Program för Sydpoolen Knatte Cup 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Sydpoolen Knatte Cup 2013 |
|
Utskriftsdatum |
05 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
08:12 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2013 |
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar |
Finaler (15) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
321 |
2 |
Jonatan Hellström |
2003 |
AN6503 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
295 |
3 |
Saba Rashidi |
2001 |
AU7301 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
357 |
4 |
Anton Dahlberg |
2004 |
AB9704 |
ÖSMO SS |
|
25m |
|
12 |
5 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
63 |
6 |
Joakim Skeri |
2002 |
AQ7302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
334 |
1 |
Casper Trollsfjord |
2002 |
AM2502 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
331 |
2 |
Muhammad Saad-Nawaz |
2001 |
AV6501 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
59 |
3 |
Daniel Parsa |
2003 |
AL8503 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
136 |
4 |
Niclas Varon Boldyrev |
2002 |
AN6902 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
177 |
5 |
David Gullers-Henry |
2002 |
AR3902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
4 |
6 |
Gustav Johannesson |
2001 |
AS6701 |
DANDERYD |
|
25m |
|
192 |
7 |
Jonathan Pålsson |
2002 |
AR5902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
444 |
8 |
Pierre Andersson |
2004 |
AG3104 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
58 |
1 |
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
231 |
2 |
Jacob Lange |
2002 |
AR5702 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
36 |
3 |
Pontus Gunnarsson Jonsson |
2003 |
AF3303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
372 |
4 |
Henry Plavans |
2005 |
AB6105 |
ÖSMO SS |
|
25m |
|
195 |
5 |
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
161 |
6 |
Simon Sjöberg |
2003 |
AF8103 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
|
15 |
7 |
Ted Wiker |
2004 |
AE1304 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
8 |
8 |
Max Eriksson |
2003 |
AG0703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
174 |
1 |
Jacob Berhanu Birke |
2002 |
AS9102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
73 |
2 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
356 |
3 |
Max Claesson |
2004 |
AB1904 |
ÖSMO SS |
|
25m |
|
223 |
4 |
Emil Berg |
2003 |
AK4903 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:13.42 |
41 |
5 |
Samuel Hedin |
2002 |
AQ8502 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
173 |
6 |
Lucas Wendborg |
2004 |
AH1104 |
NYKÖPING |
|
25m |
|
13 |
7 |
Calle Samelsson |
2003 |
AJ4503 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
40 |
8 |
Esaias Hedin |
2002 |
AQ6302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
156 |
1 |
Gentian Canhasi |
2002 |
AM8302 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:05.42 |
242 |
2 |
Rafael Pyötsyä |
2003 |
AL2103 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:03.49 |
427 |
3 |
Walter Sundling |
2004 |
|
SKK |
|
25m |
1:02.00 |
262 |
4 |
Erik Bergman |
2004 |
AC1104 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:00.67 |
168 |
5 |
Erik Fredriksson |
2002 |
AL7902 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:01.19 |
388 |
6 |
Olle Cederberg |
2002 |
AD5902 |
HELLAS SK |
|
25m |
1:02.84 |
324 |
7 |
William Johansson |
2003 |
AH3703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:05.21 |
361 |
8 |
Oscar Johnsson |
2004 |
AB4904 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:06.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
243 |
1 |
Casper Runfjäll |
2002 |
AJ7102 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
59.11 |
22 |
2 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
57.35 |
191 |
3 |
Aaron O´Malley |
2002 |
AI3902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
57.21 |
274 |
4 |
August Jorme |
2002 |
AI7102 |
VÄSBY SS |
|
25m |
56.88 |
418 |
5 |
Otto Lundberg |
2003 |
|
SKK |
|
25m |
57.00 |
340 |
6 |
Emil Jagt |
2003 |
AJ8103 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
57.33 |
341 |
7 |
Isak Jederström |
2002 |
AD0502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
58.97 |
23 |
8 |
Markus Annas |
2004 |
AF1704 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:00.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
395 |
1 |
Leo Norsbo |
2001 |
AF6101 |
HELLAS SK |
|
25m |
56.72 |
275 |
2 |
Liam Juhl |
2002 |
AM7502 |
VÄSBY SS |
|
25m |
56.19 |
198 |
3 |
Linus Öberg |
2003 |
AK1703 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
55.75 |
228 |
4 |
Sebastian Jaramillo-Lopez |
2002 |
AJ7302 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
55.17 |
6 |
5 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
DANDERYD |
|
25m |
55.28 |
426 |
6 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
|
SKK |
|
25m |
56.00 |
216 |
7 |
Gustaf Svensson |
2003 |
AL4103 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
56.48 |
240 |
8 |
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
56.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1 |
1 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
AN5902 |
DANDERYD |
|
25m |
55.04 |
62 |
2 |
Jannis Siotis |
2003 |
AL3303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
54.79 |
235 |
3 |
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
54.29 |
38 |
4 |
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
54.07 |
374 |
5 |
Sebastian Tegbo |
2001 |
AT9501 |
ÖSMO SS |
|
25m |
54.24 |
61 |
6 |
Tobias Rydberg |
2002 |
AH8502 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
54.68 |
421 |
7 |
Filip Nilsson |
2003 |
AI7103 |
SKK |
|
25m |
54.88 |
178 |
8 |
Martin Hallbäck |
2001 |
AP8101 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
55.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
347 |
1 |
Hampus Wikner |
2002 |
AD3502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
53.53 |
120 |
2 |
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
52.92 |
48 |
3 |
Viktor Korpi |
2001 |
AJ4501 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
52.72 |
110 |
4 |
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
52.25 |
425 |
5 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
25m |
52.53 |
16 |
6 |
Anton Adelöw |
2001 |
AI5901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
52.75 |
266 |
7 |
Gabriel Derantz |
2003 |
AE4503 |
VÄSBY SS |
|
25m |
53.48 |
93 |
8 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
AS0501 |
SK NEPTUN |
|
50m |
53.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
101 |
1 |
Leo Herrmann |
2002 |
AN0902 |
SK NEPTUN |
|
50m |
51.99 |
306 |
2 |
Leonardo Vespertini |
2003 |
AH9503 |
VÄSBY SS |
|
50m |
51.98 |
428 |
3 |
Isak Tell |
2002 |
AL4302 |
SKK |
|
25m |
51.93 |
352 |
4 |
Liam Björklund |
2003 |
AB6503 |
ÖSMO SS |
|
50m |
51.63 |
190 |
5 |
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
51.72 |
394 |
6 |
Lukas Lodin |
2001 |
AF7101 |
HELLAS SK |
|
25m |
51.98 |
189 |
7 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
51.99 |
104 |
8 |
Erik Johansson |
2002 |
AL6302 |
SK NEPTUN |
|
25m |
52.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
312 |
1 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
51.44 |
336 |
2 |
Oliver Beijming |
2001 |
AT1301 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
50.60 |
433 |
3 |
Erik Westman |
2003 |
AG6903 |
SKK |
|
25m |
50.34 |
290 |
4 |
Arian Parsa |
2002 |
AD3302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
50.06 |
184 |
5 |
Ludvig Jansson |
2002 |
AI0902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
50.27 |
333 |
6 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
50.41 |
163 |
7 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
50.97 |
107 |
8 |
Mark Jonsson |
2003 |
AI0903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
51.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
311 |
1 |
Vilgot Berglund |
2003 |
AH6703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
49.76 |
315 |
2 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
49.48 |
50 |
3 |
Markus Larsson |
2002 |
AD5702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
49.22 |
237 |
4 |
Axel Moureau |
2001 |
AL7901 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
49.05 |
447 |
5 |
Robert Hellberg |
2001 |
|
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
49.14 |
271 |
6 |
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
49.46 |
298 |
7 |
Theodor Sköld |
2001 |
AJ1701 |
VÄSBY SS |
|
25m |
49.74 |
410 |
8 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
SKK |
|
25m |
50.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
384 |
1 |
Eric Malmquist |
2003 |
AC1703 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
48.39 |
365 |
2 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
48.05 |
175 |
3 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
47.86 |
296 |
4 |
Noah Rengart |
2002 |
AD1302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
47.53 |
385 |
5 |
Jesper Sandberg |
2001 |
AB4701 |
SK STRÄNGN |
|
50m |
47.57 |
258 |
6 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
AK8302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
47.90 |
412 |
7 |
Elias Kamstedt |
2001 |
|
SKK |
|
25m |
48.27 |
212 |
8 |
Artur Romin |
2003 |
AJ0303 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
48.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
338 |
1 |
Simon Imhäuser |
2002 |
AD6102 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
46.85 |
265 |
2 |
Isac Böschen |
2002 |
AF3102 |
VÄSBY SS |
|
25m |
46.55 |
429 |
3 |
Linus Thörn |
2002 |
AN6102 |
SKK |
|
25m |
46.04 |
34 |
4 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
45.32 |
250 |
5 |
Henry Tossavainen |
2001 |
AE0901 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
45.40 |
289 |
6 |
Marcus Packwood |
2002 |
AD2302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
46.38 |
80 |
7 |
Felix Andersson |
2002 |
AC4502 |
SK NEPTUN |
|
25m |
46.79 |
19 |
8 |
Erik Almvret |
2002 |
AD6702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
47.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
278 |
1 |
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
VÄSBY SS |
|
25m |
44.45 |
105 |
2 |
Sebastian Johansson |
2003 |
AD0903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
43.77 |
224 |
3 |
David Erovic |
2001 |
AE9701 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
43.30 |
354 |
4 |
Markus Charlton |
2001 |
AD7701 |
ÖSMO SS |
|
25m |
42.14 |
268 |
5 |
Dag Unevik |
2001 |
AI5501 |
VÄSBY SS |
|
25m |
42.34 |
313 |
6 |
Johan Brewitz |
2001 |
AH2101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
43.72 |
52 |
7 |
Per Levander |
2002 |
AD8702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
44.03 |
283 |
8 |
William Mattsson |
2004 |
AA1104 |
VÄSBY SS |
|
25m |
44.85 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
05 oktober 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
08:12 |
|