Startliste for SB-CUP 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
SB-Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
15 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Korsør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:55 |
|
|
Arrangør |
Korsør Svømme- & Livredningsklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 marts 2014 |
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
|
FR.VÆRK |
|
25m |
|
22 |
2 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
|
FR.VÆRK |
|
25m |
|
394 |
3 |
Louise Holm |
1999 |
9908AS |
TRITON B |
|
25m |
|
278 |
4 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
|
606 |
5 |
Emilie Hansen |
2004 |
0478AF |
KORSØR |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
342 |
1 |
Daniella Thea Johansen |
2000 |
0048AP |
SLAGELSE |
|
25m |
|
100 |
2 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
25m |
|
383 |
3 |
Victoria Boysen |
2003 |
0354AN |
TRITON B |
|
25m |
|
29 |
4 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
|
FR.VÆRK |
|
25m |
|
125 |
5 |
Camilla Edling |
2004 |
0484AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
17 |
6 |
Karoline Kristiansen |
2004 |
|
FR.VÆRK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Asta H Jensen |
2000 |
0058BA |
FR.VÆRK |
|
25m |
|
416 |
2 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
25m |
4:41.22 |
413 |
3 |
Clara Nyborg-Vedsted |
2002 |
0294AE |
TRITON B |
|
25m |
4:04.17 |
569 |
4 |
Sofie Ølgaard Hansen |
2004 |
0422AE |
TVS IF |
|
25m |
4:14.80 |
506 |
5 |
Nicoline Elmquist |
2002 |
0228AX |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
118 |
6 |
Lilli Andersen |
2003 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
0382AE |
HORSENS |
|
25m |
4:00.81 |
10 |
2 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:51.73 |
19 |
3 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
|
FR.VÆRK |
|
25m |
3:47.08 |
275 |
4 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
3:51.13 |
422 |
5 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
3:59.50 |
547 |
6 |
Victoria F. Mikkelsen |
2001 |
0102AQ |
TRITON B |
|
25m |
4:03.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
388 |
1 |
Emilie Fischer |
2001 |
0156AK |
TRITON B |
|
25m |
3:39.67 |
294 |
2 |
Maria Farø Jakobsen |
2000 |
0012AI |
SHS-STEVNS |
|
25m |
3:34.85 |
387 |
3 |
Isabel Kol Eriksen |
2001 |
0122AH |
TRITON B |
|
25m |
3:32.85 |
396 |
4 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
25m |
3:33.92 |
391 |
5 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
25m |
3:38.37 |
397 |
6 |
Cecilie Berg Jensen |
2001 |
0154AQ |
TRITON B |
|
25m |
3:40.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
0248AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:30.03 |
415 |
2 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
3:27.19 |
211 |
3 |
Zascha Seest-Østergård |
2002 |
0296AJ |
KØGE |
|
25m |
3:26.27 |
232 |
4 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
25m |
3:26.67 |
580 |
5 |
Ida Koefoed |
2001 |
0108AO |
TVS IF |
|
25m |
3:29.15 |
409 |
6 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
3:30.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
25m |
3:21.57 |
360 |
2 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
3:17.25 |
301 |
3 |
Fie Bagge Mogensen |
1995 |
9528AI |
SHS-STEVNS |
|
25m |
3:10.92 |
106 |
4 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
0192AS |
HORSENS |
|
25m |
3:15.53 |
166 |
5 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
3:18.92 |
194 |
6 |
Karoline Kjær |
2000 |
0048AC |
KØGE |
|
25m |
3:24.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
562 |
1 |
Karoline Jetsmark Geiker |
1999 |
9944AO |
TVS IF |
|
25m |
3:10.11 |
79 |
2 |
Christina Løth Andersen |
1997 |
9768AV |
HORSENS |
|
25m |
3:07.62 |
636 |
3 |
Emma Walsh |
1999 |
9934AX |
KORSØR |
|
25m |
3:04.86 |
104 |
4 |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
9528AY |
HORSENS |
|
25m |
3:06.33 |
385 |
5 |
Julie Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
3:09.58 |
148 |
6 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:10.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
446 |
1 |
Charlotte Pedersen |
1996 |
9648AV |
VORDINGB |
|
25m |
3:03.06 |
178 |
2 |
Ida Bull Guldbrandsen |
2002 |
0272AO |
KØGE |
|
25m |
3:02.77 |
539 |
3 |
Helena Larsen |
2000 |
0026AW |
KORSØR |
|
25m |
2:59.09 |
192 |
4 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
0082AF |
KØGE |
|
25m |
3:02.16 |
423 |
5 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
3:02.82 |
330 |
6 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
25m |
3:04.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Sille Ibsen |
2001 |
0134AU |
HORSENS |
|
25m |
2:58.57 |
184 |
2 |
Mette Hegelund |
2000 |
0068AC |
KØGE |
|
25m |
2:56.00 |
317 |
3 |
Amanda Glerup Andersen |
1998 |
9814AM |
SLAGELSE |
|
25m |
2:55.45 |
408 |
4 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
25m |
2:55.99 |
253 |
5 |
Amalie Bonnesen |
1999 |
9912AI |
NÆSTVED |
|
25m |
2:58.26 |
105 |
6 |
Karen Krogh Lund |
1996 |
9616AX |
HORSENS |
|
25m |
2:58.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Laura Andersen |
1997 |
9704AM |
KØGE |
|
25m |
2:52.92 |
233 |
2 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
NYBORG |
|
25m |
2:45.88 |
331 |
3 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
25m |
2:38.06 |
87 |
4 |
Michelle Franow |
2001 |
0102AH |
HORSENS |
|
25m |
2:44.75 |
107 |
5 |
Stella Krogh Lund |
2000 |
0056AN |
HORSENS |
|
25m |
2:51.51 |
228 |
6 |
Therese Hovgaard Jensen |
2000 |
0058AL |
NYBORG |
|
25m |
2:53.79 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
15 marts 2014 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:55 |
|