Startliste for Silkeborg Swim Cup 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Swim Cup 2013 |
|
Udskriftsdato |
25 august 2013 |
|
|
Stævne by |
Silkeborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|
|
Arrangør |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 august 2013 |
|
|
|
|
Løb 24, 100m Butterfly Herrer |
Indledende (5) |
13 - 14 år: Joachim Mortensen (1995) 1,04,35 2009.08.22 |
15 - 16 år: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
17 - 18 år: Søren Dahl (1993) 58.66 2010.08.21 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 55.63 2009-08-22 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
467 |
1 |
Victor Kjær Eskildsen |
1997 |
9731AS |
HORSENS |
|
50m |
|
231 |
2 |
Kristian Ravnborg |
1999 |
9995AA |
STRUER |
|
50m |
|
373 |
3 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
|
77 |
4 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
9985AE |
HORSENS |
|
50m |
1:59.44 |
75 |
5 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
0079AF |
HORSENS |
|
50m |
|
92 |
6 |
Karl-Emil Späth |
2000 |
0017AF |
HORSENS |
|
50m |
|
23 |
7 |
Mathias Dyrmose |
2001 |
0123AO |
HOLSTEBRO |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
376 |
1 |
Frederik Røginnd |
2001 |
0127AG |
BIRKERØD |
|
50m |
1:29.06 |
49 |
2 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:25.11 |
227 |
3 |
Laurits Kaaber |
1999 |
9957AN |
STRUER |
|
50m |
1:22.28 |
330 |
4 |
Yukia Hansen |
2000 |
0035AL |
VI39 |
|
50m |
1:18.64 |
182 |
5 |
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
9647AE |
NYBORG |
|
50m |
1:21.05 |
44 |
6 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:23.59 |
209 |
7 |
Morten Kolbe Thomsen |
2001 |
0149AD |
SKAGEN |
|
50m |
1:27.91 |
364 |
8 |
Jacob Krog Christoffersen |
2000 |
0039AK |
BIRKERØD |
|
50m |
1:39.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
352 |
1 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
STT |
|
50m |
1:15.34 |
19 |
2 |
Casper Christiansen |
2000 |
0083AQ |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:11.95 |
172 |
3 |
Kristian Svenstrup |
1998 |
9899AA |
KØGE |
|
50m |
1:05.97 |
309 |
4 |
Marcus Dan Hansen |
1999 |
9965AB |
MK 31 |
|
50m |
1:00.91 |
337 |
5 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VI39 |
|
50m |
1:04.44 |
78 |
6 |
Lukas Lindstrøm |
1998 |
9869AR |
HORSENS |
|
50m |
1:10.17 |
149 |
7 |
Mikkel Holm Jensen |
1997 |
9775AB |
KØGE |
|
50m |
1:12.81 |
243 |
8 |
Markus B. Hajdu |
2000 |
0073AM |
MK 31 |
|
50m |
1:16.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Martin Bruun Andersen |
1998 |
9883AO |
KØGE |
|
50m |
1:14.44 |
354 |
2 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
STT |
|
50m |
1:11.10 |
35 |
3 |
Tobias Møller Kristensen |
1996 |
|
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:05.02 |
128 |
4 |
Frederik Christensen |
1992 |
9287AD |
KØGE |
|
50m |
59.21 |
422 |
5 |
Alexander Gilberg |
1995 |
9537AP |
SILKEBORG |
|
50m |
1:03.69 |
224 |
6 |
Casper Trier Jensen |
1996 |
9665AH |
STRUER |
|
50m |
1:09.40 |
153 |
7 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
0087AC |
KØGE |
|
50m |
1:12.58 |
329 |
8 |
Mads Skøde Hansen |
1999 |
9925AK |
VI39 |
|
50m |
1:16.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Thor B. Hansen |
2000 |
0097AA |
KØGE |
|
50m |
1:14.23 |
438 |
2 |
Rune K. Jensen |
1997 |
9701AL |
SILKEBORG |
|
50m |
1:10.24 |
174 |
3 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
9775AE |
KØGE |
|
50m |
1:04.61 |
412 |
4 |
Ralf Dalby |
1995 |
9547AB |
SILKEBORG |
|
50m |
58.09 |
230 |
5 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
9917AA |
STRUER |
|
50m |
1:02.21 |
324 |
6 |
Lars Emil Villa |
1997 |
9793AF |
MK 31 |
|
50m |
1:09.40 |
333 |
7 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VI39 |
|
50m |
1:12.21 |
37 |
8 |
Kasper Laursen |
1998 |
9819AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:15.43 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
25 august 2013 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|