2019-06-21   00:24:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

6_S
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 
 
13 - 14 år: Martin Terp Olesen (1994) 1:07.12 2008-08-30 
15 - 16 år: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2005-08-20 
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 58.38 2008-08-30 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
128  Christensen Frederik  1992  KØGE  9287AD  50 m  59.16   
322  Poulsen Magnus Sloth  1995  MK 31  9591AA  50 m  1:01.08   
125  Birkedal Rasmus  1997  KØGE  9729AG  50 m  1:04.15   
326  Bragason Johan  1999  VI39  9959AB  50 m  1:04.51   
412  Dalby Ralf  1995  SILKEBORG  9547AB  50 m  1:05.37   
169  Samuel Jacob  1998  KØGE  9843AD  50 m  1:06.62   
84  Madsen Peter Mandrup  1997  HORSENS  9733AH  50 m  1:07.12   
230  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  50 m  1:07.28   
35  Kristensen Tobias Møller  1996  HOLSTEBRO    50 m  1:07.87   
10  424  Grønbo Mikkel  1996  SILKEBORG  9695AC  50 m  1:08.03   
11  425  Grønning Martin  1997  SILKEBORG  9715AL  50 m  1:08.78   
12  344  Immerkjær Mathias  1999  STT  9961AF  50 m  1:09.43   
13  379  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  1:10.50   
14  182  Andersen Marc Nøhr  1996  NYBORG  9647AE  50 m  1:10.94   
15  94  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  50 m  1:11.32   
16  149  Jensen Mikkel Holm  1997  KØGE  9775AB  50 m  1:12.01   
17  453  Nielsen Jens N.  1997  SILKEBORG  9715AE  50 m  1:12.03   
18  341  Hougaard Nikolai  1999  STT  9967AF  50 m  1:12.21   
19  406  Bruun Martin Harder  1998  SILKEBORG  9843AA  50 m  1:15.23   
20  442  Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  50 m  1:15.78   
21  324  Villa Lars Emil  1997  MK 31  9793AF  50 m  1:16.23   
22  418  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  1:16.34   
23  142  Hansen Thor B.  2000  KØGE  0097AA  50 m  1:16.39   
24  195  Kristensen Tais Andkjær  1999  NYBORG  9987AB  50 m  1:16.76   
25  336  Sørensen Anders  1999  VI39  9905AC  50 m  1:16.88   
26  19  Christiansen Casper  2000  HOLSTEBRO  0083AQ  50 m  1:17.34   
27  228  Kaaber William  1999  STRUER  9967AN  50 m  1:18.05   
28  467  Eskildsen Victor Kjær  1997  HORSENS  9731AS  50 m  1:18.11   
29  223  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  50 m  1:18.73   
30  44  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  50 m  1:18.79   
31  146  Holm Jacob  2000  KØGE  0011AE  50 m  1:19.97   
32  50  Schultz Jacob  1999  HOLSTEBRO  9963AS  50 m  1:20.26   
33  346  Kawiani Sipan  2000  STT  0013AC  50 m  1:20.70   
34  72  Jensen Alexander  1998  HORSENS  9879AI  50 m  1:21.11   
35  243  Hajdu Markus B.  2000  MK 31  0073AM  50 m  1:21.92   
36  99  Hansen Jonas Terpager  2000  IKAST  0039AI  50 m  1:22.13   
37  92  Späth Karl-Emil  2000  HORSENS  0017AF  50 m  1:22.54   
38  208  Gosvig Thomas  1999  SKAGEN  9967AH  50 m  1:23.36   
39  76  Kruse Nicolai Vad  1999  HORSENS  9907AE  50 m  1:24.53   
40  436  Jensen Marco Just  2000  SILKEBORG  0075AK  50 m  1:25.55   
41  77  Leiszner Frederik Juhl  1999  HORSENS  9985AE  50 m  1:25.97   
42  171  Sprong Joost van der  2000  KØGE  0073AG  50 m  1:26.45   
43  75  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  50 m  1:26.52   
44  78  Lindstrøm Lukas  1998  HORSENS  9869AR  50 m  1:27.02   
45  74  Johannesen Daniel H.  1999  HORSENS  9939AM  50 m  1:29.17   
46  435  Høegh Bastian Løve  2000  SILKEBORG  0007AK  50 m  1:29.32   
47  255  Mørch Halfdan H.  2000  MK 31  0009AF  50 m  1:29.97   
48  154  Larsen Gustav Hausgaard  2000  KØGE  0007AG  50 m  1:31.39   
49  41  Lyngvig Tobias  2000  HOLSTEBRO  0013AL  50 m  1:31.52   
50  127  Buskov Kristian Heinz  2000  KØGE  0061AN  50 m  1:37.15   
51  207  Hansen Adam Søholm  1999  SKAGEN  9953AP  50 m  1:37.79   
52  210  Pedersen Mathias Holme  1999  SKAGEN  9909AO  50 m  1:38.25   
53  73  Jensen Christian Juul  2000  HORSENS  0067AQ  50 m  1:54.20   
54  227  Kaaber Laurits  1999  STRUER  9957AN  50 m     
55  345  Joensen Markus  1996  STT  9643AN  50 m     
56  349  Mariegaard Johannes E.  1997  STT  9743AF  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  23 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark