Program för Laxaleken 2012
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 23
|
Tävling |
Laxaleken 2012 |
|
Utskriftsdatum |
26 maj 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Halmstad |
|
Utskriftstid |
18:51 |
|
|
Arrangör |
SK Laxen |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 maj 2012 |
|
|
|
|
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
204 |
1 |
Herman Blenneros |
1998 |
AV4598 |
VARBERG |
|
50m |
|
111 |
2 |
Linus Pettersson |
2002 |
AC3902 |
SVENLJUNGA |
|
25m |
2:01.21 |
7 |
3 |
Herman Johansson |
2000 |
AC7300 |
HULTSFRED |
|
25m |
1:54.94 |
232 |
4 |
Erik Storberg |
2000 |
AK1300 |
VARBERG |
|
25m |
1:48.00 |
307 |
5 |
Robin Johansson |
2000 |
AC7100 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:49.91 |
401 |
6 |
Nam Do |
2001 |
AQ2901 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:57.71 |
102 |
7 |
Anton Ivarsbro |
1998 |
AU2798 |
ALE |
|
50m |
|
404 |
8 |
Finn Gaudenz |
2002 |
AL9502 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
418 |
1 |
Joel Klarén |
1997 |
AQ1197 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:31.09 |
103 |
2 |
William Nyqvist |
1997 |
AE7597 |
ALE |
|
25m |
1:30.06 |
118 |
3 |
Espen Hanto |
1995 |
|
Tønsberg |
|
50m |
1:24.96 |
315 |
4 |
Mattias Andersson |
1996 |
AP3196 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:20.18 |
203 |
5 |
Anton Berglund |
1995 |
AX2195 |
VARBERG |
|
25m |
1:23.81 |
350 |
6 |
William Wensing |
1997 |
AD2997 |
ALE |
|
50m |
1:27.98 |
184 |
7 |
Johan Valeur |
1996 |
AH8996 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:30.28 |
27 |
8 |
Philip Broberg |
1994 |
AM0194 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:31.75 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
388 |
1 |
Max Ackerman |
1995 |
AN8195 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.27 |
422 |
2 |
Janne Ledin |
1994 |
AR7994 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:18.94 |
278 |
3 |
Ted Troell |
1994 |
AB3594 |
SIM ENGELH |
|
50m |
1:18.70 |
258 |
4 |
Tom Hangård |
1996 |
AL3796 |
SS IDEN |
|
25m |
1:17.85 |
445 |
5 |
Timmie Rydberg |
1996 |
AM9596 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:18.41 |
210 |
6 |
Rasmus Ekelöf |
1995 |
AP9995 |
VARBERG |
|
50m |
1:18.88 |
276 |
7 |
Isac Troell |
1997 |
AB3597 |
SIM ENGELH |
|
50m |
1:19.20 |
93 |
8 |
Albin Lundell |
1997 |
AE5797 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:19.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
279 |
1 |
Ulrik Rasch Bakke |
1997 |
|
Elverum |
|
50m |
1:17.20 |
245 |
2 |
Johan Hildesson |
1992 |
AK2592 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:15.60 |
40 |
3 |
Gustaf Mild |
1997 |
AE6397 |
ANDERSTORP |
|
50m |
1:14.63 |
310 |
4 |
Gustav Andersson |
1993 |
AM5593 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:13.96 |
198 |
5 |
Gustav Andersson |
1994 |
AS3794 |
VARBERG |
|
25m |
1:14.17 |
36 |
6 |
Alexander Bogesten |
1997 |
AB5997 |
ANDERSTORP |
|
50m |
1:14.84 |
152 |
7 |
Marcus Heggtveit Løvø |
1996 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:16.29 |
233 |
8 |
Jakob Sundén |
1995 |
AQ3195 |
VARBERG |
|
25m |
1:17.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
18 |
1 |
Ivan Aleksander Larsen |
1995 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
1:11.32 |
38 |
2 |
Tobias Lidbacken |
1991 |
AT9991 |
ANDERSTORP |
|
50m |
1:11.01 |
187 |
3 |
Jakob Christerson |
1992 |
AK9992 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:10.53 |
346 |
4 |
Erik Öjstedt |
1995 |
AO6995 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:08.80 |
277 |
5 |
Max Troell |
1995 |
AA4395 |
SIM ENGELH |
|
50m |
1:10.00 |
248 |
6 |
Simon Boman |
1994 |
AM0394 |
SS IDEN |
|
25m |
1:10.71 |
288 |
7 |
Ingvar V. Skirbekk |
1993 |
|
Elverum |
|
50m |
1:11.25 |
396 |
8 |
Mikael Blum |
1995 |
AC0595 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:12.34 |
|
|
Heat 6 (10) (12 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
119 |
1 |
Mathias Krohn |
2000 |
|
Tønsberg |
|
50m |
1:43.08 |
64 |
2 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:38.96 |
453 |
3 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
AG3700 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:31.87 |
402 |
4 |
Dennis Dukic |
2000 |
AC4500 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:24.10 |
220 |
5 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
25m |
1:26.91 |
75 |
6 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:36.98 |
224 |
7 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
25m |
1:40.80 |
408 |
8 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:45.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
253 |
1 |
Daniel Dahlén |
1999 |
AI3399 |
SS IDEN |
|
25m |
1:40.99 |
323 |
2 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:31.91 |
208 |
3 |
Anton Dahlgren |
1999 |
AM4999 |
VARBERG |
|
25m |
1:20.57 |
328 |
4 |
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:10.10 |
9 |
5 |
Adam Koponen |
1999 |
AF3599 |
HULTSFRED |
|
50m |
1:18.91 |
270 |
6 |
Marko Vasilijevic |
1999 |
AH1999 |
SS IDEN |
|
25m |
1:23.89 |
68 |
7 |
Viktor Johansson |
1999 |
AI0599 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:36.18 |
76 |
8 |
Anes Cavka |
1999 |
AG9799 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:43.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
479 |
1 |
Mai L´nyavskiy |
1998 |
AL8798 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:45.90 |
109 |
2 |
Albin Larsson |
1998 |
AF4798 |
SKENE SIM |
|
25m |
1:33.57 |
150 |
3 |
Christian Manum Hagby |
1998 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:21.48 |
6 |
4 |
Filip Grimberg |
1998 |
AL0198 |
HULTSFRED |
|
25m |
1:13.17 |
256 |
5 |
Julius Ekstrand |
1998 |
AJ9798 |
SS IDEN |
|
25m |
1:19.84 |
358 |
6 |
Mikolaj Cuszynski-Kruk |
1998 |
AP7198 |
S 02 |
|
50m |
1:27.93 |
129 |
7 |
William Zhong |
1998 |
|
Tønsberg |
|
50m |
1:38.05 |
214 |
8 |
David Holmefalk |
1998 |
AT6798 |
VARBERG |
|
50m |
1:50.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
330 |
1 |
Joel Knutsson |
1997 |
AK5197 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:13.57 |
71 |
2 |
Sebastian Engfors-Nyqvist |
1996 |
AB9996 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:11.50 |
67 |
3 |
William Reinholdsson |
1997 |
AP8597 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:10.36 |
329 |
4 |
Viktor Kertes |
1996 |
AP5196 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:08.23 |
294 |
5 |
Ole Marius Bunæs |
1997 |
|
Haldens SK |
|
25m |
1:09.28 |
394 |
6 |
Alfred Bjärudd |
1996 |
AQ4596 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:10.68 |
472 |
7 |
Knut Oscar Skipperud |
1996 |
|
Askim IF |
|
25m |
1:12.49 |
37 |
8 |
Henry Kerman |
1997 |
AI6597 |
ANDERSTORP |
|
50m |
1:13.95 |
|
|
Heat 10 (10) (17 år och äldre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
243 |
1 |
Anton Arvidsson |
1994 |
AF1594 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:07.71 |
430 |
2 |
Felix Nilsson |
1990 |
AM6590 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:06.10 |
52 |
3 |
Victor Klügel |
1995 |
AC8595 |
S 71 |
|
25m |
1:05.82 |
268 |
4 |
Marcus Svensson |
1992 |
AJ3192 |
SS IDEN |
|
25m |
1:01.97 |
424 |
5 |
Joakim Löfgren |
1992 |
AK8592 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:05.58 |
70 |
6 |
Adam Paulsson |
1995 |
AB4395 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:05.84 |
149 |
7 |
Andreas Manum Hagby |
1995 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:07.45 |
97 |
8 |
Philip Carlsson |
1990 |
AP7590 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:07.86 |
Skapad av WinGrodan 1.19.05 |
Utskriftsdatum |
26 maj 2012 |
Licensierad till: Simklubben Laxen |
Utskriftstid |
18:51 |
|