AT | 25 m | 1:14.26 | |
19 | 273 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 25 m | 1:14.52 | |
20 | 75 | Hingeberg Liv | 2001 | ODDER | 0154AK | 25 m | 1:15.19 | |
21 | 441 | Madsen Caroline | 2004 | HORSENS | 0446AQ | 25 m | 1:15.71 | |
22 | 309 | Dige Laura Marie | 2004 | AAS | 0404AE | 25 m | 1:15.98 | |
23 | 361 | Jacobsen Ida | 2005 | ESBJERG | 0516AM | 25 m | 1:16.37 | |
24 | 449 | Nielsen Mie Buch | 2001 | HORSENS | 0188AH | 25 m | 1:16.56 | |
25 | 34 | Kristensen Maja Fjord | 2002 | HERNING | 0228AO | 25 m | 1:16.99 | |
26 | 38 | Ovesen Asta Buur | 2004 | HERNING | 0442AJ | 25 m | 1:17.14 | |
27 | 329 | Kildahl Sarah | 2004 | AAS | 0474AJ | 25 m | 1:17.89 | |
28 | 90 | Winther Maria Dyrhauge | 2004 | ODDER | 0468AN | 25 m | 1:18.65 | |
29 | 379 | Wolf Sofie A. | 2006 | ESBJERG | 0686AF | 25 m | 1:19.12 | |
30 | 227 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 25 m | 1:19.52 | |
31 | 403 | Brændgaard Frederikke | 2001 | HORSENS | 0172BA | 25 m | 1:19.95 | |
32 | 6 | Broch Victoria | 2004 | BRÆDSTRUP | 0404AI | 25 m | 1:19.99 | |
33 | 97 | Holst Amalie | 2004 | SKANDERBOR | 0428AS | 25 m | 1:20.01 | |
34 | 322 | Jensen Agnes Bojsen | 2004 | AAS | 0442AG | 25 m | 1:21.30 | |
35 | 375 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 25 m | 1:23.05 | |
36 | 109 | Sørensen Kirstine Kjær | 2003 | SKANDERBOR | 0388AT | 25 m | 1:23.79 | |
37 | 298 | Lindberg Sille | 2003 | AABYBRO | 0348BB | 25 m | 1:23.84 | |
38 | 37 | Holt Mette Buur | 2003 | HERNING | 0344AT | 25 m | 1:24.24 | |
39 | 48 | Jensen Clara | 2005 | HERNING | 0596AI | 25 m | 1:24.40 | |
40 | 190 | Nielsen Maja | 2001 | VEJLE | 0134AW | 25 m | 1:25.19 | |
41 | 82 | Nedergaard Laura G. | 2005 | ODDER | 0572AF | 25 m | 1:25.77 | |
42 | 435 | Kristensen Signe | 2006 | HORSENS | 0624AK | 25 m | 1:25.78 | |
43 | 297 | Kanstrup Julie Heby | 2002 | AABYBRO | 0284BA | 25 m | 1:27.28 | |
44 | 357 | Frederiksen Karoline R. | 2006 | ESBJERG | 0638AH | 25 m | 1:28.60 | |
45 | 452 | Oleander Emma | 2004 | HORSENS | 0472AJ | 25 m | 1:29.18 | |
46 | 377 | Rothgordt Isabell | 2005 | ESBJERG | 0594AD | 25 m | 1:29.64 | |
47 | 410 | Falck Camilla | 2003 | HORSENS | 0324AI | 25 m | 1:29.72 | |
48 | 72 | Halle Caden | 2005 | ODDER | 0596AS | 25 m | 1:30.67 | |
49 | 250 | Mørch Olivia | 2006 | VIBORG | 0688AO | 25 m | 1:32.68 | |
50 | 370 | Mischorr Mathilde Hedekær | 2005 | ESBJERG | 0522AS | 25 m | 1:32.83 | |
51 | 427 | Jørgensen Ida Marie | 2005 | HORSENS | 0502AU | 25 m | 1:34.25 | |
52 | 419 | Hansen Emma Bergene | 2005 | HORSENS | 0518AQ | 25 m | 1:34.73 | |
53 | 454 | Olesen Mathilde | 2005 | HORSENS | 0526AT | 25 m | 1:35.12 | |
54 | 174 | Foldager Frida Høj | 2006 | VEJLE | 0618AH | 25 m | 1:36.57 | |
55 | 347 | Sørensen Maria Lysgaard | 2006 | AAS | 0682AC | 25 m | 1:37.36 | |
56 | 22 | Wittrup-Jensen Olivia | 2004 | BRÆDSTRUP | 0436AV | 25 m | 1:37.61 | |
57 | 220 | Andreasen Sofie Reinholdt | 2005 | VIBORG | 0524AR | 25 m | 1:38.29 | |
58 | 307 | Børsting Natasha | 2004 | AAS | 0434AT | 25 m | 1:38.65 | |
59 | 18 | Rasmussen Annemone | 2006 | BRÆDSTRUP | 0674AC | 25 m | 1:39.11 | |
60 | 5 | Augustesen Sille | 2008 | BRÆDSTRUP | 0824AB | 25 m | 1:39.17 | |
61 | 177 | Holmberg Mille | 2006 | VEJLE | 0654AH | 25 m | 1:40.04 | |
62 | 189 | Møller Julie Guldmann | 2007 | VEJLE | 0782AI | 25 m | 1:40.09 | |
63 | 432 | Kragh Emilie Fig | 2005 | HORSENS | 0534AQ | 25 m | 1:41.42 | |
64 | 222 | Bundgaard Josefine | 2005 | VIBORG | 0594AU | 25 m | 1:46.37 | |
65 | 472 | Thomsen Amalie | 2007 | HORSENS | 0708AJ | 25 m | 1:48.01 | |
66 | 104 | Møller Julie | 2005 | SKANDERBOR | 0512AM | 25 m | 1:48.08 | |
67 | 117 | Huusfeldt Lærke D | 2006 | SVENDBORG | 0608AK | 25 m | 1:56.71 | |
68 | 453 | Olesen Julie Langberg | 2005 | HORSENS | 0592AW | 25 m | 1:57.16 | |
69 | 465 | Skjelmose Andrea | 2007 | HORSENS | 0728AJ | 25 m | 1:58.32 | |
70 | 408 | Christiansen Christina | 2004 | HORSENS | 0436AZ | 25 m | 2:00.42 | |
71 | 27 | Jensen Nicoline Astrup | 2006 | HERNING | 0608AP | 25 m | 2:01.43 | |
72 | 195 | Rixen Karla Nøhr | 2008 | VEJLE | 0844AC | 25 m | 2:07.81 | |
73 | 417 | Grønhøj Cathrine | 2007 | HORSENS | 0758AE | 25 m | 2:11.44 | |
74 | 96 | Eriksen Andrea Dahl | 2004 | SKANDERBOR | 0488BB | 25 m | ||
75 | 248 | Mogensen Olivia Sehested | 2006 | VIBORG | 0688AS | 25 m | ||
76 | 262 | Sloth Emma | 2006 | VIBORG | 0652AU | 25 m | ||
77 | 279 | Østergaard Thilde | 2005 | VIBORG | 0518AY | 25 m | ||
78 | 401 | Brice Olivia Josefine | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
79 | 409 | Duevig Bianca Truelsen | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
80 | 462 | Rosborg Sjile Gehrt | 2005 | HORSENS | 0598AW | 25 m | ||
81 | 471 | Teglgård Penelope Kamp | 2006 | HORSENS | 25 m | |||
82 | 473 | Truelsen Anna | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Nykredit |
Årg. 0-1999: Daniel Steen Andersen (1995) 22.84 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 23.74 |
Årg. 2002-2003: Christian V. Rasmussen (1996) 25.24 |
Årg. 2004-2005: Casper Eickhardt (1999) 27.21 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 68 | Dall Lasse | 1997 | ODDER | 9763AR | 25 m | 23.15 | |
2 | 475 | Udbye Rasmus | 2000 | HORSENS | 0007AM | 25 m | 23.50 | |
3 | 81 | Jørgensen Oskar | 1998 | ODDER | 9817AK | 25 m | 24.00 | |
4 | 157 | Svendsen Marcus Krøyer | 1997 | KVIK | 9787AB | 25 m | 24.32 | |
5 | 439 | Lencevics Maris | 1986 | HORSENS | 8667AC | 25 m | 24.34 | |
6 | 319 | Hjort Anton Borg | 2000 | AAS | 0065AO | 25 m | 24.49 | |
7 | 142 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 24.52 | |
8 | 43 | Sørensen Jens | 2001 | HERNING | 0159AD | 25 m | 24.79 | |
9 | 131 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 25 m | 24.90 | |
10 | 71 | Frederiksen Thomas | 2000 | ODDER | 0089AG | 25 m | 24.93 | |
11 | 431 | Koch Christian | 1998 | HORSENS | 9841AU | 25 m | 25.18 | |
12 | 455 | Olsen Patrick Zakaryan | 2002 | HORSENS | 0227AM | 25 m | 25.25 | |
13 | 399 | Arentoft Esben Vad | 1999 | HORSENS | 9957AR | 25 m | 25.28 | |
14 | 138 | Hedegaard Emil | 1999 | KVIK | 9905AA | 25 m | 25.29 | |
15 | 397 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 25 m | 25.53 | |
16 | 412 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 25 m | 25.59 | |
17 | 106 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 25 m | 25.90 | |
18 | 42 | Bjerre Victor | 2001 | HERNING | 0123AG | 25 m | 25.91 | |
19 | 327 | Jessen Frederik | 1998 | AAS | 9857AA | 25 m | 25.92 | |
20 | 79 | Jürgense Sebastian Møller | 2001 | ODDER | 0141AB | 25 m | 25.99 | |
21 | 331 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | AAS | 0279AJ | 25 m | 26.02 | |
22 | 121 | Langsted Oliver Phil | 1999 | SVENDBORG | 9925AO | 25 m | 26.05 | |
23 | 321 | Izhar-Larsen Dan | 1999 | AAS | 9985AR | 25 m | 26.11 | |
24 | 80 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 25 m | 26.48 | |
25 | 334 | Mikkelsen Mads | 2004 | AAS | 0491AC | 25 m | 26.50 | |
26 | 9 | Hansen Anders Ballisager | 1998 | BRÆDSTRUP | 9863AU | 25 m | 26.67 | |
27 | 145 | Meng Lucas Alexander | 2000 | KVIK | 0003AC | 25 m | 26.68 | |
28 | 228 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 25 m | 26.92 | |
29 | 281 | Andersen Simon | 2000 | AABYBRO | 0069AK | 25 m | 27.05 | |
30 | 364 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 25 m | 27.15 | |
31 | 221 | Bache Oliver Widemann | 2001 | VIBORG | 0135AO | 25 m | 27.26 | |
32 | 317 | Gallacher Daniel | 2002 | AAS | 0235AK | 25 m | 27.28 | |
33 | 116 | Hansen Stefan | 2002 | SVENDBORG | 0295AO | 25 m | 27.52 | |
34 | 83 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 25 m | 27.77 | |
35 | 88 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 25 m | 27.80 | |
36 | 21 | Versteegen Robert | 2001 | BRÆDSTRUP | 0107AS | 25 m | 28.16 | |
37 | 98 | Iversen Mads | 2002 | SKANDERBOR | 0203AN | 25 m | 28.31 | |
38 | 78 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 28.38 | |
39 | 95 | Christensen Nicklas B. | 2002 | SKANDERBOR | 0205AR | 25 m | 28.45 | |
40 | 224 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 25 m | 28.59 | |
41 | 91 | Wirring Markus | 2003 | ODDER | 0353AQ | 25 m | 28.71 | |
42 | 74 | Hermansen Mads Emil R. | 2005 | ODDER | 0563AA | 25 m | 28.85 | |
43 | 231 | Hedegaard Lukas | 2004 | VIBORG | 0483AM | 25 m | 29.38 | |
44 | 293 | Elvensø Victor Borgen | 2001 | AABYBRO | 0119AR | 25 m | 29.38 | |
45 | 345 | Sloth William | 2003 | AAS | 0367AJ | 25 m | 29.52 | |
46 | 365 | Knudsen Jonas Krammer | 2003 | ESBJERG | 0345AF | 25 m | 29.53 | |
47 | 425 | Johannesen Mathias H. | 2004 | HORSENS | 0421AB | 25 m | 29.67 | |
48 | 376 | Pedersen Anton | 2003 | ESBJERG | 0367AO | 25 m | 29.82 | |
49 | 86 | Nielsen Tobias | 2004 | ODDER | 0497AB | 25 m | 29.98 | |
50 | 424 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 25 m | 30.01 | |
51 | 110 | Øe Sophus Lund | 2003 | SKANDERBOR | 0349AL | 25 m | 30.11 | |
52 | 66 | Bundgaard Nicholas | 2002 | ODDER | 0249AI | 25 m | 30.53 | |
53 | 372 | Mose Anders | 2004 | ESBJERG | 0411AD | 25 m | 30.89 | |
54 | 378 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 25 m | 31.10 | |
55 | 367 | Lyngesen Sune | 2003 | ESBJERG | 0377AI | 25 m | 31.35 | |
56 | 229 | Hansen Magne Christian | 2006 | VIBORG | 0615AK | 25 m | 31.40 | |
57 | 343 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | AAS | 0329AG | 25 m | 31.42 | |
58 | 299 | Mikkelsen Anders | 2001 | AABYBRO | 0105AS | 25 m | 31.86 | |
59 | 7 | Gold Anton | 2002 | BRÆDSTRUP | 0235AS | 25 m | 31.97 | |
60 | 349 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | AAS | 0571AC | 25 m | 32.06 | |
61 | 114 | Bertelsen Emil Brandt | 2004 | SVENDBORG | 0459AP | 25 m | 32.29 | |
62 | 70 | Degn Valdemar | 2004 | ODDER | 0417AJ | 25 m | 32.55 | |
63 | 193 | Olsen Nikolai Uekermann | 2006 | VEJLE | 0655AF | 25 m | 32.56 | |
64 | 470 | Sørensen Kristian Sabroe | 2005 | HORSENS | 0583AA | 25 m | 32.68 | |
65 | 371 | Mondrup Lasse Metz | 2004 | ESBJERG | 0407AK | 25 m | 32.83 | |
66 | 8 | Gold Harald | 2004 | BRÆDSTRUP | 0415AR | 25 m | 33.29 | |
67 | 265 | Svenstrup Kristian | 2005 | VIBORG | 0533AN | 25 m | 33.54 | |
68 | 108 | Petersen Kasper | 2006 | SKANDERBOR | 0625AC | 25 m | 33.66 | |
69 | 374 | Nikolajsen Andreas | 2005 | ESBJERG | 0595AC | 25 m | 33.82 | |
70 | 17 | Monberg Nikolas Dybbøl | 2003 | BRÆDSTRUP | 25 m | 33.87 | ||
71 | 245 | Liboriussen Frederik D. | 2004 | VIBORG | 0415AO | 25 m | 33.90 | |
72 | 119 | Jørgensen William Romer | 2005 | SVENDBORG | 0599AL | 25 m | 34.17 | |
73 | 294 | Haunstrup Victor | 2003 | AABYBRO | 0399AM | 25 m | 34.22 | |
74 | 356 | Foss Oskar | 2006 | ESBJERG | 0677AC | 25 m | 34.57 | |
75 | 238 | Jakobsen Tobias | 2005 | VIBORG | 0573AM | 25 m | 34.64 | |
76 | 203 | Wolgast Malthe Elias | 2006 | VEJLE | 0631AB | 25 m | 34.69 | |
77 | 173 | Elkjær Marius Toustrup | 2007 | VEJLE | 0701AB | 25 m | 34.75 | |
78 | 101 | Liltorp Frej | 2004 | SKANDERBOR | 0499AL | 25 m | 34.80 | |
79 | 291 | Abildgaard Jonas | 2003 | AABYBRO | 0381AM | 25 m | 35.10 | |
80 | 351 | Andersen Tobias Staghøj | 2006 | ESBJERG | 0621AC | 25 m | 35.21 | |
81 | 303 | Andersen David Kilsgaard | 2005 | AAS | 0567AM | 25 m | 35.46 | |
82 | 4 | Andersen Matti | 2005 | BRÆDSTRUP | 0583AL | 25 m | 35.48 | |
83 | 459 | Pedersen Christian R | 2003 | HORSENS | 0395AQ | 25 m | 35.49 | |
84 | 239 | Jensen August Sand | 2005 | VIBORG | 0587AN | 25 m | 35.68 | |
85 | 369 | Mathiasen Hjalte S | 2005 | ESBJERG | 0531AM | 25 m | 35.72 | |
86 | 269 | Sørensen Emil Ulrich | 2005 | VIBORG | 0575AM | 25 m | 36.01 | |
87 | 359 | Heeb Karl | 2005 | ESBJERG | 0581AM | 25 m | 36.11 | |
88 | 51 | Bennetsen Oliver | 2005 | HERNING | 0565AK | 25 m | 36.47 | |
89 | 176 | Hartmann Moritz | 2007 | VEJLE | 0763AA | 25 m | 36.47 | |
90 | 360 | Hyldahl Mikkel | 2005 | ESBJERG | 0509AG | 25 m | 36.50 | |
91 | 464 | Schultz Mads Berthold | 2005 | HORSENS | 0543AJ | 25 m | 36.60 | |
92 | 103 | Mitaine Elliott | 2006 | SKANDERBOR | 0625AJ | 25 m | 36.95 | |
93 | 182 | Kristensen Benjamin Dahl | 2005 | VEJLE | 0599AK | 25 m | 37.60 | |
94 | 59 | Rasmusse Sebastian Dunker | 2005 | HERNING | 0583AJ | 25 m | 37.89 | |
95 | 437 | Landbo Daniel | 2005 | HORSENS | 0585AM | 25 m | 38.09 | |
96 | 443 | Majewski Mateusz | 2005 | HORSENS | 25 m | 38.13 | ||
97 | 467 | Søndergaard Gustav Nybro | 2004 | HORSENS | 0497AN | 25 m | 38.39 | |
98 | 411 | Franow Jannick | 2006 | HORSENS | 0687AG | 25 m | 38.48 | |
99 | 418 | Hansen Andreas Visby | 2004 | HORSENS | 0481AQ | 25 m | 38.62 | |
100 | 175 | Hansen Anders Bank | 2006 | VEJLE | 0657AG | 25 m | 39.02 | |
101 | 274 | Varming Jacob | 2007 | VIBORG | 0771AF | 25 m | 39.73 | |
102 | 258 | Rasmussen Lucas Lund | 2007 | VIBORG | 0797AG | 25 m | 40.68 | |
103 | 120 | Kristensen Mads | 2005 | SVENDBORG | 0555AM | 25 m | 41.67 | |
104 | 198 | Schwartz Mads Emil | 2008 | VEJLE | 0891AA | 25 m | 42.60 | |
105 | 123 | Østergaard Asger | 2005 | SVENDBORG | 0569AI | 25 m | 43.18 | |
106 | 429 | Jørgensen Thor Aaskoven | 2007 | HORSENS | 0755AD | 25 m | 44.46 | |
107 | 406 | Carstensen Villiam K. | 2007 | HORSENS | 0721AF | 25 m | 46.16 | |
108 | 255 | Pedersen Aksel K. | 2006 | VIBORG | 0635AL | 25 m | 47.44 | |
109 | 363 | Jessen Markus | 2003 | ESBJERG | 0329AN | 25 m | ||
110 | 423 | Jensen Gustav | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
111 | 426 | Johannesen Thomas | 2005 | HORSENS | 0529AB | 25 m | ||
112 | 430 | Knudsgaard Lasse | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
113 | 447 | Møller Patrick Dam | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
114 | 466 | Skovgård Simon | 2006 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 30, 50m Frisvømning Damer |
Sponsor: Partner Impact |
Årg. 0-2001: Line J. V. Hededal (2001) 27.21 |
Årg. 2002-2003: Line J. V. Hededal (2001) 27.21 |
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 28.86 |
Årg. 2006-2007: Line J. V. Hededal (2001) 32.63 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 246 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 25 m | 27.18 | |
2 | 407 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 25 m | 27.19 | |
3 | 448 | Nielsen Amalie Bach | 1999 | HORSENS | 9942AG | 25 m | 27.19 | |
4 | 136 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 27.52 | |
5 | 73 | Hansen Cecilie Lykke | 1999 | ODDER | 9918AC | 25 m | 27.67 | |
6 | 132 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 27.84 | |
7 | 144 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 27.99 | |
8 | 153 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 28.01 | |
9 | 350 | Østerberg Nikoline | 2000 | AAS | 0098AU | 25 m | 28.06 | |
10 | 67 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 25 m | 28.11 | |
11 | 154 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 28.11 | |
12 | 433 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 25 m | 28.43 | |
13 | 266 | Søgaard Julie | 2001 | VIBORG | 0174AS | 25 m | 28.65 | |
14 | 230 | Hansen Sofie Rahbek | 2000 | VIBORG | 0026BD | 25 m | 28.68 | |
15 | 15 | Klausen Sofie Trekær | 2003 | BRÆDSTRUP | 0364AD | 25 m | 28.85 | |
16 | 405 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 25 m | 28.87 | |
17 | 346 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | AAS | 0362AL | 25 m | 28.94 | |
18 | 143 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 25 m | 28.95 | |
19 | 223 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 25 m | 28.97 | |
20 | 151 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 25 m | 28.99 | |
21 | 324 | Jensen Mille Kjær | 2004 | AAS | 0418AF | 25 m | 29.08 | |
22 | 450 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 25 m | 29.24 | |
23 | 328 | Justesen Frida Saks | 2004 | AAS | 0452AM | 25 m | 29.39 | |
24 | 105 | Nielsen Sofie S. Aaby | 2003 | SKANDERBOR | 0342AX | 25 m | 29.41 | |
25 | 287 | Larsen Emma Viborg | 2001 | AABYBRO | 0112AT | 25 m | 29.48 | |
26 | 400 | Bisgaard Sofie Amalie J. | 2000 | HORSENS | 0082BB | 25 m | 29.48 | |
27 | 155 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 29.53 | |
28 | 463 | Rosenkilde Nicoline | 1999 | HORSENS | 9918AT | 25 m | 29.62 | |
29 | 134 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 29.65 | |
30 | 253 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 25 m | 29.70 | |
31 | 75 | Hingeberg Liv | 2001 | ODDER | 0154AK | 25 m | 29.73 | |
32 | 326 | Jespersen Victoria K. | 2001 | AAS | 0184AN | 25 m | 29.74 | |
33 | 161 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 25 m | 29.79 | |
34 | 32 | Kruse Frederikke | 2002 | HERNING | 0278AI | 25 m | 29.98 | |
35 | 273 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 25 m | 30.09 | |
36 | 90 | Winther Maria Dyrhauge | 2004 | ODDER | 0468AN | 25 m | 30.22 | |
37 | 468 | Sørensen Caroline Nymann | 2002 | HORSENS | 0232BA | 25 m | 30.27 | |
38 | 140 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 30.29 | |
39 | 135 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 25 m | 30.36 | |
40 | 147 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 30.38 | |
41 | 85 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 25 m | 30.39 | |
42 | 225 | Fog Kathrine | 2000 | VIBORG | 0072BC | 25 m | 30.50 | |
43 | 402 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 25 m | 30.51 | |
44 | 445 | Mikkelsen Josefine | 2002 | HORSENS | 0242AT | 25 m | 30.51 | |
45 | 320 | Hjort Eva | 2004 | AAS | 0452AE | 25 m | 30.72 | |
46 | 217 | Andersen Helene Marie | 2001 | VIBORG | 0112AY | 25 m | 30.84 | |
47 | 404 | Berg Mille C. | 2001 | HORSENS | 0102AY | 25 m | 31.02 | |
48 | 76 | Ingeberg Sofia | 2002 | ODDER | 0252AV | 25 m | 31.22 | |
49 | 252 | Nielsen Laura Davidsen | 2000 | VIBORG | 0064BA | 25 m | 31.27 | |
50 | 107 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 25 m | 31.28 | |
51 | 270 | Sørensen Rikke Struntze | 2003 | VIBORG | 0344AY | 25 m | 31.38 | |
52 | 289 | Andersen Cathrine Boe | 2001 | AABYBRO | 0148BC | 25 m | 31.41 | |
53 | 100 | Kvitzau Sara Mette | 2003 | SKANDERBOR | 0328AY | 25 m | 31.48 | |
54 | 109 | Sørensen Kirstine Kjær | 2003 | SKANDERBOR | 0388AT | 25 m | 31.50 | |
55 | 31 | Kristensen Amalie | 2003 | HERNING | 0304AK | 25 m | 31.65 | |
56 | 243 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 25 m | 31.65 | |
57 | 415 | Gregersen Stinne Holst | 2003 | HORSENS | 0346AX | 25 m | 31.71 | |
58 | 478 | Wienberg Katrine Sofie | 2002 | HORSENS | 0252AP | 25 m | 31.72 | |
59 | 296 | Jensen Ophelia Kronborg | 2005 | AABYBRO | 0508AW | 25 m | 31.75 | |
60 | 301 | Aagaard Sia | 2004 | AAS | 0434AB | 25 m | 31.75 | |
61 | 34 | Kristensen Maja Fjord | 2002 | HERNING | 0228AO | 25 m | 31.78 | |
62 | 322 | Jensen Agnes Bojsen | 2004 | AAS | 0442AG | 25 m | 31.84 | |
63 | 344 | Skrydstrup Clara | 2004 | AAS | 0488AK | 25 m | 31.91 | |
64 | 271 | Therkildsen Celeste Pind | 2002 | VIBORG | 0274AU | 25 m | 31.94 | |
65 | 288 | Treney Emma Rose | 2002 | AABYBRO | 0216AU | 25 m | 31.94 | |
66 | 297 | Kanstrup Julie Heby | 2002 | AABYBRO | 0284BA | 25 m | 31.98 | |
67 | 458 | Petersen Thea Sofie Holm | 2005 | HORSENS | 0568AR | 25 m | 32.39 | |
68 | 300 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 25 m | 32.66 | |
69 | 290 | Troldborg Ida | 2003 | AABYBRO | 0372AS | 25 m | 32.68 | |
70 | 474 | Tørnæs Anna | 1994 | HORSENS | 9426AA | 25 m | 32.69 | |
71 | 97 | Holst Amalie | 2004 | SKANDERBOR | 0428AS | 25 m | 32.96 | |
72 | 99 | Kjærdgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 25 m | 33.05 | |
73 | 6 | Broch Victoria | 2004 | BRÆDSTRUP | 0404AI | 25 m | 33.08 | |
74 | 190 | Nielsen Maja | 2001 | VEJLE | 0134AW | 25 m | 33.49 | |
75 | 276 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 25 m | 33.65 | |
76 | 333 | Lysgaard Caroline | 2003 | AAS | 0318AP | 25 m | 33.66 | |
77 | 410 | Falck Camilla | 2003 | HORSENS | 0324AI | 25 m | 33.67 | |
78 | 325 | Jespersen Astrid Crone | 2002 | AAS | 0214AT | 25 m | 33.78 | |
79 | 377 | Rothgordt Isabell | 2005 | ESBJERG | 0594AD | 25 m | 33.96 | |
80 | 452 | Oleander Emma | 2004 | HORSENS | 0472AJ | 25 m | 34.15 | |
81 | 419 | Hansen Emma Bergene | 2005 | HORSENS | 0518AQ | 25 m | 34.20 | |
82 | 435 | Kristensen Signe | 2006 | HORSENS | 0624AK | 25 m | 34.40 | |
83 | 82 | Nedergaard Laura G. | 2005 | ODDER | 0572AF | 25 m | 34.52 | |
84 | 19 | Stoltenhoff Katrine | 2006 | BRÆDSTRUP | 0672AM | 25 m | 34.85 | |
85 | 219 | Andersen Maria Aakmann | 2004 | VIBORG | 0444AV | 25 m | 34.95 | |
86 | 251 | Nielsen Freja Jungersen | 2004 | VIBORG | 0484AS | 25 m | 35.05 | |
87 | 427 | Jørgensen Ida Marie | 2005 | HORSENS | 0502AU | 25 m | 35.57 | |
88 | 23 | Zachariassen Ane K. | 2005 | BRÆDSTRUP | 0588AB | 25 m | 35.70 | |
89 | 250 | Mørch Olivia | 2006 | VIBORG | 0688AO | 25 m | 35.73 | |
90 | 432 | Kragh Emilie Fig | 2005 | HORSENS | 0534AQ | 25 m | 35.73 | |
91 | 477 | Wienberg Amalie Marie | 2005 | HORSENS | 0538AB | 25 m | 35.86 | |
92 | 186 | Laursen Sarah | 2007 | VEJLE | 0798AD | 25 m | 35.94 | |
93 | 380 | Øhlenschlæger Emilie | 2006 | ESBJERG | 0652AC | 25 m | 35.99 | |
94 | 22 | Wittrup-Jensen Olivia | 2004 | BRÆDSTRUP | 0436AV | 25 m | 36.24 | |
95 | 370 | Mischorr Mathilde Hedekær | 2005 | ESBJERG | 0522AS | 25 m | 36.38 | |
96 | 323 | Jensen Liv Juhl | 2005 | AAS | 0566AI | 25 m | 36.70 | |
97 | 261 | Siegenthaler Helene | 2006 | VIBORG | 0664AQ | 25 m | 36.94 | |
98 | 438 | Leiszner Xenia Juhl | 2005 | HORSENS | 0566AD | 25 m | 37.06 | |
99 | 414 | Gregersen Cecilie Egemose | 2005 | HORSENS | 0542AR | 25 m | 37.26 | |
100 | 12 | Harpøth Stella | 2006 | BRÆDSTRUP | 0656AH | 25 m | 37.42 | |
101 | 442 | Madsen Signe Vandborg | 2005 | HORSENS | 0572AQ | 25 m | 37.43 | |
102 | 104 | Møller Julie | 2005 | SKANDERBOR | 0512AM | 25 m | 37.69 | |
103 | 358 | Gregersen Astrid | 2005 | ESBJERG | 0508AS | 25 m | 37.72 | |
104 | 340 | Poza-Frøkjær Sigrid | 2006 | AAS | 0662AG | 25 m | 37.76 | |
105 | 102 | Londorf Julie | 2003 | SKANDERBOR | 0314BE | 25 m | 37.77 | |
106 | 25 | Jørgensen Liv Hjorth | 2007 | HERNING | 0754AK | 25 m | 38.17 | |
107 | 14 | Klausen Simone Trekær | 2007 | BRÆDSTRUP | 0764AC | 25 m | 38.20 | |
108 | 295 | Helt Therese J | 2006 | AABYBRO | 0658AK | 25 m | 38.33 | |
109 | 307 | Børsting Natasha | 2004 | AAS | 0434AT | 25 m | 38.64 | |
110 | 267 | Søgaard Nanna | 2003 | VIBORG | 0302AV | 25 m | 38.81 | |
111 | 444 | Mathiassen Isabella | 2007 | HORSENS | 0708AD | 25 m | 38.88 | |
112 | 18 | Rasmussen Annemone | 2006 | BRÆDSTRUP | 0674AC | 25 m | 38.93 | |
113 | 409 | Duevig Bianca Truelsen | 2005 | HORSENS | 25 m | 39.02 | ||
114 | 347 | Sørensen Maria Lysgaard | 2006 | AAS | 0682AC | 25 m | 39.42 | |
115 | 72 | Halle Caden | 2005 | ODDER | 0596AS | 25 m | 39.47 | |
116 | 172 | Ehrenreich-Birn Alma | 2008 | VEJLE | 0818AC | 25 m | 39.68 | |
117 | 408 | Christiansen Christina | 2004 | HORSENS | 0436AZ | 25 m | 40.92 | |
118 | 189 | Møller Julie Guldmann | 2007 | VEJLE | 0782AI | 25 m | 41.10 | |
119 | 279 | Østergaard Thilde | 2005 | VIBORG | 0518AY | 25 m | 41.22 | |
120 | 27 | Jensen Nicoline Astrup | 2006 | HERNING | 0608AP | 25 m | 42.05 | |
121 | 268 | Sørensen Anne U. Struntze | 2006 | VIBORG | 0678AS | 25 m | 42.26 | |
122 | 428 | Jørgensen Laura Sofie K. | 2007 | HORSENS | 0744AI | 25 m | 42.29 | |
123 | 194 | Rasmussen Eline Sofie K. | 2007 | VEJLE | 0784AD | 25 m | 42.58 | |
124 | 5 | Augustesen Sille | 2008 | BRÆDSTRUP | 0824AB | 25 m | 42.62 | |
125 | 188 | Møller Ea Gram | 2006 | VEJLE | 0674AM | 25 m | 44.09 | |
126 | 469 | Sørensen Kirstine Sabroe | 2008 | HORSENS | 0884AD | 25 m | 44.56 | |
127 | 472 | Thomsen Amalie | 2007 | HORSENS | 0708AJ | 25 m | 44.64 | |
128 | 422 | Jensen Filippa Juul | 2007 | HORSENS | 0718AJ | 25 m | 44.75 | |
129 | 117 | Huusfeldt Lærke D | 2006 | SVENDBORG | 0608AK | 25 m | 45.04 | |
130 | 202 | Uhd Gabrielle Haahr | 2007 | VEJLE | 0796AF | 25 m | 45.18 | |
131 | 197 | Rønsholt Freja | 2008 | VEJLE | 0896AH | 25 m | 45.20 | |
132 | 417 | Grønhøj Cathrine | 2007 | HORSENS | 0758AE | 25 m | 46.41 | |
133 | 262 | Sloth Emma | 2006 | VIBORG | 0652AU | 25 m | 46.46 | |
134 | 465 | Skjelmose Andrea | 2007 | HORSENS | 0728AJ | 25 m | 47.42 | |
135 | 184 | Lauridsen Asta Sofia | 2008 | VEJLE | 0818AE | 25 m | 48.05 | |
136 | 26 | Kristensen Laura Fjord | 2006 | HERNING | 0696AP | 25 m | 48.27 | |
137 | 248 | Mogensen Olivia Sehested | 2006 | VIBORG | 0688AS | 25 m | 48.59 | |
138 | 28 | Jeppesen Louise | 2008 | HERNING | 0886AG | 25 m | 51.13 | |
139 | 247 | Liboriussen Mathilde D. | 2007 | VIBORG | 0718AM | 25 m | 51.77 | |
140 | 195 | Rixen Karla Nøhr | 2008 | VEJLE | 0844AC | 25 m | 52.66 | |
141 | 118 | Jørgensen Lea Romer | 2008 | SVENDBORG | 0866AG | 25 m | 53.33 | |
142 | 240 | Jensen Freja Hyttel | 2007 | VIBORG | 0736AO | 25 m | 58.29 | |
143 | 96 | Eriksen Andrea Dahl | 2004 | SKANDERBOR | 0488BB | 25 m | ||
144 | 401 | Brice Olivia Josefine | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
145 | 461 | Rasmussen Trine Pors | 2007 | HORSENS | 25 m | |||
146 | 473 | Truelsen Anna | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
147 | 476 | Westphal Dicte | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 31, 200m Butterfly Herrer |
Sponsor: Pic:it |
Årg. 0-1999: Mads Hauge Sørensen (1997) 2:11.56 |
Årg. 2000-2001: Lukas Lindstrøm (1998) 2:15.37 |
Årg. 2002-2003: Jens Sørensen (2001) 2:16.09 |
Årg. 2004-2005: Andreas Hansen (2000) 2:39.53 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 157 | Svendsen Marcus Krøyer | 1997 | KVIK | 9787AB | 25 m | 2:01.76 | |
2 | 460 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 25 m | 2:09.16 | |
3 | 158 | Svendsen Simon Krøyer | 1999 | KVIK | 9961AA | 25 m | 2:10.66 | |
4 | 148 | Midtbøll Mads | 1998 | KVIK | 9841AP | 25 m | 2:15.27 | |
5 | 150 | Nerving Frederik | 1997 | KVIK | 9771AP | 25 m | 2:15.72 | |
6 | 321 | Izhar-Larsen Dan | 1999 | AAS | 9985AR | 25 m | 2:15.83 | |
7 | 152 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 2:15.92 | |
8 | 259 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 2:22.78 | |
9 | 277 | Vingborg Jakob | 1998 | VIBORG | 9899AJ | 25 m | 2:27.33 | |
10 | 257 | Rasmussen Chris Lund | 2001 | VIBORG | 0177AO | 25 m | 2:28.49 | |
11 | 142 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 2:29.62 | |
12 | 332 | Lindholm Frederik | 2004 | AAS | 0451AC | 25 m | 2:40.07 | |
13 | 241 | Kallesøe Mikkel Weis | 2000 | VIBORG | 0095AR | 25 m | 2:41.26 | |
14 | 479 | Burgardt Cauê | 2004 | HERNING | 0427AR | 25 m | 2:54.00 | |
15 | 285 | Toft Jacob | 2003 | AABYBRO | 0357AK | 25 m | 2:54.46 | |
16 | 330 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | AAS | 0477AE | 25 m | 2:55.94 | |
17 | 308 | Degn Simon | 2003 | AAS | 0351AQ | 25 m | 2:57.93 | |
18 | 13 | Jensen Rasmus D. | 1998 | BRÆDSTRUP | 9897AN | 25 m | 3:12.60 | |
19 | 413 | Gregersen Andreas Egemose | 2003 | HORSENS | 0311AS | 25 m | 3:32.49 | |
20 | 51 | Bennetsen Oliver | 2005 | HERNING | 0565AK | 25 m | ||
21 | 52 | Jeppesen Mads | 2006 | HERNING | 0613AG | 25 m | ||
22 | 53 | Jørgensen Lasse Hjorth | 2006 | HERNING | 0647AK | 25 m | ||
23 | 54 | Klausen Asger Schnieber | 2005 | HERNING | 0557AG | 25 m | ||
24 | 56 | Mortensen Alexander | 2004 | HERNING | 0487AB | 25 m | ||
25 | 57 | Nielsen Jonas Klarskov | 2003 | HERNING | 0317AM | 25 m | ||
26 | 59 | Rasmusse Sebastian Dunker | 2005 | HERNING | 0583AJ | 25 m | ||
27 | 60 | Schou Laurits Romvig | 2004 | HERNING | 0479AP | 25 m | ||
28 | 62 | Wemmelund Sigurd | 2005 | HERNING | 0589AI | 25 m | ||
29 | 221 | Bache Oliver Widemann | 2001 | VIBORG | 0135AO | 25 m | ||
30 | 314 | Elkjær Alexander Korsager | 2001 | AAS | 0113AL | 25 m | ||
31 | 457 | Petersen Rune Friis | 1996 | HORSENS | 9675AG | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 32, 200m Butterfly Damer |
Sponsor: RenoTec |
Årg. 0-2001: Cecilie Lykke Hansen (1999) 2:25.35 |
Årg. 2002-2003: Cecilie Lykke Hansen (1999) 2:25.35 |
Årg. 2004-2005: Helena Rosendahl Bach (2000) 2:41.80 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:06.80 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 342 | Seehausen Mia | 2001 | AAS | 0186AH | 25 m | 2:24.53 | |
2 | 407 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 25 m | 2:26.62 | |
3 | 153 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 2:33.00 | |
4 | 154 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 2:43.17 | |
5 | 244 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 25 m | 2:49.28 | |
6 | 84 | Nielsen Camilla Angaard | 2003 | ODDER | 0386AJ | 25 m | 2:49.78 | |
7 | 20 | Sørensen Trine G. | 1997 | BRÆDSTRUP | 9752AR | 25 m | 2:52.89 | |
8 | 199 | Selbo Pipaluk | 2003 | VEJLE | 0336AZ | 25 m | 3:01.59 | |
9 | 468 | Sørensen Caroline Nymann | 2002 | HORSENS | 0232BA | 25 m | 3:02.95 | |
10 | 16 | Lindberg Sofie | 2004 | BRÆDSTRUP | 0448AX | 25 m | 3:20.83 | |
11 | 37 | Holt Mette Buur | 2003 | HERNING | 0344AT | 25 m | 4:10.66 | |
12 | 48 | Jensen Clara | 2005 | HERNING | 0596AI | 25 m | ||
13 | 49 | Lauridsen Louise | 2005 | HERNING | 0524AK | 25 m | ||
14 | 50 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 25 m | ||
15 | 305 | Bjerg Martha | 2004 | AAS | 0454AK | 25 m | ||
16 | 402 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer |
Sponsor: R-I-D Revision |
Årg. 0-1999: Tobias B. Bjerg (1998) 1:05.28 |
Årg. 2000-2001: Esban Vad Arentoft (1999) 1:07.41 |
Årg. 2002-2003: Emil Kragh (2001) 1:10.29 |
Årg. 2004-2005: Casper Eickhardt (1999) 1:15.42 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 399 | Arentoft Esben Vad | 1999 | HORSENS | 9957AR | 25 m | 1:03.71 | |
2 | 335 | Mikkelsen Magnus | 2001 | AAS | 0171AM | 25 m | 1:03.96 | |
3 | 69 | Degn Oliver | 1996 | ODDER | 9653AG | 25 m | 1:05.55 | |
4 | 412 | Gelmark-Sørensen Krestian | 2001 | HORSENS | 0111AR | 25 m | 1:06.23 | |
5 | 434 | Kramer Viktor Bull | 2000 | HORSENS | 0079AF | 25 m | 1:06.50 | |
6 | 81 | Jørgensen Oskar | 1998 | ODDER | 9817AK | 25 m | 1:06.93 | |
7 | 431 | Koch Christian | 1998 | HORSENS | 9841AU | 25 m | 1:07.08 | |
8 | 160 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 1:08.34 | |
9 | 40 | Mehlsen Anders Thingstrup | 2001 | HERNING | 0101AG | 25 m | 1:09.57 | |
10 | 436 | Kristensen Tais Andkjær | 1999 | HORSENS | 9987AB | 25 m | 1:09.89 | |
11 | 139 | Holm Viktor | 1996 | KVIK | 9607AD | 25 m | 1:12.64 | |
12 | 355 | Elsgaard Elias Marius | 2004 | ESBJERG | 0451AI | 25 m | 1:13.70 | |
13 | 281 | Andersen Simon | 2000 | AABYBRO | 0069AK | 25 m | 1:13.88 | |
14 | 121 | Langsted Oliver Phil | 1999 | SVENDBORG | 9925AO | 25 m | 1:14.60 | |
15 | 364 | Kjær Jonas | 2003 | ESBJERG | 0341AA | 25 m | 1:15.27 | |
16 | 10 | Hansen Andreas | 2001 | BRÆDSTRUP | 0195AF | 25 m | 1:15.46 | |
17 | 334 | Mikkelsen Mads | 2004 | AAS | 0491AC | 25 m | 1:15.56 | |
18 | 332 | Lindholm Frederik | 2004 | AAS | 0451AC | 25 m | 1:15.91 | |
19 | 331 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | AAS | 0279AJ | 25 m | 1:16.03 | |
20 | 424 | Johannesen Christian | 2003 | HORSENS | 0343AH | 25 m | 1:16.42 | |
21 | 308 | Degn Simon | 2003 | AAS | 0351AQ | 25 m | 1:16.69 | |
22 | 228 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 25 m | 1:16.92 | |
23 | 341 | Rosenborg Lucas | 2004 | AAS | 0481AH | 25 m | 1:18.22 | |
24 | 378 | Svenningsen Tobias | 2003 | ESBJERG | 0333AI | 25 m | 1:18.34 | |
25 | 330 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | AAS | 0477AE | 25 m | 1:19.16 | |
26 | 282 | Abildgaard Rasmus | 2000 | AABYBRO | 0015AM | 25 m | 1:19.21 | |
27 | 145 | Meng Lucas Alexander | 2000 | KVIK | 0003AC | 25 m | 1:19.48 | |
28 | 421 | Jacobsen Arthur Rytter | 2003 | HORSENS | 0373AL | 25 m | 1:19.98 | |
29 | 284 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 25 m | 1:20.06 | |
30 | 115 | Feldskov Alfred | 2003 | SVENDBORG | 0315AK | 25 m | 1:20.12 | |
31 | 278 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 25 m | 1:20.53 | |
32 | 71 | Frederiksen Thomas | 2000 | ODDER | 0089AG | 25 m | 1:20.71 | |
33 | 317 | Gallacher Daniel | 2002 | AAS | 0235AK | 25 m | 1:20.71 | |
34 | 345 | Sloth William | 2003 | AAS | 0367AJ | 25 m | 1:20.93 | |
35 | 376 | Pedersen Anton | 2003 | ESBJERG | 0367AO | 25 m | 1:21.22 | |
36 | 232 | Henriksen Kasper | 2004 | VIBORG | 0441AM | 25 m | 1:22.88 | |
37 | 343 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | AAS | 0329AG | 25 m | 1:23.83 | |
38 | 299 | Mikkelsen Anders | 2001 | AABYBRO | 0105AS | 25 m | 1:25.00 | |
39 | 98 | Iversen Mads | 2002 | SKANDERBOR | 0203AN | 25 m | 1:25.17 | |
40 | 77 | Johnsen Alexander | 2003 | ODDER | 0397AC | 25 m | 1:25.97 | |
41 | 372 | Mose Anders | 2004 | ESBJERG | 0411AD | 25 m | 1:25.97 | |
42 | 354 | Duvander Nicolas | 2005 | ESBJERG | 0563AE | 25 m | 1:28.91 | |
43 | 470 | Sørensen Kristian Sabroe | 2005 | HORSENS | 0583AA | 25 m | 1:30.82 | |
44 | 374 | Nikolajsen Andreas | 2005 | ESBJERG | 0595AC | 25 m | 1:30.84 | |
45 | 366 | Lau Esben Breum | 2003 | ESBJERG | 0323AL | 25 m | 1:31.13 | |
46 | 283 | Nørgaard Rasmus Rank | 2003 | AABYBRO | 0369AL | 25 m | 1:32.04 | |
47 | 352 | Clausen Carl | 2005 | ESBJERG | 0533AH | 25 m | 1:33.27 | |
48 | 464 | Schultz Mads Berthold | 2005 | HORSENS | 0543AJ | 25 m | 1:34.10 | |
49 | 119 | Jørgensen William Romer | 2005 | SVENDBORG | 0599AL | 25 m | 1:34.93 | |
50 | 371 | Mondrup Lasse Metz | 2004 | ESBJERG | 0407AK | 25 m | 1:35.00 | |
51 | 91 | Wirring Markus | 2003 | ODDER | 0353AQ | 25 m | 1:35.08 | |
52 | 7 | Gold Anton | 2002 | BRÆDSTRUP | 0235AS | 25 m | 1:35.89 | |
53 | 373 | Nielsen Mathias Marbæk | 2004 | ESBJERG | 0435AE | 25 m | 1:36.62 | |
54 | 265 | Svenstrup Kristian | 2005 | VIBORG | 0533AN | 25 m | 1:37.14 | |
55 | 203 | Wolgast Malthe Elias | 2006 | VEJLE | 0631AB | 25 m | 1:37.26 | |
56 | 108 | Petersen Kasper | 2006 | SKANDERBOR | 0625AC | 25 m | 1:37.81 | |
57 | 303 | Andersen David Kilsgaard | 2005 | AAS | 0567AM | 25 m | 1:38.60 | |
58 | 351 | Andersen Tobias Staghøj | 2006 | ESBJERG | 0621AC | 25 m | 1:39.93 | |
59 | 459 | Pedersen Christian R | 2003 | HORSENS | 0395AQ | 25 m | 1:40.01 | |
60 | 269 | Sørensen Emil Ulrich | 2005 | VIBORG | 0575AM | 25 m | 1:40.45 | |
61 | 245 | Liboriussen Frederik D. | 2004 | VIBORG | 0415AO | 25 m | 1:41.54 | |
62 | 368 | Marschall Magnus | 2005 | ESBJERG | 0519AK | 25 m | 1:41.55 | |
63 | 114 | Bertelsen Emil Brandt | 2004 | SVENDBORG | 0459AP | 25 m | 1:44.48 | |
64 | 182 | Kristensen Benjamin Dahl | 2005 | VEJLE | 0599AK | 25 m | 1:44.78 | |
65 | 369 | Mathiasen Hjalte S | 2005 | ESBJERG | 0531AM | 25 m | 1:45.47 | |
66 | 356 | Foss Oskar | 2006 | ESBJERG | 0677AC | 25 m | 1:46.23 | |
67 | 229 | Hansen Magne Christian | 2006 | VIBORG | 0615AK | 25 m | 1:46.82 | |
68 | 467 | Søndergaard Gustav Nybro | 2004 | HORSENS | 0497AN | 25 m | 1:49.60 | |
69 | 451 | Nissen Mikkel Stenkjær | 2007 | HORSENS | 0731AF | 25 m | 1:49.86 | |
70 | 120 | Kristensen Mads | 2005 | SVENDBORG | 0555AM | 25 m | 1:50.44 | |
71 | 255 | Pedersen Aksel K. | 2006 | VIBORG | 0635AL | 25 m | 1:52.84 | |
72 | 360 | Hyldahl Mikkel | 2005 | ESBJERG | 0509AG | 25 m | 1:53.60 | |
73 | 103 | Mitaine Elliott | 2006 | SKANDERBOR | 0625AJ | 25 m | 1:58.42 | |
74 | 396 | Andersen Mathias Løth | 2007 | HORSENS | 0709AC | 25 m | 1:59.86 | |
75 | 122 | Westergaard Mathias | 2004 | SVENDBORG | 0427AP | 25 m | 2:00.00 | |
76 | 61 | Simonsen Mads | 2005 | HERNING | 0583AG | 25 m | 2:00.56 | |
77 | 123 | Østergaard Asger | 2005 | SVENDBORG | 0569AI | 25 m | 2:01.97 | |
78 | 349 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | AAS | 0571AC | 25 m | 2:05.78 | |
79 | 183 | Lassen Andreas Lang | 2007 | VEJLE | 0779AB | 25 m | 2:09.54 | |
80 | 198 | Schwartz Mads Emil | 2008 | VEJLE | 0891AA | 25 m | 2:12.05 | |
81 | 56 | Mortensen Alexander | 2004 | HERNING | 0487AB | 25 m | ||
82 | 74 | Hermansen Mads Emil R. | 2005 | ODDER | 0563AA | 25 m | ||
83 | 260 | Rundqvist Oscar | 2000 | VIBORG | 0095AU | 25 m | ||
84 | 447 | Møller Patrick Dam | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer |
Sponsor: Roesgaard & Partners |
Årg. 0-2001: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
Årg. 2004-2005: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
Årg. 2006-2007: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 132 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 1:13.09 | |
2 | 144 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 1:13.23 | |
3 | 155 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 1:13.94 | |
4 | 333 | Lysgaard Caroline | 2003 | AAS | 0318AP | 25 m | 1:14.95 | |
5 | 329 | Kildahl Sarah | 2004 | AAS | 0474AJ | 25 m | 1:16.45 | |
6 | 237 | Jakobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 25 m | 1:17.28 | |
7 | 151 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 25 m | 1:17.48 | |
8 | 246 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 25 m | 1:17.54 | |
9 | 147 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 1:18.10 | |
10 | 11 | Harpøth Julia | 2002 | BRÆDSTRUP | 0208AX | 25 m | 1:18.81 | |
11 | 416 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 25 m | 1:18.98 | |
12 | 320 | Hjort Eva | 2004 | AAS | 0452AE | 25 m | 1:18.99 | |
13 | 35 | Klausen Alberte Schnieber | 2002 | HERNING | 0224AT | 25 m | 1:20.94 | |
14 | 31 | Kristensen Amalie | 2003 | HERNING | 0304AK | 25 m | 1:21.00 | |
15 | 445 | Mikkelsen Josefine | 2002 | HORSENS | 0242AT | 25 m | 1:21.14 | |
16 | 326 | Jespersen Victoria K. | 2001 | AAS | 0184AN | 25 m | 1:21.20 | |
17 | 266 | Søgaard Julie | 2001 | VIBORG | 0174AS | 25 m | 1:21.89 | |
18 | 89 | Terp Johanne Skovgaard | 1999 | ODDER | 9914AO | 25 m | 1:22.35 | |
19 | 223 | Bundgaard Sarah | 2003 | VIBORG | 0312AY | 25 m | 1:22.74 | |
20 | 375 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 25 m | 1:23.01 | |
21 | 309 | Dige Laura Marie | 2004 | AAS | 0404AE | 25 m | 1:23.10 | |
22 | 99 | Kjærdgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 25 m | 1:23.92 | |
23 | 301 | Aagaard Sia | 2004 | AAS | 0434AB | 25 m | 1:24.02 | |
24 | 134 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 1:24.40 | |
25 | 449 | Nielsen Mie Buch | 2001 | HORSENS | 0188AH | 25 m | 1:24.67 | |
26 | 322 | Jensen Agnes Bojsen | 2004 | AAS | 0442AG | 25 m | 1:24.72 | |
27 | 271 | Therkildsen Celeste Pind | 2002 | VIBORG | 0274AU | 25 m | 1:24.92 | |
28 | 253 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 25 m | 1:25.18 | |
29 | 161 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 25 m | 1:25.48 | |
30 | 140 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 1:25.68 | |
31 | 344 | Skrydstrup Clara | 2004 | AAS | 0488AK | 25 m | 1:26.60 | |
32 | 226 | Haarup Majken | 2004 | VIBORG | 0466AW | 25 m | 1:27.23 | |
33 | 290 | Troldborg Ida | 2003 | AABYBRO | 0372AS | 25 m | 1:27.23 | |
34 | 325 | Jespersen Astrid Crone | 2002 | AAS | 0214AT | 25 m | 1:27.61 | |
35 | 251 | Nielsen Freja Jungersen | 2004 | VIBORG | 0484AS | 25 m | 1:28.18 | |
36 | 362 | Jensen Marie | 2005 | ESBJERG | 0516AO | 25 m | 1:28.28 | |
37 | 288 | Treney Emma Rose | 2002 | AABYBRO | 0216AU | 25 m | 1:28.91 | |
38 | 135 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 25 m | 1:29.10 | |
39 | 218 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 25 m | 1:29.21 | |
40 | 410 | Falck Camilla | 2003 | HORSENS | 0324AI | 25 m | 1:29.22 | |
41 | 105 | Nielsen Sofie S. Aaby | 2003 | SKANDERBOR | 0342AX | 25 m | 1:29.35 | |
42 | 398 | Antonsen Amalie | 2003 | HORSENS | 0302AS | 25 m | 1:30.36 | |
43 | 219 | Andersen Maria Aakmann | 2004 | VIBORG | 0444AV | 25 m | 1:30.39 | |
44 | 328 | Justesen Frida Saks | 2004 | AAS | 0452AM | 25 m | 1:31.40 | |
45 | 272 | Therkildsen Malena Pind | 2004 | VIBORG | 0488AR | 25 m | 1:33.34 | |
46 | 256 | Prøhl Christie | 1998 | VIBORG | 9872AW | 25 m | 1:33.64 | |
47 | 380 | Øhlenschlæger Emilie | 2006 | ESBJERG | 0652AC | 25 m | 1:34.13 | |
48 | 143 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 25 m | 1:34.56 | |
49 | 357 | Frederiksen Karoline R. | 2006 | ESBJERG | 0638AH | 25 m | 1:35.04 | |
50 | 107 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 25 m | 1:36.17 | |
51 | 307 | Børsting Natasha | 2004 | AAS | 0434AT | 25 m | 1:38.72 | |
52 | 276 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 25 m | 1:38.86 | |
53 | 477 | Wienberg Amalie Marie | 2005 | HORSENS | 0538AB | 25 m | 1:39.39 | |
54 | 109 | Sørensen Kirstine Kjær | 2003 | SKANDERBOR | 0388AT | 25 m | 1:39.44 | |
55 | 90 | Winther Maria Dyrhauge | 2004 | ODDER | 0468AN | 25 m | 1:39.49 | |
56 | 249 | Mortensen Sille | 2004 | VIBORG | 0484AL | 25 m | 1:40.17 | |
57 | 347 | Sørensen Maria Lysgaard | 2006 | AAS | 0682AC | 25 m | 1:40.95 | |
58 | 261 | Siegenthaler Helene | 2006 | VIBORG | 0664AQ | 25 m | 1:41.10 | |
59 | 177 | Holmberg Mille | 2006 | VEJLE | 0654AH | 25 m | 1:41.32 | |
60 | 454 | Olesen Mathilde | 2005 | HORSENS | 0526AT | 25 m | 1:41.54 | |
61 | 186 | Laursen Sarah | 2007 | VEJLE | 0798AD | 25 m | 1:41.78 | |
62 | 227 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 25 m | 1:43.52 | |
63 | 295 | Helt Therese J | 2006 | AABYBRO | 0658AK | 25 m | 1:44.99 | |
64 | 58 | Nielsen Line Lindhardt | 2004 | HERNING | 0426AO | 25 m | 1:45.45 | |
65 | 358 | Gregersen Astrid | 2005 | ESBJERG | 0508AS | 25 m | 1:46.15 | |
66 | 12 | Harpøth Stella | 2006 | BRÆDSTRUP | 0656AH | 25 m | 1:47.00 | |
67 | 340 | Poza-Frøkjær Sigrid | 2006 | AAS | 0662AG | 25 m | 1:47.83 | |
68 | 323 | Jensen Liv Juhl | 2005 | AAS | 0566AI | 25 m | 1:48.41 | |
69 | 222 | Bundgaard Josefine | 2005 | VIBORG | 0594AU | 25 m | 1:49.52 | |
70 | 361 | Jacobsen Ida | 2005 | ESBJERG | 0516AM | 25 m | 1:50.27 | |
71 | 292 | Andreasen Anna | 2001 | AABYBRO | 0116BE | 25 m | 1:50.48 | |
72 | 442 | Madsen Signe Vandborg | 2005 | HORSENS | 0572AQ | 25 m | 1:50.73 | |
73 | 298 | Lindberg Sille | 2003 | AABYBRO | 0348BB | 25 m | 1:51.76 | |
74 | 47 | Winther Teresa Juel | 2005 | HERNING | 0536AP | 25 m | 1:52.98 | |
75 | 104 | Møller Julie | 2005 | SKANDERBOR | 0512AM | 25 m | 1:54.20 | |
76 | 194 | Rasmussen Eline Sofie K. | 2007 | VEJLE | 0784AD | 25 m | 1:55.30 | |
77 | 428 | Jørgensen Laura Sofie K. | 2007 | HORSENS | 0744AI | 25 m | 1:56.90 | |
78 | 268 | Sørensen Anne U. Struntze | 2006 | VIBORG | 0678AS | 25 m | 1:56.95 | |
79 | 422 | Jensen Filippa Juul | 2007 | HORSENS | 0718AJ | 25 m | 2:00.72 | |
80 | 189 | Møller Julie Guldmann | 2007 | VEJLE | 0782AI | 25 m | 2:03.31 | |
81 | 240 | Jensen Freja Hyttel | 2007 | VIBORG | 0736AO | 25 m | 2:05.61 | |
82 | 195 | Rixen Karla Nøhr | 2008 | VEJLE | 0844AC | 25 m | 2:06.47 | |
83 | 202 | Uhd Gabrielle Haahr | 2007 | VEJLE | 0796AF | 25 m | 2:07.44 | |
84 | 453 | Olesen Julie Langberg | 2005 | HORSENS | 0592AW | 25 m | 2:14.09 | |
85 | 247 | Liboriussen Mathilde D. | 2007 | VIBORG | 0718AM | 25 m | 2:20.13 | |
86 | 172 | Ehrenreich-Birn Alma | 2008 | VEJLE | 0818AC | 25 m | 2:28.84 | |
87 | 96 | Eriksen Andrea Dahl | 2004 | SKANDERBOR | 0488BB | 25 m | ||
88 | 102 | Londorf Julie | 2003 | SKANDERBOR | 0314BE | 25 m | ||
89 | 118 | Jørgensen Lea Romer | 2008 | SVENDBORG | 0866AG | 25 m | ||
90 | 197 | Rønsholt Freja | 2008 | VEJLE | 0896AH | 25 m | ||
91 | 248 | Mogensen Olivia Sehested | 2006 | VIBORG | 0688AS | 25 m | ||
92 | 279 | Østergaard Thilde | 2005 | VIBORG | 0518AY | 25 m | ||
93 | 471 | Teglgård Penelope Kamp | 2006 | HORSENS | 25 m | |||
94 | 476 | Westphal Dicte | 2005 | HORSENS | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |