2018-06-18   02:15:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Glostrup NYKREDIT Adventsstævne

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  03 december 2013   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2013         
 
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer  Finaler (6) 
Sponsor: mySmoothie 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
288  Kalle Germer Knudsen  2004  0487AE  STT    25m   
274  Joakim Immerkjær  2003  0395AH  STT    25m   
277  Jeppe Kjær  2004  0419AB  STT    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
401  Andreas Reiter  2002  0207AM  MK 31    25m  1:10.46 
295  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  0109AP  VI39    25m  59.92 
23  Emil Kruse Enemærke  2005  0589AB  GSK    25m  1:02.48 
411  Elias Tsoskunoglu  2004  0465AC  MK 31    25m  1:15.72 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
389  Kristoffer Fabrisius  2002  0217AO  MK 31    25m  57.00 
102  Adar Benli  2001    HERLEV    25m  55.23 
380  Oscar Bjerregaard  2003  0341AI  MK 31    25m  54.08 
266  Asbjørn V. T. Floor-Bøjde  2002  0277AI  STT    25m  54.67 
404  Nicholas Simson  2005  0527AB  MK 31    25m  56.35 
287  William Jensen  2002  0209AF  STT    25m  58.77 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
297  Joakim Køhn  2003  0375AE  VI39    25m  48.16 
65  Jonathan P. Hedager  2001  0195AJ  HELSINGØR    25m  45.92 
392  Kristian A. Kristoffersen  2003  0355AF  MK 31    25m  43.71 
329  Sebastian Rasmussen  2003  0343AE  VI39    25m  45.75 
310  Karl-Emil Rohr  2001  0185AH  VI39    25m  47.24 
162  Gustav Skjoldman  2001    ORIENT    25m  52.13 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  GSK    25m  42.73 
81  Kim Emil K. Petersen  1999  9983AQ  HELSINGØR    25m  40.60 
234  Emil Kvistbo  1999  9953AK  TRITON B    25m  39.57 
272  Rasmus Hatting Petersen  2002  0205AF  STT    25m  40.40 
158  Sebastian H. C. Johansen  2001    ORIENT    25m  41.97 
66  Johan Heilmann  2000  0027AN  HELSINGØR    25m  43.54 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
27  Laurits Kenskov  2001  0145AC  GSK    50m  37.55 
29  Rasmus Langvad  2000  0045AD  GSK    25m  37.42 
294  Marcus Munkholm  2001  0169AC  VI39    25m  37.15 
238  Jens Gustav Nielson  1999  9971AK  TRITON B    25m  37.32 
19  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  GSK    25m  37.53 
160  Oscar Miller  1999    ORIENT    25m  39.53 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  03 december 2013 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark