2020-02-24   07:42:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 16
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 juni 2014         
 
 
 
Gren 16, 200m Medley Pojkar  Finaler (3) 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Daniel Kertes 2:18.80 
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Olle Williamsson 2:16.03 
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Patrik Löfgren 2:08.67 
 
Heat 1 (3) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
12  Stefan Varga  2000  AH3500  DANDERYD    50m  2:26.87 
203  Albert Askmalm  2000  AA5900  LASS    50m  2:24.95 
122  Samuel Talback  2000  AB8500  JÄRFÄLLA S    50m  2:24.77 
182  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  2:19.20 
191  Dennis Dukic  2000  AC4500  SK LAXEN    50m  2:20.90 
306  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SK NEPTUN    50m  2:24.92 
284  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS    50m  2:26.17 
168  Johan Rydahl  2001  AF4901  KARLSTAD    50m  2:27.00 

 
Heat 2 (3) (15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
165  Adam Albringer  1999  AH8999  KARLSTAD    50m  2:22.88 
457  Erik Brandt  1999  AD5999  SÖDERTÄLJE    50m  2:21.91 
299  Karl Gustav Gérnyi  1999  AG9599  SK NEPTUN    50m  2:20.74 
534  Daniel Räisänen  1999  AE0199  TÄBY SIM    50m  2:15.11 
511  Hugo Eriksson  1999  AB8599  TUREBERG    50m  2:18.20 
399  Albin Lövgren  1999  AC0199  SKÖVDE SS    50m  2:20.96 
93  Petter Norén Vosfeldt  1999  AH9599  HÄRNÖSAND    50m  2:21.98 
560  Anton Dahlgren  1999  AM4999  VARBERG    50m  2:24.08 

 
Heat 3 (3) (16 - 17 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
381  William Lulek  1998  AJ6998  SKURU IK    50m  2:14.66 
574  Carl Norlander  1997  AH5397  VÄSBY SS    50m  2:14.27 
58  Petter Fredriksson  1997  AJ4197  SK HAJEN    50m  2:12.79 
524  Oskar Ericsson  1997  AF9397  TÄBY SIM    50m  2:11.68 
579  Samuel Törnqvist  1997  AI6197  VÄSBY SS    50m  2:12.34 
195  Teodor Widerberg  1998  AG0398  SK LAXEN    50m  2:13.52 
268  Christopher Havton  1997  AW9197  MASS    50m  2:14.66 
409  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  AR0798  SPÅRVÄGEN    50m  2:15.32 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.15  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner