2019-06-20   23:20:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

8_S
Løb 8, 200m Medley Herrer 
 
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
17  Christensen Chris  1988  HOLSTEBRO  8839AB  50 m  2:00.20   
51  Schultz Kasper  1995  HOLSTEBRO  9557AI  50 m  2:09.02   
130  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  50 m  2:12.57   
125  Birkedal Rasmus  1997  KØGE  9729AG  50 m  2:19.97   
307  Drevskich Victor  1996  MK 31  9631AE  50 m  2:20.69   
Pedersen Andreas Levin  1995  HOLSTEBRO  9533AF  50 m  2:21.57   
230  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  50 m  2:24.02   
169  Samuel Jacob  1998  KØGE  9843AD  50 m  2:25.99   
422  Gilberg Alexander  1995  SILKEBORG  9537AP  50 m  2:27.18   
10  172  Svenstrup Kristian  1998  KØGE  9899AA  50 m  2:27.61   
11  424  Grønbo Mikkel  1996  SILKEBORG  9695AC  50 m  2:27.87   
12  159  Nielsen Mathias  1999  KØGE  9905AH  50 m  2:27.92   
13  337  Sørensen Oliver Thor  2000  VI39  0081AA  50 m  2:28.34   
14  47  Rasmussen Christian  1998  HOLSTEBRO  9867AF  50 m  2:29.38   
15  352  Nielsen Mads Ørsted  1999  STT  9921AF  50 m  2:29.44   
16  156  Lundgren Magnus  1996  KØGE  9645AO  50 m  2:29.77   
17  379  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  2:31.96   
18  224  Jensen Casper Trier  1996  STRUER  9665AH  50 m  2:32.33   
19  37  Laursen Kasper  1998  HOLSTEBRO  9819AF  50 m  2:33.05   
20  335  Salmansen Mikkel  2000  VI39  0043AD  50 m  2:33.93   
21  182  Andersen Marc Nøhr  1996  NYBORG  9647AE  50 m  2:35.26   
22  193  Kristensen Mads Due  1998  NYBORG  9813AM  50 m  2:35.28   
23  194  Kristensen Rasmus  1997  NYBORG  9795AN  50 m  2:36.28   
24  406  Bruun Martin Harder  1998  SILKEBORG  9843AA  50 m  2:36.48   
25  353  Petersen Frederik Hatting  2000  STT  0071AC  50 m  2:36.65   
26  67  Franow Simeon  2000  HORSENS  0099AH  50 m  2:37.42   
27  175  Wagner Casper  1998  KØGE  9863AG  50 m  2:39.53   
28  467  Eskildsen Victor Kjær  1997  HORSENS  9731AS  50 m  2:40.73   
29  103  Madsen Frederick K.  1999  IKAST  9927AM  50 m  2:41.61   
30  19  Christiansen Casper  2000  HOLSTEBRO  0083AQ  50 m  2:45.27   
31  441  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  2:46.76   
32  373  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  2:48.46   
33  74  Johannesen Daniel H.  1999  HORSENS  9939AM  50 m  2:51.61   
34  227  Kaaber Laurits  1999  STRUER  9957AN  50 m  2:52.19   
35  92  Späth Karl-Emil  2000  HORSENS  0017AF  50 m  2:54.28   
36  365  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  2:54.57   
37  75  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  50 m  2:54.95   
38  330  Hansen Yukia  2000  VI39  0035AL  50 m  2:56.14   
39  77  Leiszner Frederik Juhl  1999  HORSENS  9985AE  50 m  2:56.58   
40  49  Rasmussen Mathias  2001  HOLSTEBRO  0175AH  50 m  2:58.58   
41  208  Gosvig Thomas  1999  SKAGEN  9967AH  50 m  2:58.59   
42  377  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  3:01.41   
43  250  Larsen August Terp  1999  MK 31  9959AL  50 m  3:01.59   
44  372  Paulsen Jonas  2001  BIRKERØD  0197AC  50 m  3:02.23   
45  34  Kongerslev Jonas  1999  HOLSTEBRO  9949AQ  50 m  3:03.13   
46  458  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  50 m  3:04.06   
47  257  Norup Andreas  1999  MK 31  9927AP  50 m  3:06.18   
48  378  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  50 m  3:07.89   
49  433  Holmershøj Martin  1998  SILKEBORG  9843AR  50 m  3:07.93   
50  327  Brenner Luccas Dam  2001  VI39  0193AK  50 m  3:08.97   
51  229  Lønstrup Martin  1993  STRUER  9373AO  50 m  3:11.46   
52  364  Christoffersen Jacob Krog  2000  BIRKERØD  0039AK  50 m  3:13.98   
53  209  Thomsen Morten Kolbe  2001  SKAGEN  0149AD  50 m  3:15.77   
54  196  Kristensen Thomas  2000  NYBORG  0037AG  50 m  3:19.97   
55  376  Røginnd Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  50 m  3:20.00   
56  368  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  50 m  3:21.49   
57  106  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  50 m  3:23.15   
58  361  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  3:23.39   
59  185  Ejby Jonas  2000  NYBORG  0063AJ  50 m  3:25.73   
60  41  Lyngvig Tobias  2000  HOLSTEBRO  0013AL  50 m  3:27.99   
61  218  Lundum Max  1999  SKAGEN  9901AP  50 m  3:54.84   
62  23  Dyrmose Mathias  2001  HOLSTEBRO  0123AO  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  23 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark