2019-11-22   00:24:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för TYR SWIM & Öppna Masters DM 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Frisim P 12 oy 
 
10.00 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
253  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  32.07   
279  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m  32.27   
166  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  50 m  34.74   
214  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  35.11   
208  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  35.37   
182  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  35.74   
204  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  36.42   
209  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  37.41   
281  Hegmegi Anton  2005  NÄSSJÖ  AA2105  25 m  40.43   
10  270  Burman Leo  2003  JÖNKÖPING  AF8503  25 m  40.46   
11  143  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  41.11   
12  267  Andersson Sandwall Phille  2003  JÖNKÖPING  AG0303  25 m  43.70   
13  273  Istiphan Sebastian  2001  JÖNKÖPING  AP5301  25 m  44.26   
14  275  Ström Alexander  2002  JÖNKÖPING  AN0302  25 m  46.34   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
2_S
Gren 2, 50m Frisim F 12 oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
236  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  29.47   
193  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  30.89   
168  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  32.26   
213  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  32.88   
203  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  50 m  33.35   
280  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m  33.62   
197  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  50 m  33.88   
147  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  35.08   
211  Ruotanen Emma  2001  JÖNKÖPING  AX3801  50 m  35.16   
10  181  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  50 m  35.61   
11  245  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  35.71   
12  172  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  35.75   
13  201  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  50 m  35.87   
14  195  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  50 m  36.55   
15  178  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  50 m  36.78   
16  159  Danielsson Emelie  2001  HULTSFRED  AO1401  25 m  37.12   
17  140  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  38.09   
18  254  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  50 m  38.14   
19  217  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  50 m  38.39   
20  192  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  50 m  38.52   
21  220  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  50 m  39.01   
22  191  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  39.34   
23  198  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  50 m  39.60   
24  175  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  50 m  40.80   
25  160  Granqvist Ida  2001  HULTSFRED  AW4801  50 m  41.74   
26  183  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  41.98   
27  206  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  42.18   
28  215  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  42.56   
29  269  Augustsson Celie  2004  JÖNKÖPING  AG2604  25 m  46.54   
30  268  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  47.27   
31  276  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  47.84   
32  277  Thorén Agnes  2003  JÖNKÖPING  AG6603  25 m  49.86   
33  272  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  50.75   
34  274  Rangert Stella  2004  JÖNKÖPING  AD4804  25 m  52.02   
35  271  Gibbs Chelsea  2002  JÖNKÖPING  BI6602  25 m     
36  278  Freij Maja  2001  JÖNKÖPING    25 m     
37  282  Malmkvist Eira  2001  NÄSSJÖ  AL8201  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
3_S
Gren 3, 50m Frisim P 13-14 
 
10.10 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
246  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  28.04   
238  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  28.13   
180  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  29.95   
190  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  29.95   
202  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  30.05   
212  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  30.13   
288  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  30.44   
189  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  30.45   
243  Löfsved Oskar  1999  HVETLANDA  AK2599  25 m  30.86   
10  251  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  31.14   
11  216  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  31.37   
12  154  Tallinger David  1999  EKSJÖ SLS  AP2999  25 m  32.46   
13  177  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  32.47   
14  161  Johansson Herman  2000  HULTSFRED  AC7300  50 m  32.82   
15  255  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  50 m  32.95   
16  150  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  25 m  34.37   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
4_S
Gren 4, 50m Frisim F 13-14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
230  Berggren-Nylund Rebecca  1999  S 71  AI1899  25 m  27.79   
237  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  25 m  28.71   
232  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  29.09   
225  Eriksson Hanna  1999  NÄSSJÖ  AD2499  50 m  29.86   
233  Jonsson Elina  1999  S 71  AA8899  25 m  30.34   
228  Stark Angelica  1999  NÄSSJÖ  AA7699  50 m  30.35   
241  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  25 m  30.66   
242  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  30.84   
293  Ristl Elin  1999  NÄSSJÖ  AD1499  25 m  31.19   
10  158  Carlsson Ellen  1999  HULTSFRED  AK6499  25 m  31.82   
11  164  Nilsson Moa  2000  HULTSFRED  AL4200  25 m  32.99   
12  283  Torkelsson Kim  1999  HULTSFRED  AK9499  25 m  33.01   
13  239  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  33.29   
14  263  Söderberg Cajsa  2000  ÅSUNDEN  AG9400  50 m  33.54   
15  286  Eriksson Adina  1999  NÄSSJÖ  AB8899  25 m  33.58   
16  169  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  34.26   
17  262  Sandin Linnea  1999  ÅSUNDEN  AS0699  25 m  39.23   
18  153  Sevcik Caroline  1999  EKSJÖ SLS  BC2699  25 m  40.54   
19  163  Lindström Matilda  1999  HULTSFRED  BP8299  25 m  46.66   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
5_S
Gren 5, 50m Frisim P 15 oä 
 
10.20 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
167  Andersson Anton  1993  JÖNKÖPING  AC1593  25 m  23.36   
258  Dahlberg Martin  1992  VÄXJÖ SS  AS7192  25 m  23.80   
291  Johansson Erik  1994  NÄSSJÖ  AF0394  25 m  23.83   
187  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  24.90   
184  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  25 m  24.96   
139  Falk Erik  1991  ANDERSTORP  AL5991  25 m  25.58   
226  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  25 m  25.60   
219  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  25 m  25.88   
176  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  50 m  25.96   
10  290  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  26.21   
11  144  Lidbacken Tobias  1991  ANDERSTORP  AT9991  25 m  26.26   
12  179  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  25 m  26.44   
13  292  Fransson Andreas  1998  NÄSSJÖ  AD5798  25 m  28.50   
14  171  Bjärterot Erik  1998  JÖNKÖPING  AD9598  25 m  32.13   
15  173  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  32.23   
16  151  Milton Hugo  1995  EKSJÖ SLS  AZ1195  25 m  35.84   
17  186  Galic Toni  1989  JÖNKÖPING  AA9589  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
6_S
Gren 6, 50m Frisim F 15 oä 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
174  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  25 m  25.60   
218  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  25 m  26.04   
248  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  25 m  26.77   
229  Andreasson Emilia  1996  S 71  AC4296  25 m  27.20   
185  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  25 m  27.21   
250  Gärdesmed Mathilda  1994  VÄRNAMO SS  AJ0294  25 m  27.49   
256  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  27.70   
210  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  25 m  27.74   
223  Winquist Rebecka  1996  MARKARYD  AD2296  25 m  27.74   
10  207  Nordberg Stina Victoria  1996  JÖNKÖPING  BV4296  25 m  28.52   
11  165  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  25 m  28.58   
12  265  Stillman Ebba  1996  VÄXJÖ SS  AH9496  25 m  28.82   
13  196  Karlsson Emelia  1997  JÖNKÖPING  AL2497  25 m  29.30   
14  205  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  29.49   
15  157  Sommehed Ida  1995  GNOSJÖ SS  BB7895  25 m  29.56   
16  287  Johansson Emma  1997  NÄSSJÖ  AO8497  25 m  29.75   
17  149  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  25 m  29.90   
18  249  Davidsson Elvira  1996  VÄRNAMO SS  AJ9896  25 m  29.90   
19  224  Atzmannstorfer Nilla  1998  NÄSSJÖ  AB6498  25 m  29.98   
20  260  Hansson Emma  1998  ÅSUNDEN  AP1498  25 m  30.20   
21  252  Rönnäng Wilma  1998  VÄRNAMO SS  AV4898  25 m  30.31   
22  148  Adolfsson Sofia  1994  EKSJÖ SLS  BG1294  25 m  30.32   
23  235  Jönsson Jessica  1998  S 71  AQ8298  25 m  30.54   
24  247  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  25 m  30.55   
25  261  Larsson Julia  1998  ÅSUNDEN  BD8698  50 m  30.57   
26  240  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  25 m  31.27   
27  152  Persson Frida  1996  EKSJÖ SLS  AS7896  25 m  31.56   
28  162  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  25 m  32.15   
29  244  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  25 m  32.49   
30  194  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  32.83   
31  200  Lind Elsa  1998  JÖNKÖPING  BD0898  25 m  34.37   
32  156  Andersson Frida  1997  GNOSJÖ SS  AO0297  25 m  37.28   
33  155  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  25 m  38.35   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
7_S
Gren 7, 50m Frisim H Masters 
 
10.33 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
221  Dahl Christofer  1983  MARKARYD  AA4583  25 m  25.69   
227  Karlsson Lennart  1965  NÄSSJÖ  AC0165  25 m  29.64   
285  Wollersjö Kristian  1969  ALINGSÅS  AB4369  25 m  30.41   
259  Örnholmer Lars  1956  VÄXJÖ SS  AA2556  25 m  35.86   
266  Holm Henrik  1973  HELLAS SK  AA4573  25 m  46.55   
284  Nordström Daniel  1973  ALINGSÅS    25 m  46.55   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
8_S
Gren 8, 50m Frisim D Masters 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
234  Jonsson Mia  1973  S 71  AA3473  25 m  27.33   
257  Berliner Gina  1956  VÄXJÖ SS  AA9256  25 m  33.38   
264  Hougaard Dorthe  1973  SOLSTA  AA6473  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
9_S
Gren 9, 100m Bröstsim P 12 oy 
 
10.45 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
142  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  1:28.01   
231  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  1:33.41   
204  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  1:39.02   
166  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  50 m  1:39.09   
209  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  1:44.48   
214  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:50.65   
143  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  1:51.10   
281  Hegmegi Anton  2005  NÄSSJÖ  AA2105  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
10_S
Gren 10, 100m Bröstsim F 12 oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
236  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  1:23.17   
193  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:29.83   
213  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:31.64   
147  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  1:35.85   
245  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  1:39.18   
220  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  1:39.60   
203  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:40.36   
211  Ruotanen Emma  2001  JÖNKÖPING  AX3801  25 m  1:41.00   
178  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:41.08   
10  172  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:42.54   
11  175  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:46.12   
12  160  Granqvist Ida  2001  HULTSFRED  AW4801  25 m  1:46.83   
13  138  Andric Loretta  2002  ANDERSTORP  AL4202  25 m  1:55.81   
14  282  Malmkvist Eira  2001  NÄSSJÖ  AL8201  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
11_S
Gren 11, 100m Bröstsim P 13-14 
 
10.58 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
246  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  1:19.34   
180  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:19.98   
238  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  1:21.09   
243  Löfsved Oskar  1999  HVETLANDA  AK2599  25 m  1:21.31   
190  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  1:21.34   
288  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  1:30.99   
150  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  25 m  1:31.75   
222  Gustafsson Malte  1999  MARKARYD  AJ6999  25 m  1:37.81   
161  Johansson Herman  2000  HULTSFRED  AC7300  25 m  1:38.26   
10  255  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  1:50.61   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
12_S
Gren 12, 100m Bröstsim F 13-14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
237  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  25 m  1:15.20   
230  Berggren-Nylund Rebecca  1999  S 71  AI1899  25 m  1:17.76   
286  Eriksson Adina  1999  NÄSSJÖ  AB8899  25 m  1:25.26   
233  Jonsson Elina  1999  S 71  AA8899  25 m  1:26.99   
239  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  1:31.55   
158  Carlsson Ellen  1999  HULTSFRED  AK6499  25 m  1:31.75   
169  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  1:35.80   
263  Söderberg Cajsa  2000  ÅSUNDEN  AG9400  25 m  1:45.61   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
13_S
Gren 13, 100m Bröstsim P 15 oä 
 
11.08 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
179  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  25 m  1:03.85   
291  Johansson Erik  1994  NÄSSJÖ  AF0394  25 m  1:05.53   
219  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  25 m  1:06.36   
144  Lidbacken Tobias  1991  ANDERSTORP  AT9991  25 m  1:09.31   
141  Kerman Henry  1997  ANDERSTORP  AI6597  25 m  1:09.58   
146  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  1:10.95   
187  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  1:13.17   
290  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  1:13.83   
292  Fransson Andreas  1998  NÄSSJÖ  AD5798  25 m  1:28.30   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
14_S
Gren 14, 100m Bröstsim F 15 oä 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
218  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  25 m  1:12.28   
174  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  25 m  1:12.57   
248  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  25 m  1:13.34   
247  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  25 m  1:18.51   
250  Gärdesmed Mathilda  1994  VÄRNAMO SS  AJ0294  25 m  1:18.71   
249  Davidsson Elvira  1996  VÄRNAMO SS  AJ9896  25 m  1:22.17   
205  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  1:22.40   
260  Hansson Emma  1998  ÅSUNDEN  AP1498  25 m  1:24.34   
244  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  25 m  1:24.46   
10  148  Adolfsson Sofia  1994  EKSJÖ SLS  BG1294  25 m  1:26.08   
11  224  Atzmannstorfer Nilla  1998  NÄSSJÖ  AB6498  25 m  1:26.87   
12  162  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  25 m  1:29.47   
13  194  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  1:30.49   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
15_S
Gren 15, 100m Bröstsim H Masters 
 
11.16 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
221  Dahl Christofer  1983  MARKARYD  AA4583  25 m  1:12.22   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
17_S
Gren 17, 50m Ryggsim P 12 oy 
 
11.20 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
253  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  36.22   
279  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m  36.45   
142  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  37.17   
166  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  43.09   
143  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  44.11   
208  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  44.23   
182  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  45.14   
209  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  45.18   
214  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  45.23   
10  281  Hegmegi Anton  2005  NÄSSJÖ  AA2105  25 m  46.48   
11  204  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  46.60   
12  267  Andersson Sandwall Phille  2003  JÖNKÖPING  AG0303  25 m  47.65   
13  270  Burman Leo  2003  JÖNKÖPING  AF8503  25 m  50.80   
14  273  Istiphan Sebastian  2001  JÖNKÖPING  AP5301  25 m  50.81   
15  275  Ström Alexander  2002  JÖNKÖPING  AN0302  25 m  52.75   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
18_S
Gren 18, 50m Ryggsim F 12 oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
168  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  36.72   
280  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m  38.31   
213  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  38.72   
197  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  50 m  38.77   
203  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  50 m  39.04   
172  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  41.50   
195  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  50 m  41.91   
201  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  42.29   
140  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  43.04   
10  181  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  50 m  43.26   
11  245  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  43.73   
12  192  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  50 m  45.10   
13  254  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  45.23   
14  159  Danielsson Emelie  2001  HULTSFRED  AO1401  25 m  45.76   
15  175  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  45.94   
16  206  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  47.27   
17  198  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  50 m  47.37   
18  217  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  50 m  48.15   
19  191  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  48.92   
20  183  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  49.46   
21  160  Granqvist Ida  2001  HULTSFRED  AW4801  25 m  50.42   
22  215  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  51.40   
23  276  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  52.55   
24  274  Rangert Stella  2004  JÖNKÖPING  AD4804  25 m  53.00   
25  268  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  53.34   
26  277  Thorén Agnes  2003  JÖNKÖPING  AG6603  25 m  53.51   
27  272  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  53.53   
28  269  Augustsson Celie  2004  JÖNKÖPING  AG2604  25 m  55.36   
29  271  Gibbs Chelsea  2002  JÖNKÖPING  BI6602  25 m  1:57.08   
30  278  Freij Maja  2001  JÖNKÖPING    25 m     
31  282  Malmkvist Eira  2001  NÄSSJÖ  AL8201  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
19_S
Gren 19, 50m Ryggsim P 13-14 
 
11.32 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
189  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  33.62   
216  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  35.13   
238  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  35.97   
251  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  50 m  36.09   
202  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  36.14   
177  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  37.26   
150  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  25 m  37.97   
154  Tallinger David  1999  EKSJÖ SLS  AP2999  25 m  38.38   
190  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  38.67   
10  255  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  50 m  41.65   
11  161  Johansson Herman  2000  HULTSFRED  AC7300  50 m  42.16   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
20_S
Gren 20, 50m Ryggsim F 13-14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
241  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  25 m  33.86   
293  Ristl Elin  1999  NÄSSJÖ  AD1499  25 m  35.43   
239  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  37.55   
228  Stark Angelica  1999  NÄSSJÖ  AA7699  25 m  37.99   
242  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  38.06   
158  Carlsson Ellen  1999  HULTSFRED  AK6499  25 m  38.08   
164  Nilsson Moa  2000  HULTSFRED  AL4200  25 m  38.45   
283  Torkelsson Kim  1999  HULTSFRED  AK9499  25 m  39.33   
263  Söderberg Cajsa  2000  ÅSUNDEN  AG9400  25 m  40.02   
10  163  Lindström Matilda  1999  HULTSFRED  BP8299  25 m  49.11   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
21_S
Gren 21, 50m Ryggsim P 15 oä 
 
11.40 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
141  Kerman Henry  1997  ANDERSTORP  AI6597  50 m  30.11   
173  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  40.00   
151  Milton Hugo  1995  EKSJÖ SLS  AZ1195  25 m  44.29   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
22_S
Gren 22, 50m Ryggsim F 15 oä 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
248  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  25 m  30.10   
185  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  25 m  30.55   
210  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  25 m  30.91   
289  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  25 m  31.83   
256  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  25 m  32.13   
265  Stillman Ebba  1996  VÄXJÖ SS  AH9496  25 m  32.90   
229  Andreasson Emilia  1996  S 71  AC4296  25 m  33.87   
235  Jönsson Jessica  1998  S 71  AQ8298  25 m  33.93   
157  Sommehed Ida  1995  GNOSJÖ SS  BB7895  25 m  34.14   
10  196  Karlsson Emelia  1997  JÖNKÖPING  AL2497  25 m  34.47   
11  149  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  25 m  35.25   
12  165  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  25 m  35.45   
13  224  Atzmannstorfer Nilla  1998  NÄSSJÖ  AB6498  50 m  35.91   
14  152  Persson Frida  1996  EKSJÖ SLS  AS7896  25 m  36.05   
15  252  Rönnäng Wilma  1998  VÄRNAMO SS  AV4898  25 m  36.39   
16  260  Hansson Emma  1998  ÅSUNDEN  AP1498  50 m  36.61   
17  261  Larsson Julia  1998  ÅSUNDEN  BD8698  25 m  36.84   
18  244  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  25 m  37.42   
19  247  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  25 m  38.02   
20  240  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  25 m  38.59   
21  155  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  25 m  42.45   
22  200  Lind Elsa  1998  JÖNKÖPING  BD0898  25 m  42.55   
23  156  Andersson Frida  1997  GNOSJÖ SS  AO0297  25 m  44.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
23_S
Gren 23, 50m Ryggsim H Masters 
 
11.50 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
259  Örnholmer Lars  1956  VÄXJÖ SS  AA2556  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
25_S
Gren 25, 100m Fjärilsim P 12 oy 
 
12.20 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
142  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  1:18.77   
231  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  50 m  1:20.86   
279  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m  1:31.62   
208  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
26_S
Gren 26, 100m Fjärilsim F 12 oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
193  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:18.17   
168  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:20.06   
280  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m  1:29.81   
197  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  1:30.86   
201  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  50 m  1:47.87   
147  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
27_S
Gren 27, 100m Fjärilsim P 13-14 
 
12.25 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
246  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  1:07.48   
216  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  1:15.05   
243  Löfsved Oskar  1999  HVETLANDA  AK2599  25 m  1:15.51   
251  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  1:15.71   
180  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:15.78   
212  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  1:16.56   
177  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  1:17.00   
154  Tallinger David  1999  EKSJÖ SLS  AP2999  25 m  1:24.86   
222  Gustafsson Malte  1999  MARKARYD  AJ6999  25 m  1:32.93   
10  255  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
28_S
Gren 28, 100m Fjärilsim F 13-14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
225  Eriksson Hanna  1999  NÄSSJÖ  AD2499  50 m  1:06.80   
232  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  1:10.10   
228  Stark Angelica  1999  NÄSSJÖ  AA7699  25 m  1:20.52   
283  Torkelsson Kim  1999  HULTSFRED  AK9499  25 m  1:28.63   
164  Nilsson Moa  2000  HULTSFRED  AL4200  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
29_S
Gren 29, 100m Fjärilsim P 15 oä 
 
12.33 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
167  Andersson Anton  1993  JÖNKÖPING  AC1593  25 m  55.43   
141  Kerman Henry  1997  ANDERSTORP  AI6597  50 m  58.81   
226  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  25 m  59.27   
199  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  25 m  1:00.23   
176  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  25 m  1:01.08   
171  Bjärterot Erik  1998  JÖNKÖPING  AD9598  25 m  1:18.27   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
30_S
Gren 30, 100m Fjärilsim F 15 oä 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
250  Gärdesmed Mathilda  1994  VÄRNAMO SS  AJ0294  25 m  1:03.07   
218  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  25 m  1:03.90   
223  Winquist Rebecka  1996  MARKARYD  AD2296  25 m  1:05.45   
265  Stillman Ebba  1996  VÄXJÖ SS  AH9496  25 m  1:07.34   
287  Johansson Emma  1997  NÄSSJÖ  AO8497  25 m  1:09.69   
148  Adolfsson Sofia  1994  EKSJÖ SLS  BG1294  25 m  1:11.30   
149  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  25 m  1:13.11   
165  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  25 m  1:13.21   
261  Larsson Julia  1998  ÅSUNDEN  BD8698  25 m  1:13.28   
10  240  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  25 m  1:15.36   
11  162  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  25 m  1:35.39   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
31_S
Gren 31, 100m Fjärilsim H Masters 
 
12.45 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
221  Dahl Christofer  1983  MARKARYD  AA4583  25 m  59.28   
227  Karlsson Lennart  1965  NÄSSJÖ  AC0165  25 m  1:14.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
32_S
Gren 32, 100m Fjärilsim D Masters 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
257  Berliner Gina  1956  VÄXJÖ SS  AA9256  25 m  1:28.69   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
33_S
Gren 33, 200m Medley P 15 oä 
 
13.00 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
167  Andersson Anton  1993  JÖNKÖPING  AC1593  50 m  2:07.64   
184  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  25 m  2:08.53   
199  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  25 m  2:15.19   
187  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  2:16.34   
219  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  25 m  2:18.59   
146  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  2:19.55   
226  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  25 m  2:20.82   
176  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  25 m  2:25.57   
171  Bjärterot Erik  1998  JÖNKÖPING  AD9598  25 m  2:52.67   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
34_S
Gren 34, 200m Medley F 15 oä 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
210  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  25 m  2:22.47   
196  Karlsson Emelia  1997  JÖNKÖPING  AL2497  25 m  2:30.66   
289  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  25 m  2:31.18   
287  Johansson Emma  1997  NÄSSJÖ  AO8497  25 m  2:35.94   
205  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  2:41.81   
149  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  25 m  2:44.75   
194  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  2:55.44   
200  Lind Elsa  1998  JÖNKÖPING  BD0898  25 m  3:05.35   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
37_S
Gren 37, 50m Bröstsim P 15 oä 
 
13.40 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
186  Galic Toni  1989  JÖNKÖPING  AA9589  25 m  28.28   
179  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  25 m  28.77   
291  Johansson Erik  1994  NÄSSJÖ  AF0394  25 m  29.53   
219  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  25 m  30.53   
144  Lidbacken Tobias  1991  ANDERSTORP  AT9991  25 m  31.46   
290  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  32.36   
151  Milton Hugo  1995  EKSJÖ SLS  AZ1195  25 m  47.82   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
38_S
Gren 38, 50m Bröstsim F 15 oä 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
218  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  25 m  32.52   
248  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  25 m  32.65   
207  Nordberg Stina Victoria  1996  JÖNKÖPING  BV4296  25 m  35.53   
247  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  25 m  35.74   
249  Davidsson Elvira  1996  VÄRNAMO SS  AJ9896  25 m  38.23   
205  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  38.34   
260  Hansson Emma  1998  ÅSUNDEN  AP1498  25 m  38.46   
244  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  25 m  38.92   
224  Atzmannstorfer Nilla  1998  NÄSSJÖ  AB6498  50 m  39.46   
10  252  Rönnäng Wilma  1998  VÄRNAMO SS  AV4898  25 m  40.69   
11  240  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  25 m  40.75   
12  162  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  25 m  40.95   
13  194  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  42.58   
14  155  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  25 m  44.66   
15  200  Lind Elsa  1998  JÖNKÖPING  BD0898  25 m  45.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
39_S
Gren 39, 50m Bröstsim H Masters 
 
13.45 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
221  Dahl Christofer  1983  MARKARYD  AA4583  25 m  32.79   
285  Wollersjö Kristian  1969  ALINGSÅS  AB4369  25 m  40.58   
266  Holm Henrik  1973  HELLAS SK  AA4573  25 m  46.53   
284  Nordström Daniel  1973  ALINGSÅS    25 m  46.53   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
41_S
Gren 41, 100m Frisim P 15 oä 
 
14.00 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
167  Andersson Anton  1993  JÖNKÖPING  AC1593  25 m  49.82   
184  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  25 m  52.51   
291  Johansson Erik  1994  NÄSSJÖ  AF0394  25 m  54.42   
187  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  54.57   
226  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  25 m  54.66   
141  Kerman Henry  1997  ANDERSTORP  AI6597  25 m  54.95   
176  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  25 m  57.34   
146  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  57.65   
290  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  57.72   
10  179  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  25 m  59.14   
11  292  Fransson Andreas  1998  NÄSSJÖ  AD5798  25 m  1:03.70   
12  173  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  1:08.46   
13  171  Bjärterot Erik  1998  JÖNKÖPING  AD9598  25 m  1:09.60   
14  151  Milton Hugo  1995  EKSJÖ SLS  AZ1195  25 m  1:17.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
42_S
Gren 42, 100m Frisim F 15 oä 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
174  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  25 m  56.39   
218  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  25 m  56.69   
185  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  25 m  57.63   
250  Gärdesmed Mathilda  1994  VÄRNAMO SS  AJ0294  25 m  58.97   
210  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  25 m  59.37   
256  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  25 m  59.68   
248  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  25 m  59.78   
223  Winquist Rebecka  1996  MARKARYD  AD2296  25 m  1:00.10   
196  Karlsson Emelia  1997  JÖNKÖPING  AL2497  25 m  1:01.33   
10  165  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  25 m  1:02.35   
11  229  Andreasson Emilia  1996  S 71  AC4296  25 m  1:02.64   
12  265  Stillman Ebba  1996  VÄXJÖ SS  AH9496  25 m  1:02.83   
13  235  Jönsson Jessica  1998  S 71  AQ8298  25 m  1:04.15   
14  205  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  1:04.47   
15  148  Adolfsson Sofia  1994  EKSJÖ SLS  BG1294  25 m  1:04.52   
16  149  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  25 m  1:04.55   
17  260  Hansson Emma  1998  ÅSUNDEN  AP1498  25 m  1:05.61   
18  249  Davidsson Elvira  1996  VÄRNAMO SS  AJ9896  25 m  1:05.74   
19  261  Larsson Julia  1998  ÅSUNDEN  BD8698  25 m  1:06.10   
20  252  Rönnäng Wilma  1998  VÄRNAMO SS  AV4898  25 m  1:09.31   
21  152  Persson Frida  1996  EKSJÖ SLS  AS7896  25 m  1:09.94   
22  244  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  25 m  1:10.43   
23  194  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  1:10.81   
24  162  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  25 m  1:12.44   
25  200  Lind Elsa  1998  JÖNKÖPING  BD0898  25 m  1:16.11   
26  155  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  25 m  1:21.78   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
43_S
Gren 43, 100m Frisim H Masters 
 
14.12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
227  Karlsson Lennart  1965  NÄSSJÖ  AC0165  25 m  1:07.43   
259  Örnholmer Lars  1956  VÄXJÖ SS  AA2556  25 m  1:23.87   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
44_S
Gren 44, 100m Frisim D Masters 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
234  Jonsson Mia  1973  S 71  AA3473  25 m  1:01.38   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
45_S
Gren 45, 200m Medley P 12 oy 
 
14.20 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
142  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  2:46.53   
253  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  2:55.56   
166  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  3:22.80   
204  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  3:25.00   
209  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  3:25.75   
214  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  3:35.98   
208  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  3:37.02   
182  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  3:43.75   
143  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
46_S
Gren 46, 200m Medley F 12 oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
193  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:47.08   
168  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  2:56.71   
203  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  50 m  3:05.64   
147  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  3:08.44   
197  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  3:08.95   
213  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  3:09.75   
172  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  3:10.54   
220  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  3:12.59   
178  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  50 m  3:28.05   
10  201  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  3:29.64   
11  181  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  3:38.79   
12  138  Andric Loretta  2002  ANDERSTORP  AL4202  25 m     
13  175  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m     
14  183  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m     
15  191  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m     
16  192  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m     
17  195  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m     
18  198  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m     
19  206  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m     
20  211  Ruotanen Emma  2001  JÖNKÖPING  AX3801  25 m     
21  215  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m     
22  217  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m     
23  280  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m     
24  282  Malmkvist Eira  2001  NÄSSJÖ  AL8201  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
47_S
Gren 47, 200m Medley P 13-14 
 
14.36 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
238  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  2:33.29   
180  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  2:35.01   
216  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  2:43.59   
189  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  2:46.73   
190  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  2:47.26   
212  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  2:48.93   
251  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  2:54.50   
177  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  2:56.18   
202  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  2:56.91   
10  161  Johansson Herman  2000  HULTSFRED  AC7300  50 m  3:19.49   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
48_S
Gren 48, 200m Medley F 13-14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
225  Eriksson Hanna  1999  NÄSSJÖ  AD2499  25 m  2:44.91   
158  Carlsson Ellen  1999  HULTSFRED  AK6499  25 m  2:47.13   
293  Ristl Elin  1999  NÄSSJÖ  AD1499  25 m  2:51.14   
228  Stark Angelica  1999  NÄSSJÖ  AA7699  25 m  2:53.58   
169  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  2:57.21   
286  Eriksson Adina  1999  NÄSSJÖ  AB8899  25 m  2:59.54   
283  Torkelsson Kim  1999  HULTSFRED  AK9499  25 m  3:03.73   
164  Nilsson Moa  2000  HULTSFRED  AL4200  25 m  3:04.10   
263  Söderberg Cajsa  2000  ÅSUNDEN  AG9400  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
49_S
Gren 49, 50m Bröstsim P 12 oy 
 
15.15 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
166  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  50 m  44.95   
204  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  45.54   
214  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  49.58   
267  Andersson Sandwall Phille  2003  JÖNKÖPING  AG0303  25 m  52.45   
143  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  53.17   
281  Hegmegi Anton  2005  NÄSSJÖ  AA2105  25 m  54.54   
275  Ström Alexander  2002  JÖNKÖPING  AN0302  25 m  56.69   
273  Istiphan Sebastian  2001  JÖNKÖPING  AP5301  25 m  58.44   
270  Burman Leo  2003  JÖNKÖPING  AF8503  25 m  1:00.92   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
50_S
Gren 50, 50m Bröstsim F 12 oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
193  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  41.28   
213  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  42.04   
245  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  44.63   
147  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  50 m  45.84   
203  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  50 m  45.84   
211  Ruotanen Emma  2001  JÖNKÖPING  AX3801  50 m  47.29   
172  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  47.63   
220  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  47.88   
178  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  47.94   
10  175  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  48.37   
11  160  Granqvist Ida  2001  HULTSFRED  AW4801  50 m  50.42   
12  206  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  52.13   
13  215  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  52.63   
14  159  Danielsson Emelie  2001  HULTSFRED  AO1401  25 m  52.76   
15  181  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  53.96   
16  254  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  55.17   
17  268  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  55.55   
18  276  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  57.39   
19  277  Thorén Agnes  2003  JÖNKÖPING  AG6603  25 m  59.27   
20  269  Augustsson Celie  2004  JÖNKÖPING  AG2604  25 m  1:00.31   
21  272  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  1:01.14   
22  274  Rangert Stella  2004  JÖNKÖPING  AD4804  25 m  1:01.85   
23  271  Gibbs Chelsea  2002  JÖNKÖPING  BI6602  25 m     
24  278  Freij Maja  2001  JÖNKÖPING    25 m     
25  282  Malmkvist Eira  2001  NÄSSJÖ  AL8201  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
51_S
Gren 51, 50m Bröstsim P 13-14 
 
15.23 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
246  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  35.22   
243  Löfsved Oskar  1999  HVETLANDA  AK2599  25 m  37.35   
238  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  38.51   
180  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  38.76   
288  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  42.34   
150  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  25 m  43.06   
161  Johansson Herman  2000  HULTSFRED  AC7300  50 m  44.78   
154  Tallinger David  1999  EKSJÖ SLS  AP2999  25 m  44.84   
222  Gustafsson Malte  1999  MARKARYD  AJ6999  25 m  46.31   
10  255  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  50 m  48.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
52_S
Gren 52, 50m Bröstsim F 13-14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
237  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  25 m  34.85   
286  Eriksson Adina  1999  NÄSSJÖ  AB8899  25 m  38.43   
241  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  25 m  40.44   
242  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  40.54   
158  Carlsson Ellen  1999  HULTSFRED  AK6499  50 m  41.54   
239  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  41.94   
263  Söderberg Cajsa  2000  ÅSUNDEN  AG9400  25 m  43.71   
153  Sevcik Caroline  1999  EKSJÖ SLS  BC2699  25 m  52.67   
163  Lindström Matilda  1999  HULTSFRED  BP8299  25 m  1:00.29   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
53_S
Gren 53, 100m Frisim P 12 oy 
 
15.30 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
142  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  1:07.28   
231  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  50 m  1:08.43   
253  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  1:11.24   
279  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m  1:11.96   
166  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  1:17.99   
204  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  1:18.81   
208  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  1:18.83   
214  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:19.65   
182  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  1:20.76   
10  209  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  1:22.81   
11  143  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  1:32.42   
12  281  Hegmegi Anton  2005  NÄSSJÖ  AA2105  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
54_S
Gren 54, 100m Frisim F 12 oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
236  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  1:06.33   
193  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:06.87   
168  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:10.00   
203  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  50 m  1:14.22   
172  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:15.54   
147  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  1:15.90   
213  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  1:16.59   
211  Ruotanen Emma  2001  JÖNKÖPING  AX3801  25 m  1:16.96   
280  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m  1:17.32   
10  197  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  1:18.01   
11  181  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  1:18.85   
12  201  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  1:19.92   
13  245  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  1:19.99   
14  195  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m  1:21.65   
15  191  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:23.47   
16  192  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  1:24.26   
17  178  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:24.74   
18  217  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  1:25.95   
19  254  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  50 m  1:26.28   
20  220  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  1:27.09   
21  159  Danielsson Emelie  2001  HULTSFRED  AO1401  25 m  1:27.91   
22  198  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m  1:28.09   
23  183  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  1:29.03   
24  175  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:32.16   
25  138  Andric Loretta  2002  ANDERSTORP  AL4202  25 m  1:33.20   
26  140  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  1:33.64   
27  206  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:33.66   
28  160  Granqvist Ida  2001  HULTSFRED  AW4801  25 m  1:36.22   
29  215  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  1:36.94   
30  282  Malmkvist Eira  2001  NÄSSJÖ  AL8201  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
55_S
Gren 55, 100m Frisim P 13-14 
 
15.45 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
246  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  1:00.24   
189  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  1:02.64   
212  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  1:02.94   
180  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:04.16   
238  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  1:04.50   
190  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  1:05.25   
202  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  1:05.63   
288  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  1:05.76   
243  Löfsved Oskar  1999  HVETLANDA  AK2599  25 m  1:05.77   
10  216  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  1:06.60   
11  177  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  1:08.20   
12  251  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  1:08.91   
13  154  Tallinger David  1999  EKSJÖ SLS  AP2999  25 m  1:10.41   
14  150  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  25 m  1:10.54   
15  161  Johansson Herman  2000  HULTSFRED  AC7300  25 m  1:14.04   
16  255  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  50 m  1:19.03   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
56_S
Gren 56, 100m Frisim F 13-14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
230  Berggren-Nylund Rebecca  1999  S 71  AI1899  25 m  1:01.47   
225  Eriksson Hanna  1999  NÄSSJÖ  AD2499  25 m  1:01.91   
293  Ristl Elin  1999  NÄSSJÖ  AD1499  25 m  1:03.80   
228  Stark Angelica  1999  NÄSSJÖ  AA7699  50 m  1:06.71   
158  Carlsson Ellen  1999  HULTSFRED  AK6499  25 m  1:07.04   
233  Jonsson Elina  1999  S 71  AA8899  25 m  1:07.87   
242  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  1:08.46   
286  Eriksson Adina  1999  NÄSSJÖ  AB8899  25 m  1:10.13   
169  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  1:12.12   
10  283  Torkelsson Kim  1999  HULTSFRED  AK9499  25 m  1:12.24   
11  164  Nilsson Moa  2000  HULTSFRED  AL4200  25 m  1:12.75   
12  239  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  1:12.99   
13  263  Söderberg Cajsa  2000  ÅSUNDEN  AG9400  25 m  1:17.56   
14  153  Sevcik Caroline  1999  EKSJÖ SLS  BC2699  25 m  1:21.77   
15  262  Sandin Linnea  1999  ÅSUNDEN  AS0699  25 m  1:27.00   
16  163  Lindström Matilda  1999  HULTSFRED  BP8299  25 m  1:43.75   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
57_S
Gren 57, 50m Fjärilsim P 12 oy 
 
16.32 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
142  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  33.16   
279  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m  34.50   
231  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  34.66   
253  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  35.52   
208  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  41.51   
182  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  43.48   
166  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  50 m  44.19   
204  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  45.80   
214  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  46.46   
10  209  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  48.11   
11  267  Andersson Sandwall Phille  2003  JÖNKÖPING  AG0303  25 m  1:02.12   
12  270  Burman Leo  2003  JÖNKÖPING  AF8503  25 m     
13  273  Istiphan Sebastian  2001  JÖNKÖPING  AP5301  25 m     
14  275  Ström Alexander  2002  JÖNKÖPING  AN0302  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
58_S
Gren 58, 50m Fjärilsim F 12 oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
193  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  34.27   
168  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  34.85   
213  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  36.86   
280  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m  37.00   
197  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  37.24   
147  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  40.06   
245  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  41.28   
195  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m  41.29   
178  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  41.94   
10  201  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  50 m  43.23   
11  181  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  43.86   
12  183  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  44.02   
13  198  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m  44.56   
14  211  Ruotanen Emma  2001  JÖNKÖPING  AX3801  25 m  45.16   
15  160  Granqvist Ida  2001  HULTSFRED  AW4801  25 m  45.69   
16  192  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  46.07   
17  220  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  46.43   
18  175  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  46.64   
19  217  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  47.24   
20  254  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  47.24   
21  138  Andric Loretta  2002  ANDERSTORP  AL4202  25 m  50.16   
22  206  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  50 m  50.42   
23  191  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  51.11   
24  215  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  53.80   
25  277  Thorén Agnes  2003  JÖNKÖPING  AG6603  25 m  1:00.76   
26  140  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m     
27  159  Danielsson Emelie  2001  HULTSFRED  AO1401  25 m     
28  268  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m     
29  269  Augustsson Celie  2004  JÖNKÖPING  AG2604  25 m     
30  271  Gibbs Chelsea  2002  JÖNKÖPING  BI6602  25 m     
31  272  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m     
32  274  Rangert Stella  2004  JÖNKÖPING  AD4804  25 m     
33  276  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m     
34  278  Freij Maja  2001  JÖNKÖPING    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
59_S
Gren 59, 50m Fjärilsim P 13-14 
 
16.42 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
246  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  30.77   
238  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  31.85   
251  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  50 m  32.81   
243  Löfsved Oskar  1999  HVETLANDA  AK2599  25 m  33.26   
216  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  34.58   
212  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  35.23   
202  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  35.83   
154  Tallinger David  1999  EKSJÖ SLS  AP2999  25 m  36.50   
150  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  25 m  36.64   
10  222  Gustafsson Malte  1999  MARKARYD  AJ6999  25 m  39.14   
11  161  Johansson Herman  2000  HULTSFRED  AC7300  50 m  45.99   
12  177  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
60_S
Gren 60, 50m Fjärilsim F 13-14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
225  Eriksson Hanna  1999  NÄSSJÖ  AD2499  50 m  31.06   
232  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  31.30   
228  Stark Angelica  1999  NÄSSJÖ  AA7699  50 m  34.16   
241  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  25 m  34.51   
242  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  34.67   
158  Carlsson Ellen  1999  HULTSFRED  AK6499  50 m  36.46   
239  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  36.74   
164  Nilsson Moa  2000  HULTSFRED  AL4200  25 m  38.02   
283  Torkelsson Kim  1999  HULTSFRED  AK9499  25 m  38.21   
10  262  Sandin Linnea  1999  ÅSUNDEN  AS0699  25 m  42.24   
11  263  Söderberg Cajsa  2000  ÅSUNDEN  AG9400  25 m  42.63   
12  153  Sevcik Caroline  1999  EKSJÖ SLS  BC2699  25 m  43.85   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
61_S
Gren 61, 50m Fjärilsim P 15 oä 
 
16.50 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
186  Galic Toni  1989  JÖNKÖPING  AA9589  25 m  26.50   
226  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  50 m  27.03   
139  Falk Erik  1991  ANDERSTORP  AL5991  25 m  27.26   
141  Kerman Henry  1997  ANDERSTORP  AI6597  50 m  27.32   
176  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  25 m  27.83   
187  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  27.84   
199  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  25 m  28.63   
146  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m  29.71   
179  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  25 m  32.35   
10  171  Bjärterot Erik  1998  JÖNKÖPING  AD9598  25 m  34.60   
11  292  Fransson Andreas  1998  NÄSSJÖ  AD5798  25 m  34.60   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
62_S
Gren 62, 50m Fjärilsim F 15 oä 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
250  Gärdesmed Mathilda  1994  VÄRNAMO SS  AJ0294  25 m  28.01   
218  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  25 m  28.18   
248  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  25 m  28.19   
185  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  25 m  28.49   
207  Nordberg Stina Victoria  1996  JÖNKÖPING  BV4296  25 m  29.83   
223  Winquist Rebecka  1996  MARKARYD  AD2296  25 m  29.88   
265  Stillman Ebba  1996  VÄXJÖ SS  AH9496  25 m  30.58   
287  Johansson Emma  1997  NÄSSJÖ  AO8497  25 m  31.39   
148  Adolfsson Sofia  1994  EKSJÖ SLS  BG1294  25 m  31.47   
10  165  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  50 m  31.76   
11  261  Larsson Julia  1998  ÅSUNDEN  BD8698  50 m  32.42   
12  249  Davidsson Elvira  1996  VÄRNAMO SS  AJ9896  50 m  32.53   
13  247  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  25 m  32.84   
14  149  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  25 m  32.91   
15  224  Atzmannstorfer Nilla  1998  NÄSSJÖ  AB6498  50 m  33.20   
16  240  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  25 m  33.69   
17  260  Hansson Emma  1998  ÅSUNDEN  AP1498  25 m  34.14   
18  235  Jönsson Jessica  1998  S 71  AQ8298  50 m  34.34   
19  252  Rönnäng Wilma  1998  VÄRNAMO SS  AV4898  25 m  35.42   
20  244  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  25 m  35.61   
21  152  Persson Frida  1996  EKSJÖ SLS  AS7896  25 m  35.87   
22  162  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  50 m  36.83   
23  155  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  25 m  42.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
63_S
Gren 63, 50m Fjärilsim H Masters 
 
16.58 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
221  Dahl Christofer  1983  MARKARYD  AA4583  25 m  26.88   
227  Karlsson Lennart  1965  NÄSSJÖ  AC0165  25 m  31.13   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
64_S
Gren 64, 50m Fjärilsim D Masters 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
234  Jonsson Mia  1973  S 71  AA3473  25 m  29.78   
264  Hougaard Dorthe  1973  SOLSTA  AA6473  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
65_S
Gren 65, 100m Ryggsim P 12 oy 
 
17.04 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
279  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m  1:18.41   
253  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  1:19.69   
209  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  1:35.21   
182  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  1:36.15   
143  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  1:40.19   
281  Hegmegi Anton  2005  NÄSSJÖ  AA2105  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
66_S
Gren 66, 100m Ryggsim F 12 oy 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
168  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:20.71   
203  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:23.66   
197  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  1:27.78   
280  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m  1:28.11   
172  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:30.27   
201  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  1:32.29   
195  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m  1:32.76   
181  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  1:34.55   
220  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  50 m  1:36.37   
10  192  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  1:36.58   
11  178  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:38.08   
12  191  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:38.10   
13  206  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:38.94   
14  254  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  1:39.50   
15  183  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  1:40.50   
16  159  Danielsson Emelie  2001  HULTSFRED  AO1401  25 m  1:40.96   
17  198  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m  1:41.87   
18  211  Ruotanen Emma  2001  JÖNKÖPING  AX3801  25 m  1:41.89   
19  217  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  1:45.14   
20  215  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  1:48.96   
21  138  Andric Loretta  2002  ANDERSTORP  AL4202  25 m  1:51.11   
22  140  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m     
23  282  Malmkvist Eira  2001  NÄSSJÖ  AL8201  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
67_S
Gren 67, 100m Ryggsim P 13-14 
 
17.15 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
189  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  1:10.45   
212  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  1:17.07   
251  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  1:18.97   
202  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  1:19.25   
177  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  1:25.83   
154  Tallinger David  1999  EKSJÖ SLS  AP2999  25 m  1:26.93   
255  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  50 m  1:33.40   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
68_S
Gren 68, 100m Ryggsim F 13-14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
232  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  1:12.27   
241  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  25 m  1:13.60   
293  Ristl Elin  1999  NÄSSJÖ  AD1499  25 m  1:15.29   
239  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  1:21.90   
169  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  1:23.28   
164  Nilsson Moa  2000  HULTSFRED  AL4200  25 m  1:24.48   
283  Torkelsson Kim  1999  HULTSFRED  AK9499  25 m  1:24.67   
263  Söderberg Cajsa  2000  ÅSUNDEN  AG9400  25 m  1:31.65   
153  Sevcik Caroline  1999  EKSJÖ SLS  BC2699  25 m  1:34.98   
10  163  Lindström Matilda  1999  HULTSFRED  BP8299  25 m  2:02.55   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
69_S
Gren 69, 100m Ryggsim P 15 oä 
 
17.25 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
167  Andersson Anton  1993  JÖNKÖPING  AC1593  25 m  57.10   
187  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  1:03.05   
199  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  25 m  1:03.13   
146  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  1:06.40   
171  Bjärterot Erik  1998  JÖNKÖPING  AD9598  25 m  1:18.86   
173  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  1:20.64   
151  Milton Hugo  1995  EKSJÖ SLS  AZ1195  25 m  1:31.58   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 
70_S
Gren 70, 100m Ryggsim F 15 oä 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
174  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  25 m  1:02.58   
210  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  25 m  1:05.02   
265  Stillman Ebba  1996  VÄXJÖ SS  AH9496  25 m  1:09.28   
196  Karlsson Emelia  1997  JÖNKÖPING  AL2497  25 m  1:09.90   
256  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  25 m  1:10.82   
149  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  25 m  1:14.84   
165  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  25 m  1:15.76   
205  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  1:16.14   
152  Persson Frida  1996  EKSJÖ SLS  AS7896  25 m  1:16.89   
10  260  Hansson Emma  1998  ÅSUNDEN  AP1498  50 m  1:21.14   
11  194  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  1:23.09   
12  200  Lind Elsa  1998  JÖNKÖPING  BD0898  25 m  1:28.81   
13  155  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  25 m  1:31.13   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 september 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner