Program för Sum-Sim 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
21:08 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Flickor |
Försök (9) |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Ida Liljeqvist 1:00.80 |
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Alba Forés 58.54 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Wanda Dollmayer 58.13 |
|
Heat 1 (9) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
162 |
2 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:01.28 |
188 |
3 |
Clara Vater |
1997 |
AH7497 |
LANDSKRONA |
|
25m |
58.71 |
282 |
4 |
Ida Swegmark |
2000 |
AZ6600 |
MASS |
|
50m |
1:04.25 |
52 |
5 |
Sara Linné |
1997 |
AT5297 |
GÖTEBORG |
|
25m |
58.28 |
234 |
6 |
Amanda Granborg |
1999 |
AE7699 |
MKK |
|
25m |
59.92 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
471 |
1 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:03.97 |
677 |
2 |
Emma Bergkvist |
2000 |
AA5600 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
1:03.75 |
382 |
3 |
Signe Nordegren |
2000 |
AO6800 |
SKURU IK |
|
50m |
1:03.67 |
355 |
4 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
50m |
1:03.62 |
761 |
5 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
AA2600 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:03.65 |
26 |
6 |
Emelie Melin |
2000 |
AK9600 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:03.71 |
104 |
7 |
Frida Taman |
2001 |
AD8401 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:03.82 |
333 |
8 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
50m |
1:04.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
41 |
1 |
Olivia Ülger |
2000 |
AK3800 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
1:03.39 |
278 |
2 |
Tova Olsson |
2001 |
AB8801 |
MASS |
|
50m |
1:03.37 |
373 |
3 |
Lina Sjöholm |
2000 |
AD7200 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:03.26 |
515 |
4 |
Josefin Ossmyr |
1999 |
AS0299 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:03.20 |
222 |
5 |
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
1:03.21 |
144 |
6 |
Angelica Stark |
1999 |
AA7699 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:03.31 |
46 |
7 |
Emmy Östling |
2001 |
AI8401 |
FALUN |
|
50m |
1:03.38 |
61 |
8 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
AL0600 |
HS |
|
50m |
1:03.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
530 |
1 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:03.13 |
233 |
2 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
50m |
1:03.08 |
141 |
3 |
Antonia Prior |
1999 |
AB2499 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:03.01 |
421 |
4 |
Alma Karlson |
1999 |
AH8299 |
SKK |
|
50m |
1:02.70 |
466 |
5 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:02.95 |
201 |
6 |
Sara Junevik |
2000 |
AL3400 |
LEKSAND |
|
50m |
1:03.04 |
275 |
7 |
Linnéa Lundborg |
2000 |
AZ5600 |
MASS |
|
50m |
1:03.09 |
642 |
8 |
Alexandra Gordon |
2000 |
AN2800 |
SS04 |
|
50m |
1:03.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
186 |
1 |
My Rydgren |
1999 |
AT5699 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:02.67 |
216 |
2 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:02.47 |
352 |
3 |
Rebecca Berggren-Nylund |
1999 |
AI1899 |
S 71 |
|
50m |
1:01.95 |
397 |
4 |
Nikki Brockmar |
1999 |
AR2299 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:01.60 |
403 |
5 |
Emma Garmelius |
1999 |
AM9499 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:01.64 |
353 |
6 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
50m |
1:02.38 |
643 |
7 |
Hanna Hargsten |
1999 |
AH8899 |
SS04 |
|
50m |
1:02.59 |
36 |
8 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:02.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
462 |
1 |
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:01.40 |
659 |
2 |
Ida Pettersson |
1999 |
AP2699 |
POLISEN |
|
50m |
1:01.16 |
274 |
3 |
Alice Lindhé |
1999 |
AF7699 |
MASS |
|
50m |
1:01.11 |
208 |
4 |
Sofia Henell |
1997 |
AD0297 |
LASS |
|
50m |
1:00.99 |
406 |
5 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
AN4297 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:01.00 |
629 |
6 |
Hanna Rosvall |
2000 |
AM7200 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:01.12 |
432 |
7 |
Frida Hedlund |
1999 |
AG5699 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:01.34 |
678 |
8 |
Anna Eriksson |
1999 |
AI0499 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
1:01.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
679 |
1 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
1:00.65 |
660 |
2 |
Milana Salih |
1997 |
AX4697 |
POLISEN |
|
50m |
1:00.30 |
240 |
3 |
Cassandra Tran |
1997 |
AN5697 |
MKK |
|
50m |
59.62 |
495 |
4 |
Alba Forés |
1998 |
AI5298 |
SK TRITON |
|
50m |
58.54 |
153 |
5 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
AJ5298 |
KALMAR SS |
|
50m |
59.04 |
398 |
6 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
AV8697 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:00.04 |
156 |
7 |
Josefin Lewton |
1997 |
BF0297 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:00.40 |
447 |
8 |
Sofia Heimsten |
1997 |
AT8697 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:00.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
112 |
1 |
Ida Eriksen |
1997 |
AD4497 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:00.56 |
479 |
2 |
Cassandra Engback |
1999 |
AQ0499 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:00.28 |
566 |
3 |
Klara Thormalm |
1998 |
AA4898 |
HVETLANDA |
|
50m |
59.38 |
83 |
4 |
Matilda Weiler |
1998 |
AF0898 |
HS |
|
50m |
58.31 |
582 |
5 |
Agnes Wiiand |
1997 |
AM1497 |
VÄSBY SS |
|
50m |
58.98 |
465 |
6 |
Olivia Sjöblom |
1997 |
AX0497 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
59.84 |
570 |
7 |
Fanny Trollstad |
1997 |
AH5497 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:00.33 |
50 |
8 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
AI6699 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:00.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
210 |
1 |
Emma Magnusson |
1998 |
AL9698 |
LASS |
|
50m |
1:00.51 |
31 |
2 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
AH4698 |
SK ENA |
|
50m |
1:00.13 |
11 |
3 |
Emma Varga |
1997 |
AE1897 |
DANDERYD |
|
50m |
59.27 |
383 |
4 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
AH9497 |
SKURU IK |
|
50m |
58.15 |
461 |
5 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
58.84 |
410 |
6 |
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
59.82 |
372 |
7 |
Erica Sjöholm |
1997 |
AJ0497 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:00.32 |
97 |
8 |
Ida Liljeqvist |
1999 |
AR4499 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:00.80 |
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
25 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
21:08 |
|