Startliste for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:23 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 31, 25m Butterfly Women |
Indledende (16) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
252 |
2 |
Fie Hansen |
1999 |
9924AC |
A6 |
|
25m |
|
330 |
3 |
Mathilde Zaggai |
1998 |
9862AF |
MK 31 |
|
25m |
|
445 |
4 |
Cecilie Forsberg Adolfsen |
1998 |
9856AI |
VIBORG |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
272 |
2 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
A6 |
|
25m |
|
475 |
3 |
Thereza Maria Neesgaard |
1999 |
9946AI |
BIRKERØD |
|
25m |
|
99 |
4 |
Celine Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
25m |
|
101 |
5 |
Freja Hjelmsø |
1999 |
9958AH |
HERLEV |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Maja Østergaard |
1998 |
9808AJ |
A6 |
|
25m |
|
333 |
2 |
Janne Brun Christensen |
2000 |
0086AA |
KORSØR |
|
25m |
|
267 |
3 |
Sebine Møller |
1999 |
|
A6 |
|
25m |
|
258 |
4 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
A6 |
|
25m |
|
278 |
5 |
Sarah Wohlert |
1998 |
9862AJ |
A6 |
|
25m |
|
268 |
6 |
Kamilla Neve |
2000 |
0082AE |
A6 |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Sara Kjær |
1998 |
|
Klepp |
|
25m |
|
266 |
2 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
A6 |
|
25m |
30.80 |
675 |
3 |
Nicole Schmid |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
29.04 |
684 |
4 |
Stella Brinster |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
30.73 |
698 |
5 |
Leena Kühn |
2000 |
|
BREMERHAV |
|
25m |
45.89 |
247 |
6 |
Malene Bang |
1999 |
9976AD |
A6 |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
154 |
1 |
Sarah Seifert |
2000 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
28.69 |
347 |
2 |
Petrine Brandt Hansen |
1999 |
9984AF |
NAKSKOV |
|
25m |
28.09 |
171 |
3 |
Janine Wilhelm |
1999 |
|
HARBURG |
|
25m |
27.04 |
169 |
4 |
Darcie Wichmann |
1999 |
|
HARBURG |
|
25m |
27.12 |
686 |
5 |
Theresa Freytag |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
28.44 |
659 |
6 |
Jasmin Wittig |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
28.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
384 |
1 |
Julia Jensen |
1999 |
AK1699 |
KRONOBERG |
|
25m |
26.21 |
308 |
2 |
Ida-Maria Esbensen |
1999 |
9954AK |
GI40HERMES |
|
25m |
25.89 |
668 |
3 |
Lisa Kapr |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
25.73 |
679 |
4 |
Sarah Schumann |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
25.84 |
390 |
5 |
Selina Urban |
1999 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
26.18 |
692 |
6 |
Viktoria Trommer |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
26.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Luisa Pipgras |
1998 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
25.00 |
689 |
2 |
Vanessa Kreusel |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
25.00 |
174 |
3 |
Kim Jänicke |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
24.50 |
658 |
4 |
Fränzi Heinrich |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
24.88 |
81 |
5 |
Mareike Jürs |
1999 |
236178 |
AHRENSBURG |
|
25m |
25.00 |
669 |
6 |
Luca Isa Gorzolla |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
25.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
67 |
1 |
Michelle Förster |
2000 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
24.02 |
320 |
2 |
Laura Magnolia Randrup |
1999 |
9978AJ |
GI40HERMES |
|
25m |
24.00 |
156 |
3 |
Frederike Weber |
2000 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
23.85 |
87 |
4 |
Johanna Walz |
1998 |
185175 |
AHRENSBURG |
|
25m |
24.00 |
301 |
5 |
Natasja Schultz |
1998 |
9888AN |
GI40HERMES |
|
25m |
24.00 |
454 |
6 |
Louise Frandsen |
1999 |
9924AA |
WEST SWIM |
|
25m |
24.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
467 |
1 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
9962AA |
ALLERØD |
|
25m |
23.50 |
462 |
2 |
Ella Turin |
1998 |
9834AG |
WEST SWIM |
|
25m |
22.82 |
147 |
3 |
Rosa- Marie Eckert |
1998 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
22.80 |
282 |
4 |
Clara Heil |
1998 |
9814AG |
BOV |
|
25m |
22.81 |
690 |
5 |
Vanessa Städter |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
23.11 |
697 |
6 |
Kyra Boxberger |
1998 |
|
BREMERHAV |
|
25m |
23.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Celine Förster |
2000 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
22.60 |
165 |
2 |
Stefanie Jorga |
1999 |
|
HARBURG |
|
25m |
22.00 |
431 |
3 |
Silvana Bodenstein |
1999 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
21.88 |
385 |
4 |
Linnéa Sjödahl |
2000 |
AC7600 |
KRONOBERG |
|
25m |
21.97 |
667 |
5 |
Lilly-Sophie Gross |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
22.13 |
68 |
6 |
Nicola Dähn |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
22.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Alina Czorny |
1998 |
217670 |
AHRENSBURG |
|
25m |
21.50 |
404 |
2 |
Laura von Holdt |
1998 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
21.11 |
161 |
3 |
Jennifer Biel |
1998 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
21.00 |
464 |
4 |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
9834AA |
WEST SWIM |
|
25m |
21.02 |
263 |
5 |
Natalie Løwe Legin |
1998 |
|
A6 |
|
25m |
21.19 |
265 |
6 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
25m |
21.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
683 |
1 |
Sophie Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
20.55 |
660 |
2 |
Jenny Sattler |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
20.55 |
498 |
3 |
Charlotta Schwarz |
1998 |
210802 |
PSVSCHWER |
|
25m |
20.40 |
155 |
4 |
Alina Stephan |
1998 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
20.50 |
674 |
5 |
Nadine Westermann |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
20.55 |
409 |
6 |
Ida Persson |
1999 |
AA2699 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
20.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
650 |
1 |
Anna Melech |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
20.19 |
657 |
2 |
Franziska Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
19.77 |
691 |
3 |
Victoria Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
19.46 |
185 |
4 |
Sophie Ritter |
1999 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
19.50 |
485 |
5 |
Wiebke Dethloff |
1998 |
219387 |
PSVSCHWER |
|
25m |
19.95 |
59 |
6 |
Jasmin Troschier |
1998 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
20.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Catherine Labahn |
1998 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
18.75 |
358 |
2 |
Hanna Jönsson |
1998 |
AB8498 |
OSBY SS |
|
25m |
18.03 |
472 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
16.00 |
183 |
4 |
Romy Nahrstedt |
1998 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
16.50 |
494 |
5 |
Anne Müller |
1998 |
243695 |
PSVSCHWER |
|
25m |
18.70 |
62 |
6 |
Frauke Seidel |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
19.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
319 |
1 |
Marie Louise L. Petersen |
1998 |
9828AG |
GI40HERMES |
|
25m |
18.73 |
655 |
2 |
Elisabeth Grösel |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.94 |
125 |
3 |
Georgia Kadoglou |
1998 |
|
TORPEDO |
|
25m |
15.80 |
60 |
4 |
Kim Losensky |
1998 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
16.39 |
356 |
5 |
Ada Bergström Tronsmoen |
1998 |
AE4898 |
OSBY SS |
|
25m |
18.47 |
682 |
6 |
Sissy Rössler |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
19.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
488 |
1 |
Elaine Haberer |
1999 |
209169 |
PSVSCHWER |
|
25m |
18.70 |
379 |
2 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
KRONOBERG |
|
25m |
17.21 |
179 |
3 |
Maike Fiebelkorn |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
15.51 |
489 |
4 |
Nele Klein |
1998 |
191872 |
PSVSCHWER |
|
25m |
16.23 |
360 |
5 |
Miranda Orajärvi |
1998 |
AF7898 |
OSBY SS |
|
25m |
18.22 |
157 |
6 |
Charlotte Wendtlandt |
1999 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
19.00 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|