Program för Laxaleken 2012
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 17
|
Tävling |
Laxaleken 2012 |
|
Utskriftsdatum |
26 maj 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Halmstad |
|
Utskriftstid |
13:03 |
|
|
Arrangör |
SK Laxen |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 maj 2012 |
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Damer |
Finaler (21) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
454 |
3 |
Karin Widerberg |
2003 |
AO3803 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
390 |
4 |
Nathalie Barrington |
2002 |
AY9202 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
459 |
5 |
Josefin Ålenius |
2002 |
AY2402 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
457 |
1 |
Julia Wollentz |
2002 |
AO1202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:41.97 |
5 |
2 |
Ida Granqvist |
2001 |
AW4801 |
HULTSFRED |
|
25m |
1:37.50 |
416 |
3 |
Emilia Karlberg |
2002 |
AM0602 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:36.94 |
386 |
4 |
Melissa Zabihi |
2001 |
AB4201 |
S 02 |
|
25m |
1:36.12 |
449 |
5 |
Elsa Wahlbeck |
2002 |
AM4202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:36.93 |
406 |
6 |
Erika Grüneberger |
2001 |
AZ6201 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:37.26 |
123 |
7 |
Amine Norvalls |
2001 |
|
Tønsberg |
|
50m |
1:40.66 |
120 |
8 |
Hannah Lee |
1999 |
|
Tønsberg |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
436 |
1 |
Petronella Ottosson |
2002 |
AN8802 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:34.97 |
405 |
2 |
Nathalie Grahn |
2000 |
BE7800 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:34.15 |
201 |
3 |
Clara Balslev |
2001 |
AE7601 |
VARBERG |
|
25m |
1:31.40 |
4 |
4 |
Emelie Danielsson |
2001 |
AO1401 |
HULTSFRED |
|
25m |
1:30.75 |
112 |
5 |
Louise Årebäck |
1996 |
BU7496 |
SVENLJUNGA |
|
25m |
1:31.04 |
441 |
6 |
Therese Pålsson |
2001 |
BJ4401 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:33.41 |
442 |
7 |
Anna Quander |
2000 |
BF0200 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:34.45 |
409 |
8 |
Caroline Hansson |
2001 |
AX3601 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:35.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
213 |
1 |
Linnéa Gustafsson |
1999 |
BK0299 |
VARBERG |
|
50m |
1:28.62 |
10 |
2 |
Greta Koponen |
2002 |
AA1402 |
HULTSFRED |
|
25m |
1:27.04 |
427 |
3 |
Tilde Morin |
2002 |
AM5202 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:24.43 |
202 |
4 |
Sofia Bekken |
2001 |
AE6601 |
VARBERG |
|
50m |
1:22.93 |
133 |
5 |
Ebba Wiberg |
2000 |
AN3600 |
S 71 |
|
25m |
1:23.30 |
407 |
6 |
Lovisa Gröndahl |
2000 |
AW7400 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:24.86 |
385 |
7 |
Matilda Wendt |
1997 |
BD8897 |
S 02 |
|
25m |
1:27.87 |
352 |
8 |
Annie Andreasson |
1999 |
BE4299 |
S 02 |
|
25m |
1:30.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
104 |
1 |
Nina Rajovic |
1998 |
BK6498 |
ALE |
|
25m |
1:22.66 |
317 |
2 |
Gabriella Bengtsson |
1996 |
BU5696 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:22.49 |
437 |
3 |
Moa Ovik |
2000 |
AP3600 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:21.89 |
353 |
4 |
Alice Aurell |
2001 |
AB1201 |
S 02 |
|
25m |
1:21.52 |
384 |
5 |
Elin Wendt |
1999 |
AJ2299 |
S 02 |
|
25m |
1:21.64 |
235 |
6 |
Sara Westholm |
2001 |
AL8801 |
VARBERG |
|
25m |
1:22.15 |
356 |
7 |
Amanda Böhn |
2001 |
AB2201 |
S 02 |
|
25m |
1:22.50 |
456 |
8 |
Mellie Wijk |
2002 |
AM1602 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:22.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
59 |
1 |
Annie Johansson |
1998 |
BL5698 |
HVETLANDA |
|
50m |
1:21.25 |
178 |
2 |
Angela Östlund |
1998 |
AV7298 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:19.69 |
83 |
3 |
Linea Holström |
2000 |
AC4600 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:19.27 |
216 |
4 |
Ebba Hultgren |
2000 |
AL8400 |
VARBERG |
|
25m |
1:19.11 |
262 |
5 |
Malin Jönsson |
1997 |
BJ6697 |
SS IDEN |
|
25m |
1:19.14 |
212 |
6 |
Jelka Feldhusen |
1998 |
BL8298 |
VARBERG |
|
50m |
1:19.32 |
308 |
7 |
Klara Stigsson |
2001 |
AL0201 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:19.71 |
108 |
8 |
Kajsa Wensing |
1998 |
AB9898 |
ALE |
|
25m |
1:21.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
219 |
1 |
Michaela Johansson |
2000 |
AJ8400 |
VARBERG |
|
25m |
1:19.05 |
372 |
2 |
Julia Kanerva |
1998 |
BM6498 |
S 02 |
|
25m |
1:18.41 |
411 |
3 |
Anja Ivosevic |
1999 |
AZ6499 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:17.90 |
355 |
4 |
Regina Borg Wermäng |
1999 |
AG5899 |
S 02 |
|
25m |
1:17.46 |
340 |
5 |
Erica Ragnarsson |
2000 |
AP1600 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:17.49 |
189 |
6 |
Caroline Båghammar |
1998 |
AY4498 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:18.07 |
62 |
7 |
Ebba Melin |
1998 |
BF8498 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:19.03 |
211 |
8 |
Maja Engström |
2000 |
AV3800 |
VARBERG |
|
25m |
1:19.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
413 |
1 |
Alicia Jacobsson |
1998 |
AT0698 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:16.91 |
393 |
2 |
Moa Bergstedt |
2000 |
AV1400 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:16.69 |
369 |
3 |
Elsa Johansson |
1998 |
BM1298 |
S 02 |
|
25m |
1:16.48 |
153 |
4 |
Melina Holtan |
2000 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:16.20 |
79 |
5 |
Matilda Holström |
1998 |
AP9498 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:16.36 |
25 |
6 |
Emma Bengtsson |
1998 |
BC2898 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:16.51 |
322 |
7 |
Louise Grönborg |
1999 |
AI0899 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:16.72 |
110 |
8 |
Agnes Johansson |
1996 |
BU8296 |
SVENLJUNGA |
|
25m |
1:16.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
11 |
1 |
Kim Torkelsson |
1999 |
AK9499 |
HULTSFRED |
|
25m |
1:15.90 |
78 |
2 |
Emma Dubo |
1999 |
AC5299 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:15.41 |
382 |
3 |
Jennifer Sjulander |
1998 |
BM4298 |
S 02 |
|
25m |
1:14.68 |
163 |
4 |
Iben Henrikke Schøning |
1999 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:14.12 |
389 |
5 |
Linnéa Andersson |
1997 |
BF7297 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:14.67 |
452 |
6 |
Emma Walander |
1999 |
AK0899 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:14.89 |
8 |
7 |
Emma Juneskog |
1998 |
AU2298 |
HULTSFRED |
|
25m |
1:15.48 |
90 |
8 |
Michelle Berntsson |
2000 |
BD6200 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:16.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
325 |
1 |
Annie Jensen |
1999 |
AF2699 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:13.84 |
474 |
2 |
Marie Haga |
1998 |
|
Mysen SK |
|
25m |
1:13.81 |
316 |
3 |
Wilma Andersson |
1997 |
BC5297 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:13.37 |
215 |
4 |
Magdalena Holmefalk |
1996 |
BO4696 |
VARBERG |
|
25m |
1:11.98 |
177 |
5 |
Chloe Dion |
1999 |
AI4899 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:12.53 |
48 |
6 |
Elina Jonsson |
1999 |
AA8899 |
S 71 |
|
50m |
1:13.46 |
115 |
7 |
Sandra Lange |
1999 |
AK0699 |
ÄLMHULT |
|
25m |
1:13.83 |
478 |
8 |
Silje Skogli |
1997 |
|
Elverum |
|
50m |
1:13.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
361 |
1 |
Ella Fagerström |
1998 |
AC8698 |
S 02 |
|
25m |
1:11.46 |
458 |
2 |
Hanna Wrethander |
1999 |
AK8699 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:10.96 |
471 |
3 |
Sandra Fjeldberg Krumerac |
1999 |
|
Askim IF |
|
50m |
1:10.41 |
23 |
4 |
Frida Isaksson |
1994 |
BF2494 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:09.86 |
275 |
5 |
Karin Åström |
1997 |
AB4697 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:10.02 |
336 |
6 |
Maja Lauritsen |
1999 |
AD6699 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:10.64 |
44 |
7 |
Fanny Brink |
1998 |
AJ4298 |
S 71 |
|
50m |
1:11.43 |
463 |
8 |
Mathilda Emilsson |
1997 |
AI4497 |
ÄLMHULT |
|
25m |
1:11.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
173 |
1 |
Vilma Larsson |
1997 |
BG2497 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:08.83 |
302 |
2 |
Mariann Bye Håkonsen |
1996 |
|
Haldens SK |
|
25m |
1:08.65 |
284 |
3 |
Ida Jordan |
1997 |
|
Elverum |
|
50m |
1:07.97 |
132 |
4 |
Emilia Ernstsson |
1996 |
AT0496 |
S 71 |
|
25m |
1:07.79 |
318 |
5 |
Elin Borg |
1996 |
AU8696 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:07.95 |
417 |
6 |
Sofia Karlborg |
1996 |
BH0696 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:08.50 |
370 |
7 |
Linnea Kaldrup |
1996 |
AH9896 |
S 02 |
|
25m |
1:08.68 |
282 |
8 |
Ine Famestad |
1997 |
|
Elverum |
|
50m |
1:09.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
241 |
1 |
Alexandra Viksten |
1996 |
BA3496 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:07.70 |
251 |
2 |
Hanna Dahl |
1991 |
AM7291 |
SS IDEN |
|
25m |
1:07.25 |
392 |
3 |
Kajsa Bengtsson |
1997 |
AP7897 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:07.09 |
240 |
4 |
Helén Lange |
1996 |
AN1296 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:06.63 |
364 |
5 |
Elin Gurander |
1995 |
AU9295 |
S 02 |
|
25m |
1:06.94 |
338 |
6 |
Felicia Nilsson |
1995 |
BK3295 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:07.18 |
81 |
7 |
Boel Knutson |
1995 |
AA8895 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:07.29 |
432 |
8 |
Victoria Nilsson |
1997 |
AY9497 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:07.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
217 |
1 |
Astrid Hörbäck |
1997 |
AE7697 |
VARBERG |
|
25m |
1:06.18 |
221 |
2 |
Linnea Kobel |
1996 |
AN4496 |
VARBERG |
|
25m |
1:06.08 |
32 |
3 |
Ida Bertsdotter |
1984 |
AI4284 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:05.42 |
264 |
4 |
Linnéa Månsson |
1996 |
AJ6296 |
SS IDEN |
|
25m |
1:04.56 |
148 |
5 |
Tiril Frøholm |
1996 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:05.07 |
398 |
6 |
Camilla Cavalli |
1997 |
BO4497 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:06.01 |
160 |
7 |
Mari Louise Nerdrum |
1995 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:06.12 |
299 |
8 |
Natalie Harackiewicz |
1997 |
|
Haldens SK |
|
25m |
1:06.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
43 |
1 |
Emelie Axmar |
1993 |
BC2893 |
S 71 |
|
25m |
1:04.47 |
91 |
2 |
Angelica Yngvesson |
1996 |
BJ4296 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:04.00 |
238 |
3 |
Jenny Karlsson |
1995 |
AY5495 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:03.69 |
421 |
4 |
Ida Laurén |
1994 |
BS3894 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:03.32 |
57 |
5 |
Amanda Åström |
1994 |
AC9294 |
S 71 |
|
25m |
1:03.66 |
297 |
6 |
Sofie Forsstrøm |
1997 |
|
Haldens SK |
|
25m |
1:03.90 |
34 |
7 |
Mette Karlsson |
1995 |
BR7695 |
KSLS |
|
50m |
1:04.39 |
188 |
8 |
Isabella Kharraziha |
1995 |
BH2295 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:04.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
267 |
1 |
Maria Persson |
1993 |
AK7693 |
SS IDEN |
|
25m |
1:02.93 |
399 |
2 |
Johanna Cavalli |
1996 |
BT2296 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:02.87 |
19 |
3 |
Ingalill Urrang Naustvik |
1995 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
1:02.36 |
167 |
4 |
Elisabeth Støver |
1996 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:02.06 |
260 |
5 |
Amanda Hörberg-Zdanowski |
1996 |
AL5896 |
SS IDEN |
|
25m |
1:02.14 |
41 |
6 |
Elvira Andersen |
1995 |
AD6895 |
MARKARYD |
|
25m |
1:02.62 |
439 |
7 |
Ida Pettersson |
1993 |
AY1693 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:02.88 |
266 |
8 |
Ella Nygren |
1996 |
BD5696 |
SS IDEN |
|
25m |
1:03.01 |
|
|
Heat 17 (21) (12 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
77 |
1 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
AB2800 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:15.45 |
50 |
2 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
25m |
1:11.49 |
26 |
3 |
Alice Möller |
2000 |
AD9200 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:09.59 |
82 |
4 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:07.05 |
312 |
5 |
Klara Andersson |
2000 |
AC8800 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:07.30 |
363 |
6 |
Hanna Gebart |
2000 |
AB4400 |
S 02 |
|
25m |
1:11.48 |
154 |
7 |
Martine Johansen |
2000 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:14.46 |
344 |
8 |
Johanna Weiler |
2000 |
AB8600 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:15.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
60 |
1 |
Agnes Ljunggren |
1999 |
AD8699 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:10.22 |
314 |
2 |
Matilda Andersson |
1999 |
AH6699 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:09.37 |
440 |
3 |
Josefine Pålsson |
1999 |
AK9699 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:09.09 |
51 |
4 |
Victoria Jönsson |
1999 |
AS7499 |
S 71 |
|
25m |
1:05.54 |
226 |
5 |
Matilda Pettersson |
1999 |
AK6699 |
VARBERG |
|
25m |
1:08.64 |
337 |
6 |
Emilia Nilsson |
1999 |
AD4899 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:09.30 |
255 |
7 |
Louise Dellhede |
1999 |
AQ8499 |
SS IDEN |
|
25m |
1:10.06 |
3 |
8 |
Ellen Carlsson |
1999 |
AK6499 |
HULTSFRED |
|
25m |
1:10.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
46 |
1 |
Jessica Chen |
1998 |
AL1298 |
S 71 |
|
25m |
1:07.78 |
265 |
2 |
Sara Nilsson |
1998 |
AF3498 |
SS IDEN |
|
25m |
1:04.02 |
181 |
3 |
Li Björner Oh |
1998 |
AO6298 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:03.66 |
66 |
4 |
Klara Thormalm |
1998 |
AA4898 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:00.02 |
345 |
5 |
Matilda Weiler |
1998 |
AF0898 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:00.22 |
21 |
6 |
Nina-Therese Storstein |
1998 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
1:03.72 |
49 |
7 |
Jessica Jönsson |
1998 |
AQ8298 |
S 71 |
|
25m |
1:05.68 |
326 |
8 |
Lisa Johansson |
1998 |
AV0898 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:07.92 |
|
|
Heat 20 (21) (15 - 16 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
247 |
1 |
Cecilia Boman |
1996 |
AV3696 |
SS IDEN |
|
25m |
1:01.71 |
42 |
2 |
Rebecka Winquist |
1996 |
AD2296 |
MARKARYD |
|
25m |
1:00.96 |
359 |
3 |
Erica Dahlgren |
1997 |
AE3497 |
S 02 |
|
25m |
59.80 |
162 |
4 |
Elise Næss Olsen |
1997 |
|
Asker SK |
|
50m |
59.10 |
273 |
5 |
Johanna Pettersson |
1996 |
AL2696 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
59.71 |
319 |
6 |
Alma Dahlberg |
1996 |
AI0896 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:00.13 |
166 |
7 |
Majken Smith |
1997 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:01.15 |
274 |
8 |
Fanny Trollstad |
1997 |
AH5497 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:01.85 |
|
|
Heat 21 (21) (17 år och äldre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
176 |
1 |
Julia Olsson |
1993 |
AO2293 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:00.76 |
155 |
2 |
Mette Mellbye Larsen |
1995 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:00.19 |
261 |
3 |
Sandra Hörberg-Zdanowski |
1992 |
AH2492 |
SS IDEN |
|
25m |
59.34 |
169 |
4 |
Siri Anette Sønju |
1992 |
|
Asker SK |
|
50m |
58.93 |
159 |
5 |
Rikke Nagell-Kleven |
1995 |
|
Asker SK |
|
50m |
59.34 |
53 |
6 |
Maria Lundahl |
1991 |
AP5291 |
S 71 |
|
25m |
59.49 |
146 |
7 |
Marte K. Bolstad |
1995 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:00.64 |
313 |
8 |
Madelene Andersson |
1991 |
BX0891 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:01.05 |
Skapad av WinGrodan 1.19.05 |
Utskriftsdatum |
26 maj 2012 |
Licensierad till: Simklubben Laxen |
Utskriftstid |
13:03 |
|