Startliste for Vest Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Vest langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 marts 2013 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (7) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.67 2012-07-13 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
9924AU |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
33.07 |
295 |
2 |
Camilla Strandqvist |
2000 |
0058AM |
AALBORG |
|
50m |
31.09 |
171 |
3 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
9974AK |
SILKEBORG |
|
50m |
30.68 |
163 |
4 |
Celina G Winther |
1999 |
9938AU |
NEPTUN |
|
50m |
30.59 |
214 |
5 |
Pernille Luise Kellmann |
1998 |
9832AA |
SØNDERBORG |
|
50m |
30.67 |
191 |
6 |
Katrine Lund Hansen |
1999 |
9918AV |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
30.78 |
324 |
7 |
Josephine Frede Bundgaard |
1997 |
9776AW |
LYSENG |
|
50m |
31.78 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
330 |
1 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
9816AG |
RINGE |
|
50m |
30.49 |
118 |
2 |
Una Møller |
1998 |
9808AG |
IHF |
|
50m |
30.45 |
240 |
3 |
Christie Prøhl |
1998 |
9872AW |
VIBORG |
|
50m |
30.37 |
308 |
4 |
Sara Stecher |
1997 |
9772BA |
RASK |
|
50m |
30.25 |
143 |
5 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
9874AZ |
NYBORG |
|
50m |
30.28 |
327 |
6 |
Nicoline Ahrentsen |
2000 |
0016AA |
RINGE |
|
50m |
30.41 |
139 |
7 |
Therese Hovgaard Jensen |
2000 |
0058AL |
NYBORG |
|
50m |
30.47 |
31 |
8 |
Anna C. Lange |
1998 |
9814AU |
ESBJERG |
|
50m |
30.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Mikala Mai Halbirk |
1998 |
9858AX |
TRITON V |
|
50m |
30.21 |
333 |
2 |
Stine Madsen |
1999 |
9972AC |
RINGE |
|
50m |
30.08 |
298 |
3 |
Line Thomsen |
2000 |
0022AP |
AALBORG |
|
50m |
29.90 |
301 |
4 |
Laura K. Westergaard |
1997 |
9716AM |
AALBORG |
|
50m |
29.82 |
134 |
5 |
Ida Yu Ling Jensen |
1998 |
9814AS |
IHF |
|
50m |
29.87 |
51 |
6 |
Laura Morsing |
1999 |
9942AB |
HSK |
|
50m |
30.01 |
331 |
7 |
Anna Hertzog |
1999 |
9966AJ |
RINGE |
|
50m |
30.21 |
132 |
8 |
Caroline Svarer |
1997 |
9714AS |
KOLDING |
|
50m |
30.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Sofie Møller Sørensen |
1998 |
9882AL |
NEPTUN |
|
50m |
29.50 |
19 |
2 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
DURUP |
|
50m |
29.43 |
210 |
3 |
Lenette Nielsen |
1997 |
9726AE |
SMUT |
|
50m |
29.22 |
113 |
4 |
Emma Nørgaard |
1997 |
9794AF |
HORSENS |
|
50m |
28.82 |
254 |
5 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
29.10 |
230 |
6 |
Anne-Mette Pedersen |
1998 |
9864AX |
THISTED |
|
50m |
29.24 |
209 |
7 |
Line Niss Bjerregaard |
1998 |
9866AG |
SMUT |
|
50m |
29.48 |
292 |
8 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
50m |
29.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
182 |
1 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
50m |
28.49 |
313 |
2 |
Kathrine Gohr |
1997 |
9722AR |
TRITON V |
|
50m |
28.36 |
129 |
3 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
KOLDING |
|
50m |
28.13 |
283 |
4 |
Julie Levisen |
1997 |
9766AV |
AALBORG |
|
50m |
26.01 |
247 |
5 |
Maria Bjørnbak |
1997 |
9766AC |
AALBORG |
|
50m |
27.60 |
68 |
6 |
Lea Moesgaard |
1998 |
9846AC |
HERNING |
|
50m |
28.13 |
146 |
7 |
Andrea Broe |
1997 |
9704AI |
OSLF |
|
50m |
28.42 |
16 |
8 |
Astrid Fly Oredsson |
1998 |
9818AM |
AGF |
|
50m |
28.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
326 |
3 |
Mia Kynde |
1994 |
9496AI |
LYSENG |
|
50m |
30.01 |
277 |
4 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
50m |
29.33 |
116 |
5 |
Simone Friis |
1991 |
9156AG |
IHF |
|
50m |
29.87 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
1 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
50m |
28.90 |
287 |
2 |
Lise L. Nielsen |
1996 |
9634AG |
AALBORG |
|
50m |
28.56 |
189 |
3 |
Line H. Vestergaard |
1996 |
9666AP |
SILKEBORG |
|
50m |
27.22 |
288 |
4 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
9662AF |
AALBORG |
|
50m |
25.71 |
29 |
5 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
ESBJERG |
|
50m |
26.28 |
205 |
6 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
9654AH |
S 68 |
|
50m |
28.18 |
325 |
7 |
Nina Højris Jørgensen |
1992 |
9254AM |
LYSENG |
|
50m |
28.56 |
111 |
8 |
Kirstine Feldinger |
1996 |
9634AQ |
HORSENS |
|
50m |
29.23 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
01 marts 2013 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:50 |
|