2020-02-17   23:50:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2014    Utskriftsdatum  26 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:35   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 juni 2014         
 
 
 
Gren 13, 400m Frisim Flickor  Försök (9) 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Johanna Palmkvist 4:39.63 
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alba Forés 4:26.71 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Agnes Wiiand 4:26.94 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
353  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    25m  4:51.16 
281  Linn Rehnberg  1998  AG0298  MASS    25m  4:33.81 
683  Amanda Hyllbrant  1999  AY6899  STRÄNGNÄS    50m  5:05.08 
702  Louise Dellhede  1999  AQ8499  SS IDEN    50m  5:10.33 
570  Fanny Trollstad  1997  AH5497  VÄRNAMO SS    25m  4:34.07 
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
719  Elin Johannesson  1999  AM4299  SK LÖDDE    50m  5:02.37 
422  Moa Lindahl  1999  AM1699  SKK    50m  4:59.06 
530  Cornelia Jerresand  2000  AG6800  TÄBY SIM    50m  4:57.63 
36  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    50m  4:56.14 
750  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    50m  4:56.81 
711  Andrea Palm  2000  AF7200  LASS    50m  4:58.99 
433  Wilma Persson  2001  AC0401  SUNDSVALL    50m  4:59.23 
438  Amelia Lundblom  1999  AF3499  SUNDSVALL    50m  5:03.69 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
275  Linnéa Lundborg  2000  AZ5600  MASS    50m  4:55.39 
772  Matilda Åkesson  1999  AL9699  YSTADS SS    50m  4:55.04 
314  Tess Engvall  2001  BQ8801  SK NEPTUN    50m  4:54.73 
266  Kamelia Gradinarska  2001  AI3601  MASS    50m  4:54.53 
382  Signe Nordegren  2000  AO6800  SKURU IK    50m  4:54.54 
238  Josephine Mikkelsen  2002  AI5202  MKK    50m  4:54.93 
317  Michaela Mattsson  1999  AL4899  SK NEPTUN    50m  4:55.26 
758  Wilma Roloff  2000  BA7600  SÖDERTÖRN    50m  4:55.87 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
424  Sofia Näslund  1999  AZ5299  SKK    50m  4:53.53 
362  Astrid Hammar  2000  AO8600  SALTSJÖB    50m  4:53.16 
466  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE    50m  4:52.87 
328  Sara Thunholm  1999  AF4899  NKK    50m  4:52.27 
423  Ebba Martin  2000  AH4200  SKK    50m  4:52.41 
403  Emma Garmelius  1999  AM9499  SPÅRVÄGEN    50m  4:53.00 
333  Klara Eriksson  2000  BE6200  NYKÖPING    50m  4:53.47 
298  Rebecka Ehn  2000  AO7600  SK NEPTUN    50m  4:53.71 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
630  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    50m  4:50.96 
342  Elin Moberg  1999  AU2699  POSEIDON    50m  4:50.27 
401  Nina Bring  1999  AR8699  SPÅRVÄGEN    50m  4:49.81 
432  Frida Hedlund  1999  AG5699  SUNDSVALL    50m  4:49.18 
111  Cornelia Eklund  2000  AC1800  JÄRFÄLLA S    50m  4:49.61 
501  Sara Stenberg  2001  AB1801  SK TRITON    50m  4:50.05 
397  Nikki Brockmar  1999  AR2299  SKÖVDE SS    50m  4:50.36 
677  Emma Bergkvist  2000  AA5600  STRÄNGNÄS    50m  4:51.83 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Ebba Hallbäck  2000  AL0600  HS    50m  4:47.75 
221  Frida Lannhard  2000  AB6800  LUDVIKA SS    50m  4:45.61 
118  Linda Lidström  1997  AD7497  JÄRFÄLLA S    50m  4:45.54 
654  Rebecka Bergström  1997  AH1297  POLISEN    50m  4:45.25 
615  Johanna Johnsson  1997  AA6297  VÄXJÖ SS    50m  4:45.40 
456  Elin Thörner  1998  AI2298  SÄFFLE SS    50m  4:45.57 
642  Alexandra Gordon  2000  AN2800  SS04    50m  4:47.46 
496  Madeleine Grönberg  1999  AH3699  SK TRITON    50m  4:47.93 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
373  Lina Sjöholm  2000  AD7200  SJÖBO SS    50m  4:42.75 
485  Vilma Unnermark  1997  AI9697  SÖDERTÖRN    50m  4:42.63 
538  Alice Sundberg  1999  AS1299  TÄBY SIM    50m  4:42.13 
130  Hanna Eriksson  1999  AD2499  JÖNKÖPING    50m  4:41.27 
448  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM    50m  4:41.53 
41  Olivia Ülger  2000  AK3800  ESLÖVS SS    50m  4:42.24 
234  Amanda Granborg  1999  AE7699  MKK    50m  4:42.72 
384  Sofia von Sydow  1997  AH1697  SKURU IK    50m  4:44.45 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
75  Johanna Palmkvist  1999  AN2899  HS    50m  4:39.63 
410  Emma Sundstedt  1998  BE7498  SPÅRVÄGEN    50m  4:37.07 
112  Ida Eriksen  1997  AD4497  JÄRFÄLLA S    50m  4:29.65 
366  Erica Dahlgren  1997  AE3497  S 02    50m  4:24.05 
582  Agnes Wiiand  1997  AM1497  VÄSBY SS    50m  4:26.94 
372  Erica Sjöholm  1997  AJ0497  SJÖBO SS    50m  4:32.36 
83  Matilda Weiler  1998  AF0898  HS    50m  4:38.26 
Frida Berglund  1998  AW7298  DANDERYD    50m  4:40.16 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
447  Sofia Heimsten  1997  AT8697  SK SYDSIM    50m  4:38.65 
119  Emma Rotstam  1998  AF7498  JÄRFÄLLA S    50m  4:35.38 
572  Louise Halldén  1998  AW2498  VÄSBY SS    50m  4:29.22 
495  Alba Forés  1998  AI5298  SK TRITON    50m  4:23.70 
398  Louise Hjalmarsson  1997  AV8697  SKÖVDE SS    50m  4:26.72 
115  Isabelle Hanson  1998  AB4298  JÄRFÄLLA S    50m  4:30.69 
50  Alfhild Kristensson  1999  AI6699  GÖTEBORG    50m  4:37.88 
108  Josefine Almvret  1999  AA0699  JÄRFÄLLA S    50m  4:39.94 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.15  Utskriftsdatum  26 juni 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  19:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner