Program för Vårsimiaden distrikt / Staffanstorp
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Heatlista Gren 25
|
Tävling |
Distriktfinal Vårsimiaden |
|
Utskriftsdatum |
20 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
14:39 |
|
|
Arrangör |
SK Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 april 2013 |
|
|
|
|
Gren 25, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (6) |
Sponsor: AB Hallberg Co |
|
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
244 |
2 |
Sofi Severin |
2001 |
AT6201 |
POSEIDON |
|
25m |
|
298 |
3 |
Ellinor Forsgren |
2001 |
AA7801 |
SK TRITON |
|
25m |
1:56.42 |
106 |
4 |
Izabell Kvant |
2001 |
|
MKK |
|
25m |
2:10.27 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
9 |
1 |
Janine Jonasson |
2001 |
AS8601 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:49.49 |
102 |
2 |
Kristina Kulcsar |
2001 |
AY7801 |
MKK |
|
25m |
1:46.15 |
304 |
3 |
Felicia Jartelius |
2001 |
AS6601 |
SK TRITON |
|
25m |
1:45.40 |
51 |
4 |
Laura Dorenda |
2001 |
AD2401 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:45.77 |
107 |
5 |
Felicia Kennbäck |
2001 |
BF2201 |
MKK |
|
25m |
1:46.60 |
105 |
6 |
Francesca Nord |
2001 |
|
MKK |
|
25m |
1:50.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
176 |
1 |
Emilia Eek |
2001 |
AP0401 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:43.40 |
53 |
2 |
Hanna Lundius |
2001 |
BI7201 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:40.38 |
104 |
3 |
Alice Kron Larsson |
2001 |
BF6601 |
MKK |
|
25m |
1:40.01 |
15 |
4 |
Emely Nilsson |
2001 |
AG8201 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:40.25 |
21 |
5 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
AO6201 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:40.97 |
8 |
6 |
Ellen Fridh |
2001 |
AG9201 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:45.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
184 |
1 |
Sonja Boos |
2001 |
AP3401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:38.66 |
245 |
2 |
Mary Lagoguez |
2001 |
BD9801 |
POSEIDON |
|
25m |
1:30.78 |
179 |
3 |
Isabella Wivsätter |
2001 |
AN4801 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:29.38 |
177 |
4 |
Natalie Almasi |
2001 |
AS9601 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:30.03 |
108 |
5 |
Zerina Imamovic |
2001 |
BF0201 |
MKK |
|
25m |
1:37.55 |
241 |
6 |
Klara Borgqvist |
2001 |
AI0401 |
POSEIDON |
|
25m |
1:39.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
58 |
1 |
Isabelle Moreau |
2001 |
AM0201 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:27.57 |
293 |
2 |
Karin Björkman |
2001 |
AD9401 |
SK TRITON |
|
25m |
1:26.71 |
52 |
3 |
Mathilda Linné |
2001 |
AZ7201 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:24.70 |
50 |
4 |
Elsa Assarsson |
2001 |
AD1401 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:25.97 |
40 |
5 |
Erika Persson Bivall |
2001 |
AM1201 |
S 71 |
|
25m |
1:26.83 |
239 |
6 |
Hanna Bergman |
2001 |
AF9601 |
POSEIDON |
|
25m |
1:28.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
238 |
1 |
Felicity Fridh |
2001 |
AR6801 |
POSEIDON |
|
25m |
1:23.80 |
243 |
2 |
Amanda Björkman |
2001 |
AF3101 |
POSEIDON |
|
25m |
1:22.44 |
32 |
3 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
25m |
1:14.73 |
49 |
4 |
Ida Sandwång |
2001 |
AM3601 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:15.00 |
332 |
5 |
Sara Stenberg |
2001 |
AB1801 |
SK TRITON |
|
25m |
1:22.76 |
178 |
6 |
Klara Johansson |
2001 |
AO5401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:23.94 |
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
14:39 |
|