2019-06-18   05:50:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

1_S
Løb 1, 50m Butterfly Damer 
 
11 - 12år:Louise Sørensen (2000) 38,15 2012.08.25 
13 - 14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010.08.21 
15 - 16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010.08.21 
17 år og ældre: Isabella Kjeldsen (1993) 29.89 2010.08.21 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
158  Munkholm Christina  1996  KØGE  9672AB  50 m  27.65   
340  Foldarskald Astrid  1994  STT    50 m  28.10   
462  Tolstrup Signe  1995  SILKEBORG  9588AI  50 m  29.12   
451  Mogensen Kalinka T.  1995  SILKEBORG  9506AA  50 m  29.20   
464  Vestergaard Line H.  1996  SILKEBORG  9666AP  50 m  30.06   
427  Hansen Ditte V.  1997  SILKEBORG  9716AR  50 m  30.31   
31  Jensen Cecilie Ravn  1994  HOLSTEBRO  9474AV  50 m  30.41   
316  Lisakowski Julia  1994  MK 31  9444AP  50 m  30.65   
22  Dohn Helle  1998  HOLSTEBRO  9884AI  50 m  30.84   
10  89  Nørgaard Emma  1997  HORSENS  9794AF  50 m  31.16   
11  381  Kynde Mia  1994  LYSENG  9496AI  50 m  31.46   
12  32  Jensen Merete Toft  1999  HOLSTEBRO  9926AD  50 m  31.68   
13  235  Atkins Phoebe Linde  2000  MK 31  0058AA  50 m  31.74   
14  317  Madsen Maria  1995  MK 31  9524AC  50 m  31.86   
15  126  Boisen Josefine  1996  KØGE  9632AE  50 m  31.87   
16  139  Gürtler Yazmin B.  2000  KØGE  0094AB  50 m  31.87   
17  202  Petersen Thea Lund  1998  NYBORG  9874AZ  50 m  31.95   
18  408  Bunten Sofie W.  1999  SILKEBORG  9974AK  50 m  32.30   
19  192  Johansen Stine  1997  NYBORG  9792AE  50 m  32.36   
20  24  Fynbo Emma Bugge  2001  HOLSTEBRO  0158AE  50 m  32.37   
21  65  Feldinger Kirstine  1996  HORSENS  9634AQ  50 m  32.57   
22  85  Nielsen Amalie Bach  1999  HORSENS  9942AG  50 m  32.90   
23  446  Larsen Julie Lundorff  2000  SILKEBORG  0018AC  50 m  33.60   
24  98  Flaskager Mette  1999  IKAST  9902AR  50 m  33.65   
25  191  Jensen Therese Hovgaard  2000  NYBORG  0058AL  50 m  33.70   
26  315  Knudsen Rikke  1998  MK 31  9878AI  50 m  34.40   
27  358  Poulsen Emma  2001  GSK  0172AD  50 m  34.52   
28  319  Nielsen Regitze Munch  2000  MK 31  0054AC  50 m  34.77   
29  306  Christensen Laura  1999  MK 31  9914AH  50 m  34.92   
30  59  Andersen Christina Løth  1997  HORSENS  9768AV  50 m  35.02   
31  63  Damsgaard Anette  1996  HORSENS  9696AY  50 m  35.03   
32  234  Terp Lisa  1999  STRUER  9968AA  50 m  35.04   
33  93  Thomasen Signe B.  1996  HORSENS  9652AA  50 m  35.13   
34  253  Marmetschke Helena  1997  MK 31  9768AJ  50 m  35.18   
35  201  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  50 m  35.21   
36  232  Snitgaard Mathilde  2000  STRUER  0054AF  50 m  35.32   
37  414  Ellling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  50 m  35.51   
38  62  Benzarti Sara Sofia  1997  HORSENS  9766AR  50 m  35.57   
39  318  Mariner Sarah  1998  MK 31  9882AI  50 m  36.09   
40  245  Hjartardottir Saga  1996  MK 31  9668AZ  50 m  36.23   
41  215  Nielsen Karoline  1997  SKAGEN  9736AL  50 m  36.68   
42  81  Lund Karen Krogh  1996  HORSENS  9616AX  50 m  37.14   
43  248  Kristoffersen Anna Aabak  2002  MK 31  0288AL  50 m  37.25   
44  246  Høvring Mille Bruun  2001  MK 31  0156AG  50 m  37.75   
45  256  Mørch Karen  1998  MK 31  9846AK  50 m  37.92   
46  338  Vorm Victoria  2001  VI39  0104AF  50 m  38.07   
47  331  Laugesen Mathilde  2001  VI39  0176AL  50 m  38.14   
48  221  Hatting Line  1996  STRUER  9678AL  50 m  38.50   
49  66  Franow Michelle  2001  HORSENS  0102AH  50 m  38.56   
50  460  Stübe Mathilde Vilain  2000  SILKEBORG  0014AS  50 m  38.74   
51  26  Hansen Rikke  2000  HOLSTEBRO  0036BD  50 m  38.85   
52  86  Nielsen Amalie L.  1997  HORSENS  9714AR  50 m  38.96   
53  105  Meldgaard Amanda  1999  IKAST  9984AZ  50 m  39.01   
54  152  Kjær Karoline  2000  KØGE  0048AC  50 m  39.43   
55  222  Hatting Maria Cleman  2001  STRUER  0106AK  50 m  39.47   
56  101  Knudsen Emilie  2002  IKAST  0222AK  50 m  39.62   
57  265  Søgaard Lea  1998  MK 31  9836AB  50 m  39.78   
58  261  Sander Lærke Rask  2002  MK 31  0212AL  50 m  40.14   
59  247  Høvring Sofie  2004  MK 31  0408AB  50 m  40.18   
60  240  Drevskich Sofia  2003  MK 31  0318AA  50 m  40.44   
61  104  Mejer Amalie  1998  IKAST  9814AT  50 m  40.63   
62  410  Christensen Eva Marie  1999  SILKEBORG  9922AY  50 m  40.78   
63  369  Hvitved Isabel Vang  2003  BIRKERØD  0316AB  50 m  41.54   
64  144  Hegelund Mette  2000  KØGE  0068AC  50 m  41.89   
65  33  Klogborg Louise Xia  2000  HOLSTEBRO  0008AX  50 m  42.09   
66  266  Søgaard Mia  2001  MK 31  0112AC  50 m  42.50   
67  87  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  50 m  43.23   
68  225  Jensen Vicki  1998  STRUER  9858AF  50 m  43.34   
69  416  Flø Esther  2001  SILKEBORG  0108AR  50 m  43.94   
70  71  Ibsen Sille  2001  HORSENS  0134AU  50 m  44.39   
71  351  Nickelsen Josefine  2001  STT  0146AO  50 m  44.81   
72  69  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  50 m  45.96   
73  88  Nielsen Sarah Gade  1998  HORSENS  9842BB  50 m  47.18   
74  214  Thomsen Linea Kolbe  2004  SKAGEN  0462AA  50 m  47.34   
75  244  Hjarsø Cecilie  2001  MK 31  0124AU  50 m  47.59   
76  137  Guldbrandsen Anna Bull  2004  KØGE  0408AC  50 m  49.45   
77  363  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  50 m  49.49   
78  197  Lorenzen Maria  2001  NYBORG  0156AO  50 m  50.20   
79  213  Mariegaard Anine B.  2001  SKAGEN  0116AY  50 m  50.92   
80  147  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  51.14   
81  374  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  50 m  51.24   
82  439  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  51.49   
83  459  Skov Amalie  1999  SILKEBORG  9966AR  50 m  51.50   
84  367  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  50 m  53.83   
85  198  Lund Amalie  2001  NYBORG  0112AV  50 m  54.31   
86  370  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  55.01   
87  82  Lund Nikoline Fabrin  2001  HORSENS  0192AS  50 m  55.30   
88  43  Markma Mathilde Marthedal  2001  HOLSTEBRO  0166AW  50 m  55.90   
89  387  Sørensen Viktoria Freja  2004  VI39  0476AA  50 m  56.03   
90  186  Ejby Julie  2002  NYBORG  0282AD  50 m  57.30   
91  14  Bach Isabella  2002  HOLSTEBRO  0296AG  50 m  1:00.66   
92  415  Erikstad Kristine  2001  SILKEBORG  0178AC  50 m  1:08.44   
93  239  Christiansen Simone  2003  MK 31  0344AJ  50 m  1:20.00   
94  419  Frederiksen Line  2003  SILKEBORG  0314AG  50 m  1:20.31   
95  20  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO    50 m     
96  25  Godt Annika Hausgaard  2003  HOLSTEBRO  0306AE  50 m     
97  308  Hansen Alberte M  2000  MK 31  0004AC  50 m     
98  311  Heick Emilie  1999  MK 31  9996AC  50 m     
99  312  Jacobsen Julie Bingen  1999  MK 31  9954AF  50 m     
100  350  Munkholm Rikke  1998  STT  9812AB  50 m     
101  375  Ross Rikke  2002  BIRKERØD  0216AC  50 m     
102  444  Klitgaard Maja  2003  SILKEBORG  0392AK  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  23 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark