2019-06-20   23:19:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  08:07   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer  Indledende (13) 
11 - 12år:Louise Sørensen (2000) 38,15 2012.08.25 
13 - 14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010.08.21 
15 - 16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010.08.21 
17 år og ældre: Isabella Kjeldsen (1993) 29.89 2010.08.21 
 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
350  Rikke Munkholm  1998  9812AB  STT    50m   
308  Alberte M Hansen  2000  0004AC  MK 31    50m   
444  Maja Klitgaard  2003  0392AK  SILKEBORG    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
375  Rikke Ross  2002  0216AC  BIRKERØD    50m   
25  Annika Hausgaard Godt  2003  0306AE  HOLSTEBRO    50m   
239  Simone Christiansen  2003  0344AJ  MK 31    50m  1:20.00 
14  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    50m  1:00.66 
415  Kristine Erikstad  2001  0178AC  SILKEBORG    50m  1:08.44 
419  Line Frederiksen  2003  0314AG  SILKEBORG    50m  1:20.31 
20  Cecilie Christiansen  2003    HOLSTEBRO    50m   
311  Emilie Heick  1999  9996AC  MK 31    50m   

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
387  Viktoria Freja Sørensen  2004  0476AA  VI39    50m  56.03 
82  Nikoline Fabrin Lund  2001  0192AS  HORSENS    50m  55.30 
198  Amalie Lund  2001  0112AV  NYBORG    50m  54.31 
459  Amalie Skov  1999  9966AR  SILKEBORG    50m  51.50 
367  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  53.83 
370  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    50m  55.01 
43  Mathilde Marthedal Markma  2001  0166AW  HOLSTEBRO    50m  55.90 
186  Julie Ejby  2002  0282AD  NYBORG    50m  57.30 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
374  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    50m  51.24 
213  Anine B. Mariegaard  2001  0116AY  SKAGEN    50m  50.92 
363  Laura Boutrup  2003  0302AB  BIRKERØD    50m  49.49 
244  Cecilie Hjarsø  2001  0124AU  MK 31    50m  47.59 
137  Anna Bull Guldbrandsen  2004  0408AC  KØGE    50m  49.45 
197  Maria Lorenzen  2001  0156AO  NYBORG    50m  50.20 
147  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  KØGE    50m  51.14 
439  Jasmin Jespersen  2002  0268AL  SILKEBORG    50m  51.49 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
88  Sarah Gade Nielsen  1998  9842BB  HORSENS    50m  47.18 
351  Josefine Nickelsen  2001  0146AO  STT    50m  44.81 
416  Esther Flø  2001  0108AR  SILKEBORG    50m  43.94 
87  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    50m  43.23 
225  Vicki Jensen  1998  9858AF  STRUER    50m  43.34 
71  Sille Ibsen  2001  0134AU  HORSENS    50m  44.39 
69  Cecilie Grøndal  2002  0282AK  HORSENS    50m  45.96 
214  Linea Kolbe Thomsen  2004  0462AA  SKAGEN    50m  47.34 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
33  Louise Xia Klogborg  2000  0008AX  HOLSTEBRO    50m  42.09 
369  Isabel Vang Hvitved  2003  0316AB  BIRKERØD    50m  41.54 
104  Amalie Mejer  1998  9814AT  IKAST    50m  40.63 
247  Sofie Høvring  2004  0408AB  MK 31    50m  40.18 
240  Sofia Drevskich  2003  0318AA  MK 31    50m  40.44 
410  Eva Marie Christensen  1999  9922AY  SILKEBORG    50m  40.78 
144  Mette Hegelund  2000  0068AC  KØGE    50m  41.89 
266  Mia Søgaard  2001  0112AC  MK 31    50m  42.50 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  Emilie Knudsen  2002  0222AK  IKAST    50m  39.62 
152  Karoline Kjær  2000  0048AC  KØGE    50m  39.43 
86  Amalie L. Nielsen  1997  9714AR  HORSENS    50m  38.96 
460  Mathilde Vilain Stübe  2000  0014AS  SILKEBORG    50m  38.74 
26  Rikke Hansen  2000  0036BD  HOLSTEBRO    50m  38.85 
105  Amanda Meldgaard  1999  9984AZ  IKAST    50m  39.01 
222  Maria Cleman Hatting  2001  0106AK  STRUER    50m  39.47 
261  Lærke Rask Sander  2002  0212AL  MK 31    50m  40.14 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Line Hatting  1996  9678AL  STRUER    50m  38.50 
338  Victoria Vorm  2001  0104AF  VI39    50m  38.07 
246  Mille Bruun Høvring  2001  0156AG  MK 31    50m  37.75 
81  Karen Krogh Lund  1996  9616AX  HORSENS    50m  37.14 
248  Anna Aabak Kristoffersen  2002  0288AL  MK 31    50m  37.25 
256  Karen Mørch  1998  9846AK  MK 31    50m  37.92 
331  Mathilde Laugesen  2001  0176AL  VI39    50m  38.14 
66  Michelle Franow  2001  0102AH  HORSENS    50m  38.56 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
245  Saga Hjartardottir  1996  9668AZ  MK 31    50m  36.23 
62  Sara Sofia Benzarti  1997  9766AR  HORSENS    50m  35.57 
232  Mathilde Snitgaard  2000  0054AF  STRUER    50m  35.32 
253  Helena Marmetschke  1997  9768AJ  MK 31    50m  35.18 
201  Karina Høybye Olesen  2001  0106AA  NYBORG    50m  35.21 
414  Helena V. Ellling  2000  0078AC  SILKEBORG    50m  35.51 
318  Sarah Mariner  1998  9882AI  MK 31    50m  36.09 
215  Karoline Nielsen  1997  9736AL  SKAGEN    50m  36.68 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
234  Lisa Terp  1999  9968AA  STRUER    50m  35.04 
59  Christina Løth Andersen  1997  9768AV  HORSENS    50m  35.02 
319  Regitze Munch Nielsen  2000  0054AC  MK 31    50m  34.77 
315  Rikke Knudsen  1998  9878AI  MK 31    50m  34.40 
358  Emma Poulsen  2001  0172AD  GSK    50m  34.52 
306  Laura Christensen  1999  9914AH  MK 31    50m  34.92 
63  Anette Damsgaard  1996  9696AY  HORSENS    50m  35.03 
93  Signe B. Thomasen  1996  9652AA  HORSENS    50m  35.13 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    50m  32.90 
139  Yazmin B. Gürtler  2000  0094AB  KØGE    50m  31.87 
89  Emma Nørgaard  1997  9794AF  HORSENS    50m  31.16 
462  Signe Tolstrup  1995  9588AI  SILKEBORG    50m  29.12 
427  Ditte V. Hansen  1997  9716AR  SILKEBORG    50m  30.31 
235  Phoebe Linde Atkins  2000  0058AA  MK 31    50m  31.74 
192  Stine Johansen  1997  9792AE  NYBORG    50m  32.36 
191  Therese Hovgaard Jensen  2000  0058AL  NYBORG    50m  33.70 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
65  Kirstine Feldinger  1996  9634AQ  HORSENS    50m  32.57 
126  Josefine Boisen  1996  9632AE  KØGE    50m  31.87 
22  Helle Dohn  1998  9884AI  HOLSTEBRO    50m  30.84 
340  Astrid Foldarskald  1994    STT    50m  28.10 
464  Line H. Vestergaard  1996  9666AP  SILKEBORG    50m  30.06 
32  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    50m  31.68 
408  Sofie W. Bunten  1999  9974AK  SILKEBORG    50m  32.30 
98  Mette Flaskager  1999  9902AR  IKAST    50m  33.65 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
24  Emma Bugge Fynbo  2001  0158AE  HOLSTEBRO    50m  32.37 
317  Maria Madsen  1995  9524AC  MK 31    50m  31.86 
31  Cecilie Ravn Jensen  1994  9474AV  HOLSTEBRO    50m  30.41 
158  Christina Munkholm  1996  9672AB  KØGE    50m  27.65 
451  Kalinka T. Mogensen  1995  9506AA  SILKEBORG    50m  29.20 
381  Mia Kynde  1994  9496AI  LYSENG    50m  31.46 
202  Thea Lund Petersen  1998  9874AZ  NYBORG    50m  31.95 
446  Julie Lundorff Larsen  2000  0018AC  SILKEBORG    50m  33.60 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark