Startliste for Østdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09.30
Seedede heat Løb 39
|
Stævne navn |
Østdanske Kortbanemesterskaber |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2013 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2013 |
|
|
|
|
Løb 39, 200m Medley Damer |
Indledende (9) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
|
Heat 1 (9) , Senior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
218 |
2 |
Signe Skousen |
1999 |
9916AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:44.09 |
320 |
3 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
25m |
2:37.50 |
55 |
4 |
Stinna Schnabl |
1999 |
9934AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:37.91 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
2 |
Nanna Sonne |
1999 |
9906AH |
TRITON B |
|
25m |
2:37.03 |
48 |
3 |
Victoria Wolsted |
2000 |
0054AH |
FR.SUND |
|
25m |
2:36.81 |
267 |
4 |
Yazmin B. Gürtler |
2000 |
0094AB |
KØGE |
|
25m |
2:36.83 |
322 |
5 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
25m |
2:37.41 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Caroline Samuel |
2000 |
0064AF |
KØGE |
|
25m |
2:35.77 |
82 |
2 |
Emily Brophy |
1999 |
9962AQ |
KVIK |
|
25m |
2:34.95 |
11 |
3 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:32.65 |
117 |
4 |
Nikoline Nilsson Norby |
2000 |
0064AN |
GENTOFTE |
|
25m |
2:33.23 |
348 |
5 |
Emilie Buurgaard Westh |
1999 |
9958AU |
FARUM |
|
25m |
2:35.57 |
108 |
6 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:36.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Julia Jønsson |
2000 |
0048AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:32.25 |
264 |
2 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
25m |
2:32.03 |
79 |
3 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
25m |
2:31.81 |
370 |
4 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
25m |
2:32.00 |
70 |
5 |
Maria Tanderup Hansen |
1998 |
9836AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
2:32.11 |
326 |
6 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
25m |
2:32.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
9968AL |
FR.SUND |
|
25m |
2:31.15 |
114 |
2 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
25m |
2:30.06 |
83 |
3 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
25m |
2:28.92 |
19 |
4 |
Rebecca Grønlund |
1998 |
9872AB |
TRITON B |
|
25m |
2:29.78 |
246 |
5 |
Josefine Pedersen |
1999 |
9928AB |
MK 31 |
|
25m |
2:31.09 |
17 |
6 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
25m |
2:31.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
9962AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:27.03 |
110 |
2 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:26.14 |
379 |
3 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
HERLEV |
|
25m |
2:20.63 |
20 |
4 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
25m |
2:22.48 |
173 |
5 |
Johanne Carr |
1999 |
9992AA |
KORSØR |
|
25m |
2:26.82 |
321 |
6 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
2:28.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Stine Raaby Jensen |
1995 |
9564AK |
TRITON B |
|
25m |
2:28.75 |
394 |
2 |
Anna Fixdahl |
1997 |
9726AW |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:26.04 |
98 |
3 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
25m |
2:18.33 |
178 |
4 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:20.97 |
148 |
5 |
Amalie Hansen |
1995 |
9526AD |
GLADSAXE |
|
25m |
2:27.31 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Christina Hvid Edill |
1995 |
9546AC |
TRITON B |
|
25m |
2:27.78 |
58 |
2 |
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
9468AG |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:25.78 |
104 |
3 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
25m |
2:17.53 |
86 |
4 |
Iben Grundtvig |
1997 |
9762AK |
KVIK |
|
25m |
2:20.30 |
220 |
5 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:27.16 |
233 |
6 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
9764AE |
VEST |
|
25m |
2:38.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Maria Madsen |
1995 |
9524AC |
MK 31 |
|
25m |
2:27.47 |
69 |
2 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
25m |
2:25.62 |
421 |
3 |
Julie Aglund Lauridsen |
1996 |
9692AF |
ALLERØD |
|
25m |
2:14.35 |
29 |
4 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
25m |
2:20.30 |
194 |
5 |
Tone Laksafoss Sparre |
1996 |
9612AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:26.16 |
10 |
6 |
Freydis Magnusdottir |
1995 |
9582AY |
RINGSTED |
|
25m |
2:29.56 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|