2018-05-26   15:44:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Julklappsplasket Ljungby 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Julklappsplasket 2013 Ljungby    Utskriftsdatum  07 december 2013   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  08:13   
  Arrangör  Ljuntgby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2013         
 
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D  Finaler (13) 
Sponsor: JOTUN 
 
Beräknad start 10:52 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
316  Olle Håkansson  2003  AN9503  ÄLMHULT    25m   
293  Bilal Gadajev  2001  AV0901  VÄXJÖ SS    25m   
101  Amer Krvavac  2003  AD9103  GISLAVED    25m   
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
294  Mats Gadajev  2002  AS3302  VÄXJÖ SS    25m   
303  Otto Svensson  2002  AN4702  VÄXJÖ SS    25m   
34  Gustav Karlsson  2002  AO8502  LJUNGBY SS    25m  1:12.86 
322  Daniel Shebalin  2002  AT2102  ÄLMHULT    25m   
297  Victor Jacobsson  1999  AV0999  VÄXJÖ SS    25m   

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
78  Kenan Drincic  2003  AD2504  ALVESTA SS    25m  1:00.56 
219  Victor Löndal  2003  AF6503  MARKARYD    25m  57.75 
228  Simon Johansson  2003  AA9903  SK STIMMET    25m  56.57 
279  Emil Arneving  2003  AL7303  VÄXJÖ SS    25m  56.93 
221  Bartillius Soldewall  2003  AF9103  MARKARYD    25m  59.01 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
132  Christoffer Torkelsson  2002  AL0502  HULTSFRED    25m  56.33 
295  Anton Hjelmberg  2001  AR1701  VÄXJÖ SS    25m  53.64 
25  Erik Ebbesen  2001  AK6901  LJUNGBY SS    25m  51.18 
120  Danny Tu  2001  AW8101  GNOSJÖ SS    25m  52.89 
239  Albin Malmberg  2002  AE9902  HVETLANDA    25m  55.81 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
162  Sebastian Istiphan  2001  AP5301  JÖNKÖPING    25m  50.81 
36  Jacob Kenneryd  2001  AV2301  LJUNGBY SS    25m  50.49 
123  William Axelsson  2002  AQ5302  HULTSFRED    25m  49.33 
301  Victor Seiborg  2000  AV1100  VÄXJÖ SS    25m  50.08 
69  Filip Wik  2002  AO0702  LJUNGBY SS    25m  50.71 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
285  Gösta Björn  2003  AL1303  VÄXJÖ SS    25m  49.29 
33  Leo Kan  1999  AS4599  LJUNGBY SS    25m  48.08 
324  Erik Wiloboken  2002  AC9302  ÄLMHULT    25m  47.47 
238  Erik Löfsved  2002  AH3502  HVETLANDA    25m  47.57 
38  Wojciech Kluska  2000  AS2700  LJUNGBY SS    25m  48.09 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
102  Philip Lundström  1999  AG6599  GISLAVED    25m  47.21 
152  William Ekström  2002  AC5902  JÖNKÖPING    25m  45.14 
84  Aron Svensson  2001  AK2901  ALVESTA SS    25m  45.06 
21  Pontus Borling  2002  AC1702  LJUNGBY SS    25m  45.11 
216  Leo Grahovic  2000  AX1500  MARKARYD    25m  45.26 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
22  Benjamin Boros  2000  AM3300  LJUNGBY SS    25m  44.61 
115  Martin Mihalic  1999  AQ6599  GNOSJÖ SS    50m  43.64 
263  Noah Svensson  1999  AA7199  VÄRNAMO SS    25m  40.44 
61  Erik Salomonsson  1998  AF7798  LJUNGBY SS    25m  40.82 
175  Eldin Nukovic  2002  AE5102  JÖNKÖPING    25m  44.23 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
35  Elias Kenneryd  1999  AO6999  LJUNGBY SS    25m  40.17 
325  Johan Wiloboken  1999  AM1799  ÄLMHULT    50m  38.94 
215  David Fransson  1997  AB8197  MARKARYD    25m  38.13 
114  Oscar Luong  1999  AH5999  GNOSJÖ SS    25m  38.30 
217  Malte Gustafsson  1999  AJ6999  MARKARYD    25m  39.27 

 
Heat 10 (13) (10 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
302  Anton Strand  2003  AH8903  VÄXJÖ SS    25m  48.00 
246  Anton Bäckman  2003  AD7103  VÄRNAMO SS    25m  43.09 
212  Otto Axelsson  2003  AC3503  MARKARYD    25m  39.42 
182  Job Sanders  2003  AF2703  JÖNKÖPING    25m  42.82 
134  Phille Andersson Sandwall  2003  AG0303  JÖNKÖPING    25m  47.05 

 
Heat 11 (13) (11 - 12 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
176  Patrik Petkoczi  2002  AG3702  JÖNKÖPING    25m  44.03 
284  Bertil Björn  2001  AI0301  VÄXJÖ SS    25m  41.79 
158  Oskar Hegmegi  2001  AB9301  JÖNKÖPING    25m  35.17 
261  Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    50m  36.22 
320  Johan Nilsson  2001  AC4501  ÄLMHULT    25m  43.35 

 
Heat 12 (13) (13 - 14 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
222  Mauritz Soldewall  2000  AP5300  MARKARYD    25m  37.02 
227  Robin Johansson  2000  AC7100  SK STIMMET    25m  35.28 
39  David Kurilenko  1999  AT4599  LJUNGBY SS    50m  32.98 
257  Robin Pettersson  2000  AD2500  VÄRNAMO SS    25m  33.89 
149  Jesper Danielsson  2000  AP2500  JÖNKÖPING    25m  36.77 

 
Heat 13 (13) (15 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
145  Erik Bjärterot  1998  AD9598  JÖNKÖPING    25m  35.49 
333  Erik Halldin  1998  AG5198  VÄXJÖ SS    25m  33.96 
208  Simon Pettersson  1995  AB5395  LJUNGBY SS    25m  29.27 
48  Gergö Nagy  1995  AZ6995  LJUNGBY SS    25m  29.41 
Oscar Al-Sudany  1997  AU3997  LJUNGBY SS    25m  33.97 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  07 december 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  08:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner