2020-02-17   22:42:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

16_S
Gren 16, 200m Medley Pojkar 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Daniel Kertes 2:18.80 
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Olle Williamsson 2:16.03 
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Patrik Löfgren 2:08.67 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
182  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:20.00   
168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:22.57   
191  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  2:23.25   
122  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  2:24.97   
306  Schreck Klaudius  2001  SK NEPTUN  AN2701  50 m  2:25.03   
593  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  2:28.43   
565  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  2:29.45   
305  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  2:29.59   
19  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  2:30.27   
10  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  50 m  2:30.54   
11  339  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  2:30.55   
12  116  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  2:31.04   
13  203  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  50 m  2:31.23   
14  279  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:31.30   
15  481  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  2:31.32   
16  12  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  2:32.05   
17  284  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:32.13   
18  370  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  2:32.31   
19  650  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  2:32.89   
20  34  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:32.90   
21  482  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  2:33.29   
22  770  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  2:33.71   
23  Edvardsson Albin  2000  ALINGSÅS  AN1300  50 m  2:33.83   
24  695  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  50 m  2:33.83   
15 år 
534  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  2:13.65   
628  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  2:16.82   
399  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  2:19.60   
457  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  2:21.55   
299  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  2:22.78   
511  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  2:22.96   
560  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  50 m  2:23.79   
165  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  2:24.02   
93  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  2:24.90   
10  658  Falk Martin  1999  POLISEN  AC1199  50 m  2:25.00   
11  616  Jonsson Daniel  1999  VÄXJÖ SS  AF8599  50 m  2:25.46   
12  358  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  2:25.60   
13  578  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  2:26.43   
14  206  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:27.00   
15  571  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  2:27.64   
16  498  Jagerstål Niklas  1999  SK TRITON  AF8199  50 m  2:27.67   
17  37  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  2:27.72   
18  226  Hedre Alexander  1999  SK LÖDDE  AJ9799  50 m  2:28.10   
19  625  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:28.14   
20  581  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  50 m  2:28.33   
21  33  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  2:28.35   
22  241  Tran Philip  1999  MKK  AC8999  50 m  2:28.44   
23  271  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  50 m  2:28.45   
24  671  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  2:28.72   
25  420  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  50 m  2:28.84   
26  557  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  50 m  2:28.98   
27  22  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  2:21.34   
28  380  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  25 m  2:21.36   
29  598  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  2:22.29   
30  18  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  2:22.33   
31  622  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  25 m  2:22.72   
16 - 17 år 
524  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  2:09.33   
58  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  2:10.37   
574  Norlander Carl  1997  VÄSBY SS  AH5397  50 m  2:11.98   
579  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  2:12.40   
381  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  50 m  2:12.87   
268  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  2:14.04   
327  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  2:14.42   
85  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  2:14.90   
409  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  2:15.18   
10  606  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  2:15.43   
11  195  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  2:16.31   
12  324  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:17.28   
13  137  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  2:17.50   
14  576  Papantoniou Michail  1997  VÄSBY SS  AX7397  50 m  2:17.60   
15  597  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:19.32   
16  270  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  2:19.65   
17  267  Havton Alexander  1998  MASS  AW2398  50 m  2:19.83   
18  94  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  2:20.02   
19  67  Karlsborn Magnus  1998  HS  AJ3398  50 m  2:20.10   
20  98  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  2:20.49   
21  652  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  2:21.33   
22  336  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  50 m  2:21.34   
23  450  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  25 m  2:13.60   
24  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  2:14.31   
25  113  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  25 m  2:14.66   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner