2020-02-19   18:27:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

32_S
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Hampus Svensson 1:02.83 
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Hampus Lovinge 1:02.07 
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 Petter Fredriksson 58.58 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
482  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  1:02.19   
203  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  50 m  1:04.87   
306  Schreck Klaudius  2001  SK NEPTUN  AN2701  50 m  1:06.02   
168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  1:06.67   
464  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  1:07.08   
122  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  1:07.54   
19  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  1:07.69   
370  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  1:08.08   
339  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  1:08.25   
10  325  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  50 m  1:09.19   
11  565  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  1:09.19   
12  12  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  1:09.55   
13  182  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:10.15   
14  279  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  1:10.18   
15  305  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  1:10.43   
16  522  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  1:10.49   
17  667  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  50 m  1:10.53   
18  513  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  1:10.70   
19  320  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  1:10.73   
20  434  Starrin Love  2001  SUNDSVALL  AK9101  50 m  1:10.73   
21  116  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  1:10.98   
22  419  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  1:11.04   
23  34  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  1:11.05   
24  626  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  1:11.21   
25  57  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  AB7900  50 m  1:11.25   
26  228  Östlund Gustav  2000  SK LÖDDE  AH1100  50 m  1:11.25   
27  138  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  1:11.28   
28  593  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  1:11.37   
29  218  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  50 m  1:11.44   
30  569  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  50 m  1:11.48   
31  528  Hansson Gabriel  2000  TÄBY SIM  AE8700  50 m  1:11.55   
32  599  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  1:11.68   
15 år 
187  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  1:01.68   
457  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  1:03.37   
517  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  50 m  1:03.95   
299  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  1:04.74   
616  Jonsson Daniel  1999  VÄXJÖ SS  AF8599  50 m  1:04.90   
380  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  50 m  1:05.11   
273  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  1:05.45   
598  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  50 m  1:05.56   
658  Falk Martin  1999  POLISEN  AC1199  50 m  1:05.99   
10  133  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  50 m  1:06.43   
11  165  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  1:06.75   
12  226  Hedre Alexander  1999  SK LÖDDE  AJ9799  50 m  1:07.03   
13  521  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  50 m  1:07.09   
14  100  Sjöberg Jasper  1999  HÖGANÄS SS  AE8399  50 m  1:07.53   
15  363  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  50 m  1:07.77   
16  622  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  50 m  1:07.82   
17  535  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  1:08.58   
18  358  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  1:08.64   
19  33  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  1:09.23   
20  614  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  1:09.24   
21  600  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  50 m  1:09.53   
22  265  Ekelund Jonathan  1999  MASS  AA4999  50 m  1:09.54   
23  640  Kaminski Marvin  1999  SIM ENGELH  AL8599  50 m  1:09.55   
24  625  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  1:09.62   
25  498  Jagerstål Niklas  1999  SK TRITON  AF8199  25 m  1:05.09   
16 - 17 år 
58  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  56.67   
524  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  58.64   
576  Papantoniou Michail  1997  VÄSBY SS  AX7397  50 m  59.31   
579  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  59.81   
361  Altman Elias  1998  SALTSJÖB  AH6998  50 m  1:01.74   
324  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  1:01.79   
235  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  1:02.14   
99  Schollin Eric  1997  HÖGANÄS SS  AF2597  50 m  1:02.30   
360  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  50 m  1:02.70   
10  154  Evaldsson Mattias  1997  KALMAR SS  AQ4597  50 m  1:02.77   
11  529  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  1:03.17   
12  539  Willberg Carl-Åke  1998  TÄBY SIM  AG1398  50 m  1:03.25   
13  263  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  1:03.28   
14  483  Reinholdz Erik  1997  SÖDERTÖRN  AF2397  50 m  1:03.70   
15  98  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  1:03.95   
16  107  Wejfeldt Filip  1997  SS IDEN  AF3797  50 m  1:04.44   
17  69  Kojic Stefan  1998  HS  AO2598  50 m  1:04.45   
18  463  Rantanen Rasmus  1997  SÖDERTÄLJE  AI7397  50 m  1:04.58   
19  468  Ydenius Axel  1997  SÖDERTÄLJE  AD3997  50 m  1:04.79   
20  409  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  1:04.84   
21  559  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  50 m  1:05.13   
22  270  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  1:05.48   
23  396  Johnsson Christopher  1998  SKURU IK  AG2198  50 m  1:05.60   
24  181  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  25 m  1:00.22   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner