Startliste for Silkeborg Swim Cup 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Swim Cup 2013 |
|
Udskriftsdato |
24 august 2013 |
|
|
Stævne by |
Silkeborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:07 |
|
|
Arrangør |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 august 2013 |
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer |
Indledende (13) |
11 - 12år:Louise Sørensen (2000) 38,15 2012.08.25 |
13 - 14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010.08.21 |
15 - 16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010.08.21 |
17 år og ældre: Isabella Kjeldsen (1993) 29.89 2010.08.21 |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
350 |
3 |
Rikke Munkholm |
1998 |
9812AB |
STT |
|
50m |
|
308 |
4 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
MK 31 |
|
50m |
|
444 |
5 |
Maja Klitgaard |
2003 |
0392AK |
SILKEBORG |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
375 |
1 |
Rikke Ross |
2002 |
0216AC |
BIRKERØD |
|
50m |
|
25 |
2 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
|
239 |
3 |
Simone Christiansen |
2003 |
0344AJ |
MK 31 |
|
50m |
1:20.00 |
14 |
4 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:00.66 |
415 |
5 |
Kristine Erikstad |
2001 |
0178AC |
SILKEBORG |
|
50m |
1:08.44 |
419 |
6 |
Line Frederiksen |
2003 |
0314AG |
SILKEBORG |
|
50m |
1:20.31 |
20 |
7 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
|
HOLSTEBRO |
|
50m |
|
311 |
8 |
Emilie Heick |
1999 |
9996AC |
MK 31 |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
387 |
1 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
VI39 |
|
50m |
56.03 |
82 |
2 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
0192AS |
HORSENS |
|
50m |
55.30 |
198 |
3 |
Amalie Lund |
2001 |
0112AV |
NYBORG |
|
50m |
54.31 |
459 |
4 |
Amalie Skov |
1999 |
9966AR |
SILKEBORG |
|
50m |
51.50 |
367 |
5 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
53.83 |
370 |
6 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
55.01 |
43 |
7 |
Mathilde Marthedal Markma |
2001 |
0166AW |
HOLSTEBRO |
|
50m |
55.90 |
186 |
8 |
Julie Ejby |
2002 |
0282AD |
NYBORG |
|
50m |
57.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
1 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
50m |
51.24 |
213 |
2 |
Anine B. Mariegaard |
2001 |
0116AY |
SKAGEN |
|
50m |
50.92 |
363 |
3 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
50m |
49.49 |
244 |
4 |
Cecilie Hjarsø |
2001 |
0124AU |
MK 31 |
|
50m |
47.59 |
137 |
5 |
Anna Bull Guldbrandsen |
2004 |
0408AC |
KØGE |
|
50m |
49.45 |
197 |
6 |
Maria Lorenzen |
2001 |
0156AO |
NYBORG |
|
50m |
50.20 |
147 |
7 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
50m |
51.14 |
439 |
8 |
Jasmin Jespersen |
2002 |
0268AL |
SILKEBORG |
|
50m |
51.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Sarah Gade Nielsen |
1998 |
9842BB |
HORSENS |
|
50m |
47.18 |
351 |
2 |
Josefine Nickelsen |
2001 |
0146AO |
STT |
|
50m |
44.81 |
416 |
3 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
43.94 |
87 |
4 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
0188AH |
HORSENS |
|
50m |
43.23 |
225 |
5 |
Vicki Jensen |
1998 |
9858AF |
STRUER |
|
50m |
43.34 |
71 |
6 |
Sille Ibsen |
2001 |
0134AU |
HORSENS |
|
50m |
44.39 |
69 |
7 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
45.96 |
214 |
8 |
Linea Kolbe Thomsen |
2004 |
0462AA |
SKAGEN |
|
50m |
47.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Louise Xia Klogborg |
2000 |
0008AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
42.09 |
369 |
2 |
Isabel Vang Hvitved |
2003 |
0316AB |
BIRKERØD |
|
50m |
41.54 |
104 |
3 |
Amalie Mejer |
1998 |
9814AT |
IKAST |
|
50m |
40.63 |
247 |
4 |
Sofie Høvring |
2004 |
0408AB |
MK 31 |
|
50m |
40.18 |
240 |
5 |
Sofia Drevskich |
2003 |
0318AA |
MK 31 |
|
50m |
40.44 |
410 |
6 |
Eva Marie Christensen |
1999 |
9922AY |
SILKEBORG |
|
50m |
40.78 |
144 |
7 |
Mette Hegelund |
2000 |
0068AC |
KØGE |
|
50m |
41.89 |
266 |
8 |
Mia Søgaard |
2001 |
0112AC |
MK 31 |
|
50m |
42.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Emilie Knudsen |
2002 |
0222AK |
IKAST |
|
50m |
39.62 |
152 |
2 |
Karoline Kjær |
2000 |
0048AC |
KØGE |
|
50m |
39.43 |
86 |
3 |
Amalie L. Nielsen |
1997 |
9714AR |
HORSENS |
|
50m |
38.96 |
460 |
4 |
Mathilde Vilain Stübe |
2000 |
0014AS |
SILKEBORG |
|
50m |
38.74 |
26 |
5 |
Rikke Hansen |
2000 |
0036BD |
HOLSTEBRO |
|
50m |
38.85 |
105 |
6 |
Amanda Meldgaard |
1999 |
9984AZ |
IKAST |
|
50m |
39.01 |
222 |
7 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
0106AK |
STRUER |
|
50m |
39.47 |
261 |
8 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
MK 31 |
|
50m |
40.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Line Hatting |
1996 |
9678AL |
STRUER |
|
50m |
38.50 |
338 |
2 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
VI39 |
|
50m |
38.07 |
246 |
3 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
MK 31 |
|
50m |
37.75 |
81 |
4 |
Karen Krogh Lund |
1996 |
9616AX |
HORSENS |
|
50m |
37.14 |
248 |
5 |
Anna Aabak Kristoffersen |
2002 |
0288AL |
MK 31 |
|
50m |
37.25 |
256 |
6 |
Karen Mørch |
1998 |
9846AK |
MK 31 |
|
50m |
37.92 |
331 |
7 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
50m |
38.14 |
66 |
8 |
Michelle Franow |
2001 |
0102AH |
HORSENS |
|
50m |
38.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
245 |
1 |
Saga Hjartardottir |
1996 |
9668AZ |
MK 31 |
|
50m |
36.23 |
62 |
2 |
Sara Sofia Benzarti |
1997 |
9766AR |
HORSENS |
|
50m |
35.57 |
232 |
3 |
Mathilde Snitgaard |
2000 |
0054AF |
STRUER |
|
50m |
35.32 |
253 |
4 |
Helena Marmetschke |
1997 |
9768AJ |
MK 31 |
|
50m |
35.18 |
201 |
5 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
35.21 |
414 |
6 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
35.51 |
318 |
7 |
Sarah Mariner |
1998 |
9882AI |
MK 31 |
|
50m |
36.09 |
215 |
8 |
Karoline Nielsen |
1997 |
9736AL |
SKAGEN |
|
50m |
36.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Lisa Terp |
1999 |
9968AA |
STRUER |
|
50m |
35.04 |
59 |
2 |
Christina Løth Andersen |
1997 |
9768AV |
HORSENS |
|
50m |
35.02 |
319 |
3 |
Regitze Munch Nielsen |
2000 |
0054AC |
MK 31 |
|
50m |
34.77 |
315 |
4 |
Rikke Knudsen |
1998 |
9878AI |
MK 31 |
|
50m |
34.40 |
358 |
5 |
Emma Poulsen |
2001 |
0172AD |
GSK |
|
50m |
34.52 |
306 |
6 |
Laura Christensen |
1999 |
9914AH |
MK 31 |
|
50m |
34.92 |
63 |
7 |
Anette Damsgaard |
1996 |
9696AY |
HORSENS |
|
50m |
35.03 |
93 |
8 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
9652AA |
HORSENS |
|
50m |
35.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
85 |
1 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
32.90 |
139 |
2 |
Yazmin B. Gürtler |
2000 |
0094AB |
KØGE |
|
50m |
31.87 |
89 |
3 |
Emma Nørgaard |
1997 |
9794AF |
HORSENS |
|
50m |
31.16 |
462 |
4 |
Signe Tolstrup |
1995 |
9588AI |
SILKEBORG |
|
50m |
29.12 |
427 |
5 |
Ditte V. Hansen |
1997 |
9716AR |
SILKEBORG |
|
50m |
30.31 |
235 |
6 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
MK 31 |
|
50m |
31.74 |
192 |
7 |
Stine Johansen |
1997 |
9792AE |
NYBORG |
|
50m |
32.36 |
191 |
8 |
Therese Hovgaard Jensen |
2000 |
0058AL |
NYBORG |
|
50m |
33.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Kirstine Feldinger |
1996 |
9634AQ |
HORSENS |
|
50m |
32.57 |
126 |
2 |
Josefine Boisen |
1996 |
9632AE |
KØGE |
|
50m |
31.87 |
22 |
3 |
Helle Dohn |
1998 |
9884AI |
HOLSTEBRO |
|
50m |
30.84 |
340 |
4 |
Astrid Foldarskald |
1994 |
|
STT |
|
50m |
28.10 |
464 |
5 |
Line H. Vestergaard |
1996 |
9666AP |
SILKEBORG |
|
50m |
30.06 |
32 |
6 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
9926AD |
HOLSTEBRO |
|
50m |
31.68 |
408 |
7 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
9974AK |
SILKEBORG |
|
50m |
32.30 |
98 |
8 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
IKAST |
|
50m |
33.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
32.37 |
317 |
2 |
Maria Madsen |
1995 |
9524AC |
MK 31 |
|
50m |
31.86 |
31 |
3 |
Cecilie Ravn Jensen |
1994 |
9474AV |
HOLSTEBRO |
|
50m |
30.41 |
158 |
4 |
Christina Munkholm |
1996 |
9672AB |
KØGE |
|
50m |
27.65 |
451 |
5 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
9506AA |
SILKEBORG |
|
50m |
29.20 |
381 |
6 |
Mia Kynde |
1994 |
9496AI |
LYSENG |
|
50m |
31.46 |
202 |
7 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
9874AZ |
NYBORG |
|
50m |
31.95 |
446 |
8 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
50m |
33.60 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
24 august 2013 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:07 |
|