Program för Jöns Svanbersimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet |
|
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
08:37 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
329 |
1 |
Matilda Bohman |
2002 |
AP0802 |
UPSALA S |
|
25m |
3:39.37 |
492 |
2 |
Stella Donning |
2002 |
02A983 |
IFÅ |
|
25m |
3:22.95 |
86 |
3 |
Hanna Moberg |
2001 |
AH1201 |
GIMO SS |
|
25m |
3:08.74 |
334 |
4 |
Victoria Cantar |
2002 |
AF7202 |
UPSALA S |
|
25m |
3:05.52 |
152 |
5 |
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
AB4202 |
NJURUNDA |
|
50m |
3:07.47 |
421 |
6 |
Livia Bjuresten |
2001 |
AZ8401 |
WISBY SS |
|
25m |
3:08.98 |
306 |
7 |
Hedda Ferm |
2002 |
AH4802 |
UMEÅ SS |
|
50m |
3:32.66 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
409 |
1 |
Jeanna Wiell |
2001 |
BB9201 |
UPSALA S |
|
25m |
3:02.24 |
412 |
2 |
Geshin Zarei |
2003 |
AB9603 |
UPSALA S |
|
25m |
2:58.03 |
433 |
3 |
Hedda Sköld |
2002 |
AM0402 |
WISBY SS |
|
25m |
2:53.22 |
167 |
4 |
Frida Kleringer |
2001 |
BH9201 |
OXELÖSUND |
|
25m |
2:52.09 |
315 |
5 |
Tuva Sandström |
2001 |
AF1601 |
UMEÅ SS |
|
50m |
2:52.66 |
479 |
6 |
Tilda Granlund |
2001 |
AF0201 |
SSK |
|
25m |
2:54.15 |
434 |
7 |
Erika Strömbeck |
2002 |
AD4602 |
WISBY SS |
|
25m |
2:59.80 |
326 |
8 |
Ólöf Bjarnadottir |
2002 |
BO1402 |
UPSALA S |
|
25m |
3:02.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
312 |
1 |
Tuva Orre Sandström |
2001 |
AD1601 |
UMEÅ SS |
|
50m |
2:44.24 |
243 |
2 |
Sofie Tolf |
2002 |
AN1402 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:40.46 |
470 |
3 |
Alexandra Thungren |
1997 |
BR1897 |
HK SIM |
|
25m |
2:37.96 |
508 |
4 |
Olivia Weuro |
2002 |
02A822 |
IFÅ |
|
25m |
2:36.61 |
28 |
5 |
Hannele Ålander |
2001 |
AC8601 |
SK ENA |
|
25m |
2:37.66 |
96 |
6 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
2:40.13 |
93 |
7 |
Elina Carlsson |
2001 |
AS5801 |
HARNÄS SKU |
|
50m |
2:43.83 |
112 |
8 |
Martina Dahlbom |
1998 |
BI6298 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
2:48.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
234 |
1 |
Hanna Mattsson |
1998 |
BL2698 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:35.66 |
473 |
2 |
Linnéa Ärlegård |
1999 |
AL7699 |
HK SIM |
|
25m |
2:33.59 |
261 |
3 |
Ida Hofvander |
1998 |
AQ8898 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:33.07 |
173 |
4 |
Ida Lindblom |
2001 |
BJ8201 |
SALA SS |
|
25m |
2:30.50 |
487 |
5 |
Helena Westerlund |
1999 |
BE1699 |
SSK |
|
25m |
2:31.88 |
9 |
6 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
AI1401 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
2:33.53 |
66 |
7 |
Emelie Hellgren |
2001 |
BC5601 |
FAGERSTA |
|
50m |
2:34.72 |
12 |
8 |
Marina Feria Söderholm |
1998 |
AG8298 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
2:35.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
264 |
1 |
Elin Jansmarker |
1999 |
AI3499 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:30.06 |
247 |
2 |
Hanna Öberg |
2000 |
AC6400 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:29.57 |
262 |
3 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:28.39 |
250 |
4 |
Emelie Blomberg |
1999 |
AU4899 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:28.19 |
24 |
5 |
Lovisa Sved |
2000 |
AH5800 |
SK ENA |
|
25m |
2:28.23 |
8 |
6 |
Linnea Sandberg |
1996 |
BD0896 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:28.75 |
18 |
7 |
Ida-Karin Fjällmyr |
1995 |
AD0895 |
SK ENA |
|
25m |
2:29.72 |
207 |
8 |
Anna Westborg |
2002 |
AE0402 |
SKURU IK |
|
25m |
2:30.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
232 |
1 |
Sofia Mannela |
2001 |
AC9201 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:27.70 |
2 |
2 |
Alva Klang |
2000 |
AS5800 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
2:27.40 |
313 |
3 |
Elin Sandberg |
1997 |
AN4497 |
UMEÅ SS |
|
50m |
2:26.08 |
185 |
4 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
2:25.60 |
58 |
5 |
Josefin Zetterberg |
2000 |
AN2400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:26.04 |
132 |
6 |
Maja Jansson |
2000 |
AQ3200 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:27.22 |
45 |
7 |
Jenny Isakssen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:27.51 |
395 |
8 |
Saga Söderberg |
1997 |
AE0697 |
UPSALA S |
|
25m |
2:27.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
77 |
1 |
Ronja Rantanen |
1999 |
AH0899 |
FALUN |
|
25m |
2:25.38 |
384 |
2 |
Julia Norlin |
1998 |
AG0498 |
UPSALA S |
|
25m |
2:24.63 |
170 |
3 |
Sanna Stenberg |
1999 |
AZ1299 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
2:23.61 |
478 |
4 |
Amanda Granlund |
1999 |
AI9299 |
SSK |
|
25m |
2:23.03 |
277 |
5 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:23.05 |
255 |
6 |
Mathilda Dahlin |
1995 |
AG3495 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:23.98 |
180 |
7 |
Agnes Humling |
2000 |
AV2400 |
SANDVIKEN |
|
25m |
2:25.21 |
138 |
8 |
Rebecka Östh |
1999 |
AE3699 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:25.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
441 |
1 |
Sofia Björnfot |
1998 |
BC6298 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:22.95 |
127 |
2 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
2:22.61 |
201 |
3 |
Signe Nordegren |
2000 |
AO6800 |
SKURU IK |
|
25m |
2:20.58 |
497 |
4 |
Erica Granesäter |
1984 |
84A033 |
IFÅ |
|
25m |
2:19.48 |
244 |
5 |
Matilda Vestberg |
1996 |
AH8496 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:20.30 |
209 |
6 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
AP5400 |
SKURU IK |
|
25m |
2:21.25 |
445 |
7 |
Hanne Melin-Romstad |
1999 |
AK2499 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:22.91 |
480 |
8 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
AY6899 |
SSK |
|
25m |
2:23.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
42 |
1 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:19.29 |
165 |
2 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
25m |
2:18.38 |
488 |
3 |
Linnea Åkerman |
1999 |
AV0899 |
SSK |
|
25m |
2:17.16 |
245 |
4 |
Eveline Westberg |
1997 |
AH8297 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:16.57 |
76 |
5 |
Julia Nordlund |
1998 |
AL2498 |
FALUN |
|
25m |
2:16.71 |
134 |
6 |
Frida Lannhard |
2000 |
AB6800 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:18.04 |
171 |
7 |
Sofia Ander |
1998 |
BE1898 |
SALA SS |
|
25m |
2:18.41 |
75 |
8 |
Sandra Lundqvist |
1998 |
AH4898 |
FALUN |
|
25m |
2:19.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
190 |
1 |
Anna Hassler |
1998 |
AK5298 |
SKURU IK |
|
25m |
2:16.09 |
221 |
2 |
Lina Bergqvist |
1998 |
AG3498 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:15.78 |
186 |
3 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
AF3898 |
SKURU IK |
|
25m |
2:14.16 |
271 |
4 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:12.97 |
267 |
5 |
Sandra Mattsson-Coll |
1997 |
AG0697 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:13.38 |
272 |
6 |
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:15.11 |
183 |
7 |
Alba Croneborg |
2000 |
AE6200 |
SKURU IK |
|
25m |
2:15.88 |
162 |
8 |
Emelie Rudert |
1999 |
AU9299 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:16.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
41 |
1 |
Ebba Engström |
1995 |
AZ7495 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:12.26 |
78 |
2 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
25m |
2:11.48 |
228 |
3 |
Frida Hedlund |
1999 |
AG5699 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:10.45 |
19 |
4 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
AH4698 |
SK ENA |
|
25m |
2:08.67 |
476 |
5 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
SSK |
|
25m |
2:08.90 |
475 |
6 |
Anna Eriksson |
1999 |
AI0499 |
SSK |
|
25m |
2:10.57 |
208 |
7 |
Sofia von Sydow |
1997 |
AH1697 |
SKURU IK |
|
25m |
2:12.10 |
463 |
8 |
Karolina Näsén |
1996 |
AO0296 |
SK ÄGIR |
|
25m |
2:12.44 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
08:37 |
|