Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Nordea Sigma Birkerød Årg.cup |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:45 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2014 |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
189 |
2 |
Ida Oest |
2003 |
|
HERLEV |
|
25m |
3:21.03 |
328 |
3 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
BIRKERØD |
|
25m |
2:41.08 |
190 |
4 |
Sofie Sønderby Persson |
2003 |
0332AQ |
HERLEV |
|
25m |
3:05.03 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
354 |
2 |
Astrid Rønn Olesen |
2005 |
0504AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:25.57 |
237 |
3 |
Mathilde Mikkelsen |
2004 |
0428AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:20.00 |
360 |
4 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:25.54 |
169 |
5 |
Karen Bøg |
2003 |
|
HERLEV |
|
25m |
2:36.03 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
333 |
1 |
Karla Marie Fæster |
2004 |
0446AG |
BIRKERØD |
|
25m |
2:15.32 |
178 |
2 |
Helene Jensen |
2003 |
0394AE |
HERLEV |
|
25m |
2:08.35 |
203 |
3 |
Emilie Sofie Astrup |
2003 |
0378AR |
SØLLERØD |
|
25m |
2:00.00 |
211 |
4 |
Mathilde Kehlet |
2003 |
0346AO |
SØLLERØD |
|
25m |
2:01.58 |
321 |
5 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:11.04 |
361 |
6 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:19.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
25m |
1:54.55 |
353 |
2 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:53.46 |
248 |
3 |
Ida Poulsen |
2004 |
0418AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:51.57 |
101 |
4 |
Sasia Lundhus |
2002 |
0216AO |
VEST |
|
25m |
1:53.36 |
177 |
5 |
Thea Jacobsen |
2003 |
0338AC |
HERLEV |
|
25m |
1:53.55 |
323 |
6 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:54.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Asta Rygaard |
2003 |
0312AK |
ALLERØD |
|
25m |
1:50.76 |
231 |
2 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
|
ALLERØD |
|
25m |
1:50.00 |
253 |
3 |
Amalie Sindahl |
2002 |
0298AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:49.07 |
115 |
4 |
India Klyver Vind |
2001 |
0154AZ |
VEST |
|
25m |
1:49.95 |
251 |
5 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:50.00 |
346 |
6 |
Esmeralda Johansen |
2004 |
0482AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:50.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:47.06 |
193 |
2 |
Sofie Boesgaard Weber |
2002 |
0278AK |
HERLEV |
|
25m |
1:44.07 |
282 |
3 |
Silje Thramkrongart |
2001 |
0172AL |
ALLERØD |
|
25m |
1:43.01 |
252 |
4 |
Katrine Buhl Schrøder |
2002 |
0236AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:43.52 |
206 |
5 |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
0244AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:44.39 |
376 |
6 |
Alberte Vallentin |
2003 |
0308AG |
BIRKERØD |
|
25m |
1:48.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Celine Termark Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
25m |
1:42.13 |
131 |
2 |
Andrea Jess Hansen |
2001 |
0196AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:40.41 |
106 |
3 |
Laura Lyngbye Nybroe |
2002 |
0272AL |
VEST |
|
25m |
1:38.07 |
213 |
4 |
Anna Lindholm |
2001 |
0192AR |
SØLLERØD |
|
25m |
1:38.82 |
337 |
5 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:40.83 |
318 |
6 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:42.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
335 |
1 |
Clara Gjerløv |
2002 |
0224AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:34.92 |
349 |
2 |
Luna Juul Lentoft |
2000 |
0044AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:29.81 |
141 |
3 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.49 |
277 |
4 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:25.84 |
50 |
5 |
Louise Engelhardt Christi |
2001 |
0138AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:31.44 |
340 |
6 |
Isabel Vang Hvitved |
2003 |
0316AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:36.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
319 |
1 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:34.68 |
320 |
2 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:28.88 |
325 |
3 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.27 |
145 |
4 |
Amalie Krogh Rohrberg |
2000 |
0078AT |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.95 |
167 |
5 |
Maja Egebjerg Brast |
2002 |
0206AF |
HERLEV |
|
25m |
1:31.35 |
104 |
6 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
1:35.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
HERLEV |
|
25m |
1:34.25 |
194 |
2 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
HERLEV |
|
25m |
1:27.94 |
44 |
3 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:14.37 |
45 |
4 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.75 |
66 |
5 |
Mathilde van der Linden |
2002 |
0208AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:30.08 |
71 |
6 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:35.17 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:45 |
|