2019-06-21   00:00:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

4_S
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 
 
13 - 14 år: Teddi Rasmussen (1996) 36,79 2010.08.21 
15 - 16 år: Kristoffer Moos (1996) 32,28 2012.08.25 
17 - 18 år: Lars Merl (1993) 31.47 2010.08.21 
19 år og ældre: David Adelskov (1987) 30.96 2010.08.21 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
382  Mortensen Joachim  1995  AALBORG  9589AN  50 m  28.73   
162  Paaske Anders  1995  KØGE  9579AF  50 m  30.17   
Pedersen Andreas Levin  1995  HOLSTEBRO  9533AF  50 m  31.50   
320  Norup Esben  1996  MK 31  9653AR  50 m  32.26   
355  Tollundgaard Benjamin S.  1996  STT  9605AK  50 m  32.39   
314  Jungersen Martin  1997  MK 31  9799AA  50 m  32.82   
456  Rasmussen Anders T.  1993  SILKEBORG  9355AB  50 m  35.22   
352  Nielsen Mads Ørsted  1999  STT  9921AF  50 m  35.36   
230  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  50 m  36.01   
10  233  Terp Alex  1997  STRUER  9721AF  50 m  36.34   
11  129  Christensen Magnus  1995  KØGE  9517AO  50 m  36.52   
12  335  Salmansen Mikkel  2000  VI39  0043AD  50 m  36.59   
13  90  Petersen Rune Friis  1996  HORSENS  9675AG  50 m  36.99   
14  67  Franow Simeon  2000  HORSENS  0099AH  50 m  37.35   
15  64  Damsgaard Tim  1994  HORSENS  9495AR  50 m  37.50   
16  353  Petersen Frederik Hatting  2000  STT  0071AC  50 m  37.69   
17  224  Jensen Casper Trier  1996  STRUER  9665AH  50 m  38.87   
18  257  Norup Andreas  1999  MK 31  9927AP  50 m  39.30   
19  441  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  39.37   
20  47  Rasmussen Christian  1998  HOLSTEBRO  9867AF  50 m  39.79   
21  438  Jensen Rune K.  1997  SILKEBORG  9701AL  50 m  39.94   
22  434  Hougaard-Enevold Frederik  1999  SILKEBORG  9939AN  50 m  40.26   
23  228  Kaaber William  1999  STRUER  9967AN  50 m  40.44   
24  227  Kaaber Laurits  1999  STRUER  9957AN  50 m  40.66   
25  223  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  50 m  41.27   
26  193  Kristensen Mads Due  1998  NYBORG  9813AM  50 m  41.32   
27  75  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  50 m  42.14   
28  97  Berggreen Rasmus Sander  2001  IKAST  0117AJ  50 m  42.57   
29  189  Essendrop Troels D.  1999  NYBORG  9935AI  50 m  43.43   
30  226  Kær Mathias  1999  STRUER  9947AN  50 m  43.54   
31  373  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  43.76   
32  229  Lønstrup Martin  1993  STRUER  9373AO  50 m  45.05   
33  34  Kongerslev Jonas  1999  HOLSTEBRO  9949AQ  50 m  45.10   
34  50  Schultz Jacob  1999  HOLSTEBRO  9963AS  50 m  45.53   
35  100  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  50 m  46.00   
36  16  Cederstrøm Filip  2002  HOLSTEBRO  0285AK  50 m  46.44   
37  330  Hansen Yukia  2000  VI39  0035AL  50 m  47.02   
38  49  Rasmussen Mathias  2001  HOLSTEBRO  0175AH  50 m  48.52   
39  52  Søby Mikkel  2001  HOLSTEBRO  0149AJ  50 m  51.88   
40  188  Elnegaard Karl-Emil  1999  NYBORG  9901AO  50 m  53.28   
41  457  Riisgaard Jakob  2003  SILKEBORG  0309AA  50 m  53.69   
42  29  Hopff Jacob  2001  HOLSTEBRO  0141AO  50 m  57.83   
43  79  Livbjerg Kasper  1998  HORSENS  9881AR  50 m  58.53   
44  252  Larsen Marius  2003  MK 31  0305AF  50 m  58.69   
45  413  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  50 m  1:00.07   
46  421  Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  50 m  1:00.24   
47  267  Thinghøjen Oscar  2003  MK 31  0357AG  50 m  1:00.32   
48  218  Lundum Max  1999  SKAGEN  9901AP  50 m  1:00.85   
49  217  Gaardestrup Jonas  2001  SKAGEN  0157AE  50 m  1:04.70   
50  23  Dyrmose Mathias  2001  HOLSTEBRO  0123AO  50 m  1:04.92   
51  166  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  50 m  1:06.25   
52  155  Lund Victor  2002  KØGE  0203AI  50 m  1:08.80   
53  269  Tsoskunoglu Elias  2004  MK 31  0465AC  50 m  1:14.50   
54  429  Hansen Mads Emil  2003  SILKEBORG    50 m  1:16.26   
55  148  Jensen Mads Aarslew  2004  KØGE  0415AA  50 m  1:18.10   
56  38  Laursen Mathias Lindberg  2003  HOLSTEBRO    50 m     
57  40  Lund Mads  2002  HOLSTEBRO    50 m     
58  167  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  50 m     
59  231  Ravnborg Kristian  1999  STRUER  9995AA  50 m     
60  309  Hansen Marcus Dan  1999  MK 31  9965AB  50 m     
61  345  Joensen Markus  1996  STT  9643AN  50 m     
62  386  Pedersen Mads Mazur  2002  HOLSTEBRO  0203AG  50 m     
63  411  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG    50 m     
64  423  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG    50 m     
65  426  Gystad Marius  2003  SILKEBORG    50 m     
66  431  Kappel Valdemar Henkel  2003  SILKEBORG    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  23 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark