Startliste for Silkeborg Swim Cup 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Swim Cup 2013 |
|
Udskriftsdato |
25 august 2013 |
|
|
Stævne by |
Silkeborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|
|
Arrangør |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 august 2013 |
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (5) |
12 år og yngre: Klaudia W. Mogensen (2000) 3:05.17 2012-08-25 |
13 - 14 år: Signe Tolstrup (1995) 2.49.13 2008.08.31 |
15-16 år: Nicole Møller (1993) 2.47.08 2009.08.23 |
17 og ældre: Tina Flaskager (1986) 2.56.06 2005.08.21 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
3 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
0154AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
|
417 |
4 |
Lykke Frandsen |
2002 |
0252AQ |
SILKEBORG |
|
50m |
4:47.71 |
409 |
5 |
Emma L. S. Cameron |
2001 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
|
449 |
6 |
Line Lyskjær |
2003 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
205 |
1 |
Camilla Vestergaard |
2000 |
0078AF |
NYBORG |
|
50m |
4:07.92 |
170 |
2 |
Zascha Seest-Østergård |
2002 |
0296AJ |
KØGE |
|
50m |
3:44.33 |
375 |
3 |
Rikke Ross |
2002 |
0216AC |
BIRKERØD |
|
50m |
3:31.75 |
101 |
4 |
Emilie Knudsen |
2002 |
0222AK |
IKAST |
|
50m |
3:30.06 |
124 |
5 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
3:31.19 |
204 |
6 |
Signe Stærmose |
1999 |
9936AR |
NYBORG |
|
50m |
3:32.69 |
25 |
7 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:03.87 |
173 |
8 |
Maja Svenstrup |
2002 |
0232AB |
KØGE |
|
50m |
4:28.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
342 |
1 |
Xandra Huryn |
2001 |
0138AB |
STT |
|
50m |
3:28.29 |
221 |
2 |
Line Hatting |
1996 |
9678AL |
STRUER |
|
50m |
3:24.39 |
15 |
3 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
0072AY |
HOLSTEBRO |
|
50m |
3:21.49 |
104 |
4 |
Amalie Mejer |
1998 |
9814AT |
IKAST |
|
50m |
3:19.12 |
150 |
5 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
0082AF |
KØGE |
|
50m |
3:19.76 |
215 |
6 |
Karoline Nielsen |
1997 |
9736AL |
SKAGEN |
|
50m |
3:21.76 |
138 |
7 |
Ida Bull Guldbrandsen |
2002 |
0272AO |
KØGE |
|
50m |
3:25.15 |
102 |
8 |
Sascha Lausten |
2002 |
0202AJ |
IKAST |
|
50m |
3:29.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
9528AY |
HORSENS |
|
50m |
3:10.73 |
81 |
2 |
Karen Krogh Lund |
1996 |
9616AX |
HORSENS |
|
50m |
3:05.69 |
347 |
3 |
Monica Kristiansen |
2001 |
0108AB |
STT |
|
50m |
2:59.73 |
122 |
4 |
Laura Andersen |
1997 |
9704AM |
KØGE |
|
50m |
2:59.13 |
403 |
5 |
Cecilie Bach Bertelsen |
1997 |
9734AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
2:59.55 |
232 |
6 |
Mathilde Snitgaard |
2000 |
0054AF |
STRUER |
|
50m |
3:02.06 |
71 |
7 |
Sille Ibsen |
2001 |
0134AU |
HORSENS |
|
50m |
3:09.33 |
383 |
8 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
3:16.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
9818AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:55.99 |
446 |
2 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
50m |
2:48.61 |
388 |
3 |
Maria Søe Beith |
1996 |
9676AH |
THISTED |
|
50m |
2:41.36 |
332 |
4 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
VI39 |
|
50m |
2:38.95 |
321 |
5 |
Josefine Pedersen |
1999 |
9928AB |
MK 31 |
|
50m |
2:39.19 |
132 |
6 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
50m |
2:46.58 |
133 |
7 |
Astrid Delin |
1999 |
9954AE |
KØGE |
|
50m |
2:49.92 |
83 |
8 |
Stella Krogh Lund |
2000 |
0056AN |
HORSENS |
|
50m |
2:58.52 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
25 august 2013 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|