2019-09-20   22:42:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint /Handikapps SM

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

39_S
Gren 39, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
60  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  57.88   
122  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  59.37   
70  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  59.93   
229  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  25 m  1:00.00   
104  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  1:00.32   
168  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  1:00.82   
141  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  1:01.58   
176  Wahlberg Josefin  1995  VÄSTERVIK  AW6895  25 m  1:02.37   
191  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  1:02.41   
10  131  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  25 m  1:03.05   
11  135  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  1:03.24   
12  107  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  1:03.47   
13  100  Nordberg Stina Victoria  1996  JÖNKÖPING  BV4296  50 m  1:03.69   
14  106  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  1:03.80   
15  114  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  1:03.93   
16  47  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  1:04.61   
17  86  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:04.82   
18  241  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  1:04.91   
19  189  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  1:05.10   
20  198  Johansson Ida  1996  ÖSA  AH2696  25 m  1:05.19   
21  75  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:05.48   
22  136  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  1:05.67   
23  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  25 m  1:06.15   
24  213  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:06.55   
25  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  1:06.81   
26  13  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  50 m  1:07.25   
27  177  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  1:07.64   
28  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  25 m  1:07.77   
29  179  Clark Francesca  2001  ÅSUNDEN  BE1801  25 m  1:07.82   
30  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  1:08.12   
31  212  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:08.14   
32  240  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  1:08.22   
33  154  Berglund Frida  1999  RONNEBY SS  AH3499  25 m  1:08.28   
34  210  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:08.36   
35  150  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  1:08.65   
36  42  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  25 m  1:09.02   
37  57  Bjällmark Elin  1998  JÖNKÖPING  BL3298  25 m  1:09.49   
38  152  Andersson Emma  1998  RONNEBY SS  BM3698  25 m  1:09.74   
39  52  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:09.82   
40  153  Berglin-Isokoski Wera  1999  RONNEBY SS  AH4499  25 m  1:09.82   
41  105  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  1:10.08   
42  54  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  1:10.14   
43  76  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:10.24   
44  97  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:10.30   
45  203  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  1:10.31   
46  110  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:10.46   
47  148  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  25 m  1:10.88   
48  132  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  25 m  1:10.92   
49  58  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:11.16   
50  21  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  1:11.21   
51  194  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  1:11.33   
52  204  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  1:11.48   
53  128  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  1:11.92   
54  216  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:12.12   
55  195  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  1:12.15   
56  185  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:12.24   
57  25  Deák Janka  2000  ELFSBORG  BF7400  25 m  1:12.40   
58  184  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  1:12.40   
59  130  Briskog Nellie  2001  KARLSHAMN  AB8601  25 m  1:12.78   
60  173  Ragnarsson Tilda  2000  VÄSTERVIK  AU3800  25 m  1:12.86   
61  10  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  1:13.43   
62  218  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  1:13.95   
63  249  Gildert Sanna  2000  HVETLANDA  BB9200  50 m  1:14.27   
64  91  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  1:14.36   
65  67  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  1:14.83   
66  252  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  50 m  1:15.04   
67  29  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  1:15.07   
68  225  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:15.39   
69  96  Malmkvist Eira  2001  JÖNKÖPING  AL8201  25 m  1:15.48   
70  196  Jansson Maja  1999  ÖSA  AG0899  25 m  1:15.55   
71  121  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  25 m  1:15.59   
72  44  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  1:15.67   
73  197  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:15.69   
74  137  Svensson Hanna  2000  KARLSHAMN  AF9200  25 m  1:15.84   
75  230  Borling Emelie  1999  LJUNGBY SS  AJ4899  25 m  1:15.87   
76  89  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m  1:16.39   
77  43  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  1:16.70   
78  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  1:16.83   
79  167  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  1:17.20   
80  161  Majbrink Natasha  1999  VÄRNAMO SS  BM9299  25 m  1:17.51   
81  125  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  1:18.16   
82  28  Kurtovic Sabina  2000  ELFSBORG  BF8400  25 m  1:18.19   
83  160  Einefors Sophie  2001  VÄRNAMO SS  AR1801  25 m  1:18.46   
84  94  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  1:18.49   
85  126  Eriksson Fanny  2002  KARLSBORG  AR9202  25 m  1:18.64   
86  250  Henrysson Julia  2000  HVETLANDA  AW9400  50 m  1:18.66   
87  31  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  1:18.84   
88  84  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  1:19.29   
89  120  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  1:19.33   
90  33  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  25 m  1:19.48   
91  193  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  1:19.76   
92  134  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  25 m  1:20.03   
93  219  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:20.14   
94  187  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:20.42   
95  30  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  1:20.86   
96  26  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  25 m  1:21.23   
97  81  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:21.71   
98  64  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:21.87   
99  234  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  1:22.03   
100  145  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  1:22.06   
101  209  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  25 m  1:22.16   
102  127  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  1:22.23   
103  215  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  1:22.23   
104  92  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m  1:22.42   
105  27  Koivuluoma Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  1:22.58   
106  180  Sandin Linnea  1999  ÅSUNDEN  AS0699  25 m  1:22.60   
107  69  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  1:23.24   
108  61  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:23.31   
109  151  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  1:23.62   
110  129  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:24.62   
111  83  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  1:24.84   
112  99  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:26.17   
113  117  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  1:28.84   
114  22  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  25 m  1:29.27   
115  162  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  25 m  1:29.80   
116  192  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  1:29.86   
117  119  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:32.92   
118  53  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  1:36.44   
119  72  Freij Maja  2001  JÖNKÖPING  BR1401  25 m  1:37.37   
120  201  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  1:37.37   
121  108  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  1:40.17   
122  37  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  25 m  1:40.22   
123  18  Sevick Hanna  2001  EKSJÖ SLS  AS4201  25 m  1:40.53   
124  38  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  1:46.58   
125  36  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  1:53.09   
126  115  Starkenberg Jonna  2002  JÖNKÖPING  BA5802  25 m  1:57.90   
127  35  Svenneby Emma  2003  ELFSBORG  AN4203  50 m     
128  211  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m     
129  222  Wallin Elin  2003  ÖSA  BF2403  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner