2018-08-15   13:17:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Glostrup NYKREDIT Adventsstævne

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 22
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  03 december 2013   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2013         
 
 
 
Løb 22, 200m Medley Herrer  Finaler (5) 
Sponsor: Nykredit 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
380  Oscar Bjerregaard  2003  0341AI  MK 31    25m  4:23.66 
407  Oscar Thinghøjen  2003  0357AG  MK 31    25m  4:04.78 
393  Marius Larsen  2003  0305AF  MK 31    25m  4:20.00 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
108  Philip Hansen  2001  0143AM  HERLEV    25m  3:51.87 
310  Karl-Emil Rohr  2001  0185AH  VI39    25m  3:39.56 
266  Asbjørn V. T. Floor-Bøjde  2002  0277AI  STT    25m  3:37.61 
262  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  3:39.32 
267  Oliver Skadhauge  2002  0297AG  STT    25m  3:42.16 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  GSK    25m  3:26.43 
92  Emil Tönshoff  2000  0097AL  HELSINGØR    25m  3:24.05 
87  Adrian Roed Schønning  2000  0039AA  HELSINGØR    25m  3:18.07 
Daniel Roldgaard  2001  0117AH  AIF    25m  3:22.29 
225  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  3:25.48 
17  Carl Magnus Krievs  2002  0257AD  GSK    25m  3:30.81 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
280  Rasmus Paulsen  2000  0083AD  STT    25m  3:10.70 
279  Kristoffer Rasmusen  2000  0087AM  STT    25m  3:07.34 
234  Emil Kvistbo  1999  9953AK  TRITON B    25m  3:03.23 
282  William I. Kristiansen  2001  0151AK  STT    25m  3:06.39 
281  Silas Bech Rindorf  2000  0037AM  STT    25m  3:09.82 
18  Oskar Skov Grell  2002  0217AC  GSK    25m  3:13.28 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
254  Gustav Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  3:00.35 
296  Alexander Rendlev  2001  0121AE  VI39    25m  2:58.95 
29  Rasmus Langvad  2000  0045AD  GSK    25m  2:43.65 
10  Thomas Windfeld-Hansen  2000  0079AJ  AIF    25m  2:58.87 
27  Laurits Kenskov  2001  0145AC  GSK    25m  2:59.44 
238  Jens Gustav Nielson  1999  9971AK  TRITON B    25m  3:01.26 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  03 december 2013 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark