Program för Sum-Sim 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 25
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
19:17 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Flickor |
Försök (6) |
Sponsor: TYR |
15 år och yngre: Emelie Johansson (1996) 2:33.24 2010 FM: Emma Wahlund 2:35.34 |
16 - 17 år: Elin Mårtensson (1993) 2:30.28 2010 FM: Jessica Billquist 2:35.64 |
|
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
219 |
2 |
Maja Fredriksson |
1999 |
AF6299 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
2:58.05 |
526 |
3 |
Julia Franks |
2000 |
AR5400 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:56.41 |
351 |
4 |
Stina Lindberg |
2000 |
AC6200 |
SK RAN |
|
50m |
2:56.26 |
623 |
5 |
Alicia Norberg Randowo |
1999 |
AS4499 |
YSTADS SS |
|
50m |
2:56.27 |
326 |
6 |
Tilde Malm |
1999 |
AF8699 |
NKK |
|
50m |
2:57.57 |
52 |
7 |
Sara Linné |
1997 |
AT5297 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:43.28 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
227 |
1 |
Louise Ranevi |
1999 |
AI3299 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:55.74 |
337 |
2 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
AK4800 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
2:54.95 |
17 |
3 |
Linea Holström |
2000 |
AC4600 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:54.29 |
136 |
4 |
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:53.30 |
162 |
5 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
50m |
2:54.27 |
205 |
6 |
Emelie Gidlöf |
1997 |
AF6697 |
LASS |
|
50m |
2:54.72 |
204 |
7 |
Alma Fransson |
1999 |
AN1299 |
LASS |
|
50m |
2:55.41 |
639 |
8 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
50m |
2:56.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
352 |
1 |
Rebecca Berggren-Nylund |
1999 |
AI1899 |
S 71 |
|
50m |
2:52.52 |
660 |
2 |
Milana Salih |
1997 |
AX4697 |
POLISEN |
|
50m |
2:51.46 |
436 |
3 |
Hanna Öberg |
2000 |
AC6400 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:50.82 |
532 |
4 |
Pauline Korssell |
1997 |
AI8897 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:50.16 |
59 |
5 |
Sarah Wallin |
2000 |
AH9800 |
HARNÄS SKU |
|
50m |
2:50.47 |
301 |
6 |
Nora Jomaa |
1999 |
AW7499 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:51.24 |
31 |
7 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
AH4698 |
SK ENA |
|
50m |
2:52.09 |
707 |
8 |
Fanny Nilsson |
1998 |
AT9498 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:52.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
458 |
1 |
Erica Christensen |
1997 |
AO5897 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:49.59 |
309 |
2 |
Hannah Virgin |
2000 |
BQ7800 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:46.29 |
596 |
3 |
Lina Berggren |
1998 |
AB7698 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:42.02 |
580 |
4 |
Emma Wahlund |
1998 |
AB5298 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:35.34 |
601 |
5 |
Hannah Brunzell |
2001 |
AP6801 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:40.60 |
605 |
6 |
Andréa Persson |
1999 |
AB5899 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:44.17 |
101 |
7 |
Amanda Wittström |
1997 |
BO0497 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:48.94 |
525 |
8 |
Julia Ewerbring |
1998 |
AI8298 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:50.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
140 |
1 |
Alice Müllern |
1998 |
AQ7498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:49.48 |
304 |
2 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
AJ5498 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:44.98 |
635 |
3 |
Isabelle Fredriksson |
1999 |
AG9699 |
ÖSA |
|
50m |
2:41.82 |
329 |
4 |
Sara Wallberg |
1999 |
AJ2899 |
NKK |
|
50m |
2:32.98 |
338 |
5 |
Olivia Berglund |
1998 |
AR9898 |
POSEIDON |
|
50m |
2:39.72 |
645 |
6 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
AI0699 |
SS04 |
|
50m |
2:43.94 |
406 |
7 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
AN4297 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:47.22 |
561 |
8 |
Linnea Dunberg |
2000 |
AE8200 |
VARBERG |
|
50m |
2:50.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
491 |
1 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
50m |
2:49.34 |
190 |
2 |
Hanna Cederholm |
1997 |
AM4497 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:44.68 |
461 |
3 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:41.23 |
63 |
4 |
Sophie Hansson |
1998 |
AM1298 |
HS |
|
50m |
2:32.54 |
81 |
5 |
Mari Louise Tran |
1997 |
AL2897 |
HS |
|
50m |
2:39.26 |
566 |
6 |
Klara Thormalm |
1998 |
AA4898 |
HVETLANDA |
|
50m |
2:43.80 |
307 |
7 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:46.48 |
96 |
8 |
Klara Juliusson |
1997 |
AH3897 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:49.68 |
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
19:17 |
|