2020-02-17   22:36:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

17_S
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor 
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991 FM: Isabelle Hansson 2:23.95 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:14.11 2013 FM: Louise Hansson 2:14.11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
130  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  2:26.62   
678  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  2:26.91   
629  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  2:28.52   
357  Sandberg Ellen  1999  S 71  AE9499  50 m  2:29.51   
310  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  50 m  2:30.34   
538  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  2:32.38   
64  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  2:33.41   
496  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  2:36.55   
501  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  2:37.40   
10  563  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  2:37.40   
11  298  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  2:37.44   
12  317  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  50 m  2:40.10   
13  446  Flodfält Vilma  1999  SK SYDSIM  AF9499  50 m  2:41.53   
14  627  Jensen Annie  1999  ÄNGELHOLM  AF2699  50 m  2:41.56   
15  111  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  2:43.53   
16  727  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  50 m  2:45.47   
17  282  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  2:46.08   
18  763  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  50 m  2:46.59   
19  401  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  50 m  2:47.17   
20  312  Zibell Enya  2000  SK NEPTUN  BP2400  50 m  2:47.47   
21  708  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  50 m  2:48.04   
22  691  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  2:48.80   
23  472  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  50 m  2:49.01   
24  422  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  2:33.71   
16 - 17 år 
582  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  2:16.21   
491  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:23.20   
115  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  2:23.95   
240  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  2:26.08   
366  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  2:26.09   
51  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  50 m  2:26.16   
303  Myers Charlotte  1997  SK NEPTUN  BQ2497  50 m  2:26.45   
369  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  2:26.65   
153  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  2:30.32   
10  31  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  2:30.94   
11  372  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:31.06   
12  655  Burt Ayleen  1997  POLISEN  BB5497  50 m  2:32.12   
13  62  Hallbäck Mimmi  1998  HS  AM2298  50 m  2:34.45   
14  455  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  2:35.24   
15  300  Hedgren-Rylander Ellinor  1997  SK NEPTUN  BL9897  50 m  2:35.55   
16  13  Österman Ida  1998  DANDERYD  BA0298  50 m  2:35.62   
17  16  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  50 m  2:36.07   
18  166  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  2:36.16   
19  413  Wallenbro Klara  1997  SPÅRVÄGEN  AS4897  50 m  2:44.22   
20  747  Adlerborn Caroline  1998  SPÅRVÄGEN  AR3498  50 m  2:44.97   
21  765  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG  AB4897  50 m  3:10.86   
22  497  Hanson Marie  1997  SK TRITON  AE5297  25 m  2:29.15   
23  134  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  25 m  2:30.70   
24  723  Thor Ellen  1997  MOTALA SS  AE0497  25 m  2:42.23   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner