2019-06-21   00:23:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  08:07   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer  Indledende (14) 
13 - 14 år:Thomas Knudsen (1996) 28,93 2010.08.21 
15 - 16 år: Robin Thöne (1995) 28.49 2010.08.21 
17 - 18 år: Søren Dahl (1993) 26.02 2010.08.21 
19 år og ældre: Morten Riemenschneider (1989) 27.79 2010.08.21 
 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Anders Paaske  1995  9579AF  KØGE    50m   
155  Victor Lund  2002  0203AI  KØGE    50m   
364  Jacob Krog Christoffersen  2000  0039AK  BIRKERØD    50m   
346  Sipan Kawiani  2000  0013AC  STT    50m   
345  Markus Joensen  1996  9643AN  STT    50m   
148  Mads Aarslew Jensen  2004  0415AA  KØGE    50m   
429  Mads Emil Hansen  2003    SILKEBORG    50m   
136  Bertram Dalgas Frederikse  2003  0305AC  KØGE    50m   

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
423  Emil Lykke Grann  2003    SILKEBORG    50m   
344  Mathias Immerkjær  1999  9961AF  STT    50m   
166  Mikkel Roed  2004  0457AB  KØGE    50m   
267  Oscar Thinghøjen  2003  0357AG  MK 31    50m  1:20.00 
167  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    50m   
40  Mads Lund  2002    HOLSTEBRO    50m   
38  Mathias Lindberg Laursen  2003    HOLSTEBRO    50m   
314  Martin Jungersen  1997  9799AA  MK 31    50m   

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
237  Oscar Bjerregaard  2003  0341AI  MK 31    50m  58.11 
430  Markus Hartvigsen  2001  0135AM  SILKEBORG    50m  52.05 
127  Kristian Heinz Buskov  2000  0061AN  KØGE    50m  50.99 
200  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  9957AM  NYBORG    50m  49.24 
16  Filip Cederstrøm  2002  0285AK  HOLSTEBRO    50m  49.53 
207  Adam Søholm Hansen  1999  9953AP  SKAGEN    50m  52.01 
187  Hans-Ejnar Elnegaard  2001  0103AG  NYBORG    50m  55.73 
252  Marius Larsen  2003  0305AF  MK 31    50m  1:04.40 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
185  Jonas Ejby  2000  0063AJ  NYBORG    50m  48.97 
361  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    50m  46.49 
143  Daniel Hartkopf  2001  0185AF  KØGE    50m  44.83 
27  Julius Henriksen  2002  0293AG  HOLSTEBRO    50m  44.56 
196  Thomas Kristensen  2000  0037AG  NYBORG    50m  44.81 
29  Jacob Hopff  2001  0141AO  HOLSTEBRO    50m  45.28 
52  Mikkel Søby  2001  0149AJ  HOLSTEBRO    50m  47.79 
23  Mathias Dyrmose  2001  0123AO  HOLSTEBRO    50m  49.04 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
107  Alexander Sejersen  2000    IKAST    50m  44.54 
135  Jonathan Eskildsen  2003  0381AA  KØGE    50m  44.05 
435  Bastian Løve Høegh  2000  0007AK  SILKEBORG    50m  43.63 
161  Johan Krohn Olsen  2001  0103AD  KØGE    50m  42.77 
378  Kristian Torp  2000  0083AC  BIRKERØD    50m  43.10 
18  Magnus A H Christensen  2001  0183AP  HOLSTEBRO    50m  43.79 
249  Kristian A. Kristoffersen  2003  0355AF  MK 31    50m  44.41 
437  Mathias Plog Jensen  2001  0139AG  SILKEBORG    50m  44.55 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    50m  42.13 
157  Mathias Luplau  2001  0133AF  KØGE    50m  40.59 
458  Jens Riisgaard  2000  0029AB  SILKEBORG    50m  39.80 
251  Carl Terp Larsen  2001  0119AN  MK 31    50m  39.49 
372  Jonas Paulsen  2001  0197AC  BIRKERØD    50m  39.52 
327  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  VI39    50m  39.83 
106  Oliver L Nelander  2002  0295AF  IKAST    50m  41.87 
154  Gustav Hausgaard Larsen  2000  0007AG  KØGE    50m  42.55 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
433  Martin Holmershøj  1998  9843AR  SILKEBORG    50m  38.96 
131  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KØGE    50m  38.80 
44  Rasmus Nørfjand  2000  0043AP  HOLSTEBRO    50m  38.75 
231  Kristian Ravnborg  1999  9995AA  STRUER    50m  38.19 
255  Halfdan H. Mørch  2000  0009AF  MK 31    50m  38.24 
160  Emil Krohn Olsen  2001  0113AD  KØGE    50m  38.76 
226  Mathias Kær  1999  9947AN  STRUER    50m  38.93 
368  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    50m  39.05 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
223  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  STRUER    50m  37.82 
103  Frederick K. Madsen  1999  9927AM  IKAST    50m  37.61 
70  Nicklas Steen Hansen  1999  9905AI  HORSENS    50m  37.32 
79  Kasper Livbjerg  1998  9881AR  HORSENS    50m  36.67 
365  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  37.14 
376  Frederik Røginnd  2001  0127AG  BIRKERØD    50m  37.51 
377  Oliver Schiellerup  2000  0015AA  BIRKERØD    50m  37.63 
209  Morten Kolbe Thomsen  2001  0149AD  SKAGEN    50m  38.11 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
203  Jacob Schøler  1998  9821AJ  NYBORG    50m  35.67 
64  Tim Damsgaard  1994  9495AR  HORSENS    50m  34.68 
250  August Terp Larsen  1999  9959AL  MK 31    50m  34.54 
341  Nikolai Hougaard  1999  9967AF  STT    50m  34.40 
76  Nicolai Vad Kruse  1999  9907AE  HORSENS    50m  34.44 
228  William Kaaber  1999  9967AN  STRUER    50m  34.60 
227  Laurits Kaaber  1999  9957AN  STRUER    50m  35.21 
67  Simeon Franow  2000  0099AH  HORSENS    50m  36.28 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
329  Mads Skøde Hansen  1999  9925AK  VI39    50m  34.35 
243  Markus B. Hajdu  2000  0073AM  MK 31    50m  34.02 
333  Valdemar Mariegaard  1999  9969AF  VI39    50m  33.49 
447  Anders Laursen  1998  9803AM  SILKEBORG    50m  33.17 
123  Martin Bruun Andersen  1998  9883AO  KØGE    50m  33.42 
37  Kasper Laursen  1998  9819AF  HOLSTEBRO    50m  33.50 
94  Rasmus Udbye  2000  0007AM  HORSENS    50m  34.09 
336  Anders Sørensen  1999  9905AC  VI39    50m  34.35 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
129  Magnus Christensen  1995  9517AO  KØGE    50m  32.41 
78  Lukas Lindstrøm  1998  9869AR  HORSENS    50m  32.22 
19  Casper Christiansen  2000  0083AQ  HOLSTEBRO    50m  32.08 
195  Tais Andkjær Kristensen  1999  9987AB  NYBORG    50m  31.91 
175  Casper Wagner  1998  9863AG  KØGE    50m  32.08 
418  Jacob F. Frederiksen  1999  9951AN  SILKEBORG    50m  32.13 
354  Daniel Sørensen  1999  9901AD  STT    50m  32.29 
153  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  0087AC  KØGE    50m  32.96 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
320  Esben Norup  1996  9653AR  MK 31    50m  31.24 
174  Mads Hauge Sørensen  1997  9775AE  KØGE    50m  30.45 
230  Michael Terp Olesen  1999  9917AA  STRUER    50m  28.93 
440  Dennis Kinnerup  1988  8855AB  SILKEBORG    50m  27.20 
422  Alexander Gilberg  1995  9537AP  SILKEBORG    50m  28.34 
349  Johannes E. Mariegaard  1997  9743AF  STT    50m  29.71 
379  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    50m  31.08 
224  Casper Trier Jensen  1996  9665AH  STRUER    50m  31.57 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
233  Alex Terp  1997  9721AF  STRUER    50m  31.19 
337  Oliver Thor Sørensen  2000  0081AA  VI39    50m  30.23 
307  Victor Drevskich  1996  9631AE  MK 31    50m  28.79 
412  Ralf Dalby  1995  9547AB  SILKEBORG    50m  27.02 
309  Marcus Dan Hansen  1999  9965AB  MK 31    50m  27.98 
324  Lars Emil Villa  1997  9793AF  MK 31    50m  29.65 
425  Martin Grønning  1997  9715AL  SILKEBORG    50m  30.91 
465  Kasper Winther  1995  9585AK  SILKEBORG    50m  31.41 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
438  Rune K. Jensen  1997  9701AL  SILKEBORG    50m  31.17 
90  Rune Friis Petersen  1996  9675AG  HORSENS    50m  30.00 
326  Johan Bragason  1999  9959AB  VI39    50m  28.77 
128  Frederik Christensen  1992  9287AD  KØGE    50m  26.68 
51  Kasper Schultz  1995  9557AI  HOLSTEBRO    50m  27.35 
159  Mathias Nielsen  1999  9905AH  KØGE    50m  29.58 
35  Tobias Møller Kristensen  1996    HOLSTEBRO    50m  30.64 
453  Jens N. Nielsen  1997  9715AE  SILKEBORG    50m  31.30 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark