2019-11-18   20:17:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för U-Gp 2 Löddeköpinge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  U Gp 2 2013    Utskriftsdatum  10 mars 2013   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  08:22   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 mars 2013         
 
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (10) 
Sponsor: Kävlinge Zoo AB 
 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
259  Lukas Miderbäck  2003  AL5903  SK LÖDDE    25m   
84  Matija-Lazar Mirkovic  2001  AG0701  MKK    25m   
253  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    25m   
258  Isak Paulsson  2002  AG1502  SK LÖDDE    25m   
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
243  Joel von Post  2001  AL4901  SS IDEN    25m   
26  Collin Gingsjö  1999  AT6799  YSTADS SS    25m  1:48.30 
106  David Falk  2003  AD3103  MKK    25m  1:44.66 
90  Simon Ghidini  2001  AR9701  MKK    25m  1:47.34 
249  Elliot Jönsson  2001  AO9701  SK LÖDDE    25m  1:49.67 
102  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    25m   

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
250  Marco Smith  2000  AL8500  SK LÖDDE    25m  1:42.91 
287  Tim Györei Andersson  2000  AV5100  MKK    25m  1:41.43 
82  Samuel Schildt  2000  AP3100  MKK    25m  1:38.23 
77  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    25m  1:39.53 
154  David Grönqvist  2000  AQ6300  TRELLEB K    25m  1:42.24 
229  Ian Hangård  2002  AB5302  SS IDEN    50m  1:43.04 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
75  Samuel Wiktor  2001  AJ5301  MKK    25m  1:36.61 
172  Eddie Halilovic  1999  AQ8399  SK SYDSIM    25m  1:34.03 
235  Gustav Lidbäck  2002  AB7302  SS IDEN    25m  1:33.49 
89  Ludvig Ahlström  2002  AK8302  MKK    25m  1:33.59 
209  Isak Lindholm  2000  AH2500  TRELLEBORG    25m  1:35.34 
78  Arvid Scott  2001  AO0901  MKK    25m  1:37.92 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
168  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    25m  1:28.83 
20  Felix Hansson  2000  AO9900  YSTADS SS    25m  1:27.02 
98  Filip Kutlesovski  2000  AP0100  MKK    25m  1:26.54 
97  Sam Zandi  1998  AH4998  MKK    25m  1:26.55 
24  Erik Stoltz  1998  AV8598  YSTADS SS    25m  1:27.04 
96  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    25m  1:30.61 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
81  Michael Birkeberg  2000  AJ0700  MKK    25m  1:25.12 
23  Max Persson  2001  AE9501  YSTADS SS    25m  1:23.75 
170  Julian Kasapov Alexis  1999  AQ4399  SK SYDSIM    25m  1:23.35 
88  Filip Hinderup  2001  AH5101  MKK    25m  1:23.39 
284  Sebastian Påhlsson  2001  AE8901  SK LÖDDE    25m  1:25.05 
254  Elliot Larsson  2000  AF3300  SK LÖDDE    25m  1:25.89 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
230  Roy Hangård  1999  AH0999  SS IDEN    25m  1:21.65 
252  Lukas Gunnarsson  1998  AK8398  SK LÖDDE    25m  1:20.19 
104  Ali Al Saedi Pettersson  1999  AJ8799  MKK    25m  1:19.65 
264  Tobias Ranevi  1999  AK7999  SK LÖDDE    25m  1:19.77 
108  Anton Andersson Arvidsson  1999  AC0999  MKK    25m  1:20.91 
223  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  SS IDEN    25m  1:23.32 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
306  Dennis Jarnberg  1999  AC5999  MKK    25m  1:17.34 
260  Gustav Östlund  2000  AH1100  SK LÖDDE    25m  1:16.13 
69  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    50m  1:14.36 
256  Elias Mårtensson  1997  AV6997  SK LÖDDE    25m  1:16.09 
166  Erik Nilsson  1996  AL7996  SK SYDSIM    25m  1:17.24 
213  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    25m  1:18.64 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
248  Marko Vasilijevic  1999  AH1999  SS IDEN    25m  1:12.32 
139  Sten Ludvigsson  1998  AO9998  MKK    25m  1:10.50 
257  Gustav Holmström  1996  AH8596  SK LÖDDE    25m  1:09.03 
193  Felix Midlöv  1998  AI3398  SK HAJEN    25m  1:10.33 
307  Sten Ludvigsson  1998  AO9998  MKK    25m  1:10.50 
221  Alexander Dahlén  1999  AI4399  SS IDEN    25m  1:13.49 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
191  Johan Jönsson  1995  AG1995  SK HAJEN    25m  1:06.08 
176  Mihail Simis  1998  AK2798  SK SYDSIM    25m  1:04.74 
195  Petter Fredriksson  1997  AJ4197  SK HAJEN    25m  58.15 
95  Gustav Hellqvist  1995  AG3595  MKK    25m  1:00.96 
297  Rasmus Ericsson  1998  AB4198  SK TRITON    25m  1:05.28 
255  Alexander Hedre  1999  AJ9799  SK LÖDDE    25m  1:08.20 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  10 mars 2013 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner