2019-09-19   21:03:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 4X200m Frisim P 15 o y 
15 år och yngre: Helsingborgs S 8:18.18 2011 FM: Mölndals ASS 8:28.42 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
318  SK Neptun  1999  SK NEPTUN    50 m  8:39.49   
28  SK Elfsborg  1999  ELFSBORG    50 m  8:47.79   
150  Jönköpings SS  1999  JÖNKÖPING    50 m  8:48.65   
215  Linköpings ASS  1999  LASS    50 m  8:51.63   
631  Ängelholms SS  1999  ÄNGELHOLM    50 m  8:51.73   
292  Mölndals ASS Lag 1  1999  MASS    50 m  8:52.01   
169  Karlstads SS  1999  KARLSTAD    50 m  8:55.32   
508  SK Triton  1999  SK TRITON    50 m  8:56.45   
124  Järfälla S  1999  JÄRFÄLLA S    50 m  8:59.13   
10  488  Södertörns SS  1999  SÖDERTÖRN    50 m  9:00.15   
11  92  Helsingborgs S Lag 1  1999  HS    50 m  9:01.17   
12  609  Västerås SS  1999  VÄSTERÅS    50 m  9:04.32   
13  544  Täby S Lag 1  1999  TÄBY SIM    50 m  9:04.58   
14  250  Malmö KK  1999  MKK    50 m  9:04.87   
15  518  Tyresö SS  1999  TYRESÖ SS    50 m  9:05.35   
16  430  Stockholms KK  1999  SKK    50 m  9:06.54   
17  619  Växjö SS  1999  VÄXJÖ SS    50 m  9:08.24   
18  175  Kungsbacka SS  1999  KUNGSBACKA    50 m  9:10.90   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
2_S
Gren 2, 4X200m Frisim F 15 o y 
15 år och yngre: Väsby SS 8:43.86 2011 FM: Helsingborgs S 8:49.51 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
88  Helsingborgs S Lag 1  1999  HS    50 m  9:08.28   
296  Mass Tjejer  1999  MASS    50 m  9:11.60   
359  S 71  1999  S 71    50 m  9:13.14   
315  SK Neptun  1999  SK NEPTUN    50 m  9:19.38   
149  Jönköpings SS  1999  JÖNKÖPING    50 m  9:20.93   
414  Spårvägen Sf  1999  SPÅRVÄGEN    50 m  9:21.54   
470  Södertälje SS  1999  SÖDERTÄLJE    50 m  9:23.99   
246  Malmö KK  1999  MKK    50 m  9:24.28   
429  Stockholms KK  1999  SKK    50 m  9:24.65   
10  55  Göteborg S  1999  GÖTEBORG    50 m  9:25.09   
11  646  SS04  1999  SS04    50 m  9:25.94   
12  391  Skuru Ik  1999  SKURU IK    50 m  9:26.75   
13  680  Strängnäs SK  1999  STRÄNGNÄS    50 m  9:27.44   
14  633  Ängelholms SS  1999  ÄNGELHOLM    50 m  9:28.35   
15  229  SK Lödde  1999  SK LÖDDE    50 m  9:29.64   
16  541  Täby S  1999  TÄBY SIM    50 m  9:30.32   
17  503  SK Triton  1999  SK TRITON    50 m  9:30.44   
18  24  SK Elfsborg  1999  ELFSBORG    50 m  9:30.96   
19  316  SK Neptun  1999  SK NEPTUN    50 m  9:31.02   
20  486  Södertörns SS  1999  SÖDERTÖRN    50 m  9:31.28   
21  437  Sundsvalls SS  1999  SUNDSVALL    50 m  9:32.32   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
3_S
Gren 3, 4X200m Frisim P 16-17 
17 år och yngre: Helsingborgs S 7:54.27 2009 FM: Väsby SS 8:03.49 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
152  Jönköpings SS  1998  JÖNKÖPING    50 m  7:42.83   
551  Täby S Lag 1  1997  TÄBY SIM    50 m  8:08.69   
612  Västerås SS  1997  VÄSTERÅS    50 m  8:10.88   
90  Helsingborgs S Lag 1  1997  HS    50 m  8:11.68   
330  Norrköpings KK  1997  NKK    50 m  8:14.43   
248  Malmö KK  1997  MKK    50 m  8:18.25   
345  SK Poseidon  1997  POSEIDON    50 m  8:22.42   
394  Skuru Ik  2001  SKURU IK    50 m  8:26.36   
287  Mölndals ASS Lag 1  1997  MASS    50 m  8:27.38   
10  589  Väsby SS  1997  VÄSBY SS    50 m  8:27.44   
11  473  Södertälje SS  1997  SÖDERTÄLJE    50 m  8:31.42   
12  102  Höganäs SS  1997  HÖGANÄS SS    50 m  8:33.57   
13  126  Järfälla S  1998  JÄRFÄLLA S    50 m  8:35.62   
14  91  Helsingborgs S Lag 2  1997  HS    50 m  8:40.97   
15  552  Täby S Lag 2  1997  TÄBY SIM    50 m  8:41.67   
16  653  Uddevalla S  1997  UDDEVALLA    50 m  8:43.53   
17  487  Södertörns SS  1997  SÖDERTÖRN    50 m  8:45.56   
18  289  Mölndals ASS Lag 2  1997  MASS    50 m  8:46.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
4_S
Gren 4, 4X200m Frisim F 16-17 
17 år och yngre: Väsby SS 8:26.87 2013 FM: Väsby SS 8:26.87 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
123  Järfälla S  1997  JÄRFÄLLA S    50 m  8:46.25   
586  Väsby SS  1997  VÄSBY SS    50 m  8:53.15   
87  Helsingborgs S Lag 1  1997  HS    50 m  8:56.18   
160  Kalmar SS  1997  KALMAR SS    50 m  8:57.87   
502  SK Triton  1997  SK TRITON    50 m  8:58.33   
469  Södertälje SS  1997  SÖDERTÄLJE    50 m  8:59.52   
412  Spårvägen Sf  1997  SPÅRVÄGEN    50 m  9:03.28   
285  Mass Damer  1997  MASS    50 m  9:03.32   
243  Mkk Damer  1997  MKK    50 m  9:03.93   
10  661  Stockholmsolisens Sif  1997  POLISEN    50 m  9:08.40   
11  392  Skuru Ik  1999  SKURU IK    50 m  9:09.83   
12  451  SK Sydsim  1997  SK SYDSIM    50 m  9:10.62   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
5_S
Gren 5, 400m Frisim Pojkar 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Daniel Kertes 4:19.49 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Victor Johansson 4:11.69 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Gustaf Dahlman 4:06.31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
203  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  50 m  4:24.77   
182  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  4:28.99   
672  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  4:30.93   
305  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  4:31.52   
168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  4:33.06   
19  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  4:33.40   
122  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  4:34.45   
138  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  4:35.35   
311  Wächter Jonatan  2000  SK NEPTUN  AP7100  50 m  4:39.05   
10  211  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  4:39.44   
11  464  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  4:40.28   
12  626  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  4:42.01   
13  116  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  4:43.60   
14  279  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  4:44.21   
15  12  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  4:44.43   
16  567  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  4:44.94   
17  499  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  4:45.43   
18  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  50 m  4:45.74   
19  558  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  4:45.78   
20  339  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  4:46.41   
21  434  Starrin Love  2001  SUNDSVALL  AK9101  50 m  4:46.61   
22  770  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  4:50.06   
23  722  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  4:50.76   
24  74  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  50 m  4:51.64   
15 år 
628  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  4:13.72   
299  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  4:24.43   
273  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  4:25.02   
516  Pantzar Sebastian  1999  TYRESÖ SS  AL1999  50 m  4:25.22   
511  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  4:26.19   
557  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  50 m  4:27.79   
399  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  4:29.30   
335  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  50 m  4:31.25   
658  Falk Martin  1999  POLISEN  AC1199  50 m  4:31.70   
10  671  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  4:32.20   
11  165  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  4:32.34   
12  616  Jonsson Daniel  1999  VÄXJÖ SS  AF8599  50 m  4:32.34   
13  510  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  4:33.47   
14  206  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  4:34.23   
15  498  Jagerstål Niklas  1999  SK TRITON  AF8199  50 m  4:34.94   
16  143  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  4:35.40   
17  133  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  50 m  4:35.79   
18  535  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  4:35.99   
19  358  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  4:36.02   
20  420  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  50 m  4:36.44   
21  174  Örne Oskar  1999  KUNGSBACKA  AG6999  50 m  4:37.23   
22  363  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  50 m  4:38.17   
23  167  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  4:38.47   
24  241  Tran Philip  1999  MKK  AC8999  50 m  4:38.68   
25  37  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  4:39.15   
26  22  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  4:39.22   
27  578  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  4:39.66   
28  622  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  50 m  4:39.94   
29  523  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  50 m  4:39.96   
30  187  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  25 m  4:16.48   
31  319  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  25 m  4:28.74   
16 - 17 år 
135  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  4:03.08   
524  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  4:08.28   
574  Norlander Carl  1997  VÄSBY SS  AH5397  50 m  4:08.28   
493  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  4:11.53   
327  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  4:13.66   
263  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  4:13.78   
94  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  4:15.77   
606  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  4:17.50   
121  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  4:18.32   
10  231  Bivesand Filip  1997  MKK  AH6597  50 m  4:20.45   
11  230  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  4:21.98   
12  270  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  4:22.92   
13  657  Eriksson Niclas  1998  POLISEN  AL2398  50 m  4:23.07   
14  237  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  4:23.47   
15  308  Weidlitz Filip  1997  SK NEPTUN  AP4397  50 m  4:23.70   
16  67  Karlsborn Magnus  1998  HS  AJ3398  50 m  4:24.85   
17  618  Wiman Hugo  1997  VÄXJÖ SS  AP3797  50 m  4:28.04   
18  590  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  4:29.49   
19  346  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  4:31.59   
20  343  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  4:31.64   
21  10  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  4:35.70   
22  276  Löfgren Alfred  1998  MASS  AS9798  50 m  4:36.40   
23  756  Chong Kevin  1998  SÖDERTÖRN  AE9798  50 m  4:39.51   
24  378  Bååthe Axel  1997  SKURU IK  AQ6597  25 m  4:13.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
6_S
Gren 6, 100m Frisim Flickor 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Ida Liljeqvist 1:00.80 
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Alba Forés 58.54 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Wanda Dollmayer 58.13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
629  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  1:01.12   
462  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:01.40   
216  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  1:02.47   
466  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  1:02.95   
201  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  50 m  1:03.04   
670  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  1:03.05   
275  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  1:03.09   
530  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  1:03.13   
642  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  50 m  1:03.18   
10  373  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  1:03.26   
11  278  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  1:03.37   
12  46  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  50 m  1:03.38   
13  41  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  1:03.39   
14  61  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  1:03.57   
15  355  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  1:03.62   
16  761  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  50 m  1:03.65   
17  382  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  50 m  1:03.67   
18  26  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  50 m  1:03.71   
19  677  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  1:03.75   
20  104  Taman Frida  2001  HÖGANÄS SS  AD8401  50 m  1:03.82   
21  471  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  50 m  1:03.97   
22  333  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  1:04.12   
23  282  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  1:04.25   
24  162  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  25 m  1:01.28   
15 år 
479  Engback Cassandra  1999  SÖDERTÖRN  AQ0499  50 m  1:00.28   
97  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:00.80   
50  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  1:00.91   
274  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  50 m  1:01.11   
659  Pettersson Ida  1999  POLISEN  AP2699  50 m  1:01.16   
432  Hedlund Frida  1999  SUNDSVALL  AG5699  50 m  1:01.34   
678  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  1:01.51   
75  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  1:01.57   
397  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  1:01.60   
10  403  Garmelius Emma  1999  SPÅRVÄGEN  AM9499  50 m  1:01.64   
11  352  Berggren-Nylund Rebecca  1999  S 71  AI1899  50 m  1:01.95   
12  353  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  1:02.38   
13  357  Sandberg Ellen  1999  S 71  AE9499  50 m  1:02.59   
14  643  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  50 m  1:02.59   
15  80  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  50 m  1:02.63   
16  186  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  1:02.67   
17  36  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  50 m  1:02.69   
18  421  Karlson Alma  1999  SKK  AH8299  50 m  1:02.70   
19  141  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  50 m  1:03.01   
20  233  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  1:03.08   
21  515  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  1:03.20   
22  222  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  50 m  1:03.21   
23  144  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  1:03.31   
24  234  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  25 m  59.92   
16 - 17 år 
383  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  58.15   
83  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  58.31   
495  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  58.54   
461  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  58.84   
582  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  58.98   
153  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  59.04   
11  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  59.27   
566  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  59.38   
240  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  59.62   
10  410  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  59.82   
11  465  Sjöblom Olivia  1997  SÖDERTÄLJE  AX0497  50 m  59.84   
12  398  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  1:00.04   
13  31  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:00.13   
14  660  Salih Milana  1997  POLISEN  AX4697  50 m  1:00.30   
15  372  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  1:00.32   
16  570  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  1:00.33   
17  156  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  1:00.40   
18  210  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  50 m  1:00.51   
19  112  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  1:00.56   
20  679  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  1:00.65   
21  447  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  1:00.98   
22  208  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  50 m  1:00.99   
23  406  Malmgren Lovisa  1997  SPÅRVÄGEN  AN4297  50 m  1:01.00   
24  52  Linné Sara  1997  GÖTEBORG  AT5297  25 m  58.28   
25  188  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  25 m  58.71   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
7_S
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar 
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Räisänen 1:07.60 
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Teodor Wideberg 1:07.46 
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Alfred Bjärudd 1:05.75 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
182  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:10.55   
191  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  1:13.55   
194  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  1:14.70   
481  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  1:15.25   
284  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  1:15.28   
Hyvönen Elias  2000  ALINGSÅS  AA7700  50 m  1:15.40   
603  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  1:15.69   
76  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  1:16.22   
122  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  1:16.40   
10  428  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  50 m  1:16.73   
11  650  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  1:16.89   
12  146  Vilhelmsson Marcus  2000  JÖNKÖPING  AC2500  50 m  1:17.13   
13  595  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  1:17.38   
14  78  Segerlund Måns  2000  HS  AH1900  50 m  1:17.62   
15  306  Schreck Klaudius  2001  SK NEPTUN  AN2701  50 m  1:17.69   
16  168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  1:17.87   
17  Edvardsson Albin  2000  ALINGSÅS  AN1300  50 m  1:17.89   
18  562  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  50 m  1:17.89   
19  232  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  50 m  1:17.92   
20  593  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  1:18.05   
21  370  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  1:18.16   
22  668  Hiltonsson Jonathan  2000  TRELLEBORG  AH1300  50 m  1:18.53   
23  129  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  50 m  1:18.63   
24  565  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  1:14.11   
15 år 
534  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  1:05.13   
628  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  1:07.97   
262  Linnér Simon  1999  MOTALA SS  AE1999  50 m  1:12.29   
37  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  1:12.35   
93  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  1:12.97   
271  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  50 m  1:13.07   
581  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  50 m  1:13.10   
571  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  1:13.59   
164  Kromnow Elias  1999  KARLSKRONA  AL5799  50 m  1:14.15   
10  18  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m  1:14.56   
11  420  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  50 m  1:14.91   
12  174  Örne Oskar  1999  KUNGSBACKA  AG6999  50 m  1:15.01   
13  560  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  50 m  1:15.47   
14  207  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  50 m  1:15.80   
15  344  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  1:15.92   
16  226  Hedre Alexander  1999  SK LÖDDE  AJ9799  50 m  1:16.01   
17  564  Löfsved Oskar  1999  HVETLANDA  AK2599  50 m  1:16.11   
18  173  Lyxell Olle-Theodor  1999  KUNGSBACKA  AG4999  50 m  1:16.12   
19  521  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  50 m  1:16.38   
20  184  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  1:16.69   
21  110  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  50 m  1:16.91   
22  557  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  25 m  1:11.19   
23  165  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  1:12.50   
24  443  Andersson Sebastian  1999  SK SYDSIM  AE0599  25 m  1:12.95   
16 - 17 år 
195  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  1:06.79   
21  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  50 m  1:08.78   
98  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  1:08.94   
68  Knutsson Joel  1997  HS  AK5197  50 m  1:09.19   
85  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  1:09.64   
533  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  1:10.09   
264  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  50 m  1:10.27   
341  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  1:10.39   
652  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  1:10.56   
10  381  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  50 m  1:10.67   
11  86  Åberg Dennis  1998  HS  AC3398  50 m  1:10.72   
12  267  Havton Alexander  1998  MASS  AW2398  50 m  1:10.86   
13  107  Wejfeldt Filip  1997  SS IDEN  AF3797  50 m  1:10.87   
14  202  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  1:11.25   
15  459  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  1:11.33   
16  579  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  1:11.38   
17  49  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  50 m  1:11.45   
18  409  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  1:11.57   
19  648  Koch Viggo  1997  UDDEVALLA  AN5997  50 m  1:11.59   
20  242  Wemlén Ludwig  1997  MKK  AG3197  50 m  1:11.64   
21  35  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  1:12.32   
22  120  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  50 m  1:12.97   
23  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  1:07.35   
24  137  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  25 m  1:07.81   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
8_S
Gren 8, 200m Medley Flickor 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
20  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  50 m  2:32.22   
307  Wallenborg Caroline  2000  SK NEPTUN  AL3800  50 m  2:33.42   
84  Williamsson Moa  2000  HS  AF5800  50 m  2:34.23   
601  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  2:34.29   
221  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  2:34.43   
670  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  2:34.54   
266  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  2:34.70   
136  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:35.02   
111  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  2:35.72   
10  64  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  2:35.96   
11  309  Virgin Hannah  2000  SK NEPTUN  BQ7800  50 m  2:36.01   
12  466  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  2:36.54   
13  669  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  2:36.65   
14  216  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  2:36.78   
15  161  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  2:36.94   
16  629  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  2:38.16   
17  282  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  2:38.37   
18  641  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  50 m  2:38.94   
19  59  Wallin Sarah  2000  HARNÄS SKU  AH9800  50 m  2:40.02   
20  630  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  2:40.03   
21  79  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  2:40.21   
22  639  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:40.30   
23  351  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:40.36   
24  692  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:41.03   
15 år 
329  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:27.69   
108  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  2:28.84   
357  Sandberg Ellen  1999  S 71  AE9499  50 m  2:31.24   
130  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  2:31.73   
225  Brinkhagen Julia  1999  SK LÖDDE  AM3299  50 m  2:33.99   
277  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  50 m  2:34.57   
80  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  50 m  2:34.85   
645  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  50 m  2:35.40   
605  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  2:35.80   
10  538  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  2:35.94   
11  222  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  50 m  2:36.21   
12  678  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  2:36.22   
13  352  Berggren-Nylund Rebecca  1999  S 71  AI1899  50 m  2:36.29   
14  647  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  2:36.29   
15  Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  50 m  2:36.80   
16  404  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  50 m  2:36.94   
17  659  Pettersson Ida  1999  POLISEN  AP2699  50 m  2:37.39   
18  496  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  2:38.53   
19  157  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  2:39.21   
20  683  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  2:39.34   
21  403  Garmelius Emma  1999  SPÅRVÄGEN  AM9499  50 m  2:39.62   
22  563  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  2:40.94   
23  97  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  25 m  2:28.10   
24  467  Wadsten Clara  1999  SÖDERTÄLJE  AA1899  25 m  2:31.01   
16 - 17 år 
582  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  2:23.41   
63  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  2:24.45   
461  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  2:25.33   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  2:26.58   
115  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  2:27.34   
655  Burt Ayleen  1997  POLISEN  BB5497  50 m  2:28.92   
77  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  50 m  2:29.10   
596  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  2:29.25   
410  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  2:29.76   
10  679  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:30.45   
11  448  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  2:30.82   
12  52  Linné Sara  1997  GÖTEBORG  AT5297  50 m  2:30.90   
13  31  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  2:30.94   
14  11  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  2:31.51   
15  449  Jönsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  2:32.15   
16  140  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  2:32.79   
17  190  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  50 m  2:32.99   
18  660  Salih Milana  1997  POLISEN  AX4697  50 m  2:33.07   
19  406  Malmgren Lovisa  1997  SPÅRVÄGEN  AN4297  50 m  2:33.30   
20  83  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  25 m  2:21.53   
21  96  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  25 m  2:23.32   
22  119  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  25 m  2:25.77   
23  338  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  25 m  2:26.62   
24  155  Hong Isabella  1998  KALMAR SS  AK4698  25 m  2:26.70   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
9_S
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Viktor Fridsjö 2:13.15 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Markus Malm 2:07.93 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
399  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  2:16.30   
534  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  2:21.36   
427  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  50 m  2:22.80   
206  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:23.00   
457  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  2:23.48   
371  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  2:23.79   
513  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  2:24.00   
191  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  2:24.64   
192  Mackic Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  50 m  2:26.37   
10  82  Wahlberg Martin  1999  HS  AQ1999  50 m  2:27.92   
11  511  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  2:28.50   
12  565  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  2:31.08   
13  165  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  2:31.30   
14  297  Blom Simon  1999  SK NEPTUN  AQ9199  50 m  2:31.47   
15  625  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:31.99   
16  53  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  50 m  2:34.05   
17  48  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  50 m  2:34.07   
18  581  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  50 m  2:34.80   
19  575  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  50 m  2:35.43   
20  177  Karlsson Max  1999  KUNGSBACKA  AG2999  50 m  2:39.54   
21  600  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  50 m  2:40.98   
22  283  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  2:41.96   
23  545  Fernandez Tobias  1999  TÄBY SIM  AN7799  50 m  2:42.64   
24  499  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:45.35   
16 - 17 år 
268  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  2:07.28   
139  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  2:07.49   
450  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  50 m  2:09.41   
137  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  2:11.37   
68  Knutsson Joel  1997  HS  AK5197  50 m  2:11.57   
113  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  2:13.15   
524  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  2:13.22   
267  Havton Alexander  1998  MASS  AW2398  50 m  2:13.29   
597  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:15.22   
10  308  Weidlitz Filip  1997  SK NEPTUN  AP4397  50 m  2:16.77   
11  94  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  2:17.18   
12  183  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:17.39   
13  336  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  50 m  2:18.29   
14  269  Havton Gregory  1998  MASS  AV0798  50 m  2:20.77   
15  656  Danielsson Jacob  1998  POLISEN  AB9798  50 m  2:22.17   
16  484  Tingbrand Wilmer  1998  SÖDERTÖRN  AM2998  50 m  2:22.21   
17  121  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  2:23.27   
18  425  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  50 m  2:23.44   
19  540  Zhong Sean  1998  TÄBY SIM  AF2198  50 m  2:23.46   
20  606  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  2:23.49   
21  117  Josefsson-Rudberg William  1998  JÄRFÄLLA S  AA7998  50 m  2:24.89   
22  32  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  2:26.30   
23  343  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:26.68   
24  718  Gunnarsson Lukas  1998  SK LÖDDE  AK8398  50 m  2:28.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
10_S
Gren 10, 1500m Frisim Flickor 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Alba Forés 17:28.81 
16 - 17 år: Erica Sjöholm (1997) 17:41.25 2013 FM: Erica Sjöholm 17:41.25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
538  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  17:51.44   
373  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  18:28.67   
75  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  18:29.72   
496  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  18:48.95   
317  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  50 m  18:53.71   
422  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  50 m  18:56.95   
501  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  18:59.90   
424  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  50 m  19:00.30   
298  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  19:09.50   
10  238  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  19:13.61   
11  772  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  19:17.19   
12  711  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  19:32.58   
13  401  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  50 m  19:35.98   
14  755  Axelsson Eklund Felicia  2000  SÖDERTÖRN  AY0200  50 m  19:46.90   
15  314  Engvall Tess  2001  SK NEPTUN  BQ8801  50 m  20:04.19   
16  728  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  50 m  20:17.50   
16 - 17 år 
366  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  16:54.59   
495  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  17:02.05   
372  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  17:28.03   
572  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  17:32.92   
119  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  17:33.80   
115  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  17:43.62   
369  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  17:54.35   
615  Johnsson Johanna  1997  VÄXJÖ SS  AA6297  50 m  18:01.04   
447  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  18:04.54   
10  568  Öhman Emma  1997  WISBY SS  AL8297  50 m  18:23.16   
11  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  50 m  18:28.32   
12  118  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  18:37.33   
13  384  von Sydow Sofia  1997  SKURU IK  AH1697  50 m  18:49.52   
14  172  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  50 m  18:51.62   
15  455  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  18:54.15   
16  654  Bergström Rebecka  1997  POLISEN  AH1297  50 m  18:54.60   
17  300  Hedgren-Rylander Ellinor  1997  SK NEPTUN  BL9897  50 m  18:56.74   
18  460  Mattsson-Coll Sandra  1997  SÖDERTÄLJE  AG0697  50 m  18:58.54   
19  550  Brännlund Linda  1998  TÄBY SIM  AW6298  50 m  19:05.69   
20  379  Engsoo Alexandra  1998  SKURU IK  AF3898  50 m  19:30.98   
21  765  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG  AB4897  50 m  22:42.95   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
10_S
Gren 10, 1500m Frisim Flickor 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Alba Forés 17:28.81 
16 - 17 år: Erica Sjöholm (1997) 17:41.25 2013 FM: Erica Sjöholm 17:41.25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
538  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  17:51.44   
373  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  18:28.67   
75  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  18:29.72   
496  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  18:48.95   
317  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  50 m  18:53.71   
422  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  50 m  18:56.95   
501  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  18:59.90   
424  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  50 m  19:00.30   
298  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  19:09.50   
10  238  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  19:13.61   
11  772  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  19:17.19   
12  711  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  19:32.58   
13  401  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  50 m  19:35.98   
14  755  Axelsson Eklund Felicia  2000  SÖDERTÖRN  AY0200  50 m  19:46.90   
15  314  Engvall Tess  2001  SK NEPTUN  BQ8801  50 m  20:04.19   
16  728  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  50 m  20:17.50   
16 - 17 år 
366  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  16:54.59   
495  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  17:02.05   
372  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  17:28.03   
572  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  17:32.92   
119  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  17:33.80   
115  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  17:43.62   
369  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  17:54.35   
615  Johnsson Johanna  1997  VÄXJÖ SS  AA6297  50 m  18:01.04   
447  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  18:04.54   
10  568  Öhman Emma  1997  WISBY SS  AL8297  50 m  18:23.16   
11  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  50 m  18:28.32   
12  118  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  18:37.33   
13  384  von Sydow Sofia  1997  SKURU IK  AH1697  50 m  18:49.52   
14  172  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  50 m  18:51.62   
15  455  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  18:54.15   
16  654  Bergström Rebecka  1997  POLISEN  AH1297  50 m  18:54.60   
17  300  Hedgren-Rylander Ellinor  1997  SK NEPTUN  BL9897  50 m  18:56.74   
18  460  Mattsson-Coll Sandra  1997  SÖDERTÄLJE  AG0697  50 m  18:58.54   
19  550  Brännlund Linda  1998  TÄBY SIM  AW6298  50 m  19:05.69   
20  379  Engsoo Alexandra  1998  SKURU IK  AF3898  50 m  19:30.98   
21  765  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG  AB4897  50 m  22:42.95   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
11_S
Gren 11, 4X100m Medley P 15 o y 
15 år och yngre: Täby S 4:10.13 2013 FM: Täby S 4:10.13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
292  Mölndals ASS Lag 1  1999  MASS    50 m  4:24.92   
318  SK Neptun  1999  SK NEPTUN    50 m  4:25.90   
631  Ängelholms SS  1999  ÄNGELHOLM    50 m  4:27.86   
215  Linköpings ASS  1999  LASS    50 m  4:28.55   
28  SK Elfsborg  1999  ELFSBORG    50 m  4:28.94   
150  Jönköpings SS  1999  JÖNKÖPING    50 m  4:29.04   
169  Karlstads SS  1999  KARLSTAD    50 m  4:29.91   
592  Väsby SS  1999  VÄSBY SS    50 m  4:31.30   
544  Täby S Lag 1  1999  TÄBY SIM    50 m  4:32.91   
10  92  Helsingborgs S Lag 1  1999  HS    50 m  4:33.30   
11  199  SK Laxen  2000  SK LAXEN    50 m  4:33.56   
12  124  Järfälla S  1999  JÄRFÄLLA S    50 m  4:34.01   
13  609  Västerås SS  1999  VÄSTERÅS    50 m  4:36.78   
14  56  Göteborg S  1999  GÖTEBORG    50 m  4:37.86   
15  374  Sjöbo SS  1999  SJÖBO SS    50 m  4:38.39   
16  488  Södertörns SS  1999  SÖDERTÖRN    50 m  4:40.13   
17  175  Kungsbacka SS  1999  KUNGSBACKA    50 m  4:40.57   
18  453  SK Sydsim  1999  SK SYDSIM    50 m  4:40.60   
19  518  Tyresö SS  1999  TYRESÖ SS    50 m  4:40.81   
20  250  Malmö KK  1999  MKK    50 m  4:41.52   
21  347  SK Poseidon  1999  POSEIDON    50 m  4:41.54   
22  676  Trelleborg S  1999  TRELLEBORG    50 m  4:42.18   
23  475  Södertälje SS  1999  SÖDERTÄLJE    50 m  4:43.60   
24  416  Spårvägen Sf  1999  SPÅRVÄGEN    50 m  4:43.64   
25  508  SK Triton  1999  SK TRITON    50 m  4:43.78   
26  430  Stockholms KK  1999  SKK    50 m  4:44.34   
27  293  Mölndals ASS Lag 2  1999  MASS    50 m  4:44.66   
28  546  Täby S Lag 2  1999  TÄBY SIM    50 m  4:46.79   
29  439  Sundsvalls SS  1999  SUNDSVALL    50 m  4:46.80   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
12_S
Gren 12, 4X100m Medley 16-17 
17 år och yngre: Jönköpings SS 3:59.08 2012 FM: Väsby SS 4:02.84 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
551  Täby S Lag 1  1997  TÄBY SIM    50 m  3:59.78   
152  Jönköpings SS  1998  JÖNKÖPING    50 m  4:06.45   
589  Väsby SS  1997  VÄSBY SS    50 m  4:08.02   
90  Helsingborgs S Lag 1  1997  HS    50 m  4:08.50   
330  Norrköpings KK  1997  NKK    50 m  4:08.97   
189  Landskrona SS  1998  LANDSKRONA    50 m  4:09.40   
287  Mölndals ASS Lag 1  1997  MASS    50 m  4:09.73   
345  SK Poseidon  1997  POSEIDON    50 m  4:12.63   
473  Södertälje SS  1997  SÖDERTÄLJE    50 m  4:14.24   
10  394  Skuru Ik  2001  SKURU IK    50 m  4:14.59   
11  612  Västerås SS  1997  VÄSTERÅS    50 m  4:15.96   
12  102  Höganäs SS  1997  HÖGANÄS SS    50 m  4:16.05   
13  196  SK Laxen  1998  SK LAXEN    50 m  4:18.03   
14  91  Helsingborgs S Lag 2  1997  HS    50 m  4:18.32   
15  552  Täby S Lag 2  1997  TÄBY SIM    50 m  4:18.76   
16  289  Mölndals ASS Lag 2  1997  MASS    50 m  4:19.75   
17  38  Eskilstuna SK  1998  ESKILSTUNA    50 m  4:21.65   
18  126  Järfälla S  1998  JÄRFÄLLA S    50 m  4:21.79   
19  256  Malmö KK Lag 1  1997  MKK    50 m  4:21.93   
20  487  Södertörns SS  1997  SÖDERTÖRN    50 m  4:23.98   
21  653  Uddevalla S  1997  UDDEVALLA    50 m  4:25.30   
22  258  Malmö KK Lag 2  1997  MKK    50 m  4:25.46   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
13_S
Gren 13, 400m Frisim Flickor 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Johanna Palmkvist 4:39.63 
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alba Forés 4:26.71 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Agnes Wiiand 4:26.94 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
41  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  4:42.24   
373  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  4:42.75   
221  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  4:45.61   
642  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  50 m  4:47.46   
61  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  4:47.75   
111  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  4:49.61   
501  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  4:50.05   
630  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  4:50.96   
677  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  4:51.83   
10  423  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  50 m  4:52.41   
11  466  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  4:52.87   
12  362  Hammar Astrid  2000  SALTSJÖB  AO8600  50 m  4:53.16   
13  333  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  4:53.47   
14  298  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  4:53.71   
15  266  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  4:54.53   
16  382  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  50 m  4:54.54   
17  314  Engvall Tess  2001  SK NEPTUN  BQ8801  50 m  4:54.73   
18  238  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  4:54.93   
19  275  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  4:55.39   
20  758  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  4:55.87   
21  750  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  4:56.81   
22  530  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  4:57.63   
23  711  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  4:58.99   
24  433  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  4:59.23   
15 år 
50  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  4:37.88   
75  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  4:39.63   
108  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  4:39.94   
130  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  4:41.27   
538  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  4:42.13   
234  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  4:42.72   
496  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  4:47.93   
432  Hedlund Frida  1999  SUNDSVALL  AG5699  50 m  4:49.18   
401  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  50 m  4:49.81   
10  342  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  4:50.27   
11  397  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  4:50.36   
12  328  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  50 m  4:52.27   
13  403  Garmelius Emma  1999  SPÅRVÄGEN  AM9499  50 m  4:53.00   
14  424  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  50 m  4:53.53   
15  772  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  4:55.04   
16  317  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  50 m  4:55.26   
17  659  Pettersson Ida  1999  POLISEN  AP2699  50 m  4:55.38   
18  36  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  50 m  4:56.14   
19  422  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  50 m  4:59.06   
20  719  Johannesson Elin  1999  SK LÖDDE  AM4299  50 m  5:02.37   
21  438  Lundblom Amelia  1999  SUNDSVALL  AF3499  50 m  5:03.69   
22  683  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  5:05.08   
23  702  Dellhede Louise  1999  SS IDEN  AQ8499  50 m  5:10.33   
24  353  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  4:51.16   
16 - 17 år 
495  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  4:23.70   
366  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  4:24.05   
398  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  4:26.72   
582  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  4:26.94   
572  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  4:29.22   
112  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  4:29.65   
115  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  4:30.69   
372  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  4:32.36   
119  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  4:35.38   
10  410  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  4:37.07   
11  83  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  4:38.26   
12  447  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  4:38.65   
13  Berglund Frida  1998  DANDERYD  AW7298  50 m  4:40.16   
14  448  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  4:41.53   
15  485  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  4:42.63   
16  384  von Sydow Sofia  1997  SKURU IK  AH1697  50 m  4:44.45   
17  654  Bergström Rebecka  1997  POLISEN  AH1297  50 m  4:45.25   
18  615  Johnsson Johanna  1997  VÄXJÖ SS  AA6297  50 m  4:45.40   
19  118  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  4:45.54   
20  456  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  4:45.57   
21  240  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  25 m  4:30.59   
22  461  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  4:31.60   
23  281  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  4:33.81   
24  570  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  25 m  4:34.07   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
14_S
Gren 14, 100m Frisim Pojkar 
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Daniel Kertes 53.43 
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Eric Hinderup 53.56 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Isak Eliasson 52.62 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
482  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  56.85   
203  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  50 m  57.36   
168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  57.50   
182  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  57.61   
666  Storberg Erik  2000  FALKENBERG  AK1300  50 m  57.66   
339  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  57.94   
513  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  58.46   
565  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  58.50   
228  Östlund Gustav  2000  SK LÖDDE  AH1100  50 m  58.57   
10  464  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  58.94   
11  306  Schreck Klaudius  2001  SK NEPTUN  AN2701  50 m  59.13   
12  305  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  59.38   
13  138  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  59.65   
14  279  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  59.65   
15  122  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  59.96   
16  74  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  50 m  1:00.11   
17  370  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  1:00.13   
18  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  50 m  1:00.29   
19  481  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  1:00.45   
20  672  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  1:00.71   
21  522  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  1:00.79   
22  567  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  1:00.88   
23  12  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  1:01.09   
24  209  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  1:01.33   
15 år 
628  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  53.20   
457  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  54.43   
516  Pantzar Sebastian  1999  TYRESÖ SS  AL1999  50 m  54.95   
187  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  55.28   
335  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  50 m  56.41   
399  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  56.71   
616  Jonsson Daniel  1999  VÄXJÖ SS  AF8599  50 m  56.95   
165  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  57.32   
299  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  57.53   
10  174  Örne Oskar  1999  KUNGSBACKA  AG6999  50 m  57.56   
11  302  Käll Jönsson Carl  1999  SK NEPTUN  AP5799  50 m  57.81   
12  71  Lindekrantz Karl  1999  HS  AN0599  50 m  57.85   
13  93  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  58.15   
14  625  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  58.17   
15  498  Jagerstål Niklas  1999  SK TRITON  AF8199  50 m  58.27   
16  517  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  50 m  58.36   
17  500  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  50 m  58.40   
18  358  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  58.43   
19  534  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  58.45   
20  241  Tran Philip  1999  MKK  AC8999  50 m  58.48   
21  143  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  58.56   
22  18  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m  58.60   
23  217  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  58.81   
24  510  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  58.86   
25  322  Granberg Alexander  1999  NKK  AO1399  50 m  58.96   
26  445  Cvijic Teodor  1999  SK SYDSIM  AS0199  25 m  56.43   
27  344  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  25 m  56.62   
16 - 17 år 
131  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  52.13   
58  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  52.96   
132  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  53.39   
235  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  53.47   
576  Papantoniou Michail  1997  VÄSBY SS  AX7397  50 m  53.91   
524  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  54.07   
98  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  54.16   
602  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  50 m  54.27   
340  Cedervall Hugo  1997  POSEIDON  AA0197  50 m  54.52   
10  409  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  54.60   
11  377  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  54.64   
12  60  Almeida Sundell Alexander  1997  HS  AH3597  50 m  54.93   
13  527  Ghahestani Shervin  1997  TÄBY SIM  AP5997  50 m  55.12   
14  529  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  55.14   
15  308  Weidlitz Filip  1997  SK NEPTUN  AP4397  50 m  55.18   
16  263  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  55.23  EFT 
17  559  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  50 m  55.33   
18  493  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  55.35   
19  361  Altman Elias  1998  SALTSJÖB  AH6998  50 m  55.60   
20  533  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  55.70   
21  193  Sandgren Robin  1997  SK LAXEN  AW3997  50 m  55.73   
22  327  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  55.76   
23  378  Bååthe Axel  1997  SKURU IK  AQ6597  50 m  55.79   
24  269  Havton Gregory  1998  MASS  AV0798  50 m  55.85   
25  321  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  53.44   
26  181  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  25 m  53.53   
27  73  Nilsson Oskar  1997  HS  AH4597  25 m  53.56   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
15_S
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor 
14 år och yngre: Sophie Hansson (1998) 1:12.51 2011 FM: Sara Wallberg 1:14.41 
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Sophie Hansson 1:11.21 
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007 FM: Jessica Billquist 1:10.18 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
601  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  1:14.76   
670  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  1:16.38   
307  Wallenborg Caroline  2000  SK NEPTUN  AL3800  50 m  1:17.63   
309  Virgin Hannah  2000  SK NEPTUN  BQ7800  50 m  1:18.52   
436  Öberg Hanna  2000  SUNDSVALL  AC6400  50 m  1:18.59   
351  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:18.61   
561  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  50 m  1:18.62   
59  Wallin Sarah  2000  HARNÄS SKU  AH9800  50 m  1:19.20   
72  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  1:19.31   
10  162  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:19.77   
11  20  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  50 m  1:20.19   
12  66  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  1:20.30   
13  84  Williamsson Moa  2000  HS  AF5800  50 m  1:20.30   
14  17  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  1:20.32   
15  608  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  50 m  1:20.57   
16  136  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:20.69   
17  355  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  1:20.89   
18  337  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  1:21.15   
19  354  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  1:21.25   
20  526  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  50 m  1:21.25   
21  323  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  1:21.28   
22  466  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  1:21.31   
23  161  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  1:21.40   
24  364  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  1:17.01   
25  220  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:17.37   
15 år 
329  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  1:12.27   
635  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  1:14.60   
645  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  50 m  1:16.25   
219  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  1:17.66   
352  Berggren-Nylund Rebecca  1999  S 71  AI1899  50 m  1:18.01   
225  Brinkhagen Julia  1999  SK LÖDDE  AM3299  50 m  1:18.40   
605  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  1:18.48   
356  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  50 m  1:18.49   
227  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  1:19.63   
10  204  Fransson Alma  1999  LASS  AN1299  50 m  1:20.39   
11  301  Jomaa Nora  1999  SK NEPTUN  AW7499  50 m  1:20.40   
12  45  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  50 m  1:20.50   
13  95  Johansson Maja  1999  HÖGANÄS SS  AW2899  50 m  1:20.50   
14  623  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  50 m  1:20.86   
15  326  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  50 m  1:21.25   
16  408  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  50 m  1:21.72   
17  15  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  50 m  1:21.76   
18  531  Korssell Caroline  1999  TÄBY SIM  AE0499  50 m  1:22.04   
19  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  50 m  1:22.08   
20  515  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  1:22.36   
21  681  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  1:23.03   
22  467  Wadsten Clara  1999  SÖDERTÄLJE  AA1899  50 m  1:23.94   
23  684  Lygnestrand Sanna  1999  ALINGSÅS  AG5499  50 m  1:24.18   
24  708  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  50 m  1:25.71   
16 - 17 år 
63  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  1:09.93   
81  Tran Mari Louise  1997  HS  AL2897  50 m  1:11.07   
580  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  1:12.81   
158  Lindgren Tilda  1997  KALMAR SS  AV6297  50 m  1:12.85   
566  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  1:13.14   
660  Salih Milana  1997  POLISEN  AX4697  50 m  1:13.57   
338  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  1:14.00   
77  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  50 m  1:14.60   
458  Christensen Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  50 m  1:15.02   
10  190  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  50 m  1:15.06   
11  96  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  1:15.13   
12  461  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  1:15.44   
13  596  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  1:15.45   
14  406  Malmgren Lovisa  1997  SPÅRVÄGEN  AN4297  50 m  1:15.72   
15  304  Nilsson Alexandra  1998  SK NEPTUN  AJ5498  50 m  1:16.12   
16  109  Atran Malin  1998  JÄRFÄLLA S  AN7698  50 m  1:16.34   
17  101  Wittström Amanda  1997  HÖGANÄS SS  BO0497  50 m  1:17.16   
18  140  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  1:18.15   
19  31  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:18.27   
20  491  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  1:18.30   
21  532  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  50 m  1:18.57   
22  205  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  50 m  1:18.67   
23  402  Fährlin Agnes  1998  SPÅRVÄGEN  AR1498  50 m  1:18.72   
24  127  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  1:19.18   
25  644  Norén Sophia  1998  SS04  AN9698  25 m  1:15.01   
26  52  Linné Sara  1997  GÖTEBORG  AT5297  25 m  1:15.68   
27  411  Wallén Malin  1997  SPÅRVÄGEN  AZ7897  25 m  1:15.74   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
16_S
Gren 16, 200m Medley Pojkar 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Daniel Kertes 2:18.80 
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Olle Williamsson 2:16.03 
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Patrik Löfgren 2:08.67 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
182  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:20.00   
168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:22.57   
191  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  2:23.25   
122  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  2:24.97   
306  Schreck Klaudius  2001  SK NEPTUN  AN2701  50 m  2:25.03   
593  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  2:28.43   
565  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  2:29.45   
305  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  2:29.59   
19  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  2:30.27   
10  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  50 m  2:30.54   
11  339  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  2:30.55   
12  116  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  2:31.04   
13  203  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  50 m  2:31.23   
14  279  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:31.30   
15  481  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  2:31.32   
16  12  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  2:32.05   
17  284  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:32.13   
18  370  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  2:32.31   
19  650  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  2:32.89   
20  34  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:32.90   
21  482  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  2:33.29   
22  770  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  2:33.71   
23  Edvardsson Albin  2000  ALINGSÅS  AN1300  50 m  2:33.83   
24  695  Borg William  2000  HARNÄS SKU  AG6700  50 m  2:33.83   
15 år 
534  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  2:13.65   
628  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  2:16.82   
399  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  2:19.60   
457  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  2:21.55   
299  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  2:22.78   
511  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  2:22.96   
560  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  50 m  2:23.79   
165  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  2:24.02   
93  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  2:24.90   
10  658  Falk Martin  1999  POLISEN  AC1199  50 m  2:25.00   
11  616  Jonsson Daniel  1999  VÄXJÖ SS  AF8599  50 m  2:25.46   
12  358  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  2:25.60   
13  578  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  2:26.43   
14  206  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:27.00   
15  571  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  2:27.64   
16  498  Jagerstål Niklas  1999  SK TRITON  AF8199  50 m  2:27.67   
17  37  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  2:27.72   
18  226  Hedre Alexander  1999  SK LÖDDE  AJ9799  50 m  2:28.10   
19  625  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:28.14   
20  581  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  50 m  2:28.33   
21  33  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  2:28.35   
22  241  Tran Philip  1999  MKK  AC8999  50 m  2:28.44   
23  271  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  50 m  2:28.45   
24  671  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  2:28.72   
25  420  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  50 m  2:28.84   
26  557  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  50 m  2:28.98   
27  22  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  2:21.34   
28  380  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  25 m  2:21.36   
29  598  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  2:22.29   
30  18  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  2:22.33   
31  622  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  25 m  2:22.72   
16 - 17 år 
524  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  2:09.33   
58  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  2:10.37   
574  Norlander Carl  1997  VÄSBY SS  AH5397  50 m  2:11.98   
579  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  2:12.40   
381  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  50 m  2:12.87   
268  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  2:14.04   
327  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  2:14.42   
85  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  2:14.90   
409  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  2:15.18   
10  606  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  2:15.43   
11  195  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  2:16.31   
12  324  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:17.28   
13  137  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  2:17.50   
14  576  Papantoniou Michail  1997  VÄSBY SS  AX7397  50 m  2:17.60   
15  597  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:19.32   
16  270  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  2:19.65   
17  267  Havton Alexander  1998  MASS  AW2398  50 m  2:19.83   
18  94  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  2:20.02   
19  67  Karlsborn Magnus  1998  HS  AJ3398  50 m  2:20.10   
20  98  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  2:20.49   
21  652  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  2:21.33   
22  336  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  50 m  2:21.34   
23  450  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  25 m  2:13.60   
24  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  2:14.31   
25  113  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  25 m  2:14.66   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
17_S
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor 
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991 FM: Isabelle Hansson 2:23.95 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:14.11 2013 FM: Louise Hansson 2:14.11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
130  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  2:26.62   
678  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  2:26.91   
629  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  2:28.52   
357  Sandberg Ellen  1999  S 71  AE9499  50 m  2:29.51   
310  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  50 m  2:30.34   
538  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  2:32.38   
64  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  2:33.41   
496  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  2:36.55   
501  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  2:37.40   
10  563  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  2:37.40   
11  298  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  2:37.44   
12  317  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  50 m  2:40.10   
13  446  Flodfält Vilma  1999  SK SYDSIM  AF9499  50 m  2:41.53   
14  627  Jensen Annie  1999  ÄNGELHOLM  AF2699  50 m  2:41.56   
15  111  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  2:43.53   
16  727  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  50 m  2:45.47   
17  282  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  2:46.08   
18  763  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  50 m  2:46.59   
19  401  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  50 m  2:47.17   
20  312  Zibell Enya  2000  SK NEPTUN  BP2400  50 m  2:47.47   
21  708  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  50 m  2:48.04   
22  691  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  2:48.80   
23  472  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  50 m  2:49.01   
24  422  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  2:33.71   
16 - 17 år 
582  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  2:16.21   
491  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:23.20   
115  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  2:23.95   
240  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  2:26.08   
366  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  2:26.09   
51  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  50 m  2:26.16   
303  Myers Charlotte  1997  SK NEPTUN  BQ2497  50 m  2:26.45   
369  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  2:26.65   
153  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  2:30.32   
10  31  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  2:30.94   
11  372  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:31.06   
12  655  Burt Ayleen  1997  POLISEN  BB5497  50 m  2:32.12   
13  62  Hallbäck Mimmi  1998  HS  AM2298  50 m  2:34.45   
14  455  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  2:35.24   
15  300  Hedgren-Rylander Ellinor  1997  SK NEPTUN  BL9897  50 m  2:35.55   
16  13  Österman Ida  1998  DANDERYD  BA0298  50 m  2:35.62   
17  16  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  50 m  2:36.07   
18  166  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  2:36.16   
19  413  Wallenbro Klara  1997  SPÅRVÄGEN  AS4897  50 m  2:44.22   
20  747  Adlerborn Caroline  1998  SPÅRVÄGEN  AR3498  50 m  2:44.97   
21  765  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG  AB4897  50 m  3:10.86   
22  497  Hanson Marie  1997  SK TRITON  AE5297  25 m  2:29.15   
23  134  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  25 m  2:30.70   
24  723  Thor Ellen  1997  MOTALA SS  AE0497  25 m  2:42.23   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
18_S
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Victor Johansson 16:35.34 
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Carl Norlander 16:31.60 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
557  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  50 m  17:08.40   
273  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  17:31.58   
628  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  17:34.68   
498  Jagerstål Niklas  1999  SK TRITON  AF8199  50 m  17:37.65   
168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  17:45.67   
671  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  17:46.07   
319  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  17:46.13   
420  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  50 m  17:46.37   
19  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  18:15.52   
10  206  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  18:17.65   
11  672  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  18:18.70   
12  578  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  18:21.30  EFT 
13  82  Wahlberg Martin  1999  HS  AQ1999  50 m  18:21.88   
14  626  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  18:23.03   
15  211  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  18:24.68   
16  363  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  50 m  18:26.80   
17  116  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  18:47.00  EFT 
18  739  Mörck Joel  1999  S 71  AH4999  50 m  19:12.39   
19  722  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  19:18.02   
20  610  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  50 m  19:21.29   
21  611  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  50 m  19:32.02   
16 - 17 år 
135  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  16:14.97   
606  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  16:31.01   
121  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  16:41.30   
493  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  16:44.76   
94  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  16:48.91   
231  Bivesand Filip  1997  MKK  AH6597  50 m  16:51.40   
230  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  16:54.56   
597  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  16:59.90   
494  Ericsson Rasmus  1998  SK TRITON  AB4198  50 m  17:19.06   
10  237  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  17:26.08   
11  365  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  50 m  17:29.01   
12  435  Strandberg Johan  1997  SUNDSVALL  AL3197  50 m  17:34.90   
13  657  Eriksson Niclas  1998  POLISEN  AL2398  50 m  17:35.76   
14  651  Sjölund Felix  1997  UDDEVALLA  AZ6397  50 m  17:38.92   
15  117  Josefsson-Rudberg William  1998  JÄRFÄLLA S  AA7998  50 m  17:40.06   
16  618  Wiman Hugo  1997  VÄXJÖ SS  AP3797  50 m  17:52.67   
17  10  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  17:58.87   
18  276  Löfgren Alfred  1998  MASS  AS9798  50 m  18:03.75   
19  604  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  18:25.86   
20  395  Hjärne Hannes  1997  SKURU IK  AF7797  50 m  18:36.60   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
18_S
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Victor Johansson 16:35.34 
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Carl Norlander 16:31.60 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
557  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  50 m  17:08.40   
273  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  17:31.58   
628  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  17:34.68   
498  Jagerstål Niklas  1999  SK TRITON  AF8199  50 m  17:37.65   
168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  17:45.67   
671  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  17:46.07   
319  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  17:46.13   
420  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  50 m  17:46.37   
19  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  18:15.52   
10  206  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  18:17.65   
11  672  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  18:18.70   
12  578  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  18:21.30  EFT 
13  82  Wahlberg Martin  1999  HS  AQ1999  50 m  18:21.88   
14  626  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  18:23.03   
15  211  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  18:24.68   
16  363  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  50 m  18:26.80   
17  116  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  18:47.00  EFT 
18  739  Mörck Joel  1999  S 71  AH4999  50 m  19:12.39   
19  722  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  19:18.02   
20  610  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  50 m  19:21.29   
21  611  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  50 m  19:32.02   
16 - 17 år 
135  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  16:14.97   
606  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  16:31.01   
121  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  16:41.30   
493  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  16:44.76   
94  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  16:48.91   
231  Bivesand Filip  1997  MKK  AH6597  50 m  16:51.40   
230  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  16:54.56   
597  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  16:59.90   
494  Ericsson Rasmus  1998  SK TRITON  AB4198  50 m  17:19.06   
10  237  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  17:26.08   
11  365  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  50 m  17:29.01   
12  435  Strandberg Johan  1997  SUNDSVALL  AL3197  50 m  17:34.90   
13  657  Eriksson Niclas  1998  POLISEN  AL2398  50 m  17:35.76   
14  651  Sjölund Felix  1997  UDDEVALLA  AZ6397  50 m  17:38.92   
15  117  Josefsson-Rudberg William  1998  JÄRFÄLLA S  AA7998  50 m  17:40.06   
16  618  Wiman Hugo  1997  VÄXJÖ SS  AP3797  50 m  17:52.67   
17  10  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  17:58.87   
18  276  Löfgren Alfred  1998  MASS  AS9798  50 m  18:03.75   
19  604  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  18:25.86   
20  395  Hjärne Hannes  1997  SKURU IK  AF7797  50 m  18:36.60   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
19_S
Gren 19, 4X100m Medley F 15 o y 
15 år och yngre: Helsingborgs S 4:25.64 2011 FM: Järfälla S 4:33.51 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
359  S 71  1999  S 71    50 m  4:35.05   
88  Helsingborgs S Lag 1  1999  HS    50 m  4:37.54   
646  SS04  1999  SS04    50 m  4:39.21   
609  Västerås SS  1999  VÄSTERÅS    50 m  4:40.63   
149  Jönköpings SS  1999  JÖNKÖPING    50 m  4:41.13   
223  Ludvika SS  1999  LUDVIKA SS    50 m  4:42.84   
680  Strängnäs SK  1999  STRÄNGNÄS    50 m  4:44.58   
89  Helsingborgs S Lag 2  1999  HS    50 m  4:44.86   
673  Trelleborg S  1999  TRELLEBORG    50 m  4:45.16   
10  296  Mass Tjejer  1999  MASS    50 m  4:45.20   
11  414  Spårvägen Sf  1999  SPÅRVÄGEN    50 m  4:45.81   
12  103  Höganäs SS  2001  HÖGANÄS SS    50 m  4:46.39   
13  24  SK Elfsborg  1999  ELFSBORG    50 m  4:46.79   
14  437  Sundsvalls SS  1999  SUNDSVALL    50 m  4:47.16   
15  313  SK Neptun  1999  SK NEPTUN    50 m  4:48.63   
16  633  Ängelholms SS  1999  ÄNGELHOLM    50 m  4:49.59   
17  229  SK Lödde  1999  SK LÖDDE    50 m  4:49.92   
18  541  Täby S  1999  TÄBY SIM    50 m  4:50.41   
19  429  Stockholms KK  1999  SKK    50 m  4:51.28   
20  636  Örebro Sa  2000  ÖSA    50 m  4:51.45   
21  470  Södertälje SS  1999  SÖDERTÄLJE    50 m  4:52.08   
22  55  Göteborg S  1999  GÖTEBORG    50 m  4:52.72   
23  583  Väsby SS  1999  VÄSBY SS    50 m  4:52.80   
24  503  SK Triton  1999  SK TRITON    50 m  4:52.83   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
20_S
Gren 20, 4X100m Medley F 16-17 
17 år och yngre: Väsby SS 4:20.47 2013 FM: Väsby SS 4:20.47 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
160  Kalmar SS  1997  KALMAR SS    50 m  4:24.85   
87  Helsingborgs S Lag 1  1997  HS    50 m  4:25.71   
586  Väsby SS  1997  VÄSBY SS    50 m  4:26.98   
123  Järfälla S  1997  JÄRFÄLLA S    50 m  4:31.20   
469  Södertälje SS  1997  SÖDERTÄLJE    50 m  4:32.22   
661  Stockholmsolisens Sif  1997  POLISEN    50 m  4:34.36   
412  Spårvägen Sf  1997  SPÅRVÄGEN    50 m  4:36.36   
47  Falu SS  1998  FALUN    50 m  4:36.82   
502  SK Triton  1997  SK TRITON    50 m  4:37.81   
10  243  Mkk Damer  1997  MKK    50 m  4:39.13   
11  147  Jönköpings SS  1997  JÖNKÖPING    50 m  4:42.34   
12  624  Ystads SS  1997  YSTADS SS    50 m  4:43.05   
13  549  Täby S  1997  TÄBY SIM    50 m  4:45.06   
14  746  Skuru Ik  1999  SKURU IK    50 m  4:45.32   
15  699  Höganäs SS  1997  HÖGANÄS SS    50 m  4:49.03   
16  725  Motala SS  1997  MOTALA SS    50 m  5:02.72   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
21_S
Gren 21, 400m Medley Flickor 
15 år och yngre: Martina Granström (1991) 4:57.57 2006 FM: Isabelle Hansson 5:09.38 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:55.22 2000 FM: Jaqueline Hippi 5:00.22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
108  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  5:19.32   
538  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  5:22.94   
130  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  5:23.53   
20  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  50 m  5:25.62   
605  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  5:26.91   
111  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  5:26.97   
310  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  50 m  5:29.71   
225  Brinkhagen Julia  1999  SK LÖDDE  AM3299  50 m  5:30.83   
382  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  50 m  5:31.42   
10  266  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  5:33.16   
11  404  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  50 m  5:33.73   
12  136  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  5:34.56   
13  496  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  5:36.11   
14  317  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  50 m  5:38.36   
15  312  Zibell Enya  2000  SK NEPTUN  BP2400  50 m  5:38.49   
16  298  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  5:40.76   
17  683  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  5:41.16   
18  755  Axelsson Eklund Felicia  2000  SÖDERTÖRN  AY0200  50 m  5:42.94   
19  638  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  5:43.89   
20  387  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  50 m  5:44.69   
21  732  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  50 m  5:58.58   
22  542  Loid Sigrid  1999  TÄBY SIM  AF0499  50 m  6:01.78   
23  608  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  50 m  6:04.64   
24  277  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  5:14.83   
16 - 17 år 
582  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  5:06.04   
372  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  5:06.34   
115  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  5:09.38   
655  Burt Ayleen  1997  POLISEN  BB5497  50 m  5:12.90   
448  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  5:17.42   
572  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  5:19.08   
11  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  5:21.93   
338  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  5:23.17   
119  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  5:24.85   
10  Berglund Frida  1998  DANDERYD  AW7298  50 m  5:25.51   
11  172  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  50 m  5:26.54   
12  596  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  5:27.96   
13  411  Wallén Malin  1997  SPÅRVÄGEN  AZ7897  50 m  5:28.52   
14  140  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  5:38.56   
15  461  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  5:03.32   
16  679  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  5:13.52   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
22_S
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Daniel Kertes 1:00.22 
15 år: Linus Junefelt (1992) 57.77 2007 FM: Alfred Christensson 58.53 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.05 2010 FM: Markus Fürst 56.44 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  1:02.31   
513  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  1:02.35   
191  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  1:02.86   
370  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  1:03.69   
182  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:04.01   
306  Schreck Klaudius  2001  SK NEPTUN  AN2701  50 m  1:04.32   
122  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  1:04.86   
565  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  1:04.95   
305  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  1:05.66   
10  593  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  1:06.06   
11  53  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  50 m  1:06.26   
12  284  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  1:06.75   
13  145  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  1:06.92   
14  209  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  1:07.13   
15  279  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  1:07.38   
16  368  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  50 m  1:07.64   
17  116  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  1:07.70   
18  339  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  1:07.92   
19  12  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  1:08.03   
20  522  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  1:08.43   
21  481  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  1:08.47   
22  482  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  1:08.54   
23  128  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  50 m  1:08.55   
24  567  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  1:08.75   
25  407  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  1:08.90   
26  114  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  1:08.92   
27  283  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  1:08.97   
28  228  Östlund Gustav  2000  SK LÖDDE  AH1100  50 m  1:08.99   
15 år 
399  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  58.82   
628  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  1:00.22   
457  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  1:00.80   
534  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  1:03.04   
54  Zlotnick Joseph  1999  GÖTEBORG  AV3199  50 m  1:03.05   
511  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  1:03.27   
625  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  1:03.38   
371  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  1:03.70   
192  Mackic Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  50 m  1:03.81   
10  616  Jonsson Daniel  1999  VÄXJÖ SS  AF8599  50 m  1:04.14   
11  261  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  1:04.46   
12  427  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  50 m  1:04.74   
13  165  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  1:04.77   
14  206  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  1:04.96   
15  571  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  1:04.99   
16  405  Kaufmann Alex  1999  SPÅRVÄGEN  AN2799  50 m  1:05.79   
17  48  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  50 m  1:06.07   
18  217  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  1:06.08   
19  557  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  50 m  1:06.20   
20  658  Falk Martin  1999  POLISEN  AC1199  50 m  1:06.21   
21  575  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  50 m  1:06.37   
22  22  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  1:06.45   
23  82  Wahlberg Martin  1999  HS  AQ1999  50 m  1:07.13   
24  297  Blom Simon  1999  SK NEPTUN  AQ9199  25 m  1:03.01   
16 - 17 år 
377  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  56.51   
181  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  56.92   
98  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  57.69   
137  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  58.42   
268  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  58.61   
450  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  50 m  58.74   
195  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  59.38   
68  Knutsson Joel  1997  HS  AK5197  50 m  59.48   
235  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  59.93   
10  321  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  50 m  59.97   
11  524  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  1:00.35   
12  113  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  1:00.36   
13  343  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  1:00.75   
14  574  Norlander Carl  1997  VÄSBY SS  AH5397  50 m  1:00.87   
15  533  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  1:00.89   
16  269  Havton Gregory  1998  MASS  AV0798  50 m  1:01.36   
17  336  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  50 m  1:01.52   
18  594  Sjöblad Oscar  1997  VÄSTERVIK  AM6397  50 m  1:01.57   
19  69  Kojic Stefan  1998  HS  AO2598  50 m  1:01.68   
20  652  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  1:01.77   
21  597  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  1:01.82   
22  579  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  25 m  57.50   
23  183  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  25 m  58.96   
24  649  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  AG2798  25 m  59.35   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
23_S
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor 
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Josefine Almvret 1:07.70 
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Miranda Arvidsson 1:05.42 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Josefin Lewton 1:04.57 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
629  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  1:06.80   
216  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  1:07.69   
607  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  1:08.95   
669  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  1:10.07   
23  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  1:10.13   
642  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  50 m  1:10.33   
677  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  1:11.11   
462  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:11.22   
367  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  50 m  1:11.69   
10  423  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  50 m  1:11.69   
11  433  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  1:11.90   
12  382  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  50 m  1:12.35   
13  79  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:12.37   
14  530  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  1:12.58   
15  426  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  50 m  1:12.59   
16  163  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  50 m  1:12.74   
17  555  Eriksson Johannalouise  2000  UMEÅ SS  AJ0400  50 m  1:12.80   
18  266  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  1:12.81   
19  385  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  50 m  1:12.93   
20  20  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  50 m  1:13.02   
21  641  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  50 m  1:13.12   
22  537  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  50 m  1:13.20   
23  201  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  50 m  1:13.23   
24  Tistrand Klara  2001  ALINGSÅS  AD9801  50 m  1:13.26   
25  556  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  50 m  1:13.31   
26  161  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  1:13.39   
27  333  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  1:13.47   
28  466  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  1:13.52   
15 år 
108  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  1:07.70   
234  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  1:07.88   
50  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  1:09.46   
404  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  50 m  1:10.32   
277  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  50 m  1:10.50   
577  Sparrman Kajsa  1999  VÄSBY SS  AH4299  50 m  1:10.59   
512  Holmberg Alma  1999  TUREBERG  AX4499  50 m  1:11.63   
142  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  1:11.83   
647  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  1:11.98   
10  353  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  1:12.11   
11  65  Holmkvist Moa  1999  HS  AE5899  50 m  1:12.16   
12  80  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  50 m  1:12.23   
13  157  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  1:12.42   
14  479  Engback Cassandra  1999  SÖDERTÖRN  AQ0499  50 m  1:12.42   
15  515  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  1:12.44   
16  185  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  1:12.50   
17  97  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:12.56   
18  467  Wadsten Clara  1999  SÖDERTÄLJE  AA1899  50 m  1:12.60   
19  431  Bollbring Maja  1999  SUNDSVALL  AC5899  50 m  1:12.70   
20  446  Flodfält Vilma  1999  SK SYDSIM  AF9499  50 m  1:13.00   
21  720  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  50 m  1:13.78   
22  222  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:07.50   
23  Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  25 m  1:09.04   
24  400  Sehlin Linnea  1999  SOLLEFTEÅ  AB8499  25 m  1:09.29   
16 - 17 år 
383  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  1:04.50   
156  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  1:04.57   
153  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  1:05.42   
159  Wranå Linnea  1998  KALMAR SS  AO1898  50 m  1:06.36   
449  Jönsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  1:06.51   
188  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  1:06.53   
240  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  1:06.85   
11  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  1:07.53   
485  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  1:08.03   
10  582  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  1:08.51   
11  334  Orajärvi Miranda  1998  OSBY SS  AF7898  50 m  1:09.20   
12  303  Myers Charlotte  1997  SK NEPTUN  BQ2497  50 m  1:09.35   
13  43  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  50 m  1:09.78   
14  272  Janzén My  1997  MASS  AF2497  50 m  1:09.99   
15  155  Hong Isabella  1998  KALMAR SS  AK4698  50 m  1:10.21   
16  379  Engsoo Alexandra  1998  SKURU IK  AF3898  50 m  1:10.22   
17  679  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  1:10.28   
18  411  Wallén Malin  1997  SPÅRVÄGEN  AZ7897  50 m  1:10.40   
19  77  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  25 m  1:04.44   
20  112  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  25 m  1:06.22   
21  44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:06.35   
22  492  Borg Ida  1997  SK TRITON  AB8897  25 m  1:06.39   
23  239  Thalin Jenny  1997  MKK  BC8697  25 m  1:06.60   
24  398  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  1:06.93   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
24_S
Gren 24, 200m Frisim Pojkar 
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Filip Grimberg 1:57.49 
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Isak Eliasson 1:55.67 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
628  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  1:56.20   
187  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  2:00.78   
482  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  2:02.95   
457  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  2:03.50   
273  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  2:03.55   
516  Pantzar Sebastian  1999  TYRESÖ SS  AL1999  50 m  2:03.99   
299  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  2:04.26   
399  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  2:04.32   
616  Jonsson Daniel  1999  VÄXJÖ SS  AF8599  50 m  2:04.77   
10  534  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  2:04.80   
11  557  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  50 m  2:05.71   
12  511  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  2:06.59   
13  93  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  2:06.89   
14  510  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  2:07.26   
15  358  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  2:07.84   
16  168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:08.04   
17  241  Tran Philip  1999  MKK  AC8999  50 m  2:08.36   
18  498  Jagerstål Niklas  1999  SK TRITON  AF8199  50 m  2:08.48   
19  335  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  50 m  2:08.50   
20  464  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  2:08.56   
21  671  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  2:08.56   
22  305  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  2:08.69   
23  672  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:08.75   
24  165  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  2:00.99   
25  203  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  25 m  2:02.93   
16 - 17 år 
132  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  1:55.78   
135  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  1:56.36   
493  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  1:57.75   
263  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  1:58.97   
340  Cedervall Hugo  1997  POSEIDON  AA0197  50 m  2:00.25   
606  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  2:01.05   
308  Weidlitz Filip  1997  SK NEPTUN  AP4397  50 m  2:01.80   
270  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  2:01.87   
85  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  2:01.95   
10  327  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  2:02.08   
11  597  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:02.38   
12  235  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  2:02.59   
13  67  Karlsborn Magnus  1998  HS  AJ3398  50 m  2:03.08   
14  269  Havton Gregory  1998  MASS  AV0798  50 m  2:03.09   
15  231  Bivesand Filip  1997  MKK  AH6597  50 m  2:04.02   
16  121  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  2:04.39   
17  590  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  2:04.52   
18  230  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  2:04.79   
19  618  Wiman Hugo  1997  VÄXJÖ SS  AP3797  50 m  2:05.96   
20  395  Hjärne Hannes  1997  SKURU IK  AF7797  50 m  2:06.08   
21  137  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  2:06.13   
22  346  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  2:06.96   
23  365  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  50 m  2:10.09   
24  435  Strandberg Johan  1997  SUNDSVALL  AL3197  50 m  2:11.76   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
25_S
Gren 25, 200m Bröstsim Flickor 
15 år och yngre: Emelie Johansson (1996) 2:33.24 2010 FM: Emma Wahlund 2:35.34 
16 - 17 år: Elin Mårtensson (1993) 2:30.28 2010 FM: Jessica Billquist 2:35.64 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
329  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:32.98   
601  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  2:40.60   
635  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  2:41.82   
645  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  50 m  2:43.94   
605  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  2:44.17   
670  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  2:45.22   
309  Virgin Hannah  2000  SK NEPTUN  BQ7800  50 m  2:46.29   
307  Wallenborg Caroline  2000  SK NEPTUN  AL3800  50 m  2:46.48   
561  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  50 m  2:50.10   
10  59  Wallin Sarah  2000  HARNÄS SKU  AH9800  50 m  2:50.47   
11  436  Öberg Hanna  2000  SUNDSVALL  AC6400  50 m  2:50.82   
12  301  Jomaa Nora  1999  SK NEPTUN  AW7499  50 m  2:51.24   
13  352  Berggren-Nylund Rebecca  1999  S 71  AI1899  50 m  2:52.52   
14  136  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:53.30   
15  162  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  2:54.27   
16  17  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  2:54.29   
17  337  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  2:54.95   
18  204  Fransson Alma  1999  LASS  AN1299  50 m  2:55.41   
19  227  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  2:55.74   
20  639  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:56.01   
21  351  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:56.26   
22  623  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  50 m  2:56.27   
23  526  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  50 m  2:56.41   
24  326  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  50 m  2:57.57   
25  219  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  2:58.05   
16 - 17 år 
63  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  2:32.54   
580  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  2:35.34   
81  Tran Mari Louise  1997  HS  AL2897  50 m  2:39.26   
338  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  2:39.72   
461  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  2:41.23   
596  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  2:42.02   
566  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  2:43.80   
190  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  50 m  2:44.68   
304  Nilsson Alexandra  1998  SK NEPTUN  AJ5498  50 m  2:44.98   
10  406  Malmgren Lovisa  1997  SPÅRVÄGEN  AN4297  50 m  2:47.22   
11  101  Wittström Amanda  1997  HÖGANÄS SS  BO0497  50 m  2:48.94   
12  491  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:49.34   
13  140  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  2:49.48   
14  458  Christensen Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  50 m  2:49.59   
15  96  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  2:49.68   
16  525  Ewerbring Julia  1998  TÄBY SIM  AI8298  50 m  2:50.16   
17  532  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  50 m  2:50.16   
18  655  Burt Ayleen  1997  POLISEN  BB5497  50 m  2:50.45   
19  660  Salih Milana  1997  POLISEN  AX4697  50 m  2:51.46   
20  31  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  2:52.09   
21  707  Nilsson Fanny  1998  SK LAXEN  AT9498  50 m  2:52.92   
22  205  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  50 m  2:54.72   
23  52  Linné Sara  1997  GÖTEBORG  AT5297  25 m  2:43.28   
24  14  Wiklund-Nilsson Paulina  1997  SS DELFIN  AF6297  25 m  2:43.65   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
26_S
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007 FM: Hampus Lovinge 2:12.50 
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 2:03.74 2012 FM: Petter Fredriksson 2:08.87 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
482  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  2:13.22   
54  Zlotnick Joseph  1999  GÖTEBORG  AV3199  50 m  2:13.59   
299  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  2:18.02   
187  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  2:18.04   
457  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  2:18.11   
616  Jonsson Daniel  1999  VÄXJÖ SS  AF8599  50 m  2:18.81   
203  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  50 m  2:21.39   
517  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  50 m  2:22.99   
464  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  2:23.00   
10  380  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  50 m  2:23.40   
11  363  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  50 m  2:23.62   
12  658  Falk Martin  1999  POLISEN  AC1199  50 m  2:24.34   
13  598  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  50 m  2:24.60   
14  100  Sjöberg Jasper  1999  HÖGANÄS SS  AE8399  50 m  2:24.72   
15  622  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  50 m  2:24.87   
16  306  Schreck Klaudius  2001  SK NEPTUN  AN2701  50 m  2:25.89   
17  133  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  50 m  2:26.03   
18  535  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  2:26.12   
19  34  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:26.60  EFT 
20  19  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  2:26.66   
21  521  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  50 m  2:27.01   
22  522  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:27.40   
23  165  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  2:27.80   
24  626  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  2:28.01   
25  279  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:28.95   
26  138  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  2:29.21   
27  226  Hedre Alexander  1999  SK LÖDDE  AJ9799  50 m  2:29.42   
16 - 17 år 
58  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  2:04.00   
524  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  2:06.06   
324  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:12.48   
263  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  2:15.30   
483  Reinholdz Erik  1997  SÖDERTÖRN  AF2397  50 m  2:15.60   
361  Altman Elias  1998  SALTSJÖB  AH6998  50 m  2:16.31   
381  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  50 m  2:16.96   
99  Schollin Eric  1997  HÖGANÄS SS  AF2597  50 m  2:17.46   
539  Willberg Carl-Åke  1998  TÄBY SIM  AG1398  50 m  2:18.16   
10  154  Evaldsson Mattias  1997  KALMAR SS  AQ4597  50 m  2:18.86   
11  270  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  2:18.91   
12  70  Kroon Gustav  1998  HS  AM6398  50 m  2:20.22   
13  409  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  2:20.65   
14  494  Ericsson Rasmus  1998  SK TRITON  AB4198  50 m  2:20.83   
15  529  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  2:21.53   
16  559  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  50 m  2:22.02   
17  649  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  AG2798  50 m  2:22.19   
18  107  Wejfeldt Filip  1997  SS IDEN  AF3797  50 m  2:23.64   
19  343  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:23.80   
20  778  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  50 m  2:24.07   
21  32  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  2:24.24   
22  468  Ydenius Axel  1997  SÖDERTÄLJE  AD3997  25 m  2:13.50   
23  617  Ottosson Marcus  1997  VÄXJÖ SS  AD7197  25 m  2:13.78   
24  463  Rantanen Rasmus  1997  SÖDERTÄLJE  AI7397  25 m  2:14.43   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
27_S
Gren 27, 800m Frisim Flickor 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 9:01.58 2013 FM: Alba Forés 9:01.58 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 8:54.54 2000 FM: Erica Dahlgren 9:15.94 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
538  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  9:25.28   
130  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  9:26.38   
50  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  9:27.03   
75  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  9:28.32   
234  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  9:29.39   
108  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  9:32.91   
373  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  9:35.27   
41  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  9:45.39   
397  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  9:47.46   
10  496  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  9:48.24   
11  772  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  9:49.10   
12  424  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  50 m  9:52.21   
13  422  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  50 m  9:52.79   
14  61  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  9:53.48   
15  501  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  9:54.12   
16  238  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  9:54.75   
17  221  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  9:56.06   
18  111  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  9:57.02   
19  401  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  50 m  9:58.93   
20  317  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  50 m  10:00.36   
21  298  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  10:01.94   
22  630  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  10:02.29   
23  719  Johannesson Elin  1999  SK LÖDDE  AM4299  50 m  10:03.24   
24  333  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  10:10.39   
16 - 17 år 
495  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  8:53.72   
366  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  8:56.04   
112  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  9:05.08   
398  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  9:13.76   
372  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:14.25   
485  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  9:23.89   
115  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  9:24.44   
447  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  9:26.47   
119  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  9:26.49   
10  369  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  9:26.49   
11  410  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  9:30.71   
12  615  Johnsson Johanna  1997  VÄXJÖ SS  AA6297  50 m  9:34.13   
13  456  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  9:44.37   
14  568  Öhman Emma  1997  WISBY SS  AL8297  50 m  9:45.08   
15  208  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  50 m  9:45.55   
16  455  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  9:47.96   
17  172  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  50 m  9:49.98   
18  384  von Sydow Sofia  1997  SKURU IK  AH1697  50 m  9:50.63   
19  460  Mattsson-Coll Sandra  1997  SÖDERTÄLJE  AG0697  50 m  9:50.78   
20  Berglund Frida  1998  DANDERYD  AW7298  50 m  9:53.02   
21  118  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  9:53.10   
22  654  Bergström Rebecka  1997  POLISEN  AH1297  50 m  9:54.18   
23  280  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  50 m  9:54.64   
24  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  50 m  9:54.92   
25  411  Wallén Malin  1997  SPÅRVÄGEN  AZ7897  50 m  9:56.72   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
27_S
Gren 27, 800m Frisim Flickor 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 9:01.58 2013 FM: Alba Forés 9:01.58 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 8:54.54 2000 FM: Erica Dahlgren 9:15.94 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
538  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  9:25.28   
130  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  9:26.38   
50  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  9:27.03   
75  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  9:28.32   
234  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  9:29.39   
108  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  9:32.91   
373  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  9:35.27   
41  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  9:45.39   
397  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  9:47.46   
10  496  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  9:48.24   
11  772  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  9:49.10   
12  424  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  50 m  9:52.21   
13  422  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  50 m  9:52.79   
14  61  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  9:53.48   
15  501  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  9:54.12   
16  238  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  9:54.75   
17  221  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  9:56.06   
18  111  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  9:57.02   
19  401  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  50 m  9:58.93   
20  317  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  50 m  10:00.36   
21  298  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  10:01.94   
22  630  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  10:02.29   
23  719  Johannesson Elin  1999  SK LÖDDE  AM4299  50 m  10:03.24   
24  333  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  10:10.39   
16 - 17 år 
495  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  8:53.72   
366  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  8:56.04   
112  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  9:05.08   
398  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  9:13.76   
372  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:14.25   
485  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  9:23.89   
115  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  9:24.44   
447  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  9:26.47   
119  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  9:26.49   
10  369  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  9:26.49   
11  410  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  9:30.71   
12  615  Johnsson Johanna  1997  VÄXJÖ SS  AA6297  50 m  9:34.13   
13  456  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  9:44.37   
14  568  Öhman Emma  1997  WISBY SS  AL8297  50 m  9:45.08   
15  208  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  50 m  9:45.55   
16  455  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  9:47.96   
17  172  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  50 m  9:49.98   
18  384  von Sydow Sofia  1997  SKURU IK  AH1697  50 m  9:50.63   
19  460  Mattsson-Coll Sandra  1997  SÖDERTÄLJE  AG0697  50 m  9:50.78   
20  Berglund Frida  1998  DANDERYD  AW7298  50 m  9:53.02   
21  118  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  9:53.10   
22  654  Bergström Rebecka  1997  POLISEN  AH1297  50 m  9:54.18   
23  280  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  50 m  9:54.64   
24  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  50 m  9:54.92   
25  411  Wallén Malin  1997  SPÅRVÄGEN  AZ7897  50 m  9:56.72   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
28_S
Gren 28, 4X100m Frisim P 15 o y 
15 år och yngre: Helsingborgs S 3:42.13 2011 FM: Täby S 3:47.93 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
318  SK Neptun  1999  SK NEPTUN    50 m  3:53.85   
631  Ängelholms SS  1999  ÄNGELHOLM    50 m  3:57.57   
292  Mölndals ASS Lag 1  1999  MASS    50 m  3:58.90   
150  Jönköpings SS  1999  JÖNKÖPING    50 m  3:59.66   
453  SK Sydsim  1999  SK SYDSIM    50 m  4:01.33   
28  SK Elfsborg  1999  ELFSBORG    50 m  4:01.40   
169  Karlstads SS  1999  KARLSTAD    50 m  4:02.62   
475  Södertälje SS  1999  SÖDERTÄLJE    50 m  4:02.64   
508  SK Triton  1999  SK TRITON    50 m  4:02.65   
10  215  Linköpings ASS  1999  LASS    50 m  4:02.83   
11  92  Helsingborgs S Lag 1  1999  HS    50 m  4:02.93   
12  56  Göteborg S  1999  GÖTEBORG    50 m  4:03.21   
13  124  Järfälla S  1999  JÄRFÄLLA S    50 m  4:03.70   
14  518  Tyresö SS  1999  TYRESÖ SS    50 m  4:04.75   
15  544  Täby S Lag 1  1999  TÄBY SIM    50 m  4:05.20   
16  619  Växjö SS  1999  VÄXJÖ SS    50 m  4:06.02   
17  430  Stockholms KK  1999  SKK    50 m  4:06.59   
18  488  Södertörns SS  1999  SÖDERTÖRN    50 m  4:06.82   
19  250  Malmö KK  1999  MKK    50 m  4:07.23   
20  199  SK Laxen  2000  SK LAXEN    50 m  4:07.83   
21  175  Kungsbacka SS  1999  KUNGSBACKA    50 m  4:07.90   
22  347  SK Poseidon  1999  POSEIDON    50 m  4:08.68   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
29_S
Gren 29, 4X100m Frisim P 16-17 
17 år och yngre: Helsingborgs S 3:34.71 2012 FM: Väsby SS 3:38.87 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
152  Jönköpings SS  1998  JÖNKÖPING    50 m  3:33.98   
551  Täby S Lag 1  1997  TÄBY SIM    50 m  3:41.24   
90  Helsingborgs S Lag 1  1997  HS    50 m  3:42.88   
589  Väsby SS  1997  VÄSBY SS    50 m  3:43.21   
330  Norrköpings KK  1997  NKK    50 m  3:44.51   
102  Höganäs SS  1997  HÖGANÄS SS    50 m  3:44.66   
248  Malmö KK  1997  MKK    50 m  3:45.32   
196  SK Laxen  1998  SK LAXEN    50 m  3:45.44   
394  Skuru Ik  2001  SKURU IK    50 m  3:46.01   
10  473  Södertälje SS  1997  SÖDERTÄLJE    50 m  3:46.90   
11  287  Mölndals ASS Lag 1  1997  MASS    50 m  3:47.35   
12  189  Landskrona SS  1998  LANDSKRONA    50 m  3:49.06   
13  91  Helsingborgs S Lag 2  1997  HS    50 m  3:49.79   
14  345  SK Poseidon  1997  POSEIDON    50 m  3:50.48   
15  653  Uddevalla S  1997  UDDEVALLA    50 m  3:50.70   
16  552  Täby S Lag 2  1997  TÄBY SIM    50 m  3:51.40   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
30_S
Gren 30, 400m Medley Pojkar 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:42.94 2007 FM: William Lulek 4:46.78 
16 - 17 år: Erik Persson (1993) 4:28.59 2011 FM: Patrik Löfgren 4:34.95 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
534  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  4:46.49   
299  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  5:00.55   
168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  5:01.64   
399  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  5:02.05   
22  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  5:06.93   
658  Falk Martin  1999  POLISEN  AC1199  50 m  5:07.62   
511  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  5:09.06   
206  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  5:09.65   
420  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  50 m  5:09.65   
10  93  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  5:09.86   
11  498  Jagerstål Niklas  1999  SK TRITON  AF8199  50 m  5:12.35   
12  165  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  5:13.59   
13  18  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m  5:16.38   
14  581  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  50 m  5:17.53   
15  616  Jonsson Daniel  1999  VÄXJÖ SS  AF8599  50 m  5:17.84   
16  535  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  5:18.61   
17  284  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  5:19.59   
18  297  Blom Simon  1999  SK NEPTUN  AQ9199  50 m  5:19.77   
19  600  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  50 m  5:23.38   
20  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  50 m  5:23.61   
21  578  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  5:24.59   
22  12  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  5:24.89   
23  575  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  50 m  5:25.64   
24  560  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  25 m  5:00.10   
16 - 17 år 
574  Norlander Carl  1997  VÄSBY SS  AH5397  50 m  4:41.51   
524  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  4:43.01   
381  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  50 m  4:43.92   
268  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  4:44.56   
327  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  4:45.86   
606  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  4:46.56   
94  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  4:48.64   
267  Havton Alexander  1998  MASS  AW2398  50 m  4:49.48   
597  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  4:52.09   
10  409  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  4:52.34   
11  270  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  4:56.95   
12  121  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  4:57.73   
13  230  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  4:58.24   
14  32  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  4:59.10   
15  113  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  4:59.81   
16  336  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  50 m  5:02.73   
17  120  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  50 m  5:03.09   
18  10  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  5:03.22   
19  183  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  5:04.75   
20  137  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  5:06.70   
21  343  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  5:07.08   
22  276  Löfgren Alfred  1998  MASS  AS9798  50 m  5:07.10   
23  778  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  50 m  5:07.32   
24  35  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  5:09.34   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
31_S
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Anna Eriksson 1:05.92 
15 år: Louise Hansson (1996) 1:01.87 2011 FM: Elin Svärd 1:04.39 
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011 FM: Agnes Wiiand 1:01.60 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
629  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  1:05.01   
79  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:08.50   
275  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  1:09.02   
64  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  1:09.61   
641  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  50 m  1:10.04   
677  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  1:10.22   
266  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  1:10.36   
163  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  50 m  1:10.41   
201  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  50 m  1:10.43   
10  607  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  1:10.68   
11  501  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  1:11.11   
12  162  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:11.53   
13  307  Wallenborg Caroline  2000  SK NEPTUN  AL3800  50 m  1:11.53   
14  354  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  1:11.62   
15  282  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  1:11.73   
16  72  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  1:11.79   
17  312  Zibell Enya  2000  SK NEPTUN  BP2400  50 m  1:11.99   
18  161  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  1:12.25   
19  727  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  50 m  1:12.30   
20  691  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  1:12.41   
21  669  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  1:12.57   
22  25  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  50 m  1:12.76   
23  351  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:12.90   
24  216  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  25 m  1:09.25   
15 år 
678  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  1:04.68   
130  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  1:05.60   
97  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:06.08   
357  Sandberg Ellen  1999  S 71  AE9499  50 m  1:06.45   
353  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  1:07.42   
310  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  50 m  1:08.10   
421  Karlson Alma  1999  SKK  AH8299  50 m  1:08.60   
563  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  1:08.83   
157  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  1:08.98   
10  479  Engback Cassandra  1999  SÖDERTÖRN  AQ0499  50 m  1:10.17   
11  496  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  1:10.18   
12  Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  50 m  1:10.71   
13  234  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  1:10.74   
14  446  Flodfält Vilma  1999  SK SYDSIM  AF9499  50 m  1:10.86   
15  647  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  1:11.22   
16  538  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  1:11.32   
17  573  Melin Romstad Hanne  1999  VÄSBY SS  AK2499  50 m  1:11.33   
18  225  Brinkhagen Julia  1999  SK LÖDDE  AM3299  50 m  1:11.40   
19  627  Jensen Annie  1999  ÄNGELHOLM  AF2699  50 m  1:11.59   
20  432  Hedlund Frida  1999  SUNDSVALL  AG5699  50 m  1:11.74   
21  684  Lygnestrand Sanna  1999  ALINGSÅS  AG5499  50 m  1:11.83   
22  415  Flood Matilda  1999  SPÅRVÄGEN  BA6899  50 m  1:12.13   
23  186  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  1:08.87   
24  605  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:08.87   
16 - 17 år 
582  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  1:01.04   
240  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  1:04.28   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  1:04.39   
31  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:04.99   
188  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  1:05.72   
485  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  1:05.86   
566  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  1:05.87   
303  Myers Charlotte  1997  SK NEPTUN  BQ2497  50 m  1:05.97   
461  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  1:06.14   
10  372  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  1:06.16   
11  491  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  1:06.53   
12  115  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  1:06.60   
13  13  Österman Ida  1998  DANDERYD  BA0298  50 m  1:07.04   
14  83  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  1:07.23   
15  51  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  50 m  1:07.38   
16  410  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  1:07.44   
17  134  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  50 m  1:07.52   
18  455  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  1:07.68   
19  369  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  1:07.75   
20  42  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  50 m  1:07.84   
21  687  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  50 m  1:08.06   
22  449  Jönsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  1:08.40   
23  62  Hallbäck Mimmi  1998  HS  AM2298  50 m  1:08.73   
24  514  Vezzoli Beatrice  1998  TUREBERG  AR7498  25 m  1:05.59   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 
32_S
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Hampus Svensson 1:02.83 
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Hampus Lovinge 1:02.07 
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 Petter Fredriksson 58.58 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
482  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  1:02.19   
203  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  50 m  1:04.87   
306  Schreck Klaudius  2001  SK NEPTUN  AN2701  50 m  1:06.02   
168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  1:06.67   
464  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  1:07.08   
122