Program för Jöns Svanbersimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet |
|
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
08:37 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar |
Finaler (14) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
428 |
3 |
Gustav Holstensson-Blomberg |
2002 |
AR8902 |
WISBY SS |
|
25m |
1:46.67 |
310 |
4 |
Felix Luthman |
2004 |
AB4104 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:44.76 |
404 |
5 |
Noel Wallin |
2001 |
AE1301 |
UPSALA S |
|
25m |
1:45.17 |
429 |
6 |
Anton Höglund |
2004 |
AG7704 |
WISBY SS |
|
25m |
2:04.09 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
308 |
1 |
Linus Hallgren |
2003 |
AE2703 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:37.73 |
430 |
2 |
Oliver Höglund |
2003 |
AC8103 |
WISBY SS |
|
25m |
1:31.49 |
360 |
3 |
Jakob Hanson |
2002 |
AJ4902 |
UPSALA S |
|
25m |
1:27.55 |
87 |
4 |
Joel Nordström |
2001 |
AR8701 |
GIMO SS |
|
25m |
1:24.98 |
396 |
5 |
Hugo Sörby |
2001 |
AF2901 |
UPSALA S |
|
25m |
1:25.06 |
352 |
6 |
Lyon Gorantsyan |
2001 |
AP6501 |
UPSALA S |
|
25m |
1:28.01 |
177 |
7 |
Loke Rönnholm |
2001 |
AW8301 |
SALA SS |
|
25m |
1:34.14 |
403 |
8 |
Max Wallin |
2001 |
AE0301 |
UPSALA S |
|
50m |
1:42.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
83 |
1 |
Daniel Engman |
2001 |
AD8501 |
GIMO SS |
|
25m |
1:23.90 |
345 |
2 |
Jonatan Fischer |
2001 |
AM1301 |
UPSALA S |
|
25m |
1:20.23 |
385 |
3 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
UPSALA S |
|
25m |
1:19.24 |
169 |
4 |
Felix Stocker |
2002 |
AN9302 |
OXELÖSUND |
|
25m |
1:18.52 |
126 |
5 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:18.86 |
483 |
6 |
Eric Malmquist |
2003 |
AC1703 |
SSK |
|
25m |
1:19.53 |
26 |
7 |
Gustav Walldén |
2003 |
AE8503 |
SK ENA |
|
25m |
1:23.36 |
410 |
8 |
Axel Wohlin |
2001 |
AK2501 |
UPSALA S |
|
25m |
1:24.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
426 |
1 |
Jesper Granath |
2002 |
AM5902 |
WISBY SS |
|
25m |
1:16.89 |
420 |
2 |
Anton Appelqvist |
2001 |
AL7301 |
WISBY SS |
|
25m |
1:14.57 |
219 |
3 |
Felix Balkerud |
2001 |
AH1301 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:12.71 |
149 |
4 |
Filip Borgström |
2001 |
AK5101 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:11.02 |
142 |
5 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
1:12.48 |
389 |
6 |
Philip Rosvall |
2001 |
AP2501 |
UPSALA S |
|
25m |
1:14.09 |
146 |
7 |
Robin Björklund |
2002 |
AA9502 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:16.40 |
394 |
8 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
25m |
1:17.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
227 |
1 |
Johan Ekengren |
2001 |
AA6901 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:09.88 |
56 |
2 |
Viktor Syrén |
2000 |
AH5900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:08.30 |
36 |
3 |
Carl Bidebo |
2000 |
AN9900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:07.27 |
495 |
4 |
Eddie Eriksson |
1999 |
99B051 |
IFÅ |
|
25m |
1:06.83 |
43 |
5 |
Arvid Heikinniemi |
2001 |
AL6301 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:06.88 |
125 |
6 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:07.69 |
233 |
7 |
Bruno Martinsson |
2000 |
AP5500 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:09.82 |
374 |
8 |
Johan Ljunggren |
2001 |
AN6101 |
UPSALA S |
|
25m |
1:10.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
150 |
1 |
Elias Engström |
2001 |
AB0501 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:06.46 |
281 |
2 |
Philip Welin-Berger |
1999 |
AF3199 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:06.32 |
133 |
3 |
Erik Krysén |
2000 |
AE0100 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:06.01 |
256 |
4 |
David Erovic |
2001 |
AE9701 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:05.41 |
294 |
5 |
Oscar Norman |
1999 |
AK5599 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:05.49 |
131 |
6 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:06.18 |
172 |
7 |
Isak Brundin |
2000 |
AJ8100 |
SALA SS |
|
25m |
1:06.33 |
471 |
8 |
Daniel Thungren |
1999 |
AV9599 |
HK SIM |
|
25m |
1:06.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
446 |
1 |
Kian Moradi |
1999 |
AG9399 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:05.08 |
301 |
2 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
AK4100 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:04.32 |
299 |
3 |
Daniel Redelius |
2000 |
AT7300 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:04.17 |
137 |
4 |
Jacob Rydelius |
1999 |
AL9799 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:03.47 |
241 |
5 |
Love Starrin |
2001 |
AK9101 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:04.09 |
378 |
6 |
Oskar Menkhaus |
1999 |
AX2199 |
UPSALA S |
|
25m |
1:04.17 |
237 |
7 |
Viktor Näslund |
2001 |
AF1301 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:04.70 |
435 |
8 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
AK1999 |
WISBY SS |
|
25m |
1:05.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
269 |
1 |
Samir Noory |
1999 |
AP4799 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:03.19 |
455 |
2 |
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:02.79 |
179 |
3 |
Erik Forsström |
1999 |
AO9399 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:02.34 |
422 |
4 |
Rasmus Bjuresten |
1999 |
AO7999 |
WISBY SS |
|
25m |
1:02.12 |
140 |
5 |
Lukas Hill |
1999 |
AH6999 |
SS MORA |
|
25m |
1:02.33 |
466 |
6 |
Pontus Pettersson |
2000 |
AR5900 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:02.62 |
23 |
7 |
Jacob Pedersen |
2000 |
AE9500 |
SK ENA |
|
25m |
1:03.02 |
154 |
8 |
Rasmus Ulin |
2000 |
AD1700 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:03.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
450 |
1 |
Henrik Postlind |
1998 |
AO2998 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:01.65 |
481 |
2 |
Jakob Idesten |
1999 |
AI6399 |
SSK |
|
25m |
1:01.26 |
74 |
3 |
David Hambraeus |
1999 |
AL0799 |
FALUN |
|
25m |
1:00.95 |
472 |
4 |
Dennis Tillquist |
1999 |
AP5999 |
HK SIM |
|
25m |
1:00.56 |
37 |
5 |
Marko Biscevic |
1998 |
AM7398 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:00.81 |
453 |
6 |
Daniel Swahn |
1995 |
AW7995 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:00.96 |
235 |
7 |
Tor Nicolaisen |
1999 |
AF8999 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:01.57 |
461 |
8 |
Christopher Andrén |
2000 |
AK0100 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:02.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
116 |
1 |
Pontus Lindh |
1996 |
AU3996 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:00.08 |
292 |
2 |
Anton Carlsson |
1998 |
AO3798 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
59.76 |
175 |
3 |
Elias Nordgren |
2001 |
AE2101 |
SALA SS |
|
25m |
59.60 |
128 |
4 |
Henrik Bransell |
1999 |
AG2599 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
59.29 |
193 |
5 |
Christopher Johnsson |
1998 |
AG2198 |
SKURU IK |
|
25m |
59.32 |
324 |
6 |
John Bankefors |
1996 |
AU9996 |
UPSALA S |
|
25m |
59.64 |
114 |
7 |
Jelle Kranenbarg |
1996 |
AW0196 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
59.81 |
38 |
8 |
Stefan Biscevic |
1998 |
AM8398 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:00.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
22 |
1 |
Jonathan Mastrangeli |
1999 |
AP3599 |
SK ENA |
|
25m |
58.99 |
100 |
2 |
Samuel Hillman |
1997 |
AK1197 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
58.29 |
188 |
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
25m |
58.06 |
242 |
4 |
Johan Strandberg |
1997 |
AL3197 |
SUNDSVALL |
|
25m |
57.89 |
53 |
5 |
Erik Skogfors |
1996 |
AP1996 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
57.99 |
436 |
6 |
Gustav Thuresson |
1997 |
AG6597 |
WISBY SS |
|
25m |
58.08 |
496 |
7 |
Jonas Fellman |
1999 |
99B052 |
IFÅ |
|
25m |
58.88 |
141 |
8 |
Edvin Persson |
1999 |
AI9399 |
SS MORA |
|
25m |
59.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
274 |
1 |
Björn Seeliger |
2000 |
AB0101 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
57.57 |
135 |
2 |
Alfred Lindén |
1997 |
AN6797 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
57.27 |
39 |
3 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
56.97 |
17 |
4 |
Fredrik Ekesten |
1995 |
AX5395 |
SK ENA |
|
25m |
56.56 |
265 |
5 |
Alexander Kesenci |
1995 |
AK7195 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
56.88 |
117 |
6 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
AH9599 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
57.23 |
303 |
7 |
Olle Österman |
1998 |
AQ2198 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
57.39 |
270 |
8 |
Adrian Panahi |
1998 |
AH7398 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
57.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
187 |
1 |
Jesper Falk |
1994 |
AN3394 |
SKURU IK |
|
25m |
56.34 |
189 |
2 |
Tim Filipsson |
1996 |
AH9196 |
SKURU IK |
|
25m |
56.11 |
121 |
3 |
Joel Westerlind |
1996 |
AD2796 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
55.57 |
40 |
4 |
Axel Brorsson |
1996 |
AX9396 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
55.07 |
29 |
5 |
Johannes Ålander |
1995 |
AC7995 |
SK ENA |
|
25m |
55.42 |
236 |
6 |
Johan Norlin |
1997 |
AU6397 |
SUNDSVALL |
|
25m |
55.91 |
144 |
7 |
Erik Björklund |
1998 |
AA2598 |
NJURUNDA |
|
25m |
56.11 |
283 |
8 |
Axel Ydenius |
1997 |
AD3997 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
56.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
397 |
1 |
Edmon Torosyan |
1997 |
AY4997 |
UPSALA S |
|
25m |
54.30 |
251 |
2 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
53.45 |
54 |
3 |
Simon Skoglund |
1991 |
AH0191 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
52.13 |
16 |
4 |
Adam Ackerstierna |
1995 |
AH4995 |
SK ENA |
|
25m |
51.34 |
449 |
5 |
Michail Papantoniou |
1997 |
AX7397 |
VÄSBY SS |
|
25m |
51.93 |
298 |
6 |
Sebastian Pantzar |
1999 |
AL1999 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
53.03 |
47 |
7 |
Alexander Kotevski |
1994 |
AI8994 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
53.91 |
273 |
8 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
AI7397 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
54.41 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
08:37 |
|