Program för DM/JDM 2014 - Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 56.06 2009-07-27 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 56.06 2009-07-27 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 334 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | AK4493 | 50 m | 1:00.42 | |
2 | 349 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 1:01.04 | |
3 | 206 | Nilsson Frida | 1992 | SPÅRVÄGEN | BL6292 | 50 m | 1:02.72 | |
4 | 342 | Salomonsson Nadja | 1992 | VÄSBY SS | AD2892 | 50 m | 1:04.53 | |
5 | 140 | Myers Charlotte | 1997 | SK NEPTUN | BQ2497 | 50 m | 1:04.59 | |
6 | 75 | Nord Therese | 1993 | POLISEN | AL7693 | 50 m | 1:04.68 | |
7 | 402 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | av1496 | 50 m | 1:04.99 | |
8 | 139 | Mattsson Rebecca | 1995 | SK NEPTUN | AQ0295 | 50 m | 1:05.55 | |
9 | 102 | Baron Linda | 1995 | JÄRFÄLLA S | AB3495 | 50 m | 1:05.72 | |
10 | 351 | Åkerström Emelie | 1995 | VÄSBY SS | AM6295 | 50 m | 1:05.82 | |
11 | 278 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 1:05.86 | |
12 | 308 | Karell Emma | 1994 | TÄBY SIM | AZ0694 | 50 m | 1:05.97 | |
13 | 106 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 1:06.60 | |
14 | 99 | Österman Ida | 1998 | DANDERYD | BA0298 | 50 m | 1:07.04 | |
15 | 155 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 50 m | 1:07.20 | |
16 | 332 | Jonsson Anna | 1994 | VÄSBY SS | AK3694 | 50 m | 1:07.50 | |
17 | 239 | Malmberg Lovisa | 1995 | SKK | AH9895 | 50 m | 1:08.16 | |
18 | 112 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 50 m | 1:08.57 | |
19 | 236 | Karlson Alma | 1999 | SKK | AH8299 | 50 m | 1:08.60 | |
20 | 288 | Vezzoli Beatrice | 1998 | TUREBERG | AR7498 | 50 m | 1:08.73 | |
21 | 272 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 50 m | 1:08.80 | |
22 | 232 | Bring Emma | 1995 | SKK | BG5695 | 50 m | 1:08.87 | |
23 | 127 | Hedgren-Rylander Ellinor | 1997 | SK NEPTUN | BL9897 | 50 m | 1:09.60 | |
24 | 124 | Eriksson Jessica | 1995 | SK NEPTUN | AH0895 | 50 m | 1:09.61 | |
25 | 196 | Edin Ida | 1996 | SPÅRVÄGEN | AS8896 | 50 m | 1:09.85 | |
26 | 193 | Adlerborn Caroline | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR3498 | 50 m | 1:09.87 | |
27 | 363 | Eriksson Mathilda | 2001 | SS04 | AE2201 | 50 m | 1:10.04 | |
28 | 82 | Engback Cassandra | 1999 | SÖDERTÖRN | AQ0499 | 50 m | 1:10.26 | |
29 | 376 | Berg Jessica | 1998 | POLISEN | BJ7698 | 50 m | 1:10.29 | |
30 | 197 | Flood Matilda | 1999 | SPÅRVÄGEN | BA6899 | 50 m | 1:10.41 | |
31 | 270 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 50 m | 1:10.41 | |
32 | 62 | Åberg Louise | 1995 | ÅKERSBERGA | AM6895 | 50 m | 1:10.47 | |
33 | 216 | Wallenbro Klara | 1997 | SPÅRVÄGEN | AS4897 | 50 m | 1:10.54 | |
34 | 185 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 50 m | 1:10.72 | |
35 | 215 | Wallén Malin | 1997 | SPÅRVÄGEN | AZ7897 | 50 m | 1:10.80 | |
36 | 335 | Melin Romstad Hanne | 1999 | VÄSBY SS | AK2499 | 50 m | 1:10.86 | |
37 | 180 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 50 m | 1:10.94 | |
38 | 156 | Zibell Enya | 2000 | SK NEPTUN | BP2400 | 50 m | 1:11.13 | |
39 | 318 | Sundberg Alice | 1999 | TÄBY SIM | AS1299 | 50 m | 1:11.32 | |
40 | 361 | Berndtson Filippa | 1997 | SS04 | BD4297 | 50 m | 1:11.38 | |
41 | 200 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 50 m | 1:11.57 | |
42 | 119 | Bjelak Emina | 1997 | SK NEPTUN | BC2897 | 50 m | 1:11.58 | |
43 | 186 | Loftén Evelina | 1996 | SKURU IK | AY9296 | 50 m | 1:11.69 | |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 juni 2014 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 17:36 |