Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 1998-1999 |
1 | 88 | Abcell Kenneth | 1998 | VEST | 9817AE | 25 m | 2:22.55 | |
2 | 100 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 25 m | 2:26.59 | |
3 | 64 | Langkilde Kristoffer Buus | 1999 | LYNGBY | 9923AI | 25 m | 2:28.72 | |
4 | 114 | Wifstrand Martin W. | 1998 | VEST | 9883AH | 25 m | 2:32.37 | |
5 | 113 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 25 m | 2:35.93 | |
6 | 67 | Maack Lucas Dybendal | 1999 | LYNGBY | 9923AJ | 25 m | 2:48.28 | |
7 | 130 | Hagemann Walther | 1999 | GENTOFTE | 9907AJ | 25 m | 2:54.46 |
Årg. 2000-2001 |
1 | 152 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 25 m | 2:34.08 | |
2 | 49 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 2:36.42 | |
3 | 136 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 25 m | 2:37.38 | |
4 | 47 | Bjørnskov Mads Møller | 2001 | LYNGBY | 0173AH | 25 m | 2:40.47 | |
5 | 241 | Nielsen Rasmus | 2001 | ALLERØD | 0193AC | 25 m | 2:46.92 | |
6 | 124 | Becktor August | 2001 | GENTOFTE | 0159AE | 25 m | 2:58.26 | |
7 | 316 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 25 m | 3:02.56 | |
8 | 95 | Gjettermann Marcus G. | 2001 | VEST | 0127AE | 25 m | 3:06.93 | |
9 | 150 | Taul Valdemar | 2001 | GENTOFTE | 0105AH | 25 m | 3:07.00 | |
10 | 89 | Borg Frederik | 2000 | VEST | 0035AM | 25 m | 3:09.48 | |
11 | 165 | Benli Adar | 2001 | HERLEV | 25 m | 3:48.03 |
Årg. 2002-2003 |
1 | 61 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 25 m | 2:42.75 | |
2 | 341 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 2:54.62 | |
3 | 330 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 2:56.10 | |
4 | 172 | Eskjær-Køppen Peter | 2002 | HERLEV | 0203AD | 25 m | 2:59.61 | |
5 | 355 | Olesen Mads Rønn | 2002 | BIRKERØD | 0281AC | 25 m | 3:07.55 | |
6 | 365 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 25 m | 3:08.40 | |
7 | 225 | Brandt Niels Skovbye | 2002 | ALLERØD | 0247AH | 25 m | 3:09.61 | |
8 | 235 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 25 m | 3:16.92 | |
9 | 210 | Juul Asger Hugo | 2003 | SØLLERØD | 0339AB | 25 m | 3:25.54 | |
10 | 207 | Grunnet Oliver | 2002 | SØLLERØD | 0201AM | 25 m | 3:27.62 | |
11 | 55 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 3:30.56 | |
12 | 338 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 3:31.52 | |
13 | 363 | Qvist Valdemar Witt | 2003 | BIRKERØD | 0395AC | 25 m | 3:43.69 | |
14 | 182 | Li Erik | 2003 | HERLEV | 0391AF | 25 m | 3:49.03 | |
15 | 226 | Busse Malde Tesch | 2003 | ALLERØD | 0329AC | 25 m | 3:50.00 | |
16 | 238 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 25 m | 3:50.00 | |
17 | 187 | Moffett Kristian | 2003 | HERLEV | 0339AA | 25 m | 3:58.03 | |
18 | 394 | Jensen Oscar | 2003 | BIRKERØD | 0317AE | 25 m | 4:00.00 | |
19 | 186 | Misimi Altin | 2002 | HERLEV | 25 m | 4:15.03 |
Årg. 2004-2014 |
1 | 377 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 25 m | 3:30.99 | |
2 | 378 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 25 m | 4:00.00 | |
3 | 344 | Jensen Tobias Stenderup | 2005 | BIRKERØD | 25 m | 4:15.00 | ||
4 | 324 | Boyer Oscar | 2004 | BIRKERØD | 0429AD | 25 m | 4:20.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 06 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:44 |