Startliste for Aarhus Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
Århus Open 2008 |
|
Udskriftsdato |
01 juni 2008 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
09:46 |
|
|
Arrangør |
AGF Elitesvømning |
|
|
|
|
Løb 30, 200m Medley Herrer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
664 |
1 |
Jonatan Balladone |
1997 |
9793AH |
AGF |
|
50m |
|
529 |
2 |
Steffen Bredgaard |
1994 |
9497AK |
TEMPO |
|
50m |
|
549 |
3 |
Alexander Rohde |
1995 |
9567AI |
TEMPO |
|
50m |
|
544 |
4 |
Marcus Nilson |
1995 |
9521AL |
TEMPO |
|
50m |
|
532 |
5 |
Tom Heilmann |
1997 |
9723AJ |
TEMPO |
|
50m |
|
485 |
6 |
Olav Ravndal Skjølingstad |
1995 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
|
551 |
7 |
Rolf Wollesen |
1998 |
9897AE |
TEMPO |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Jesper Aakjær Thomsen |
1995 |
9575AH |
IHF |
|
50m |
3:38.97 |
154 |
2 |
Jeppe Birn-Rydder |
1995 |
9501AH |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
3:23.96 |
113 |
3 |
Emil Rosendahl |
1994 |
9441AB |
IHF |
|
50m |
3:12.52 |
650 |
4 |
Kasper Møller |
1994 |
9471AK |
AGF |
|
50m |
2:58.94 |
102 |
5 |
Sebastian Friis |
1995 |
9507AA |
IHF |
|
50m |
3:07.94 |
658 |
6 |
Jakob Kornmaaler |
1995 |
9511AG |
AGF |
|
50m |
3:15.28 |
101 |
7 |
Andreas Hvid Andersen |
1995 |
9563AH |
IHF |
|
50m |
3:25.51 |
301 |
8 |
Nicolas Heimerl |
1997 |
|
HEDDESHEIM |
|
50m |
3:44.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
380 |
1 |
Jesper Lagoni |
1992 |
9201AI |
LYSENG |
|
50m |
2:42.04 |
364 |
2 |
Morten Hansen |
1993 |
9361AH |
ST ESBJERG |
|
50m |
2:33.12 |
612 |
3 |
Ruben Arent |
1989 |
8983AC |
AGF |
|
50m |
2:22.45 |
366 |
4 |
Steffan Hansen |
1990 |
9081AC |
ST ESBJERG |
|
50m |
2:17.27 |
617 |
5 |
David Jakobsen |
1990 |
9013AD |
AGF |
|
50m |
2:20.18 |
306 |
6 |
Benjamin Günther |
1989 |
|
HEDDESHEIM |
|
50m |
2:26.22 |
572 |
7 |
Kasper Frank Larsen |
1990 |
9041AB |
NORD |
|
50m |
2:34.32 |
363 |
8 |
Anders Lund Hansen |
1994 |
9489AE |
ST ESBJERG |
|
50m |
2:57.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Sondre Thygesen |
1992 |
|
KristianSA |
|
50m |
2:38.37 |
619 |
2 |
Benjamin Kallehave |
1990 |
9029AC |
AGF |
|
50m |
2:31.55 |
614 |
3 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
9337AB |
AGF |
|
50m |
2:21.44 |
584 |
4 |
Jakob Bjerre Knudsen |
1990 |
9033AD |
LYSENG |
|
50m |
2:17.08 |
624 |
5 |
Christian R. Svejstrup |
1990 |
9005AB |
AGF |
|
50m |
2:19.95 |
423 |
6 |
Andreas M. Pedersen |
1992 |
|
Farsund SK |
|
50m |
2:25.95 |
112 |
7 |
Andreas Rosendahl |
1990 |
9051AE |
IHF |
|
50m |
2:34.25 |
305 |
8 |
Marcus Goth |
1993 |
|
HEDDESHEIM |
|
50m |
2:54.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Daniel Skauge |
1993 |
|
KristianSA |
|
50m |
2:36.72 |
623 |
2 |
Andi H. Sejersen |
1988 |
8873AA |
AGF |
|
50m |
2:27.07 |
611 |
3 |
Michael Schulz Andersen |
1987 |
8705AA |
AGF |
|
50m |
2:20.35 |
482 |
4 |
Hans Bratland Østerdal |
1993 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
2:14.13 |
361 |
5 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
9259AG |
ST ESBJERG |
|
50m |
2:18.85 |
362 |
6 |
Lasse K. Hansen |
1989 |
8905AA |
ST ESBJERG |
|
50m |
2:23.00 |
120 |
7 |
Peter Tramm |
1992 |
9223AE |
IHF |
|
50m |
2:33.80 |
540 |
8 |
Jesper Madsen |
1993 |
9309AB |
TEMPO |
|
50m |
2:43.21 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
|