2019-06-21   00:24:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  08:07   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer  Indledende (12) 
11 - 12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 1:06.05 2012-09-25 
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 
15 - 16 år: Kia Hansen (1995) 59.76 2010.08.21 
17 år og ældre: Micha Østergaaard (1987) 58.34 2006-08-26 
 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
439  Jasmin Jespersen  2002  0268AL  SILKEBORG    50m  1:48.98 
448  Nanna Bøgild Lundahl  2001  0172AR  SILKEBORG    50m  1:39.01 
213  Anine B. Mariegaard  2001  0116AY  SKAGEN    50m  1:40.46 
12  Annika H. Albertsen  2001  0174AQ  HOLSTEBRO    50m  1:51.41 
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
43  Mathilde Marthedal Markma  2001  0166AW  HOLSTEBRO    50m  1:35.15 
186  Julie Ejby  2002  0282AD  NYBORG    50m  1:32.43 
205  Camilla Vestergaard  2000  0078AF  NYBORG    50m  1:32.03 
374  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    50m  1:29.94 
454  Birgitte Morre Pedersen  2001  0152AR  SILKEBORG    50m  1:29.95 
241  Sabrina Eriksen  2002  0238AT  MK 31    50m  1:32.28 
415  Kristine Erikstad  2001  0178AC  SILKEBORG    50m  1:34.56 
262  Thea Friis Skifte  2002  0252AB  MK 31    50m  1:36.53 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Julie Geertsen Lund  2001  0158AP  HOLSTEBRO    50m  1:28.15 
101  Emilie Knudsen  2002  0222AK  IKAST    50m  1:24.48 
198  Amalie Lund  2001  0112AV  NYBORG    50m  1:23.77 
102  Sascha Lausten  2002  0202AJ  IKAST    50m  1:23.49 
244  Cecilie Hjarsø  2001  0124AU  MK 31    50m  1:23.71 
87  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    50m  1:23.93 
33  Louise Xia Klogborg  2000  0008AX  HOLSTEBRO    50m  1:27.66 
173  Maja Svenstrup  2002  0232AB  KØGE    50m  1:29.75 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
197  Maria Lorenzen  2001  0156AO  NYBORG    50m  1:22.79 
260  Selma Bruun Pedersen  2000  0064AA  MK 31    50m  1:20.89 
30  Thilde Rud Iversen  2001  0154AX  HOLSTEBRO    50m  1:20.13 
410  Eva Marie Christensen  1999  9922AY  SILKEBORG    50m  1:18.62 
432  Julie Hjort  1999  9978AW  SILKEBORG    50m  1:19.13 
248  Anna Aabak Kristoffersen  2002  0288AL  MK 31    50m  1:20.30 
190  Louise Lykke Hansen  2000  0066AR  NYBORG    50m  1:21.05 
82  Nikoline Fabrin Lund  2001  0192AS  HORSENS    50m  1:23.08 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Stine Kromann  1999  9982BC  ESBJERG    50m  1:17.68 
225  Vicki Jensen  1998  9858AF  STRUER    50m  1:17.01 
152  Karoline Kjær  2000  0048AC  KØGE    50m  1:15.88 
204  Signe Stærmose  1999  9936AR  NYBORG    50m  1:15.06 
222  Maria Cleman Hatting  2001  0106AK  STRUER    50m  1:15.55 
331  Mathilde Laugesen  2001  0176AL  VI39    50m  1:16.22 
26  Rikke Hansen  2000  0036BD  HOLSTEBRO    50m  1:17.45 
325  Caroline Mathiesen  2001  0172AG  AIF    50m  1:18.12 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
416  Esther Flø  2001  0108AR  SILKEBORG    50m  1:14.20 
183  Iben Bak  2001  0124AH  NYBORG    50m  1:13.66 
246  Mille Bruun Høvring  2001  0156AG  MK 31    50m  1:12.55 
366  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    50m  1:11.06 
61  Jennifer Thorius Bek  2000  0012AS  HORSENS    50m  1:11.65 
105  Amanda Meldgaard  1999  9984AZ  IKAST    50m  1:13.28 
261  Lærke Rask Sander  2002  0212AL  MK 31    50m  1:14.00 
88  Sarah Gade Nielsen  1998  9842BB  HORSENS    50m  1:14.41 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Line Hatting  1996  9678AL  STRUER    50m  1:10.76 
460  Mathilde Vilain Stübe  2000  0014AS  SILKEBORG    50m  1:10.50 
121  Anna Andersen  2001  0106AI  KØGE    50m  1:10.26 
36  Johanne Laursen  1999  9918AH  HOLSTEBRO    50m  1:10.21 
234  Lisa Terp  1999  9968AA  STRUER    50m  1:10.21 
98  Mette Flaskager  1999  9902AR  IKAST    50m  1:10.35 
310  Maria Holst Hansen  2000  0074AC  MK 31    50m  1:10.69 
66  Michelle Franow  2001  0102AH  HORSENS    50m  1:10.86 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
199  Silke Meyer  1998  9886AE  NYBORG    50m  1:08.97 
91  Nicoline Rosenkilde  1999  9918AT  HORSENS    50m  1:08.27 
414  Helena V. Ellling  2000  0078AC  SILKEBORG    50m  1:07.60 
140  Emma Hansen  1999  9954AA  KØGE    50m  1:07.26 
351  Josefine Nickelsen  2001  0146AO  STT    50m  1:07.56 
343  Xenia Huryn  2000  0088AW  STT    50m  1:07.70 
232  Mathilde Snitgaard  2000  0054AF  STRUER    50m  1:08.47 
402  Dianna Au  2000  0068AK  SILKEBORG    50m  1:10.00 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
46  Maja Sandholm Pedersen  1998  9818AF  HOLSTEBRO    50m  1:07.01 
381  Mia Kynde  1994  9496AI  LYSENG    50m  1:06.75 
319  Regitze Munch Nielsen  2000  0054AC  MK 31    50m  1:06.16 
315  Rikke Knudsen  1998  9878AI  MK 31    50m  1:06.00 
323  Mille Rask Sander  1999  9948AJ  MK 31    50m  1:06.05 
340  Astrid Foldarskald  1994    STT    50m  1:06.54 
32  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    50m  1:06.82 
212  Ida Mikkelsen  1998  9864AM  SKAGEN    50m  1:07.03 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
48  Emma D. Rasmussen  1996  9604AE  HOLSTEBRO    50m  1:05.06 
328  Nanna Drewsen  1998  9848AH  VI39    50m  1:03.60 
65  Kirstine Feldinger  1996  9634AQ  HORSENS    50m  1:02.36 
89  Emma Nørgaard  1997  9794AF  HORSENS    50m  59.53 
462  Signe Tolstrup  1995  9588AI  SILKEBORG    50m  1:00.13 
350  Rikke Munkholm  1998  9812AB  STT    50m  1:02.98 
62  Sara Sofia Benzarti  1997  9766AR  HORSENS    50m  1:04.15 
126  Josefine Boisen  1996  9632AE  KØGE    50m  1:06.00 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
191  Therese Hovgaard Jensen  2000  0058AL  NYBORG    50m  1:04.65 
21  Katja Lund Cliff  1996  9646AV  HOLSTEBRO    50m  1:03.38 
311  Emilie Heick  1999  9996AC  MK 31    50m  1:02.30 
317  Maria Madsen  1995  9524AC  MK 31    50m  58.12 
464  Line H. Vestergaard  1996  9666AP  SILKEBORG    50m  59.97 
133  Astrid Delin  1999  9954AE  KØGE    50m  1:02.78 
427  Ditte V. Hansen  1997  9716AR  SILKEBORG    50m  1:03.81 
308  Alberte M Hansen  2000  0004AC  MK 31    50m  1:05.51 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
31  Cecilie Ravn Jensen  1994  9474AV  HOLSTEBRO    50m  1:04.17 
235  Phoebe Linde Atkins  2000  0058AA  MK 31    50m  1:03.02 
93  Signe B. Thomasen  1996  9652AA  HORSENS    50m  1:02.11 
158  Christina Munkholm  1996  9672AB  KØGE    50m  57.57 
452  Klaudia W. Mogensen  2000  0008AC  SILKEBORG    50m  59.80 
28  Katja Holm  1994  9408AE  HOLSTEBRO    50m  1:02.37 
42  Camilla Madsen  1997  9796AP  HOLSTEBRO    50m  1:03.73 
192  Stine Johansen  1997  9792AE  NYBORG    50m  1:05.33 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark