2020-02-17   23:48:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 32
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2014    Utskriftsdatum  29 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  12:50   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 juni 2014         
 
 
 
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar  Finaler (3) 
Sponsor: CDON 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Hampus Svensson 1:02.83 
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Hampus Lovinge 1:02.07 
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 Petter Fredriksson 58.58 
 
Heat 1 (3) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
306  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SK NEPTUN    50m  1:07.38 
34  Jacob Pedersen  2000  AE9500  SK ENA    50m  1:06.92 
122  Samuel Talback  2000  AB8500  JÄRFÄLLA S    50m  1:06.61 
482  Anton Marijanovic  2000  AG0100  SÖDERTÖRN    50m  1:04.50 
464  Björn Seeliger  2000  AB0101  SÖDERTÄLJE    50m  1:04.61 
168  Johan Rydahl  2001  AF4901  KARLSTAD    50m  1:06.65 
19  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG    50m  1:07.33 
12  Stefan Varga  2000  AH3500  DANDERYD    50m  1:07.55 

 
Heat 2 (3) (15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
521  Isak Alin  1999  AP0799  TÄBY SIM    50m  1:05.85 
380  Andre Filipsson  1999  AA9799  SKURU IK    50m  1:05.29 
598  Alessandro Bonetti  1999  AG5399  VÄSTERÅS    50m  1:03.40 
187  Hampus Svensson  1999  AE5199  LANDSKRONA    50m  1:01.67 
517  Olle Sköld  1999  AK4599  TYRESÖ SS    50m  1:03.13 
457  Erik Brandt  1999  AD5999  SÖDERTÄLJE    50m  1:03.96 
165  Adam Albringer  1999  AH8999  KARLSTAD    50m  1:05.73 
622  Filip Christiansson  1999  AO6199  YSTADS SS    50m  1:05.90 

 
Heat 3 (3) (16 - 17 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
324  Hampus Lovinge  1998  AE2998  NKK    50m  1:02.65 
361  Elias Altman  1998  AH6998  SALTSJÖB    50m  1:01.61 
58  Petter Fredriksson  1997  AJ4197  SK HAJEN    50m  59.61 
524  Oskar Ericsson  1997  AF9397  TÄBY SIM    50m  59.43 
576  Michail Papantoniou  1997  AX7397  VÄSBY SS    50m  59.49 
579  Samuel Törnqvist  1997  AI6197  VÄSBY SS    50m  1:00.60 
263  Rasmus Nieminen  1997  AC5597  MOTALA SS    50m  1:02.44 
409  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  AR0798  SPÅRVÄGEN    50m  1:02.77 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.15  Utskriftsdatum  29 juni 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner