Startliste for Danske Ã…rgangsmestersskaber grp 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 |
|
Udskriftsdato |
22 juni 2013 |
|
|
Stævne by |
Holstebro |
|
Udskriftstidspunkt |
09:15 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 juni 2013 |
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
181 |
2 |
Thea Harring Christjansen |
2002 |
0274AM |
LYNGBY |
|
50m |
36.72 |
333 |
3 |
Josefine H. Lundstrøm |
2001 |
0158AD |
TRITON B |
|
50m |
36.57 |
430 |
4 |
Maja Egebjerg Brast |
2002 |
0206AF |
HERLEV |
|
50m |
36.28 |
69 |
5 |
Astrid Ulrich-Jørgensen |
2002 |
0286AK |
GLADSAXE |
|
50m |
36.31 |
11 |
6 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
50m |
36.68 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Sidsel Nielsen |
2002 |
0236AE |
ODDER |
|
50m |
35.92 |
433 |
2 |
Caroline Nørby |
2001 |
0178AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
35.77 |
178 |
3 |
Sarah Daly |
2001 |
0138AX |
LYNGBY |
|
50m |
35.27 |
314 |
4 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
0264AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
35.13 |
58 |
5 |
Nicoline Ingemann-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
50m |
35.25 |
40 |
6 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
FR.SUND |
|
50m |
35.58 |
139 |
7 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
35.82 |
377 |
8 |
Julie Gadgaard |
2001 |
0124AI |
ESBJERG |
|
50m |
36.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
35.08 |
218 |
2 |
Emilia Steen |
2002 |
0204AD |
RØNNE |
|
50m |
35.01 |
307 |
3 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
34.89 |
410 |
4 |
Katinka Søby |
2001 |
0164AF |
MK 31 |
|
50m |
34.69 |
14 |
5 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
50m |
34.72 |
59 |
6 |
Rebecca Lawætz |
2002 |
0298AI |
GLADSAXE |
|
50m |
35.00 |
56 |
7 |
Cassandra Louisa Lin Hansen |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
50m |
35.08 |
80 |
8 |
Sofie Villum Færch |
2002 |
0286AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
35.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
50m |
34.49 |
83 |
2 |
Regitze Lyngfeldt |
2002 |
0286AC |
HELSINGØR |
|
50m |
34.39 |
201 |
3 |
Sigrid Lei Lamberg |
2002 |
0288AI |
OSK |
|
50m |
34.25 |
299 |
4 |
Sofie Krühlmann |
2002 |
0288AE |
KVIK |
|
50m |
34.17 |
44 |
5 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
34.18 |
276 |
6 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
PINGVINEN |
|
50m |
34.38 |
179 |
7 |
Mathilde van der Linden |
2002 |
0208AE |
LYNGBY |
|
50m |
34.40 |
99 |
8 |
Pernille Koch Sinding |
2002 |
0242AL |
HERNING |
|
50m |
34.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
286 |
1 |
Anna Bredal Storgaard |
2002 |
0228AF |
SVENDBORG |
|
50m |
34.10 |
156 |
2 |
Lærke Toftgaard |
2001 |
0136AJ |
KOLDING |
|
50m |
34.02 |
193 |
3 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
33.98 |
391 |
4 |
Lærke Knak |
2002 |
0262AJ |
TUNE |
|
50m |
33.91 |
117 |
5 |
Anna Graffe |
2002 |
0262AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
33.92 |
369 |
6 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
SLANGERUP |
|
50m |
34.02 |
268 |
7 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
34.03 |
241 |
8 |
Clara Gjerløv |
2002 |
0224AF |
BIRKERØD |
|
50m |
34.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
DURUP |
|
50m |
33.65 |
224 |
2 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
ROSKILDE |
|
50m |
33.64 |
240 |
3 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
33.53 |
12 |
4 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
50m |
33.45 |
234 |
5 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
33.47 |
25 |
6 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.58 |
416 |
7 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
50m |
33.64 |
409 |
8 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
MK 31 |
|
50m |
33.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
33.19 |
334 |
2 |
Freja Schmidt |
2001 |
0196AJ |
TRITON B |
|
50m |
32.98 |
368 |
3 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
0164AP |
JYLLINGE |
|
50m |
32.86 |
125 |
4 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
32.83 |
399 |
5 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
32.84 |
379 |
6 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
50m |
32.87 |
190 |
7 |
Silja Ösp Logadottir |
2001 |
0192AG |
OSLF |
|
50m |
33.05 |
46 |
8 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
50m |
33.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
32.70 |
154 |
2 |
Caroline Bo Nielsen |
2001 |
0174AL |
KOLDING |
|
50m |
32.64 |
424 |
3 |
Monica Kristiansen |
2001 |
0108AB |
STT |
|
50m |
32.53 |
422 |
4 |
Xandra Huryn |
2001 |
0138AB |
STT |
|
50m |
32.48 |
304 |
5 |
Victoria Martensen Norden |
2001 |
0196AD |
KVIK |
|
50m |
32.52 |
364 |
6 |
Caroline Schøn |
2001 |
0138AU |
AALBORG |
|
50m |
32.53 |
138 |
7 |
Anna Andersen |
2001 |
0106AI |
KØGE |
|
50m |
32.65 |
411 |
8 |
Mia Søgaard |
2001 |
0112AC |
MK 31 |
|
50m |
32.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
407 |
1 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
MK 31 |
|
50m |
32.47 |
174 |
2 |
Cassandra Hammershøj |
2001 |
0174AK |
LYNGBY |
|
50m |
32.29 |
8 |
3 |
Emma Brogaard |
2001 |
0134AM |
HILLERØD |
|
50m |
32.25 |
323 |
4 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
50m |
32.16 |
367 |
5 |
Katja Petersson |
2001 |
0134AA |
JYLLINGE |
|
50m |
32.21 |
355 |
6 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
0196AC |
AALBORG |
|
50m |
32.25 |
365 |
7 |
Helena M. S. Sørensen |
2001 |
0118AJ |
AALBORG |
|
50m |
32.35 |
26 |
8 |
Ida Sophie Ahm |
2001 |
0122AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Julie Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
32.01 |
346 |
2 |
Julie Søgaard |
2001 |
0174AS |
VIBORG |
|
50m |
31.98 |
362 |
3 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
50m |
31.84 |
277 |
4 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
0118AM |
PINGVINEN |
|
50m |
31.75 |
363 |
5 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
50m |
31.77 |
175 |
6 |
Alix Reynolds |
2001 |
0128AP |
LYNGBY |
|
50m |
31.96 |
210 |
7 |
Karoline Kjær |
2001 |
0114AB |
RINGE |
|
50m |
32.01 |
305 |
8 |
Cecilie Olsen |
2001 |
0178AI |
KVIK |
|
50m |
32.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
98 |
1 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HERNING |
|
50m |
31.68 |
450 |
2 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
TRITON V |
|
50m |
31.56 |
242 |
3 |
Lea Joensen |
2001 |
0118AC |
BIRKERØD |
|
50m |
31.49 |
63 |
4 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
50m |
31.35 |
223 |
5 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
31.37 |
429 |
6 |
Emma Poulsen |
2001 |
0172AD |
GSK |
|
50m |
31.50 |
393 |
7 |
Emilie Larsen |
2001 |
0186AC |
TUNE |
|
50m |
31.67 |
89 |
8 |
Amalie Frederiksen |
2001 |
0182AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
31.72 |
|
|
Heat 12 (13) (11 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
0248AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.29 |
271 |
2 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
31.78 |
348 |
3 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
VORDINGB |
|
50m |
30.84 |
309 |
4 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
30.27 |
388 |
5 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
50m |
30.54 |
295 |
6 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
50m |
31.03 |
176 |
7 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
50m |
32.23 |
34 |
8 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
33.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
267 |
1 |
Frida Hausting Jørgensen |
2001 |
0114AK |
SØLLERØD |
|
50m |
30.90 |
302 |
2 |
Josefine Nickelsen |
2001 |
0146AO |
KVIK |
|
50m |
30.72 |
322 |
3 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
29.96 |
22 |
4 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.80 |
49 |
5 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
50m |
29.90 |
198 |
6 |
Mette Bruun-Petersen |
2001 |
0196AT |
OSK |
|
50m |
30.49 |
442 |
7 |
Michelle Jatta |
2001 |
0116AR |
TRITON V |
|
50m |
30.73 |
31 |
8 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
BSK08 |
|
50m |
31.14 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
22 juni 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:15 |
|