Program for Øst Langbane Mesterskaber
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 36, 100m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 54.16 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 282 | Kirketerp-Møller Nikolaj | 1990 | ESBJERG | 9039AC | 50 m | 53.34 | |
2 | 292 | Dahl Søren | 1993 | HERLEV | 9397AC | 50 m | 54.26 | |
3 | 198 | Schiellerup Andreas | 1993 | BIRKERØD | 9301AD | 50 m | 56.50 | |
4 | 296 | Olesen Marcus | 1995 | HERLEV | 9531AC | 50 m | 57.56 | |
5 | 2 | Dufour Rasmus | 1993 | HOLBÆK | 9301AI | 50 m | 57.77 | |
6 | 34 | Mortensen Frederik K. | 1995 | TRITON B | 9581AC | 50 m | 58.34 | |
7 | 244 | Mathiesen Martin | 1994 | HILLERØD | 9439AE | 50 m | 58.53 | |
8 | 176 | Bjerregaard Mark | 1994 | HVIDOVRE | 9495AD | 50 m | 58.87 | |
9 | 105 | Døi Tom | 1993 | LYNGBY | 9391AF | 50 m | 58.89 | |
10 | 112 | Nyeland Rasmus Ejby | 1995 | HELSINGØR | 9561AD | 50 m | 59.26 | |
11 | 299 | Røssel Christian | 1995 | HERLEV | 9525AN | 50 m | 59.27 | |
12 | 199 | Schäfer Bjarke | 1993 | BIRKERØD | 9305AB | 50 m | 59.54 | |
13 | 126 | Ovesen Sebastian | 1994 | SLAGELSE | 9429AB | 50 m | 59.62 | |
14 | 19 | Müller Emil | 1995 | SK-SYD | 9555AB | 50 m | 59.93 | |
15 | 109 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 59.96 | |
16 | 75 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 50 m | 1:00.19 | |
17 | 56 | Dolang Martin | 1994 | GREVE | 9425AE | 50 m | 1:00.23 | |
18 | 222 | Weberg Martin | 1994 | ALLERØD | 9453AC | 50 m | 1:00.34 | |
19 | 1 | Andersen Lasse Winther | 1994 | HOLBÆK | 9465AF | 50 m | 1:00.96 | |
20 | 158 | Læbel Julian Kressner | 1992 | VEST | 9279AB | 50 m | 1:01.38 | |
21 | 20 | Müller Jonathan | 1997 | SK-SYD | 9751AB | 50 m | 1:01.56 | |
22 | 141 | Bødker Victor | 1997 | HOVEDSTAD | 9731AB | 50 m | 1:01.59 | |
23 | 106 | Vodstrup Jakob | 1994 | LYNGBY | 9403AH | 50 m | 1:01.76 | |
24 | 197 | Sandager Mads Christian | 1998 | BIRKERØD | 9859AA | 50 m | 1:01.79 | |
25 | 196 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 1:01.80 | |
26 | 136 | Christensen Kevin Witt | 1995 | HOVEDSTAD | 9595AF | 50 m | 1:02.01 | |
27 | 157 | Huban Oliver | 1996 | VEST | 9641AF | 50 m | 1:02.10 | |
28 | 317 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | HØRSHOLM | 9903AB | 50 m | 1:02.17 | |
29 | 35 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 1:02.30 | |
30 | 233 | Hagemann William | 1994 | GENTOFTE | 9483AC | 50 m | 1:03.77 | |
31 | 273 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 1:04.16 | |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 01 marts 2013 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |