2019-09-20   18:16:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint /Handikapps SM

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Frisim F 12oy 
 
Alma Thormalm, Hvetlanda SS 29.85 2008 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
136  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  30.12   
203  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  31.18   
76  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  31.49   
185  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  31.52   
110  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  31.69   
21  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  32.11   
132  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  25 m  32.23   
225  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  33.03   
67  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  33.40   
10  94  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  33.49   
11  126  Eriksson Fanny  2002  KARLSBORG  AR9202  25 m  34.11   
12  29  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  34.50   
13  167  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  34.76   
14  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  34.94   
15  197  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  34.99   
16  31  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  35.24   
17  209  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  25 m  35.34   
18  127  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  35.70   
19  64  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  35.95   
20  129  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  36.29   
21  61  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  36.38   
22  81  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  36.39   
23  120  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  36.43   
24  192  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  36.75   
25  69  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  36.95   
26  219  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  37.15   
27  217  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  37.69   
28  27  Koivuluoma Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  37.75   
29  92  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m  37.92   
30  83  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  38.62   
31  117  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  38.79   
32  22  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  25 m  38.90   
33  99  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  38.93  RES 
34  162  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  25 m  39.28  RES 
35  201  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  40.36  RES 
36  119  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  40.93  RES 
37  53  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  43.64  RES 
38  108  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  44.06  RES 
39  211  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  45.87  RES 
40  227  Laurelii Filippa  2002  JÖNKÖPING  BF9202  50 m  46.28  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
2_S
Gren 2, 50m Frisim P 12oy 
 
Daniel Forndal, Jönköpings SS 29.29 2009 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
166  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  30.56   
206  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  32.11   
49  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  32.70   
111  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  32.70   
68  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  34.28   
102  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  34.79   
205  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  35.30   
101  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  35.37   
223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  35.78   
10  181  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  36.54   
11  159  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  36.67   
12  50  Andersson Sandwall Phille  2003  JÖNKÖPING  AG0303  25 m  38.21   
13  238  Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  50 m  38.57   
14  77  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  38.78   
15  24  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  25 m  39.73   
16  23  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  40.93   
17  165  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  41.94   
18  82  Holsmark Linus  2005  JÖNKÖPING  AB2105  25 m  49.88   
19  51  Appelberg Jesper  2003  JÖNKÖPING  AK1103  25 m  50.95   
20  87  Jonsson Liam  2004  JÖNKÖPING  AH6104  25 m  50.97   
21  112  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  25 m  52.49   
22  113  Soleman Sinthujen  2002  JÖNKÖPING  AP4102  25 m  52.50   
23  163  Nyberg Vincent  2006  VÄRNAMO SS  AA4106  25 m  1:02.52   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
3_S
Gren 3, 50m Frisim F 13-14 
 
Céline Bertrand, Skövde SS 27.35 2009 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
229  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  25 m  28.12   
86  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  29.76   
177  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  30.74   
212  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  30.91   
105  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  31.42   
169  Amundsson Sara  2000  VÄSTERVIK  AZ9200  25 m  31.48   
213  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  31.58   
52  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  31.63   
210  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  31.69   
10  150  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  31.79   
11  130  Briskog Nellie  2001  KARLSHAMN  AB8601  25 m  31.87   
12  216  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  32.02   
13  25  Deák Janka  2000  ELFSBORG  BF7400  25 m  32.45   
14  97  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  32.46   
15  91  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  32.56   
16  128  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  32.60   
17  54  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  33.17   
18  184  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  33.38   
19  58  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  33.87   
20  89  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m  34.19   
21  26  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  25 m  34.27   
22  137  Svensson Hanna  2000  KARLSHAMN  AF9200  25 m  34.43   
23  30  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  34.73   
24  134  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  25 m  35.33   
25  84  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  35.58   
26  173  Ragnarsson Tilda  2000  VÄSTERVIK  AU3800  25 m  35.58   
27  96  Malmkvist Eira  2001  JÖNKÖPING  AL8201  25 m  35.77   
28  33  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  25 m  36.26   
29  145  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  36.54   
30  125  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  37.14   
31  215  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  37.44   
32  151  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  38.24   
33  20  Ullman Lisa  2001  EKSJÖ SLS  AS5201  25 m  39.27   
34  72  Freij Maja  2001  JÖNKÖPING  BR1401  25 m  42.76  RES 
35  241  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  42.77  RES 
36  240  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  42.78  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
4_S
Gren 4, 50m Frisim P 13-14 
 
Filip Grimberg, Hultsfreds SS 25.96 2012 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
253  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  26.35   
95  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  27.16   
172  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  27.20   
237  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  25 m  27.71   
80  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  27.98   
202  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  28.70   
118  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  28.80   
66  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  28.88   
63  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  29.28   
10  164  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  29.35   
11  182  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  29.39   
12  220  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  30.16   
13  138  Castenson Victor  2000  NÄSSJÖ  AA9900  25 m  30.33   
14  78  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  30.53   
15  124  Vilhelmsson Marcus  2000  JÖNKÖPING  AC2500  25 m  30.91   
16  45  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  31.04   
17  55  Asalya Hassan  2000  JÖNKÖPING  AX5300  25 m  31.13   
18  231  Boros Benjamin  2000  LJUNGBY SS  AM3300  25 m  31.14   
19  170  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  31.37   
20  133  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  25 m  32.41   
21  214  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  25 m  33.69   
22  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  34.93   
23  14  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  50 m  37.35   
24  226  Istiphan Sebastian  2001  JÖNKÖPING  AP5301  25 m  37.41   
25  199  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  25 m  38.08   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
5_S
Gren 5, 50m Frisim F 15-16 
 
Josefin Lindkvist, Ludvika SS 26.42 2009 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
70  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  28.11   
191  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  28.16   
98  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  28.73   
Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  25 m  29.23   
56  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  29.34   
114  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  29.37   
189  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  29.43   
106  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  29.52   
107  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  29.71   
10  39  Johansson Fanny  1999  FALKÖPING  AY0699  25 m  29.85   
11  47  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  29.98   
12  75  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  30.10   
13  88  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  30.12   
14  13  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  50 m  30.52   
15  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  30.96   
16  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  25 m  31.22   
17  57  Bjällmark Elin  1998  JÖNKÖPING  BL3298  25 m  31.27   
18  195  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  31.50   
19  194  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  31.53   
20  204  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  31.57   
21  148  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  25 m  32.53   
22  230  Borling Emelie  1999  LJUNGBY SS  AJ4899  25 m  33.28   
23  218  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  33.29   
24  121  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  25 m  34.68   
25  193  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  34.71   
26  43  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  35.10   
27  44  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  35.12   
28  234  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  35.89   
29  196  Jansson Maja  1999  ÖSA  AG0899  25 m  35.95   
30  19  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  50 m  36.78   
31  187  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  36.85   
32  180  Sandin Linnea  1999  ÅSUNDEN  AS0699  25 m  37.21   
33  246  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  37.22  RES 
34  245  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  50 m  37.23  RES 
35  244  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  50 m  37.24  RES 
36  242  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  50 m  37.25  RES 
37  243  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  50 m  37.26  RES 
38  247  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  37.27  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
6_S
Gren 6, 50m Frisim P 15-16 
 
Christoffer Wikström, Upsala S 24.51 2003 
Melker Selin, SK Elfsborg 24.51 2009 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
73  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  24.77   
255  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  50 m  25.59   
147  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  25 m  25.78   
146  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m  25.83   
85  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  26.46   
233  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  25 m  26.49   
208  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  26.84   
109  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  27.69   
79  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  27.94   
10  207  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  28.74   
11  139  Fransson Andreas  1998  NÄSSJÖ  AD5798  50 m  28.77   
12  236  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  25 m  29.19   
13  59  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  29.61   
14  200  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  29.62   
15  239  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  50 m  29.71   
16  32  Molnár Balázs  1998  ELFSBORG  AX6198  25 m  29.80   
17  48  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  32.49   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
7_S
Gren 7, 50m Frisim F 17oä 
 
Hanna Eriksson, Södertälje SS 26.24 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
60  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  26.48   
122  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  26.99   
168  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  27.70   
141  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  28.08   
131  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  25 m  28.19   
104  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  28.23   
176  Wahlberg Josefin  1995  VÄSTERVIK  AW6895  25 m  28.72   
198  Johansson Ida  1996  ÖSA  AH2696  25 m  29.56   
11  Adolfsson Sofia  1994  EKSJÖ SLS  BG1294  50 m  30.72   
10  42  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  25 m  32.13   
11  15  Persson Frida  1996  EKSJÖ SLS  AS7896  50 m  32.26   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
8_S
Gren 8, 50m Frisim P 17oä 
 
Henrik Lindau, Karlskrona SS 23.37 2013 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
103  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  24.17   
71  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  24.51   
74  Gustavsson Emil  1995  JÖNKÖPING  AD9995  50 m  24.51   
140  Johansson Erik  1994  NÄSSJÖ  AF0394  50 m  24.58   
143  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  24.78   
62  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  25 m  25.29   
Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  25 m  25.49   
188  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  25.59   
123  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  50 m  25.72   
10  183  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  25 m  25.93   
11  190  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  26.02   
12  235  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  50 m  26.30   
13  228  Al-Sudany Oscar  1997  LJUNGBY SS  AU3997  25 m  26.34   
14  224  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  26.49   
15  149  Palmqvist Adam  1997  OSKARSHAMN  AH1197  25 m  26.51   
16  254  Phung Stefan  1997  OSKARSHAMN  AC0997  50 m  26.70   
17  174  Sjöblad Oscar  1997  VÄSTERVIK  AM6397  50 m  26.77   
18  93  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  27.14   
19  Glemne Viktor  1996  ALVESTA SS  AW1796  25 m  27.42   
20  171  Nilsson Fredrik  1993  VÄSTERVIK  AP3593  50 m  27.56   
21  186  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  27.79   
22  46  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  29.80   
23  40  Johansson Lucas  1997  FALKÖPING  AJ0397  25 m  30.15   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
9_S
Gren 9, 200m Frisim Damer 
 
12oy Ann Berglund, Jönköpings SS 2.20.55 1996 
13-14 Jessica Granlund, S77 2.09.99 1996 
15-16 Linda Erlandsson, Motala SS 2.06.29 1999 
17oä N Kraus, Gladbeck GER 2.05.42 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
70  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  2:07.29   
104  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  2:08.46   
168  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  2:11.73   
98  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  2:14.72   
116  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  2:14.82   
135  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  2:17.74   
198  Johansson Ida  1996  ÖSA  AH2696  25 m  2:19.03   
56  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  2:19.53   
122  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  2:19.78   
10  247  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  2:20.74   
11  47  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  2:23.01   
12  86  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:23.27   
13  106  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  2:23.48   
14  136  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  2:24.57   
15  107  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  2:24.61   
16  88  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  2:26.68   
17  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  25 m  2:27.51   
18  57  Bjällmark Elin  1998  JÖNKÖPING  BL3298  25 m  2:28.61   
19  52  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  2:31.28   
20  177  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  2:32.05   
21  194  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  2:34.15   
22  244  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  50 m  2:34.42   
23  195  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  2:35.55   
24  150  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  2:35.73   
25  110  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  2:35.91   
26  148  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  25 m  2:36.50   
27  54  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  2:37.01   
28  58  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  2:37.64   
29  25  Deák Janka  2000  ELFSBORG  BF7400  25 m  2:38.65   
30  43  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  2:38.76   
31  218  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  2:39.04   
32  29  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  2:39.74   
33  97  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  2:40.02   
34  105  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  2:40.25   
35  204  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  2:40.29   
36  132  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  50 m  2:40.30   
37  91  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  2:43.90   
38  21  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  2:44.09   
39  128  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  2:44.24   
40  173  Ragnarsson Tilda  2000  VÄSTERVIK  AU3800  25 m  2:44.93   
41  44  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  2:46.08   
42  125  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  2:46.80   
43  203  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  2:47.63   
44  167  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  2:47.77   
45  64  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  2:49.82   
46  94  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  2:52.53   
47  30  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  2:53.16   
48  121  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  25 m  2:54.09   
49  137  Svensson Hanna  2000  KARLSHAMN  AF9200  25 m  2:54.68   
50  33  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  25 m  2:55.33   
51  219  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  2:56.20   
52  26  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  25 m  2:57.06   
53  92  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m  2:58.50   
54  184  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  2:59.41   
55  193  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  3:00.12   
56  187  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  3:02.91   
57  180  Sandin Linnea  1999  ÅSUNDEN  AS0699  25 m  3:03.88   
58  145  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  3:09.38   
59  126  Eriksson Fanny  2002  KARLSBORG  AR9202  50 m  3:11.11   
60  151  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  3:11.55   
61  127  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  3:11.58   
62  96  Malmkvist Eira  2001  JÖNKÖPING  AL8201  25 m  3:12.20   
63  197  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  3:12.86   
64  31  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  3:12.90   
65  67  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  50 m  3:16.70   
66  83  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  3:21.45   
67  129  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  3:22.51   
68  22  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  25 m  3:34.48   
69  201  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  50 m  3:48.53   
70  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  50 m     
71  27  Koivuluoma Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  50 m     
72  53  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  50 m     
73  76  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m     
74  84  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  50 m     
75  89  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  50 m     
76  108  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  50 m     
77  117  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  50 m     
78  120  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  50 m     
79  189  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m     
80  215  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  50 m     
81  227  Laurelii Filippa  2002  JÖNKÖPING  BF9202  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
10_S
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
103  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  56.35   
208  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  1:01.78   
Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  25 m  1:02.26   
255  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  50 m  1:03.65   
224  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  1:05.54   
93  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  1:05.66   
79  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  1:05.89   
147  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  25 m  1:06.29   
90  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  1:06.47   
10  253  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  1:06.62   
11  73  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  1:07.05   
12  95  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  1:07.22   
13  237  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  25 m  1:07.34   
14  172  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  1:08.89   
15  164  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  1:09.20   
16  146  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m  1:09.85   
17  149  Palmqvist Adam  1997  OSKARSHAMN  AH1197  25 m  1:10.63   
18  118  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  1:12.80   
19  233  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  25 m  1:12.92   
20  202  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:13.00   
21  166  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  1:13.83   
22  182  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:14.19   
23  78  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:14.20   
24  109  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  1:14.38   
25  178  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  1:14.44   
26  138  Castenson Victor  2000  NÄSSJÖ  AA9900  25 m  1:16.31   
27  207  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:17.10   
28  59  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  1:17.64   
29  170  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  1:19.10   
30  220  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  1:20.16   
31  200  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  1:21.01   
32  45  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  1:21.78   
33  48  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  1:23.56   
34  101  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  1:24.56   
35  239  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  50 m  1:25.25   
36  111  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:26.45   
37  206  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:28.92   
38  181  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:30.15   
39  77  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:30.60   
40  24  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  25 m  1:31.01   
41  133  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  25 m  1:31.09   
42  102  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  1:31.62   
43  159  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  1:31.85   
44  205  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  1:33.67   
45  50  Andersson Sandwall Phille  2003  JÖNKÖPING  AG0303  25 m  1:37.21   
46  226  Istiphan Sebastian  2001  JÖNKÖPING  AP5301  25 m  1:40.91   
47  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:41.82   
48  238  Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  50 m  1:42.13   
49  165  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  1:42.75   
50  23  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:54.48   
51  51  Appelberg Jesper  2003  JÖNKÖPING  AK1103  25 m  1:55.98   
52  87  Jonsson Liam  2004  JÖNKÖPING  AH6104  25 m  1:58.96   
53  113  Soleman Sinthujen  2002  JÖNKÖPING  AP4102  25 m  2:00.32   
54  82  Holsmark Linus  2005  JÖNKÖPING  AB2105  25 m  2:00.71   
55  199  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m     
56  214  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
11_S
Gren 11, 50m Ryggsim F 12oy 
 
Celine Bertrand, Skövde SS 33.54 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
136  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  35.47   
110  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  36.70   
76  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  37.13   
203  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  37.30   
185  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  37.79   
126  Eriksson Fanny  2002  KARLSBORG  AR9202  25 m  38.47   
Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  38.52   
21  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  38.72   
94  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  40.44   
10  27  Koivuluoma Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  40.51   
11  167  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  40.54   
12  132  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  25 m  40.71   
13  219  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  40.77   
14  117  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  41.06   
15  67  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  41.60   
16  31  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  41.78   
17  225  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  42.12   
18  61  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  42.29   
19  64  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  42.49   
20  197  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  42.74   
21  81  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  43.00   
22  29  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  43.15   
23  209  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  25 m  43.19   
24  127  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  43.22   
25  129  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  43.74   
26  99  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  43.91   
27  92  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m  44.51   
28  69  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  44.55   
29  120  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  45.24   
30  192  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  45.69   
31  217  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  45.76   
32  22  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  25 m  46.16   
33  201  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  47.05  RES 
34  37  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  25 m  48.72  RES 
35  38  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  49.07  RES 
36  35  Svenneby Emma  2003  ELFSBORG  AN4203  25 m  49.58  RES 
37  83  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  49.77  RES 
38  53  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  50.65  RES 
39  119  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  50.67  RES 
40  227  Laurelii Filippa  2002  JÖNKÖPING  BF9202  25 m  51.26  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
12_S
Gren 12, 50m Ryggsim P 12oy 
 
Linus Junefelt, Jönköpings SS 31.34 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
166  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  34.21   
206  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  38.17   
111  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  38.37   
49  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  39.34   
101  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  40.39   
102  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  41.96   
50  Andersson Sandwall Phille  2003  JÖNKÖPING  AG0303  25 m  42.71   
159  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  43.09   
77  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  43.11   
10  24  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  25 m  43.19   
11  68  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  43.26   
12  181  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  43.37   
13  205  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  44.94   
14  17  Sevcik Alex  2002  EKSJÖ SLS  AD1902  25 m  45.09   
15  238  Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  50 m  45.59   
16  165  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  48.31   
17  223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  48.48   
18  23  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  48.66   
19  113  Soleman Sinthujen  2002  JÖNKÖPING  AP4102  25 m  52.98   
20  51  Appelberg Jesper  2003  JÖNKÖPING  AK1103  25 m  53.03   
21  87  Jonsson Liam  2004  JÖNKÖPING  AH6104  25 m  53.75   
22  82  Holsmark Linus  2005  JÖNKÖPING  AB2105  25 m  54.24   
23  112  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  25 m  55.97   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
13_S
Gren 13, 50m Ryggsim F 13-14 
 
Linnéa Wranå, Kalmar SS 31.49 2012 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
229  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  25 m  29.76   
210  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  34.33   
52  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  35.58   
150  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  35.61   
86  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  36.27   
212  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  36.61   
25  Deák Janka  2000  ELFSBORG  BF7400  25 m  37.37   
128  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  37.98   
97  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  38.00   
10  213  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  38.07   
11  105  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  38.21   
12  160  Einefors Sophie  2001  VÄRNAMO SS  AR1801  25 m  38.59   
13  91  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  50 m  38.77   
14  54  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  39.10   
15  169  Amundsson Sara  2000  VÄSTERVIK  AZ9200  25 m  39.17   
16  216  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  39.21   
17  130  Briskog Nellie  2001  KARLSHAMN  AB8601  25 m  39.25   
18  33  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  25 m  40.41   
19  215  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  40.51   
20  84  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  40.68   
21  30  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  41.06   
22  58  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  41.18   
23  16  Persson Lovisa  2000  EKSJÖ SLS  AD8600  25 m  41.23   
24  12  Evertsson Tina  2000  EKSJÖ SLS  BE5600  25 m  41.84   
25  89  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  50 m  41.91   
26  145  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  42.23   
27  134  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  25 m  42.36   
28  10  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  42.58   
29  96  Malmkvist Eira  2001  JÖNKÖPING  AL8201  25 m  43.56   
30  173  Ragnarsson Tilda  2000  VÄSTERVIK  AU3800  25 m  43.96   
31  125  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  44.06   
32  137  Svensson Hanna  2000  KARLSHAMN  AF9200  25 m  44.21   
33  184  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  44.50  RES 
34  26  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  25 m  44.53  RES 
35  151  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  47.06  RES 
36  240  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  47.07  RES 
37  241  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  47.08  RES 
38  249  Gildert Sanna  2000  HVETLANDA  BB9200  50 m  47.09  RES 
39  250  Henrysson Julia  2000  HVETLANDA  AW9400  50 m  47.10  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
14_S
Gren 14, 50m Ryggsim P 13-14 
 
Linus Junefelt, Jönköpings SS 29.24 2006 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
253  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  30.78   
172  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  31.07   
237  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  25 m  31.77   
164  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  32.21   
95  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  32.27   
118  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  33.45   
78  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  33.83   
202  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  34.63   
63  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  34.87   
10  182  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  35.38   
11  178  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  35.90   
12  170  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  35.96   
13  138  Castenson Victor  2000  NÄSSJÖ  AA9900  25 m  36.34   
14  45  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  38.71   
15  133  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  25 m  39.28   
16  220  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  50 m  39.89   
17  124  Vilhelmsson Marcus  2000  JÖNKÖPING  AC2500  25 m  40.37   
18  157  Widerström Gustav  2000  RONNEBY SS  AR3300  25 m  41.53   
19  231  Boros Benjamin  2000  LJUNGBY SS  AM3300  25 m  41.76   
20  156  Svanberg Fredrik  2000  RONNEBY SS  AA2700  25 m  41.87   
21  34  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  42.06   
22  226  Istiphan Sebastian  2001  JÖNKÖPING  AP5301  25 m  44.18   
23  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  45.75   
24  55  Asalya Hassan  2000  JÖNKÖPING  AX5300  50 m     
25  199  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m     
26  214  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
15_S
Gren 15, 50m Ryggsim F 15-16 
 
F Schreiber, Potsdam GER 31.12 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
189  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  33.81   
75  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  34.29   
70  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  34.33   
106  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  34.50   
39  Johansson Fanny  1999  FALKÖPING  AY0699  25 m  34.88   
Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  35.08   
47  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  35.29   
114  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  35.45   
195  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  35.63   
10  154  Berglund Frida  1999  RONNEBY SS  AH3499  25 m  35.88   
11  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  25 m  36.11   
12  191  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  50 m  36.24   
13  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  36.37   
14  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  25 m  36.73   
15  13  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  50 m  37.07   
16  88  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  37.58   
17  148  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  25 m  37.98   
18  57  Bjällmark Elin  1998  JÖNKÖPING  BL3298  25 m  38.06   
19  152  Andersson Emma  1998  RONNEBY SS  BM3698  25 m  38.13   
20  153  Berglin-Isokoski Wera  1999  RONNEBY SS  AH4499  25 m  38.54   
21  218  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  38.57   
22  230  Borling Emelie  1999  LJUNGBY SS  AJ4899  25 m  38.76   
23  194  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  39.10   
24  44  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  39.49   
25  161  Majbrink Natasha  1999  VÄRNAMO SS  BM9299  25 m  40.34   
26  204  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  40.37   
27  196  Jansson Maja  1999  ÖSA  AG0899  25 m  41.55   
28  187  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  42.09   
29  43  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  42.52   
30  234  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  42.59   
31  193  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  44.81   
32  121  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  50 m  45.40   
33  243  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  50 m  45.41   
34  244  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  50 m  45.42  RES 
35  245  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  50 m  45.43  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
16_S
Gren 16, 50m Ryggsim P 15-16 
 
Jens Petersson, SKK 28.75 1999 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
208  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  28.01   
255  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  50 m  29.69   
73  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  30.73   
147  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  25 m  30.95   
146  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m  31.34   
79  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  31.36   
233  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  25 m  32.60   
207  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  34.32   
109  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  34.47   
10  59  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  36.08   
11  41  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  36.30   
12  200  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  37.61   
13  239  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  50 m  38.10   
14  48  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  39.11   
15  236  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  25 m  39.16   
16  155  Danielsson Filip  1998  RONNEBY SS  AJ8198  25 m  41.56   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
17_S
Gren 17, 50m Ryggsim F 17oä 
 
Beatrice Andersson, Jönköpings SS 30.76 2011 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
60  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  30.59   
122  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  31.22   
104  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  31.67   
100  Nordberg Stina Victoria  1996  JÖNKÖPING  BV4296  25 m  32.55   
116  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  32.62   
141  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  32.74   
131  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  25 m  32.75   
168  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  33.93   
15  Persson Frida  1996  EKSJÖ SLS  AS7896  50 m  37.47   
10  198  Johansson Ida  1996  ÖSA  AH2696  25 m  37.67   
11  42  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  25 m  38.98   
12  11  Adolfsson Sofia  1994  EKSJÖ SLS  BG1294  50 m  39.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
18_S
Gren 18, 50m Ryggsim P 17oä 
 
Henrik Lindau, Karlskrona SS 27.03 2013 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
103  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  26.58   
Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  25 m  29.13   
224  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  29.31   
143  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  29.64   
235  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  25 m  29.82   
149  Palmqvist Adam  1997  OSKARSHAMN  AH1197  25 m  29.98   
90  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  30.11   
190  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  30.13   
93  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  30.39   
10  183  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  25 m  30.90   
11  123  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  50 m  31.15   
12  254  Phung Stefan  1997  OSKARSHAMN  AC0997  50 m  31.37   
13  228  Al-Sudany Oscar  1997  LJUNGBY SS  AU3997  25 m  31.47   
14  174  Sjöblad Oscar  1997  VÄSTERVIK  AM6397  50 m  32.66   
15  40  Johansson Lucas  1997  FALKÖPING  AJ0397  25 m  37.01   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
19_S
Gren 19, 200m Medley Damer 
 
12oy Ann Berglund, Jönköpings SS 2.39.15 1996 
13-14 Malin Fredriksson, Kalmar S 2.26.95 2000 
15-16 Céline Bertrand, Skövde SS 2.20.26 2010 
17oä Ann Berglund, Jönköpings SS 2.21.09 2001 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
70  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  2:28.72   
135  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  2:29.16   
98  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  2:34.77   
86  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:36.07   
189  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  2:36.37   
56  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  2:37.57   
136  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  2:41.97   
154  Berglund Frida  1999  RONNEBY SS  AH3499  25 m  2:42.05   
47  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  2:42.34   
10  88  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  2:42.58   
11  107  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  2:42.77   
12  168  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  2:43.41   
13  150  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  2:45.00   
14  106  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  2:45.48   
15  13  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  50 m  2:45.60   
16  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  2:45.66   
17  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  25 m  2:46.48   
18  97  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  2:48.04   
19  52  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  2:53.72   
20  76  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  2:55.39   
21  54  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  2:57.21   
22  152  Andersson Emma  1998  RONNEBY SS  BM3698  25 m  2:57.24   
23  110  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  2:57.27   
24  57  Bjällmark Elin  1998  JÖNKÖPING  BL3298  25 m  2:57.36   
25  148  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  25 m  2:57.54   
26  21  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  2:58.01   
27  153  Berglin-Isokoski Wera  1999  RONNEBY SS  AH4499  25 m  2:58.10   
28  105  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  3:00.82   
29  128  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  3:01.53   
30  251  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  50 m  3:01.84   
31  185  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  3:02.53   
32  91  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  3:05.05   
33  10  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  3:05.31   
34  44  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  3:06.40   
35  130  Briskog Nellie  2001  KARLSHAMN  AB8601  25 m  3:07.89   
36  58  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  3:08.20   
37  132  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  25 m  3:08.82   
38  197  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  3:09.02   
39  160  Einefors Sophie  2001  VÄRNAMO SS  AR1801  25 m  3:09.69   
40  43  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  3:09.81   
41  125  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  3:10.97   
42  225  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  3:12.20   
43  33  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  25 m  3:12.57   
44  219  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  3:12.93   
45  64  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  3:13.22   
46  29  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  3:13.28   
47  19  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  25 m  3:13.34   
48  137  Svensson Hanna  2000  KARLSHAMN  AF9200  25 m  3:13.46   
49  26  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  25 m  3:13.67   
50  193  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  3:15.41   
51  167  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  3:16.33   
52  121  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  25 m  3:17.14   
53  126  Eriksson Fanny  2002  KARLSBORG  AR9202  25 m  3:17.98   
54  30  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  3:17.99   
55  134  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  25 m  3:19.89   
56  94  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  3:20.85   
57  184  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  3:21.05   
58  127  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  3:21.88   
59  187  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  3:23.18   
60  145  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  3:26.29   
61  16  Persson Lovisa  2000  EKSJÖ SLS  AD8600  50 m  3:28.81   
62  18  Sevick Hanna  2001  EKSJÖ SLS  AS4201  25 m  3:34.88   
63  151  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  3:35.03   
64  129  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  3:37.44   
65  22  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  25 m  3:47.86   
66  31  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  50 m     
67  53  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  50 m     
68  108  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  50 m     
69  192  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  50 m     
70  215  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  50 m     
71  217  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  50 m     
72  227  Laurelii Filippa  2002  JÖNKÖPING  BF9202  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
20_S
Gren 20, 200m Medley Herrar 
 
12oy Daniel Forndal, Jönköpings SS 2.33.94 2009 
13-14 Linus Junefelt, Jönköpings SS 2.18.35 2006 
15-16 Christoffer Wikström, Upsala S 2.13.61 2003 
17oä Anton Andersson, Jönköpings SS 2.09.55 2012 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
71  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  2:11.87   
Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  2:14.31   
147  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  25 m  2:16.37   
93  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  2:18.37   
174  Sjöblad Oscar  1997  VÄSTERVIK  AM6397  25 m  2:19.47   
65  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  2:23.81   
144  Roos Alfred  1996  NÄSSJÖ  AN6596  25 m  2:25.33   
66  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  2:27.28   
79  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  2:28.00   
10  237  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  25 m  2:34.41   
11  109  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  2:37.02   
12  186  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  2:37.53   
13  175  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  2:39.34   
14  124  Vilhelmsson Marcus  2000  JÖNKÖPING  AC2500  25 m  2:40.48   
15  166  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  2:42.52   
16  164  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  2:42.79   
17  80  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  2:43.42   
18  45  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  2:44.69   
19  170  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  2:49.42   
20  32  Molnár Balázs  1998  ELFSBORG  AX6198  25 m  2:49.99   
21  155  Danielsson Filip  1998  RONNEBY SS  AJ8198  25 m  2:56.18   
22  139  Fransson Andreas  1998  NÄSSJÖ  AD5798  25 m  2:56.52   
23  231  Boros Benjamin  2000  LJUNGBY SS  AM3300  25 m  2:57.34   
24  239  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  50 m  2:58.04   
25  78  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  2:59.34   
26  48  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  3:00.71   
27  157  Widerström Gustav  2000  RONNEBY SS  AR3300  25 m  3:02.51   
28  206  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  3:05.38   
29  156  Svanberg Fredrik  2000  RONNEBY SS  AA2700  25 m  3:08.84   
30  14  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  50 m  3:11.06   
31  102  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  3:14.82   
32  55  Asalya Hassan  2000  JÖNKÖPING  AX5300  25 m  3:15.69   
33  133  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  25 m  3:16.89   
34  181  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  50 m  3:23.16   
35  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  3:23.70   
36  24  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  25 m  3:36.24   
37  17  Sevcik Alex  2002  EKSJÖ SLS  AD1902  25 m  3:48.37   
38  50  Andersson Sandwall Phille  2003  JÖNKÖPING  AG0303  25 m  3:48.84   
39  34  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m     
40  51  Appelberg Jesper  2003  JÖNKÖPING  AK1103  50 m     
41  226  Istiphan Sebastian  2001  JÖNKÖPING  AP5301  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
21_S
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
246  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  1:03.89   
70  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  1:04.89   
122  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  1:05.15   
116  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  1:06.34   
191  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  1:06.76   
229  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  25 m  1:09.25   
135  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  1:09.36   
242  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  50 m  1:10.44   
176  Wahlberg Josefin  1995  VÄSTERVIK  AW6895  25 m  1:10.52   
10  60  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  1:11.86   
11  107  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  1:12.21   
12  241  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  1:12.39   
13  136  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  1:13.42   
14  154  Berglund Frida  1999  RONNEBY SS  AH3499  25 m  1:13.75   
15  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  1:13.80   
16  86  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:14.15   
17  213  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:14.18   
18  47  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  1:14.27   
19  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  25 m  1:14.62   
20  212  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:18.44   
21  52  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:18.85   
22  210  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:19.26   
23  76  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:19.79   
24  75  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:21.66   
25  203  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  1:22.36   
26  128  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  1:24.75   
27  91  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  1:24.95   
28  216  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:25.26   
29  195  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  1:25.43   
30  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  1:25.91   
31  132  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  25 m  1:27.71   
32  44  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  1:29.05   
33  204  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  1:29.82   
34  105  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  1:31.04   
35  197  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:31.80   
36  25  Deák Janka  2000  ELFSBORG  BF7400  50 m  1:32.96   
37  125  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  1:34.95   
38  43  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  1:36.21   
39  187  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:45.70   
40  201  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  1:47.26   
41  129  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:55.43   
42  126  Eriksson Fanny  2002  KARLSBORG  AR9202  50 m     
43  193  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
22_S
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  25 m  56.83   
190  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  57.00   
90  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  58.63   
74  Gustavsson Emil  1995  JÖNKÖPING  AD9995  50 m  58.98   
85  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  59.43   
147  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  25 m  59.94   
93  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  1:00.96   
188  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  1:01.21   
174  Sjöblad Oscar  1997  VÄSTERVIK  AM6397  25 m  1:01.62   
10  62  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  50 m  1:01.97   
11  146  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m  1:03.75   
12  253  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  1:03.91   
13  233  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  25 m  1:05.67   
14  172  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  1:06.29   
15  228  Al-Sudany Oscar  1997  LJUNGBY SS  AU3997  25 m  1:06.88   
16  202  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:09.15   
17  63  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  1:09.50   
18  118  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  1:09.61   
19  237  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  25 m  1:10.23   
20  186  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  1:10.74   
21  59  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  1:10.83   
22  182  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:13.80   
23  95  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  1:14.69   
24  32  Molnár Balázs  1998  ELFSBORG  AX6198  25 m  1:16.05   
25  41  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  1:17.24   
26  175  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  1:17.99   
27  178  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  1:20.53   
28  78  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:21.77   
29  45  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  1:22.15   
30  220  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  1:25.50   
31  48  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  1:33.25   
32  206  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:34.81   
33  55  Asalya Hassan  2000  JÖNKÖPING  AX5300  25 m  1:34.83   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
23_S
Gren 23, 50m Bröstsim F 12oy 
 
Alma Thormalm, Hvetlanda SS 37.90 2008 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
110  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  40.56   
217  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  42.12   
136  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  42.41   
203  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  42.75   
64  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  42.90   
21  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  43.02   
22  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  25 m  43.34   
29  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  43.35   
219  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  44.20   
10  132  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  25 m  44.54   
11  126  Eriksson Fanny  2002  KARLSBORG  AR9202  25 m  45.11   
12  61  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  45.21   
13  211  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  46.07   
14  127  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  47.11   
15  167  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  47.55   
16  185  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  47.67   
17  225  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  47.92   
18  81  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  49.67   
19  222  Wallin Elin  2003  ÖSA  BF2403  25 m  49.68   
20  209  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  25 m  49.74   
21  129  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  50.30   
22  227  Laurelii Filippa  2002  JÖNKÖPING  BF9202  50 m  50.35   
23  162  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  25 m  50.94   
24  83  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  51.20   
25  27  Koivuluoma Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  51.51   
26  119  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  51.95   
27  201  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  52.12   
28  53  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  53.76   
29  37  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  25 m  53.78   
30  115  Starkenberg Jonna  2002  JÖNKÖPING  BA5802  25 m  53.98   
31  31  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  54.23   
32  35  Svenneby Emma  2003  ELFSBORG  AN4203  25 m  54.26   
33  251  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  50 m     
34  252  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  50 m     
35  120  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  55.17  RES 
36  108  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  55.69  RES 
37  36  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  1:02.02  RES 
38  38  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  1:04.63  RES 
39  192  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  50 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
24_S
Gren 24, 50m Bröstsim P 12oy 
 
Linus Junefelt, Jönköpings SS 38.93 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
166  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  40.59   
49  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  41.69   
111  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  44.76   
206  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  44.76   
102  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  45.05   
181  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  46.47   
238  Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  50 m  47.66   
77  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  50.66   
50  Andersson Sandwall Phille  2003  JÖNKÖPING  AG0303  25 m  52.45   
10  159  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  52.88   
11  24  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  25 m  53.10   
12  23  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  54.92   
13  223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  54.94   
14  165  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  59.54   
15  113  Soleman Sinthujen  2002  JÖNKÖPING  AP4102  25 m  1:00.14   
16  51  Appelberg Jesper  2003  JÖNKÖPING  AK1103  25 m  1:01.76   
17  87  Jonsson Liam  2004  JÖNKÖPING  AH6104  25 m  1:01.91   
18  82  Holsmark Linus  2005  JÖNKÖPING  AB2105  25 m  1:04.64   
19  163  Nyberg Vincent  2006  VÄRNAMO SS  AA4106  25 m  1:19.61   
20  112  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
25_S
Gren 25, 50m Bröstsim F 13-14 
 
Emma Svanbäck, Sundsvalls SS 33.86 2001 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
86  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  36.62   
150  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  36.93   
229  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  25 m  37.14   
128  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  40.50   
212  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  41.05   
26  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  25 m  41.55   
213  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  42.39   
97  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  42.56   
216  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  42.70   
10  169  Amundsson Sara  2000  VÄSTERVIK  AZ9200  25 m  42.88   
11  145  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  43.04   
12  25  Deák Janka  2000  ELFSBORG  BF7400  25 m  43.52   
13  10  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  43.59   
14  28  Kurtovic Sabina  2000  ELFSBORG  BF8400  25 m  43.65   
15  58  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  44.03   
16  137  Svensson Hanna  2000  KARLSHAMN  AF9200  25 m  44.11   
17  33  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  25 m  44.23   
18  210  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  44.57   
19  160  Einefors Sophie  2001  VÄRNAMO SS  AR1801  25 m  44.85   
20  54  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  45.55   
21  130  Briskog Nellie  2001  KARLSHAMN  AB8601  25 m  45.83   
22  30  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  46.78   
23  125  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  47.21   
24  12  Evertsson Tina  2000  EKSJÖ SLS  BE5600  25 m  47.86   
25  96  Malmkvist Eira  2001  JÖNKÖPING  AL8201  25 m  47.89   
26  184  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  48.37   
27  16  Persson Lovisa  2000  EKSJÖ SLS  AD8600  25 m  48.58   
28  151  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  48.93   
29  134  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  25 m  50.30   
30  215  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  53.65   
31  18  Sevick Hanna  2001  EKSJÖ SLS  AS4201  25 m  55.36   
32  20  Ullman Lisa  2001  EKSJÖ SLS  AS5201  50 m  55.67   
33  72  Freij Maja  2001  JÖNKÖPING  BR1401  25 m  58.02  RES 
34  240  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  58.03  RES 
35  241  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  58.04  RES 
36  249  Gildert Sanna  2000  HVETLANDA  BB9200  50 m  58.05  RES 
37  250  Henrysson Julia  2000  HVETLANDA  AW9400  50 m  58.06  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
26_S
Gren 26, 50m Bröstsim P 13-14 
 
Niklas Tour, SK Neptun 32.33 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
253  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  33.31   
172  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  34.34   
175  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  36.25   
124  Vilhelmsson Marcus  2000  JÖNKÖPING  AC2500  25 m  36.32   
66  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  36.39   
202  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  36.88   
80  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  37.62   
164  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  38.34   
231  Boros Benjamin  2000  LJUNGBY SS  AM3300  25 m  39.51   
10  45  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  39.73   
11  182  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  50 m  41.44   
12  237  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  50 m  42.06   
13  156  Svanberg Fredrik  2000  RONNEBY SS  AA2700  25 m  43.71   
14  55  Asalya Hassan  2000  JÖNKÖPING  AX5300  25 m  43.82   
15  14  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  50 m  44.80   
16  157  Widerström Gustav  2000  RONNEBY SS  AR3300  25 m  44.84   
17  133  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  25 m  45.42   
18  220  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  50 m  46.66   
19  34  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  49.80   
20  226  Istiphan Sebastian  2001  JÖNKÖPING  AP5301  25 m  53.21   
21  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  50 m  59.46   
22  199  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m     
23  214  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
27_S
Gren 27, 50m Bröstsim F 15-16 
 
Klara Thormalm, Hvetlanda SS 33.97 2013 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
246  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  32.01   
189  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  34.33   
98  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  35.14   
245  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  50 m  35.74   
242  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  50 m  36.32   
194  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  37.22   
244  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  50 m  37.27   
75  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  37.49   
56  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  37.73   
10  152  Andersson Emma  1998  RONNEBY SS  BM3698  25 m  37.77   
11  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  25 m  38.13   
12  106  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  39.07   
13  88  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  39.64   
14  114  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  39.73   
15  154  Berglund Frida  1999  RONNEBY SS  AH3499  25 m  39.75   
16  191  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  39.90   
17  47  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  40.02   
18  230  Borling Emelie  1999  LJUNGBY SS  AJ4899  25 m  40.13   
19  39  Johansson Fanny  1999  FALKÖPING  AY0699  25 m  40.36   
20  196  Jansson Maja  1999  ÖSA  AG0899  25 m  41.29   
21  161  Majbrink Natasha  1999  VÄRNAMO SS  BM9299  25 m  41.80   
22  57  Bjällmark Elin  1998  JÖNKÖPING  BL3298  25 m  43.14   
23  204  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  43.33   
24  153  Berglin-Isokoski Wera  1999  RONNEBY SS  AH4499  25 m  43.88   
25  43  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  44.85   
26  234  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  45.36   
27  121  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  25 m  45.77   
28  44  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  46.00   
29  148  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  25 m  46.04   
30  193  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  47.08   
31  218  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  48.93   
32  187  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  51.51   
33  243  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  50 m  51.52  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
28_S
Gren 28, 50m Bröstsim P 15-16 
 
Jacob Dorch, LASS 31.09 2001 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
233  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  25 m  34.04   
146  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m  34.13   
147  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  25 m  34.51   
139  Fransson Andreas  1998  NÄSSJÖ  AD5798  25 m  37.24   
208  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  37.70   
200  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  37.73   
236  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  25 m  38.13   
48  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  40.19   
155  Danielsson Filip  1998  RONNEBY SS  AJ8198  25 m  41.20   
10  32  Molnár Balázs  1998  ELFSBORG  AX6198  25 m  43.40   
11  207  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  50 m  44.63   
12  41  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  45.13   
13  239  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  50 m  45.87   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
29_S
Gren 29, 50m Bröstsim F 17oä 
 
Sofia Johansson, HS 32.82 2009 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
122  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  34.28   
100  Nordberg Stina Victoria  1996  JÖNKÖPING  BV4296  50 m  35.29   
198  Johansson Ida  1996  ÖSA  AH2696  25 m  36.93   
168  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  40.76   
11  Adolfsson Sofia  1994  EKSJÖ SLS  BG1294  50 m  42.24   
42  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  50 m  42.29   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
30_S
Gren 30, 50m Bröstsim P 17oä 
 
Jacob Dorch, LASS 29.67 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
65  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  29.22   
140  Johansson Erik  1994  NÄSSJÖ  AF0394  50 m  29.53   
123  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  50 m  29.76   
Lidbacken Tobias  1991  ANDERSTORP  AT9991  25 m  31.03   
143  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  31.23   
Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  31.94   
144  Roos Alfred  1996  NÄSSJÖ  AN6596  25 m  32.18   
71  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  32.28   
149  Palmqvist Adam  1997  OSKARSHAMN  AH1197  25 m  32.47   
10  158  Nordin Marcus  1992  SÖDERTÄLJE  AD8592  50 m  32.62   
11  90  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  32.97   
12  171  Nilsson Fredrik  1993  VÄSTERVIK  AP3593  50 m  33.06   
13  188  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  33.65   
14  254  Phung Stefan  1997  OSKARSHAMN  AC0997  50 m  33.70   
15  186  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  34.28   
16  40  Johansson Lucas  1997  FALKÖPING  AJ0397  25 m  38.16   
17  Glemne Viktor  1996  ALVESTA SS  AW1796  25 m  39.15   
18  183  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  25 m  39.48   
19  228  Al-Sudany Oscar  1997  LJUNGBY SS  AU3997  25 m  40.67   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
31_S
Gren 31, 50m Fjärilsim F 12oy 
 
Celine Bertrand, Skövde SS 31.47 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
136  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  32.99   
203  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  34.39   
76  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  34.47   
185  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  34.63   
110  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  36.09   
Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  36.99   
21  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  37.22   
64  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  37.36   
67  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  38.02   
10  132  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  25 m  38.73   
11  126  Eriksson Fanny  2002  KARLSBORG  AR9202  25 m  39.21   
12  29  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  39.26   
13  225  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  40.00   
14  167  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  40.34   
15  31  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  40.81   
16  219  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  41.65   
17  209  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  25 m  41.75   
18  92  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m  41.76   
19  61  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  42.27   
20  69  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  42.41   
21  197  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  42.68   
22  99  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  42.75   
23  162  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  25 m  42.83   
24  94  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  43.52   
25  201  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  44.05   
26  120  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  44.56   
27  129  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  45.54   
28  192  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  45.97   
29  83  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  47.13   
30  217  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  48.14   
31  117  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  51.76   
32  227  Laurelii Filippa  2002  JÖNKÖPING  BF9202  25 m  54.88   
33  251  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  50 m     
34  252  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  50 m     
35  22  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  25 m  55.04  RES 
36  108  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  57.30  RES 
37  53  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  58.22  RES 
38  35  Svenneby Emma  2003  ELFSBORG  AN4203  50 m    RES 
39  37  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  50 m    RES 
40  127  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  50 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
32_S
Gren 32, 50m Fjärilsim P 12oy 
 
Linus Junefelt, Jönköpings SS 30.53 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
166  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  31.94   
206  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  40.00   
68  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  40.34   
49  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  40.42   
101  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  40.95   
111  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  41.31   
102  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  43.67   
24  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  25 m  44.77   
181  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  44.85   
10  205  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  47.75   
11  223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  49.27   
12  17  Sevcik Alex  2002  EKSJÖ SLS  AD1902  25 m  49.34   
13  165  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  49.82   
14  50  Andersson Sandwall Phille  2003  JÖNKÖPING  AG0303  25 m  49.99   
15  238  Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  50 m  50.18   
16  77  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  52.26   
17  113  Soleman Sinthujen  2002  JÖNKÖPING  AP4102  25 m  59.72   
18  51  Appelberg Jesper  2003  JÖNKÖPING  AK1103  25 m  1:00.91   
19  23  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  50 m     
20  159  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
33_S
Gren 33, 50m Fjärilsim F 13-14 
 
Celine Bertrand, Skövde SS 28.65 2009 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
229  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  25 m  30.35   
241  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  31.17   
240  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  33.02   
86  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  33.21   
52  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  34.06   
128  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  34.62   
150  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  35.32   
213  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  36.28   
91  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  36.49   
10  212  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  36.68   
11  169  Amundsson Sara  2000  VÄSTERVIK  AZ9200  25 m  36.95   
12  25  Deák Janka  2000  ELFSBORG  BF7400  25 m  37.11   
13  105  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  37.12   
14  160  Einefors Sophie  2001  VÄRNAMO SS  AR1801  25 m  37.55   
15  210  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  37.67   
16  130  Briskog Nellie  2001  KARLSHAMN  AB8601  25 m  37.72   
17  26  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  25 m  38.83   
18  97  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  38.85   
19  89  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m  39.62   
20  28  Kurtovic Sabina  2000  ELFSBORG  BF8400  25 m  40.83   
21  137  Svensson Hanna  2000  KARLSHAMN  AF9200  25 m  41.39   
22  84  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  41.53   
23  16  Persson Lovisa  2000  EKSJÖ SLS  AD8600  25 m  42.14   
24  58  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  42.38   
25  134  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  50 m  43.49   
26  145  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  43.65   
27  173  Ragnarsson Tilda  2000  VÄSTERVIK  AU3800  25 m  43.71   
28  12  Evertsson Tina  2000  EKSJÖ SLS  BE5600  25 m  43.86   
29  151  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  45.11   
30  125  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  45.36   
31  215  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  46.95   
32  184  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  47.48   
33  249  Gildert Sanna  2000  HVETLANDA  BB9200  50 m  47.49  RES 
34  250  Henrysson Julia  2000  HVETLANDA  AW9400  50 m  47.49  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
34_S
Gren 34, 50m Fjärilsim P 13-14 
 
Linus Junefelt, Jönköpings SS 27.03 2006 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
253  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  28.95   
237  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  25 m  29.33   
202  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  30.27   
118  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  30.35   
63  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  30.79   
164  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  31.18   
66  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  31.35   
95  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  32.76   
78  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  33.52   
10  178  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  34.32   
11  138  Castenson Victor  2000  NÄSSJÖ  AA9900  25 m  35.56   
12  45  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  36.14   
13  231  Boros Benjamin  2000  LJUNGBY SS  AM3300  25 m  36.23   
14  170  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  36.40   
15  80  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  36.41   
16  55  Asalya Hassan  2000  JÖNKÖPING  AX5300  25 m  36.62   
17  156  Svanberg Fredrik  2000  RONNEBY SS  AA2700  25 m  39.83   
18  133  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  25 m  45.45   
19  226  Istiphan Sebastian  2001  JÖNKÖPING  AP5301  25 m  48.22   
20  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  55.73   
21  34  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m     
22  199  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m     
23  214  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
35_S
Gren 35, 50m Fjärilsim F 15-16 
 
Josefin Lindkvist, Ludvika SS 28.53 2009 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
246  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  28.19   
191  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  29.58   
70  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  30.94   
98  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  31.67   
107  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  31.79   
47  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  31.80   
Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  32.56   
13  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  50 m  32.77   
114  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  32.81   
10  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  25 m  32.99   
11  56  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  32.99   
12  154  Berglund Frida  1999  RONNEBY SS  AH3499  25 m  33.37   
13  39  Johansson Fanny  1999  FALKÖPING  AY0699  25 m  33.97   
14  189  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  34.47   
15  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  35.14   
16  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  25 m  35.17   
17  57  Bjällmark Elin  1998  JÖNKÖPING  BL3298  25 m  35.25   
18  153  Berglin-Isokoski Wera  1999  RONNEBY SS  AH4499  25 m  35.33   
19  195  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  35.62   
20  230  Borling Emelie  1999  LJUNGBY SS  AJ4899  25 m  35.72   
21  88  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  35.78   
22  148  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  25 m  36.72   
23  204  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  50 m  37.12   
24  44  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  37.88   
25  121  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  25 m  38.33   
26  180  Sandin Linnea  1999  ÅSUNDEN  AS0699  25 m  40.11   
27  193  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  40.55   
28  19  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  25 m  40.93   
29  43  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  42.16   
30  161  Majbrink Natasha  1999  VÄRNAMO SS  BM9299  25 m  42.98   
31  234  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  46.23   
32  187  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  46.46   
33  242  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  50 m  46.47  RES 
34  245  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  50 m  46.47  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
36_S
Gren 36, 50m Fjärilsim P 15-16 
 
Jesper Jonsson, Växjö SS 25.98 2009 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
85  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  26.89   
147  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  25 m  28.01   
233  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  25 m  28.20   
146  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m  28.88   
255  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  50 m  28.88   
208  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  50 m  30.24   
109  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  31.11   
59  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  32.13   
236  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  25 m  34.26   
10  41  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  34.49   
11  239  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  50 m  35.56   
12  48  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  35.61   
13  32  Molnár Balázs  1998  ELFSBORG  AX6198  25 m  35.78   
14  155  Danielsson Filip  1998  RONNEBY SS  AJ8198  25 m  36.05   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
37_S
Gren 37, 50m Fjärilsim F 17oä 
 
Martina Granström, Jönköpings SS 27.97 2012 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
122  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  28.55   
104  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  29.39   
116  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  29.77   
100  Nordberg Stina Victoria  1996  JÖNKÖPING  BV4296  50 m  30.46   
176  Wahlberg Josefin  1995  VÄSTERVIK  AW6895  50 m  30.85   
60  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  30.94   
131  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  50 m  31.09   
11  Adolfsson Sofia  1994  EKSJÖ SLS  BG1294  50 m  31.78   
198  Johansson Ida  1996  ÖSA  AH2696  25 m  32.77   
10  42  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  25 m  34.29   
11  15  Persson Frida  1996  EKSJÖ SLS  AS7896  50 m  37.65   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
38_S
Gren 38, 50m Fjärilsim P 17oä 
 
Henrik Lindau, Karlskrona SS 24.51 2009 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
248  Ny Hampus  1990  STRÄNG SS  AP1190  25 m  25.58   
190  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  25.91   
188  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  26.64   
Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  25 m  26.73   
90  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  26.92   
74  Gustavsson Emil  1995  JÖNKÖPING  AD9995  50 m  27.01   
143  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  27.01   
62  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  25 m  27.26   
144  Roos Alfred  1996  NÄSSJÖ  AN6596  25 m  27.48   
10  174  Sjöblad Oscar  1997  VÄSTERVIK  AM6397  50 m  27.63   
11  158  Nordin Marcus  1992  SÖDERTÄLJE  AD8592  50 m  27.76   
12  123  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  50 m  27.99   
13  224  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  28.04   
14  235  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  50 m  28.12   
15  183  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  25 m  28.43   
16  93  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  28.62   
17  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  29.05   
18  171  Nilsson Fredrik  1993  VÄSTERVIK  AP3593  50 m  29.05   
19  228  Al-Sudany Oscar  1997  LJUNGBY SS  AU3997  25 m  29.12   
20  149  Palmqvist Adam  1997  OSKARSHAMN  AH1197  25 m  29.33   
21  186  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  50 m  30.59   
22  254  Phung Stefan  1997  OSKARSHAMN  AC0997  50 m  31.54   
23  Glemne Viktor  1996  ALVESTA SS  AW1796  25 m  32.51   
24  40  Johansson Lucas  1997  FALKÖPING  AJ0397  25 m  34.96   
25  46  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  36.62   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
39_S
Gren 39, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
60  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  57.88   
122  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  59.37   
70  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  59.93   
229  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  25 m  1:00.00   
104  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  1:00.32   
168  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  1:00.82   
141  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  1:01.58   
176  Wahlberg Josefin  1995  VÄSTERVIK  AW6895  25 m  1:02.37   
191  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  1:02.41   
10  131  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  25 m  1:03.05   
11  135  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  1:03.24   
12  107  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  1:03.47   
13  100  Nordberg Stina Victoria  1996  JÖNKÖPING  BV4296  50 m  1:03.69   
14  106  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  1:03.80   
15  114  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  1:03.93   
16  47  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  1:04.61   
17  86  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:04.82   
18  241  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  1:04.91   
19  189  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  1:05.10   
20  198  Johansson Ida  1996  ÖSA  AH2696  25 m  1:05.19   
21  75  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:05.48   
22  136  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  1:05.67   
23  Bengtsson Stina  1998  ALVESTA SS  AS5498  25 m  1:06.15   
24  213  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:06.55   
25  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  1:06.81   
26  13  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  50 m  1:07.25   
27  177  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  1:07.64   
28  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  25 m  1:07.77   
29  179  Clark Francesca  2001  ÅSUNDEN  BE1801  25 m  1:07.82   
30  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  1:08.12   
31  212  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:08.14   
32  240  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  1:08.22   
33  154  Berglund Frida  1999  RONNEBY SS  AH3499  25 m  1:08.28   
34  210  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:08.36   
35  150  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  1:08.65   
36  42  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  25 m  1:09.02   
37  57  Bjällmark Elin  1998  JÖNKÖPING  BL3298  25 m  1:09.49   
38  152  Andersson Emma  1998  RONNEBY SS  BM3698  25 m  1:09.74   
39  52  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:09.82   
40  153  Berglin-Isokoski Wera  1999  RONNEBY SS  AH4499  25 m  1:09.82   
41  105  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  1:10.08   
42  54  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  1:10.14   
43  76  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:10.24   
44  97  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:10.30   
45  203  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  1:10.31   
46  110  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:10.46   
47  148  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  25 m  1:10.88   
48  132  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  25 m  1:10.92   
49  58  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:11.16   
50  21  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  1:11.21   
51  194  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  1:11.33   
52  204  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  1:11.48   
53  128  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  1:11.92   
54  216  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:12.12   
55  195  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  1:12.15   
56  185  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:12.24   
57  25  Deák Janka  2000  ELFSBORG  BF7400  25 m  1:12.40   
58  184  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  1:12.40   
59  130  Briskog Nellie  2001  KARLSHAMN  AB8601  25 m  1:12.78   
60  173  Ragnarsson Tilda  2000  VÄSTERVIK  AU3800  25 m  1:12.86   
61  10  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  1:13.43   
62  218  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  1:13.95   
63  249  Gildert Sanna  2000  HVETLANDA  BB9200  50 m  1:14.27   
64  91  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  1:14.36   
65  67  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  1:14.83   
66  252  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  50 m  1:15.04   
67  29  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  1:15.07   
68  225  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:15.39   
69  96  Malmkvist Eira  2001  JÖNKÖPING  AL8201  25 m  1:15.48   
70  196  Jansson Maja  1999  ÖSA  AG0899  25 m  1:15.55   
71  121  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  25 m  1:15.59   
72  44  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  1:15.67   
73  197  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:15.69   
74  137  Svensson Hanna  2000  KARLSHAMN  AF9200  25 m  1:15.84   
75  230  Borling Emelie  1999  LJUNGBY SS  AJ4899  25 m  1:15.87   
76  89  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m  1:16.39   
77  43  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  1:16.70   
78  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  1:16.83   
79  167  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  1:17.20   
80  161  Majbrink Natasha  1999  VÄRNAMO SS  BM9299  25 m  1:17.51   
81  125  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  1:18.16   
82  28  Kurtovic Sabina  2000  ELFSBORG  BF8400  25 m  1:18.19   
83  160  Einefors Sophie  2001  VÄRNAMO SS  AR1801  25 m  1:18.46   
84  94  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  1:18.49   
85  126  Eriksson Fanny  2002  KARLSBORG  AR9202  25 m  1:18.64   
86  250  Henrysson Julia  2000  HVETLANDA  AW9400  50 m  1:18.66   
87  31  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  1:18.84   
88  84  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  1:19.29   
89  120  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  1:19.33   
90  33  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  25 m  1:19.48   
91  193  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  1:19.76   
92  134  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  25 m  1:20.03   
93  219  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:20.14   
94  187  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:20.42   
95  30  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  1:20.86   
96  26  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  25 m  1:21.23   
97  81  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:21.71   
98  64  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:21.87   
99  234  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  1:22.03   
100  145  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  1:22.06   
101  209  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  25 m  1:22.16   
102  127  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  1:22.23   
103  215  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  1:22.23   
104  92  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m  1:22.42   
105  27  Koivuluoma Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  1:22.58   
106  180  Sandin Linnea  1999  ÅSUNDEN  AS0699  25 m  1:22.60   
107  69  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  1:23.24   
108  61  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:23.31   
109  151  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  1:23.62   
110  129  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:24.62   
111  83  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  1:24.84   
112  99  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:26.17   
113  117  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  1:28.84   
114  22  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  25 m  1:29.27   
115  162  Nyberg Felicia  2004  VÄRNAMO SS  AC0204  25 m  1:29.80   
116  192  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  1:29.86   
117  119  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:32.92   
118  53  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  1:36.44   
119  72  Freij Maja  2001  JÖNKÖPING  BR1401  25 m  1:37.37   
120  201  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  1:37.37   
121  108  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  1:40.17   
122  37  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  25 m  1:40.22   
123  18  Sevick Hanna  2001  EKSJÖ SLS  AS4201  25 m  1:40.53   
124  38  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  1:46.58   
125  36  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  1:53.09   
126  115  Starkenberg Jonna  2002  JÖNKÖPING  BA5802  25 m  1:57.90   
127  35  Svenneby Emma  2003  ELFSBORG  AN4203  50 m     
128  211  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m     
129  222  Wallin Elin  2003  ÖSA  BF2403  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
40_S
Gren 40, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
74  Gustavsson Emil  1995  JÖNKÖPING  AD9995  50 m  51.51   
103  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  52.23   
Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  25 m  52.33   
71  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  52.59   
73  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  53.78   
140  Johansson Erik  1994  NÄSSJÖ  AF0394  25 m  54.42   
123  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  25 m  54.58   
147  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  25 m  54.93   
190  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  55.67   
10  255  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  50 m  56.07   
11  188  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  56.13   
12  85  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  56.27   
13  146  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m  56.58   
14  62  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  50 m  56.99   
15  183  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  25 m  57.05   
16  253  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  57.94   
17  228  Al-Sudany Oscar  1997  LJUNGBY SS  AU3997  25 m  58.06   
18  174  Sjöblad Oscar  1997  VÄSTERVIK  AM6397  50 m  58.39   
19  109  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  58.78   
20  208  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  58.98   
21  233  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  25 m  59.30   
22  95  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  59.32   
23  139  Fransson Andreas  1998  NÄSSJÖ  AD5798  25 m  1:00.01   
24  79  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  1:00.04   
25  186  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  1:00.30   
26  80  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  1:00.35   
27  237  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  25 m  1:00.82   
28  Glemne Viktor  1996  ALVESTA SS  AW1796  25 m  1:00.83   
29  118  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  1:02.52   
30  59  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  1:02.93   
31  164  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  1:03.06   
32  236  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  25 m  1:03.47   
33  202  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:03.78   
34  207  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:03.80   
35  182  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:04.37   
36  63  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  1:05.13   
37  175  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  1:05.61   
38  40  Johansson Lucas  1997  FALKÖPING  AJ0397  25 m  1:05.82   
39  200  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  1:05.98   
40  166  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  1:05.99   
41  45  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  1:06.07   
42  124  Vilhelmsson Marcus  2000  JÖNKÖPING  AC2500  25 m  1:06.27   
43  220  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  1:06.88   
44  155  Danielsson Filip  1998  RONNEBY SS  AJ8198  25 m  1:06.91   
45  138  Castenson Victor  2000  NÄSSJÖ  AA9900  25 m  1:07.10   
46  32  Molnár Balázs  1998  ELFSBORG  AX6198  25 m  1:07.57   
47  178  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  1:07.82   
48  239  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  50 m  1:08.22   
49  78  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:08.43   
50  254  Phung Stefan  1997  OSKARSHAMN  AC0997  50 m  1:08.73   
51  231  Boros Benjamin  2000  LJUNGBY SS  AM3300  25 m  1:08.90   
52  48  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  1:09.89   
53  55  Asalya Hassan  2000  JÖNKÖPING  AX5300  25 m  1:11.54   
54  206  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:12.52   
55  157  Widerström Gustav  2000  RONNEBY SS  AR3300  25 m  1:12.96   
56  49  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  1:13.65   
57  14  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  50 m  1:14.92   
58  111  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:15.02   
59  156  Svanberg Fredrik  2000  RONNEBY SS  AA2700  25 m  1:15.48   
60  102  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  1:15.63   
61  133  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  25 m  1:15.80   
62  68  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  1:17.30   
63  34  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  1:17.42   
64  214  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  25 m  1:17.97   
65  101  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  1:18.43   
66  181  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:21.73   
67  205  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  1:22.72   
68  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:22.75   
69  159  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  1:23.31   
70  77  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:24.17   
71  50  Andersson Sandwall Phille  2003  JÖNKÖPING  AG0303  25 m  1:26.68   
72  238  Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  50 m  1:26.98   
73  24  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  25 m  1:27.33   
74  223  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:28.46   
75  23  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:31.94   
76  165  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  1:36.85   
77  82  Holsmark Linus  2005  JÖNKÖPING  AB2105  25 m  1:47.66   
78  113  Soleman Sinthujen  2002  JÖNKÖPING  AP4102  25 m  1:48.71   
79  87  Jonsson Liam  2004  JÖNKÖPING  AH6104  50 m     
80  112  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  50 m     
81  199  Kurt Robert  2000  ÖSA  AY5500  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
41_S
Gren 41, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
229  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  25 m  1:04.70   
60  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  1:05.65   
104  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  1:07.50   
116  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  1:09.28   
135  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  1:10.00   
141  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  50 m  1:10.95   
106  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  1:12.00   
189  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  1:12.78   
243  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  50 m  1:13.60   
10  210  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:13.71   
11  75  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:14.05   
12  168  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  1:14.37   
13  136  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  1:15.15   
14  47  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  1:15.39   
15  240  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  1:15.74   
16  114  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  1:16.50   
17  213  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:16.71   
18  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  1:16.77   
19  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  1:16.90   
20  212  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:17.19   
21  52  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:17.51   
22  86  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:17.54   
23  177  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  1:18.49   
24  150  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  1:18.76   
25  154  Berglund Frida  1999  RONNEBY SS  AH3499  25 m  1:18.77   
26  97  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:19.36   
27  107  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  1:19.36   
28  110  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:20.40   
29  88  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  1:20.45   
30  195  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  1:20.54   
31  218  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  1:20.59   
32  203  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  1:20.74   
33  76  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:20.92   
34  148  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  25 m  1:20.99   
35  15  Persson Frida  1996  EKSJÖ SLS  AS7896  50 m  1:21.28   
36  185  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:21.53   
37  105  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  1:22.33   
38  194  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  1:22.42   
39  54  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  1:22.66   
40  57  Bjällmark Elin  1998  JÖNKÖPING  BL3298  25 m  1:22.94   
41  196  Jansson Maja  1999  ÖSA  AG0899  25 m  1:23.25   
42  21  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  1:23.40   
43  173  Ragnarsson Tilda  2000  VÄSTERVIK  AU3800  25 m  1:23.42   
44  44  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  1:24.09   
45  153  Berglin-Isokoski Wera  1999  RONNEBY SS  AH4499  25 m  1:24.16   
46  216  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:24.24   
47  152  Andersson Emma  1998  RONNEBY SS  BM3698  25 m  1:24.35   
48  Jingmark Jennifer  2003  ANDERSTORP  AO0603  25 m  1:24.36   
49  204  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  1:24.42   
50  25  Deák Janka  2000  ELFSBORG  BF7400  25 m  1:24.65   
51  58  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:24.91   
52  130  Briskog Nellie  2001  KARLSHAMN  AB8601  25 m  1:25.17   
53  33  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  25 m  1:25.44   
54  128  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  1:25.58   
55  126  Eriksson Fanny  2002  KARLSBORG  AR9202  25 m  1:25.75   
56  91  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  1:26.51   
57  167  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  1:26.58   
58  27  Koivuluoma Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  1:27.09   
59  132  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  25 m  1:27.31   
60  94  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  1:27.34   
61  219  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:27.40   
62  67  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  1:27.41   
63  64  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:27.63   
64  89  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m  1:27.73   
65  30  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  1:27.77   
66  187  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:28.14   
67  252  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  50 m  1:29.98   
68  225  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:30.07   
69  43  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  1:30.10   
70  28  Kurtovic Sabina  2000  ELFSBORG  BF8400  25 m  1:30.11   
71  197  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:30.56   
72  209  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  25 m  1:30.71   
73  81  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:31.50   
74  84  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  1:31.72   
75  99  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:32.71   
76  125  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  1:32.98   
77  127  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  1:33.27   
78  234  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  1:34.32   
79  137  Svensson Hanna  2000  KARLSHAMN  AF9200  25 m  1:35.66   
80  69  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  1:35.84   
81  96  Malmkvist Eira  2001  JÖNKÖPING  AL8201  25 m  1:36.84   
82  215  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  1:37.35   
83  145  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  1:37.36   
84  217  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  1:37.46   
85  134  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  25 m  1:37.63   
86  193  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  1:37.73   
87  129  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:38.17   
88  201  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  1:41.37   
89  121  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  25 m  1:43.52   
90  37  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  25 m  1:44.02   
91  192  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  1:45.52   
92  72  Freij Maja  2001  JÖNKÖPING  BR1401  25 m  1:45.88   
93  151  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  1:48.03   
94  227  Laurelii Filippa  2002  JÖNKÖPING  BF9202  25 m  1:50.85   
95  20  Ullman Lisa  2001  EKSJÖ SLS  AS5201  50 m  1:57.72   
96  115  Starkenberg Jonna  2002  JÖNKÖPING  BA5802  25 m  2:28.58   
97  211  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m     
98  222  Wallin Elin  2003  ÖSA  BF2403  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
42_S
Gren 42, 200m Frisim Herrar 
 
12oy Linus Junefelt, Jönköpings SS 2.13.58 2004 
13-14 Linus Junefelt, Jönköpings SS 2.01.52 2006 
15-16 Daniel Forndal, Jönköpings SS 1.57.92 2013 
17oä D Lepikov, RUS 1.51.54 1993 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  25 m  1:51.66   
71  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  1:55.22   
73  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  1:57.49   
85  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  1:59.87   
146  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m  2:00.52   
62  Clemedtson Jakob  1996  JÖNKÖPING  AG1196  25 m  2:01.22   
103  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  2:01.64   
93  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  2:05.21   
109  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  2:09.28   
10  95  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  2:09.31   
11  79  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  25 m  2:09.45   
12  233  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  25 m  2:11.29   
13  172  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  2:13.03   
14  186  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  2:13.40   
15  228  Al-Sudany Oscar  1997  LJUNGBY SS  AU3997  25 m  2:13.44   
16  59  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  2:16.59   
17  80  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  2:17.18   
18  139  Fransson Andreas  1998  NÄSSJÖ  AD5798  25 m  2:18.70   
19  118  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  2:18.87   
20  237  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  25 m  2:21.17   
21  182  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  2:21.70   
22  40  Johansson Lucas  1997  FALKÖPING  AJ0397  25 m  2:23.11   
23  207  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  2:25.43   
24  45  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  2:26.75   
25  41  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  2:28.65   
26  66  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  2:30.39   
27  178  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  2:31.09   
28  170  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  2:31.32   
29  155  Danielsson Filip  1998  RONNEBY SS  AJ8198  25 m  2:32.46   
30  32  Molnár Balázs  1998  ELFSBORG  AX6198  25 m  2:33.29   
31  236  Salomonsson Erik  1998  LJUNGBY SS  AF7798  25 m  2:34.57   
32  138  Castenson Victor  2000  NÄSSJÖ  AA9900  25 m  2:34.94   
33  231  Boros Benjamin  2000  LJUNGBY SS  AM3300  25 m  2:35.90   
34  157  Widerström Gustav  2000  RONNEBY SS  AR3300  25 m  2:35.99   
35  78  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  2:38.98   
36  220  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  2:39.67   
37  48  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  2:40.70   
38  156  Svanberg Fredrik  2000  RONNEBY SS  AA2700  25 m  2:42.65   
39  55  Asalya Hassan  2000  JÖNKÖPING  AX5300  25 m  2:45.15   
40  34  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  2:45.35   
41  102  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  2:48.22   
42  206  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:51.00   
43  68  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  2:52.64   
44  221  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  2:59.29   
45  181  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  2:59.48   
46  226  Istiphan Sebastian  2001  JÖNKÖPING  AP5301  25 m  3:27.80   
47  50  Andersson Sandwall Phille  2003  JÖNKÖPING  AG0303  50 m     
48  51  Appelberg Jesper  2003  JÖNKÖPING  AK1103  50 m     
49  205  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  50 m     
50  214  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  50 m     
51  239  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 april 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
43_S
Gren 43, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
246  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  1:10.38   
189  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  1:14.47   
98  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  1:15.91   
245  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  50 m  1:18.33   
135  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  1:18.83   
257  Isaksson Ronja  1997  MOTALA SS  AW8297  50 m  1:19.00   
150  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  1:19.70   
86  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:20.34   
198  Johansson Ida  1996  ÖSA  AH2696  25 m  1:20.90   
10  75  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:21.00   
11  242  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  50 m  1:21.23   
12  56  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  1:21.25   
13  244  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  50 m  1:21.52   
14  240  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  1:21.95   
15  194  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  1:22.71   
16  212  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:22.97   
17  152  Andersson Emma  1998  RONNEBY SS  BM3698  25 m  1:22.98   
18  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  25 m  1:23.09   
19  106  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  1:24.11   
20  213  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:24.12   
21  88  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  1:24.40   
22  241  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  1:24.43   
23  210  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:25.59   
24  136  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  1:25.88   
25  177  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  1:26.43   
26  154  Berglund Frida  1999  RONNEBY SS  AH3499  25 m  1:28.46   
27  128  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  1:28.59   
28  110  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:29.10   
29  216  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:29.44   
30  42  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  25 m  1:29.77   
31  26  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  25 m  1:30.81   
32  203  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  1:31.40   
33  29  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  1:31.72   
34  28  Kurtovic Sabina  2000  ELFSBORG  BF8400  25 m  1:32.48   
35  21  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  1:33.12   
36  64  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:33.14   
37  97  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:33.41   
38  217  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  1:33.54   
39  10  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  1:33.61   
40  252  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  50 m  1:33.79   
41  132  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  25 m  1:34.53   
42  22  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  25 m  1:34.60   
43  153  Berglin-Isokoski Wera  1999  RONNEBY SS  AH4499  25 m  1:34.84   
44  25  Deák Janka  2000  ELFSBORG  BF7400  25 m  1:35.13   
45  33  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  25 m  1:35.24   
46  58  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:35.44   
47  54  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  1:35.80   
48  145  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  1:35.89   
49  148  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  25 m  1:36.88   
50  219  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:37.07   
51  137  Svensson Hanna  2000  KARLSHAMN  AF9200  25 m  1:37.10   
52  43  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  1:38.17   
53  195  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  1:38.39   
54  61  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:38.66   
55  121  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  25 m  1:38.78   
56  218  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  1:39.02   
57  125  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  1:39.14   
58  234  Nagy Biborka  1998  LJUNGBY SS  BO5498  25 m  1:39.71   
59  126  Eriksson Fanny  2002  KARLSBORG  AR9202  25 m  1:40.02   
60  44  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  1:40.03   
61  19  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  50 m  1:40.54   
62  127  Henningsson Sofia  2004  KARLSBORG  AH8204  25 m  1:40.63   
63  130  Briskog Nellie  2001  KARLSHAMN  AB8601  25 m  1:41.54   
64  193  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  1:41.96   
65  30  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  1:42.72   
66  209  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  25 m  1:43.35   
67  192  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  1:44.01   
68  91  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  1:44.20   
69  52  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:45.14   
70  197  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:47.25   
71  184  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  1:48.37   
72  227  Laurelii Filippa  2002  JÖNKÖPING  BF9202  25 m  1:48.66   
73  151  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  1:49.10   
74  134  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  25 m  1:49.14   
75  129  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:50.42   
76  94  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  1:51.87   
77  31  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  1:54.94   
78  201  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  1:59.81   
79  108  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  1:59.83   
80  72  Freij Maja  2001  JÖNKÖPING  BR1401  25 m  2:11.11   
81  27  Koivuluoma Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  50 m     
82  35  Svenneby Emma  2003  ELFSBORG  AN4203  50 m     
83  53  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  50 m     
84  119  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m     
85  211  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m     
86  222  Wallin Elin  2003  ÖSA  BF2403  50 m     
87  258  Thorén Agnes  2003  JÖNKÖPING  AG6603  50 m     
88  259  Lilja Hannah  2004  SKENE SIM  AE2604  50 m  1:56.28  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  03 maj 2014 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  14:33 
 
44_S
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
65  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  1:04.71   
140  Johansson Erik  1994  NÄSSJÖ  AF0394  50 m  1:05.96   
123  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  50 m  1:06.21   
Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  1:07.35   
Lidbacken Tobias  1991  ANDERSTORP  AT9991  25 m