2019-11-22   00:25:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Aquarapid

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 16
Heatlista 
 
  Tävling  Aquarapid International 2012    Utskriftsdatum  27 oktober 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:15   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 oktober 2012         
 
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar  Försök (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
634  Linus Åberg  1998  AQ8798  TUREBERG    25m   
592  Anton Sandberg  1999  AR0199  TÄBY SIM    25m   
130  Arvid Melinder  1999  AR4999  ÖSMO SS    25m  2:00.02 
Nicklas Xia  1998  AG5798  ÅKERSBERGA    25m  2:00.79 
378  Nikola Despotovic  1998  AW0798  SÖDERTÖRN    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
381  Teodor Eliasson  1998  AU4798  SÖDERTÖRN    50m  1:49.18 
255  Anton Bäcklund  1998  AT6598  SKURU IK    25m  1:48.23 
726  Eddie Eriksson  1999    IFÅ    25m  1:47.51 
659  Oscar Norman  1999  AK5599  TYRESÖ SS    25m  1:46.53 
566  Sebastian Holmerin  1998  AJ4998  TÄBY SIM    25m  1:43.53 
462  Victor Hahn  1999  AN0799  SPÅRVÄGEN    25m  1:46.05 
344  Mattias Ljung  1999  AP4399  SÖDERTÄLJE    25m  1:47.05 
399  David Manea  1999  AQ8199  SÖDERTÖRN    25m  1:47.98 
681  Elias Törnqvist  1999  AL8999  TYRESÖ SS    25m  1:48.88 
135  Filip Rickhamn  1999  AB5999  ÖSMO SS    25m  1:57.09 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
401  Mathias Murmester  1998  AW6798  SÖDERTÖRN    25m  1:43.21 
85  Mattias Håkansson  1998  AT6998  HELLAS SK    25m  1:42.43 
647  Martin Engstrand  1999  AJ5199  TYRESÖ SS    25m  1:41.45 
542  Jakob Idesten  1999  AI6399  STRÄNGNÄS    25m  1:40.29 
33  Felix Carlstedt  1998  AU5997  BOTK-RÖNN    25m  1:39.00 
94  Karl Wallenberg  1998  AT7998  HELLAS SK    25m  1:39.55 
684  Oscar Wahlström  1999  AI0399  TYRESÖ SS    25m  1:40.77 
369  Kevin Ballchand  1999  AI6199  SÖDERTÖRN    25m  1:42.02 
44  Andreas Koufakis  1998  AQ5598  BOTK-RÖNN    25m  1:42.88 
766  Josef Mehari  1999  AO4999  POLISEN    25m  1:43.50 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
293  Sixten Nordegren  1998  AS3998  SKURU IK    25m  1:38.51 
376  Kevin Chong  1998  AE9798  SÖDERTÖRN    25m  1:38.10 
562  Tobias Fernandez  1999  AN7799  TÄBY SIM    25m  1:37.46 
585  Daniel Nöu  1999  AE9999  TÄBY SIM    25m  1:36.81 
727  Jonas Fellman  1999    IFÅ    25m  1:36.72 
181  Dennis Wilkman  1998  AE6198  POLISEN    50m  1:36.79 
241  Lukas Peterson  1998  AG8198  SKK    25m  1:37.17 
670  Philip Parsons  1999  AJ8199  TYRESÖ SS    25m  1:37.84 
739  Simic Borislav  1998    SPÅRVÄGEN    25m  1:38.29 
243  Kalle Sandahl  1999  AM8799  SKK    25m  1:38.52 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
488  Adam Moummi  1999  AR9199  SPÅRVÄGEN    25m  1:32.13 
169  Christian Norberg  1998  AD6398  POLISEN    25m  1:28.77 
552  Gustav Barnå  1999  AS6199  TÄBY SIM    25m  1:26.78 
261  Andre Filipsson  1999  AA9799  SKURU IK    25m  1:24.10 
669  Sebastian Pantzar  1999  AL1999  TYRESÖ SS    25m  1:18.34 
611  Hugo Eriksson  1999  AB8599  TUREBERG    25m  1:22.09 
530  Frederick Holmer Fann  1998  AD3998  SS04    25m  1:25.03 
475  Alex Kaufmann  1999  AN2799  SPÅRVÄGEN    25m  1:27.82 
39  Mikael Karlsson  1998  AQ0198  BOTK-RÖNN    25m  1:30.75 
480  Ted Larsson  1999  AN3799  SPÅRVÄGEN    25m  1:36.32 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
589  Erik Olsson Sande  1999  AE8999  TÄBY SIM    25m  1:32.09 
223  Axel Gudehn  1998  AL4398  SKK    25m  1:28.52 
560  Oscar Eriksson  1998  AO3198  TÄBY SIM    25m  1:26.58 
383  Alexej Filinau  1998  AL3998  SÖDERTÖRN    25m  1:23.16 
202  William Svalander  1998  AQ6998  SK NEPTUN    25m  1:16.40 
501  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  AR0798  SPÅRVÄGEN    25m  1:20.84 
567  Edwin Häger  1999  AQ9999  TÄBY SIM    25m  1:24.92 
151  Martin Falk  1999  AC1199  POLISEN    25m  1:27.77 
150  Niclas Eriksson  1998  AL2398  POLISEN    50m  1:30.64 
713  Oskar Strömbeck  1999  AK1999  WISBY SS    25m  1:34.11 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
662  Jesper Nyman  1998  AP2598  TYRESÖ SS    25m  1:31.31 
603  Mattin Zarrabi  1998  AJ9998  TÄBY SIM    25m  1:28.37 
191  Patricio Gabriel  1998  AL6998  SK NEPTUN    25m  1:26.51 
97  Emrik Niklasson  1998  AP9798  HEMSE BK    25m  1:22.74 
54  Eldin Kadic  1999  AG5199  ESKILSTUNA    25m  1:16.10 
644  Anton Carlsson  1998  AO3798  TYRESÖ SS    25m  1:20.80 
188  Simon Blom  1999  AQ9199  SK NEPTUN    25m  1:24.16 
656  Alexander Lund  1998  AL3198  TYRESÖ SS    25m  1:26.81 
497  Alex Peschel  1998  AM5398  SPÅRVÄGEN    25m  1:29.46 
357  Sebastian Tellgren  1998  AI5198  SÖDERTÄLJE    25m  1:32.19 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  27 oktober 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner