Program for Swedish Grand Prix 2
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 27
|
Tävling |
Swedish Grand Prix 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:34 |
|
|
Arrangör |
SSF/SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
Gren 27, 400m Freestyle Women |
Försök (4) |
WR: Federica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
ER: Federica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 4:10.20 2008-03-24 |
EJM-kval: 4:22.81 / 4:28.89 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
193 |
3 |
Christin Heina |
1996 |
BA0296 |
S 02 |
|
25m |
4:49.11 |
184 |
4 |
Wanda Dollmayer |
1996 |
AL6696 |
SK RAN |
|
25m |
4:21.41 |
24 |
5 |
Silje Mari Bjørklykke |
2000 |
|
Aalesund |
NOR |
25m |
4:43.09 |
49 |
6 |
Christine Ekman |
1994 |
AE8294 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
120 |
0 |
Linnea Wranå |
1998 |
AO1898 |
KALMAR SS |
|
50m |
4:52.98 |
264 |
1 |
Emma Öhman |
1997 |
AL8297 |
WISBY SS |
|
50m |
4:46.32 |
217 |
2 |
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
4:44.47 |
73 |
3 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
AI6699 |
GÖTEBORG |
|
50m |
4:40.28 |
293 |
4 |
Clara Wiman |
1996 |
AE8896 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
4:37.79 |
92 |
5 |
Josefine Almvret |
1999 |
AA0699 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:39.94 |
221 |
6 |
Sofia Heimsten |
1997 |
AT8697 |
SK SYDSIM |
|
50m |
4:42.43 |
52 |
7 |
Lisa Skogeng |
1996 |
|
Bergen |
NOR |
50m |
4:45.82 |
297 |
8 |
Johanna Johnsson |
1997 |
AA6297 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
4:48.76 |
173 |
9 |
Charlotte Myers |
1997 |
BQ2497 |
SK NEPTUN |
|
50m |
5:00.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
328 |
0 |
Moa Ståhl |
1995 |
AV4695 |
SK TRITON |
|
50m |
4:37.53 |
325 |
1 |
Ellen Olsson |
1995 |
AA3695 |
SK TRITON |
|
50m |
4:33.41 |
317 |
2 |
Benita Haikola |
1989 |
BS7689 |
POLISEN |
|
50m |
4:30.00 |
323 |
3 |
Alba Forés |
1998 |
AI5298 |
SK TRITON |
|
50m |
4:26.71 |
44 |
4 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
DEN |
50m |
4:24.01 |
171 |
5 |
Laura Lajunen |
1992 |
CG2692 |
SK NEPTUN |
|
50m |
4:25.84 |
268 |
6 |
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
VÄSBY SS |
|
50m |
4:29.22 |
164 |
7 |
Sofia Lindholm |
1993 |
AM1693 |
MASS |
|
50m |
4:30.40 |
112 |
8 |
Johanna Pettersson |
1996 |
AL2696 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
4:36.07 |
98 |
9 |
Emma Rotstam |
1998 |
AF7498 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:37.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
18 |
0 |
Carin Klasson |
1995 |
BB4695 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
4:36.87 |
97 |
1 |
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:30.69 |
94 |
2 |
Ida Eriksen |
1997 |
AD4497 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:29.65 |
17 |
3 |
Amina Gummesson |
1993 |
BG7893 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
4:26.12 |
276 |
4 |
Nadja Salomonsson |
1992 |
AD2892 |
VÄSBY SS |
|
50m |
4:22.86 |
191 |
5 |
Erica Dahlgren |
1997 |
AE3497 |
S 02 |
|
50m |
4:25.74 |
207 |
6 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
AV8697 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
4:28.67 |
40 |
7 |
Emma Wael |
1993 |
9374AL |
KVIK |
DEN |
50m |
4:30.37 |
100 |
8 |
Karin Åström |
1996 |
AI8896 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:34.86 |
54 |
9 |
Karianne Reinertsen |
1997 |
|
Bergen |
NOR |
50m |
4:37.65 |
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
08:34 |
|