2018-10-18   15:34:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Glostrup NYKREDIT Adventsstævne

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 25
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  03 december 2013   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2013         
 
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer  Finaler (12) 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
250  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    25m   
246  Ellen Lund Pontoppidan  2004  0468AE  TRITON B    25m   
229  Ellen Sophie E. Jensen  2003  0352AR  TRITON B    25m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
215  Olivia Nørregaard Christe  2003    TRITON B    25m   
116  Sofie Sønderby Persson  2003  0332AQ  HERLEV    25m  2:45.23 
117  Mathilde Boesgaard Weber  2004  0494AE  HERLEV    25m  3:06.23 
206  Ida Sofie Andreassen  2002  0282AS  TRITON B    25m   
               

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
388  Isabel Fabricius  2004    MK 31    25m  2:20.00 
402  Smila Mathilda Reiter  2004  0496AE  MK 31    25m  2:07.62 
398  Alma Rose Bay Nielsen  2004    MK 31    25m  2:00.00 
406  Mathilde K. Sørensen  2003    MK 31    25m  2:07.26 
383  Nønne Christensen  2004    MK 31    25m  2:10.00 
410  Saga Tórshamar  2004    MK 31    25m  2:30.00 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
32  Antoinette Zafra  2005  0518AA  GSK    25m  1:52.66 
187  Lærke Samsø Svenningsen  2002    SOLRØD    25m  1:47.66 
275  Schastine R. Skifter Tabo  2005    STT    25m  1:47.07 
Maja Skriver  2002    AIF    25m  1:47.52 
153  Maria Holst  2003    ORIENT    25m  1:52.13 
35  Malene Langvad  2004  0416AC  GSK    25m  1:54.16 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  Josephine Gribsvad  2003    HILLERØD    25m  1:46.54 
220  Daniella Shabtai Hai  2003  0386AO  TRITON B    25m  1:45.28 
114  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    25m  1:41.53 
159  Emilie Kirketerp  2003    ORIENT    25m  1:43.60 
408  Emma Thorsen  2004  0402AH  MK 31    25m  1:46.32 
121  Inge-Marie Ørneborg  2003  0348AK  HERLEV    25m  1:46.86 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
55  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  0262AU  HELSINGØR    25m  1:36.82 
126  Johanne Baes Aaholst  2004  0454AE  HILLERØD    25m  1:34.84 
79  Julie Nissen  2002  0278AS  HELSINGØR    25m  1:33.71 
Julie Gerner Knudsen  2002    AIF    25m  1:34.24 
249  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    25m  1:36.55 
33  Laura L. Hørning  2004  0456AC  GSK    25m  1:38.64 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  Karoline Jensen  2001  0122AX  ORIENT    25m  1:29.67 
155  Amanda Grønbæk Jensen  2001  0102AX  ORIENT    25m  1:29.33 
88  Signe Skjærbæk  2000  0022BA  HELSINGØR    25m  1:29.14 
58  Karoline Christensen  2002  0268AT  HELSINGØR    25m  1:29.15 
86  Mathilde Schrøder  2002  0204AP  HELSINGØR    25m  1:29.60 
75  Olivia Ida Madsen  2003  0404AF  HELSINGØR    25m  1:31.14 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
236  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  1:28.55 
178  Veronica Lauridsen  1999  9992BD  SOLRØD    25m  1:28.17 
255  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  1:27.76 
148  Clara Sofie Egeberg  1998  9866BC  ORIENT    25m  1:27.90 
180  Amalie Limose  2000    SOLRØD    25m  1:28.40 
60  Josefine Fast  2003  0382AI  HELSINGØR    25m  1:28.87 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Amalie Kruse Enemærke  2003  0392AI  GSK    25m  1:26.17 
270  Anna Wrist-Elkjær  2003  0398AE  STT    25m  1:23.91 
64  Helena Hvid Hansen  2001  0186AR  HELSINGØR    25m  1:22.06 
83  Frida Roed  2001  0158AU  HELSINGØR    25m  1:23.07 
186  Sara Solevad  2000  0088AZ  SOLRØD    25m  1:25.45 
59  Lærke Højsted Eriksen  2002  0298AC  HELSINGØR    50m  1:27.69 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
172  Sarah Hassel Toubro  1999    SOLRØD    25m  1:20.89 
93  Fie Tönshoff  2002  0276AK  HELSINGØR    25m  1:19.35 
62  Sofie Villum Færch  2002  0286AQ  HELSINGØR    25m  1:18.66 
14  Ida T Mose  2002  0242AK  GSK    25m  1:19.27 
67  Amanda Hietala  2002  0204AK  HELSINGØR    25m  1:19.59 
264  Camilla Hougaard  2002  0282AJ  STT    25m  1:21.10 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
217  Emilie Fischer  2001  0156AK  TRITON B    25m  1:17.43 
191  Nikoline Victoria Sass  1999  9914AR  SOLRØD    25m  1:17.00 
218  Ellen-Sofie Frydenlund  2000  0094AT  TRITON B    25m  1:16.12 
190  Caroline Friis Thirstrup  2000  0012BA  SOLRØD    25m  1:16.57 
265  Ida Jensdottir Fremming  2002  0298AO  STT    25m  1:17.34 
256  Ida Sund  2000  0064AX  TRITON B    50m  1:17.69 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
163  Nina Madsen Teller  1999  9952BA  ORIENT    25m  1:14.82 
179  Cathrine Lauritsen  1999  9954AZ  SOLRØD    25m  1:13.58 
122  Celine Termark  2000  0038aa  HERLEV    25m  1:06.82 
169  Emma Andersen  1999  9936AU  SOLRØD    25m  1:13.53 
109  Alison Lodal Hinklom  2001    HERLEV    25m  1:14.10 
192  Johanne Vium-Heinesen  2000    SOLRØD    25m  1:15.51 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  03 december 2013 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark