2020-02-17   23:47:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2014    Utskriftsdatum  26 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  12:40   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 juni 2014         
 
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor  Finaler (3) 
Sponsor: AB KUNGEN 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 
 
Heat 1 (3) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
111  Cornelia Eklund  2000  AC1800  JÄRFÄLLA S    50m  2:34.70 
221  Frida Lannhard  2000  AB6800  LUDVIKA SS    50m  2:34.40 
309  Hannah Virgin  2000  BQ7800  SK NEPTUN    50m  2:33.07 
20  Alice Palmkvist  2000  AE9200  ELFSBORG    50m  2:30.14 
601  Hannah Brunzell  2001  AP6801  VÄSTERÅS    50m  2:32.47 
629  Hanna Rosvall  2000  AM7200  ÄNGELHOLM    50m  2:34.06 
136  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    50m  2:34.52 
466  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE    50m  2:34.95 

 
Heat 2 (3) (15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
645  Tiffani Segerbrand  1999  AI0699  SS04    50m  2:33.39 
277  Amanda Magnusson  1999  AF9699  MASS    50m  2:33.05 
Emma Dimitriou Sagré  1999  AO4699  ALINGSÅS    50m  2:32.86 
329  Sara Wallberg  1999  AJ2899  NKK    50m  2:26.44 
108  Josefine Almvret  1999  AA0699  JÄRFÄLLA S    50m  2:31.93 
130  Hanna Eriksson  1999  AD2499  JÖNKÖPING    50m  2:33.01 
605  Andréa Persson  1999  AB5899  VÄSTERÅS    50m  2:33.11 
647  Hilda Andersson  1999  AM7699  UDDEVALLA    50m  2:33.45 

 
Heat 3 (3) (16 - 17 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
115  Isabelle Hanson  1998  AB4298  JÄRFÄLLA S    50m  2:29.98 
679  Lisa Eriksson  1998  AN3898  STRÄNGNÄS    50m  2:29.34 
63  Sophie Hansson  1998  AM1298  HS    50m  2:27.15 
582  Agnes Wiiand  1997  AM1497  VÄSBY SS    50m  2:26.45 
461  Alida Ramdén  1997  AP0297  SÖDERTÄLJE    50m  2:26.53 
44  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    50m  2:27.68 
96  Klara Juliusson  1997  AH3897  HÖGANÄS SS    50m  2:29.95 
596  Lina Berggren  1998  AB7698  VÄSTERÅS    50m  2:30.57 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.15  Utskriftsdatum  26 juni 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner